100 25 rnn 150 üe Huwelijksdag miBm. DONDERDAG 8 JULI. KELHÜI5 iondent(e) •knecht enstbode ieis|e. Maatschappij ?ar hmvaart Sin\m F. BS VtlOE Ir, lieins MA 58. ïlissirip. leléon I?itefc7 ÏKgclijRi diflilüh, yitgumriird op Zondag m sIiimm ^eié Christelijks itestósp Gemeentebestuur BINNENLAND FEUILLETON 3 A arwjwt ]^|0« 159 58e ftlas&surjgaaxigl '1930 »P .een KE ZAAK in Kruide- Tabak en Sigaren, lieren en aanverwante Jesgewenscht direct te Bureau „Vliss. Cour." E KOOP: EN-RIJWIEl, Adres Hoek Paling- Marinebrug. ve droge Kermis, maar EELE droge WONING T (te Koop) te be- Kasteelstraat en Ka- en Bellamypark, en bij P1ETERSE VAN Ming-Bureau. Daar is imen geld als le Hy- le inlichtingen en hulp |sRfe!e«i5ftg«- (faanvraq*?? bedrijf hier ter stede directe indiensttie- Erd met machine- Hollandsche, Fran- Jscite handelscorres- Irfeven onder letter fiiss. Courant". poor particulier een staat te ehauffeti- het chauffeursvak te lie eene soortgelijke Trvuiien, genieten de elijk aan te meiden van getuigen, on- Huisknecht" aan htie van de „Vlis- lant". In nette ■straat 102. huiden per maand, puisstraat 35 gevraagd een net 38 (beneden). Middelbar? |t ter dam. T. Mlii. T. Eer. m. VI 7 VLISSINGSCHE COURANT Juli T.ffi. 111 7 ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlisslngen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Voor België ƒ3.70 Voor overige landen der PosHJnie ƒ4,70. - Afzonderlijke nummers 5 cent De abonné's, in 't bezit eener f f| f| tf| polis, zijn QRAT1S verze- 11111| kerrl tenen ongelukken voorA V W ADVERTENT1EPRJISVan 14 regels 1.10; voor iedere regel sneer 26 ct. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70. Bij abonnement speciale prijs Reclames 52 Ct. per regei. Dienstaanbiedingen en -aanvragen 13 ct. per regel gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken UUU een ongeluk <JUtJ gulden bij verlies van een hand, voet of oog gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger WHZIGINO ROUTE ELECTRISCHE TRAM. Burg en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter bevordering van hef veilig verkeer in de stad wegens de kermis, de lijn van de electrische tram naar het station v.v. vanaf Woensdag 14 Juli a.s. tot en met Dinsdag 27 Juli d.a.v. niet verder rijdt dan het Betje Wolffplein. Vlissingen, 8 Juli 1920. "Burg. en Weth. voornoemd, O. VAN NIFTRIK Jr., L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. Staatstoezicht op de volksgezondheid. in de algemeene vergadering van de Ned. maatschappij tot bevordering der geneeskunde, te Arnhem gehouden, 'heeft minister Aalberse liet woord ge voerd. Hij deelde mede, dat zeer spoe dig, in Augustus of September, een wet voor het staatstoezicht op de volksge zondheid is tegemoet te zien. Geleide lijk zal het staatstoezicht vernieuwd worden, in de tweede plaats is in voorbereiding een wettelijke regeling van de ziekenfondsen wanneer deze wet tot stand zal zijn gekomen, zal een einde zijn gemaakt aan den toestand, dat feitelijk alleen armen cn rijken be hoorlijke geneeskundige behandeling kunnen vinden, maar de groote mid dengroepen niet. Voorts is het een illu sie van spreker in het vierde jaar van zijn bewind voor te stellen een -wijzi ging van de totaal verouderde wetge ving inzake de besmettelijke ziekten. Luchtpostdienst AmsterdamLonden. Gisteren zijn Circa 500 brieven en poststukken, tezamen wegende 0'/2 Kg., van Amsterdam uit naar Engeland per aeroplane overgebracht. Het aantal brieven en poststukken. dat voor het eerst gisteren met het toestel, dat in Rotterdam een noodlan ding moest maken, van Engeland uit hierheen kwam, was nog gering. Voor Amsterdam waren in het geheel slechts een 50-tai brieven besteld. Het tapverbod. De minister van binnenlandsche za ken zal het hoofdbestuur van den Ned. Hotel- en Caféhoudersbond in audiën tie ontvangen ter bespreking van ver- schiillende besluiten inzake rapverbod, cafésluiting enz. in diverse gemeenten genomen. De gemeenteraad te Deventer besloot in Mei de kermis droog te leggen het tapverbod zou ook gelden voor de sociëteiten. De vraag rees, of de raad hiermee zijn bevoegdheid niet was te buiten ge gaan. en het bestuur van de sociëteit „de Hereeniging" lokte dan ook een bekeuring uit, teneinde een beslissing te krijgen. (Naar het Engdsch) Door M. HELLEMA. ?en wordt Woens- rdag 12 uur v m, ie bekomen: N.V. Transporten kv.h.ErvenG.VOSi B. EENHOORN IOOS TERHOUT r Gebrs. BUITEN- 77) „Je moogt je niet verroeren, als ik ie geen verlof daartoe geef." Danra begreep het. in den stoel lm het vuur zou zij zoo ver mogelijk van den gevangene af zijn, als hij uit ka*» werri verlost. Hoe diep'Troy zijn-vijand ook verachtte, toch wilde hij niet, dat het meisje, dat hij liefhad, eenig gevaar zou loopen. in de deken gewikkeld, welke hare koude bloote hals en armen verwarmde, ging Daura in den armstoel zitten bij het vuur. „Wil je gaan of blijven vroeg Troy aan Mac Fignon. „Ik zou gaarne blijven", antwoordde Conal. „Heel goed. Laat ons het bed weer op zijn plaats schuiven. Wij wenschen met, dat de rat ons langs dien geheimen weg ontsnapt. Maar dat kan hij niet Het Bretonsche ledikant, met zijn groot op een scherm gelijkend gebeeld houwd hoofdeinde, gleed bijna zonder geruisen weer op zijn plaats. Zonder twijfel kon het van uit de geheime ruimte ook weer \n de mmiropening woiden getrokken, even goed als van binnen anders zouden die geheimzin nige verdwijningen in vroeger tijd niet ZOO afschuwelijk gemakkelijk bewerk stelligd zijn. In een oogenbiik had de „De Gemeentestem" bespreekt deze kwestie, en meent, dat, daargelaten de vraag, of de raad in het algemeen be voegd is tot vaststelling van een tap verbod, een dusdanig verbod slechts bindend beschouwd kan worden voor- zoover het steun kan vinden in art. 135 Gemeentewet. De verkoop van sterken drank in een sociëteit betreft niet de huishouding der gemeente, en een ver bod dienaangaande kan ook niet geacht worden vereiseht te zijn in het belang der openbare orde, omdat het een in wendige aangelegenheid eencr niet pu blieke lokaliteit zou regelen een tap verbod kan zich dus in geen geval uit strekken over den verkoop van sterken drank in een sociëteit. Verwezen wordt ten slotte naar het arerst van den Hoo- gen Raad d.d. 3 Dec. 1894. Chr. Nat. Werkmansbond. De Chr. Nat. Werkmansbond houdt Zaterdag 7 Augustus een buitengewo ne algemeene vergadering in 't Bonds- gebouw, Kerkstraat 234 te Amsterdam. De agenda bevat een voorstel van het hoofdbestuur om over te gaan tot contributie-verhooging, in verband met het aanstellen van een vrijgestelde, voorts „de verhouding tot .de Christelij ke Besturenbonden" en „Wat kan de 'Chr. Nat. Werkmansbond ,doen, opdat Christelijke vakorganisatie hem de geen afbreuk doe Hierbij stelde de afdeèlrng Pernis de vergadering voor de vraag, of het niet noodzakelijk is, dat de Werkmansbond zich weer ernstig bezig gaat houden met de vakorganisatie. De uitsluiting in de bouwvakken. De bond van patroonsvereenigingen in de bouwbedrijven heeft thans alge- lieele overeenstemming verkregen met handelaren in bouwmaterialen, die de -actie van de patroons zullen 'steunen. Practisch komt dit dus hierop neer, zegt het ..Klbd.'dal patroons, die niet tot uitsluiting zijn overgegaan, geen bouwmaterialen zullen ontvangen. De Haagsche Tram. Gisteren werd den Irammannen van de H. T. M. een aangename verrassing bereid. Zooals bepaald was zouden de verhoogde loonen met terugwerkende kracht worden uitbetaald. Dit bedrag was 165. De H. T. M. heeft de ronde som van 200 er van .gemaakt.. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn nog de volgende voorstellen .aan den gemeen teraad gedaan Wij hebben de eer U mede te deeien, dat blijkens op 12 Juni jl. van Ged. Sta ten van Zeeland ontvangen schrijven bij Kon. besluit van 22 Mei 1920, no. 50, is goedgekeurd de verordening op de heffing van kaai- en liggeld der zwarte Bretonsche kamer haar gewoon voorkomen herkregen en zag er even gezellig als prachtig uit bij het licht van vuur en kaarsen, nog niet overstemd door het daglicht, dat reeds de vensiers binnendrong. Het tooneel, dat zij juist had doorleefd, kwam Daura reeds on gelooflijk vbor. Zij kon nauwelijks ge- looven, dat als Troy, mef een revolver in de hand, de deuren der kleerkast opende, hij daar een teleurgesteld moordenaar zou zien neerhurken. Op het bevel uit de kast te komen, kwant Emmons te voorschijn, bleek en afschuwelijk in het heldere licht. Hij Weet tusschen de deuren staan, dié Tro>' wijd open had geworpen, een verachtelijke, bevende figuur. ..De handen omhoog beval Troy hem kortaf. Hij werd onmiddellijk gehoorzaamd, ofschoon hmmons meer uit de kast tui melde, dan sprong. .Keer je om en sta zoo, dat liet lichf op je gezicht valt. Ik moet je eens goed opnemen", ging de strenge stent voort. ..Zoo is het goed. Bij Jupiter ik maak je eer. compliment over je vermomming. Morton Nu je er toch ntee bezig bent, neem je pruik eens af. Goed Dat maakt het verschil. Daaraan ligt het. Een schrander denkbeeld van je, om het tegenovergestelde type te kiezen van je waren persoon. Dat heeft je goede diensten bewezen tot nu foe ofschoon ik aan Morton dacht bij den eersten blik op Emmons al vergat ik dat ook terstond weer. Nu ik ben niet voor niets in de leer geweest in Nome en een paar andere onbeschaafd plaatsen. Je begrijpt, geloof ik, d.at ik er niet meer schepen cn houtvlotten, middellijk of onmiddellijk aanliggende aan de terrei nen of kaden, die de gemeente Vlis singen van den Staat in erfpacht heeft en de verordening tot heffing van rech ten onder den naam van kraangelden. Ten aanzien van de verordening, be treffende de heffing van rechten voor het gebruik van grond, inrichtingen en materieel op de haventerreinen, heeft Zijne Excellentii' de minister van bin nenlandsche zaken aan Ged. Staten van Zeeland bij schrijven van 15 Mei 1920, no. 5386, afdeeling B. B., medegedeeld dat deze verordening verschillende be palingen bevat, die de strekking hebben van maatregelen van orde met betrek king tot het gebruik dier gemeente- inrichtingen en niet in verband staan met de heffing van de belasting. Verder deelde voornoemde minister mede, dat deze bepalingen niet kunnen worden begrepen onder de gevraagde Kon. goedkeuring, zoodat deze uit het hefïingsbesluit behooren te vervallen. Ged. Staten van Zeeland verzochten ons bij schrijven van 4 Juni 1920, no. 94, le afdeeling A, te willen bevorde ren, dat de noodige verbetering werd aangebracht. Dat deze bezwaren tegen de veror dening geopperd worden, bevreemdt ons ten zeerste, aangezien de door den minister besteden bepalingen reeds voorkwamen in de verordening van 27 Maart 1914, no.,3e, goedgekeurd bij Kon. besluit van 27 Ajiril 1914, no. 50 en in de bestaande verordening, welke bij Kon. besluit van 7 Januari 1918, no. 73, werd goedgekeurd, zonder dat toen maals door den minister tegen deze bepalingen bezwaren werden gemaakt. Om echter onnoodige vertraging te voorkomen, geven wij U in overweging de verschillende, bepalingen, die de strekking hebben van maatregelen van orde met betrekking tot het gebruik die gemeente-inrichtingen ein niet in verband staan met de heffing van de belasting uit de-verordening, te lichten en, daar wij op bedoelde bepalingen blijven prijs stellen, deze in twee nieu we hoofdstukken der verordening rege lende het gébruik van kranen en mate rieel op de haventerreinen der gemeen te Vlissingen. vastgesteld bij raadsbe sluit van 24 Juli 1914, neer te leggen. D.erhalve stellen wij uwe vergadering voor tot vaststelling van de overgeleg de concept-verordeningen te besluiten. In uwe vergadering van 28 Mei jli. werd door uwen raad. naar aanleiding van ons voorstel ont afwijzend te be schikken op het verzoek van A. Bom, alhier, d.d. 16 April 1920, om restitutie van een gedeelte van de door hem be taalde kosten over een aansluiting aan het gemeente-riool, besloten alvorens een beslissing daarop te nemen, eerst ons college in de gelegenheid te stellen een berekening der aansluitingskosten voor alle pereeelen over te leggen. Onder overlegging van een zooda- om zou geven jou dood te schieten dan een dolien hond, die trachtte mij te bij ten. Als je mij een poets speelt, dan zal ik deze dame vragen de kamer uit te gaan en ik zal je dooden op dezelfde plaats, waar je mij wilde vermoorden. Dichterlijke rechtvaardigheid, hé „Ik wil ti geen poets spelen", zeide de gevangene. „Dat begeer ik nu niet. U heeft mij gevangen. Wat wilt u nu ,,lk wil, dat je begint met mij eenige vragen te beantwoorden, ik waarschuw je, ik zal weten, als je liegt, omdat er enkele dingen aan het licht zijn geko men en je wel moogt oppassen, als je leven je lief is. Waar zijn de juweelen, die je hebt gestolen „In de kleerkast, in mijn bezit." „Mac Fignon, wil ie even zien, of dat waar is, terwijl ik hem in bedwang houd en wil je ze door Lady Daura laten nakijken Ja, ze waren er alle, alle schatten van Annira, welke Daura dagen geleden het scheen wel jaren geleden boven op de groote kleerkast had verborgen. „Toe, vraag hem eens, wat hij heeft gedaan met de dasspelden in het groene leeren kistje verzocht het meisje, toen zij de huwelijksgeschenken had geteld. „je hebt die vraag gehoord", zeide Troy laconiek. ..ïk heb de spelden in de voering van mijn vest gestoken, alle op een na. ik vermoed, dat Lady Daura wel weet, waf ik daarmee heb gedaan. Zij zat mij zoo op de hielen, dat ik hare gedachten wel moest afleiden. Wat ik hoorde van die nicht Miss Erskine, bracht mij op het denkbeeld haar op een dwaalspoor nige berekening werd door ons betref fende deze aangelegenheid advies inge wonnen bij de commissie voor de ge meentewerken, welke een advies uit bracht. Waar wij ons volkomen met den in houd van dit advies kunnen vereenigen, stellen wij uw college voor le. ie bepalen, dat voor de aanslui tingen, die tot stand komen vóór 31 December 1920, onverschillig of in eenige straat reeds al of niet rioolaan sluitingen liggen, 5 per strekkenden meter zijnde de kosten van voor 1914, verhoogd met de rente op rente voor het sedert verloopen tijdperk zal moeten worden betaald en voor aansluitingen, welke na dien datum tot stand komen 7 per strekkenden meter te doen bepalen of zooveel meer als de kostende prijs zal bedragen 2o. dat wanneer door U overeenkom stig het sub lo. zal worden besloten, aan Bom, als hebbende zijn perceel aangesloten vóór 31 December 1920, in rekening te brengen een bedrag van 5 per strekkenden nieter of in totaal voor 9 meter a ƒ5, vermeerderd met f 3 voor recht, 48 en, waar door hem 66 is betaald, hem een bedrag van 66 48 18 te restitueeren. Een berekening, de kosten van aan sluiting in verschillende straten aange vende, is bij het voorstel gevoegd. =J= in verband met de reorganisatie van de brandweer, zal weldra het nieuwe personeel, dat daarbij werkzaam zal zijn, moeten worden aangesteld. De benoeming en het ontslag van dit personeel is ons echter niet krachtens de verordening, regelende de benoe ming van sommige gemeente-ambtena ren door Burg. en Weth., vastgesteld bij besluit van uwe vergadering d.d. 22 Augustus 1919 (Gemeenteblad no. 25) opgedragen, doch het wil ons voorko men. dat het in den geest van genoem de verordening is, dat ook de aanstel ling en het ontslag van dit personeel door ons college zal plaats hebben. Voorts kómen door deze reorganisa tie de beirekkingen van secretaris en bode te vervallen, zoodat schrappin. van deze betrekkingen, voorkomende onder 11 en 12 van artikel 1, door ons noodzakelijk wordt geacht Waar reeds ingevolge art. 179 o der Gemeentewet het benoemen en het ontslaan der brandmeesters aan ons college is opgedragen, behoeft deze bevoegdheid bij gendemde verordening ons niet meer te worden verleend. Mitsdien hebben wij de eer U voor te stellen de verordening in den door ons .aangegeven zin te wijzigen. Een ontwerp-wijzigingsverordening wordt bij het voorstel gevoegd. Het Bijkantoor voor Zeeland der Maatschappij tot verkoop van Hnip- meststoffen te Dordrecht, gevestigd te Middelburg, verzoekt in huur te mogen ontvangen een gedeelte van de hooge te brengen daarom offerde ik de speid op, die de minste waarde bezat." „En de doos Ik moet weten, wat er van de doos is geworden, en van wat er nog in was", riep Daura. „Er was niets meer in dan een klein medicijnfleschie", antwoordde de man norsch. „Dat en de doos heb ik in een poel geworpen in het Hol van den Ver loren Fluitspeler." „Als je.wilt Daura, zal ik hem ze er uit laten visschen I" zeide Troy. „Neen neen protesteerde zij. „ik ben blij, dat ze weg zijn voor altijd verborgen." „Dan zullen wij voortgaan met ons verhoor. Ik wensch uit je eigen mond te hooren. Morton, wat je naar Skye ge bracht heeft, nadat je uit de gevange nis ontsnapte en voor mijn geld reisde? Je ziet, ik weet reetls iets van je zaken en je moogt aannemen, dat ik nog meer weet. Pas dus op." ..Men heeft mij een vermogen ontfut seld, dat mij had moeten behooren, en ik kwam hier, om zooveel van Conway te halen, als ik kon, eer u hem doodde. Ik meende eerst, dat dat uw plan was, maar ik zag al spoedig, dat het niet zou gebeuren. liet zich even licht omkoo- pen als anderen." „Jij schelm, wat bedoel je Verlang je naar een kogel in je hersenen ,,U zult niet schieten, zoolang dat meisje hier is, denk ik. En ik mag een lafaard zijn. maar ik weet niet, of ik niet even lief had, dat u mij doodschoot en er een eind aan maakte, als dat ik terug moet gaan naar de gevangenis." Die woorden waren ais een vonk, waardoor plotseling een licht in Dau- loods. staande op de landtong aan de haven, groot 900 Ai"., voor een som van 1500 per jaar. Daar de geboden huurprijs ons bil lijk voorkomt, hebben Burg. en Weth. een concept-besluit ter vaststelling aan geboden. -f Bii raadsbesluit van 8 Maart 1918, no. 15, goedgekeurd door Ged. Staten van Zeeland bij beschikking van 15 Maart 1918, no. 60, le afdeeling, werd aan de N. V. Koninklijke Maatschappij „de Schelde", scheepsbouw- en werk- tuigenfabriek te Vlissingen. verhuurd voor den tijd van een inar ingaande 1 April 1918. behoudens verlenging na dien datum o.a. een gedeelte van de loods, staande op de landtong aan de haven, groot 900 M". voor een som van f 750 per iaar. Bij contractueele verhuring van loods- ruimte en terreinen bij het havenbedrijf, is tot dusver ongeveer ais basis voor de berekening van den iaarlijkschen huurprijs het halve tarief uit de veror dening genomen. Ook bij het contract met de N. V. Koninklijke Maatschappij „de Schelde" d.d. 4 April 1918 is zulks in het alge meen het geval. Daarbij is de loodsruimte groot 900 ML. verhuurd tegen 5 cent per 25 MA per dag, terwijl thans in de praktijk bij ver huring volgens tarief steeds 20 cent per 25 Mper dag wordt geheven. De havencommissie heeft zich tot de directie van ..de. Schelde" gewend en heeft op dien gond voorgesteld het be staande contract in dien zin te wijzigen dat de huur van die loods met ingang van 1 Januari 1920 inplaats van 750 1500 per jaar zal bedragen. Genoemde directie heeft de billijkheid van dit voorstel ingezien en bij schrij ven van 2 Juni 1920 daaraan hare goed keuring verleend. Wij hebben derhalve de eer uwe vergadering voor te stellen aan het des betreffend concept-besluit uwe goed keuring te hechten. Bij uw besluit d.d. 27 Februari 1920 no. 7, goedgekeurd door Ged. Staten dezer provincie, bij besluit d.d. 19 Maart d.a.v., afdeeling «4, is aan de. N. V. „Fijnwerk" alhier, onderhands in huur afgestaan de barak, destijds staande aan de Brouwenaarstraat, ka dastraal bekend in deze gemeente, sec tie A, no. 2144 (ged.) zulks te rekenen vanaf 16 Februari 1920. Waar deze verhuring naar alle waar schijnlijkheid van korten duur zou zijn en in verband met de hooge prijzen, welke voor timmerhout moesten wor den gegeven, is genoemde barak, zon der dat die Vennootschap ervan ge bruik heeft kunnen maken, begin Maart afgebroken geVorden, daar zulks in verband met de waarde van het afko mende bruikbare hout, voordeeiiger voor de gemeente was. Naar aanleiding van het bovenstaan- ra's' geest werd ontstoken. „O, Robert, wil ie dezen man aan mij overlaten smeekte zij. ..Mag ik hem ondervragen en oordeelien Ja", antwoordde Troy. „Hij is ook meer jou gevangene dan de mijne. Ik ben alleen de cipier. Vraag hem Wat je wilt, en ik zal wel zorgen, dat hij ant woordt." „Wij kunnen jc naar de gevangenis terugzenden", zeide zij. „Conal Mac Fingen kan zweren, dat je hem tot een moord wilde overhalen. Hij kan ook zweren, dat het dezelfde doik is, welke je hem wilde geven, dien je nu wilde gebruiken, en dien je zoudt hebben gebruikt, als ik nicf tijdig meneer Troy een waarschuwing had toegeroepen, ik kan liet zien aan den blik in je oogen. dat je het ding nu in je zak hebt of anders, dat je het in de kast hebt ver borgen. En mijn zusters juweelen wer den in je valies gevonden, je bent uit je gevangenis in Amerika ontsnapt om George Conway te volgen. Je hebt be kend, de juweelen te hebben gestolen en de dasspelden. Je hebt je eerst toe gang verschaft in dit huis door een brief, waarin je George's handschrift hebt nagemaakt. Die brief bestaat nog, en mijn zwager heeft mij gezegd, dat hij hem nooit heeft geschreven dat hij nooit iemand had ontmoet, die Em mons heette dat hij niets wist vrjn een komplot om mijn zusters juweelen te stelen en dat hij nooit een detective hierheen heeft gezonden. Je ziet, dat je geheel in onze handen bent. Je toe komst hangt af van w-af wij besluiten fe doen." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1