I i5GE";ioo 25 Fa. JONGEN MEISJE j DONDERDAG 15 JULI. cnn^-^nn gemeentebestuur feuilleton TAFELKLEEPEN Edivan dekken! No. 165 «Jactrftanji an bieding®» 1 ttaaimag@n. PIKKERS! VROUW Itneisje, neisje, neisje Maatschappij m omvaart SlijmFinea F. IR 91ÏELSE li. Ma W SU, Kssinp. Iililim lilirt. 10 jfsrssEiijnt dagelijks, Bitgazondard op Zondag in algemeen erkende Christelijke leestdagen BINNENLAND De Diamanten van Lady Valworth. )MVAARTLIJNEN. ische Lloyd. Said naar Calcutta, 12 Mij. „Oceaan". an Hamburg te A'dam. naar Amsterdam, pass. ia naar A'dam, 7 Juli isterdam naar Java, 12 ran Java te New-York. Lmerika Lijn. van R'dam te New- itterdam naar Havana, n.m. Dungeness. igalen Lijn. in Calcutta naar Java. OER8EN. 14 Juli, 's midd. 2 u. que. 50 Brussel 25.20— 1.0811.17 New- Parijs ƒ23.50—23.80; a p i e r. 25.25—25.55 Fran- 50—ƒ23.85; Kronen 1.95 Kronen (niet 65 Marken (groen) ken (rood) 7.35 10—ƒ11.20; Dollars ERICHT. 2n avond van 15 Juli tot Zuid-Westelijke bewolkt. Weinig of ;mperatuur. S» VSAN 2535 enteerd middel tegen ebele of gedurige (Geh. Ziekten.) 3 en 4 IELS van Dr. Pieters -I. 1.80 leen verkrijgbaar bij j. „SANITAS". St. JacQbstraat 1. Sanitas, postbox im. aan tegen begin flinke BROOD-, en BANKETBAK INDE, tbans in Hol- m en v.gg.v. Brie- 785, bur. „Vliss. worden bij Firma MISSE ZOON, aat hoekHendrikstr. resbureau „Viiss. :n net ANDERZWAAL— Rotterdam, vraagt ïacht net aan te melden bij I1JER, Badhuisstraat RUYTER, Badhuis- j raagt met 1 Aug. 14 jaar, als hulp te meid Zich aan ur 's avonds. n net ik bevragenbureau j n, Middelburg t ter dam. t Juli 1.I1U. T. EOtt. ur ra. hi 15 16 19 20 gen wordt Woens- ïrdag 12 uur v.m, te bekomen: N.V. Transport en n.v.h. Erven G.VOSi B. EENHOORN N OOSrERHOUTj Gebrs. BUITEN- VLISSINCSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS; Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 par drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België ƒ4.15. Voor overige landen der Post-Unie 4.70. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—4 regels f 1.10; voor iedere regel meer 26 ct. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70. Bij abonnement speciale prijs Reclames 52 ct. per regel. Dienstaanbiedingen en -aanvragen 13 ct. per regel De sbomié's, in 't bezit eener j polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor I gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken tlUU een ongeluk UUU gulden bij verlies van een hand, voet of oog gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verliet van eiken anderen vinger FONDS VOOR HET GEMEENTE ZIEKENHUIS. Ontvangen b ij dragen: Vorige opgave 19741.01'/2 H. S., Den Haag 100. Vlissingsche Politievereeniging 15. N. N., alhier25. Totaal ƒ19881.011/: DRANKWET. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Drankwet, doen te weten, dat bij is ingekomen een aan Gedeputeerde Staten van Zeeland gericht verzoekschrift in afschrift van GOMMERT DE VISSER, om vergunning tot den verkoop van ster ken drank in het klein uitsluitend aan lo geergasten voor de benedenzaal van per ceel 9, gelegen aan den Koudenhoek dat vanaf heden gedurende veertien da gen schriftelijke bezwaren tegen het ver- leenen der gevraagde vergunning kunnen worden ingebracht bij Burg. en Weth. voornoemd. Vlissingen, 15 Juli 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F BISSCHOP. Nederland en België. Een Havas-Reuterbericht uit Spa meldt Men verzekert dat de vertegenwoor digers van België ter conferentie aan de gedelegeerden der geallieerden ver zocht hebben, de eischen van België in overweging Ie nemen, waarop Mille- rand en Lloyd George verklaard zouden hebben, dat zij het voornemen hadden, het Belgische standpunt betreffende de waterwegen van de Schelde, in het bij zonder de geul van de Wielingen, te on dersteunen. De correspondent van de „N. R. Ct." te Brussel seinde gisterenavond' In de ..Libre Belgique" schrijft een inzender, dat de bewering van Destrée aan het noenmaal van de Frariseh-Bel- g cbe vereenig ng te Parijs, dat de Vla mingen toenadering wenschen toi Ne derland. onjuist is, indien daarmee be doeld wordt, politieke toenadering. Cul- tureele toenadering is er wel, doch nie mand in Vlaanderen en geen enkel dei- honderd Vlaamsche bladen heeft ooit een politieke unie tusschen Nederland en Vlaanderen bepleit. Ook bleek bij het geschil nopens de Wielingen, dat alle Vlamingen de rechtmatige eischen der Belgische regeering steunen. Aan liet Franseh-Belgisch feestmaal, dat eergisteren te Parijs op de Pré Ca talan heeft plaats gehad, namen vier honderd personen deel, w.o. Doumer, oud-voorzitter van den Senaat, Destrée, Landry, Fransch minister van marine, Renkin, Barthou, generaal de Castel- nau en Maurice Barrès. Naar het Engelsch van Mrs. HUNGERFORD Vertaald door I. P. WESSEL1NK VAN ROSSUM. 3) (Nadruk' verboden.) Het meisje zelf scheen volstrekt niet opgetogen, noch zelis bewogen, foen zij dit vertelde. Integendeel, het leek eerder of zij zuchtte en gedurende de rest van den avond was zij een beetje uitgelaten en ongedurig geweest, een zeer zeldzaam verschijnsel bij haar. Paul Annerley had na zijn huwelijks aanzoek een paar beminnelijke woorden gericht tot de moeder van het meisje, die haar meer dan ooit voor hem inge nomen hadden en van dat oogenblik af was het een verloving zonder moeilijk heden, waarbij de man hartstoch- te.l'jk verliefd was, en het meisje koel, zij het ook altijd zacht en beminnelijk, en even lief van manieren als van uiter lijk. Van het eerste begin af aan was mr. Annerley zeer openhartig geweest om trent zichzelf en zijn vooruitzichten. Hij sprak voortdurend van „ons kantoor" en ging altijd gretig in op vragen be- teïiende zijn levenswijze, zijn „busi ness zooals hij het noemde, of zijn inkomen. „Op het oogenblik is het groot, noch klein kon hij zeggen, met zijn inne mender) glimlach, die al zijn krachtige Na een korte toespraak van LrnJry, die er namens de Fransdie regaering op wees, dat de Fransth-Belgische En tente 11a fe Frankfor/ versterkt te zijn, noodzakelijk moet leiden tot een over eenkomst op het gebied van leger, tol wezen, spoorwegen en scheepvaart, voerde de Waal Destrée het woord, doch niet in zijn hoedanigheid van mi nister. Hij waarschuwde de Fransche vrien den, dat België niet bereid is zien in eenig protectoraat te schikken. (Tee kenen van verbazing en levendige pro testen). België verlangt naar onafhan kelijkheid. Het wierp de Duitsche sla vernij van zich, doch weigert eveneens 'de meest teedere vriendschap, wanneer 'de souvereiniteit er onder zou lijden. Frankrijk moet eerst waarborgen ge ven. De Belgische katholieken wan trouwen het' z.g. atheïstische Frankrijk. Zekere Vlamingen wenschen toenade ring tot Nederland (protesten), en ook sommige socialisten wenschen de bui tengewone lasten van het verbond niet te dragen. Wel is Nederlandse!) Lim burg een open deur voor een Duitsche invasie. Deze deur moet gesloten wor den en het is ongeloofelijk, dat Frank rijk ons hierbij in den steek heeft gela ten. (Protesten en applaus) Daarna legde Barthou namens de Fransche regeering en in .zijn hoedanig heid van voorzitter van de commissie van buitenlandsche zaken 'n verklaring af, die ook met zijn persoonlijke inzich ten strookte. De commissie voor bui tenlandsche zaken heeft de kwestie van een Nederlandsch-Belgisch verbond langdurig onderzocht en zich ten gun ste van België uitgesproken. „Ik zal den sluier oplichten", zeide hij „de Fransche regeering heeft de Belgische regeering doen weten, dat zij aan haar zijde staat ten aanzien van al haar na tionale aanspraken." Renkin dankte Barthou en wees op de noodzakelijkheid van een ..billijke" oplossing der Schelde-vraagstukken. De rijkskolendistributie. Ter gelegenheid van de algemecne vergadering van de Vereeniging van Gasfabrikanten, heeft de heer Frowein, directeur van de rijkskolendistributie medegedeeld, dat de kolenpositie van ons land redenen tot ernstige bezord- heid geeft. De toestand is in den laat- sten tijd niet beter, doch slechter ge worden. In verband hiermede kan, zoo ver klaarde de heer Frowein, van opheffing der kolèndistributie binnen afzienbaren tijd geen sprake zijn. De zgn. vrije suiker. In kringen van handel en industrie schijnt de meening te hebben post ge vat, dat de prijs voor de zgn. vrije sui ker een verhooging zou ondergaan voor de komende campagne en het der halve aanbeveling zou verdienen zich thans reeds door ruime aankoopen te tanden liet zien, „maar het gaat voor uit. Ik heb verschillende koorden op mijn boog en iets vast voor het geval al lhet andere mocht mislukken. Neen, ik verzoek de Voorzienigheid nooit te sterk. Ik veracht den man, die alles op één kaart zet. Ik zal altijd ergens een spaarpotje hebben, hoe klein het ook zijn moge. Niel, dat ik daarom wanho pig zou willen spreken met een nieu wen beminnelijken glimlach van het beetje, dat ik werkelijk mijn eigendom mag noemen. Het is voldoende, om brood en boter te betalen, niet slechts voor één, maar voor twee en zelfs voor drie, wanneer de wenschen bescheiden zijn." Zijn mooie oogen bleven daarbij be- teekenisvol rusten op de mooie miss Roche, die over haar naaiwerk heenge bogen zat, en daarna, niet een uitdruk king, die haast nog beteekenisvoller was, op mrs. Roehe, waaraan die oude dame later met moederlijke vreugde te rugdacht. O, wanneer haar Nadine kon worden gered uit de sfeer van voortdurende vrees voor armoede en van de veraf schuwde slavernij van het lesgeven Wanneer haar dagelijksch brood voor haar kon worden verdiend in plaats dat haar lieflijke voetjes iederen dag het moeilijke pad van den arbeid moesten gaan. Ja, Paul was werkelijk zeer open hartig, zeer mededeelzaam omtrent zijn vooruitzichten, maar met dat al gingen zijn uitleggingen toch niet ver.'Hij had een kantoor ergens 1 Buitengewoon druk werk soms Hij bezat in het dekken. Voor zoodanige handelwijze bestaat echter volstrekt geen aanleiding. Thans kan nl. met zekerheid worden medegedeeld, dat de producenten de regeering hebben aangeboden om de voor binnenlandsch gebruik benoodigde zgn. vrije suiker ook in de komende campagne tegen denzelfden prijs te le veren als thans geldt, t.w. 94 per 100 K. O. Slechts zal de prijs der gerantsoe neerde huishoudstiiker van f 0.60 op 0.70 per K.G. worden gebracht. Waar zoodoende echter ook dan nog de prijs blijft beneden den verstrekkingsprijs, zullen evenals thans voor de verzeke ring van dit verschil bons moeten wor den ingeleverd. De waarde dier bons is uit den aard der zaak kleiner dan thans, ook met het oog daarop is het aan te raden, dat grossiers en winkeliers reeds thans voorraden opslaan, die eerst in de volgende wintercampagne aan de bevolking worden afgeleverd. De Nederlandsche hulpverleening in Oostenrijk. Het hoofdbestuur van het Nederland sche Roode Kruis ontving bericht dat het personeel van den 6en Roode Kruis- trein op 12 dezer van Weenen naar Ne derland is teruggekeerd. Het hoofdbestuur van het Nederland sche Roode Kruis ontving een schrij ven van het Nederlandsche Hulpcomité te Weenen waaraan het volgende is ontleend Door de belangrijke voorraden, wel ke het Nederlandsche Roode Kruis, dank zij de van particuliere zijde inge komen gift. met de in Mei en in Juni van Rotterdam vertrokken treinen toe zond, was het mogelijk niet alleen den 5000 gezinnen welke reeds van het oogenblik af dat foor de Nederland sche zending een actie in Oostenrijk mogelijk werd, n-j-^ndelijks weder een hoeveelheid levensmiddelen en andere noodige zaken fe doen toekomen, en de spijsuitdeeling aan kinderen en oudere scholieren voort te zetten, maar kon thans speciaal de ondersteuning van vacantie-kolonies ook nog ter hand ge nomen worden. Dertien vacantie-kolonies, waarin 3000 kinderen zijn ondergebracht wer den door het Weensche Comité van le vensmiddelen voorzien. Voorts exploiteert het comité zelf de vacantiekolonies St. Wolfsgang en Neulenbaeli, waar 2000 kinderen een onderdak vinden. In al deze vacantie- kolonies worden slechts die kinderen ondergebracht, welke door hun leeftijd niet meer in aanmerking komen om in het buitenland tijdelijk ondergebracht te worden. Van het Weensche hulpcomité werd 'een schrijven ontvangen waarin een Weensche arts, specialist voor tuber culose, met grooten lof spreekt over de resultaten bereikt in de herstellings oorden van het Nederlandsche comité. De groote dankbaarheid, welke uit dit schrijven spreekt, is aanleiding om geheel geen familiebetrekkingen, daar zijn vader en moeder gestorven waren, toen hij nog een kleine bengel was. Neven, nichten en tantes bezat hij niet. Hij was, zooals hij dikwijls hartroerend kon zeggen, alleen op de wereld. Vrien den had hij natuurlijk. O, ja, iedereen heeft ergens vrienden, maar hem liet de vriendschap koud. Hij was nooit zoo gelukkig geweest, als sedert zijn heer lijke ontmoeting met miss Roche, waar door hij in staat geweest was, zich toegang te verschaffen tot een huis, waar, enz. enz. Misschien was dit wel waar. Aan zijn liefde voor Nadine kon inderdaad niet worden getwijfeld. Zijn oogen schenen nooit tot rust te komen, behalve, wanneer zij de bewegingen van het meisje volgden en elke gelaats uitdrukking van haar lieve gezichtje in zich opnamen. Wanneer hij niet bij haar was, kon hij hardop om zichzelf lachen over het onbestemde, wilde, maar niet te overwinnen verlangen, dat hem nim mer verliet, om naar haar toe te gaan, haar te zien, haar hand te drukken, haar stem opnieuw te hooren. Zijn lief de was hartstochtelijk, afgodisch. Hij was er zichzelf van bewust, en, terwijl hij zich over dat vreemde gevoel, dat hém zoo geheel beheerschte, verwon derde, was hij er trotseh op en klemde er zich uit alle macht aan vast. HOOFDSTUK III. ,,lk ben moe vandaag", zei Millicent, met een lieve, lichtelijk vermoeide be weging, haar armen om het hoofd leg gend en zachtjes lachend, „en boven dien luj. Ik wil geen Duitsch lezen, dus nogmaals een oproep te richten tot al len, -die het werk van het Nederland sche comité te Weenen, hetwelk op zoo schitterende wijze den naam van Ne derland in den .vreemde hoog houdt, door het zenden van gelden aan het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Princessegracht 27, 's-Gravenhage, ook nog in de komende maanden op gelijke wijze als tot nu toe mogelijk te maken. De uitsluiting in het bouwbedrijf. Het comité van actie uit de Midden- standsvereenigingen en de werkgevers organisaties hebben, naar aanleiding van den strijd in de bouwvakken, per aanplakbiljet medegedeeld, dat de R. K. en Christelijke groepen van arbeiders worden mishandeld en gehinderd door de volgelingen van Troelstra en Wijn- Koop. Verzocht wordt, dat niet toe te laten, doch een kring te vormen om werklie den, die lastig gevallen worden en voorts om de politie te waarschuwen en getuigenis te geven, als strafbare feiten worden gepleegd. Op verzoek van den Centralen Raad voor de Bouwvakken in Nederland heeft de Nederlandsche Houtbond besloten de door de bouwvakpatroons geprocla meerde uitsluiting zoo krachtig moge lijk te steunen. Deze steun zal o.a. be staan in a. Het staken van alle leveranties aan werken in de bouwvakken, of andere bedrijven, waarvan de patroons werk lieden in dienst nemen, of genomen heb- 5ben die door de bouwvakpatroons thans zijn uitgesloten. b. Het weigeren van alle leveranties aan werken, die door ongeorganiseerde patroons worden overgenomen of afge maakt, en die eerst aan werkgevers bij deze uitsluiting betrokken, waren op gedragen. c. Het onder geen voorwaarden in dienst nemen van thans-uitgesloten ar beiders in de bouwvakken. Spoorwegpersoneel. Dinsdag hadden vertegenwoordigers van den Bond van Ambtenaren in dienst bij de Nederlandsche' Spoorwe gen een onderhoud met den minister van waterstaat over de vertraagde in voering en de toepassing der gewijzig de bepalingen in zake dienst- en rust tijden voor het spoorwegpersoneel. De vertegenwoordigers wezen er op, dat éénheid in de toepassing der bepa lingen tot zeer groot nadeel van het personeel ontbreekt en dat huns inziens de juiste rubriceering der bureaux en stations onder de verschillende artike len van het Kon. besluit 1072 veel te wenschen overlaat. De minister wees er op, dat de wij zigingen in de bepalingen zeer belang rijk waren dat geoefend personeel, speciaal in de ambtenaars-categorie slechts geleidelijk beschikbaar komt, en je kunt gerust gaan zitten en wat met mij praten". „Maar", begon Nadine, zwakjes. Zij was blijkbaar blij bij het denkbeeld, haar Duitsch ditmaal op zij te kunnen schuiven. „Ik heb het tantetje verteld, dat ik niet van plan was vandaag een boek in te zien en dus kun je met een gerust ge weten daar in dien stoel gaan zitten. Ik zou nie graag zoo nauwgezet willen zijn als jij, Nadine, niet voor het inkomen van een koning. Niet dat dat tegen woordig nog veel te beduiden heeft, nu die nihilistische ideeën zoo veld win nen. Zit je gemakkelijk in dien grooten stoel? Je ziet er een beetje vermoeid uit." „Ik ben volkomen gelukkig", zeide Nadine met een zucht van tevredenheid. Zij voelde zich afgemat en zenuwach tig en was blij in Millicent's gezellige kamer te kunnen uitrusten, zonder kans, dat het haar zou worden toegestaan, binnen het uur te vertrekken. „Gelukkige jij", zei miss Grey, terwijl ze zich op het haardkleed liet neerzin ken en haar armen om haar knieën sloeg. „Ik ben het niet. O ja, ik weet het wel, je behoeft niet te zeggen wat je op de lippen hebt. Ik heb alles wat ik in de wereld kan verlangen de beste van alle tantes, genoeg geld, ik zal in de wereld komen, en nog wel voor het eerst, ik heb een verloofde en ik kan tamelijk wel doen en laten wat ik wil, en toch ben ik niet gelukkig. Is het bv. geen schandaal, dat ik nog les moet ne men, terwijl ik de volgende maand acht tien jaar word, aan het hof zal gepre senteerd worden, enz. enz." INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 1 etaleert heden MIDDELBURG. daarom het personeel wat geduld moet hebben. Op verzoek der vertegenwoordigers zeide de minister te zullen overwegen om de kennisgevingen van de diiréptie omtrent de rubriceering der bureaux en stations zooals die voorloopig zijn vastgesteld benevens de verleende ont heffingen van de bepalingen ook ter kennis van de organisaties te brengen. Verder deelde de minister mede, dat berekening der overuren zal plaats vin den vanaf 1 Juli 1920 volgens de de finitieve indeeling der bureaux en sta tions, ook al was het station of bureau voorloopig anders ingedeeld geweest tenzij veranderde omstandigheden van den dienst zelf tot de gewijzigde indee ling aanleiding gaven. Bij de bereke ning der overuren zal, behalve met vast loon, ook met de toelage rekening ge houden worden. Een provinciale leening mislukt. Op de 6 leening van 2,990,000 voor de provincie Groningen; is slechts ingeschreven voor f 692,000 tegen koer sen van 100 tot 103 VERBETERING VAN DE HAVEN TE VLISSINGEN. Blijkens het algemeen verslag van de afdéelingen van de Prov. Staten, be treffende het voorstel van Ged. Staten tot verleening van een bijdrage aan het lijk voor de verbetering van de haven fe Vlissingen hebben aan het onderzoek in de afdeelingen deelgenomen 40 le den, waaronder 6 leden van Ged. Sta ten. Twee leden verdedigden krachtig her voorstel. Zij meehden, dat het uitbrei dingsplan wel degelijk is in 't belang van Zeeland en Vlissingen. Aan de ha ven, zooals ze nu is, dankt een groot deel der provincie een uitnemende spoorwegcorrespondentie en dankt het heele zuiden van ons land een uitste- „Wel, ik vind ook, dat men je deze maand daarvan wel had kunnen vrij stellen." „Het is eenvoudig kinderachtig van tantetje en anders is zij toch niet zoo, hé ,.lk vind haar de liefste vrouw, die ik ooit ontmoet heb", zei Nadine, plot seling met vuur. Haar Engelsch was zeer zuiver, maar wanneer zij, om welke reden ook, op gewonden raakte,, was er toch iets van een vreemd accent in haar spraak te hooren. „Dat is zij buiten eenigen twijfel", verklaarde miss Grey, die het prettig vond, dat haar tante geprezen werd. „Maar zij heeft, zooais wij allen, haar zwakheden. Maar enfin, er zijn in de wereld wel erger dingen. Zeg, Nadine, wat heb je daar een aardigen rok aan. Waar heb je dien vandaan „Dien heb ik zelf gemaakt. Vindt je hem heusch netjes Zij boog zich voorover en haar lief gezichtje kleurde van blijde verrassing. „Ik vond hem, eerlijk gezegd, zelf ook niet wel niet slecht, maar had niet gedacht, dat jij hem mooi zoudt vinden." „Het is het mooiste, wat ik in langen tijd gezien heb. Ik feliciteer je er mee. De volgende maand zal ik, zooals ik je verteld heb, vrij zijn, met verlof mijn eigen kleeren te kiezen, en dan zal ik ér precies zoo een laten maken als die, waarin jij er zoo keurig uitziet. Het zal dan een voldoening voor je zijn, te zien hoe buitengewoon slecht hij mij zal staan." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1