SPORT BUITENLAND Stads- «o i'rovkieienieuws Airco-vliegtuig met deze post vertrok ken. Dezen middag zal uit Engeland een Handley Page-machine vertrekken met de luchtpost van Holland. Deze wordt in Schiphol tegen halfacht ver wacht. Protest van post- en telegraiie- personeel. De afdeeling Haarlem heeft een mo tie aangenomen, waarin te kennen ge geven wordt, dat zij er vast op rekent, reeds van 1 januari 1920 af, te worden vrijgesteld van de betaling der 7 voor weduwenpensioen, zonder dat daardoor het op 1 Januari 1920 vast gestelde salaris zal worden verminderd. Het moet integendeel worden verhoogd. Er wordt daarom met kracht op aange drongen, de hoofden van dienst te machtigen thans over te gaan tot terug betaling der reeds gestorte gelden over het verstreken eerste halfjaar. Voorts wordt geprotesteerd tegen het feit, dat de salarissen van het personeel nog niet in overeenstemming zijn gebracht mei die van andere groepen van rijksperso neel, niettegenstaande de onbillijkheid hiervan reeds bij herhaling is aange toond. Een droogdok voor Rotterdam, Een vóór den oorlog door de Oosten- rijksche regeering voor de haven van Palo bij de scheepswerf Blohm Voss te Hamburg in opdracht gegeven stalen droogdok van 5000 tons draagvermo gen is gesleept door 5 Nederlandsche en 3 Duitsche sleepbooten, van Hamburg naar Rotterdam vertrokken. Het dok moest aan de Entente worden uitgele verd, doch deze heeft het aan Neder land verkocht. Het conflict bij de Haagsche Tram. De gemeenteraad te 's-Gravenhage heeft de tariefsverhooging voor de Haagsche tram goedgekeurd, waardoor het conflict bij genoemde tram is opge lost en er geen staking zal worden ge proclameerd. De financieele toestand van Emmen. Het is wel een schrale troost, maar het is dan toch een troost, dat de Drentsche gemeente Emmen er financi eel nog slechter voorstaat dan de onze. De hoofdelijke oinslag voor 1920 is uit getrokken op 566.000. De aftrek voor noodzakelijk levesonderhoud is vastge steld op 800, benevens 50 per kind. Van een belastbaar inkomen van 500 bijv. moet men betaleln 54.50, van een dito inkomen groot 1100, 139.23, van 3000 betaalt men 512.20, van 60Ó0 reeds 1239.75. Een schatting, gebaseerd op de thans ten dienste staande gegevens, had, naar het „Hld." meldt, tot resultaat, dat een gezin met twee kinderen het volgende jaar in die gemeente bij een bruto inkomen van !600 aan belasting zal hebben te be talen plm. i 19.16, van een (bruto) in komen van f 2600 zal deze worden 555.75 of plm. 35 van het belast- 1 baar inkomen. Een garnizoen zonder aardappelen. Over de voeding in het garnizoen te Ede werden in den laatsten tijd her haaldelijk klachten vernomen, omdat het middagmaal van de soldaten uit zeer slechte veenaardappelen bestond, I die dan ook de vorige week Donderdag voor de consumptie onbruikbaar ver klaard werden. 1 Sedert dien das bestond het middag maal uit capucijners, groene erwten of rijst met krenten, terwijl slechts één- maal versche groenten werden ver strekt. Toen de manschappen Zaterdag na hun thuiskomst weder op heete rijste brij met krenten onthaald werden, wei gerde het geheele 22ste regiment het eten te gebruiken. Hoewel op bevel van de dienstdoen de kapiteins de manschappen.het eten op hun bord namen, werd er geen ge bruik van gemaakt. Door het betrokken bureau werden ttjdig genoeg maatregelen getroffen om eetbare aardappelen ie verkrijgen. Ver moed wordt dat de aanvraag op een der bureaux van de intendance in het vergeetboek is geraakt. Onder een zekere categorie der man schappen gingen reeds stemmen op om den dienst te weigeren. Tot nog toe is dit echter op raad van verstandige sol daten achterwege gebleken. („Hbl.") VL1SSINGEN, 6 JULI. De jvittebroodkaarten opgeheven. De minister van landbouw heeft be paald, dat met ingang van 12 Juli a.s. de wittebroodkaart, de wittebroodaan vullingskaart en de dagbroodkaart op geheven worden en mitsdien wittebrood mag worden verkocht zonder inname van bons. De bons van de tijdvakken 'vóór 12 Juli a.s. zullen geldig blijven voor het op de gebruikelijke wijze be trekken van regeeringsbloem tegen den gemeentelijken prijs, zoodat ook na 12 Juli nog aan de gemeenten regeerings bloem voor -die bons kan worden ver strekt op aanvragen, waarin het brood gewicht der ingeleverde bons is ver meld. Deze wijze van verstrekking heeft voor de laatste maal dus plaats op de bons in het 142ste tijdvak door de bak kers ontvangen. De daarop volgende verstrekkingen van regeeringsbloem tegen den ge meentelijken prijs, zullen geschieden tot een hoeveelheid gelijk aan het gemid delde van de hoeveelheden, vertegen woordigd door de bakkers ingeleverde bons voor het 140e en 141e tijdvak. Instituut voor brandstof-economie. Bij Kon. besluit is ingesteld een In stituut voor brandstoffeneconomie, 't welk ten doel heeft het economisch ge bruik van brandstoffen in den meest uit- gebereiden zin te bevorderen, en wel door het verrichten, het leiden en steu nen van onderzoekingen en proeven op dat gebied, het verstrekken van voor lichting, het voorbereiden en handha ven van wettelijke maatregelen en door andere werkzaamheden, die ten deze door den minister van landbouw dien stig worden geacht. De leiding van het instituut zal berusten bij een directeur, die bij Kon. besluit wordt benoemd. Aan het instituut kunnen worden ver bonden adviseurs op een bij Kon. be sluit te bepalen jaarwedde. De zetel, de verdere organisatie en de werkzaamhe den van het instituut worden vastge- steld en geregeld door den minister van landbouw. Zuid-HoUanösche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen. Volgens den staat van inkomsten en uitgaven over 1919 sluit deze met een saldo verlies van 20.619.84'/2. Het heeft bij het bestuur een punt van ernstige overweging uitgemaakt, hoe aan dezen financieelen noodtoestand het hoofd geboden moet worden. De hoop, dat bij de herleving van de scheepvaart pok in de inkomsten uit scheepsbijdragen belangrijk zouden vermeerderen, werd helaas niet bewaar heid. De voorzitter heeft getracht door een opwekking in een der groote nieuws bladen de belangstelling voor het menschlievende werk van de maat schappij te verlevendigen. Een nadruk hiervan werd toegezonden aan heeren cargadoors en reeders. Hoe noodig voor de scheepvaart een goede beveiliging van onze lage kusten is, kan niet beter worden aangetoond, dan door te verwijzen naar de in het verslag over 1919 vermelde reddingen, waaruit blijkt, dat 39 personen hun red ding danken aan het wakkere optreden van het personeel der maatschappij. De Kamer van Koophandel houdt Vrijdag 9 Juli, des avonds 8 uur, een vergadering ter behandeling van inge komen stukken en tot benoeming van ten commissie inzake de reorganisatie van de Kamers van Koophandel en Fa brieken. Tot adviseur van het rechtskundig bureau, uitgaande van den Christelijken Besturenbond alhier, is in de plaats van den heer A. M. Wondergem aan gesteld de heer Al. T. Roth. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat het hulppost-, telegraaf- en telefoonkan toor te Domburg gedurende de maan den Juli en Augustus op Zondagen zal zijn opengesteld van 8—9 v.rn. en I2 n.m. Bij den gemeenteraad te Koudekerke is reeds eenigen tijd aanhangig een ver zoek om subsidie voor den bouw van 28 woningen van de vereeniging „Cou- burg", die onder voorzitterschap staat van den burgemeester. De laagste in schrijver voor den bouw van 16 dezer woningen op 't Zand had zijn som aan merkelijk verlaagd, terwijl een andere aannemer een nog billijker bod had ge daan. Bij den gemeenteraad was dan ook een verzoek van 40 ingezetenen in gekomen om het voorschot voor deze woningen niet toe te staan en in zijn Vrijdag gehouden zitting verwierp de raad met 5 tegen 2 stemmen, die der wethouders, het voorstel van Burg. en Weth. om ƒ204.000 voorschot en f 1600 subsidie toe te kennen. Direct werd ech ter tegen Zaterdag weder een vergade ring belegd, en nu werd het voorstel met 5 tegen 2 sfemmen aangenomen. De voor rekening van de administra tie der domeinen uit te vóeren verhar ding van den verbindingsweg, o.a. ia den nieuwen polder in het Zuidelijk deel van den Brakman, is gegund aan de laagste inschrijvers de heeren A. van der Meijden te Hardinxveld en J. Stuur man te Ammerstol, voor 199,584 en het verharden van de polderwegen in dien polder aan de N. V. aannemersbe drijf voorheen H. J. Siepe te Winters wijk, voor 77.500. SOUBURG. Op de gemeente-secretarie is dezer dagen een bedrag van ruim 300 gesto len, waaronder een bedrag van 140 van den sub-ontvanger. Het door de politie ingestelde onderzoek leverde tot heden nog geen resultaat op. In den middagdienst deed ds. Koene koop zijn intrede met een rede naar aanleiding van 1 Cor. 1 23. Ds. Postma uit Koudekerke riep den nieuwen leeraar een hartelijk welkom toe en liet hem staande toezingen Ge zang 77 4. Dr. H. T. Oberman, van Heem stede, werd Zondagmorgen bij de Ned. Herv. gemeente te Rotterdam in zijn ambt bevestigd door dr. J. A. Cramer, te 's-Gravenhage, die tot tekst had 1 Cor. 4 vs. 2 „in de uitdeelers ver- eischt, dat eik getrouw bevonden wor de", achtereenvolgens sprekend over 1. de verantwoordelijkheid, 2. de ge bondenheid, en 3. de vrijheid van den Evangeliedienaar. Na de bevestiging werd dr. Oberman door de gemeente toegezongen Psahn 84 vs. 1. De beves tiger zegde ten slotte den consulent, dr. B. J. C. Rijnders, dank voor de bereid willigheid hem den dienst der bevesti ging af te staan. Des avonds, toen de Groote Kerk stampvol was, hield dr. Oberman zijn intreerede. Vooraf hield hij eenige bij zondere toespraken. Dr. Cramer werd dank gebracht voor de bevestiging en spr. noemde hem dankbaar als zijn geestelijke vader. Tot den consulent ds.' Rijnders zei spreker Wat scheidt van richting, zal niet scheiden van hart. Ook werden nog in het bijzonder toe gesproken ds. S. Ulfers, wiens vaca ture spr. vervult prof. de Vries en mr. Abr. van der Hoeven, in hen gedenkend wat gecommitteerden voor spr. gedaan hadden en de heer T. van Essen „Je- ruel"-leider, onder wiens woord spr. tot de besliste, goede keuze gekomen was. Den organist en in hem al zijn kunst broeders verzocht hij aan het einde zijner predikatiën een orgel-fantasie over het gesprokene te geven. Tot tekst woord werd door spr. gekozen Rom. 10 vs. 17 „Zoo is het geloof uit het ge hoor en het gehoor door het Woord Gods". Eerstens wees hij er op, wat God bedoelt met liet zenden van een prediker, ten tweede, dat de prediker een gezondene moet zijn, en eindelijk de verantwoordelijkheid der Christelijke gemeente. Spr. liet uitkomen, dat iiij waarlijk geroepen was. En hij hield der gemeente voor, dat zij waarlijk in haar leven moet doen uitkomen, vóór of te gen der. Christus te zijn, en een zegen voor haar omgeving. De groote schare zong haar nieuwen leeraar Ps. 134 vs. 3 toe. Aan het einde hief de gemeente Psalm 42 vs. 1 en daarna staande nog Gezang 221 vs. 1 aan. In den bijzonderen kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Utrecht is ver worpen een voorstel om in een der ker ken na de godsdienstoefening eiken Zondag gelegenheid tot Avondmaals viering te geven. Naar het ,,U. D." verneemt heeft dr. J. Th. de Visser, minister van on derwijs, zich bereid verklaard, öp Zon dag 11 Juli een predikbeurt te vervullen in den morgengodsdienstoefening in de Luthersche Kerk te Utrecht. RECHTSZAKEN. Een geneesheer tegen een ziekenSonds. Een geneesheer te 's-Gravenhage was als specialist verbonden geweest aan een ziekenfonds, en had van de pa- tienten, die hij als zoodanig behandelde, aanteekening gehouden. Na zijn ontslag weigerde het bestuur van het fonds de afgifte der boeken, waarin hij voormel de notities had gemaakt en die hij steeds in de kliniek had bewaard. Ten slotte dagvaardde de dokter het fonds tot afgifte, zich o.a. beroepende op het feit, dat alle leden-patienten hem hun ziektegevallen hadden medegedeeld on der verplichting tot geheimhouding. De rechtbank te 's-Gravenhage over woog, dal. de verhouding tusschen patient en zijn fondsdokter, behoudens de salarieering, dezelfde is als tusschen een gewonen geneesheer en hen, die hem komen raadplegen zoodat op den fondsdokter ook tegenover het fonds bestuur de plicht tat geheimhouding rust. Be aanteekeningen, die de dokter van de behandelde gevallen hield dit geschiedde zonder dat hem het fonds dit als verplichting had opgelegd waren diens eigendom, ook al werden zij op- geteekend in boeken door het fonds be taald. He't ziekenfonds werd derhalve ver oordeeld de bewuste boejren af te ge ven. MARINE EN LEGER. -Aan den luitenant ter zee der le klas se J. W. K. Tijl is wegens lichaamsge breken met 16 Juli eervol ontslag ver leend met pensioen. De officier van administratie der 2e klasse A. Lensvelt is geplaatst bij de marinekazerne te Amsterdam. Bij het departement van marine is bericht ontvangen, dat Hr. Ms. „Zee land", onder bevel van kapitein ter zee G. F. Noordhoek Hegt, gisterenavond 10 uur Dungeness is gepasseerd om door het Kanaal de reis voort te zetten naar Noorsche havens. Het korps officieren-machinist. Verschenen is het Voorloopig Verslag (Tweede Kamer) inzake het wetsont werp betreffende de wijziging der rege ling van de bevordering, het ontslag en het op pensioen stellen van de militaire officieren bij de zeemacht enz. Verscheidene leden hadden tegen dit wetsontwerp ernstige bezwaren. Zij ga ven toe, dat de verhouding van het aan-» tal hoofd- en subalterne officieren bij het korps officieren-riiachinist sterk af wijkt van die bij het gewone korps zee officieren. Terwijl het eerstgenoemde korps in November 1919 bestond uit 6 hoofdofficieren en 253 subalterne offi cieren, bestond hei laatstgenoemde uit 66 vlag- en hoofdofficieren en 308 su balterne officieren, lntusschen maakten deze leden de opmerking dat juist tegen laatstgenoemde verhouding bedenking bestaat. Vooral nu het zwaartepunt on zer marine meer en meer naar het klein materieel wordt verplaatst, .ontstaat het gevaar, dat er te veel hoofdofficieren zijn en onze marine topzwaar wordt. Dit bezwaar wordt door het ingediende wetsontwerp verergerd. Eenige leden zagen in het- wetsont werp bovendien een neiging tot uitbrei ding der marine. Andere ieaen juichten de gelijkstel ling van het korps officieren-machinist met de overige officierenkorpsen ten aanzien van de verhouding tusschen het aantal hoofd- en subalterne officie ren toe. Inlevering van militaire goederen door landweerplichtigen. Ministefieele beschikking van 26 Juni 1920 L. O. 1920, No. 329. Van de inlevering, bedoeld in 1 van de „Regeling" behoore'nde bij de Beschikking van 7 Mei 1913, Vide Afd. Ne. 24 (V. B. U. blz. 2909) zijn vrijge steld zij, die zich hebben verbonden, om in geval van uitgebroken onlusten dienst te doen bij den vrijwilligen land storm. De Inspecteur van den Vrijwilligen Landstorm draagt zorg. dal de land weer-districtcommandanten in het be zit komen van de noodige opgaven in het vorig lid bedoelde personen betref fende. VOETBAL. Zuidelijke 1ste klasse. Dosko te Bergen op Zoom is thans officieel tot eerste klasser gepromo veerd en zal het volgend seizoen in de Zuidelijke le klasse uitkomen. Do CONFERENTIE TE BRUSSEL. Volgens de laatste berichten over de conferentie te Brussel ziin de volgende cijfers'bekend geworden aangaande de door Düitschland te betalen schade loosstelling. Düitschland zal een bedrag van 269 milliard te betalen hebben. Deze som men zullen worden verdeeld in 42 jaar- lijksche stortingen van 3 milliard en bo vendien nog mobiele jaariyksche stor tingen waarvan de vijf eerste 3 millioen en de andere tot 4 millioien zullen-kun nen worden opgevoerd. Deze som moet in gouden marken betaald worden en staat dus gelijk aan 336 milliard gouden francs. België ontvangt daarvan 8 of 27 milliard gouden francs. DE CONFERENTIE TE SPA. Gisteren is de conferentie te Spa be- gonnen en voor het eerst sinds het ein digen der krijgsbedrijven zijn de Duit scliers met de geallieerden op voet van gelijkheid ontvangen. Wel nemen de Entente-vertegenwoordigers nog de grootste omzichtigheid in acht opdat zij de Duitscliers geen gelegenheid bieden om van de tweespalt in hun rijen te pro- fiteeren en in een of andere scheur een wig te drijven daartoe zullen de ge allieerde vertegenwoordigers vóór en na elke zitting, buiten aanwezigheid der Duitsche gedelegeerden, besprekingen houden en zullen geen afzonderlijke voorstellen worden ingediend maar zal één spreker tegenover de Duitscliers het gemeenschappelijk standpunt der geal lieerden uiteenzetten maar toch zijn de Duitscliers niet te Spa om de beslui ten van hun tegenstanders aan te hoo- ren maar wordt hun de gelegenheid ge geven om op die besluiten invloed uit te oefenen. Een belangrijke vooruitgang dus sinds Versailles. Achtereenvolgens zullen de onfwape- ningsquaestie, het probleem van de schadeloosstelling want deze finan cieele aangelegenheid blijft nog steeds problematisch en het vraagstuk in de steenkool-productie behandeld wor den. Vervolgens, vermoedelijk, ook nog de kwestie van de bestraffing der oor logsmisdadigers, maar dit punt komt achteraan en is afhankelijk van de over eenstemming die daaromtrent bij de geallieerden bestaat. Klaarblijkelijk 'achtten de leiders het practischer om vergeldingsmaatregelen voor geleden onrecht achter te stellen bij al wat tot het economisch herstel van de wereld bevorderlijk kan zijn. Het programma voor Spa, is zeer omvangrijk meldt Reuter en zai een bespreking van verscheiden dagen vorderen. Alle voorzorgen zijn geno men, dat de geallieerden eensgezind stelling zullen nemen tegen de pogin gen welke de Duitsche delegatie onge twijfeld zal aanwenden om de vredes voorwaarden zoo niet te herzien, dan toch verzacht te krijgen. De Duitscliers zuilen hun standpunt kunnen verdedi gen op de wijze, die zij verkiezen. Zij zullen ongetwijfeld in de geallieerden aandachtige toehoorders vinden, die be reid zullen zijn hun tegemoet te komen, als zij het oprecht verlangen aan den dag leggen, om het vredesverdrag op loyale wijze uit te voeren. DUITSCHLAND's ECONOMISCH VERMOGEN. Er zijn nog twee memorandums be kend gemaakt nopens Duitschland's economisch vermogen. Een memorandum behandelt het cre- diet'van Düitschland en zegt, dat de Duitsche financiën niet kunnen worden gered door een staatsbankroet. Een groot bedrag van de oorlogsleening is in handen der armere standen, die door een staatsbankroet in het kamp der so ciale anarchisten zouden gedreven wor den en daar het economische leven ge heel op crediet berust, zou een ban kroet een volkomen politieke en sociale ineenstorting tengevolge hebben. Zon der economische vrijheid en zonder economische samenwerking kan Düitschland zijn economisch leven niet herstellen en zonder die regeling, is een nauwgezet nakomen van zijne ver plichtingen onmogelijk. Indien Düitsch land zijn politieke vrijheid van bewe ging terugkrijgt, mag men hopen, dat het Duitsche volk hetwelk gewend is te werken al zijn krachten zal wijden aan het herstel van het economische leven van het land. Een ander memorandum wijst er op, dat de handelsbalans van Düitschland een defieiet toont en slechts gunstig kan worden indien Düitschland volkomen is hersteld maar dit herstel is onmogelijk zonder herstel van de financiën. De uit voering van het vredesverdrag in den tegemvoordigen vorm zal Duitsch land's financiën echter nog meer onder mijnen. Indien het vej-drag een financi eelen last van 60 milliard in gouden marken oplegt, zou een gezin van 4 personen ongeveer 40,000 mark schul dig zijn, hetgeen jaarlijks 2400 mark beteekent tegen een interest van 6 Daar de tegenwoordige belastingen echter reeds dertig milliard moeten dekken, zai zulk een huisgezin van 4 personen in bovengenoemd geval jaar lijks belast worden met 4400 mark. In 1918 had echter 81 der belastingbe talers in Pruisen een inkomen van min der dan 3000 mark jaarlijks. DE STAND VAN DE VOEDSEL VOORZIENING IN DÜITSCHLAND. De rijksminister voor de volksvoeding dr. Hermes heeft in den Rijksdag een uitvoerig betoog gehouden over den stand van de volksvoeding in Düitsch land. En met nadruk hierbij er op gewe zen dat de productiekosten van den landbouw nog voortdurend stijgen. Het geen het duidelijkst blijkt uit de ver hooging der prijzen van kunstmest. Niettegenstaande de stijgende inkom sten is een groot gedeelte van de land bouwers niet in staat het noodige be drijfskapitaal bijéén te brengen om een voldoende hoeveelheid kunstmest te koopen. De akker schreeuwt om mest. En toch hoopen de voorraden in de kunstmestfabrieken zich op. Het ge volg is te geringe productie van graan en aardappelen, dus invoer uit het bui tenland en dus stijgende prijzen door de slechte valuta. Het rijk heeft reeds toe gelegd op de levensmiddelen, om deze goedkooper te kunnen leveren dan de marktprijs bedroeg, meer dan tien mil liard mark. De productiekosten van den landbouw waren I Juni LI. ongeveer 70 procent hooger dan in liet begin van het jaar. Thans moest de prijs per ton voor haver bepaald worden op 1500 mark, voor rogge op 1550, voor tarwe op 1750, voor aardappelen op 500 mark. Het optreden van dr. Helfferich in deze zelfde zitting heeft groote sensatie verwekt. Nauwelijks was hij op het spreekgestoelte geklommen, pf de on afhankelijke socialisten sloegen aan het lawaai maken. Dr. Helfferich werd ze nuwachtig, naar oud gebruik woedend en hatelijk. Maar de onafhankelijken gaven geen kamp. Hun aanvoerder Le- debour gilde voortdurend „Schieber I Bankrotteur en soortgelijke lieftal ligheden. Helfferich trachtte op deze in terrupties onmiddellijk te antwoorden, om den schreeuwers den mond te snoe ren, maar hij bereikte slechts het tegen deel er mee. Het lawaai werd voortdu rend erger. De president moest voort durend, vaak zonder zich verstaanbaar te kunnen maken, om stilte verzoeken. Ten slotte zag hij zich genoodzaakt vast te stellen, dat er een massa belee- digende uitdrukkingen waren gevallen en vroeg de schuldigen zich te melden. Hierop stonden alle onafhankelijken op en riepen in koor „Wij allen, wij al len I" De voorzitter moest toen alle on afhankelijken tot de orde roepen DE DUITSCHE „TIENDE PENNING". De proteststakingen in Düitschland tegen de heffing van belasting, door aftrek van 10 van het loon, blijven voortduren. Te ASchaffenburg hebben de arbeiders in de mijnen Gustav en Dettingen besloten tot voortzetting van den strijd, waarmee zij willen bereiken dat de commissie ifit den Rijksdag zoo spoedig mogelijk tot opheffing van de ze belasting zal adviseeren. Tegelijker tijd worden ook nieuwe looneischen gesteld. De leiders van de staking te Aschaf- fenburg hopen ook de arbeiders uit Hanau, Darmstadt enz. tot staking te bewegen. Op de Hamburgsche scheeps werf Jansen en Schmilinski hebben de arbeiders het werk gestaakt, als protest tegen de belastingheffing. PRESIDENT DESCHANEL. Volgens de „Echo de Paris" is aan president Deschanel absolute rust voor- KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwe Tonge ds. J. G'. Dekking te Putten te Antwerpen ds. G. Barger Ezn., pre dikant-directeur van Meerenbosch te Heemstede. Zondagmorgen werd ds. C. Koe nekoop uit Kamperland in zijn dienst werk bij de Ned. Herv. gemeente te Big- gekerke bevestigd door ds. J. H. Schuurmans Stekhoven, den vorigen predikant te Biggekerke. De bevestiger had tot tekst gekozen Ezechiel 33 7. Den nieuwen leeraar werd door de ge meente staande toegezongen Gezang 21 3.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2