.(tilBMENÖÜ' NIEUWS LAATSTE BERICHTEN sche maatschappij onderhandelen De Echo dc Paris" spreekt het vermoeden uit dat Krassin's reis wel hiermede te zanten hangt, dat de sovjet-republiek in verband met de jongste successen aan het Poólsche front een vaste houding aannemen wil tegenover de besprekin gen te Londen en nieuwe voorwaarden wil stellen. BOMAANSLAG IN BULGARIJE. Het Odeon-theater in Philoppopcl is tijdens een opera-voorstelling ten bate van de slachtoffers der bolsjewistische terreur in Bulgarije, in de lucht gevlo- gen tengevolge van een bomaanslag. •Onder de puinhoopen van het theater bevinden zich 150 lijken. Op straat kwant het tot onlusten tusschen de demonstranten en de ingrijpende poli- tie, die met de hulp van toesnellende militairen de oproerlingen verstrooiden en talrijke arrestaties deden. De aanval was waarschijnlijk op den minister- president Stambulinski gericht, die slechts door een toeval dien avond met in het theater was verschenen. Het onweer. De bliksem sloeg Vrijdag in een boerderij te Eg- mond, met het gevolg dat de boerderij, waarin een 40 wagens hooi waren ge borgen, totaal afbrandde. Te Hau- lerwijk (Fr.) sloeg de bliksem eveneens in een boerderij. Niets kon gered wor den. Een op stal staande koe kwam in de vlammen om. Tijdens het zware onweer sloeg een windhoos het dak van een huis te Bergen aan zee af. Het platte dek werd aan stukken wegge worpen, zonder personen te kwetsen. Te Lutjewinkel werd een landbouwer door den bliksem gedood en te Mak- kunt een 18-jarige jongen. Te Op- heusden is een groote boerderij door het hemelvuur getroffen en totaal vernield. Onder Someren werd een huis dooi den bliksem getroffen en is geheel af gebrand. Een belendend huis werd me de geheel in de asclt gelegd. Bij een kort, maar hevig onweer, sloeg de bliksem in een woning aan de Nieuwe Schild. De muren werden uit hun voe gen gerukt en verschillende dingen in huis beschadigd. Brand werd niet ver oorzaakt. De commissaris van politie te Haarlem herinnert het publiek er nog maals aan, dat de bij de firma Joh. En schedé en Zn. aldaar in den nacht van 8 op 9 Januari 1920 ontvreemde bankbil jetten 'de volgende kenteekenen dragen: De bankbiljetten van 1000 d.d. 10 Juli 1919. Óp deze biljetten ontbreken serieletter en nummer, benevens beide handteekeningen. De bankbiljetten van 100 serie B. E. dd. 13 October 1919. Op deze biljetten ontbreken beide hand teekeningen. De bankbiljetten van 10 serie R. dd. 22 October 1919. Op deze biljetten ontbreekt de handteekening van den secretaris. Een theehandelaar aan de Gelder- schekade te Amsterdam, die zijn knecht had uitgezonden met ruim J 10.000 om wissels te voldoen, heeft aangifte ge daan, dat de man niet is teruggekeerd, zoodat hij verduistering vermoedt. Het is de politie te Brunsum ge lukt de hand te leggen op een zekeren P. S., beschuldigd van den moord, ge pleegd op J. Pijpers, van Schrijvers- heide, in den nazomer van 1919. De aangehoudene woonde destijds in de nabijheid van zijn slachtoffer, doch was sindsdien naar Duitschland uitgeweken. Onder den invloed van sterken drank heeft hij zelf verraden, dat hij de mis daad had gepleegd. In het „Utr. Dagblad" wordt een vermakelijk geval van ambtenarij ver teld. Een groote instelling te Utrecht moest dezer dagen haar nieuwe abon nementsdiploma's ten zegelkantore la ten voorzien van den bekenden rooden zegeldruk. Het Utrechtsche zegelkan toor bezit daarvoor de stempelmachine niet en daarom gingen de abonnements kaarten, die dubbelgevouwen zijn, naar Rotterdam. Het pakket met kaarten kwam even wel uit Rotterdam ongezegeld terug ten zegelkantore te Utrecht met een bege leidend schrijven, waarin stond mede gedeeld, dat men op liet Rotterdamsche kantoor niet over het personeel beschikt om de diploma's open te vouwen, wat voor de zegelstempeling noodig was. Dat moest het Utrechtsche zegelkantoor maar doen om ze daarna opnieuw naar Rotterdam te sturen voor de afstempe ling. Het Utrechtsche zegelkantoor had voor die openvouwing óók niet het per soneel en zond de kaarten naar het adres van de Utrechtsche onderneming met uitnoodiging de diploma's open te vouwen. De Utrechtsche onderneming heeft even een jongste bediende aan het werk gezet en die had in 'n half uurtje alle kaarten opengevouwen. Toen is het zaakje weer netjes ingepakt en ten tweeden male naar Rotterdam verzon den. Nu was 't in orde. Rotterdam heeft gestempeld. Bij de afbraak van een pand aan de Hoogstraat te Rotterdam, zijn vier zeer belangrijke basementen ontdekt voor de pilaren van het groote Domini- kaner- of Predikheerenklooster, dat daar ter plaatse heeft gestaan. Het was het meest aanzienlijke van de mannen-kloosters, die te Rotterdam gestaan hebben en een der voornaamste van Holland. In 1444 werd tot den bouw besloten en daar het aantal der broe deren zich steeds uitbreidde, werd het meermalen vergroot. Zijn terrein strekte zich uit van de Lange Waranda, over den Groenendaal tot in de Maas en van de Oostpoort tot nabij de Weste Wa genstraat. Het bevatte twee resectoria of eetzalen, één voor 's zomers en één voor 's winters, zeer gemakkelijke on- dergrondsche proviandkelders, een zoo ruime slaapplaats, dat ze honderd broe ders rustgelegenheid kan bieden, een fraaie kerk, een prachtigen boomgaard en een triooien vischvijver. Voorts vin den we twee vrije wandelingen vermeld en aan de noordzijde een uitgestrekt kerkhof. Van dit kerkhof heeft men thans, evenals bij het grafwerk voor de St. Janstraat, nog veie resten ontdekt. De ontzettende brand, die op 10 Juli 1553 door deze wijken woedde, heeft het geheele klooster tot een puinhoop gemaakt. Het is toen slechts ten deele hersteld en de spoedig intredende Her vorming verdreef de Predikheeren ge heel uit Rotterdam. Het ontdekken van deze klooster overblijfselen heeft ook de aandacht van den stadsarchivaris getrokken, die het geheel in kaart laat brengen. 't Is verschrikkelijk welk een scha de dit jaar de livreirups of ringelrups in vele boomgaarden van Limburg heeft aangericht. Niet alleen enkele op zich zelf staande appelboomen, maar zelfs geheele boomgaarden zijn totaal bla derloos gemaakt door het vraatzuchtige gespuis, zoodat ze thans midden in den zomer een winterschen indruk maken en natuurlijk geen spoor van eenige opbrengst leveren. Een spoorbrugwachter te Raalte zag zijn 7-jarig kind liggen in het Overijselsche Kanaal. Hij haalde het er direct uit, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Uit het kanaal te Maastricht is opgehaald het lijk van een 61-jarigen man, die des morgens naar zijn werk was gegaan. Te Émmen is een rijwielhersteller met zijn fiets tegen een boom gereden en oogenblikkelijk gedood. Een kind te Zuidveen, nabij Steenwijk, enkele maanden oud, viel van een stoel, waarop de moeder het een oogenblik te voren had neergelegd. Het bleef op de plaats dood. Een landbouwer te Steenwijkerwold, een be jaard man, en vader van een talrijk ge zin, is levenloos uit een in de nabijheid van zijn woning zijnden weiwaterput opgehaald. Een arbeider te Ulrum geraakte onder een zandtrein. Zijn rech- teronderbeen werd afgereden. In den nacht van Vrijdag op Za- lerdag ontdekte de politie, dat personen zich bevonden op het terrein waar de magazijnen van Gebr. Bervoets worden gebouwd. Bij onderzoek bleek, dat het touwwerk van een 15 meter hooge stei ger was losgemaakt, zoodat deze, wan neer de arbeiders er op waren gekomen, naar beneden moest vallen. Er werd door christelijke en katholieke arbeiders gewerkt. In een horlogewinkel te Amsterdam werd eenige weken geleden, bij het keus maken, door een heer een horloge ont vreemd. De winkelier wandelde Vrij dagavond met zijn vrouw en kwam iemand tegen, waarin hij den man, die deze ontvreemding had gepleegd, her kende. Zijn vrouw begaf zich naar hem toe, en vroeg hem hoe laat liet was, waarop deze persoon op zijn armband horloge keek, waarin de vraagster on middellijk liet vermiste horloge ontdek te. Een politieagent heeft dezen ver dachte aangehouden. De politie te Deventer heeft aan gehouden en naar Nijmegen overge bracht een zekeren J. Z., wonende te Amsterdam, die zich waarschijnlijk aan verschillende misdrijven heeft schuldig gemaakt en daar ter stede o.a. een rij wiel onder de waarde te koop aanbood. Hij wordt verdacht, betrokken te zijn bij den diefstal van een motorrijwiel te Haarlemmermeer op 13 Juni en van verduistering van een bedrag van ƒ400 te Amsterdam. Zijn opsporing en aan houding werd verzocht door commissa rissen van politie te Nijmegen en te Amsterdam. De sneltrein Den HaagRotter dam werd Vrijdagavond omstreeks iialf tien op den overweg Binnenwatersloot te Delft tot staan gebracht door inzit tenden van een coupé 3e klasse, om dat een beschonken persoon zich zeer woest aanstelde. Met zeer veel moeite werd de woesteling door twee politie mannen, geassisteerd door twee solda ten. uit den trein verwijderd en gearres teerd. O, die loodgieters! Er was een klein gebrek aan het dak van het gebouw voor het Bevolkings register te 's-Gravenhage. Het euvel zou worden verholpen met mastiek. De pot werd op het dak geplaatst, het vuur aangemaakt en... toen was 't juist tijd om te gaan schaften, zoodat de werk lieden ijlings huiswaarts gingen. Het vuur brandde echter lustig door, zóó hevig dat de voorbijgangers, door den steeds dikkeren rook opmerkzaam geworden, de brandweer alarmeerden, die in een oogwenk met zeer veel ma teriaal ter plaatse was. En den pot doofde, die zóóveel ongerief had kun- nenbrengen, niet alleen voor trouwlus tigen, enz., maar óók voor de legitima tie-kaarten enz. Loodhoudende huishoudelijke ar tikelen. Nog steeds wordt voortge- gaan met liet aanwenden van lood voor liuishoiïlelijke gereedschappen. Zoo constateerde dr. Van Hamei Roos/naar hij in het „Mbl. tegen de Vervalscliin- gen" mededeelt, een hoog loodgehalte bij artikelen, die juist in dezen tijd van vruchtenmoesbereiding veel gebruikt worden (n.l. metalen stampers en klut- sers), zoodat een ernstige waarschu wing tegen dergelijke artikelen op haar plaats is. Bij het verschil in prijs van lood en tin is het aanwenden van eerst genoemd metaal begrijpelijk doch waar de vergiftige eigenschappen van lood natuurlijk algemeen bekend zijn, kan hier alleen sprake zijn van onzui ver winstbejag door toepassing van een goedkoopere, doch voor de gezondheid schadelijke stof Tegen de woeker pr ij- z e n,Een hotelhouder te Parijs, die in eerste instantie tot twee maanden gevangenisstraf en 1000 francs was veroordeeld, omdat hij de prijzen zijner kamers sedert 1914 diad verviervoudigd en in hooger beroep was gegaan, heeft zich vier maanden gevangenisstraf en 2000 fr. boete zien opleggen. De „Matin" doet een gruwelijk verhaal van een 15-jarig meisje te Or leans dat na een heftigen twist met haar moeder deze met een scheermes den hals afsneed. De toestand van de zwaar gewonde vrouw is levensgevaar lijk. Héléne Germaine Jarry was arbeid ster in een weverij, maar wegens wan gedrag ontslagen. Toen haar moeder haar onderhanden nam, ontstond een hevige scène. Het jonge meisje greep een in de keuken liggend scheermes en bracht er haar moeder een wond aan den hals mee toe. De vrouw poogde het mes af te weren en kreeg door een tweeden slag met het mes diepe ver wondingen aan de handen. Zij ont vluchtte aan de furie en werd door voorbijgangers naar liet ziekenhuis ge bracht. De daderes ging kort daarop zichzelve bij de politie aangeven. Zon der omslag of ontroering vertelde zij aan de inspecteurs „ik heb inijn moe der den hals afgesneden." En zij ging voort op onverschilligen toon over liet gebeurde te spreken en vertelde dat zij thuis mishandeld was „Ik ben nog jong: eerst stoppen ze mij in de doos, maar daarna zal ik vrij zijn." De gevaarlijke misdadigster is achter slot gezet. Eenigen tijd geleden werd te Es sen een zekere kapitein Von Mudra gevangen genomen, die sedert een jaar de leiding had van het vluchtelingen kamp aldaar. De man had zich schuldig gemaakt aan allerlei oplichterijen ten nadeele van het vluchtelingenkamp. Het is nu tevens gebleken, dat de2e oplich ter in het geheel geen kapitein is, en ook niet, zooals hij beweerd had, faini- lie is van den bekenden generaal Von I Mudra. Hij heet énkel Mudra, was een- voudig soldaat geweest en in den oor- i iog onderofficier geworden. De oplich- 1 terijen moeten verscheidene millioenen mark bedragen. Men vraagt zich nog af, hoe de autoriteiten er toe gekomen zijn, aan dezen man een zoo verantwoorde lijken post toe te vertrouwen. Een politieagent te Augsburg is plotseling multi-millionnair geworden. Zijn stiefmoeder, die vroeger naar Ame rika getrokken en daar thans gestorven is, heeft hem haar geheele vermogen, zijnde 2!/2 millioen dollar of volgens den huidigen koers 95 millioen mark, nagelaten. Den gummistok bergt hij nu natuurlijk voorgoed op. in de Hollanddèhe Duitsche grens dorpen in de mijnstreek wemelt het van Duitschers, die schier allen gewapend zijn met revolvers. Maar ook de Duit sche vrouwen zijn niet bang oin gewa pend over de grens te komen. Zoo hield de politie te Kerkrade een Duitsche vrouw aan. die gefouilleerd werd en twee geladen revolvers benevens een groot dolkmes onder de ldeeren aan een riem om het lichaam droeg. Bij een volkstelling te Weenen bleek liet aantal mannen met 121.868 verminderd te zijn en het overschot aan vróuwen geweldig gestegen, hoewei ook haar aantal met bijna 7 percent verminderd was. De heele bevolking van Oostenrijk bedraagt thans ongeveer 6 millioen zielen, dat is bijna 250.000 minder dan 10 jaar geleden. Bij een ontsporing van'een tram wagen in de buurt van Soutlipittson (staat Pennsylvanië) zijn 18 passagiers gedood en meer dan 100 gewond. De ontsporing had plaats, doordat een telegraafpaal door den bliksem ge troffen werd en over de rails viel. Ook in de Vereenigde Staten, ge lijk elders zijn er velen, die inzien dat men in een vicieusen cirkel blijft rond draaien met de voortdurende loonsop- drijving en verhooging der productie- 'kosten. Maar in de Unie zijn het ook vereenigidjpen van werknemers en niet alleen individuen, die tot die overtui ging zij» gekomen en berefd zijn er naar te bandelen. Zoo zendt men ons als voorbeeld een manifest van bar biersbedienden die hun stakende vak- genooten opwekken het publiek te steu nen In den strijd tegen de duurte, door den arbeid te hervatten en den eisch om hooger loon en dus hooger prijs voor het publiek te laten vallen. Het manifest gaat uit van de „Bro therhood of employees of the terminal barber shops" te New-York en is ge richt tot de barbiersbedienden die voor het verkrijgen van hooger loon zijn gaan staken. Hoogere loonen. zoo wordt uiteengezet, beteekenen hoogere prijzen en het gevolg is dat een loons- verhooging geen voordeel geeft, daar dit al spoedig door de hoogere levens- kosten weer wordt geabsorbeerd. De Brotherhood is het volkomen eens met het publiek dat men dus de duurte moet bestrijden, de vicieuzen cirkel van hoo gere loonen en stijgende prijzen moet verbreken en weigert dus aan de sta king om hooger loon mee te doen of dien te steunen. De leden van den Brotherhood zullen doorwerken om aldus het publiek te dienen en te helpen in den strijd tegen de duurte omdat het van belang is dat zoowel arbeiders als werkgevers beseffen dat in de wereldcrisis alleen verbetering kan komen, daar matiging in de eischen naar loonen en winsten, en dienovereenkomstig handelen. De Brotherhood prijs zich zelf als de eerste arbeidersorganisatie, die openlijk dit standpunt inneemt. Bij den barbier begint dus de victorie. Te New-York heeft de eerste uit vaart per vliegtuig plaats gevonden. Een predikant, gezeten in een vliegtuig dat bestuurd werd door een luitenant vlieger van de Amerikaansche marine, schudde, terwijl hij het begrafenis-for mulier opzegde, boven het Vrijheids beeld in de New-Yorksche haven de aseli uit van het verbrande stoffelijk overschot van mevr. Sarah Brown. Deze mevrouw Brown, bij haar over lijden een dame van 92 jaar, had dit in haar laatsten brief verzocht. Een zoon en een dochter aanschouwden, op den grond achtergebleven, deze uitvaart. Volkstuintjes. Onze bloementuinen staan thans in vollen bloei rozen, vaste planten, zaadbloe- men en potplanten wedijveren met elkander in bloemenweelde. Willen we ook 't a.s. voorjaar bijtijds weer bloei ende planten in onzen tuin hebben, dan dienen we daar nu reeds voor te zor gen. Op een beschutte piek, eenigszins in de schaduw, zaaien we nu violen, vergeet-mij-hietjes, madeliefjes enz'. Vooral waar violen gezaaid zijn, mag de grond beslist niet droog worden, daar dit mislukken van het zaaisel ten gevolge heeft. Nu moet men gieten be schouwen als een noodzakelijk kwaad eerstens wordt de grondoppervlakte er te veel door dichtgespoeld, waardoor het binnendringen der lucht in den bodem in hooge mate belemmerd wordt en ten tweede zal men de ontkiemende zaden vrij gemakkelijk bloot spoelen, wat verbranden van liet jonge kiemtje in veel gevallen tengevolge heeft. Wan neer men niet bovenstaande rekening houdt, begrijpt men direct waarom we tijdens de warme zomermaanden, veel gewassen liefst in de schaduw zaaien, oi wel, het zaadbed, tot dat dit opkomt, bedekken met een of ander te groote verdamping voorkomend materiaal. Bollen van tulpen en hyacinthen zijn thans zoover afgestorven, dat we ze uit den grond kunnen halen. We leggen ze in de schaduw te drogen, in de zon gaat het wel vlugger, maar de buiten ste, vliezige rok. die lichtbruin van kleur moet zijn bij het rooien, en de eigenlijke bol beschermt, wordt onder den invloed der zon beschadigd en gaat barsten, waardoor de bol minder waardig wordt. Zijn ze eenmaal droog, dan worden ze het besté op een droge koele plaats bewaard totdat de tijd van planten weer is aangebroken. Wanneer het noodig blijkt, om in onzen bloemen tuin te gieten, doen we het bij voorkeur s avonds, we gieten dan terdege en bevochtigen niet alleen de oppervlakte eer. weinig, dit laatste doet meer kwaad dan goe.l. HET VERVOER VAN ZAND EN GRIND GEDURENDE DEN OORLOG. De redacteur van .de Maasbode" te Brussel meldt Volgens de „Nationale Beige" zijn instructies geopend tegen zekere eige naars van schepen en bevrachters enz., die zand en grind voor Duitschland hebben vervoerd. Onder de aangeklaag den zijn niet alleen Belgen maar ook enkele Nederlanders. Ondanks de offi- cieele verklaringen der Nederlandsche officieren, die meedeelden, dat bet zand en grind, door de Duitschers in België ingevoerd, niet diende voor militaire doeleinden maar alleen voor het herstel der wegen, is men, naar het schijnt, van Bellgische zijde besloten, niets na te la ten om licht te brengen in deze zaak en de schuldigen te straffen. DE UITSLUITING IN DE BOUW VAKKEN. De Rotterdamsche correspondent van „de Tel." heeft een onderhoud gehad met het bestuur van den Bouwvakar beidersbond te Rotterdam. Dit constateerde, dat men thans, nu de uitsluiting ruim een week duurt, van een fiasco mag spreken. De patroons hebben gezegd, dat men te Rotterdam' geen klagen had en nagenoeg alle leden van de patroonsorganisatie aan het uit sluitingsbevel gevolg hadden gegeven. De cijfers bewijzen het anders. Er zijn te Rotterdam 380 georgani seerde patroons. Daarvan hebben 118 patroons uitgesloten. Ook beweerden de patroons, dat er te Rotterdam door 60 der arbeiders gewerkt wordt, daar deze 60 behooren tot de katho lieken, de Christelijken en de ongeor ganiseerden. Volgens deze berekening zouden er 8000 bouwvakarbeiders te Rotterdam moeten zijn. Volgens de of- ficeeie opgaaf zijn er te Rotterdam totaal 4500 arbeiders, die voor de uit sluiting in aanmerking zouden komen. De door de patroons bedoelde groepen vormen dus slechts 25 van 't totaal. Wat de organisaties betreft, zijn de juiste cijfers Bouwvakarbeidersbond 2000 leden, waarvan 600 uitgesloten (40 zijn Vrijdag aan het werk gegaan aan het nieuwe postkantoor, waarvoor de ondernemer werd uitgeschakeld) Federatie van Bouwvakarbeiders 700 leden, waarvan 200 uitgesloten Grond- werkersbond 230 leden, waarvan 70 uitgesloten. Totaal werken dus buiten de Christelijke bonden en de ongeorga niseerden 2050 man. Het is dan ook een feit, dat behalve aan die werken, waar de organisaties zelf den arbeid stop zet ten, aan alle belangrijke bouwwerken té Rotterdam wordt gewerkt en men met recht van een fiasco der uitsluiting kan spreken. 't Bestuur van den Bouwvakarbei dersbond deelde mede, dat 'n bestuurs lid van den bond van patroonsvereeni- gingen iaat doorwerken en zich als volgt uitliet jegens de arbeiders Blijf maar aan het werk. Als er een contro leur van dc patroons komt, zal ik wel zeggen dat jullie christelijken zijt." Des- gewenscht zal het bestuur van den Bouwvakarbeidersbond den naam noe men. Voor de patroons zoo vervolgde het bestuur is dit conflict een machtskwestie. Voor ons is het uitslui tend een ioonskvvestie. Wij kunnen ons door de kleine groep christelijken niet laten dwingen een contract te aanvaar den, waarin ons minder loon wordt ver zekerd, dan thans reeds door het groot-" ste aantal patroons wordt betaald. En op dit standpunt blijven wij staan. EEN BRIEF VAN MAARSCHALK FOCH. PARIJS. (V.D.) Ter gelegenheid van de viering van den grooten Onafhanke lijkheidsfeestdag richtte maarschalk Foch een brief aan den president van het Amerikaansche legioen „Strijd makkers, laten wij broeders en trouwe vrienden zijn in de vredespogingen van morgen", verklaarde de maarschalk. Frankrijk en Amerika strijden niet voor veroveringen, wij willen vrij leven, wij en onze kinderen willen een vrede met de volkeren met goeden wil. Wij haten den oorlog wii verdedigen een voudig den vaderlandschen grond. Washington en La Fayette zijn de soldaten van het ideaal gebleven." Zaterdag had een receptie plaats in dc Fransch-Amerikaansche dub, waar bij tegenwoordig was maarschalk Jof- fre. De feesten zijn georganiseerd <Jjpr de helpsters van het Amerikaanschele- gioen en „het werk voor de jeugd en het gezin door gemeenschappelijke hulp. Een iniamerie-bataljon defileerde voor het standbeeld van Washington, waar voornamelijk door de vertegen woordigers van Elzas-Lotharingen schoven werden neergezet. EEN VERKLARING VAN M1LLERAND. BERLIJN. (V. D.Ondervraagd door een Engelsch journalist deed Millerand aldus meldt de „Temps" de vol gende verklaringen Wii hebben groote hoop, zoowel in 't belang van Duitsch land, als in dat der geallieerden, dat Duitschland zich eerlijk en loyaal zai toonen op de conferentie te Spa. ik hoop, dat de Duitschers zullen begrij pen, dat-wij vertrouwen stellen in Fe- hrenbach, wiens verklaringen in den Rijksdag ons met hoop vervullen. De geallieerden zijn het absoluut volkomen eens, zeide de president van den Fran- schen Raad. Deze bijeenkomst moet vruchten dragen. UITWIJZING VAN JODEN. WEENEN. (V. D.) Uit Boedapest wordt gemeld, dat reeds 10.000 Joden zijn uitgewezen. Meerdere uitwijzingen zijn te verwachten. DE GEESTELIJKE BLOKKADE VAN DUITSCHLAND In een openbare vergadering der Ber- lijnsche academie van wetenschappen verklaarde geheimraad Diels, dat men in de vijandelijke landen ernst maakte met de geestelijke blokkade van Duitschland totnogtoe was daardoor echter geen schade aangericht. Het we tenschappelijke hart van Europa slaat nog. De Duitsche wetenschap is bereid tot grootere theoretische en praetische daden haar taak is thans het uitvinden, van nieuwe methoden tot het vervan gen van belangrijke grondstoffen. DE DICTATOR VAN HET SAAR- GEBIED. De „Frankf. Ztg." publiceert een hoofdartikel, getiteld „Der kommende I Diktator für das Saargebiet", waarin zij I de aandacht vestigt op het thans duide- lijk aan het daglicht komende feit, dat j Frankrijk al zijn best doet om het Saar- gebied te annexeeren. Tot eersten uit voerder van dit plan is benoemd majoor Richard, die zelf heeft verklaard, dat hij J onbeperkte volmacht bezit, en dat nie mand, ook niet de internationale Saar- coinmissie, het recht bezit zich met zijn optreden te bemoeien. Hij heeft ronduit gezegd, dat zijn staat komen zal, zoo dra hij den staat van beleg afgekondigd heeft, waardoor de Saarbevolking ge heel overgeleverd zal worden aan het Fransche miilitaire bestuur. Zijn voor naamste helper is de heer Carrière, die hij benoemd heeft tot chef van den op persten mijnraad. Richard en Carrière samen doen alle

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3