Ïngezonpen medepeelinoen. ~~~2 TTUREN PER DAG en nooit rust. Niemand zou dagelijks 24I uren on- -aWhroken kunnen werken. 1 oen is rie mak der nieren zonder dat zi] ooit Jgst krijgen. Zij hebben een belangnj levenstaak te verrichten omelat zy h bloed filtreeeren er de vergitten en vloeibare onzuiverheden aan onttrek keM a w wij hebben flinke, gezonde nieren noodig om vrij te blijven van overtollig urinezuur en de lange nasleep van urinezuur-kwalen als „nms, rheumatiek, waterzucht, rugpijn, blaas ontsteking, ischias, steen, JP1'' e"z' fippft aan de nieren bij het eerste teeken van nierzwakte dadelijk hulp. Drinkt genoegzaam zuiver water om de nierllters door te spoelen en te reini gen eet weinig vleesch en urinezuur vormend voedsel, en versterkt de wer king der nieren met Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Een zorgzame eefwijze en Foster's Rugpijn Nieren Pillen heb ben menig hardnekkig gevai van nier aandoening en onzuiver bloed over wonnen. Zelfs in gevorderde gevallen, waarbij meerdere kostbare behandelin gen niet gebaat hadden, bewezen Fos ter's Pillen succesvol te zijn. De aandacht wordt er op gevestigd, dat Foster's Pillen niet op de lever, maag of ingewanden werken. Zij dienen uitsluitend voor de nieren en blaas en ziekteverschijnselen van deze organen. Duurzame baat is hun beste aanbeve- iing. Hoedt u voor namaak. Elke echte doos draagt de handteekening van Ja mes Foster. Foster's Rugpijn Nieren Pil len zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. Beniest, Lepelsltr. 13, a 1.75 per doos of 10.p. zes doozen. 44 waren de stationneerende auto's per te- lefpon slechts te bestellen door middel van de verschillende maatschappijen. Whnneer op een bepaalde standplaats In F de buurt geen auto aanwezig was van die 'bepaalde maatschappij, dan was het ook niet mogelijk, per telefoon een auto te krijgen, ofschoon er van anBcre maatschappijen wellicht op de opgebelde slandplaats wel auto's ston den. Aan de toevalligheid was het dan ook tot nu toe overgelaten oï men per telefoon een auto kon bestellen. Dat was nadeel, zoowel voor de automaat schappijen als het publiek. Aan dien toestand is nu een einde gekomen. Alie particuliere telefoonzuilen bij de standplaatsen voor auto's worden op geheven en de regeling zal geschieden door de gemeenteteletoon. Wanneer men te Amsterdam van nu af[opschelt Auto-Centrale" dan kan men aan de juffrouw, aan wie de cen trale behoort, een auto bestellen. Zij vraagt het adres van den besteller en schelt de dichtstbijzijnde standplaats voor auto's op. Door lichtpunten kan ze zien. dat er een auto aanwezig is. De chauffeur wordt opgebeld, onverschil lig van welke maatschappij ook, en het publiek is er zeker van, dat als een auto aanwezig is, er ook een komen zal. Hierdoor zijn alle maatschappijen, ook de kleinste, bereikbaaar. Het ren dement van de auto's wordt hierdoor verhoogd en vermoedelijk zal dat ook we! invloed hebben op 'de tarieven in de naaste toekomst. Voorloopig wor den 20 standplaatsen aangesloten. Te Maastricht is een 38-jarige man, die op de leuning langs het ka naal zat, achterover in het water ge vallen en levenloos daaruit oogehaald. Een 3-jarig kind te Wijk 'bij Duur stede viel in een ton kokend water, ten gevolge dat het zoo deerlijk met brand- (L wonden werd overdekt, dat het kort daarna is overleden. Een 52-jarige sjouwerman heeft op de werf Wilton te Rotterdam een staaldraadtros op het hoofd gekregen. Hij werd ernstig ver wond naar een ziekenhuis vervoerd waar hij iverleden is. - Bij de verbou wingswerken aan de Coöp. Beetwortel- suikerfabriek aan den Havendijk te ■Roosendaal, is een arbeider getroffen Boor een kantelenden balk, waardoor nabij den rechterslaap een hevig bloe dende wonde ontstond. Op last van dr Brabers, die de eerste hulp verleende werd de man onmiddellijk naar een ■ziekenhuis overgebracht, waar zijn toe stand, bij aankomst, zeer zorgwekkend ^afcleck te zijn. Te Nieuw-Lekkerkerk is een 2-jarig kind in een welput ach ter de woning gevallen en verdronken, f A f s c h u w e 1 ij k. De politie te Leiden heeft een vijftienjarigen knaap in verzekerde bewaring gesteld, die op de openbare straat heeren aan sprak en zich tegen een kleine vergoe ding aanbood voor het met hem ver richten van onzedelijke handelingen, jpok is aldaar een 50-jarige stucadoor aangehouden wegens het plegen van onzedelijke handelingen met kinderen, jjjeze man is de zevende in 10 dagen A an r a n d i n g. Donderdag middag is een 7-jarig meisje, dat na a schooltijd huiswaarts keerde, op een ■halfuur gaans van Huizen, bij een ko- lenveid door een man aangerand. De politie stelt een onderzoek in. B Donderdagnacht is ingebroken in ïgAl de Geref. Kerk te Tienhoven bij Maars- sen. s Morgens vond men alle deuren y geopend, ook de gemetselde kluis, waarin de gelden van de Diaconie wor den bewaard, ongeveer 100, een zil veren kan van het Avondmaal-stel, een tafelgoed en gemaakte kleederen. De politie te Enschedé heeft een 19-jarigen jongen gearresteerd als rij- wieldief. Het bleek, dat rij er 12 heeft gestolen te Almelo, Borne, Rijssen, Zenderén, Hengelo, Lonneker en En schedé. Vele ervan zijn reeds opge spoord. Fransehe bladen voorspellen, dat binnenkort ook de prijzen van de schoe nen zullen dalen. Het leer is in den laatsten tijd aanmerkelijk goedkooper geworden en zoo verwacht men dat schoeisel voor mannen, dat thans 60 frank kost, binnenkort voor 52 of 53 frank verkrijgbaar zal zijn. Ook zullen er weldra heel veel „nationale" schoe nen, men spreekt van 3 millioen paar, op de markt gebracht worden. Aanvan- 'kelijk zou de Nationale Vereeniging tot aanmoediging, die deze schoenen maakt, 1.200.000 paar in handel bren gen. Zij zal er nu 1.800.000 paar meer maken en dat wel voor het eind van het jaar. Uit verschillende deelen van Bel gië en Frankrijk komen berichten om trent onweer en storm. Zoo zijn de om streken van Namen ernstig door on- weder geteisterd. Te Gemblours wer den duizenden vensterruiten door een hagelbui stuk geslagen, terwijl op het land de oogst bijna geheel werd ver woest. De tabaksoogst werd zwaar be schadigd. Het vee sloeg op de vlucht en is nog niet geheel bij eikaar gebracht. In Frankrijk heeft vooral het Loire- gebied tengevolge van hagelslag ge weldige schade geleden, inzonderheid in de talrijke boomgaarden. Vele der geschilderde ruiten in de kathedraal van Poitiers zijn vernield. Gevolgen van het drankverbod. De officieele sta tistiek van 21 Mei jl. omtrent het getal misdrijven in den staat New-York be wijst duidelijk hoe gunstig het verbod werkt, in de eerste drie maanden van het vorige jaar, zonder het verbod, wa ren 1914 gevallen van openbare dron kenschap in de stad New-York gedu rende de eerste drie maanden van dit jaar, onder het verbod, 1000 gevallen minder. Alle rechtbanken in de groote- re steden van den staat New-York sa men genomen waren er gedurende de zelfde periode van het vorige jaar 68,535 overtredingen van allerlei aard te behandelen. Nu 45,143. Dat is 23,392 of 34 minder. In de stad Buffalo wa ren deze getallen over dezelfde periode misdrijven van allerlei aard, het vorig jaar 6945, nu 2417. Gevallen van openbare dronkenschap 3094 en 583. in Utica daalden deze cijfers van 722 tot '63. Een van 226 tot 48. In de stad Elvira die gedurende 1919 „verbod" had, wat verkregen is langs den weg van Plaatselijke Keuze, daalde het getal gevallen van dronkenschap in een jaar tijds, ill. van 1918 toen het nog nat was, tot 1919 toen het droog werd, van 1089 tot 394. De drankhandel doet dus blijkbaar erg zijn best om clandestien tocli nog zijn slachtoffers te maken. En dat mis lukt hun no« niet heelemaal. Maar te zeggen dat het verbod niets helpen zou, ja dat het er erger van wordt, zoo ais men van tijd tot tijd van uit dien hoek de goegemeente op de mouw wil spelden, dat is toch niet volkomen in overeenstemming met de feiten. Mode en kleeding. Niettegenstaande alle moeiten, die er verbonden zijn aan het verkrijgen van een reispas voor het buitenland, is het toch een feit, dat dezen zomer weer veel families naar Zwitserland, Italië en Frankrijk vertrekken, zoodat het Scheveningsche seizoen stiller dreigt te worden, dan wij in de laatste jaren gewoon waren, aldus schrijft de redac trice van de rubriek voor vrouwen in het „N. v. h. N." en zij vervolgt dan Voor het strand worden er allerlief ste toiletten gebracht, uit wit laken, wit vyeila, serge, enz. vervaardigd. De rok ken zijn veelal fijn geplisseerd, de tail les of jumpers worden zoo glad moge lijk gehouden, te zijn met een weinig borduursel versierd en ruim in de taille met een ceintuur, die in het achtermid den geknoopt, met lange einden af hangt. Als ik spreek van borduurwerk, dan zijn 't vaak slechts patronen, die in den langen steek zijrf uitgevoerd, met kunstzijde of fil de flosse. Het werk is zoo eenvoudig, dat iedereen het zelf kan maken. Heel mooi is een gekleed tailleurcostuum van wit laken of dito serge. De tricot-costuums vallen bijzonder in den smaak. Men is er gauw mee klaar en ze hebben een zeker cachet. Vooral in witte en gekleurde wasch- juiken brengt men een keur van aar dige modellen in voordeelige prijzen. Men moet er echter op bedacht zijn, dat die dunne kleedjes een zéér gesoig- neerd dessous vragen, als mooie dun ne onderjurken met soepele kantgar- neering, fijne witte kousen en dito schoeisel. Zij, die zich al die kosten niet getroosten kunnen, doen verstandiger zich donkere jurken te kiezen, die even eens chic kunnen zijn en cachet hebben, mits ze met passende hoeden gedragen worden. Een tailleur draagt men bij voorkeur met een klein hoedje, daarbij een kan ten mantelkraagje of jabot ai naar ge lang van het model van het costuum. Bij een gekleed japonnetje, een robe manteau of iets dergelijks, past de groote, gekleede hoed met bloemengar- nituur of voor jonge meisjes een fijt. chappellerie-genre. Heeft de mode der volwassenen in zekeren zin 'n eenvoudig cachet, d.w.z. voor zoover het de modellen betreft, want de luxe is vaak in de afwerking en in de versiering gelegen, de kinder mode munt uit door grooten eenvoud. Allerliefst zijn de rechte jurkjes in ki mono-model gesneden, de halsronding met een vlug borduurpatroon of wel met smockwerk versierd. Men brengt ze in voile, katoen en ook in tricot. De rechte manteltjes kunnen van laken of serge zijn met of zonder kragen in gericht worden ze met smalle ceintuurs bijeengehouden. Men brengt ook pelerine-manteltjes van geruite stoffen. De tamelijk lange pelerines worden dan onder het schou derstuk aangebracht, een klein, rond kraagje valt op het schouderstuk en werkt tegelijk den hals af. In plaats van hoeden worden aan het strand veel barets en mutsen gedragen. Men ziet zoowel de zwart fluweelen barets met lange zijden kwasten, die trouwens in den afgeloopen winter al tamelijk algemeen waren, als exempla ren van gebrocheerde en gebloemde zijde, in kleur overeenstemmende met het toilet, waarbij ze gedragen worden. Vaak is de band van effen fluweel of zijde en de bol gebloemd of gebro cheerd. De lange zijden kwast mag aan deze barets niet ontbreken. Deze ver siering geeft aan deze vlugge hoofdbe dekking een eigenaardig cachet. Veel werk wordt er wederom ge maakt van de parasols, hoewel dit toiletonderdeel bij de jeugd in discre- diet is geraakt, sedert een bruin ge brande huid een soort sport gewor den is. DE GRENSHANDEL VERBODEN. Met ingang van 1 Augustus a.s. heeft de minister van financiën bepaald, dat het in een strook van 300 meter van de landgrenzen des rijks verboden is op markten en op openbare wegen roe rende goederen uit te stallen, ten ver koop aan te bieden of te verkoopen, met name chocolade, spek, vet, boter, kaas, margarine, goud en zilver, bene vens uit of met een der laatstgenoemde twee stoffen vervaardigde artikelen. De inspecteur ïiéi directe Belastin gen, invoerrechten en accijnzen kan van dit verbod, op de door hem te stel len voorwaarden, afwijking toestaan. ONZE KOLENOVEREENKOMST MET DUITSCHLAND. De correspondent van de „N. R. Ct." te Berlijn seint Uit Emmerik wordt aan de „Deutsche Allgemeine Zeitung" geseind Wij vernemen dat de kolenovereen- komst met Duitschland van Nederiand- sche zijde het onderwerp van een diplo matieke actie zal worden. Nederland verlangt van Duitschland de noodige waarborgen voor de levering van kolen en voor de uitvoering van de overige bepalingen van de economische over eenkomst. De redactie van de „Deutsche Allge meine Zeitung" voegt eraan toe, dat dit bericht met de noodige reserve dient te worden aanvaard. REGEERINGSBLOEM EN -MEEL. Door den minister van landbouw, nij verheid en handel is tot de burgemees ters de navolgende circulaire gericht Van 15 Augustus a.s. af zal de vrije invoer van tarwe weer mogelijk zijn, en zullen de bakkers derhalve in de ge legenheid zijn bloem en meel van in- landsch fabrikaat gemalen uit buiten- landsche of binnenlandsche tarwe uit den vrijen handel te betrekken. Van 15 September a.s. af zal dit eveneens met het buitenlandsche fabrikaat het geval zijn. Tevens wordt voor hen voorloopig de gelegenheid opengelaten tot het ont vangen van regeeringsbloem en regee- ï'ingsmeel, welke op de tot nu toe ge volgde wijze zullen worden verstrekt De regeeringsbloem zal na 1 Septem ber a.s. worden geleverd tegen den prijs, bij het vaststellen waarvan zoo veel mogelijk zal rekening worden ge houden met den wereldprijs. De regee ringsbloem en het regeeringsmeel zal door u door den leverancier worden gefactureerd tegen den door de regee ring vastgestelden prijs, welke geldt op den datum, waarop deze artikelen de fabriek verlaten. Het is te verwachten dat door het be trekken van bloem van vrije grondstof fen de behoefte aan regeeringsbloem zal verminderen, waarmede bij uwe aan vraag om regeeringsbloem zooveel mo gelijk rekening is te houden. In geen geval zal na 15 Augustus a.s. voor uitbreiding van debiet, voor nieuw op te richten bakkerijen of aanvulling van tekorten regeeringsbloem worden ver strekt. Volgens bijgaande beschikking zal het voorts den bakkers na 15 Augustus a.s. veroorloofd zijn brood te bakken van andere dan regeeringsgrondstoffen. ik verzoek u een en ander voor zoo ver noodig ter kennis van de bakkers te brengen. BLOEDIGE GEVECHTEN TUSSCHEN SINN FEINERS EN UNIONISTEN. De toestand te Belfast is, naar de Londensche correspondent van „de Tel." meldt, zeer ernstig. De bloedige onlusten zijn sedert gisterenavond op nieuw begonnen. Tot vroeg in den morgen werd gevochten en geplunderd. Gisterenavond zijn te Belfast nog tien personen doodgeschoten en eenige hon derden gewond, onder wie ongeveer 30 levensgevaarlijk. Het is thans niet meer een politieke kwestie, dooh een door geloofshaat aangewakkerde strijd tusscheti katho lieken en protestanten. Gisterenavond werd een monnik doodgeschoten, ter wijl hij voor een kloostervenster naar de straatgevechten keek. Volgens den correspondent van de „Westminster Gazette" werd hij opzettelijk doodge schoten door-unionisten, die zich ver^ scholen hadden. Dit deed de katholie ken in woede ontsteken, die uit hinder lagen op voorbijgaande protestanten schoten. Drie personen werden gedood. Een unionist, oud-soldaat, die zijn kind van een gevaarlijke plaats wilde weghalen, werd door eenige schoten gedood. Een ander, die een lijk wilde vervoeren, werd eveneens door een. Sinn Feiner doodgeschoten. Een troep infanterie werd naar de pielt gezonden om de verborgen schutters op te spo ren. Volgens den correspondent van de „Press Association',' werden de militai ren niet alleen van de daken en uit de vensters beschoten, doch ook van de kloostertorens. De militairen schoten terug en wisten het schieten tot zwij gen te brengen. Aan weerszijden werd door het ge peupel op groote schaal geplunderd. Eif schoenen- en groentewinkels werden leeggehaald, veertien openbare gebou wen in brand gestoken. Toen de brand het hevigst was, legde de menigte be slag op een huurauto, die men in de vlammen liet rijden. Een officier werd gesteenigd door een aantal Sinn Fei- ners, waarvan één hem later om be scherming vroeg. De correspondent van de „Evening Newa" kwam gisterenavond een troep als vrouwen verkleede mannen tegen, wier leven gevaar liep, en die, aldus vermomd, een veilig heenkomen zoch ten. Dezelfde correspondent seint Tienduizend katholieke arbeiders te Belfast werden ook uit hun werk ver dreven. De gemoederen zijn zeer ver bitterd. Ook de vrouwen mengen zich in den strijd. De correspondent zag een vrouw een handvol slijk uit een goot nemen en daarmede werpen naar een ambulance waarin de gewonden wer den vervoerd. FRANKRIJK EN DUITSCHLAND. Millerand heeft in den Franschen Senaat zijn verklaringen over de werk zaamheden te Spa hervat en nog eens onderstreept, dat de Fransehe politiek tegenover Duitschland aldus kan wor den gedefinieerd economische samen werking met Duitschland, op voor waarde, dat Duitschland afziet van het voeren eener militairistische politiek. Hij voegde hieraan toe, dat Frankrijk niet den linker-Rijnoever zal ontruimen zoolang Duitschland zijn verplichtingen niet zal zijn nagekomen. FREDIKBEURTEN. ZONDAG 25 JULi 1920. Geref. Kerk. M i d d e I k e rk 9.30 uur Dr. A. KUYPER Jr., van Rotterdam. 5.30 uur Dr. A. KUYPER Jr. Christ. Geref. Kerk. 9.30 uur Preeklezen. 5 uur Preeklezen. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. SNIJDER. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Vrijz. Herv. Kerk. Geen dienst. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur: Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD. 2 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD. Geref. Kerk. 9.30 uur Ds. KERKHOF. 2 uur Ds. KERKHOF. RITTHEM. 9.30 uur Ds. SUNDERMEIJER. 2 uur Ds. SUNDERMEIJER. KOUDEKERKE. 9.30 uur Ds. C. L. VOORHOEVE, van Vlissingen. 2 uur Ds. POSTMA. 'T ZAND. 10 uurDs. POSTMA. Bediening H. Avondmaal. 6 uur Dr. O. NOREL, van Vlissingen. Dankzegging. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie maakt be kend dat als gevonden is gedeponeerd aan het bureau een blauw laken pet, en dat in lichtingen te bekomen zijn omtrent een kinderporteinonnaie inb. 2 dubbeltjes en 5 cent bij Leeflang, v. Hoorn v. Burghstraat 15 kinderschortje bij Beniest, Lepelstraat 13 witte duif bij Vermeulen, Boulevard de Ruijter 20 witte band kinderjapon bij J. Bakker, Breewaterstraat 47 manchet knoop bij Stroosnijder 41 paar nieuwe da meskousen bij Gardeijn, Spuistraat 68 gouden broche bij Meijer, veri. Giacisstraat 10 of 20 zilveren collier bij Michels, Bou wen Ewoutstraat 15 rood gestreepte zwembroek bij Woltering, Molenstraat 30 broche met photo matroos bij de Nooijer, Nieuwstraat 48 zakje inh. 68 cent, bos sleutels, een voile en aanslagbiljet A. van Strien, bij de Wolf, Groote Markt 4 oran jekleurige kat bij Pouiusse, Beursstraat 35; zilveren heerenhorloge bij Leenhouts, Cal- lenfelsstraat 19 band kinderwagen bij Ra telband, Slijkstraat 5 broche met 4 maan- steentjes bij ten Hope, Oprit 9; dienstbode- schort, onderrok en zakdoek gem. D bij Kruidenier, Dahlialaan 7 zilveren arm bandje bij Dekker, Kasteelstraat 34 knip mes bij Adriaanse, Oranjestraat 22 gou den ring met zwarte steentjes bij Kooman, Breewaterstraat 26 doublé armband bi Brouwer, Pnmulalaari 4 portretb'oche btj Maas, Koudekerksche weg 97o grauw linnen zakje bev. 12 pakjes boler bij Daa- ne, Palingstraat 42 huissleutel bij Frege- res, Aagje Dekenstraat 97 zilveren da meshorloge in groen lederen armband bij HuijzerHoogvliet, Ellewoutsdijk p irte- monnaie met eenig geld en abb. Electrische Tram, ten name van C. C. de Wilde, bij Slabber, Schelpweg, Domburgpostduif 341947316 bij Deckmijn, Kasteelstraat 47 donkergrijze fietspet bij Plasse, Schoolstraat 6 parapluie bij Pison, Slijk straat 4 poetslap met 3 sleutels en olie- spuit bij Erdle, Badhuisstraat 111; houten pijp bij Nusteleijn, Rozengracht 40 bril in étui en boek in prachtband bij Speckens, Boulevard Evertsen koperen pijp bij van Rijswijk, Evertsenstraat 28 zwarte da- mesportemonnaie met inhoud bij Huiszoon, Groote Markt 15 nikkelen broche bij den Toonder Pz., Lange Zelke 3 koraal met gouden haakje bij Wijtenburg, Giacisstraat 128 jonge haan bij Winkelman, Groote Markt 14. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN Rotterdamsche Lloyd. „Tambora" (uitreis) pass 22 Juli Ouëssant. „Wilis" van Batavia naar Rotterdam, pass. 21 Juli n.m. Suez. HollandAmerika Lijn. „Andijk" 22 Juli van Newport News naar Rotterdam. „Eemdijk" 21 Juli van Rotterdam te New- York. „Westerdijk" 21 Juli van Rotterdam te New-York. „Nieuw-Amsterdam" 23 Juli 8 u. n.m. van Rotterdam naar New-York. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Boeroe" (uitreis) 22 Juli van Ouëssant. Ambon" 21 Juli van Norfolk naar Kopen hagen. „Jan Pietersz. Coen" (thuisreis) 19 Juli van Singapore. HollandOost-Azië Lijn. „Radja" (uitreis) pass. 23 Juli Beachy Head. Kon. West-Ind. Maildienst. „Nickerie", 23 Juli van Amsterdam naar West-Indië. Kon. Hollandsche Lloyd. „Rijnland" (thuisreis) 20 Juli van Bahia. „Drechterland" (uitreis) 20 Juli te Bor deaux. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 24 Juli 1920. Op de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen be steed Frambozen 76 ct. tomaten 30 a 39 ct. kruisbessen 19 a 28,/o ct. aardbeien 421/-» a 55 ct. aalbessen 36V2 a 55/2 °L mo rellen 22/z a 31 ct. suikerij 33 a 43 ct. zoete St. Jan 30 a 34 ct. codlin keswick 20 ct. madelaine 44 ct. zomeraagt 29 a 36 ct. zure St. Jan 30 ct. spuitjes 40 ct. hondsmuil 32 ct. Dominiska 32 ct. prin- sesseboonen 23,/2 a 261/-» ct. snijboonen 3/> a 24 ct. doperwten 12 ct. suiker- boonen 12/2 ct. tuinboonen 4'/2 ct. H.B. boonen 10 ct. dubbele prinsesseboonen 12V2 ct- aardappelen 5/2 a 6/2 ct. po ters 2/2 a 3/2 ct., alles per K.G. meloe nen 42 a 63 ct. perziken 7/2 a 12V£ ct. eieren 13V2 ct- savoye kool 3 ct. bloem kool 8V2 a 12'/2 ct. roode kool 13V2 a 20y2 ct. komkommers 7 a \5/2 ct. vij gen 7/2 ct., alles per stuk peen 5/2 a 6/2 ct. peen 5/2 a 6/2 ct. kroten 31/2 ct. selderie 2 ct. uien 3 ct., alles per bos; kropsla 10 a 44 ct. postelein 3 a 12 ct. andijvie 60 a 64 ct. snijboonen 20 ct. peterselie 26 ct. kervel 25 ct, alles per mand. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 24 Juli 1920. Op de gisteren gehouden veiling werden de volgende prijzen besteed Oomskinderen. 49 a 66 ct. poire mada me 39 a 56 ct. suikerij peren 22 a 38 ct. spuitjes 29 a 38 ct. zoete St. Jan 20 a 23 ct. hondsmuil 32 ct. duchesse d'Olden- burg 65 ct. pruimen 39 a 44 ct. morel len 31 ct. tomaten 26 a 51 ct. roode bessen 44 a 50 ct. kruisbessen 18 a 27 ct. frambozen 66 ct. aardbeien 51 a 59 ct. aardappelen 6 a 9 ct, poters 5 a 6 ct. zilveruien 38 ct. postelein 1 a 5 ct. suikerboonen 13 a.22 ct. snijboonen 15 a 32 ct. tuinboonen 5 a 7 ct. wagenaars- boonen 7 a 11 ct., alles per K.G. augur ken 34 a 72 ct. per 100 stuks sla /2 a 2 ct. andijvie 1 a 4 ct. komkommers 6 a 16 ct. bloemkool 8 a 40 ct. roode kool 2 a 12 ct. savoye kool 4 ct. perzi ken 4 a 15 ct. meloenen 40 a 66 ct., alles per stuk peen 4 a 8 ct. kroten 3 a 5/2 ct. rapen 4 a 6 ct. rabarber 3/2 ct. ra- menas \/2 a 2 ct. selderie 1 a 4 ct. pe terselie 5 ct. uien 1 a 3 ct. kunne 2 a 3 ct., alles per bos. WISSELKOERSEN. Noteering van heden 24 Juli, 's rnidd. 12 u. C h q u e. Berlijn ƒ6.50—ƒ6.75; Brussel ƒ23.50— 23.75; Londen 10.83—10.90 New- York 2.852.95; Parijs 22.50—22.60; Weenen ƒ1.70ƒ1.85. Bankpapier. Belgische Francs ƒ23.60ƒ23.85 Fran sehe Francs 22.6022.70 Kronen (afgest.) ƒ1.40—ƒ1.60; Kronen (niet afgest.) ƒ1.60ƒ1.80; Marken (groen) 6.556.85 Marken (rood) 6.60 ƒ6.85 Ponden 10.9011.Dollars ƒ2.85—2.95. WEERBERICHT. Hoogste Barometerstand 768.3 te Valentia. Laagste Barometerstand 740.1 te Bodoe. Verwachting tot den avond van 25 Juli Meest matige zuid-westelijke tot noord westelijke wind, betrokken tot zwaar be wolkt, later wellicht opklarend, waarschijn- lijk regenbuien, iets koeler. HOOGWATER TE VLISSINGEN (Zomertijd). Juli v.m. n.m. Zondag 25 10.— 10.26 Maandag 26 11.13 11.36 Dinsdag 27 12.13 12.36 Woensdag 28 1— 1.01

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3