INGEZONDEN STUKKEN Stads* es Proviocienleuws ingediend tot verhooging van den gas- prijs. Nog zijn in voorbereiding voor steilen tot verhooging van andere tarie ven. Zoo zullen den raad binnenkort voorstellen bereiken, beoogende den waterleidingsprijs en het telefoontarief aanmerkelijk op te voeren. Salarisregeling voor ambtenaren en werklieden te Dordrecht. Burg. en Weth. te Dordrecht hebben den raad hun voorstellen omtrent een nieuwe salarisregeling voor ambtenaren en werklieden doen toekomen. Bij aan neming ervan zal dan van 1 januari 1920 af 587.000 per jaar meer worden uitgekeerd 77,000 is het gevolg van invoering van premie-vrij pensioen 55,000 wordt geraamd voor in uitzicht gestelde verhooging van salarissen van onderwijzend personeel. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens overtr. der vei ligheidswet G. L„ Enschedé, tot 25 b. s. 25 d. h. overtr. JachtwetR. de S., Mid delburg, tot 2 X 10 b. s. 2 X 10 d h. straatschenderij J. C. O., Souburg, tot 10 b. s. 10 d. h. overtr. art. 437 Swb. C, C. L., Middelburg, tot 10 b. s. 10 d. h. overtr. Arbeidswet H. M. H., Vlissingen, tot ƒ5 b. s. 5 d. h. P. S.. Vlissingen, tot 2 X 3 b. s. 2 X 3 d. h. overtr. Visscherij- wetM. P., Middelburg, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. overtr. verord. op de winkelsluiting te Vlissingen, H. J. B., Vlissingen, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. overtr. Motor- en Rij wiel wetJ. N. A. 0;. Vlissingen, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. overtr. TrekhondenwetA. van der W., Middelburg, tot 5 b. s. 5 d h. J. K„ Sou burg, tot 1 b. s. 1 d. h. bevelen door de politie gegeven niet opvolgen S. C. P., Middelburg, tot 1 b. s. 1 d. h. op straat spelen niet kaarten M. O., P. S., beiden te Middelburg, ieder tot ƒ10 b. s. 10 d. h. loopen op den keermuur van het droogdok: H. de W., Vlissingen, tot teruggave aan ouders zitten op een hondenkar J. H., Vlissingen, tot 2 b. s. 1 w.t. afsteken van vuurwerk J. de \V., Koudekerke, tot ƒ2 b. s. 1 w. t. overtr. Spoorwegwet J. de K,, Vlissingen, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. strooperij J. de V., Vlissingen, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. P K., Vlissingen^ tot ƒ3 b. s. 3 d. h. overtr. art. 460 Swb. P. H. B.. M. K., beiden te Rotterdam, ieder tot 1 b. s. 1 d. h. I. D„ J. J. H J. H.. M. H„ allen te Vlissingen, no. 3 tot ƒ0.50, de overigen ieder tot ƒ2 b. s. 1 d. h. voor no. 3 en 1 w. t. voor de overigen J. de N., J. M., bei den te Arnemuiden, no. 1 tot ƒ2 b. s. 2 d. h.. no. 2 tot teruggave aan ouders P. van O., I. de J., J. D., C. C. F. P. R., allen te Vlissingen. 1 en 2 ieder tot ƒ2 b. s. 2 d. h., no. 3 en 4 ieder tot 0.50 b. s. 1 w. t. J. J. de S„ J. J. de S., M. A. K., W. J. van B., allen te Vlissingen, no. 3 tot 2 b. s. 1 w. t., de overigen tot teruggave aan ouders; overtr. art. 424 Swb. M. M. van de V., huisvrouw van E. F. de C., Vlissingen. tot ƒ2 b. s. 2 d. h. overtr. art. 461 Swb. S. D., Westkapelle, H. C. T., M. van den B.. G. S., S. de G., allen te Vlissingen, allen tot ƒ2 b. s. 2 d. h. op één persoons rijwiel 2 personen vervoeren \V. J. van L., Nisse, tot 1 b. s. 1 d. h. als bestuurder van een auto een ander geluidsignaal dan den hoorn, nl. een klaxon, gebruiken A. C. de K., Vlissingen, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. als be stuurder van een hondenkar de honden niet voorzien van een muilkorfC. D., Middel burg, tot 2 X ƒ1 b. s. 2 X 1 d. h met een rijwiel den Oprit te Vlissingen afrijden: P. J. K.. Vlissingen, tot ƒ1 b. s. 1 w. t. A. F. Z., Dordrecht, C. M. K., Ritthem, ieder tot ƒ1 b. s. 1 d. h. wateren buiten de bakken J. J. B., Vlissingen, F. G. van K., Goes, ieder tot 2 b. s. 2 d. h. de we gen in verboden richting berijden A. van W., Middelburg, tot 1 b. s. 1 d. h. zich op de bolwerken buiten de paden bevinden: L. J. van F., J. B., P. J. \V., allen te Mid delburg, ieder tot 1 b. s. 1 d. h. F. H. van B., Vlissingen, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. fietsen zonder lichtA. K. Jz., Zoutelande, tot 1 b. s. 1 d. h. P. J. van D., Seroos- kerke, tot ƒ0.50 b. s. 1 w. t. J. J., Vlissin gen, J. J. B., Kamperland, ieder tot ƒ1 b. s. 1 v/. t. fietsen zonder licht P. de S.. C. de K„ J. Z., J. F., H. W. v. d. W. Cz„ S. J. de M„ W. van G., F. v. d. M., M. K„ J. G., C. K-, allen te Kamperland M. van der W., Colijnsplaat, J. de L., Amsterdam, H. B., 's Heerenhoek, A. T., J. van B., Vlissingen, L. W. K., Meliskerke, J. de V., P. S. F., Kou dekerke, J. R., Zierikzee, S. D., J. de R., S. de W., Middelburg, J. G., Oostkapelle, J. A. M., Veere, A. D., Vrouwepolder. A. J. S., 'sHeer Arendskerke, L. de B., J. M., E. de W. Fdr., A. V. Wdr., allen te Zoutelande, allen tot 2 b. s. 2 d. h. dronkenschap L. S., Arnemuiden, O. B., J. J. B., beiden te Vlissingen, H. J. D., Utrecht, allen tot ƒ5 b. s. 5 d. h. C. L. van der V., Vlissingen, tot 10 b. s. 10 d. h. F. van B., zwervend, J. J., Zoutelande, J. de H., J. S., beiden te Arnemuiden, C. J. de H., J. C. D., beiden te Vlissingen, ieder tot ƒ3 b. s. 3 d. h ontslagen van rechtsvervolging zijn L. van B., C. D., beiden te Vlissingen, overtr. art. 424 Swb. vrijgesproken zijn B. M., Arnemuiden, overtr. art. 460 Swb. J. P., Vlissingen, overtr. LeerplichtwetL. van der W., Kamperland, overtr. Motor- en Rijwiel reglement. v Het gerechtshof te 's-Gravenhage bevestigde het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij L. M., zonder be roep, te Axel, wegens zedenmisdrijf tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis, was veroordeeld. Bevestigd werd ook het vonnis de zelfde rechtbank, waarbij wegens dief stal van 2350 K.G. tarwe te Wemeldin- ge I. K. te Rotterdam was veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met af trek van preventief en A. H., koopman te Wemeldinge, wegens heling van be doelde tarwe, ieder tot 6 maanden met aftrek van preventief waren veroor deeld. Het Hof verlaagde echter de straf van laatstgenoemden beklaagde tot vier maanden. De moord op den agent Draad, De rechtbank te Amsterdam deed gisteren uitspraak in de zaak tegen den 27-jarigen J. W. Putten, houder van een nachthuis op den O.Z. Voorburgwal al daar, die beschuldigd wordt, dat hij den 28-jarigen politieagent F. J. Draad in den nacht van 18 op 19 April, toen de politie een inval deed, heeft doodge schoten. De rechtbank verklaarde hem schuldig aan doodslag en veroordeelde hem tot zes jaren gevangenisstraf. Het O. M. had tien jaren geëischt. Het ongeluk op de kermis te Groningen. De rechtbank te Groningen heeft gis teren een nieuw onderzoek gelast in de zaak tegen de gebroeders H., eigenaar van een rodelbaan, die tijdens de Gro ninger kermis is ingestort. De recht bank meende, dat het onderzoek niet volledig is geweest, omdat niet is vast gesteld, hoeveel personen tijdens het ongeluk boven waren, en de conclusies der getuigen a charge en a décharge omtrent de draagkracht van den gebro ken balk zoozeer verschilden. Als ge tuigen zullen nog worden gehoord vier der gewonden en verder de heeren Bloeme, arts te Groningen, T. A. H. Beudt, majoor der genie, C. H. J. Dries- sen, ingenieur der Nederlandsche spoorwegen, en prof. J. A. G. van dei- Steur, te Delft. Bulten vertntwo. rdell|klield der reJacU-s De coDle woidi nlat teruggegeven WAT IS EEN SOCIËTEIT Mijnheer de Redacteur, Beieefd verzoek ik U eenige ruimte in uw blad voor het volgende. Dat tapverbod met z'n dit, dat en gunt, heeft al wat moeten hooren, maar in uw blad van 8 dezer vind ik iets, waar wel iets voor te zeggen valt. Onder „Het tapverbod" lees ik o.a. de vraag, of de raad hiermee zijn bevoegd heid niet was te buiten te gaan, en het bestuur van de sociëteit „de Hereeni- ging" te Deventer lokkte dan ook een bekeuring uit, teneinde een beslissing te krijgen. Te uitvoerig zou ik worden om het restant weer te geven Doch daargelaten een beslissing uit te lok ken. vraag ik Wat is een sociëteit Hier in Vlissingen zijn weinig sociëtei ten, die werkelijk sociëteiten zijn. Een sociëteit is toch wat anders dan een clubgebouw, waar ook vreemdelingen toegang hebben enz., doch niet van daag café en na 't sluitingsuur socië teit Hebben die heeren een ledenlijst, een introductieboek, of mogen stadge- nooten er zooveel geïntroduceerd wor den als zij willen? Er zijn natuurlijk inenschen, welke op zoo'n manier in hun brood benadeeld worden doch op deze manier van sociëteit houden kunnen verschillende zaken wel een sociëteit op richten, bijv. een damclub, enz., doch waar is de grens Gaarne eenig antwoord tegemoet ziende, verblijf ik, ABONNEE. (Wij kunnen den inzender mededee- len, dat sociëteiten zijn inrichtingen die werkelijk als zoodanig Kon. goedge keurde statuten hebben. Een café kan zeer zeker een gedeelte van den dag sociëteit zijn als de eigenaar van een dergelijke inrichting maar een behoor lijk contract heeft en duidelijk omschre ven is, op welke dagen en uren zijn café sociëteit is. Op die uren is zijn in richting dan alleen voor leden en tegen introductie voor andere perso nen toegankelijk, wat ook duidelijk in de statuten omschreven moet zijn. Red.) VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn nog de volgende voorstellen aan den gemeen teraad gedaan Ons is gebleken, dat de districts- en arondissements-sehoolopzieners be zwaar hebben tegen de slotbepaling van het raadsbesluit van 28 Mei j.l. no. 24, betreffende de benoeming van den heer G. jurry tot waarnemend hoofd van school E van 1 Juni1 September, zijnde het tijdperk, waarover aan den heer Frijling als hoofd dier school ver lof is verleend (aansluitende aan den datum van ingang van diens ontslag). Het bezwaar der schoolopzieners is gegrond op het bepaalde bij het le lid van artikel 23 der wet tot regeling van het lager onderwijs, luidende „Aan het hoofd van elke school is „een onderwijzer geplaatst, die den „leeftijd van 23 jaren moet volbracht „hebben en den rang van hoofdonder- „wijzer bezit." Naar onze meening sloot dit artikel de mogelijkheid niet uit, om het hoofd eener school aan zijn school verlof te verleenen, teneinde hem tijdelijk als hoofd eener andere school op te doen treden, hetgeen dan ook reeds vroeger zonder geopperde bezwaren van het schooltoezicht in een andere gemeente heeft plaats gehad. Voorts achtten wij het ten zeerste in het belang van het onderwijs, dat de heer Jurry, wiens definitieve benoeming als hoofd van school E wegens het aan den heer Frijling tot 1 September 1920 verleende verlof, niet eerder kon ge schieden, toch reeds zoo spoedig mo gelijk de leiding dier school op zich zou nemen, in verband met de aanstaande reorganisatie tusschen lager- en meer uitgebreid lager onderwijs. Als hoofd van school C kon den heer Jurry op 1 Juli geen ontslag ver leend worden, om hem een tijdelijke functie aan school E op te dragen, daar gedurende een tijdelijke benoe ming zijn aanspraken op pensioen zoo voor zichzelf ais eventueel voor zijn gezin niet gelden, zoodat ons geen an dere, dan de door ons ingeslagen weg overbleef, wilden wij na de zomerva- cantie een geregeiden gang van zaken verzekerd zien aan school E, met het oog op de vele thans aldaar bestaande vacatures. Nu echter door de beide schoolop zieners bezwaar gemaakt wordt tegen deze regeling en de heer Jurry bereids gelegenheid heeft gevonden zich in te werken in den gang van het onderwijs aan schooi E, hebben wij de eer U voor te stellen in te trekken het slot van het raadsbesluit van 28 Mei 1920, no. 24, voor zoover betreft de benoeming van den heer G. Jurry tot waarnemend hoofd van school E. Naar aanleiding van het verzoek van den heer P. P. Spruit om ontslag uit zijn betrekking van onderwijzer aan school E alhier, hebben wij de eer U voor te stellen hem het gevraagde ont slag te verleenen, zulks met ingang van den len September 1920. In uwe vergadering van 28 Mei jl. werd door ons een voorstel overgelegd om aan de woningbouwvereeniging „Gemeenschappelijk Belang" te Vlis singen, ten behoeve van den bouw van 113 woningen van eenvoudig type, één dubbel en een enkel winkelhuis, in tuin- stadbouw, en wei op verschillende voor waarden een voorschot of voorschotten te verleenen van ten hoogste 722.000 voor bouwkosten en 152.000 voor grondkosten. L'w raad vvenschte hierop alleen in te gaan, wanneer aan het verleenen van bedoeld voorschot of voorschotten, de uitdrukkelijke voorwaarde werd verbon den, dat de Naamlooze Vennootschap Koninklijke Maatschappij „de Schelde" en de Naamlooze Vennootschap „Fijn- werk" zich bereid verklaren om de jaar- lijksche bijdrage der gemeente op het exploitatie-tekort van het aantal! door haar in huur te nemen woningen in plaats van 10 jaren, gedurende 20 ja ren voor hare rekening te nemen. In verband met dit besluit wendde ons college zich tot genoemde vennoot schappen met het verzoek toezegging te mogen ontvangen om genoemde bijdra- dage voor den termijn van 20 jaren te garandeeren. Blijkens een schrijven van de N.V. Koninklijke Maatschappij „de Schelde" is deze daartoe niet bereid, terwijl de N.V. „Fijnwerk" geen beslissing kon nemen in verband met de uitstedigheid van haar directeur. Op grond van het bovenstaande ge ven wij u daar wij het ten zeerste in verband met den hier heerschenden woningnood zouden betreuren, dat de bouw van bedoelde complexen wederom zou worden uitgesteld in overweging met een garantie-termijn van 10 ja ren genoegen te nemen en tot intrek king van uw besluit, waarbij die termijn op 20 jaren is gesteld, te besluiten. De Commissie voor de financiën ad viseert tot aanneming van het voorstel in verband met de bereidverklaring van „de Schelde" om ook zonder beschik king over een aantal woningen de sub sidie voor 10 jaar te betalen. Naar aenleiding van een aantal bij ons college ingekomen aanvragen om te mogen huren de ambtswoning van den heer P. Landsman, hoofd van school A, hebben wij ons in verband met het voornemen om deze woning te bestemmen tot Burger Weeshuis tot het college van regenten van dit ge sticht gewend, om deze aangelegenheid in eer.e vergadering van ons college te bespreken. De voorzitter van voornoemde regen ten gaf ons in overweging deze aange legenheid schriftelijk te behandelen, aan welk verzoek door ons werd gevolg ge geven. Uit een door de regenten ingezonden schrijven zal u blijken, dat dit college het nog steeds aangewezen acht om het gr»ote weeshuis te verlaten en de kinderen te huisvesten in de woning van het hoofd van school A, nadat om trent de beide gebouwen tusschen de gemeente en dit bestuur een definitieve regeling zal zijn getroffen in den geest zooals bereids voorloopig werd over eengekomen. Na ontvangst van genoemd schrijven is door ons aan den directeur van ge meentewerken opdracht gegeven een berekening te maken omtrent de kosten van verbouwing van de woning van het hoofd van school A tot burger wees huis. Uit hef dienaangaande uitgebracht rapport blijkt, dat deze kosten minstens ƒ6000 zullen bedragen. Gaat men tot deze verbouwing over, dan zal het gebouw slechts geschikt zijn tot huisvesting van 8 weezen, terwijl door vertimmering op den zolder, dit aantal met nog hoogstens 4 zal kunnen worden vermeerderd. Bij de minste uitbreiding van het ge tal weezen zal dus het gebouw niet meer aan zijn bestemming voldoen, zoodat het niet raadzaam is tot de voor gestelde verbouwing over te gaan, waaraan ƒ6000 kosten zijn verbonden. Reeds eenige maanden geleden had de Naamlooze Vennootschap „Fijn- werk" den wensch te kennen gegeven om eventueel de ambtswoning van het hoofd van school A te huren voor den prijs van 600 per jaar, teneinde te worden gebezigd voor huisvesting van ambtenaren, aan deze fabriek verbon den. Alhoewel na genoemd tijdstip meer dere verzoeken van dezelfde strekking zijn ontvangen brengt ons inziens de "billijkheid mede het huis aan genoemde naamlooze vennootschap te verhuren. De geboden huurprijs ad ƒ600 komt ons alleszins billijk voor, zoodat wij op grond van het bovenstaande de eer hebben u voor te stellen tot inwilliging van dit verzoek voor den tijd van twee jaren te besluiten, mits de huurcommis- sie hare goedkeuring verleent tot be paling van de huursom op genoemd be drag. De commissie voor de financiën advi seert tot aanneming van dit voorstel. In afwijking van ons voorstel, is door uwe vergadering op 30 April jl. beslo ten, om op het aan de met ingang van 1 April 1920 eervol ontslagen werklie den der gemeente-reiniging, toe te ken nen pensioen, een toeslag te verleenen van 40 In verband daarmede hebben wij de eer uwe vergadering voor te stellen ook op het aan de met ingang van 1 Octo ber a.s. eervol ontslagen werklieden der gemeentewerken, J. Minderhout en Aa Barentsen, toe te kennen pensioen, groot resp. 358 en f 240, even eens een toeslag te verleenen van 40 De commissie voor de gemeentewer ken geeft Burg. en Weth. in overweging bedoelde werklieden nog tot 1 April 1921 in dienst te houden. De commissie voor de financiën ad viseert tot aanneming van het voorstel, doch geeft in overweging een besluit te nemen, waarbij in het algemeen aan ambtenaren en werklieden eervol ont slag wordt gegeven bij liet bereiken van hun 65e levensjaar, tenzij het belang van den gemeentedienst zich daartegen verzet. Wij hebben de eer uw vergadering hierbij ter vaststelling aan te bieden een ontwerp-besluit tot het aangaan van een definitieve leening ten bedrage van 252.000 rentende 6'/2 De leening dient tot dekking van de navolgende uitgaven Dienst 1919. a. kosten van den bouw van 10 wo ningen in de Paul Kruger- straat ƒ8751.80 Te verminde ren met „3150. Blijft 5601.80 zijnde alsnog ontvangen verhoogde subsidie van het Nationaal Steuncomité. b. Kosten van het op be hoorlijke diepte brengen van de Engelsche kade en Voorhaven voor den aanleg van schepen8254.75 c. Kosten van het plaat sen van een tweede strand- hoofd aan het westelijk ein de van het badterrein nabij het Grand Hotel 1380.21' d. Nadeelig saldo van de begrooting der buitenge wone inkomsten en uitga ven van het grondbedrijf over 1919ƒ105990.34' e. Op verschillende arti kelen is meer uitgegeven dan waarvoor in 1919 een leening werd gesloten, te weten de kosten van den bouw van een centraal Rijks be lastingkantoor ƒ47135.43' de kosten van den aanleg van 'n verbindings weg tusschen 't z.g. Eiland en de stad, over de Marinesluis 5362.41 de kosten van het verplaatsen van 't voiksbad 6653.64 de kosten van den aanleg der bestrating voor de gebouwde woningen in de Paul Krugerstr. 73!. Totaal ƒ59882.45' Aan leenings- geld is verant woord 55600: Moet dus nog worden gedekt 4282.45' Totaal dienst 1919 125509.56' Dienst 1920. f. Kosten van de reorga nisatie der brandweer (aan schaffing motorspuiten enz. 14113. g. Kosten van den aanleg eener rioleering in verband met de volkshuisvesting 70750.- h. Kosten van uitbreiding en vernieuwing der oever verdediging nabij 't Grand Hotel7000— i. Kosten van uitbreiding van het bedrijf der groente en fruitveiling (aanschaf fing wagens, bouwloods), bestrating terrein etc. 9508.86' j. Kosten van den bouw van een galerij op't strand 16500. Totaal ƒ243.381.43 of rond 244.000, vermeerderd met f8000 wegens zegeldruk en andere kosten op.de leening vallende, alsmede wegens het niet verkrijgen van den parikoers. Wij achten liet gewenscht den koers van inschrijving niet aan 'n minimum te binden, doch de vaststelling daarvan aan ons college bij de gunning der in schrijvingen over te laten. De aflossing der leening is zoodanig geregeld, dat de gelden, opgenomen tof dekking der uitgaven, genoemd sub c, d, f en h in 15 jaar, die genoemd sub a, i en J in 20 jaar én die sub b. e en g in 50 jaar afgelost zullen zijn. Het ligt in onze bedoeling de leening te verdeelen in obligatiën van 1000 en ƒ500. Wij zouden er verre de voorkeur aan geven indien de leening onderhands ge plaatst kon worden. Al onze pogingen in die richting gedaan, leden echter schipbreuk. Herhaaldelijk verzochten wij den minister van financiën ons in dezen te willen helpen, doch tevergeefs. Intusschen hadden wij aan verschillen de rijks- en particuliere instellingen en fondsen gevraagd of zij bereid waren de bewuste leening van de gemeente over te nemen. Nadat van allen een ontkennend antwoord ontvangen was, wendden wij ons tot enkele der hier ter stede gevestigde bankiers met de vraag of zij kans zagen de leening te plaatsen, desnoods tegen een rente van 6)4 Ook nu werden wij teleurgesteld. Thans rest ons het middel om bij openbare inschrijving de leening ge plaatst te krijgen. Mede in verband met het feit dat wij voor een kasgeldleening aan het Rijk reeds 6 rente moeten betalen, zal ons voorstel,.om de rente op f>y2 te bepa len, bij u wel geen bezwaren ontmoeten. Ofschoon deze leening gedeeltelijk dient tot dekking van buitengewone uit gaven van den dienst 1919, zal het niet meer mogelijk zijn dat gedeelte op dien dienst te verantwoorden. Hierin kan echter worden voorzien door een ge deelte van het nadeelig saldo van den dienst 1919 over te brengen naar den dienst 1920, waartoe wij u te zijner tijd een voorstel zullen doen. Wij hebben de eer u hierbij ter vast stelling aan te bieden de suppletoire kohieren nos. 2 voor het schoolgeld op de openbare lagere scholen, betrekking hebbende op het schooljaar 1919/1920, n.I. voor de scholen A, B en F ten be drage van1-35 voor school D ten bedrage van 25,83' voor de scholen C en E ten be drage van109.60 Totaal 136.78' VLISSINGEN, 9 JULI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF ZATERDAG 10 JULI Broodvoorziening. In verband met de opheffing der wittebroodkaarten vervallen de bonnen der 143e en 144e periode en zijn der halve ongeldig. Regeeringsmeel. Wegens onvoorziene stoornis in de afvaarten der beurtschippers zal het re geeringsmeel heden niet arriveeren en heeft de uitreiking daarvan derhalve eerst a.s. Dinsdag plaats. Alhoewel er enkele bakkers zullen zijn, die eenigszins moeilijk zullen zitten tot Dinsdag, is er bij een matig gebruik van bruin brood nog voldoende regee ringsmeel bij de bakkers tot Dinsdag in voorraad. Voor het ziekenhuisfonds. De IJsco-fabriek „Walcheria" zal morgen geopend worden. De directie heeft besloten van elk op Zondag en Maandag verkocht wordend ijswafeltje, één cent af te dragen voor het gemeente ziekenhuisfonds. Morgen zullen de ijsco-wagentjes een reclametöcht door de stad maken. Er worden dan evenwel nog geen ijswafeltjes verkocht. Hiermede zal Zondag worden begonnen. Het variété-Faveur. Het variété- en cabaret-gezelschap onder directie van den heer C. Faveur, dat het vorig jaar hier met zoo groot succes is opgetreden, zal gedurende de kermis weder een reeks voorstellin gen geven in „de Oude Vriendschap" op de Groote Markt. De openingsvoor stelling is bepaald op Zondag 18 Juli. De heer Faveur zal met een geheel nieuw en schitterend programma op treden. Hedenmorgen sloeg het voor een wa gen gespannen paard van een landbou wer, aan de melkinrichting alhier, op hol en rende in volle vaart door de Van Dishoeckstraat. Een der twee jeugdige inzittenden werd uit den wagen ge slingerd, doch kwam met een paar lichte verwondingen en den schrik vij. Door een surveillleerenden politie-agest werd het dier weder tot staan gebracht. Voor het examen als machinist, di ploma B, is geslaagd onze vroegere stadgenoot, de heer H. Geldof, thans te Rotterdam. Gisteren verwierf onze stadgenoot de heer D. B. Talma te Delft het diploma van civiel-ingenieur.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2