SHHEESI! iSSSS ES?™ t Christenen doen dit niet en vergeten dat het niet voldoende is Christenen te heeten, maar dat men het ook moet zijn. Men laat zich te veel leven, in- plaats van zichzelf te leven. Nederland moet vertrouwen op God, en moet zijn met Oranje, trouwens een Nederlandsch Christen, die niet met Oranje zou zijn, is ondenkbaar. Als dit alles weg is, voert het de menschheid naar het com munisme of bolsjewisme. Zooals de dijken in Zceiand een borstwering zijn tegen de zee, zoo moet de bevolking van Zeeland zich scharen rond den troon van Oranje als een borstwering tegen het revolutionair gevaar. Met een driewerf „Oranje Boven" eindigde spreker. De tweede spreker, ds. Crouzats, lid van hei hoofdbestuur van Pro Rege, had tot onderwerp gekozen „Jabez, de Gebedsheld". Spr. herinnerde er aan, hoe Jabez in de Kronieken voorkomt als de man, die durfde bidden, die een gebed kon maken. Hiertegenover stelde hij hoe velen tegenwoordig den moed missen te bidden, niet bedoeld hij het vormelijk bidden, maar het uitdrukken van vurige wenschen in hei stille sa menzijn met God. Ook helaas in het leger is het aantal soldaten, het aantal officieren, dat bidden kan en durft, steeds verrminderd, maar het voorbeeld van een soldaat, die wel durft bidden, heeft in deze meermalen groote veran dering ten goede gebracht. Pro Rege wil de weerkracht zoo maken, dat er tal van Jabezzen onder gevonden wor den. Spr. wees er op, dat Pro Rege beteekent „voor den Koning der Konin gen" en hij hoopt, dat er steeds meer jabezzen rond Zijn troon zullen staan. De derde spreker, ds. Jansen, leger- predikant in algemeenen dienst, sprak over „Ons volk en de Weermacht", en schetste hoe de belangstelling in het leger veel grooter is geworden door de mobilisatie. Men is toen gaan begrijpen dat de jongens, de mannen, die in kou de en storm op de meest eenzame plaatsen voor onze veiligheid waakten, waren onze zoons, onze vaders, onze mannen, onze broeders, onze verloof den. Tot nu hadden de meeste predi kanten in hun gebeden het leger niet genoemd en met schaamte betrapten zij zichzelf op dit verzuim, om het van toen af te herstellen. Spr. brengt hulde aan den Nederlandschen Militairen Bond voor hetgeen deze voor de mili- itaire Tehuizen heeft gedaan aan de leden van de Christelijke onderofficiers- vereeniging, die ofschoon klein in getal het werk van Pro Rege voor driekwart hebben voorbereid en wijst op de le gerorders, waarbij het gelegenheid ge ven tot bijbellezen, tot bidden voor het eten, wordt voorgeschreven. De resul taten van een en ander heeft spr. her haalde malen met vreugde kunnen con- stateeren, maar toch is men nog niet waar men wezen moet, en spreker wekt op tot steun voor dezen arbeid. Tegenover dit alles staan zij, die zeggen „geen man en geen cent", maar dat is slechts een leuze om het volk weerloos te maken tegen eigen plannen. Spr. roept daarom regeering en votk van Nederland toe „Waakt, waakt, waakt". De vierde spreker was ds. W. Faber, die tot onderwerp had ,,De Geest die heerscht". Wij moeten ons tot deze me- dedeeling bepalen, daar het uur van vertrek der tram ons niet in de gelegen heid stelde de bijeenkomst tot het ein de toe bij te wonen. De verschillende pauzes werden aan gevuld door gezamenlijke zang van vaderlandsche of stichtelijke liederen, waarbij het muziekgezelschap „Een dracht maakt Macht" zijn welwillende medewerking verleende, terwijl het ook op verdienstelijke wijze eenige andere nummers ten gehoore bracht. Ook de zangvereeniging „Looft den Heer" uit Westkapelle, komt een woord van dank toe voor de toepasselijke liederen, die zij buiten het programma 0111 deed hooien. Onder de aanwezigen waren o.a. de heeren A. Klontje en mr. A. A. de Veer, voorzitter en besturslid van het comité voor den Vrijwilligen Landstorm op Walcheren, terwijl de heer P. G. Laer- noes, op verzoek, als secretaris van het provinciaal comité van den Vrijwilligen Landstorm, een opwekkend woord sprak voor aansluiting bij dien Land storm, wat tengevolge had dat na het einde van deze bijeenkomst, verschil lende personen uit Walcheren zich lie ten inschrijven bij den Vrijwilligen Landstorm. In de groote pauzes werd door allen een bezoek gebracht aan de in een groote tent opgeslagen cantine, waar men zich tegen zeer matige prijzen van drank en spijs kon voorzien. Wij geloo- ven wel, dat de verkoop, gezien de zeer slechte verwachtingen van 's morgens, zeer is meegevallen. Aardige verkoopstertjes wisten ver schillende brochures over het werk van Pro Rege van de hand te doen, anderen lieten in een karton prikken ten voor- deele van de militaire tehuizen te Mid delburg en Vlissingen. voor welke te huizen trouwens ook nog een collecte plaats had, welke collecte opbracht de som van 75.10. De eerste Walchersche Pro Rege-dag mag, de omstandigheden in aanmerking genomen, uitstekend geslaagd heeten. MARINE EN LEGER tn plaats van den kapitein-luitenant ter zee C. A. Brugman, die met ingang van 29 dezer eervol ontheven is van tieschip „Schorpioen", is de luitenant het bevel over Hr. Ms. torpedo-instruc- ter zee le klasse O. Bender betast met de waarneming van het bevel over dit vaartuig. In de directie der marine te Middel burg is toegekend de gouden medaille voor 36-jarigen trouwen dienst aan den bootsman J. Lampert, den zieken verpleger-majoor J. de Snoo, den-ser- geantohofineester J. Paret en den ser geant-kok C. Witberg. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der zeemacht op 29 Juli ser geant-machinedrijver E. F. A. Dietericti en bootsman A. van Wijk van „Bulgia" naar wachtschip Willemsoord schip per J. Wondergem van kweekschool Leiden naar wachtschip Vlissingen sergeant-geschutmaker F. Groen van wachtschip Willemsoord naar Helle- voetsluis idem A. H. Brandenburg van Hellevoetshiis naar marinekazerne te Amsterdam op 6 Augustus bootsman G. Laeyendecker van wachtschip Wil lemsoord naar „Schorpioen". Bij het departement van marine is telegrafisch bericht ontvangen, dat Hr Ms. onderzeeboot K 3 23 dezer te Ko penhagen is aangekomen. De officier van gezondheid 2e klasse S. Weijl is tijdelijk gedetacheerd te Vlissingen. De Amerikaansche kruiser „Frede rick" (vroeger genaamd „Maryland") van pl.m. 13.000 ton en gebouwd in 1903 zal te Antwerpen aanwezig zijn tijdens de Olympische spelen welke al daar gehouden zullen worden. De toestemming tot het bevaren van de Schelde daartoe, is door de Neder- landsche regeering reeds verleend. Drankbestrijding in het leger. Door den minister van oorlog is o.a. een schrijven gezonden aan de bestu ren van de bestaande onderofficiers- bonden Zooals u bekend is, is de verkoop van sterken drank tot nu toe verboden in legerplaatsen en kampen (L. O. 1918 A. no. 91) en in de soldaten-cantines. Mij bereikten wenschen uit het on- deroiiicierskorps om volgens het stelsel „Plaatselijke Keuze" tot drooglegging van de onderofficiers-cantines te ko men. Dit streven heeft mijn volle in stemming. Wil het echter een practisch resul taat opleveren, dan moet het steun vinden bij een overgroote meerderheid van de onderofficieren. Gaarne zat ik ook het oordeel van uw vereeniging te dezer zake vernemen." Froyfaekflieawi VLISSINGEN, 26 JULI. De kermis. Tijdens liet tijdvak van het tapver- bod, dus van Zondag 18 dezer tot en met Zondag 25 Juli d.a.v., zijn door de politie alhier geverbaliseerd terzake van openbare dronkenschap 4 personen, terwijl op verschillende tijdstippen vier malen is bekeurd geworden terzake het verstrekken van sterken drank in een vergunningslokaliteit, één vergunning houder, die vermeende daartoe gerech tigd te zijn, omdat zijn lokaliteiten ge durende de kermisweek waren gehuurd door een sociëteit. De rechter zal nu moeten uitmaken, in hoever deze vergunninghouder in verband met de verordening op het tapverbod tot tappen gerechtigd is ge weest. De kermis heeft overigens een zeer ordelijk verloop gehad en ook Zater dagavond hebben zich geen vermel denswaardige ordeverstoringen voor gedaan, hoewel het den geheelen avond tot het sluitingsuur toe zeer druk is geweest. Ook de stuiting gaf der politie niet de minste moeilijkheden, daar zij heeft plaats gevonden 'in goede harmonie tusschen politie, ingezetenen en hou ders van café's zoowel als van de ker misvermakelijkheden. In hoever het tapverbod hiertoe heeft bijgedragen, valt voor ditmaal nog moeilijk te zeggen, hoewel aangenomen kan worden dat zeker minder sterke drank werd gebruikt als vorige jaren. Opgemerkt zij evenwel, dat de ker misweek hier ter stede de laatste jaren altijd een ordelijk verloop heeft gehad, ten bewijze waarvan kan worden me degedeeld, dat het vorige jaar geduren de de geheele kermis evenmin ordever storingen voorkwamen en toen door de politie geen enkele bekeuring terzake van openbare dronkenschap is opge maakt. Wij deelen dit mede niet om de be- teekenis van het tapverbod te verklei nen, doch alleen om de feiten te consta- teeren. Het zal dan ook wel eenige ja ren duren alvorens kan worden uitge maakt, of met het tapverbod werkelijk bereikt wordt, wat de voorstanders daarvan beoogen. Variété Faveur. Vóór de pauze werd gisterenavond Bart Elferink gehuldigd bij gelegen heid van zijn 12J^-jarig jubileum. On der een vaderljy'ke toespraak van den directeur, overhandigde deze den jubi laris een gesloten couvert. Daarna volgde de aanbieding van prachtige bouquetten en reusachtige kransen, waaronder een van zijn collega Piet Leenhouts. Een en ander ging gepaard met luid applaus van den kant van het publiek en werd gevolgd door een har telijke dankbetuiging door den jubilaris. Aan de beide jeugdige danseressen werden mede later op den avond fraaie bouquetten overhandigd. De week van anti-kermisvergaderi- gen werd Zaterdagavond bestoten met een overdruk bezoek, zooals trouwens eiken avond het geval was. Samenspra ken, voordrachten en zang wisselden elkander af en het programma viel we der zeer in den smaak. De talrijke opkomst bewijst wel dat deze anti-kermisvergaderingen in een groote behoefte voorzien, en zeker re den van bestaan hebben. Bij het sluiten van deze laatste sa menkomst vond de heer Hensel nog gelegenheid een woord van afscheid te richten tot den scheidenden voorzitter der Christ. Jongelingsvereeniging, den lieer Cornelissen, die met zooveel ijver de belangen en den bloei der Jonge lingsvereeniging „Gelijk aan het Mos terdzaad" heeft behartigd. De op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier in aanbouw zijn de mailboot „Prinses Julliana" van de maatschappij „Zeeland" welk schip geheel gelijk is aan het den 1 Februari 1916 door een mijnramp verloren gega- ne stoomschip „Prinses Juliana" na dert haar voltooiing. Den 8 Augustus zal de „Prinses Ju liana" naar Rotterdam vertrekken om te dokken en zal dan de officieele proef tocht op een nader te bepalen datum worden gehouden. Bij Kon. besluit is voor het tijdvak van 1 September 1920 tot en met 31 Augustus 1921 benoemd tot leerares aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Vlissingen mej. G. Roorda, leerares aan het gymnasium te Middelburg en zijn voor hetzelfde tijdvak benoemd aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Vlis singen a. tot leerares mej. C. M. Ri- vière, tijdelijk leerares aan die school b. tot leeraar S. de Vlas en C. G. Baert, beiden tijdelijk leeraar aan die school. Dierenmishandeling. Door de politie werd de afgeloopen week streng toegezien op dierenmis handeling. Zoo deed zij twee paarden uitspannen, welke gespannen waren voor een zwaren kermiswagen en de paarden door andere vervangen. Wegens het doen verrichten van ar beid in het hippodrome door een paard hetwelk twee zware wonden had onder den zadelriem, werd de eigenaar daar van bekeurd, terwijl de politie het paard heeft doen verwijderen. Een agent van politie constateerde dat een trekhondenhouder zijn hond mishandelde. Deswege werd proces verbaal opgemaakt. Zedenmisdrijf. De politie alhier heeft een man aan gehouden. wegens zedenmisdrijf met een 10-jarig meisje alhier. Hij is heden op transport gesteld naar Middelburg ter geleiding voor de justitie aldaar. Door de politie is aangehouden een vrouw als verdacht van berooving van twee mannen, waarmede zij uit was, gepleegd op twee verschillende tijd stippen. Op aanwijzing der politie keurde de keurmeester in een der palingkraainpjes paling af, waarin zich maden bleken te bevinden. Men schrijft ons uit Middelburg Aan den Beenhouwerssingel geraakte Zaterdagmiddag het ruim 2>/> jarig zoontje van H. al spelende te water. Of schoon dit door de politie gedurende geruimen tijd werd getracht, mocht het niet gelukken de levensgeesten weder op te wekken en kon de ter hulp geroe pen dokter alleen den dood vaststellen. Vrijdag geeft het MMdelburgsch Muziekkorps weder een uitvoering op het Molenwater. De gemeenteraad van Ritthem hield Vrijdagmiddag een openbare vergade ring in een voltallige zitting. Ingeko men was een verzoek van den Politie bond om verhooging van het salaris van den veldwachter en van de ge meente Termunten over het noodzake lijk levensonderhoud. Beide stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van de huurcommissie te Souburg, om een bijdrage, werd aan gehouden. De gemeenterekening over 1919 sloot met een batig saldo van 815.52. De voordracht van zetters werd op gemaakt (vacature C. Cevaal Pz.) 1. W. Cevaal Pz., 2. J. Meliefste (vaca ture C. de Visser) 1. M. Barentzen, 2. P. J. de Pagter. Aan 2 personen werd ontheffing ver teend van den hoofdelijken omslag. Op gemaakt werd een suppletoir kohier met 8 aanslagen. !n geheime zitting werden de 5 inge komen reclames behandeld tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag. S O U B U RG. In onze gemeenteraadszitting van Vrijdag 1.1. hebben wij weer getracht, zooats altijd, de belangen der gemeen te in goede banen te leiden. Het is ech ter wel een weinig verdrietig als men, bezield met zulk een voornemen, bij het begin der zitting te hooren krijgt, dat door anderen de belangen der gemeen te niet in het oog gehouden worden en zelf ongenood onze gemeentekas ko men inspecteeren. Wij hopen als raadsleden allen met ons medelid Holthuijzen, dat de gelden die ontvreemd zijn in handen van een eerlijken dief zijn, zoo eerlijk, dat "hij ze weer aan hun bestemming terugbe zorgt. Of we het daarom gelooven is echter een andere zaak. Wij hebben tenminste op die hoop geen afwachten de houding aangenomen, maar een lok middel gebruikt tot aansporing om, zoo 'het mogelijk is, te komen tot ont dekking wie de eerlijke dief is. Wij heb ben nl. ƒ200 uitgeloofd aan hem of haar die zoodanige aanwijzing kan doen, dat bewezen wordt wie het is, die onze Souburgsche burgerij zulke parten S' Collega Elmendorp had dan ook wel gelijk, toen hij in het meervoud sprak over deze zaak en aantoonde het ge heimzinnige van hetgeen hieromtrent in den laatsten tijd op ons gemeentehuis gebeurt Wij hadden er allen misschien nog wel iets van willen zeggen, maar onze voorzitter deelde ons inede, dat deze zaak bij de politie in onderzoek was en wij begrepen nu, maar te moe ten zwijgen en met onzen wethoudei lobse te gelooven, wanneer de cliei al leen geweest is, al onze nasporingen niets zullen helpen, tenzij de eerlijkheid hem dwingt om het zelf te komen zeg gen. Zoo waren wij in een klein uur te weten gekomen, wat wij allen al lang wisten, dat er ƒ300 gestolen was ten laste der gemeente en de dader onbe kend was. De gemeenteraad van Termunten verzocht ons adhaesie te betuigen met zijn motie betreffende den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud. Wij meenden echter gezamenlijk dat de ge meenteraden maar op moesten houden 0111 zich met de dingen der regeering te bemoeien en wij namen het schrijven voor kennisgeving aan. Als punt twee moesten wij aan den Commissaris der Koningin een voor dracht van zetters doen toekomen. Wij benoemden de oude zetters, Damelse en Pieterse. Wij hopen dat hun ouder dom voor den Commissaris geen be zwaar zal zijn om hen te benoemen. Óns medelid Cijsouw bedankte voor de eer om langer lid der schattingscom missie te zijn. Met den voorzitter be treurden wij zijn besluit, ook gezien de door hem opgegeven reden en wij zou den een ander in zijn plaats benoemen. Onze wethouder Melis was de verko- rene, maar gaf dit werk gaarne aan een ander en bedankte. Wij stemden stemden tot wij bij loting ons mede lid Elmendorp deze taak zagen toege wezen. Onze collega wilde zich van een onzer meer vertrouwen zien toebe- schikt en bedankte. Wij stemden weer, gaven ons vertrouwen aan de heeren de visser en Suurmond, doch deze heeren bezorgden ons ook al teleursteUit g, wij ten slotte onzen oud-Wethouder Daniëlse vereerden met ons vertrouwen, die ons hierin niet beschaamde, maar deze benoeming aannam. Bii punt vier waren wij het allen eens om onzen oud-veldwachter 40 ver- hooging van zijn pensioen te geven. Wij voldeden hiermede aan onzen plicht tegenover den heer Adnaansen, alleen jammer dat we daaraan herin nerd moesten worden door den Ned- Bond van Gemeenteambtenaren. Mam onze "oede wil bleek, en de heer to mendorp wilde deze verhooging beta len vanaf 1 Januari de heer vanaf 1 Juli. Wij besloten1 met va«Je 10 stemmen te voldoen aan het vo> stel van den heer Arendse. Een schrijven van het distncts-com - té van den Ned. Chr. Bond van gehee- onthoudersvereen.gmgen deed onze tongen loskomen. wij gevoeiuen n-n we waren geen dronkaards, we wa.cn ook geen geheelonthouders, we waren nenschen bij wie het verzoek met veel kans had om aangenomen te worden. Onze voorzitter begon al met te zeggen, üat we om -het misbruik van enkelen, liet "ebruik voor allen niet mochten on mogelijk maken. De heer heer Elmen dorp begrijpende dat we nu met mof fen vragen of dit nu ons belang was, maar dft we moesten weten of aanne ming van dit verzoek een Sem^"'e^k 4angk is, informeerde naarst misbruik dat0 de"voorzitter kon antwoorden dat het misbruik hmr zeer beperkt wethouder Jobse zeg^g egn InderZefwil, daar geheelonthouders ook voo? een ander dikwijls zeer over drijven, maar geen wijziging .n onze §?eV°doonr denTal^a^wordt Cbf dePstemmgingn Weten zevln' onzer met den heer Daniëlse te meenen dat de drank toch nooit geweerd kan uo den, zoodat slechts drie raadsleden aan liet verzoek wilden voldoen. Hadden wij verwacht thans een voor stel te hooren van Burg. en Weth. om ter eere van onze Koningin op haar 40sten verjaardag een nationaal feest te vieren, hierin vergisten we ons. De voorzitter gaf ons te kennen, dat in het dagelijksch bestuur geen overeenstem ming kon verkregen worden, zoodat de raad maar oordeelen moest. Nu dat hebben we dan ook gedaan. Op het eene oogenblik waren we en^spraken wij» als leden van den gemeenteraad, een oogenblik later spraken we als le den eener feestcommissie. We debat teerden over hetgeen gedaan was en nog zou moeten gedaan worden en wij wisten er ten slotte ook geen raad mee, totdat ons medelid Holthuijzen maar voorstelde de zitting te schorsen en aan den heer Wisse, die als toe hoorder op onze vergadering was, te vragen zijn licht over deze zaak te doen schijnen. Wij sloten ons allen bij dit voorstel aan en kregen eens tijd om uit te rusten en te luisteren naar hetgeen de heer Wisse ons te zeggen had. Hier- bij bleek al dadelijk, dat we als raads leden ons op eigen terrein moesten houden, want spreker verklaarde, dat in onze vergadering een groot misver stand heerschte. Hij bracht ons in ken nis met de geboorte van een vereeni ging van wier bestaan we nauwelijks afwisten. Onze dwaling bij de gevoerde bespreking werd hierdoor voor ons vergeefiijker. Wij meenden ook, na den heer Wisse gehoord te hebben, dit been wel in 't lid te kunnen zetten. Wij wer den weer officieel gemeenteraadslid en zouden nu winst gaan doen met onze opgedane kennis, we wisten dan nu dat er zooiets, als een voorloopig comité bestond, dat het bestuur van de wehug bekende vereeniging zijn mandaat ter beschikking der burgerij had gesteld en zich niet opgedrongen had als feest commissie. Een enkeie onzer bleek nog niet van allen twijfel genezen, maar we konden deze zaak nu wel tot een goed eind brengen meende we. Het werd ons wel niet gezegd, maar we wisten ook, dat een feestcommissie ruim of minder ruim bij kas moet wezen. Ons mede lid Suurmond meende dan ook wel op timistisch gestemd te mogen wezen, nu uit alle partijen bleek, dat men toch den 40sten verjaardag onzer Koningin niet onopgemerkt wilden laten voorbijgaan, hij wou daarom voor een feest eens flink subsidieeren, maar noemde geen som, zoodat we nog niet wisten wat flink subsidieeren was. Ons oudste lid, de heer Daniëlse wil hiervoor 200 be schikbaar stellen. Onze jongste wet houder wii liet met de helft doen, we zouden dus eerst st'emmen over het voorstel van onzen oudsten wethouder en we waren door alle besprekingen zoo wijs geworden, dat we staking hielden, dat wil zeggen, dat de stera men staakten. Was ons medelid Kodde ter vergadering geweest, dan was dit zeker niet voorgekomen. Wij zullen nu deze week nogeens vergaderen en ho pen dan van alle politiek in deze zaak verlost te zijn en de geheele burgerij van onze gemeente te toonen, dat wij voor een feestviering onzer Koningin wat over hebben. Als opzichter bij den woningbouw benoemden we den heer Louwers te Ritthem en als technisch adviseur den heer Dijkstra te Vlissingen. Wij luis terden nog even naar onzen secretaris, die ons deed hooren hoe onze gemeen- tebegrooting steeds omhoog gaat en besloten de gewone rondvraag te be waren tot de volgende vergadering. Wij gingen naar huis met het besef in ons, dat wij vijf uur lang de gemeentebelan gen hadden behartigd en het goede voor de burgerij hadden gezocht. Het twaalfde Raadslid. Door den heer A. de Visser werd ons heden een peer (Coseleur de Lacour) getoond van den oogst 1919. Dat bijna Augustus deze nog in deugdelijken staat is, bewijst de bijzondere houd baarheid dezer soort. KOUDEKERK E. Uitgifte broodkaarten, alleen voor hen, die reeds bruinbroodkaarten be zitten Dinsdag 27 Juli a.s. op 't dorp van 912 uur op 't Zand van 2 tot 4 uur. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Kerken. Aangenomen het be roep te Tholen door ds. Boldewijn te Driebergen. Tot leden van het bestuur der ge westelijke commissie Zeeland voor het (Vicerstcuningsfonds van het Neder landsch Onderwijzers Genootschap zijn gekozen de heer F. G. Lemmers en mej. L. D. J. Steketee, beiden ie Vlissingen. Voor de hoofdakte zijn te Breda geslaagd de heeren G. M. A. Laernoes alhier, C. Kranendonk te Middelburg en A. J. van Lare te Nieuwvliet. Eindexamen H. B. S. 5 j. cursus. Zaterdag zijn te Middelburg ge slaagd: P. M. Overbeke, Goes G. Ste ketee, Baarland A. P. Minderhoud, Wilhelminadorp A. K. Zweede, Goes, allen van de R. H. B. S. te Goes. D. Coumou, Zierikzee, van de R. H. B. S. te Zierikzee P. de Haas, Zoutelande J. H. Siegers, Middelburg Chr. Gall, Middelburg allen van de R. H. B. S. te Middelburg J. E. IJsebaert, St. Jansteen, van de R. H. B. S. te Terneu- zen D. den P. C. Hubrejj van de R. H. TeruiggetroJ In plaa Bruijne te zondheidsrede der commissi^ der H. B. S. in missaris der W. Kosten, diij te Middelburg! Zaterdad de gewestelijk! lingen en corif den Nederland schoolleerarenj van den heer singen. Alle aangesll ren door een f woord/gd met en Ter Neuze[ bleek, dat alletf leeraren het dd geven saalris h anderen was n volle salaris nog steeds. Be schoolbesturen, derwijs, kunstei Kamerleden te stallige salaris krijgen. Verder besprj positie der vakll den zijnde reorf onderwijs in ven. van de wet op hl Men was van mef wet nadeelig zoJ de leerkrachten,] gen van verschi tegendeel en spr waar de ininistei gelingen zijn g0l ten, het eenvoud, len door het rijk Tot directe openen R. K. mie is benoemd de ha vestein. Gisteren is tij! strijd te Middelb| burg li en Z. V. 1 spelers uit Zierik^ vallen, waarbij vermoedelijk gebrl per rijwielbrancaif overgebracht. Zwemmen. houden zwemwedd Dinsdag 31 Augui van de Konil BUITEI DE WA PEIS AANGEl De sovjet-regeerl sche voorstel aangef wapenstilstand te <3 besprekingen daarrl de staven der beidel leid worden. Intusschen heeft 'gekregen om terug j dit bevel op. I Dit is het goede nil uit Moskou is ontval J Het werd hoog til I mei overschreden \\1 Doeibno gevallen, bel Russische front dich L richting van Warsch baar geen houden m ft°ee„enblJt'JdS krachW. Uit alles blijkt da Jter goed is, goed feid wordt. Het Pools Jmet slecht, vooral H; fn frankrijk hadden t Tr wezen maar gebri pnvoidoende hulpmi pvermoed hebben de Pe positie, waarin zij fij oogsten wat zij g( geallieerden overigen JSeteele noodlottig? pt 'and Reeds meermalè f n, dat de buitenland Sen Russischen burg ^Bus die in het fgehe hsch was, aan de ziid n<* °P de Krhn °°k We/7 tLcr, m' Waar' jiki'n heel IT' fe 1 toen hu ?en oogenh wi.den Vpo, ij'. Kiëf! ^ten en me» va ffüheid, toenn» ""f" en met hei Denjikir sde Krim vduchdtee V3'n z»teelasStte' waar Louden vertak, °VerMe DE VREDEsONDERH4 Waar de Par"'N| 7' -N. R Pt e cor meldt,

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 6