BINNENLAND Stads» tü Provincienieu ws INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN Overman eens en werden de beide ee- «ineen goedgekeurd. Of het ons zal lukken de leening te doen slagen is wel eenigs- zins twijfelachtig. Wij zullen er intusschen het beste maar van hopen. Geld moeten toch hebben en als de leeningen dit riet zullen opbrengen, moeten wij toch ge- tolpen worden. Op welke wijze, zullen wij moeten afwachten. j De 95 mille per jaar voor de uitbreiding der haven hebben wij toegestaan. Dat spreekt vanzelf. Het is een urgent gemeen tebelang en wij zullen aan de Prov. Staten I nog eens nader adresseeren dat „de Schel- I de'' voor deze plannen met heeft bij te dragen Als wij de medewerking van de Schelde" noodig achten zullen wij werke- j liik wel bij haar aankloppen. De heer Van Oorschot heeft zeer terecht I gewezen op het schandelijk feit, dat de marine-officieren zich onttrekken aan hun belastingplicht, alleen omdat de wet heil liet kan verplichten te betalen. Op deze wiize levert de plaatsing van de marine „iet veel voordeel voor de gemeentekas op en wij hopen dat deze officieren den moreelen plicht zullen gaan gevoelen dat zij evenals ieder ander, hun evenredig deel aan de gemeenschap moeten betalen. Het ziin toch mannen van eer en de houding die zij thans aannemen is, hiermede zijn wij het allen roerend eens, allesbehalve eervol. Bij de rondvraag heeft de heer Haast de gasprijzen weer eens ter sprake ge bracht. De heer Staverman zeide gaarne zijn plaats in de commissie voor de rege ling van de gasprijzen af te staan aan den heer Haast, dan kan hij daar zijn klachten te berde brengen en de heer Van Niftnk noodigde hem eveneens uit lid van (leze commissie te worden. En aldus geschiedde. Nu zal de heer Haast voortaan zijn licht kunnen opsteken in de commissie zelf. Dan zijn wij misschien van dergelijke rondvra- geOm'ongeveer kwart voor zeven werd de vergadering gesloten. Het was een warme dag geweest. Het twintigste Raadslid. De ex-keizer. De heer Van Ravesteijn heeft den minister van binnenlandsche zaken ge vraagd, of de minister bereid is mede te deelen, of de opmerkingen van den burgemeester van Spa, baron de Craw- hez, aan den medewerker van een En- gelsch blad, omtrent de aanwezigheid van een Hollandschen hoofd- of opper- officier bij gelegenheid van het vertrek van den toenmaligen Duitschen keizer uit het Duitsche hoofdkwartier te Spa in November 1918 eenigen grond van waarheid hebben. Rijkssuikerkaart. De minister van landbouw enz. maakt bekend, dat in het tijdvak van Maandag 19 Juli tot en met Zondag 25 Juli e.k. geldig zullen zijn de bons no. 41 en 42 der rijksuikerkaart. Broodprijzen. Voor het eerst sedert 1917 is in de laatste (6e) aflevering van het Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek weder een overzicht opge nomen van den loop der prijzen van brood, in de kwaliteit van gewoon volksbrood. Uit dit overzicht blijkt, dat de prijs van melkbrood, waterbrood, ongebuild tarwebrood en roggebrood in de peri ode 16 Mei—31 December 1919 resp. 47.33 39.67 18.12 en 20.42 cents per .KG. bedroeg. In vergelijking met het le halfjaar van 1914 is de prijs van elk der bovengenoemde broodsoorten ge stegen met resp. 30.04 25.03 4.12 en 10.41 cents per K.G., terwijl die stijging in vergelijking met het le halfjaar van 1917 (tijdvak waarover het laatst een overzicht werd samengesteld) voor melkbrood bedroeg 12.58, voor water brood 9.47 en voor roggebrood 3.76 cents. De prijs van ongebuild tarwe brood is, vergeleken met het le half jaar van 1917, met 2.59 cents gedaald. Deze daling hield verband met een prijsverlaging van grondstoffen, welke door de regeering ter beschikking van de bakkers werden gesteld. De raad heeft nl. met 12 tegen 6 stemmen den wensch uitgesproken den ouden toestand weer in te voeren. VLISSINGEN, 17 JULI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF MAANDAG 19 JULI Mond- en klauwzeer. Verwijzende naar ons verslag in de „Vlissingsche Courant" van 13 dezer, kunnen wij thans, aan de hand van den staat van besmettelijke veeziekten ge durende de maand Juni 1920, mededee- len dat mond- en klauwzeer, d.i. be smettelijke blaaruitslag van de mond en de klauwen, in de gemeente Vlissin- gen niet voorkomt. Te Koudekerke kwam deze ziekte evenwel voor bij 8 eigenaren, te Grijpskerke en Nieuw- en Joosland bij 7, te Middelburg bij 5 en te Oostkapelle en Ritthem bij één eigenaar. Wij achten het niet overbodig om nogmaals aan te bevelen om de melk na het koken niet direct aftenemen bij het opborrelen, doch volle tien minuten te 'aten doorkoken, ten einde verzekerd te zijn van kiemvrije melk. Sluitingsuur gedurende de kennis. ,J)ufSemeester heeft thans nader P.aald, het sluitingsuur der tap perijen gedurende de eerste drie dagen er kermis is bepaald op 1 uur des nachts en voor Donderdag, Vrijdag en Zaterdag op 2 uur. De kermis. Er is meermalen beweerd, dat de kermissen eigenlijk uit den tijd waren en dat zij op den duur toch onmogelijk zouden worden, omdat er geen verma kelijkheden meer zouden komen. Dit kan dit jaar van onze kermis al lerminst gezegd worden. Het is nog zel den zoo vol geweest als thans. Alle beschikbare ruimte op Nieuwen- dijk, Bellamypark, Groote Markt, ge dempte Pottenkade is bezet en als wij alles wat te zien is, de revue eens laten passeeren, dan blijkt voldoende dat men gelegenheid te over heeft om de volgende week zijn geld kwijt te raken. Op de Groote Markt is opgesteld de groote duikbootinrichting van F. Hom mersom Dit etablissement is voor het eerst hier te lande. De prachtfacade maakt met de uitstekende electrische verlichting een mooien indruk. Het in wendige, waarbij men links de groote explosiemotor en rechts het prachtige orchestrion aantreft, ziet er keurig ver zorgd uit. De aankleeding van het ge heel met de verschillende U-boolen maakt vooral des avonds met de be- tooverende licht-effecten een mooien indruk. Deze inrichting zal veel publiek trek ken, evenals de vorige week te Middel burg het geval was, waar deze duik bootinrichting gedurende 6 dagen op het Molenwater heeft gestaan. De laatste jaren kwam geen hippo drome meer op de kermis. Thans kan men weer paardrijden in het hippodro me van P. van der Mars, dat eveneesn op de Groote Markt is opgeslagen. Verder vindt men daar nog een ezel theater van H. Bosco en enkele andere kleine tentjes. Op het Bellamypark zijn opgeslagen een cake walk van Vermeulen, electri- sch vischvermaak van Brantenaar, een theater met levende beelden van Van der Moot, een zweefmolen van Huij- gens, het theater Mullens, een doolhof van Sterling, een zgn. entosspel van Groenteman, een glijbaan of heksen ketel van Hommerson, een fotografie- tent van De Winter, een draaimolen van Roelse en verder oliebollen- en suiker- kramen. De auto-caroussel van Janvier, die het vorig jaar zoozeer in den smaak viel, is weer op den Nieuwendijk ge plaatst, doch de tent is eenigszins ver anderd en verbeterd. Er zijn daar ook twee tenten, waar men zijn vaardigheid in het schieten zal kunnen toonen. Nog troffen wij daar aan een hoeplatent van Van der Pol, een luchtschommel van Huijgens, de lustige tonnnen van Frie- smuth. De oude bekende poffertjes- en wafelkramen van Smits, wed. Visser en Bezooijen zorgen er weer voor dat men van de gerenommeerde poffertjes en wafels zal kunnen smullen. De prachtige stoomcaroussel van Benner, een der grootste attracties van de kermis, is dit jaar op de Zeilmarkt geplaatst. Een panorama van D. Wilson en een sprekend hoofd hebben daar mede een plaats gekregen. Bij de Gravenstraat vindt men iets nieuws voor onze gemeente, nl. de achtbaan van Benner. Deze zal wel de bekoring van het nieuwe hebben. Het theater Akkerini zal voorstellingen ge ven in de paradetent bij de Graven straat. Op het terrein bij de Hendrikstraat is het circus Roberti geplaatst. Deze opsomming toont voldoende aan dat de kermis van dit jaar volop gelegenheid geeft om zich te vermaken. Voeg hierbij nog de avondvoorstel lingen in de schouwburg- en concert zalen, de bioscopen en de verschillende café-chantants, dan vraagt men zich af of al deze inrichtingen eiken avond voldoende belangstelling zullen kunnen trekken. Voor het Ziekenhuisfonds. In een der zalen der sociëteit „Uni- tas" werd gisterenavond een soirée- musicale gegeven, ten bate van het ziekenhuisfonds, door de solisten mej. Jo Vincent, sopraan uit Amsterdam, en de heeren Bernard Wagenaar, pianist uit Arnhem en Otto van Koppenhagen, cellist uit Amsterdam. De burgemeester, de heer Van Woel- deren opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de so listen en de aanwezigen. Door mej. Jo Vincent werden een zestal liederen zeer verdienstelijk voor gedragen. Haar mooi sopraangeluid klonk bovenal heerlijk in „Wiegenlied" van J. Brahms. "L'Absence" van H. Berlioz en „Herdertje op de .groene wei", van Cath. van Rennes. Na ieder nummer volgde een hartelijk en luid applaus, in welke hulde mej. Vincent haar accompagnateur, den heer Ber nard Wagenaar, liet deelen.Ook de bei de heeren hebben de aanwezigen veel schoons te genieten gegeven. Reeds met hun eerste nummer voor cello en piano toonden zij hun instrumenten volkomen te beheerschen. Met de schoone „Sonate" van C. Saint-Saens werd het concert besloten. Door mej. Vincent werd na haar laatste zangnummer nog een extra nummer gegeven, na afloop waarvan zij zelf bij het publiek voor het zieken huisfonds collecteerde. Deze collecte heeft opgebracht de som van 46.20. De heer H. Ch. Beijerman sprak na mens het dames-comité een woord van dank aan de solisten voor het welsla gen van den avond. Niettegenstaande het warme weer hebben zij ons echt kunstgenot verschaft. Hierna bracht de heer Cor H. Janszen dank aan zijn beide vrienden de heeren Wagenaar en Van Koppenhagen. Binnenkort hopen beide heeren weer in Vlissingen op te treden en dan 25 van de bruto-ontvangst af te zullen staan aan het ziekenhuisfonds. Vanwege de Nat. Christen Geheel Onthouders-vereeniging worden Dins dag en Vrijdag groote openbare samen komsten gehouden in het lokaal in de Noordstraat 34. Dinsdag treedt als spreker op ds. J. de Visser, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Middel burg, terwijl de avond verder zal wor den aangevuld met voordrachten, zang enz. Op Vrijdagavond worden weer voor drachten en samenspraken gehouden. De christelijke jongelings-vereeniging „Gelijk aan het Mosterdzaad" houdt eveneens anti-kermisvergaderingen. Men zie achterstaande advertentie. In de week van 9 tot en met 16 Juli werden in het gewone zeebad 2825 ba den genomen, waarvan 1081 door da mes en 1744 door heeren en in het volksbad 540, waarvan 110 door dames en 430 door heeren. Het water was voortdurend helder. Men heeft hier geen last van kwallen, zooals op meerdere badplaatsen wel het geval is. De temperatuur van het water was gemiddeld 64 graden. Bij het op 25 en 26 Juni jl. te Dord recht gehouden examen van de vereeni- ging voor gemeente-belangen slaagde de heer G. Tih. van Kesseien, le klerk bij de groente- en fruitveiling alhier. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. De gewone jaarlijksche Zendings dag, uitgaande van de classis Walche ren der Geref. Kerken, zal dit jaar eenigszins later worden gehouden, daar deputaten der Zending besloten heb ben te wachten op den terugkeer in ons land van ds. A. Merkeleijn, missionair- predikant van Zeeland te Magelang (Java). Uitslag van het toelatingsexamen aan de R. H. B. S. 5 te Vlissingen. Toegelaten werden tot de le klasse A. L. C. Biesta, C. P. Blondé, J. Bol land, Ja. H. M. Bor, A. P. Bos, P. M. But, J. A. Casteleijn. J. G. Collet, A. A. van Damme, L. J. Debra, Aa. J. J. Edel man, J. Engels, S. J. Engering, K. Fret, I. Goetheer, C. J. Haarsma, Pa. A. Haaze, J. C. Heine, Fa. Hemmekam, A. C. Hollebrands, Se. Jobse, A. A. Kole, Ma. M. Kwaak, Fe. M. E. Lauwereins, D. C. van der Linden, A. D. Maartense, Ha. Maasdam, P. C. A. Maldegem, Ma. J. Meijnderts, A. Minneboo.D. C. Ouwe- hand, J. A. Pieterse van VVijck, Ma. R. Reijne, Tje. M. Roose, Wa. G. A. Sas burg, S. B. Schot, A. P. Smitt, ja. Ma. Stecher, Je. A. Timmerman, Ja. Vader, G. H. Vijgeboom, Ca. M. Wesselink, Chr. F. Wijsveld, C. W. F. Wijsveld. Afgewezen vier candidates Tot leeraar in de Fransche taal en letterkunde aan het gymnasium en de H. B. S. te Apeldoorn is benoemd de heer J. S. Weijler, leeraar R. H. B. S. te Middelburg. Buiten YerantwourdelIJMield der redactie De coole wotdt niet teruggegeven Geachte Redactie, De orgeldraaiers voor het nieuwe ziekenhuis hebben hun taak volbracht. Met voldoening mogen wij terugzien op de resultaten van die dagen en meenen wij langs dezen weg onzen dank te moeten betuigen aan de overheid en de Vlissingsche burgerij voor de wijze waarop zij met ons plan hebben gesym pathiseerd en dit hebben gesteund. In 't bijzonder onzen hartelijken dank aan de meisjes van de Noordstraat, die zoo hun uiterste best hebben gedaan om mee te helpen aan het slagen van het plan. Elke medaille heeft echter zijn keer zijde het viel ons b.v. bitter tegen dat waar voor alle marineschepen in de haven gedraaid en ingezameld mocht worden alleen dit aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen" niet toegestaan werd. Wij betreurden het evenzeer, dat een paar raadsleden onzer gemeente méér voor het droogleggen onzer stad dan voor het totstandkomen van het zieken huis gevoelden, temeer daar f>er saldo toch evengoed uitgedroogde ais natte exemplaren van ons menschenras er in zullen moeten komen. Enfin, nihil sans labore. Overigens is alles goed gegaan en zullen wij zoo spoedig mogelijk na de officieele telling het eindresultaat be kend maken. Voorloopig schatten wij behalve de tractatie voor de oudjes uit het Gasthuis, drie 4 drie honderd vijftig gulden aan het Ziekenhuisfonds te kun nen afdragen. De amateur-orgeldraaiers. DE CONFERENTIE TE SPA GEËINDIGD. De Duitsche minister Simons heeft gisteren in de conferentie te Spa me degedeeld, dat Duitschland de kolen- overeenkomst zou onderteekenen, on der reserve van artikel 7, dat met mili taire bezetting van het Roergebied dreigt, zoo de drie eerste maanden geen totaal van 6 millioen kolen gele verd zijn. Delacroix aanvaardde deze verkla ring. Millerand en Lloyd George merkten op dat deze reserve de kracht der sanc tie verminderde. Simons erkende den geest van con- siliatie, waarin de besprekingen der conferentie gevoerd waren. De wensch der Duitsche regeering is zooveel mo getijk het verdrag van Versailles uit te voeren. Hij betreurde de bedreiging der geallieerden met een militaire bezetting. Delacroix stelde daarop voor de kwesties van schadevergoeding en her stel naar een nieuwe conferentie te ver schuiven. Dit voorstel werd aangenomen. De nieuwe conferentie zal binnen en kele weken te Genève bijeenkomen, DUITSCHLAND's POSITIE. Bernard Shaw, die op een doorreis te Berlijn vertoefd, heeft aan den corres pondent van het Hollandsch Nieuwsbu reau een onderhoud toegestaan, waarin hij o.a. over de conferentie te Spa het volgende zeide „De oorlog is reeds betaald een oorlog kan men niet op crediet voeren, soldaten kunnen geen papiergeld eten, geen papieren kleeding dragen, hun ka nonnen niet met papieren munitie laden en de arbeiders thuis, die voor hen kleeren, levensmiddelen en munitie ver vaardigen, kunnen eveneens niet van de lucht leven. Daarom kan de kwestie niet bestaan, den oorlog te betalen. Dat is voorbij en afgedaan, maar de wijze, waarop men den oorlog heeft gefinan- cieerd, heeft een groot aantal schulden doen ontstaan. De overwinnaars trachten nu hun geheele schuldenlast op de schouders van de overwonnenen te laden. Daar de overwonnenen echter niet een militaire nederlaag geleden hebben, doch ban kroet zijn gegaan, moet het den over winnaars duidelijk zijn, dat zij geen activa hebben en dat het geen doel heeft, te trachten hen te laten bloeden, daar dit voor hen de dood zou beteeke- nen. De overwinnaars willen den toe stand niet inzien. De Franschen betoo- gen, dat de binnengerukte Duitschers hun industriegebied hebben verwoest, en nu moeten worden gedwongen, dit te herstellen. De Duitschers kunnen het feit niet loochenen, doch moeten zelfs op gevaar af dat zij de reeds zoo ge prikkelde overwinnaars nog meer prik kelen, antwoorden, dat de geregelde herhaling van den eisch, dat Duitsch land de fabrieken moet herstellen, over bodig is, als zij dit nu eenmaal niet kunnen doen, en dat Frankrijk nu er voor moet boeten, dat het niet in staat was, zijn grondgebied te verdedigen in een conflict, dat zijn diplomaten onver mijdelijk hebben gemaakt. Daar de stemming, die door deze wederzijdsche verwijten veroorzaakt wordt niet geschikt is het raadsel in Spa tot een betere oplossing te bren gen, als dit in Versailles geschiedde, zou het verstandiger zijn, in het geheel geen conferenties meer te houden en eenvoudig het feit te erkennen, dat iedere mogendheid haar eigen schulden zoo goed zij kan moet betalen. Men stelde voor dit te verhoeden, door Duitschland ertoe te brengen, Frankrijk met van Engeland en Amerika geleend geld te betalen en de Franschen zijn natuurlijk geneigd dezen uitweg als een uitstekende zakentruc te beschouwen. De moeilijkheid zai nu zijn, Engeland en Amerika ervan te overtuigen, zich op hetzelfde standpunt te plaatsen. De kracht van de Duitsche positie is de kracht van een schuldenaar, die al zijn meubelen heeft verkocht. FRANSCHE PERSSTEMMEN. De correspondent van de „Temps" te Spa schrijft dat de regeling, welke den Duitschers zal worden voorgelegd in geallieerde kringen een goeden indruk maakt. Van ons standpunt, aldus de correspondent, is men van oordeel dat de Fransche belangen stevig gewaar borgd zijn, en dat de regeling het eco- misch herstel van Duitschland met de levering van kolen stipt bedingt. De „Temps" heeft een hoofdartikel over de conferentie van Spa, waarin wordt gezegd Lloyd George, die van houding ver anderde, verzette zich gisteren tegen de rechtmatige eischen van Frankrijk. Men is het ten slotte eens geworden, doch het geharrewar voor de oogen der Duitschers verhoogt het gezag der geallieerden niet. Bij andere omstandig heden heeft de Fransche openbare mee ning openhartig den Britschen premier recht doen wedervaren. Met dezelfde openhartigheid moet zij heden haar leedwezen betuigen. Oprechtheid is de eerste voorwaarde voor de vriendschap. De politie te Scheveningen heeft een vrouw aangehouden, die, zonder vergunning te hebben, zegeltjes ver kocht voor 10 cent per stuk, onder voorgeven, dat de opbrengst strekte voor het fonds ter ondersteuning van visschersweduwen en -weezen, bene vens (Woensdag) twee mannen, die eveneens zegeltjes verkochten voor denzelfden prijs, doch onder voorwend sel van een ander goed doel. Men zij gewaarschuwd. in een „overbevolkt" huis in de Vrolikstraat te Amsterdam heeft giste renacht een zware brand gewoed, wel ke, ofschoon aanvankelijk de vrees daartoe bestond, gelukkig geen slacht offers heeft gemaakt. Wel hebben en kele bewoners brandwonden opgeloo- pen bij het reddingswerk. De tweede en derde verdieping, alsmede de zol der, brandden geheel uit. De winkel en de eerste étage kregen aanzienlijke waterschade. De aangrenzende percee- len bleven volkomen gespaard alleen van de derde verdieping van perceel 473 zijn door de hitte der uitslaande vlammen de ruiten gesprongen, terwijl de zolder van dit perceel „berookt" was. Met tal van slangen op de Vecht- leiding en op een stoomspuit werd het blusschingswerk verricht. iOnder zeer groote belangstelling heeft gisterenmiddag te Arnhem de ter aardebestelling plaats gehad van den politieagent Zijlstra, die eenige dagen geleden, door een paar dronken auto rijders is overreden. Bij een groot aan- tall collega's sloten deputaties van de gemeente-politie van Renkum, Reden en van de brigade marechaussees en rijksveldwachters zich achter den lijk stoet aan, die voorafgegaan werd door het vaandel van de politievereeniging „Helpt elkander". Een groot aantal bloemstukken dekte de baar. Bij het hoofdbureau van politie, waar het per soneel den gevallen collega een laat- sten groet bracht, werden nog vijt bloemstukken bij de overige gebracht. Op de begraafplaats hebben de bur gemeester van Arnhem, jhr. de Geer, als hoofd van de Arnhemsche politie en de heer Perrels, namens den Neder- landschen Politiebond het woord ge voerd. Te Ostende is aangekomen het Duitsche stoomschip „Abessaria" met de Duitsche vlag in top en een Duit sche bemanning aan boord, welk schip de bijzonderheid had, dat er geen ma chines aan boord waren. Het kwam van Iquique (Chili) met een volle lading nitraat en was vandaar door een En gel sche sleepboot naar Ostende ge bracht. Bij het uitbreken van den oorlog lag het schip te Iquique de bemanning liet toen de machines en ketels springen om het onbruikbaar te maken. Later werd het hersteld, doch in Chili waren geen machines en ketels te krijgen. Vier ingezetenen van Durgerdam verkochten verleden week aan een paar vreemde koopers 40.000 pond hooi voor ƒ1260, te leveren te Sloten. Er volgde echter geen betaling. Bij onderzoek bleken de koopers een complot te vor men van 5 personen, waarvan 2 te Lei den en 1 te Utrecht, 1 te Sloten en 1 te Bodegraven woont. In laatstgenoemde plaats is het hooi onder de waarde ver kocht, doch van het geld komt niets terecht. Verteden jaar heeft hetzelfde complot de Marken hooiers van hun oogst beroofd. De burgemeester van Londen heeft zich aan het hoofd gesteld van een commissie tot bestrijding van de typhus. Er zal een fonds van 12 mil lioen gulden bijeen gebracht worden voor de onderdrukking van de typhus- epidemie in Midden- en Oost-Europa en Ktein-Azië. VERHOOGING VAN DEN MELKPRIJS. MIDDELBURG. In de hedenmorgen gehouden vergadering van melkleve- ranciers op Walcheren, is besloten den melkprijs van Maandag a.s. af te ver- hoogen van 15 op 17 cent. Indien de autoriteiten hun medewer king daarbij niet verleenen, zullen de leveranciers hun melk gedurende een paar dagen niet naar de stad brengen. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. HollandAmerika Lijn. „Nieuw-Amsterdam" van New-York naar Rotterdam, pass. 16 Juli 8.30 v.m. Lizard. „Zijldijk" van Tampa en New-York naar Rotterdam, pass. 16 Juli 6 u. v.m. Praw- lepöint. Rotterdamsche Lloyd. „Marken" (uitreis) pass. 15 Juli Sagres. „Kediri" 16 Juli van Cardiff naar Port Said. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Helenus" van Japan naar Amsterdam, IS Juli te Colombo. „Stentor" van Japan naar Amsterdam, pass. 12 Juli Sagres. „Priam" van Japan naar Amsterdam, pass. 13 Juli Gibraltar. „Patroclus" van Liverpool naar Java, pass. 13 Juli Perim. Kon. Hollandsche Uoyd. „Limburgia" (thuisreis) 16 Juli te Amster dam. „Drechterland" (uitreis) 16 Jul: van Am sterdam. „Gelria" (uitreis) 16 Juli van Plymouth. „Eemland" (uitreis) 13 Juli van Rio Ja neiro. „Andijk" 16 Juli van Baltimore te Norfolk. „Zuiderdijk" van Rotterdam naar Havana, 15 Juli te Bilbao. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Billiton" 15 Juli van Gravesend naar Hamburg (verb.) „Nias" (uitreis) pass. 15 Juli Sagres. „Roepat" (uitreis) 15 Juli te Southampton. „Vondel" (uitreis) 13 Juli te Sabang. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 17 Juli 1920. Op de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen be steed Aalbessen 23Va a 36 ct. aardbeien 40 a 50 ct.kruisbessen 18 a 24y2 ct.fram-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3