tot vaststelling der gewijzigde verorde ning op de heffing van rechten voor het gebruik van grond, inrichtingen en ma terieel op liet haventerrein en tot wij ziging der verordening, regelende het gebruik van kranen en materieel op 'het haventerrein. Alzoo werd besloten. Het volgende voorstel was dat be treffende het verzoek van A. Bom, om restitutie van een gedeelte van de door hem betaalde kosten van een aanslui ting aan het gemeenteriool, alsmede de vaststelling van een tarief te dier zake. Dit voorstel werd goedgekeurd. Door Burg. en Weth. werd voorge steld tot 't verieenen van een bijslag op de te verieenen pensioenen van de eer vol ontslagen gemeente-werklieden J. Mindertioud en A. Barentsen. De commissie voor de gemeentewer ken geeft Burg. en Weth. in overwe ging bedoelde werklieden nog tot I April in dienst te houden. De commissie voor de financiën ad viseert tot aanneming van het voor stel, docli geeft in overweging een be sluit te nemen, waarbij in het algemeen aan ambtenaren en werklieden eervol ontslag wordt gegeven bij het bereiken van hun 65e levensjaar, tenzij het be lang van den gemeentedienst zich daartegen verzet. De Voorzitter zeide, dat Burg. en Weth. het voorstel van de commissie voor de financiën overnemen. De heer Van de Putte wil de bepa ling maken dat personen die hun 65e levensjaar hebben bereikt, in dienst worden gehouden tot I April van het jaar volgend op hun 65e levensjaar. De voorzitter zeide dat aan den wensch van den heer Van de Putte, ook gesteund door den heer Van Oor schot, zal worden voidaan. Goedgekeurd werd de overeenkomst met het rijk inzake de verhuring van het centraal belastinggebouw voor ƒ4400 per jaar. De vergoeding voor het gebruik van den gevangentoren voor de vestiging van een station voor draadlooze tele grafie werd verhoogd van 100 op 300 per jaar. Een gedeelte van de hooge loods op het haventerrein stellen Burg. en Weth. voor te verhuren aan het bijkantoor voor Zeeland der Maatsch. tot ver koop van hulpmeststoffen te Middel burg, zulks voor 1500 per jaar. Verder stellen Burg. en Weth. voor den huurprijs van een loods op het haventerrein aan de Kon. Maatsch „de Schelde" te verhoogen van ƒ750 op 1500 per jaar. Deze voorstellen werden aangeno- Ter tafel kwam hierna het voorstel van Burg. en Weth. tot het aangaan van een definitieve geldleening van ƒ252.000 rentende 6pet. De heer Staverman wenscht Burg. en Weth. succes met deze leening. Hij meent, dat het bedrag wel wat schriel is, omdat het dringend noodig is dat, op hygiënische gronden, wordt overge gaan tot opspuiting van de gronden aan den Singelweg. Hij wilde dat als nog een leening van 120,000 voor het besproken doel zou worden uitgeschre ven. Deed hij dit voorstel niet dan zou hij te kort komen aan zijn plicht als raadslid en als medicus. De heer De Meij wilde besluiten dat als deze leening wordt overteekend, het meerdere bedrag wordt gebruikt voor een leening voor de demping aan den Singelweg. De heer Tichelman hoopt, dat de be woners van het Tuindorp zullen mede werken de terreinen in de omgeving niet te bevuilen. De heer Hensei wees er op, dat de toestand aan het Tuindorp dringend verbetering vereischt. Hij wilde bij de woningbouwvereenigingen aandringen op verbetering van den toestand daar ter plaatse. De heer Lindeijer meende dat dit on billijk zou zijn. De straten daar ter plaatse zijn in beheer bij de gemeente overgegaan. Het rijk geeft daarvoor ook geen vorschot. Wij kunnen dus alleen het voorstelStaverman onder steunen, daar dan een afdoende verbe tering wordt verkregen. De heer Van Hal zeide, dat het de plicht van de gemeente is in den toe stand verbetering te brengen. De ge meente mag dezen plicht niet leggen op een deel der ingezetenen. De heer Sore! drong eveneens aan op verbetering van den toestand. De heer Staverman wilde dat Burg. en Weth. aan Ged. Staten zullen me- dedeelen, dat de middelen voor deze leening zullen gevonden worden uit de begrooting. Keuren Ged. Staten deze leening niet goed, dan dragen zij de verantwoording voor ziekten en sterf gevallen, welke uit handhaving van den onhygiënischen toestand kunnen ont staan. Machtiging werd daarna verleend om behalve een leening van 252,000 ook een leening van 120,000 aan te gaan. Voorgesteld werd tot verhuring van de voormalige ambtswoning van het hoofd van school A aan de Coosje Buskenstraat aan de naamlooze ven nootschap „Fijnwerk". De heer Staverman kan zich niet ver eenigen met de kosten voor verbou wing van dit perceel ad 8000. Vooral waar het college van regenten van het weeshuis niet is gehoord, is dit voor stel niet voor behandeling vatbaar. Regenten zouden zeker niet gekomen zijn met een voorstel tot verplaatsing van het weeshuis, als wij niet zoo'n arme gemeente waren. Daarom zijn regenten gekomen met het voorstel om kleinere huisvesting te verieenen. Burg. en Weth. hebben met regenten van het weeshuis onderhandeld voor het betrokken huis voor een som van 10,000 a 12,000, dat is dus een huur van 900 a 1000. Thans wordt 600 huur voorgesteld. De heer Van Niftrik zeide dat de kosten van de verbouwing niet worden geraamd op 8000, doch op 6000. Meermalen is onderhandeling verzocht met de regenten van het weeshuis, doch regenten gaven de voorkeur aan een schriftelijke behandeling van het voor stel. Hij geloofde evenwel niet dat deze zaak op het oogenblik voor behan deling vatbaar is. De heer Staverman antwoordde den heer Van Niftrik, dat het de bedoeling is in het bedoelde huis een gezin te vestigen, nl. een weesvader en moeder en enkele kinderen. De raad moet zich toch uitspreken of het de bedoeling is het bestaande gebouw te houden, door de verpleging ook uit te strekken tot halfweezen en verlaten kinderen. Het aantal kinderen zal dan zeker wel met 60 vermeerderen, waarvan de kosten minstens 30,000 's jaars zullen bedragen. De heer Lindeijer wees er op dat er reeds tal van dergelijke kinderen zijn, waarvan de kosten via het burgerlijk armbestuur voor rekening van de ge meente komen, terwijl de kinderen bo vendien nog slecht verzorgd worden. De voorzitter wilde deze gewichtige kwestie aanhouden tot bij de begroo ting. De heer Staverman noemt de wijze waarop Burg. en Weth. deze zaak heb ben behandeld, niet de juiste. De di recteur van gemeente-werken had eerst met regenten kunnen onderhandelen. De heer Van Oorschot gaf in overwe ging dat Burg. en Weth. nog eens samenwerking zoeken met regenten. Hij gaf in overweging nog geen be slissing te neme.n, doch eerst te onder zoeken hoeveel halve weezen er hier ongeveer zijn. Dan weten wij zeker, hoeveel kinderen in het tegenwoordige gesticht opgenomen zouden moeten worden. De heer Laernoes wees er op dat de verpleging van de halve weezen reeds lang voor rekening van de gemeente komt, zooals de heer Lindeijer heeft gezegd. Worden de halve weezen ver pleegd, dan hebben wij het geheele gebouw noodig. Wordt het voorstel nog aangehouden, dan kost dit de ge meente weer geld, daar dan de huur gemist wordt. De heer Staverman zeide. dat regen ten zich altijd stipt aan het reglement hebben gehouden. De heer Huson wilde het gebouw toch verhuren, vooral met het oog op den woningnood. Het gebouw moet dan per maand verhuurd worden. De heer Hilünga achtte den huurprijs veel te laag. De heer Staverman zeide dat als het gebouw verhuurd wordt, het niet ge makkelijk meer zal te ontruimen zijn. Hij wilde tijdelijk de meest econo mische bestemming aan het gebouw ge ven, zonder het te verhuren. De heer Lindeijer wilde, alvorens een definitieve beslissing te nemen, eerst den voorzitter van het burgerlijk arm bestuur nog eens hooren, in hoeverre er kinderen in aanmerking komen voor plaatsing in het weeshuis. Na nog eenige discussie werd beslo ten het voorstel nog aan te houden en het gebouw niet te verhuren. Goedgekeurd werd het voorstel tot aanvulling en wijziging van de veror dening regelende de benoeming van sommige gemeente-ambtenaren. Burg. en Weth. stellen voor tot be krachtiging van het door hun college aan de Koningin gericht adres tot om zetting van de Burger Avondschool en Avondschool voor Handwerkslieden in een Avondschool voor Nijverheidson derwijs. De heer Auer zeide, dat Burg. en Weth. wel wat voorbarig zijn. Deze wet is er volstrekt nog niet. Bovendien mo gen de leeraren dan niet meer dan in het geheel 8 uur werken. De voorzitter zeide, dat voor de lee raren een overgangsbepaling wordt ge maakt. Teneinde het subsidie voor het volgend jaar te verkrijgen moet dit zoo spoedig mogelijk gevraagd worden. Het is voor de gemeente een belangrijk fi nancieel voordeel. De heer Staverman wees er op, dat het voorstel voor de gemeente valt toe te juichen, doch hij wees op de nadee- len, welke voor het personeel kunnen ontstaan. Hij hoopte dat de belangen van het personeel niet uit het oog zul len worden verloren. De voorzitter gaf een geruststellend antwoord. Het voorstel werd daarna goedge keurd. Ingetrokken werd het slot van het raadsbesluit van 28 Mei jl., waarbij aan den heer G. Jurry de waarneming van het ambt van hoofd van school E werd opgedragen tot 1 September a.s., den datum waarop hij definitief naar die school is overgeplaatst. Op de aanbeveling aan den Commis saris der Koningin wegens periodieke aftreding van leden van het college van zetters werden geplaatst de heeren A. van de Sande (aftr.) en I. Rekkers J. B. van der Scliaat (aftr.) en G. van Puffelen J. Loois Azn. (aftr.) en F. M. J. Weijens. ln behandeling kwam hierna het voorstel in de vorige zitting aangehou den, betreffende den woningbouw door de vereeniging „Gemeenschappelijk Belang". De heer De Meij kon zich na het ant woord van „de Schelde" wel met het voorstel van Burg. en Wetti. vereeni- gen- De heer Van Oorschot vroeg op wel ke wijze de ƒ2000 voor gemeentelijk toezicht wordt besteed. Hij vroeg dit omdat gebleken is, dat bij den woning bouw erbarmelijk geknoeid wordt. Door het kapitalistisch systeem, nl. stukwerk, komt deze knoeierij aan den dag. Als dit stukwerk wat wordt tegen gegaan, zal het werk later tot zijn recht komen. De heer Lindeijer meende, dat Burg. en Weth. kunnen waken tegen onnauw- keurigen bouw als wij een behoorlijken opzichter in dienst hebben, die de bouwverordening nauwkeurig toepast De heer Van Niftrik zeide, dat de post van 2000 voor dagelijksch toe zicht is uitgetrokken, juist omdat er voortdurend behoorlijk toezicht zal zijn. De gemeente heeft er belang bij dat er goed werk wordt verricht, omdat de woningen na jaren aan de gemeente Vlissingen in eigendom komen. De heer Huson vroeg, wat het werk van den gemeentelijken opzichter is. Als de vereeniging ook een opzichter aan stelt dan zijn er twee opzichters en dan zegt de aannemer, dat hij met den ge meente-opzichter niets te maken heeft. De heer Van Niftrik merkte op, dat het werk van den gemeente-opzichter is, te zorgen dat er niet geknoeid wordt, in de voorwaarden is een bepaling op genomen, dat er een gemeente-opzich ter is- j De heer Laernoes zeide, dat de ge meente-opzichter tot taak heeft, te con troleeren dat het werk in alle opzichten goed wordt uitgeoefend. Het voorstel werd hierna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Naar aanleiding van een schrijven van den minister van waterstaat betref fende de bijdrage van 500.000 door de gemeente voor de uitbreiding der na- venwerken, welke eerst op 100 jaar was gesteld, stellen Burg. en Weth. voor dezen termijn op 20 jaren te stellen. De heer Van de Putte zeide, dat in de afdeelingen der Prov. Staten ge vraagd is, of de maatschappij „de Schelde" niet had moeten bijdragen. Ook werd gevraagd of anders „de Schelde" geen subsidie zou moeten ver ieenen. De voorzitter zeide, dat d? maatsch. ric Schelde" inderdaad belang had bij het plan dat in 1917 werd ingedi-'iu! en waaraan een nieuwe werf was verbon- iden. Het plan echter dat nu in overweging is, heeft voor die maatschappij geen be lang, omdat de scheepsbouw zeer waarschijnlijk in de naaste toekomst geen uitbreiding zal hebben en er dus bij „de Schelde" geen plan bestaat bin nenkort een werf aan de nieuwe haven te bouwen. Het komt bovendien Burg. en Weth. niet gewenscht voor, dat de maat schappij „de Schelde", in verband met een te verieenen subsidie, eenig recht op het gebruik van de nieuwe haven kan uitoefenen. Wanneer echter later mocht blijken dat „de Schelde", door het bouwen van een werf aan de nieuwe haven, toch belang bij de nieuwe haven heeft, dan is de tijd gekomen voor B. en W. om van haar een bijdrage te eischen in de subsidie van 500.000, die door de ge meente wordt gegeven. De heer Hensei meende, dat na ae verklaring van den voorzitter de oppo sitie in de Prov. Staten veel zal ver- m'Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Door Burg. en Weth. werd voorge steld tot vaststelling van een nieuwe bouw- en woonverordening- Deze verordening bevat niet minder dan 115 artikelen, zoodat het onmoge lijk is deze te kunnen publiceeren. Algemeene beschouwingen over deze verordening werden niet gwoerd. Bii de artikelsgewljze behandeling werden verschillende opmerkingen ge- "^De geheele verordening werd daarna zonder hoofdelijke stemming vastge- steld. Ingetrokken werd liet besluit tot ver huring van een barak aan de naam loze vennootschap „Fijnwerk". welke ha rak is eesloopt voor materiaal. Vastgesteld werden de staat van ont heffingen wegens plaatselijke directe belasting, welke cijfers wij reeds heb- beDegePheerCVan Oorschot had opge merkt dat er verschillende zeeofficieren weigerachtig zijn om te betalen. J vroeg of daaraan niets gedaan kan wotden. De heer Tichelman zeide, dat er niet de minste medewerking van de autori teiten is, doch dat zij weigerachtig zijn te betalen als zij aan boord wonen. Alles is reeds gedaan om de officie ren te dwingen, doch het helpt niets. De heer Van Oorschot noemde het een schandaal, vooral waar als een arbeider weigert te betalen, dit van zijn loon wordt afgehouden. De heer De Meij zeide dat de bepa lingen, waarom de marine-officieren niet betalen, absoluut verouderd zijn. Hij meende dat als wij eens zullen trachten deze bepalingen opgeheven te krijgen, misschien de gewenschte toe stand wordt verkregen. De voorzitter zeide toe, dat Burg. en Weth. alles zullen aanwenden om de belasting voor het vervolg betaald te krijgen. RONDVRAAG. De heer Van de Putte vroeg wat de oorzaak is dat er werk voor de ge meente wordt verricht door personen buiten de gemeente, terwijl er hier nog werkloozen rondloopen. De heer Van Niftrik antwoordde dat een aannemer buiten de gemeente werk verricht voor de gemeente, die veel la ger heeft ingeschreven en die werk krachten buiten de gemeente in dienst heeft. Aan stadgenooten wordt natuur lijk zooveel mogelijk de voorkeur ge geven. De heer Hensei vroeg nogmaals of het tapverbod ook wordt toegepast op inrichtingen, die geen societeits-ver- gunning hebben, door Ged. Staten ver leend. Buning heeft geen vergunning voor sociëteit, dus valt deze z.i. onder het tapverbod. De heer Hensei zeide nog, dat de verbinding van het Tuindorp naar de Tuinstad zeer slecht is. Door daar een primitief bruggetje te maken, zal de toestand veel verbeteren. De heer Sorel zeide, dat daar thans reeds een stevige plank ligt. De heer Haast vroeg inlichtingen over den gasprijs, zulks naar aanleiding van een ingezonden stuk in de „Vlis- singsche Courant" van 14 dezer. Hij maakt een vergelijking met de gasprij- zen in verschillende andere plaatsen van ons land, om aan te toonen, dat de prijs te dezer stede bijzonder hoog is. In Helmond maakte men in 1918 op het gas een winst van 59,576.30, vol gens officieele cijfers van de gasfabriek, vastgelegd in haar verslag van ge noemd jaar. Het verbruik was als volgt Ieder ontving zonder uitzondering, rijk of arm, een toeslag over een maximaal verbruik van 40 M'. per maand, en be taalde voor dit kwantum als benoodigd voor huishoudelijk gebruik 9 a 10 ct. per M\ Te Vlissingen voor dezelfde hoeveelheid van 40 M'. 18 ct., is 9 a 8 cent meer. De calorieën van het gas waren in Januari 1918 5218 en het gemiddelde over het geheele jaar 4737.41. Te Vlissingen was het gas uitermate slecht. Helmond had een bevolking van 18170 inwoners. Vlissingen ruim 20.000. Van I Jan.—1 Sept. 1919 15 a 16 ct. Van 1 Oct. 1919 tot heden 1920 17)4 a 10% ct. Volgens de opgave mij verstrekt van den directeur der gasfabriek te Hel mond op 23 Jan. 1920 bedroeg de kostprijs van het gas 10,88 ets., winst 7 a 8 ct. Te Vlissingen kostte het gas in 1919 18 ct. Te Goes was de winst der gas fabriek 25,152,75. De prijs in rekening gebracht van inkomens van ten hoog ste 1000 was 15 ct. Te Breda leverde de gasfabriek een winst op in 1918 van een kleine 100,000, in 1919 was de raming 120,511.88 en voor 1920 62,718.40. De prijzen varieerden voor de verschil- Inde jaren 171516% ct. Zutfen boekte een zuivere winst van 11,819 met een verkoopprijs per M". van 13 ct. De prijs was in 1919 vastge steld bij raadsbesluit van 19 December 1919 op 15 ct., deze is vermoedelijk wel eenigszins met een paar cent verhoogd. Leeuwarden in 1919 15 a 16 ct., Zwolle 13 a 14 ct. Leiden 15 ct. Apeldoorn 15 ct. per M'. In den Helder betaalde men in 1918 voor de eerste 15 M'. 9 ct. In Haarlem was de kostprijs van het gas in 1918 9.37 ct. De verkoopprijs was 16% ct. en men smaakte daar het genoegen een winst te boeken van 318,582.61. De calorieele waarde was er sterk 4= 5000. Hierna ging de heer Haast na de te genwoordige prijzen in verschillende plaatsen van ons land na, om aan te toonen, dat de prijs te Vlissingen bui tensporig hoog is. Hij diende tenslotte het volgende voorste! in „De raad van oordeel, dat de tijd is aangebroken om naar meer normale gasprijzen terug te keeren, noodigt het college van Burg. en Weth. uit, het daarheen te leiden, dat de prijzen in overeenstemming komen met andere gemeenten in Nederland en zien hun antwoord in de eerstvolgende vergade ring d.d. 27 Augustus 1920 tegemoet." De voorzitter zeide, dat in de vol gende vergadering op de vraag van den heer Haast een antwoord zat ge geven worden en dan verder over zijn voorstel kan beslist worden. Ook vroeg de heer Haast of het waar isr dat de firma Wibaut Zoon een contract heeft afgesloten met per soneel van de Staatsspoor 30 cent la ger dan voor andere personen. De heer De Meij antwoordde dat dit mogelijk is door de mindere kosten die op het vervoer vallen, doordat het spoorwegpersoneel onmiddellijk uit den waggon wordt bediend. Dit geeft dus veel voordeel. De heer Van Niftrik zeide, dat de heer Haast allerlei prijzen van liet gas door elkaar haalt en dat de heer Haast bewijs geeft, zelf niet op de hoogte te zijn. Hij verzocht hem dus ook zitting te nemen in de commissie voor de gas prijzen. De heer Haast werd daarna tot lid van deze commissie benoemd. De vergadering werd vervolgens ten ongeveer kwart voor zeven gesloten. RAADSOVERZICHT. Wij begonnen gisteren met de installa tie van ons medelid, den heer Post, die de plaats van den heer Baard inneemt De voorzitter hoopte dat het nieuwe lid op dezelfde aangename verhouding met ons zal samen werken als zijn partijgenoot Van Oorschot, want die heeft, bij alle verschil van gevoelen, ons aller sympathie weten te veroveren. Voor zoover wij den heer Post kennen, gelooven wij wel dat wij de S P. geluk'mogen wenschen met haar nieuwen vertegenwoordiger. Na deze in stallatie sloot de voorzitter onmiddellijk de deuren en wij hebben toen een uur volge praat. Waarover, is gemakkelijk te begrij pen Dat bleek wel toen de deuren weer geopend werden. De café's enz. zouden nl. gedurende de kermis om 12 uur ges.oten moeten worden, krachtens het besluit van ons college, den 2 Mei 1919 De burge meester kan daarvan wel afwijken doch, zooals de heer De Meij zeer terecht op merkte, verdient het toejuiching dat de burgemeester een besluit van den raad nier maar naast zich neerlegt doch dit OOK wenscht uit te voeren. Het kan niet anders of de burgemeester werkt opdezei wijze mede voor een goede verstandhouding tus- schen ons college en het hoofd der ge meente. Het besluit was het «ng Jaar evenwel genomen toen er eerst sprake was van afschaffing der kermis en er over een tapverbod heelemaal nog niet gespro ken was. Nu wij intusschen een tapverbod hebben ingevoerd wenschten zelfs voor- standers van dit verbod, o.a. de heeren De Meii en Van Oorschot, een proef te nemen de café's weder als voorheen gedurende de kermis geopend te houden. Zij hoopten dat de caféhouders loyaal zullen medewer ken aan de handhaving van dit tapverbod en teneinde hen in de gelegenheid te stel- len hun goeden wil te toonen, verklaarden de heeren De Meij en Van Oorschot zich bereid een voorstel van den heer Manse, om den vroegeren toestand te handhaven, te steunen. De heer Manse had zijn voor stel op zaakkundige wijze verdedigd en aangetoond dat ,als de café's moesten slui ten de kermisinrichtingen dit eigenlijk toch ook zouden moeten doen en de voo™tter deelde dit standpunt ten volte. De heer Hensei onze kampioen-drankbestrijder, wilde ook met het tapverbod geen later sluitingsuur dan middernacht. Hij dr0J1S bij den burgemeester op aan vooral ook geen tapgelegenheid te geven aan ver kante sociëteiten - Hij doelde hiermede op inrichtingen die geen societets-vergun- SS SS Z Z&XfSS dêne™eerkHensne|hwenelijk gegrond'is. De ï-rnsrrSuk^ sef die gesproken had over wanordelijkhe den gedurende de kermis en op dien grond vooral ook sluiting om 12 uur noodig acht te Gedurende de 10 jaar dat hij hier de kermis had bijgewoond, ook des nachts, had hij nooit iets van wanordelijkheden ge merkt. aldus verklaarde de heer Staver man. Het eind van de discussies die wer- den bijgewoond door tal van caféhouders, die een enkele maal een teeken van goed keuring lieten hooren waarover zij vari den burgemeester een terechtwijzing ont vingen - was. dat het voorstel van den heer Manse, om den vroegeren toestand te bestendigen, werd aangenomen met de stemmen van de anti-revolutionairen en fhSnc-Wstorische leden tegen terwijl de heer Haast zich daarbij voegde Na deze beslissing hebben wijme vaartje een heele reeks voorstellen 1 mw1jahebtenhabrdeedvoerig gesproken over het voorstel om de ambtswoning van het hoofd van school A aan de maatschappij Fijnwerk" te verhuren. De heer Staverman Wilde vooral eerst eens onderzoeken c>f dit gebouw niet voor de gezinsverpleging van weezen kan bestemd worden omdat het tegenwoordige weeshuis veel te g is tenzij wij half-weezen gaan opnemen, dóch dit kost ons schatten gelds Dit be talen wii thans ook reeds aan dergelijke had-weezen zeide de heer Lindeijer nl. j Burgerlijk Armbestuur, en daar de heer LindeSfer lid is van dit bestuur kan hü het weten. Wij zullen deze quaes- be nog eens nader onderzoeken en inmid dels houden wij de woning vast. Wil ver- huren deze voorloopig niet, want is dit e nmaal geschied, dan kost het k""sk' j vlieewerk den bewoner weer op de te zetten want een andere woning is voor- bouwverordemng lokte niet heel veel discussie uit. Trouwens de verordening is te nauwkeurig voorbereid. Alleen "°J> de heer Hensei waarom de aannemers meest belanghebbenden heer rnset0;^™ ^l'et vpi^^f o«v> 000 werd aangenomen, doch op voor den heer Staverman daaraan een i 190 noo toegevoegd, teneinde leening van f 12°.<X» toegev^s^ te dem- dC nT a1h"ttf hij als megdTusg dringend pen. Dit achtte nu leening hebb' He zul adi d< a a Oo Staverman eens en ningen goedgekeurj de leening te doer] zins twijfelachtig, het beste maar wij toch hebben niet zullen opbrengl holpen worden. Op! moeten afwachten. IDe 25 mille per der haven h''M spreekt vanzelf, tebelang en wij nog eens nader de" voor deze dragen. Als wij Schelde" noodig lijk wel bij haar De heer Van gewezen op het marine-officieren belastingplicht, alM niet kan verplicht! wijze levert de pl •t veel voordeel up en wij hopen moreelen plicht ze zij, evenals ieder ai ivan de gemeensch zijn toch mannen I die zij thans aam wij het allen roei| eervol. Bij de rondvraa de gasprijzen wei bracht. De heer I zijn plaats in de c ling van de gasprij heer Haast, dan k.J te berde brengen noodigde hem evi commissie te word Nu zal de heer H kunnen opsteken i; zijn wij misschien gen af. i Om ongeveer kv vergadering geslot dag geweest. Het "81NN De f De heer Vai minister van bini vraagd, of de m te deelen, of de burgemeester vai Shez, aan den me gelsch blad, om van een Holland; officier bij geleg van den toenma uit het Duitsche t November 1918 waarheid hebber Rijks: De minister maakt bekend. Maandag 19 Juli| Juli e.k. geldig 41 en 42 der rijl Brol Voor het eersl laatste (6e) aflej schrift van het de Statistiek weel nomen van denf brood, in de volksbrood. Uit dit overzil van melkbrood, tarwebrood en ode 16 Mei31 47.33 39.67 1| .KG. bedroeg. I| ie halfjaar van der bovengenoe stegen met resp. 10.41 cents per 1 in vergelijking r 1917 (tijdvak w overzicht werd melkbrood bedr brood 9.47 en cents. De prijs f brood is, vergel jaar van 1917, tl Deze daling ij prijsverlaging door de regeeriJ de bakkers werd Stads-en Pi AGENDA VAN BJ MAANlJ Mond- Verwijzende „Vlissingsche C kunnen wij than staat van besm durende de maa len dat mond- smettelijke bla en de klauwen, gen niet vooi kwam deze zie! eigenaren, te Gr St. Joosland bij en te Oostkape eigenaar. Wij achten nogmaals aan na het koken n het opborrelen, te laten doorkol te zijn van kien Sluitingsuur g De burgeme bepaald, dat hel perijen gedurenc der kermis is nachts en voor Zaterdag op 2

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2