sport buitenland Stads* «a Provincienieuws len naar de toestanden op het postkan toor te 's-Gravenhage, wat betreft de uitzonderingspositie der aldaar ge plaatste commiezen-titulair en adjunct- commiezen. Een nieuwe verkeersregeling. De dienst van iiet vervoerwezen te Amsterdam is bezig plannen te ontwer pen voor een betere verkeersregeling. Ingrijpende veranderingen liggen in het voornemen. Zoo zou o.a. in eenige drukke straten, met name in de Leid- sche straat, voor auto's een maximum snelheid van 12 K.M. de snelheid van een paard in draf worden vastgesteld. Woeste auto-rijders. Dezer dagen zal, uitgaande van den minister van waterstaat, een conferen tie gehouden worden, met een verte genwoordiger van het departement van justitie, de beide inspecteurs-generaals van den rijkswaterstaat en de vertegen woordigers van de K. N. A. C., de K. N. M. V. en den A. N. W. B., teneinde in grijpende maatregelen te treffen naar aanleiding van de herhaalde klachten over het woeste rijden. Deze conferentie zal zeer waarschijn lijk in den loop der volgende week ge houden worden. VLISSINGEN, 23 JULI. Een reiswijzer. De vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer alhier, heeft een gratis reiswijzer uitgegeven, bevat tende de dienstregeling van verschillen de middelen van vervoer in onze pro vincie, terwijl er tevens inlichtingen in voorkomen betreffende het tarief voor de zeebaden en gebruik der strand stoelen en een lijstje der bezienswaar digheden van onze gemeente. Kunstkring „Het Zuiden". Onder de exposanten op de tentoon stelling van den kunstkring „het Zui den" moet nog genoemd worden mej. Gesina Boevé. Variété Faveur. Zondagavond wordt de afscheids- voorstelling door dit gezelschap gege ven, tevens eere-avond voor Bart Elfe rink, ter herdenking van zijn 12j/>jarige tooneelloopbaaan. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor te Vlissingen. Maand Juni 1920. Op spaarbankboekjes, uitgegeven te Vlissingen en elders, werd in den loop der maand te Vlissingen ingelegdƒ47.851.10* en terugbetaald „45.801.40 Derhalve meer ingelegd ter dan terugbetaald 2.049.70* Hieronder 5 formulieren ad 1 in spaarbankzegels van 5 cent en 4 for mulieren ad 1 in spaarbankzegels van 1 cent (schoolsparen). Het aantal te Vlissingen nieuw uit gegeven spaarbankboekjes bedroeg 47. Door tusschenkomst der te Vlissingen gevestigde kan toren werd, ter directie op staatsschuldboekjes inge schreven een nominaal be drag van3700. en afgeschreven550.— Derhalve meer in- dan afge schreven ƒ3150. Het aantal te Vlissingen uitgereikte nieuwe staatsschuidboekjes bedroeg 1. De Vlisingsche Postfanfare, direc teur de heer J. A. Hollaers, geeft Zon dagavond een concert op den boulevard Evertsen. Het programma luidt als volgt „Zuid-Hollandsche Vlag", pas ré- doublé, M. J. H. Kessels Caprice sur l'opera „Norma", Bellini „Lida", polka-mazurka, P. Steur „La Fête .Triomphale", fantasie, G. Joh. van Dam „Le Congo", marsch, j. de Wolf; „La Reconnaissance", fantaisie, V. Be- noodt „La Parure", ouverture, J. Werkman finale. Tot lid voor Zeeland en Noord-Bra bant van den Bondsraad van den Ned. Christ. Bouwvakarbeidersbond is be noemd de heer D. L. van Noppen, al hier. Het mond- en klauwzeer onder het rundvee breidt zich te Souburg en te Ritthem uit. Bij sommige landbouwers is zelfs het grootste deel der koeien aangetast. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft aan Cl. V., weduwe van B. M., verlof verleend, om kosteloos tegen den Staat der Nederlanden te procedeeren tot het bekomen van een schadevergoe ding voor zich en haar minderjarige kinderen, op grond dat bij het onscha delijk maken van een mijn, die in No vember 1914 te Westkapelie was aan gespoeld, door hen, die als organen van den Staat de opdracht daartoe hebben gegeven, niet zoodanige voor zorgsmaatregelen zouden zijn genomen, dat de onsehadelijkmaking van dien mijn zonder gevaar heeft kunnen ge schieden, ten gevolge waarvan die mijn is ontploft en haar echtgenoot is ge dood. Bij Kon. besluit is benoemd tot ont vanger der registratie en domeinen te Leeuwarden S. W. Wegener Sleeswijk, thans ontvanger der registratie en do meinen te Hulst. Mooie torens in Zuid-Beveiand. Prachtige gedenkstukken van aloude bouwkunst, maar niet minder van of fervaardigheid onzer voorouders voor bouwwerken, vormen in het schoone Zuid-Beveland de meeste dorpskerken met bijbehoorende torens, die zich uren ver in den omtrek als reuzen ten hemel heffen. Het latere geslacht heeft blijk baar heel wat meer zorg om de gelden bijeen te krijgen, niet voor nieuwen bouw, maar voor restauratie. Met na me worden genoemd de zware en hoo- ge torens van Kruiningen, Kapelie, 's- Heer-Arendskerke, en de sierlijke van Kloetinge en Nisse. Tal van torens zou den nog te noemen zijn die in vorige eeuwen zich mede hoog in de lucht verhieven uit de Zeeuwsche landouwen, maar door watervloeden enz. ten gron de gingen. Thans worden offers gevraagd voor herstel van de torens te Nisse en te Kapelie en nog is het niet uitgemaakt of de restauratie zal geschieden, want de Staten van Zeeland moeten daarin nog beslissing nemen. Voor den toren van Kapelie wordt 53,000 geëiseht van het rijk 26,000, van de provincie 10,000 en de rest van de gemeente. Ongetwijfeld mag deze toren de hoog ste en fraaiste genoemd worden onder ai de andere. Geen van alle draagt een krans om de hoofdspits, als de grijze toren van Kapelie, die op eiken hoek met een kleine torenspits prijkt, als waren deze teekenen van zekeren rang of waardigheid boven andere. Over de vraag, welken rang dan wei, loopen de gevoelens uiteen en de be kende oudheidkundige dr. J. A. Utrecht Dresselhuis zegt daarvan, dat de een beweert, dat een dergelijke krans het teeken is van een moederkerk, maar in betrekking tot dezen toren zegt hij. dat dit niet aan te nemen is, omdat nergens de erkende kinderen ervan te ontdekken zijn, daar alleen het-bede huis aan de haven van Bieselinge ge heel ondergeschikt was aan de kerk te Kapelie. Anderen meenen, dat dergelij ke spitsen het teeken zouden zijn waar door kapittelkerken zich kenbaar ma ken. Wat betreft die te Kapelie zou het geen teeken maar een voorteeken zijn, vermits het kapittel in de kerk van Ka pelie eerst dagteekent van 1503, toen de toren er reeds lang stond, en ook reeds sedert lang gebruik werd ge maakt van het gebeugde wapen der gemeente, dat wijst op kerkelijk gezag. Hoe het ook zij, het prachtstuk dient gerestaureerd en in eere gehouden te worden en de hoop mag worden uitge sproken, dat dit ook werkelijk geschie den zal. („Hlbd.") KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ontwerp-reglement op de predikants- tractementen. Het hoofdbestuur van den Bond van Ned. Predikanten zond een brief aan de Synode over het ontwerp-regiement op de predikantstractementen, aandrin gend op overleg met het Algemeen Col lege van Toezicht, de Vereeniging van Kerkvoogdijen en den Bond van Neder- landsche Predikanten. In dien brief wordt voorts o.a. be toogd „Meende men ter eener zijde aanvankelijk, dat aan de uitvoering van het betrokken reglement zou moeten voorafgaan een reorganisatie van de kerk, terwijl anderzijds was uitgespro ken, dat met de uitvoering zou moeten gepaard gaan een voorziening in de be hoeften der minderheden, tijdens de ge houden gedachtenwisseiing kwam te... blijken dat hoezeer de gepubliceerde reserves zeer ernstig waren bedoeld, men om de wille van het groot kerkelijk belang hierbij betrokken eenerzijds be reid was het aanhangig ontwerp te accepteeren en de uitvoering daarvan te bevorderen, indien bij handhaving der centraie leiding, de uitvoering gedecen traliseerd werd geregeld en elk verband tusschen dit ontwerp en de zgn. rich tingskwestie werd vermeden, terwijl ter andere zijde wel zeer stellig moeilijkhe den werden voorzien indien niet op eenige wijze aan de behoeften der min derheden werd tegemoetgekomen, maar toch ten slotte werd verklaard dat men indien de Synode mocht besluiten het reglement zonder zulke tegemoetkomin gen vast te stellen, alle beschikbare kracht en invloed zou aanwenden om mislukking te verhoeden. Het hoofdbestuur laat gaarne de be slissing in deze teere aangelegenheid over aan de prudentie van uwe verga dering, maar meent de vrijheid te mo gen nemen uwe aandacht er op te ves tigen dat blijkens gemelde wederzijd- sche verklaringen een eenstemmigheid is verkregen, grooter dan in de gegeven kerkelijke verhoudingen eigenlijk was te verwachten. Het hoofdbestuur is met uwe verga dering van oordeel dat de uitvoering van een zoo ingrijpende regeling als hier bedoeld, alleen mogelijk zal zijn met aller medewerking. Het is echter van meening, dat deze benoodigde me dewerking van allen op grond van het resultaat der bijeenkomst van 15 Juli mag worden verwacht. Het meent dit te stelliger, omdat het vertrouwt dat uwe vergadering termen zal weten te vinden om te voldoen aan het verzoek tbt na der overleg met de beheerscolleges. Het hoofdbestuur voegt hieraan toe, dat deze medewerking hoezeer wellicht hier en daar schoorvoetend toegezegd, tusschen organen en kringen, wier on derlinge verhouding zich tot hiertoe nu juist niet door samenwerking heeft ge kenmerkt, straks als het op daden aan komt, stellig zal blijken krachtiger te zijn dan deze of gene a priori wellicht zou durven hopen. Op grond hiervan dringt het hoofd bestuur met groote kracht aan op vast stelling van het ontwerp." Geref. Kerken. Beroepen te Utrecht ds. H. Kaajan te Rotterdam. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage voor de hoofdakte de heer A. A. J. Mets, onderwijzer te Schiedam, vroeger alhier. Te Breda zijn voor deze akte ge slaagd de heeren P. M. Gerritsen te Middelburg en E. B. van Hoeke te Axel. RECHTSZAKEN Voor de rechtbank te Middelburg is behandeld de zaak tegen J. v. P. en J. Th. M„ beiden wonende te Vlissingen en gedetineerd te Middelburg, beklaagd van berooving van J. Prince in den nacht van 8 op 9 Mei. Volgens de verklaringen van de tal rijke getuigen, zouden de beide be klaagden op 8 Mei des avonds met Prince verschillende café's hebben be zocht en zijn zij toen met hem naar den Zwanenburgschen weg gegaan. Daar zou van P. tegen hem gezegd hebben geef nu je geld of anders ga je er aan. Het drietal moet o.a. de jenever met kopjes hebben gedronken. Bekl. v. P. zegt, dat hij zeer dronken is geweest hij weet niet waar Prince gebleven is, maar beroofd heeft hij de zen vast niet. Prince houdt vol dat dit we! zoo is, en wel van 50. De president, mr. Kronenberg, vroeg aan v., P., waarom hij zooveel dronk, of hij anders de berooving niet durfde plegen. Andere getuigen hebben het drietal in dronken toestand, gearmd door de Walstraat zien loopen. De verdediger, mr. Vellinga, vroeg, waarom Prince zoo tracteerde. Deze zegt wel te hebben betaald, maar men zou later afrekenen, wat de beklaagden echter on hun beurt weder ontkennen. Een der getuigen verklaart, dat de drie mannen elkaar moesten steunen. M. vroeg hem zachtjes of hii medeging en zeide. dat Prince 4000 bii zich had. M. verklaart, dat het hest mogelijk is dit te hebben gezegd. Dc beide be klaagden noemden eikaar dien avond De Panter. De directeur van het huis van bewa ring nam on 10 Mei nagelvuil van v. P. in beslag, dat bleek van Prince's klee- ren afkomstig te ziin. Een getuige a décharge verklaarde dat Prince goed dronken was en stond te dansen, wat volgens den nresident iemand, die goed dronken is. juist niet doet Beki. M. roept tegen Prince Als ik gestraft wordt, is liet inu dood." De officier van justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte tegen v. P., die reeds meer veroordeeld is één iaar en tegen M. 8 maanden gevange nisstraf. De verdediger achtte geen enkel be- wiis geleverd, dat de berooving werke lijk heeft Dlaats gehad en vroeg vrii- soraak en onmidelliike invriiheidsstel- line van de beklaagden, aan welk ver zoek de rechtbank voldeed. Ook werd nog behandeld de zaak te gen A. A. uit Souburg, die zijn vrouw met een stok sloeg, waardoor deze bloedend werd verwond. Eerst had de vrouw haar man met een kan met koffie naar zijn hoofd gegooid. Op een vraag van den president of hij hard geslagen heeft, zeide beklaagde, dat hij dacht zijn vrouw dood te slaan. Tusschen dit echtpaar loopt thans een echtscheidingsproces. De eisch tegen den man luidde 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak in deze beide zaken 27 Juli. Luchtvaart. Gisterenmiddag heeft de militaire vliegmachine 83 (een Spij ker), bemand met den vlieger-luitenant Raland en een waarnemend monteur die uit Noord-Brabant kwam en op weg was naar Schiphol, op het terrein van de Ilvo, even naast het officieele vliegveld, een noodlanding gemaakt. Een deel van een schutting bij een over weg werd vernield. De vin is kapot, een wiel is geheel ingedrukt en de vleugels zijn ook eenigszins beschadigd. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Toen het gebeurde, waren nog- geen bezoekers op het vliegterrein. De noodlanding was noodzakelijk wegens een defect aan den motor. De machine wordt gedemonteerd en daarna ge- reëxpedieerd. MARINE EN LEGER. Gisterenavond te ongeveer 11 uur zijn de torpedobooten Z 7 en Z 8 van hun reis naar Noorwegen alhier terug gekeerd. Gedurende de heen- en terug reis hebben de booten met veel ongun stig weer te kampen gehad, terwijl het verblijf in Noorwegen veronaange naamd werd door de vele regens. De bevolking der aangeloopen plaat sen heeft de bemanning op hartelijke wijze begroet. De officier-machinist 2e klasse I. C. Vermeer, geplaatst aan de fabriek „Feijenoord" te Rotterdam, wordt tij delijk te Vlissingen geplaatst aan de maatschappij „De Schelde" voor toe zicht op de herstelling en beproeving van de motoren der onderzeeboot K II. Het marine-monument. De vervaardiging van het Marine monument dat te Den Helder zal wor den opgericht ter nagedachtenis aan de mannen van de Nederiandsche oorlogs vloot, die als slachtoffer van hun plicht bij verschillende rampen het leven lieten is opgedragen aan den beeldhouwer A. G. van Lom, dezelfde, die het alhier opgerichte Frans Naerebout-standbeeid heeft ontworpen Vanwege het ministerie van marine is te 's-Gravenhage aanbesteed het vervaardigen, leveren en plaatsen van twee lichtbakens van greenhearthout ten dienste van de 'verlichting op de Westerscheide. Laagste inschrijver A. van der Straaten Jr., te Hansweert, met 17.900. De kapitein-luitenant ter zee C. A. Brugman, commandant van de „Schor pioen" alhier is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië, waarheen hij den 28en Augustus per particuliere gele genheid zal vertrekken. De onderofficieren-vereeniging „Ons Belang". De afdeeling 's-Gravenhage van de onderofficieren-vereeniging „Ons Be lang" heeft de volgende motie aange nomen „De afdeeling enz., constateert, dat sedert de inwerkingtreding der nieuwe salarisregeling, de ontevredenheid in het onderofficierskorps nog niet is ge weken is overtuigd, dat de bedragen, ver vat in die regeling, niet alleen onvol doende zijn voor de eerste behoeften voor levensonderhoud in den tegen- woordigen tijd, doch zeker lang niet aan den eisch voldoen om het leger in de naaste toekomst te voorzien van een goed onderlegd en beschaafd korps on derofficieren spreekt eohter hare waardeering uit over het feit, dat meerdere Kamerleden in het voorloopig verslag op bedoeld wetsontwerp als hunne meening te kennen gaven, dat de bedragen welke thans aan de onderofficieren worden uitgekeerd, over de geheele lijn veel te laag zijn gesteld draagt het hoofdbestuur op met meer kracht dan tot dusver het geval was, te ijveren voor den eisch, dat de bedra gen, zooals deze zijn voorgesteld door de vereeniging „Ons Belang" alsnog worden aangenomen besluit deze motie te plaatsen in het „Algemeen Militair Weekblad" en an dere bladen en gaat over tot de orde van den dag". In een andere motie onderschrijft zij volkomen de zienswijze van het hoofd bestuur omtrent het niet gelijktijdig ter audiëntie gaan met andere Bonden van onderofficieren en spreekt den wensch uit, dat, terwilie van de eenheid in het onderofficierskorps, het hoofdbestuur deze houding niet zal verlaten en ver wacht, dat het hoofdbestuur zal blijven aandringen op een afzonderlijke audiëntie. De Fransche opleidingsschepen „Cha mois" en „Audacieux" worden 16 Aug. alhier verwacht en zullen opstoomen naar Rotterdam en Amsterdam den 23en Augustus zullen deze vaartuigen weder vertrekken. DUITSCHLAND EN SPA. Bij de voortgezette besprekingen der comissie voor buitenlandsche zaken, keurde de centrumleider Spahn het be leid der delegatie te Spa goed. Nadat nog verschillende andere sprekers het woord hadden gevoerd, verklaarde mi nister Simons, dat hetgeen de delegatie meegebracht had, een zware last, zoo wel voor de bevolking als voor het eco nomische leven is er moet naar ge streefd worden, dat de tegenstanders goed inzien welke de grens van het Duitsche vermogen en kunnen is.Voorts verklaart de minister, dat men hetgeen hij ter persconferentie van 19 Juli over het ontwapeningsvraagstuk heeft ge zegd, verkeerd heeft uitgelegd en hij natuurlijk voor het doorvoeren der ont wapening nooit aan vreemde politie ge dacht heeft. Met de onzijdigheidsverkla ring in den oorlog tusschen Polen en Rusland wordt slechts te kennen gege ven, dat tusschen die landen en Duitschland vrede heerscht, doch dat het zijn grenzen tegen troepen van bei de partijen zal beschermen en mochten zulke troepen over de grens komen, het deze moet ontwapenen. Mocht de En tente de bedoeling hebben, Duitschland als etappe- en doormarcheeringsgebied tegen Rusland te bezigen, ingeval zij den Polen steun verleent, dan kan geen Duitscher zulks lijdelijk aanzien of daarbij zijn medewerking verleenen. HET FRANSCH—BELGISCHE VERDRAG. De „Petit Parisien" geloof! te kun nen meedeelen, dat in den loop der be sprekingen te Spa, waar Millerand en Delacroix gesproken hebben over den vorm van een BelgischFransche en tente, een zoodanig resultaat is verkre gen, dat men dit verdrag spoedig mag verwachten. Men hoopt dat de leden van den generalen staf der beide lan den- hun werkzaamheden spoedig ge ëindigd zullen hebben en dat zij tot overeenstemming zijn gekomen betret- fende de groote lijnen van een defen sief verdrag, zoodat dit spoedig defi nitief kan worden opgesteld. DE REDE VAN LLOYD GEORGE. De „Daily Telegraph" schrijft over de rede van Lloyd George inzake Po len o.a. „Polen moet gered worden en Frankrijk en Engeland stellen voor het te redden. Verdere militaire operaties willende voorkomende, adviseert Lloyd George Polen, om vrede met zijn tegen stander te sluiten, indien dit mogelijk is." De „Times" zegt „Zelfs indien Po len verkeerd was voorgelicht en een fout had begaan, dan gaf deze fout den bolsjewiki nog geen recht om een onaf hankelijke natie te vernietigen, wier bestaan volgens den premier noodig is voor het heele vredeswerk. Wij moeten Poien voor zulk een lot behoeden, eer stens ter wille van den volkenbond, en tweedens om onze belangen en die van de heele beschaafde wereld." De „Dailly Mail" zegt „Indien de Russen de Poolsche grens overtrekken, dan zuilen de geallieerden hun belofte vervullen en de onafhankelijkheid van Polen verdedigen. Een opmarsch van de sovjet-troepen naar de Duitsche grens kan niet worden toegelaten." EBERT WEER CANDIDAAT VOOR HET DUITSCHE PRESIDENTSCHAP. Naar de Berlijnsche correspondent van de „Landeszeitung" verneemt heeft rijkspresident Ebert zich bereid ver klaard zicli bij de a.s. presidents verkiezingen weer candidaat te laten stellen. Bij de sociaal-democraten schijnt hiertoe het voornemen te be staan, doch ook in deze kringen wor den toch ook nog bezwaren tegen deze candidatuur geopperd. Men beweert echter dat de sociaaal-democrate.n hem candidaat zullen stelllen omdat zij geen anderen candidaat dan Ebert ter be schikking hebben, behalve Scheide- mann, die deze candidatuur echter ge weigerd heeft. HET 50-JARIG BESTAAN DER FRANSCHE REPUBLIEK. Er worden te Parijs toebereidselen getroffen om het 50-jarig bestaan der republiek op 4 September a.s. feestelijk te vieren, waarvoor de regeering in de Kamer een crediet van 3J/2 mililoen francs heeft aangevraagd. Ër zal een wapenschouw gehouden worden in de Avenue du Bois de Boulogne, voorts zullen de soldaten uit den laatsten oor log en de veteranen van 1870'71 de- fileeren en het hart van Gambetta, be- nevens 22 Fransche vaandels, in 1870 door de Duitschers veroverd, maar nu teruggegeven, in plechtigen optocht naar het Panthéon gebracht worden, waar tevens plaquettes worden ge plaatst in den grafkelder der groote mannen, ter eere van de nagedachtenis der soldaten, gevallen in den grooten oorlog en in dien van 1870. Tenslotte zullen er huldebetoogingen plaats heb ben voor de standbeelden van Gambet ta en Jules Ferry. DE BELGISCHE REGEERING EN HET VROUWENKIESRECHT. Deze week, of in de eerste dagen der volgende, zal worden beslist of het in België tot de zoo vaak reeds voorspel de en aangekondigde ministerieele cri sis komen zal. Het vraagstuk van het vrouwenkies recht is de aanleiding tot de gerezen moeilijkheden. De rechterzijde wil, dat het vrouwenkiesrecht in de grondwet zal worden opgenomen tezamen met het mannenkiesrecht op 21 jaar. Daar het loven en bieden der rechter- en linkerzijde tot geen resultaat had ge leid, heeft minister-president Delacroix den toestand in een bijeenkomst der rechterzijde van de Kamer uiteengezet. De minister-president heeft te kennen gegeven, dat de liberale ministers zich uit het kabinet zouden terugtrekken, in dien dit het voorstel om het vrouwen kiesrecht in de grondwet te doen opne men, zou goedkeuren. Hij voegde hier aan toe, dat het op het huidige oogen- blik onmogelijk is zonder de liberalen te regeeren. In geval de rechterzijde zou volhar den in haar besluit om art. 47 van de grondwet te verwerpen, indien het vrouwenkiesrecht niet gewaarborgd is, zou de regeering zich terugtrekken. Ondanks deze mededeeling heeft de rechterzijde met 37 tegen 19 stemmen haar eens genomen besluit bekrachtigd. De Kamer zal thans 't laatste woord moeten spreken. DE ACHT-URENDAG IN BELGIE. De Belgische Kamer heeft het wets voorstel, in zake den achturigen werk dag aangenomen. Dat vele afgevaar digden hebben voorgestemd, is een ge volg van het feit, dat de achturendag reeds bestaat door den wil der arbei- ders-vakvereenigingen men heeft dus niets anders gedaan dan een maatregel tot wet verheven, die de arbeidersorga nisaties reeds hebben weten in te voe ren zonder medewerking van de wetge vende macht. De wet, die over een jaar van kracht wordt, is niet van toepassing op de thuis werkende arbeider er zijn uit zonderingen gemaakt voor de seizoen industrieën, voor de continu-bedrijven en voor zekere takken van bedrijf waar de grondstoffen aan een zeer snel be derf onderhevig zijn, alsmede voor het

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2