met Erf h. de roos wroüw i bijvoegsel IISSII Wafelkraam ide KELLNEI MANSJONGEN De Gezordheids-Apotheek Rundvlsesch en Dunkt Herhaalde Oproeping. "in SG&N hvrouw nmerman Aanbesteding iwame d. Yoor ge- tijd werk. NGEN (juffrouw i Maatschappij m oomvaart iliHIMIllllll.-Hi.Hil. Brieven uit de Hofstad iPEUaLLEToF De Diamanten van Lady Valworth. I Gemengd Nieuws. 4DVERTENTIËN I Het van ouds bekende Wed. EVERTSEN SCHOENMAKERIJ inncbting voor le klasse Luxe- en Burger-Schoenwerk NIEUW NIEUW ÏVIHUW (Standplaats Zeilmarkt) Aanbevelend, L/. 13 E IV IV E R. irijving TE KOOP een van 2 Aren, gelegen ijburgschen Weg, Wijk :West-Souburg, htigen op 20 Juli van alwaar verdere inlich- den gegeven. briefjes in te leveren 24 Juli bij A. W. BAK- ijeplein no. 177, te o u b u r g. R gevraagd van 1 tot op een der Boule- M bil. Kamers Ier pension, voor man, ee kleine kinderen en bediende. io. 350 aan het Bureau Courant". c van Keuken. Br. iett. iu „Wiss. Courant." door Jongelui tsisanvraqeft RAAT 53. >f met 1 Augustus een dres: „Hotel du Com- PLOUVIER's Schoen- j J. W. VAN DER ft straat 98. irraagd, MAAS, Kasteei- een fatsoenlijke PLAA, Electr. Tim pen flinke andag. Adres: Wai- Dames-Hoedenzaak irieven met opgave d en verlangd salaris f 810, bureau „Vliss. j ior de Kermisweek, reau „Vliss. Crt." :n, Mi d d e Iburg otterdam. Juli t. nu. jr. Ken. ui 7 ns, in 19 20 22 23 ngen wordt Woens- erdag 12 uur v.m, te bekomen: N.V. Transport en rn. v.h. Erven G. VOSj gB. EENHOORN AN OOS fERHOUT) Gebrs. BUITEN- sorteering bi) VAN DE Mr. van Raalte. Vacantia. De nestor van de Haagsche journa listen; een man, die buiten zijn vak ook zeer bekend en gezien was, is op bijna een en zeventig-jarigen leeftijd ontsla pen. Het was Martin van Raalte, die bijna 56 jaar geleden als 15-jarige knaap zijn intree deed op de perstri bune der Tweede Kamer, waar hij tot Mei van liet vorig jaar onafgebroken werkzaam bleef. Men denke zich het eens in wat het beteekent om 56 jaar lang de discussies in de Tweede en Eerste Kamer te hebben gevolgd. Me nigeen die eens een middagje op de tribune heeft doorgebracht, heeft er al genoeg van. Het was in September 1914, dat Van Raalte terloops vertelde,' dat hij voor de vijftigste maal de troonrede hoorde uitspreken zijn col lega's grepen deze merkwaardige ge beurtenis aan om hem een kleine hulde- betooging te doen ten deel vallen. De oude journalistiek, waarvan Van Raalte een der beide laatste vertegen woordigers is, had iets heel aparts. Zij dagteekent uit de glorie-jaren van het beroemde oude Dagblad van Zuid- Holland en 's-Gravenhage, dat conser vatief in merg en been door de evolutie der tijden ten grave is gebracht. Van het oude genre is niets meer over. De telegraaf, de telefoon en de vele andere middelen van versneld verkeer tiebben het gemoedelijke karakter van de oude journalistiek weggenomen. De deugde lijkheid en liet wel-overwogene hebben ongetwijfeld schade geleden door de gehaastheid en de vaak overdreven zucht om bij-te-zijn. Misschien was de beteekenis van het woord dat de pers sprak, vroeger wel grooter dan thans de Kameroverzichten in het oude Dag blad waren richtsnoeren voor de poli tiek van den dag. Tegenwoordig beroe men de Kamerleden zich er op, dat zij deze overzichten bij voorkeur niet le zen. Het zal wel niet lieelemaal waar Naar het Engeisch van Mrs. HUNGERFORD Vertaald door I. P. WESSELINK VAN ROSSUM. zijn, maar het typeert toch wel. Martin van Raalte is in die oude school opgegroeid, heeft er zich in vooruitgebracht en is er ten slotte voor een goed deel boven-uit-gegroeid te vens. Wat hij kon en kende heeft hij zichzelf geleerd, hetgeen hem mogelijk was, omdat hij van nature die bizonde- re eigenschappen bezat, welke onmis baar zijn voor den journalist. Hij was snel van begrip, hij doorzag een dis cussie onmiddellijk en wist aanstonds de kern daarvan te vatten en de zwak heden van het debat te onderkennen. Daarbij had hij de gave van een vlotten, lenigen stijl, die geen oogenblik achter bleef bij het precies formuleeren van hetgeen hij zelf wilde zeggen. Daardoor was zijn uiteenzetting dikwijls beter dan de redevoering, waarvan zij het verslag was. Trouwens, dit is een be kend feit, dat de verslagen in de dag bladen meestal een gunstiger beeld van redevoeringen geven, dan zij bij het uitspreken te zien gaven. Het overtol lige is weggelaten, het gebrekkige is hersteld, in korte goed-gebouwde zin nen wordt samengevat, wat dikwijls in een lang en telkens herhaald betoog, slecht gesteld en onbeholpen uitgespro ken, werd gezegd. De verslagen van Van Raalte had den een vermaardheid, juist om hun helderheid en hun juistheid. Tot het laatst van zijn leven, heeft hij diezelfde opgewektheid behouden, welke zoo verwonderlijk mag heetën bij iemand, die altijd tusschen het weinig opwek kende politieke gekibbel zit. Ónder zijn collega's was hij voor zijn onverstoor baar optimisme bekend zijn jeugdig, onbluschbaar vuur hield hem flink en krachtig. Vandaar ook, dat hij met zijn tijd wist mee te gaan. Toch gaan men- schen als hij in de groote massa ver loren. Dat is nu eenmaal het ongeluk van bepaalde vakken, dat liet enorme werk ervan niet zoo in het oog springt. Het pietluttigste Kamerlid heeft een naam in Nederland, is althans bij name bekend en een man als Van Raalte, die meer dan een halve eeuw belangrijk werk deed, is ternauwernood buiten het kleine groepje vrienden en kennissen bekend. Dit is het gevolg van de ano- nymiteit, die een kwaad is in de pers en waartegen de journalisten dan ook bezig zijn zich aan te gorden. I Belangrijk nieuws valt er in deze zomermaanden niet te melden. Een deel der menschheid is met vacantie, een ander deel wordt geëxamineerd en (Nadruk verboden.) ,.Ja, een rots", zei zij. „Daarom, wan neer mijn lieve neef mij niet meevalt bij nadere kennismaking, waarschuw ik hem, dat ik mij niet naar het altaar zal laten sleepen om aan zijn luimen te vol doen. Ik zou nog eerder mijn haren af snijden. Het was immers bij de haren, dal de middeleeuwsche vader-zijn kind naar het altaar sleepte, hé vroeg Mil- liceiit, zich niet een plotselingen glim lach omdraaiend. „ik geloof dat je, ondanks dat alles, toch van je neef houdt", zeidc Nadine lachend. „Wet, dat doe ik en dat doe ik niet, zooals ik je al gezegd heb. Op het oogenblik, bijvoorbeeld, doe ik het niet. Maar er zijn in de stad weinig mannen, die zoo mooi zijn als hij. Voor zoover ik weet, ten minste, aangezien ik im mers nog niet ben uitgegaan." „Kan je hem mij niet eens beschrij ven „Hij is lang en donker en heeft een ernstige uitdrukking in zijn gezicht. Ik begrijp, dat je dat-teleurstelt, aangezien de schurk uit de moderne romans altijd lang', blond en zorgeloos is. Maar af wisseling is ook wel prettig en mijn schurk ziet er uit, zooals ik je hem be schreven heb." „Paul is ook donker", zei Nadine, haar wenkbrauwen fronsend. „Zoo, de intrige wordt ingewikkel der. Twee schurken in één drama, dat is buitengewoon. Ik wou echter, dat Paul van de gewone, uitstervende, blon de soort was geweest, al was het alleen maar voor afwisseling. Vertel mij eens, Nadine, waarom wil jij je onbeminden schurk trouwen?" „Hij is geen schurk", begon Nadine maar 'Millicent onderbrak haar, „O, ja, dat is hij wel. Op mijn verant woording. Ga nu maar door." „ik wil hem trouwen, omdat om dat ik geloof, dat ik van hem houd, en dat mijn onmogelijke afkeer, wanneer ik niet bij hem ben, een minderwaardig gevoel is, dat slechts behoeft te worden overwonnen, om voor goed te verdwij nen. En en mama zal zoo geluk kig zijn, wanneer ik met liern trouw. Zij is zoo bang, dat ik nóg eens tot werke lijke armoede zou kunnen vervallen." „Is hij dan rijk, een man van midde len „Neen, hij is employé, ergens in de City." „Ergens, dat nogui ik vaag, hoor. Lieve kind, ik zou eer^t eens goed infor maties inwinnen omtrent dat baantje, voordat ik mij voor vast verbond." „Wel, dat spreekt van zelf", zei Na dine. Toen begon zij vroolijk te lachen. Natuurlijk moet ik eerst informaties inwinnen, alvorens mij te binden, maar ondervindt de zegening van ons onder wijsstelsel. De scholen rusten uit en de leeraren en onderwijzers hunkeren weer naar den eersten September, waarop zij hun taak weer kunnen opvatten. In de regeeringsbureaux hangt de loome zontersclie stemming en op Schevenin- gen paradeeren de renteniers en hun dames. Zoo doet ieder wat en liet mee- rendeel doet niets We leven in de rustige rust en vooral nu de Kamer op reces is, ontbreekt alle emotie. In dien ouden tijd was het nog het Hof, dat eenige geur en fleur aan de residentie gaf, maar die tijd is heelemaal voorbij. Het is nu eer het Kurliaus en zijn con certen, die de attractie vormen van de zomermaanden. Gelijk liet 's winters „ton" is om Mengelberg te genieten, is het 's zomers „en vogue" om het Kur- haus te bezoeken al voel je voor muziek niets en al kijk je naar de badplaats niet om. Hoe de menschen er zin in hebben, om 's avonds in een snik-heete zaal te gaan zitten, is een raadsel. Maar ieder heeft zijn meug. Volkstuintjes. Ook in onze volkstuintjes hebben we dikwijls te kampen met allerhande ziekten en beschadigingen der planien. Zoo treedt in dezen tijd van 't jaar gewoonlijk na vochtige warme dagen de aardappel ziekte op. Deze ziekte bedreigt dikwijls de aardappeloogst een bestrijding de zer ziekte kan dus niet genoeg worden aanbevolen, zelfs al brengt dit ook, zooals vanzelf spreekt, kosten mee. Zoodra we de eerste bruine plekken op de randen eri aan de punten der bladeren waarnemen, wordt het hoog tijd, om zijn maatregelen te nemen. Be ter is het nog, zoodra men hoort, dat de ziekte in den omtrek geconstateerd is, dit te doen. Vooral met vochtig war me dagen verbreidt liet zich verbazend snel. Deze ziekte wordt veroorzaakt door een wierzwam, n.l. Phytophtora infestans. Als bestrijdings-, of liever gezegd voorbehoedsmiddel, gebruiken we Bordeausche. pap we gebruiken een P/2% oplossing. Men zorge er voor dat alles goed geraakt wordt, dan al leen kunnen we goede resultaten ver wachten. Op peren en appels treffen we dikwijls een andere zwam aan, die oor zaak is van het barsten der vruchten bij peren, en het ontstaan van eenigs- zins op roestvlekken gelijkende plek- aaar behoef jij je niet ongerust over te maken. Moeder heeft alle mogelijke in formaties ingewonnen en die hebben haar volkomen bevredigd." „Achteraf was mijn waarschuwing ook belachelijk. Tegenwoordig loopen de mensellen niet meer vermomd rond", zei Millicent. „Vertel mij nog eens wat meer van hem." „Er is niet veel te vertellen. Hij heeft donkerbruine oogen." „Die heeft Granit ook. Ik houd niet van donkerbruine oogen." ..Zijn snor is ook bruin." „Net als die van Granit. Ik houd van een snor." „En ik houd van een man zonder snor", zei Nadine zachtjes. „Wat je zegt", zei haar vriendin, met goed gespeelde belangstelling. ..Hoe heet hij Haar pijl was in het wilde afgescho ten en niet bestemd te treffen. Desniet tegenstaande kroop Nadine als getrof fen ineen en vertoonden haar wangen een doodelijke bleekheid. Zij kneep haar handen met een impulsieve bewe ging in haar schoot samen, drukte ze zoo hevig samen, dat haar nagels er wit van werden. Millicent, lioewei in sommige opzich ten luchthartig, ontbrak het toch noch aan opmerkingsgave, noch aan vriend schap, daarom bemerkte zij deze teeke nen van ontroering wel, maar .met een zelfbedwang, waartoe men haar niet in staat zou he'obcn geaght, deed zij alsof, zij niets zag. „Nu, genoeg over oiize verloofden ken bij appels „Eusiciadium" is hier de schuldige. Zijn onze boomen er door aange tast, dan zien we thans zwarte of groenbruine vlekken op de bladeren bij peren kunnen vooral de jonge scheu ten er geducht onder te lijden hebben. Ook hiervoor gebruiken we als bestrij dingsmiddel, Bordeausche pap we gebruiken nu een 1 oplossing, even voor den bloei, in 't vroege voorjaar ■dus, nemen we een \/2 oplossing. Nu is liet op de volkstuinen wel niet zoo gemakkelijk om tot bestrijding van deze en meer andere min of meer schade veroorzakende plantenziekten, over te gaan maar wordt er in deze niets ge daan, dan kan het gebeuren, dat volks tuinen een haard van plantenziekten worden, zooals men dat ook dikwijls in particuliere tuinen, ja, soms ook op kweekerijen, aantreft. Gemeenschappe lijk, hetzij door vereenigingen of an derszins kan er echter veel gedaan worden, en is de bestrijding minder kostbaar. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 18 JULI 1920. Geref. Kerk. Middclterk: 9.30 uur Dr. BRINKMAN. Bediening H. Avondmaal. 5.30 uur Ds. J. BRINKMAN. Dankzegging. Christ Gerei. Kerk. 9.30 uur -Ds. j. CROES. 5 uur Ds. J. CROES. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. SNIJDER. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Vrijz. Herv. Kerk. Geen dienst.- SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur de heer CALLIBER, van Middelburg. 2 uur Geen dienst. Geref. Kerk. 9.30 uur Ds. KERKHOF 2 uur Ds. KERKHOF. RITTHEM. 9.30 uur Ds. DIEDERIKS, Bevestiging. 2 uur: Ds. SUNDERMEIJER, Intrede. KOUDEKERKE. 9.30 uur Ds. POSTMA. 2 uur Geen dienst. 'T ZAND 10 uur Ds. REUS, van Westkapelle. Voorbereiding H. Avondmaal. 6 uur Geen dienst. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN, Vermeerdering in jaren. Velen zien op tegen den ouden dag. Toch dient dit een tijdperk van rust te zijn, vrij van rugpijn, urinekwalen en rheumatiek. Veel hangt af van de nieren. Als deze organen verzwakt zijn, kunnen zij het bloed niet rein houden en worden urine- zuurvergiften door de bloedsomloop naar de zenuwen, spieren, gewrichten en aderen gevoerd. Dan schijnt de oude dag een last het gehoor en gezicht beginnen af te nemen het geheugen te verminderen, en de rug en leden wor den pijnlijk en stijf. Een van de beste dingen, die van Foster's Rugpijn Nieren Pillen gezegd worden is, dat zij een zegen voor men schen op leeftijd zijn, en juist ouden van dagen zeggen dit zelf. Uit eigen ondervinding bleek hun, dat dit ge neesmiddel blijvende baat geeft. Dit speciale niergeneesmiddel helpt bij nier- en blaasaandoeningen, rheu matiek, graveel, rugpijn, nier-water zucht, spit en steen. Foster's Pillen wekken de nieren op en versterken haar, lieelen en verzach ten de blaas, en houden liet lichaam vrij van overtollig urinezuur. Zij wer ken niet op de ingewanden. Dit is een der redenen, waarom zij geschikt zijn voor oud en jong. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, voorzien van de liandteeke- r.ing van James Foster op de verpak- ping. Te Vlissingen, verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstraat 13, a ƒ1.75 p. doos of 10.p. zes doozen. 40 riep zij vroolijk, „wat mij betreft, ik ben ziek en beu van ze. Nu het tweede nieuwtje, dat ik je wilde mededeeiep.. O0111 Timothy je kent mijn oom Ti mothy wel die beste man, wil mij bij gelegenheid van mijn eerste verschij ning in de wereld het mooiste stel dia manten en saffieren geven, dat je je kunt voorstellen. Ik zal zijn erfgename zijn zoowel als die van tante, en die juweelen moet ik dragen ik had bijna gezegd bij mijn kroning maar ik be doel bij mijn voorstelling aan het hof. Men zegt, dat Hare Majesteit van ja loezie zal verbleeken bij het gezicht daarvan. Ga je ai weg, Nadine Onzin. Je moet eerst theedrinken. Ik zal ze hier laten brengen, dat zal je warm maken. Arm poesje Wat zie je er moe uit Wil je misschien liever een glas sherry hebben dat zal nog beter voor je ziin." HOOFDSTUK iV. Het'was precies zes uur, toen Nadine liet huis in Park Lane verliet, om naar huis te gaan. Het was zelfs voor een Aprilavond zeer donker en de lantaarns waren alle aangestoken en geven daar door hun naaste omgeving zoo'n prettig voorkomen, dat zij bijna blij was geen leege tram te kunnen tegenkomen. Haar weg nemende langs Piccadilly, wandel de zij den schilderachtige!! heuvel at, genietende van al het schoons, dat zich daar bood. Het was zeer zeker reeds laat; maar vrouwen, die daartoe geen aanleiding geven, hebben zelden last van een onbetamelijke bejegening, en lief en gedistingeerd als Nadinè er uit- POSTER1JEN. Lijst van gedurende de le helft der maand Juli 1920 terugontvangen onbe stelbare brieven en briefkaarten, waar van de afzenders onbekend zijn Briefkaarten binnenland Fam. Ben jamins, Amsterdam; Liza Beugels, Hon- tenisse mej. Cornelis. Groede Wou ter Craandijk, Laren (N. H.) L. Haak, Bilsen Mej. C. Pijn, Amsterdam C. Poppe, Amsterdam eMi. A. Sluiter Haan, Vlissingen. Brieven buitenland A. Schepper, Pyreaus. Briefkaarten buitenland G. Berge, Paris S. Cobe, Londen V. Delanghe, Oostende. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 18 Juli is de apotheek ge opend van Mevr. Wed. A. J. VAN OCKENBURG, Badhuisstraat, zag, vervolgde zij ongestoord haar weg naar Regent Circus. Een groote. zware, met pakjes bela den vrouw, die tamelijk plotseling tegen haar aanliep, hield haar een oogenblik op en, genoodzaakt uit te wijken, werd zij bijna geworpen in de armen van een jongmensch, dai juist uit het clublokaal van de „Junior Army and Navy" kwam. Daar zij een duw had gekregen door een groote mand, die aan den arm der vrouw hing, wankelde zij een oogenblik en greep instinctief het eerste het beste waar zij zich aan vast kon grijpen. Dit was toevallig de arm van het jong mensch. Opkijkende, om te zien wien zij liad aangeraakt, keek zij in de oogen van Paul Annerley. Zij was zóó verbaasd, dat zij geen woorden kon vinden en hem in een ta melijk stijve houding bleef staan aan staren. Intusschen was het zonder eeni- gen twijfel Paul, maar een haar geheel onbekende Paul. Welke overeenkomst bestond er tusschen den City-employé en dit gedistingeerde, goed gekleede jongmensch, dat zoo juist te voorschijn kwam uit een voorname club De lan taarns veroorloofden haar te zien dat hij onberispelijk gekieed was en ver- raaden haar liet schitterend geflonker van een enkelen diamant, waarmee zijn overhemd versierd was. Hij hield een sigaret tusschen de vingers en om zijn mond speelde nog de vroolijke glimlach, waaarmede hij een oogenblik te voren afscheid genomen had van een kennis. (Wordt vervolgd.) het ouds bekende GEBAK KRAAM is weder gearriveerd op de Kleine Markt. Beleefd aanbevelend, Bestellingen worden aan huis bezorgd. van volgens de bekende voorwaarden 20 JULI a s. om 10 uur voorm. bureel Administrateur 14e Reg. De Verplegingsofficier, L DE LIEFDE. van P. VAN BEZQOÏJEN is weder geplaatst op den NIEUWENDIJK. Beleefd aanbevelend. koopt U ,het best bij H. AIM G E RM AIM, Kapper, Bellamy park 37. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Vlissingen, roepen sollicitanten op voor de betrek king van aan de Avondschool voor hand werkslieden aldaar, voor 3 we kelijksche lesuren Salaris volgens de verordening. Stukken in te zenden aan den Burgemeester vóór 26 JULI a.s. HOLLANDSCHE KAARTEN HOLLANDSCHE CIRCULAIRES Boekdrukkerij Firma Van de Velde van Prima, in eigen werkplaats vervaardigd Schoenwerk. naar maat. Levering in Peau de Suède, Lak, Gekleurde en andere ledersoorten. Met hout gepinde reparatiën. Aanbevelend iVoordstraat 54 H. DUIJM. Voor het eerst op de kermis te Vlissingen. Het mooiste en de grootste attractie voor jong en oud. Overal Reuzen succes De Directie hoopt ook te Vlissingen evenals in andere plaatsen met een druk bezoek vereerd |te worden. RITTENBOEKJES VERKRIJGBAAR. "TO|

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 5