&j5sSBsars Gemeenteraad. i Burgerlijke Stand *PVEKTENTIfiN A i .„„nde vermakelijke voorval jfl het volge™ Hjn Arnhem M deed zich voor op vertrek van den Utrecht. Juist by h |aatkomende drein stormde nog een ^reiziger de geopend vleicn op een (T'^vilde fflch amecht'f5 dtaschje stond «plaatsje, waarh rkte een naast "Beze't m']jknt[e,eiziger op, met het taschje kornmten. |"Doór wfén 7" vroeg de late passa- #iL;,Doofeedn mijnheer, die zich in-de ■'"nu* mijnheer," ik ga even zitten om een beetje op adem te *°®?nE*nde daad plaatsje niet warm make Kü het woord voegend, nam U net lm^jkinzwdaearhwas,Z£z!ch hóógs, be- TDe" tZre"nVs°topetne in Oosterbeek, maar wie kwam. niet „de mijnheer van de retirade". De mijnheer met t taschje zette zich iets gemakkelijker neer. e Ede stopte de trein, nog niet „de mijn heer uit de retirade". SRa De mijnheer met 't taschje ging nu op zijn gemak leunen, en kreeg de lucht er van, dat de passagier naast hem, iem gefopt had, en een egoist was. Er verd echter over niets gesproken men las, of keek naar buiten. Alleen keek de passagier, die te zeer op zijn gemak gesteld was geweest, nu en dan begeerig naar 't taschje, ciat stond ge- baricadeerd tusschen de forsche voeten van zijn buurman. De trein stopte te Utrecht. De be- ^7' wuste eigenaar van t taschje wilde L bezit nemen van zijn schat, maar de ander weert hem met zijn pootige han- 3 den af en zegt„Pardon, mijnheer, dit S taschje is niet uw eigendom, het is van R „den mijnheer, die op de retirade zit." Daar hij blijkbaar niet terugkomt, de poneer ik deze tasch bij den chef." <ij Wat de ander ook beweerde, er hielp - .geen lieve moedertje aan. In optocht, vergezeld yan lachende reizigers, trok man naar den chef. De pootige mijnheer legde den chef de zaak uit, en de chef was het met hem ,ens, dat de tasch behoorde aan „den mijnheer op de retirade" hij nam het taschje in bezit, en beloofde een nader •onderzoek aan den verbluften eigenaar yan 't taschje, die daarop zonder tasch tnet monsters op reis kon gaan. Er zijn plannen in voorbereiding tot de oprichting te Londen, in Hyde Park, van een nationaal gedenkteeken aan den oorlog. Het ontwerp van den architect Sir Frank Baines is een reus achtige tenjpelpoort in Egyptische stijl, 8^,'met een tempel ter weerszijden. De Egyptische stijl is gekozen, omdat die Wzicii goed leent voor een monumentaal J gedenkteeken dat grootsch en tevens eenvoudig moet zijn en aannemelijk voor de dooden van velerlei religies. De architect heeft gemeend in zijn werk meer de gedachte tot uiting te brengen van opoffering, dan van trots over de behaalde zegepraal. Ter weerszijden van den tempelingang zijn breede trap pen ontworpen, leidende naar de tem pels. Op een bas-relief langs deze trap pen zullen de voornaamste episodes uit den oorlog worden vereeuwigd. Boven Bden hoofdingang wordt een groote Tories aangebracht, waarin liet symbool der onsterfelijkheid zal worden uitge- 'houwen. Aan den voet van den tempel ingang wordt een eenvoudig bronzen f beeld geplaatst van een jongeling, die Opkijkt naar de gedaanten die de held haftige dooden symbol iseeren. Naar men uit Parijs meldt, ver, klaart dr. Arnod aldaar het middel ge- vonden te hebben om de lijders tenge- [volge van in den oorlog opgedane gas- ■verstikking geheel te genezen. Het mid- MLiel moet al naar gelang van den ernst van het geval twee of drie maanden lang worden toegepast. Het is geen toe vallige vondst, maar het resultaat van jecn twintigjarige studie van de ziekten "oer luchtwegen tengevolge van tuber- culose-infectie. Het middel bestaat in hef inademen van drogen stoom onder hooge spanning, welke voor het berei ken van de keel gesteriliseerd wordt 'Het werktuig voor de behandeling is Zoo eenvoudig, dat het overal kan wor den gebruikt. Een medicus kan twintig a dertig patiënten daags er mee beha» delen. Te Dresden zijn tengevolge der hooge prijzen der levensmiddelen we der verschillende relletjes voorgevallen. De menigte drong een aantal winkels binnen. Enkele werden geheel leegge plunderd. Winkels van levensmiddelen en vele, waar kleedingstukken worden verkocht, zijn met het oog op het vaar voor plundering gesloten. De uc- ^cging. die tot dusver tot de binnen stad beperkt was, begint zich thans Ult te breiden tot de buitenwijken Wmiggende gemeenten. Volgens de „Nov. Russk Sjisn ftü! "h ro„erende bijzonderheden omtrent •worden Koltstlak °Penbaar Se" E®n lKi vanKoltshaks staf, met name Echt^f ^ebers- die te New-York Hernial ?anS'^k°^le,1 te zijn, heeft me- JiheHho bolsjewisten hem - ■eVan^° genomen en wegens In h» 'nien llebben "Pgesloten frkutsk h KKarn,a door de straten te fo ah! hebben laten rijden, terwijl hij op alle mogelijke wijze werd bespot i Webb meddeeH C de En«elsche kapitein ètmnathTó? aan liet hoofd der in- nationale mil|taire politie heeft ge ook en ijisn' staan, dat genoemde admiraal kort voor zijn dood om een cigaret heeft verzocht, welke hij kalm heeft opge rookt. Nadat een van Koltshaks ver wanten gedood was, kwam de beurt aan den admiraal. Toen hij voor de ge- wcerloopen geplaatst was, weigerden intusschen de soldaten om te schieten, zoodat de executie moest ten uitvoer worden gelegd door den commandant van het executiepeleton zelf, die vlak voor den admiraal staande hem met een revolver doodde. De Duitsche moordenaar in 't groot, de waardige tegenhanger van zijn Franschen collega Landru, is ver oordeeld en wel met een zesvoudig doodvonnis. De jury moest op 41 vra gen met schuldig of niet-schuldig ant woorden. Hiervan hadden 7 betrekking op moord, 11 op poging tot moord, 2 op brandstichting, 9 op verkrachting en eenige op diefstal. De jurv verklaarde den beklaagde schuldig aan 6 moor den, een poging tot moord, verkrach ting in 4 gevallen, en eenige diefstallen. Voor eiken moord werd de doodstraf uitgesproken voor de andere misda den. luidden de straffen levenslang, 15 jaar enz. enz. Uit Boston (Ver. Staten) wordt gemeld Het stoomschip „Cretic" van de White Star Line wordt sedert Vrij dag in quarantaine gehouden, omdat de bemanning weigert zich te laten wasschen. Daardoor worden ook 1543 tusschendekspassagiers opgehouden. Dit kost de maatschappij ongeveer 200.000 dollars per dag. Aan de eerste klas passagiers is toegestaan aan land te gaan. De Saksische hoogleeraar Stei- nach heeft onderzoekingen voor een verjongingskuur gedaan. Natuurlijk wordt hij van allerlei zijden lastig ge vallen. want wie wil niet gaarne jong blijven. Hij heeft dan ook al laten be kend maken, dat hij niet te spreken is. Prof. Steinach wijst er op, dat de ouderdom niet zoozeer door het vele gebruik der lichaamsorganen, als wel door het verslijten van weinig ontwik kelde klieren veroorzaakt wordt. Bij zijn onderzoekingen bij dieren heeft hij een verbluffend resultaat gehad. De uitwerking bij oude mannen beant woordde in ieder opzicht aan die bij de dieren. Frissche gelaatskleur, herleving der lichamelijke en geestelijke krach- ten, opnieuw verkregen levensvreugde en levenskracht zijn de karakteristieke kenteekenen der proef. Dergelijke uit werking verkreeg men eveneens bii oucie vrouwen. Wat de methode aangaat, worden door prof. S. twee middelen aangege ven óf een kleine operatie, die vlug ger werkt, óf Röntgenstralen, die iets langzamer werken. Een Weensche chi rurg heeft eiken patiënt volgens de voorschriften van Steinach geopereerd e".4 A ?"en Prachtige resultaten be- rrnkt-Onder hen bevinden zich mannen van 6o70 jaar. Prof. Wilhelm Hux, de directeur van het ademhalings-instituut der universi teit te Berlijn, heeft de proefnemingen voortgezet. Hij heeft hiervoor drie Me thoden ontworpen, waarvan de uitwen dige de beste en eenvoudigste is Men bezigt bij deze behandeling een van ze kere dieren afkomstig serum. De proef werd o.a. genomen op een man van 44-jarigen leeftijd, die leed aan aigemeene lichaamszwakte en niet tot geregetden arbeid in staat was (Joch volkomen werd genezen. Een behandelde vrouw vertoonde na eenigen tijd een opmerkelijke verjon ging van haar uiterlijk en kreeg haar volle lichaams- en geestkracht weer terug. De behandeling moet den levensduur met ongeveer verlengen. Een 70-ja- rige man toonde in twee j aren tijd on der de behandeling een aanzienlijken vooruitgang naar lichaam en geest. Het is daardoor dus mogelijk den levens duur van den mensch te verlengen en het afscheid van liet aardsche tranen dal uit te stellen. Zitting van Vrijdag 16 Juli, des middags 2 uur. Voorzitter de heer C. A. van Woel- deren. Tegenwoordig 18 leden. Afwezig de heer Merckens. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering werden goedge keurd. Het eerst werd aan de orde gesteld het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, den heer J. Post. Deze werden onderzocht door een commissie, bestaande uit de heeren Van de Putte, Auer en Van Oorschot. De commissie concludeerde tot toe lating van het nieuw benoemde lid. Dienovereenkomstig werd besloten. De heer Post wend daarop door den secretaris binnengeleid en legde hij in handen van den voorzitter de bij de wet voorgeschreven beloften af, waarna hij na een gelukwensch van den voorzitter zitting nam, en hij hoopte dat hij het voorbeeld van zijn partijgenoot Van Oorschot zal volgen, die de aigemeene achting heeft weten te verwerven. De heer Post verklaarde, dat hij naar zijn beste weten de belangen van de gemeente zal behartigen. Hierna ging de vergadering over in een: met gesloten deuren. INGEKOMEN STUKKEN BIJ DEN GEMEENTERAAD. In de hedenmiddag gehouden zitting van den gemeenteraad werden de vol gende stukken overgelegd Door de commissie, bestaande uit de heeren Auer, Staverman, De Meij, Hu- son en van de Putte, is ingediend het rapport door haar vastgesteld, inzake de mogelijkheid om het Burger Wees huis tot ziekenhuis in te richten. Dit rapport luidt in zijn geheel als volgt „Gevolg gevende aan de ons verleen de opdracht om te onderzoeken of het Burger Weeshuis zou zijn in te richten tot ziekenhuis, dat voor een gemeente als de onze aan matige eischen zou voldoen, hebben wij gemeend daarvoor de medewerking te moeten inroepen van een deskundige op ziekenhuisge- bied, teneinde over deze zaak een z.v.m. objectief oordeel te kunnen ver krijgen. Op onze uitnoodiging vonden wij dr. J. L. C. Wortman, geneesheer-direc teur van het Tesselschade-ziekenhuis te Amsterdam, een bekende specialiteit op ziekenhuisgebied, bereid ons van aèlvies te dienen. Dr. Wortman heeft daarop Zaterdag 2 Maart 1.1. het gasthuis en het Bur ger Weeshuis bezocht en ook het ter rein aan den Koudekerkschen weg be zichtigd, en daarna in een vergadering van onze commissie, welke vergadering werd bijgewoond door den burge meester en de doctoren Duyvis en Ver maas, een uitvoerig mondeling rapport uitgebracht, waarbij hij als resultaat van zijn onderzoek te kennen gaf lo. dat het bestaande gemeente-zie kenhuis (gasthuis) voor verpleging overeenkomstig de eischen die daaraan, tegenwoordig worden gesteld, niet wel neer bruikbaar is. 2o. dat de mogelijkheid om dit zie kenhuis tot blijvende verpleging ge schikt te maken, is uitgesloten. Verder had dr. Wortman zich de vraag gesteld of het Burger Weeshuis als zoodanig met succes ware in te richten. In zijn hierop betrekking hebbend uitvoerig rapport vestigde dr. Wort man er in het bijzonder de aandacht op: dat de verschillende eischen tegen woordig aan ziekenhuisbouw te stel len, zeer veel uitgebreider zijn dan b.v. 20 jaren geleden dat naast de chirurgische patiënten, ook de inwendige zieken, die in de toe komst in eene stad als Vlissingen z.i. een zeer groot deel der patiënten zullen uitmaken, veel verplegingsruimte eischen, en een groot ingericht zieken huis, hoezeer men streeft naar beper king der bouwkosten, toch voldoen moet aan de noodzakelijkste medische eischen, die daaraan voor de verschil lende soorten van zieken welke allen eene aparte verzorging noodig maken tegenwoordig worden gesteld dat in een dergelijk ziekenhuis af- deelingen moeten zijn voor chirurgi sche- en interne zieken, voor zuigelin gen, geslachtszieken, en tuberculoselij ders, die niet voor sanatorium-verple- ging in aanmerking komen. Voorts dat met het oog op de te ver wachten steun van Rijkswege voor zie kenverzorging overeenkomstig het door de desbetreffende Staats-commis- sie dezer dagen uitgebracht rapport waarbij vermoedelijk ook voor zieken huisbouw op niet onbelangrijke Staats hulp zal mogen worden gerekend, het z.i. aanbeveling verdient, om, waar de kosten van verbouwing van een be staand gebouw groote, dikwijls niet te voorziene, kosten medebrengt, zooals hem bij ervaring te Amsterdam is ge bleken, terwijl bovendien het Burger Weeshuis zoo wat zijn ligging als zijn uitbreidingsmogelijkheid betreft, niet aanjdeale eischen voor een ziekenhuis zou kunnen voldoen, in geen gevat tot verbouwing van dit gebouw tot zieken huis over te gaan, voordat de Staat overeenkomstig gemeld rapport tot ziekenverzorging heeft besloten, en voor zal zijn gebleken of niet met steun van rijkswege de gemeente een geheel nieuw ziekenhuis zal kunnen bouwen, met welke conclusie onze com missie zich ten volle kan vereenigen. Met het oog op de hiervoren bedoelde komende ziekteverzorging van staats wege, veroorloven wij ons ten slotte u te adviseeren tijdig die stappen te on dernemen, die leiden kunnen tot het verkrijgen van de zoo noodige staats hulp bij ziekenhuisbouw in onze ge- 1 meen te. Eindelijk verzoeken wij u beleefd on ze kosten te voldoen totaal bedragende ƒ378.40, nl. honorarium dr. Wortman enz. 277.40; idem van den secretaris in 1915 en 1920 100 administratie kosten 1." Door het departement Vlissingen van het departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is een adres inge zonden, waarin verzocht wordt de sub sidie voor de Fröbelschool van ge doemde maatschappij te verhoogen, te beginnen met 1 Januari 1921, tot een bijdrage berekend naar 2.50 per teer ling per kwartaal. Adressanten wijzen er op dat het departement thans een subsidie van 0.25 per kwartaal per leerling ont vangt, welk bedrag echter in verhou ding tot het nut hetwelk de Fröbel school in deze gemeente sticht, zeer laag is. Verder wijzen adressanten er op, dat de gemeente voor voorbereidend on derwijs geen andere kosten maakt dan de subsidies aan de bedoelde Fröbel school en nog een of meer bewaarscho len verleend dat deze laatstbedoelde scholen wat inrichting, zoowel als ni veau van het onderwijs aangaat, een vergelijking met de Nuts-Frübelschoo! bij lange niet kunnen doorstaan en daarom een eventueel gunstige beslis sing op het verzoek, uit dien hoofde niet noodzakelijk behoeft te leiden tot meerdere uitgaven voor subsidies voor voorbereidend onderwijs. 'f Overgelegd werd het Kon. besluit van 10 Mei 1920, betreffende beschikking op beroepen tegen het besluit van Ged. Staten van 17 Januari, tot onthouden der goedkeuring aan de verordening regelende de jaarwedden van het on derwijzend personeel bij het openbaar lager onderwijs, vastgesteld den 27 De cember 1918. De beslissing van Ged. Staten is bij Kon. besluit gehandhaafd. Door M. J. Kole, slager, wonende Palingstraat no. 39, is een adres inge diend, houdende verzoek om vergun ning tot het verbouwen van perceel Hobeinstraat no. 2. De gemeenteraad te Tcrmunten heett een motie aangenomen, waarin de re geering verzocht wordt de gemeenten Vlij te laten inzake de bepaling betref fende den aftrek voor noodzakelijk le vensonderhoud voor den hoofdelijken omslag en verzocht wordt om aan deze motie adhaesie te betuigen. Van den vader en de moeder van het gasthuis was een verzoek ingekomen om herziening hunner jaarwedde. De afdeeling Vlissingen van den Ned. Bond van werklieden in openbare diensten en bedrijven, verzoekt om ver hooging der loonen vanaf 1 Juni 1920, welk adres wij reeds in zijn geheel hebben opgenomen. Het bestuur van den Algemeenen Bond van politiepersoneel in Neder land verzoekt om herziening van de sa larisregeling van het politiepersoneel alhier met ingang van 1 Januari 1920. Het bestuur der Vereeniging van Se cretarissen-penningmeesters van Bur gerlijke armbesturen iri Noord- en Zuid-Beveland heeft een adres inge zonden waarbij verzocht wordt om een betere salarisregeling voor den secre taris-penningmeester van het burgerlijk armbestuur alhier. Het bestuur van de afdeeling Vlis singen van den Bond van Nederland- sche Onderwijzers verzoekt om aan die scholen waar vacatures dit mogelijk maken, de hoofden het onderwijs in een klas op te dragen. Bij dit adres is een uitvoerige me morie van toelichting gevoegd. Overgelegd werd een circulaire van Ged. Staten bij toezending van een schrijven van den minister van binnen- landsche zaken betreffende liet aan gaan van gemeentelijke geidleeningen, welke circulaire wij reeds gepubliceerd hebben. Verder' een circulaire van den Com missaris der Koningin in Zeeland, hou- 'dende het verzoek liet gevoelen van den Raad in te winnen aangaande het ver- leenen van kindertoeslagen aan com missarissen van politie, zooals de mi nister van justitie in zijn daarbij ge voegd schrijven zich voorstelt. Bij de uitvoering van de verordening houdende het verbod van den verkoop van sterken drank gedurende de ker- misweek, op den Nieuwjaarsdag en op den verjaardag der Koningin, stuitten Burg. en Weth. op het geval, dat de verordening niet spreekt van het ver strekken door een vergunninghouder van sterken drank op den openbaren weg. doch alleen van het verstrekken enz. van sterken drank in een voor het publiek toegankelijke localiteit. Naar aanleiding van het bepaalde bij artikel 11 der Drankwet is bij ver ordening van 28 Juni 1917 (Gemeente blad no. 9) aan een vergunninghouder toegestaan het verstrekken van ster ken drank in het klein op den openba ren weg voor het gedeelte van den weg hetwelk aan zijn perceel grenst en waaivoor vergunning is of wordt ver leend om tafeltjes en stoelen te plaat sen, zoolang deze bevoegdheid niet is ontnomen. Ondanks het z.g. „tapverbod" zou het verstrekken van sterken drank op de gedeelten van den openbaren weg voor de café's ongestoord kunnen plaats hebben gedurende de in de ver ordening genoemde tijden. Alhoewel Burg. en Weth. bewust zijn van hun wettelijke» plicht de ver ordeningen van den Raad uit te voeren zooals zij door hem zijn vastgesteld en eventueel" door hooger gezag zijn be krachtigd of goedgekeurd, meenen Burg. en Weth. toch in den geest van den raad te handelen door voor te stel len, in tijds maatregelen te nemen waardoor het „tapverbod" ten volle kan worden gehandhaafd. Ofschoon B. en W. ziel' vleien met de gedachten, dat door de ondervanging van het tappen op den openbaren weg alle mogelijke quaesties ten aanzien van de toepassing der be trekkelijke verordening zijn opgeheven de praktijk zal daaromtrent uitspraak doen geven zij in overweging aan artikel 1 der verordening van 1907 de volgende alinea toe te voegen. „Van de bevoegdheid, bedoeld in de vorige alinea, kan door een vergun ninghouder geen gebruik worden ge maakt vanaf den Zondag voorafgaande aan den derden Maandag in Juli tot den Maandag volgende op voornoem den Maandag, op den Nieuwjaarsdag en op den verjaardag der Koningin." Tevens nemen Burg. en Weth. van deze gelegenheid gebruik voor te stel len, alinea 1 van genoemd artikel te wijzigen in dien zin, dat voor de woor den „waarvoor door den gemeente raad vergunning is of wordt verleend" te lezen „waarvoor door Burg. en Weth. vergunning is of wordt ver leend." Deze wijziging sluit zich aan bij ar tikel 65 der Aigemeene verordening van Politie voor deze gemeente, hetwelk verbiedt zonder vergunning van Burg en Weth. iets, hoegenaamd, in, op, aan of boven den openbaren weg te plan ten, te plaatsen, te hangen of neder te leggen, en met de op 1 Januari 1916 in werking getreden nieuwe verorde ning op de heffing van rechten voor het gebruik van openbaren gemeentegrond- Alle bestaande vergunningen voor het plaatsen van stoelen en tafeltjes op den openbaren weg, verleend door den gemeenteraad, vervielen krachtens laatstgenoemde verordening op 1 Ja nuari 1916 en werden door nieuwe ver vangen, welke door Burg. en Weth. werden gegeven. VLISSINGEN Van 8—14 Juli. ONDERTROUWD: P. A. Praag, jm. 36 j. en C. W. Blan- kert. jd. 38 j. At. Staats, jm. 23 j. en J. E. Baureis. jd. 24 j. P. Roos, wedr. 41 j. en At. Hollebrands, jd. 33 j. P. L. C. Huilmand, jm. 25 j. en B. R. Ketelers, jd. 28 j. J. de Ridder, jm. 19 j. en J. Meer man, jd. 18 j. P. B. Kooper, jm. 36 j. en D. Spuij, jd. 35 j. L. de Bad, jm. 26 j. en J. A. Feij, jd. 22 j. GETROUWD: J. P. van der Staal, jm. 24 j. en A. Moer land, jd. 22 j. BEVALLEN: E. M. J. Plaizier, geb. van den Elshout, d. M. Sandee, geb. Lahr, z. S. A. van der Hof, geb. van Doorn, z. H. M. Kruisdijk, geb. Kole, z. A. Tromp, geb. Krul, d. D. C. Legemate, geb. van den Berge, d. M. P. Nierse, geb. Coulon, z. OVERLEDEN: J. At. Loesberg, jd. 75 j. F. R. van Rosevelt, wedr. van E. Verbergt, 68 j. J. Biesma, man van L. Veen, 84 j SOUBURG. GEBOREN: Martina, docher van J. de Witte en J. Aar- noutse. Arie, zoon van A. Wezemer en M. A. Meuldijk. MEDERL. STOOMVAARTLIJNEN, Stoomvaart Mij. „Nederland". „Bali" (uitreis) 14 Juli van Genua. „Java" (uitreis) pass. 11 Juli Perim. „Riouw" (uitreis) 14 Juli van Suez. „Roepat" (uitreis) pass. 14 Juli Bevezier. Kon. Hollandsche Lloyd. „Limburgia" (thuisreis) 14 Juli van Vigo. Rotterdamsche Lloyd. „Deli" (uitreis) 14 Juli van Suez. „Merauke" van Marseille naar Batavia, pass. 13 Juli Point de Galle. HollandAmerika Lijn. „Gorredijk" van Rotterdam naar Havana, 15 Juli te Antwerpen. „Kinderdijk" van Rotterdam naar New- York, pass. 13 Juli Suble Island. „Nieuw-Amsterdam" van New-York naar Rotterdam, wordt 16 juli 10 u. v.m. te Plymouth verwacht. „Zuiderdijk" van Rotterdam naar Havana, pass. 14 Juli Ouesant. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Elpenor" van Japan naar Amsterdam, U Juli te Singapore. WISSELKOERSEN. Noteering van heden 16 Juli, 's midd. 2 u. C h q u e Berlijn ƒ7.35f7.55; Brussel 25.35— 25.55; Londen ƒ11.08ƒ11.15; New- York ƒ2.78—ƒ2.85; Parijs 23.70—24.— Weenen ƒ1.80ƒ2. Bankpapier. Belgische Francs 25.4025.65 Fran- sche Francs ƒ23.80ƒ24.10; Kronen (afgest.) ƒ1.80ƒ1.95; Kronen (niet afgest.) ƒ1.50ƒ1.65; Marken (groen) ƒ7.30—ƒ7.50; Marken (rood) ƒ7.45— 7.60; Ponden ƒ11.05ƒ11.15; Dollars 2.75—2.85. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 765.4 te Frank fort. Laagste barometerstand 749.4 te Thors- haven. Verwachting tot den avond van 17 Juli Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. HOOGWATER TE VLISSINGEN Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag (Zomertijd). Juli v.m. n.m. 17 2.57 3.17 18 3.44 4.02 19 4.30 4.47 20 5.20 5.38 21 6.09 6.27 22 E.K. 7.— 7.16 23 7.49 8.08 24 8.48 9.11 Vrijdag Zaterdag Geboren FR1EDRICH ADOLPH, Zoon van M. C. ECKHARDT en H. E. ECKHARDT—DE KAART. Rotterdam, 14 Juli 1920. (Rondelplein 1

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3