•edesverdrag op fen. :onomjsch IM. |morandums be- Duitschland's ïandelt het cre- n zegt, dat de Ikunnen worden jsbankroet. Een irlogsleening is tnden, die door |t kamp der so- gedreven wor- |ische leven ge- zou een ban- tieke en sociale hebben. Zon- :id en zonder jerking kan [isch leven niet regeling, is een fan zijne ver- Indien Duitsch- ïid van bewe- len hopen, dat gewend is te tal wijden aan loinische leven In wijst er op. In Duitschland lts gunstig kan ld volkomen is 1 is onmogelijk Inciën. De uit- erdrag in den zal Duitsch- meer' onder een financi- ^rd in gouden gezin van 4 inark schul- Jcs 2400 mark (rest van 6 belastingen llliard moeten Isgezin van 4 ld geval jaar- 1400 mark. In belastingbe- bien van min is. koedsel- itschland. Ivolksvoeding (Rijksdag een pen over den in Duitsch- i er op gewe- feten van den I stijgen. Het- uit de ver- kunstmest. lende inkom- Ivan de land- 1 noodige be ngen om een (runstmest te vt om mest. traden in de I op. Het ge le van graan uit het bui- Ijzen door de ft reeds toe- en, om deze eren dan de lan tien niil- lten van den li. ongeveer pt begin van prijs per ton en op 1500 I voor tarwe lp 500 mark. (elfferich in ote sensatie hij op het pf de on- fcen aan het lil werd ze- Ik woedend ihankelijken l/oerder Le- |„Schieber Ijke iieftal- lop deze in- lntwoorden, nd te snoe- j het tegen- Id voortdu- Vest voort- Irstaanbaar (verzoeken, (noodzaakt nssa belee st gevallen Ite inleiden, kelijken op en, wij al- bn alle on- ■pen enning". luitschland Ing, door pn, blijven |-g hebben justav en ^tting van bereiken (isdag zoo van de le ge 1 ijke r- loneischen Aschaf- eiders uit (taking te ischeeps- lebben de (Is protest EL. is aan |ust voor geschreven. Hij zal zich zooals wij reeds meldden, naar het kasteel van Rambouillet begeven en zal tot zijn eroot leedwezen niet tegenwoordig kun nen zijn op het nationale feest van 14 ■'"Iviillerand zal den president dadelijk na zijn terugkeer uit Spa op de hoogte houden en zat om beurten te Rambouil let en te Parijs een ministerraad presi- deeren. Het is de vurige wensch van den neet Deschanel aanwezig te kunnen zijn bij de herdenkingsfeesten, welke de regee ring bezig is te organiseeren om te Pa- vijs en in de provincie met grooten luis ter den dag te vieren, waarop vijftig iaar geleden, (4 September 1870) de derde republiek werd gesticht. Het voornaamste feit zal daarbij zijn 1 de overbrenging naar het Panthéon van de groote figuren uit den oorlog van i87Ó, de generaals Chanzy en Faidher- be, Thiers en Gambetta. I Voor het eind der zitting zal bij het parlement een desbetreffend wetsont- l werp worden ingediend. de fransch-belgische overeenkomst. -. Maarschalk Foch is door de „Nation (Beige" geïnterviewd, die hem gevraagd (heeft, hoe het met de Fransch-Belgische (overeenkomst staat. De beraadslagin- igen schieten op, zeide Foch. Generaal i Maglinse en ik stellen het technische plan der overeenkomst op. 1 Op een vraag of Engeland niet de I wenkbrauwen zal fronsen, wanneer J Frankrijk en België zich aaneensluiten, f zeide Foch, dat de Engelschen heel I goed het „mecanisme van wederzijd- sche veiligheid" begrijpen. Imperialisti- sche of veroveringsplannen kan men Frankrijk en België niet toeschrijven, ij want de volken, die zich zelf regeeren, hebben een afkeer van den oorlog, zelfs •wanneer deze de overwinning heeft ge- even. De maarschalk beschouwt den Rijn als slagboom tegen het gevaar en zeide Tdat hij sedert den wapenstilstand geen nacht meer rustig zou hebben geslapen, indien de geallieerden niet aan den Rijn zouden staan. Een reden te meer, aldus Foch, om een definitief verbond te slui ten. Onze belangen en onze gevaren zijn gemeenschappelijk. Wat is er meer noo- èlig ont ons te overtuigen Wij zijn de zwaksten tegenover Duitschland laten Nvij ons haasten. het aandeel van belgie. j De „Etoile Beige" berekent als volgt bet aandeel van België Naar alle waarschijnlijkheid zal de Opperste Raad zich in zake het becjrag der schadevergoeding aan het besluit van Boulogne houden en dus 86 milliard gouden marken eischen te betalen in 42 annuïteiten, wat met de interesten sa nten een totaal van 270 milliard marken zou worden. In dit geval zou België in 42 jaar 21,600 millioen trekken. het monarchisme in beieren. J Uit Münehen wordt aan de „Neue Berliner Zeitung" geseind, dat de mo narchistische beweging in Beieren Steeds meer veld wint. Tal van lieden, die tijdens den staatsgreep van Kapp een rol hebben gespeeld vertoeven nu in Beieren, o.a. kapitein Ehrhardt en kolonel Bauer. De beweging breidt zich stellig uit over de grenzen naar Honga rije en vooral naar Tirol. Volgens de „Münchener Post" is onlangs een heele waggon met oorlogsmateriaal uit Beie ren naar Hongarije verzonden. Het transport stond onder leiding van een Vaandrig van de Beiersche rijksweer baarheid. De „Innsbrücker Zeitung" meldt, dat te Innsbruck onlangs een transport is aangehouden, dat 455 ge weren en 20 kleine kanonnen vervoer de. De geweren waren allemaal nieuw en vermoedelijk door de Beiersche mo narchisten vervaardigd. de cx-koning van Beieren woont ijve rig volksfeesten bij en wordt daar toe gejuicht. aan het poolsch-russische front. Ir/jAan het Russische front wordt de toestand voor de Polen met den dag ongunstiger. Uit de oflicieele berichten van weerskanten blijkt, dat bet Pool- sche leger door de bolsjewiki ten zui den van de Pripet over een breed front teruggedrongen wordt. Het roode leger staat niet ver meer ten oosten van Rov- no, dat een belangrijk kruispunt van spoorwegen naar het noorden, zuiden, oosten en westen is. De Polen zeggen, da,t zij een gedeelte van dit district, dat aah Oost-Galicië grenst, hebben ont ruimd. Wegens het dreigende gevaar, heelt de Poolsche regeering zich opge lost in een raad van nationale verdedi ging, waarin behalve vijf ministers, vijf vertegenwoordigers van het leger, be noemd door maarschalk Pilsoedski, en tien afgevaardigden, aangewezen door den Landdag, zitting hebben. De beslui ten van den raad zullen wetskracht hebben en het hoofd van den staat is voorzitter van den raad. een telegram van wilson. jVolgens het „Journal des^Debats" tceft Wilson het volgend telegram aan le Democratische Conventie te San ïrancisco gericht Onze tegenstanders doen pogingen le Vereenigde Staten te isoleeren en •au de overige volken der wereld af te cneiden, terwijl wij in overeenstem ming handelen met de edele gevoelens ap hen die de republiek hebben ge grondvest, en aan het vrije Amerikaan- sche volk hebben beloofd, zijn raadge vers en leiders te zijn bij alle zaken die de vrijlteid der menschen betveffeh Deze belofte hebben wij herhaald, toen wij ten behoeve van de vrijheid der menschheid tot den oorlog zijn toege treden, en ook thans blijven wij trouw aan hen, die in Vlaanderen voor de vrij heid zijn gevallen, mijn gedragslijn, welke door de democratische partij is aangenomen, vervult mij met volkomen vertrouwen op de overwinning. (ffjmlvqe* nieuws De stoomtreiler IJm. 257 „Pacific", der Mij. „Blauwe Ster" te IJntuiden, kwam gisterenmiddag aldaar binnen met de geheeie equipage, zijnde 12 man, van de stoomtreiler 112 „Wilhelmina", van de Mij. „Bestevaer" aan boord. Laatstgenoemd schip is waarschijn lijk tengevolge van een mijnontploffing op de Noordzee gezonken. De beman ning kon het schip in eigen boot ver laten. Zij werd later.opgepikt door de passeerende stoomtreiler „Pacific", welke haar veilig in behouden haven bracht. Deze treiler heeft de „Wilhelmina", welke in zinkenden toestand verkeerde, op sleeptouw genomen, doch na 3 kwar tier zonk het schip in de diepte weg. Zondagmiddag circa vier uur be vonden zich een man met zijn vrouw en twee kinderen op het strand te Scheve- ningen. Den man bekroop de lust, het zilte nat in te gaan hij had echter geen zwembroek aan. Doch dit was riiet erg, zijn onderbroek kon we! als zoodanig dienst doen. De man ontdeed zicli dus van zijn kleeren, zijn onderpantalon aanhoudende. Zoo ging hij het water in. Toen hij een eindje In zee was begon de broek af te zakken, met het ongeluk kige gevolg, dat de man er met zijn beenen in verward raakte. Hij moest zijn armen omhoog steken en om hulp roepen. Juist kwam er op het strand een neger voorbij. Deze zag den in ge vaar verkeerenden zwemmer manmoe dig ontdeed hij zich van zijn horloge en sprong verder met zijn gansche plunje aan in zee. Hij slaagde er in, den man beet te pakken en aan het strand te brengen, waar men de levensgeesten van den drenkeling door kunstmatige ademhaling moest opwekken. Dit gelukte de drenkeling was ech- echter nog diep onder den indruk van het gebeurde. Laat dit een waarschu wing zijn voor anderen, om niet met lastige kledingstukken de zee in te gaan. Te Angerlo hebben een aantal landbouwers zich aaneengesloten en een vereeniging gesticht, waarvan de leden met algemeene stemmen besloten 250 uit te kgeren aan dengene, die bij eventueelen diefstal van een paard van een der leden zoodanige aanwijzingen kan geven, dat de dief kan worden ver oordeeld. De waarde van liet gestolen dier zal tot een maximum van 800 worden ver goed het uit te keeren bedrag zal door de leden worden opgebracht, naar ge lang het aantal ingeschreven paarden. Zondagavond omstreeks 11 uur ontstond te Schiedam een fel-uitslaan- den brand in een pand aan den Buiten- havenweg, deel uitmakende van het ge bouwen-complex van de glasfabriek „de Schie". Het pakhuis, dat gelijk vloers gevuld was met hooi en welks beide verdiepingen opgepropt zaten met stroo, brandde totaal uit. De brand weer, welke onmiddellijk met groot ma terieel aanrukte kon bet vuur tot het perceel beperken. De oorzaak is tol nu toe onbekend. Verzekering dekt de schade. Aan het Roode Zand te Rotterdam stond Zaterdagnacht ongeveer kwart na twaalf een koopman met een hand wagen olienootjes te venten. Toen een agent van politie hem aanmaande door te loopen, weigerde hij dit te doen en ook wilde hij zijn naam niet opgeven. De agent wilde daarna den venter naar het politiebureau aan de Groote Pau- wensteeg brengen, maar kon zijn plan niet uitvoeren door het hevig verzet van het Zandstraat- en Leeuwenstraat-pu bliek. Hij kreeg een bloempot tegen zijn hoofd gegooid, waarna hij viel en nog eenige trappen en stooten opliep. Een andere agent werd met steenen begroet en werd daardoor aan het hoofd ver wond. Nadat versterking gekomen was van het politiebureau aan de Groote Pauwensteeg werden charges met de sabel en den gummistok uitgevoerd en voortdurend schoten in de lucht gelost. De bewoners van de omliggende stra ten wierpen intusschen met steenen en bloempotten. Te ruim twee uur was de rust hersteld. Twee agenten, één had een hoofdwonde en een andere verwon dingen aan handen en armen gekregen, zijn in het ziekenhuis aan den Coolsin- gel verbonden. De bewuste venter had zich uit de voeten gemaakt, Dezer dagen werd te Amsterdam de 100.00ste aanvraag, tot het aanbren gen van een electrische installatie met muntmeter in behandeling genomen. Door dit systeem worden de inwoners van Amsterdam in de gelegenheid ge steld een installatie in hun woning te krijgen, welke hen naast de zoo aange name electrische verlichting ook het ge bruik van allerlei arbeidsbesparende gebruiksartikelen voor de huishouding, als strijkijzers, warmwaterketeltjes, etc. mogelijk maakt. Het aantal woningen te Amsterdam bedraagt rond 142.000 stuks, zoodat (gezien de ;pl.nt. 17000 eigen installa ties) nog ca. 25000 woningen eventueel van een electrische installatie moeten worden voorzien. Door het gemeente bestuur is de bouw van pl.m. 6000 wo ningen per jaar in uitzicht gesteld, welk aantal ook door particulieren bouw, vermoedelijk wel niet veel zal worden overschreden. Waar thans per week ruim 500 installaties kunnen worden uitgevoerd, is liet gemeentelijk electrici- teitsbedrijt' op het oogenblik in staat, ook al mochten binnenkort verschillen de gemeenten bij Amsterdam worden gevoegd, aan de nog steeds bestaande groote vraag naar gratis electrische installaties met de gewenschte snelheid te voldoen. Eenige personen, die gelden te goed hadden van de huurcommissie te Amsterdam sleutelgeld en te veel be taalde huur hoorden hiervan niets en richtten zich toen met een request tot B. en W. Bij een onderzoek dat werd ingesteld bleek, dat die gelden er niet nteer waren en dat andere sommen, te zamen tot een bedrag van ruim 11.000 verdwenen waren. Een 25-jarige klerk werd gearresteerd, aan wien deze ver duistering geweten moet worden. De politie te Heerlen heeft aange houden een bewoner van de kolonie Brunsum, die eenige maanden geleden, bij het wisselen van marken te Heerlen, honderd valsche zilverbons van een gul den in betaling had gegeven. De man beweert, de bons van een onbekende gekocht te hebben. De „Tel." deelt nader mee, dat ook de edilgenoote en de kostganger van den aangehoudene gearresteerd zijn. De drie arrestanten, allen Duitschers, heb ben bekend, de zilverbons in Duitsch land gekocht te hebben van iemand, die geregeld valsch geld vervaardigt. De bons waren goed nagemaakt. Verschil lende personen moeten zich, vooral in de grensplaatsen met de uitgave betast hebben. Ook te Kerkrade is een Duit- sche vrouw aangehouden, die poogde valsche zilverbons uit te geven. Op den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam, ter hoogte van de Duij- straat, beeft een botsing plaats gehad tusschen twee auto's. Tengevolge van den schok reed een van de auto's ach teruit, de verhoogde voetstraat op, en botste tegen een lantaarnpaal, die bij den voet afbrak, viel en een daar pas- seerenden man en diens vrouw trof. De man is met een verbrijzeld rechteronder- been naar het ziekenhuis gebracht zijn vrouw, die over pijn in den rug klaagde, bleek overigens geen letsel gekregen te hebben. Een van de auto's werd ernstig beschadigd. Een gasfitler, die de lantaarnpaal weg moest halen en den gasaanvoer af sluiten, is door de ontsnappende gas- dampen bewusteloos geworden. Men slaagde er in, het bewustzijn weer bij hem op te wekken, waarna hij naar zijn huis is gebracht. Door den stationsdienst te Elten werd er Zondagmiddag de aandacht op gevestigd van het station Zevenaar, dat een naar Nederland reizende jonge da me door een verdacht individu met on eerlijke bedoelingen zou worden meege voerd. Bij aankomst van den trein te Zevenaar bleek inderdaad een 16-jarig meisje in handen van een vreemdeling te zijn gevallen. Het kind moest naar Breda, doch de man wilde haar mee nemen naar Rotterdam. De man wist de politie te ontkomen. Z o m e r - ni o d e. De laatste mode voor dameshoofddeksels moet wel heel zwaar te dragen zijn. Ze bestaat uit een dikke harige wollen muts, die over de ooren wordt getrokken. Het perfide van deze mode is, dat ze in het bereikt ligt van alle mogelijke burger meisjes en daarom ontelbare slachtof fers maakt. Je ziet er bakvisschen, win kel- en kantoormeisjes, Zondagsche dienstboden en alle andere niet te oude vrouwelijke verschijningen mee. Je ziet jonge meisjes, die door niet veel meer dan een vierkanten meter tule gekleed zijn, doch bij wie alle degelijkheid van kleeding zich om het hoofd culmineert. De mutsen zien er uit of ze tegen een Noord-Oosten snijdenden December wind moeten beschutten. Het zweet gutst den draagsters soms van het ge laat, en enkele zien er paars en opge zet mee uit, terwijl baar oogen beginnen uit te puilen. Wie deze krankzinnigheid bedacht heeft en onze vrouwen en meis jes deze marteling in dezen warmen zomer heeft aangedaan, is me volkomen een raadsel. Aldus schrijft „Ari" in de „Nieuwe Courant". Te Antwerpen zijn twee Hollan ders aangehouden, die valsche bankbil jetten van 1000 francs uilgaven. Zij hadden er al een stuk of tien „ge plaatst", toen zij in arrest werden ge steld. Een componist, die uit Antwerpen gevlucht was, keerde na den oorlog in zijn oude woning terug. In spanning doorzocht hij alle kasten, omdat hij in de haast al zijn partituren had moeten achterlaten. Tot zijn vreugde vond hij zijn laatste onvoltooide werk nog in 't zelfde kastje, maar hoe groot was zijn verbazinghet stuk bleek vol tooid 1 Er lag een brief bij, waarin de schrijver hem zijn meening vroeg over liet slot. Als het hem beviel, konden ze samen voortwerken. En het adres met den naam vermeldde een Duitsch kapel meester uit Frankfort a. d. Main. De politie te Parijs en Nantes zoekt ijverig naar een geheimzinnige giftmengster, die misschien tevens deel uitmaakt van een bende autobandieten. Eenige dagen geleden hield voor een hotel te Nantes een auto stil, waarin een knap jong meisje gezeten was. Zij bestelde dadelijk een paar cocktails en stuurde den chauffeur uit om cigaret- ten te halen. Toen deze terug kwam dronk hij een der glazen leeg en werd een half uur later plotseling onwel met vergiftigingsverschijnselen. Zijn reis gezellin snelde weg om een dokter te halen, maar verdween toen zij de auto niét in beweging kon krijgen, te vpet, om niet weer terug te keeren. Men denkt dat het meisje misschien identiek is met de vrouw die eenige dagen tevoren met twee mannen te Bueil, op 20 K.M. van Nantes, onver wachts er van door ging met een met lakensche stoffen geladen auto van een juist aangekomen handelaar. Te Berlijn is gisteren het proces begonnen tegen een zekeren Friedrieh Schumann, die beschuldigd wordt van niet minder dan zeven moorden, elf po gingen tot moord, verder van brand stichtingen, inbraken, diefstallen en an dere misdaden. Het morsen van kan nen. Over deze huishoudelijke plaag is in een Duitsch tijdschrift een kleine studie verschenen, die werkelijk de moeite waard is om te laten zien, hoe degelijk onderzoek ten slotte voor elke kwestie de moeite loont. Op zeer eenvoudige wijze wordt aan een tee- kening aangetoond, hoe de tuit ge vormd moet zijn, opdat de druppel nooit langs de kan naar beneden kan glijden. De remedie bestaat hierin, dat de tuit op de uitstroomingsplaats veel lager is dan verder naar de kan toe. Er kan dan wel een druppel gevormd worden, die echter blijft hangen en niet meer tot iiet ergelijke morsen aanleiding geeft. De lengte van de tuit moet minstens zoo zijn, dat het uiteinde een centimeter buiten den wand uitsteekt. Verder moet de vorm van de kan zoo zijn, dat een eenigszins naar binnen trekkende straal de kan niet kan raken Vooral bij glas en steen dient men met deze feiten re kening te houden. Als de winkeliers een maal op het feit gewezen zijn zullen ze ongetwijfeld bij de klanten reclame ma ken voor kannen van dit model en met deze soort tuit. Aan de groote knoeierij met spiri tus te DuisburgRuhrort hadden de gebroeders M., die te Meiderich een groot kleedingmagazijn hebben en waarvan er een te Arnhem woont, het grootste aandeel. De hier te lande wo nende M. was de afzender van de groo te hoeveelheden spiritus, die zooge naamd voor de Belgische troepen be stemd waren, volgens de papieren, die geteekend waren door den Belgischen kapitein V„ een lid van de kolencom- missie der geallieerden te Essen. Kapi tein V. had de gebroeders M. volmacht gegeven om de ladingen spiritus, die voor de Belgen bestemd waren, in ont vangst te nemen. Inderdaad kreeg ech ter de Belgische bezetting niets van den spiritus, die door de gebroeders M, van de hand werd gedaan. Toen de overheid achter de geschiedenis was gekomen werd de Arnhemsche M. bij liet in be slag nemen van 18 vaten spiritus aan gehouden. M., die een bedrag van een half millioen mark op zak had, slaagde er echter in te ontkomen men ver moedt naar de Nederlandsche grens en naar Arnhem. De beide andere gebroe ders M. zijn opgepakt en hebben leeds bekend. Er is beslag gelegd op hun ver mogen. Volgens berichten uit Simla, is het in Engelsch-Indië tot 'n ernstige dienst weigering van lersclie soldaten geko men. Toen de post uit Engeland te Jul- lunder aankwam, werden de daar ge legerde Connaught Rangers zeer op gewonden bij het lezen van de berichten over de jongste gebeurtenissen in Ier land. Een vierde van dit bataljon bleef trouw aan zijn kolonel, maar de overi gen legde de wapens neer en gaven de munitie af. Hoewel de manschappen volkomen eerbiedig bleven jegens hun officieren, betuigden zij hun spijt, dat zij geen dienst konden doen, tevens verklaarden zij te syinpathiseeren met hun verwanten in Europa. De dienst weigeraars zijn nu naar een kamp over gebracht, waar een ander Britsch regi ment toezicht op hen houdt. Men hoopt dat de maatregelen, die de overheid da delijk getroffen heeft, tengevolge zul len hebben, dat de manschappen kal- meeren. Te New-York hebben Zaterdag morgen enkele dieven 5 auto's van de Bigfour Transportation Company aan gehouden, die een bedrag van 10.000 dollars overbrachten van Baltimore naar New-York. Zij gaven zich bij een station uit voor ambtenaren van het mi nisterie van financiën en wisten toen met den buit te verdwijnen. De politie doet ijverig onderzoek. Niet alle dagen komt het voor, dat een paar kleine jongens een schade van 12000 gulden aanrichten door roovertje spelen. Natuurlijk heeft dit geval zich weer in Amerika voorgedaan het is echter voor de kinderrechtbank te New- York behandeld en ontleent daaraan dus de noodige geloofwaardigheid. In het gebouw van de Metropolitan Opera te New-York heeft een restau rateur een provisiekamer, waarin hij de ingrediënten voor de dure soupétjes pleegt te bèwaren, die de Opera-sterren wel eens in het gebouw, na alfoop van de voorstelling, tot zich nemen. Onder die lekkernijen bevond zich bijvoor beeld een groote hoeveelheid champag ne van 250 gulden de flesch (volgens de schatting van den restaurateur.) Op een goeden dag moest de eige naar der eetwaren echter tot zijn groo ten schrik bemerken, dat er in zijn schatkamer, waarin hij een dag of tien niet geweest was, inbraak gepleegd was, terwijl de lekkernijen in een waren chaos op den vloer verspreid lagen. De politie werd op de loer gezet en zag op een avond faat hoe drie kleine knaap jes, tusschen 10 en 11 jaar oud, voor zichtig langs de brandladder het opera gebouw beklommen en door een dak luik in het gebouw afdaalden. De gevangen genomen jochies vertel den toen hun groot avontuur. Zij speel den zeeroovertje en moesten dus na tuurlijk op een onbewoond eiland wo nen. Dit eiland een hoek van de provisiekamer omringden zij met een strand, door een aantal groote zakken suiker op den vloer leeg te storten. Een bijzonder goede nabootsing van de branding op deze kust gaven de fles- schen champagne, die bij tientallen op de suiker leeggegoten werden en een groote hoeveelheid schuim opleverden. Ftê-i aldus ontstane „zeewater" smaakte de piraten heel goed. Toen ongeveer de helft der flesschen leeg was, hebben de zeeroovers de rest van het kostelijk nat tegen 3 de flesch weten te verkoopen. Een trein, welke munitie en petro leum naar Palestina vervoerde, is uit de rails geloopen, doordat de machinist te snel reed toen hij een bocht passeerde. De petroleum vloog in brand en ont plofte, waardoor ook de overige wagens vuur vatten. Zeven personen zijn ver brand. Onder de gewonden bevinden zich eenige personen van liet Britsche escorte. laatste berichten JHR. C. J. J. A. VAN TE1JHNGEN. f Gisteren overleed te Oostkapetle op 78-jarigen leeftijd de heer jhr. C. J. J. A. van Teijlingen, een Zeeuw van ge boorte, die steeds met groote liefde en toewijding de belangen van Zeeland heeft voorgestaan. In de 70 jaren was de heer Van Teijlingen burgemeester ■van Nieuw- en St. Joosland, in 1879 werd hij voor de eerste maal gekozen in de Prov. Staten van Zeeland. De po litiek was oorzaak, dat hij in 1895 zijn mandaat niet zag vernieuwd, doch in 1896 deed hij opnieuw zijn intrede in ons gewestelijk college en bleef daar tot hij in 1911 meende zich uit het openbaar leven te moeten terugtrekken. Zijn heengaan uit de Staten werd in de Zomerzitting van dat jaar door den Commissaris der Koningin herdacht met de verzekering, dat zijn arbeid gedu rende 31 jaren ten dienste der provincie niet zal worden vergeten. Wat de overledene in het algemeen belang heeft gedaan, zal niet worden vergeten door hen, die zijn werk van nabij mochten aanschouwen. Ook korten tijd was de heer Van Teij lingen lid van Ged. Staten, doch de politieke verhoudingen de heer Van Teijlingen was vrijzinnig maakten ook daaraan een einde. Heeft hij dus de provincie met kracht gediend, niet minder is dit het geval ge weest met de belangen van de gemeen te Middelburg, waarvan hij jarenlang ingezetene is geweest en van 1896 af ook lid van den raad totdat hij in 1911 ook hiervoor bedankte, toen hij zich te Oost-Kapelle vestigde. Zijn adviezen in dit college gegeven, werden ook steeds met belangstelling aangehoord. De verdiensten van den overledene werden door H. M. de Koningin erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde vqn den Nederlandschen Leeuw. van het poolsch-russische front. BRUSSEL. (V. D.) Volgens een Pooisch legerbericht bevinden zich de zuidelijk van de Pripet staande Pool sche troepen over een breed front op den terugtocht. Naar van andere zijde wordt gemeld, zijn door de inname van Rostow in Wolhynië de zuidelijke spoorwegen in handen der bolsjewiki. De verbinding tusschen Noord en Zuid is volkomen verbroken. onderteeken1ng van het verdrag sleeswijk. PARIJS. (V.D.) Het verdrag betref fende Sleeswijk is gistcrenochtend te Parijs geteekend. De plechtigheid had plaats in den salon d'horloge om half twaalf onder presidium van den heer Jules Cambon. Hel verdrag, gesloten tusschen de voornaamste geallieerde mogendheden en Denemarken draagt aan dit land de souvereiniteit over van een deel van Sleeswijk tot een grens, welke de voornaamste mogendheden hebben vastgesteld. Duitschland heeft, tengevolge van art. 110 van het verdrag van Versailles van dit gebied afgezien ten gunste van genoemde mogendheid. Op de aan het verdrag toegevoegde kaart aangeduid, volgt de nieuwe Duitsch-Deensche grens, behoudens en kele details de zuidelijke grens van de

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3