LAATSTE BERICHTEN heet het, dat vanuit 1,600,000 tranes minister Marsal bruikt zou zijn en 4 heeft in de commissie vemaa milliard ^or z.jn voorganger^ verschillende andere p der dat hegrootmg ge !"gsten ming van het daarvoor de ^temming parlement e gebieden zou de° vraag'' hebben Opgeworpen of niet de Kamer een geheime commissie zou benoemen en van de -geering op e - derin" verlangen omtrent do wijze, waarop die vier milliard besteed z.jm De Matin" voegt er bij, dat dergelijk gebeurtenissen in de toekomst onmo gelijk zijn, daar hel .tegenwoordige ministerie een afzonderlijke afre e voor de verwoeste gebieden hee gevoerd, zoodat alle., bedragen,^ voor dit doel bestemd zijn, <- gebruikt moeten worden. DE TOESTAND IN IERLAND De toestand in Ierland blijft zorg wekkend e!i de ontvoeringen varort - heidspcrsonenEe^0bJa(ionschef tó be ambten ontslagen had daar deze geen militaire treinen wilden bedienen, is onbelicht en verdwenen. Evenzoo ge neraal Lucas, wiens militaire loopbaan aldus roemloos eindigt. Want een com mandant van een bezettingsleger die op zulk een wijze krijgsgevangen wordt gemaakt heeft geen kansen meer. De Sinn Feiners hebben aan de md ta re autoriteiten schriftelijk verzekerd dat de generaal geen letsel heeft gekre|f" en volgens zijn rang behandeld word maar daarmede Heeft liet leger zijn commandant niet terug. ..„„en,te- Bij de behandeling van de bomeruie wet in het Lagerhuis heeft Lloyd Geor- ge nogmaals verzekerd dat het Brit sche volk de verlangens van dei extre misten nooit inwilligen zal. De Ieren zullen tot het inzicht komen dat geen enkele partij in Engeland aan lerla"d meer zal geven dan de te^hwoordige rceering wil doen, zeide hij. Dit klinkt dreigend en stellig genoeg, maar ziet Lloyd George hier de Bntsche Laboui Party niet over het hoofd DE DEMOCRATISCHE CONVENTIE IN AMERIKA. in de democratische conventie, die te San Francisco wordt gehouden, heerscht geen eensgezindheid. Er is n oartii die Wilson weer wil candidee- ren. voor de derde maai. Er is een sterke partij, die Mac Adoo, den vroe- r,eren minister, schoonzoon van Wil ton, op het schild wil heffen, er zijn nog andere candidaten Palmet en Cox. En dë partijen staan verbitterd tegenover elkander. 'Inzake de politiek is men er ook me eensgezind. Er zal vermoedelijk strijd worden gevoerd om het drankverbods- vraagstuk ofschoon men meent te we ten. dat Wilson zoomin het drankver bod als de lersche kwestie in liet ver kiezingsprogram vermeld wil zien. Een vast besloten element der par tij, w.o. de delegatie uit New-York en andere organisaties uit de oostelijke staten, doen alle mogelijke moeite om die beide onderwerpen wel in het ver kiezingsprogram te krijgen. Wat de drankbestrijding betrett, wordt door sommigen aangenomen, dat een clausule zal worden aangeno men. strekkende om de drankbes.rjj- dingswet te behouden, maar waarin verzet wordt aangeteekend tegen iede re overdreven tenuitvoerlegging der wet, die niet door de grondwet wordt t0Algemeen is men van oordeel dat het verkiezingsprogram een clausule zal bevatten om zooals doorWil son is aanbevollen aan te dun„en op ratificatie van het vredesverdrag zonder punten van voorbehoud, die de Voikenbondsovereenkonist te niet zul len doen. VERRAAD VAN MILITAIRE GEHEIMEN IN JAPAN. Groote opwinding heerscht in Japan over de ontdekking van den verkoop van militaire kaarten en plannen door een jong arisiocratiseli Japanner aan een buitenlandschen militairen attache. Het zijn documenten van weinig mili taire waarde, doch gevreesd wordt dat andere zeer waardevolle plannen reeds vroeger zijn verkocht. De politie ar resteerde den Japanner en den mili tairen attaché, hetgeen naar gevreesd wordt, een casus belli, (reden tot oor logsverklaring) kan opleveren. •AiEMFNuO MCLWS Van de werf der N. V. Scheepsbouw Maatsch. Nieuwe Walerweg te Schie- dam is te water gelaten het voor reke ning der firma Van Nievelt Goudriaan Co. te Rotterdam, in aanbouw zijnde stoomschip „Alchiba". met een draag vermogen van ca. 7700 ton d.w^ en ge bouwd volgens voorschriften en onder speciaal toezicht van Lloyds en geclas- seerd in de hoogste klasse. De hoofdafmetingen zijn lengte 385 v., breedte 50 v., holte 36.6 v. Het schip heeft 3 doorloopende dekken, 4 ruimen, een dieptank en 5 luiken. Het zat worden voorzien van een triple expansie machine met cylinders van 26" X 43" X 70" bij 48 slag. De stoom zal geleverd worden door drie stalen stoomketels met 180 lbs. stoom druk per vierk. duim. De ketels worden voorzien van Howdens Patent gefor- ccerden trek, oververhitten en tevens iingericht om met olie gestookt te wor den. (Wallsend systeem). Het schip heeft een dubbelen bodent over de geheele lengte, waarin, even als in de voórpiek, achterpiek, diep tank en bunkers, vloeibare brandstof voor eigen gebruik geborgen kan worden, terwijl verder de noodige ko lenbunkers aanwezig zijn voor het ge val met kolen gestookt wordt. Zes stalen schotten verdeelen het schip in zeven waterdichte comparti menten. Op het shèiterdek worden ge bouwd de verblijven voor den kapi tein, officieren en machinisten, terwijl de verblijven voor de bemanning zich in het achterschip bevinden. Verder is het schip voorzien van 10 stoomiieren voor het vlugge iaden en en voorzien van draadlooze telegrafie. Het wordt geheel electrisch verlicht lossen. Ten nadeele van de N.V. Gebrs. van den B.'s stoombootreederij aan de Maaskade te Rotterdam is ongeveer J 3800 verduisterd. Hiervan wordt ver dacht de kantoorbediende J. V„ uit de Bleiswijkstraat aldaar, die er, samen met zijn vrou-w, vandoor is gegaan, ver moedelijk naar België. Bekend is ge worden, dat hij tevoren een pas naar België heeft genomen. Men vermoedt, dat hij van liet verduisterde geld een auto heeft gekocht. Door liet hooien kwam de boeren familie Valk te Zutfen (gem. Heino) Dinsdagavond zeer laat thuis. Om streeks half twaalf ging men naar bed. Aan den voorkant van het huis sliep de oude Hendrik Valk met zijn vrouw, zijn zoon en zijn schoondochter. De'drie kleinkinderen sliepen met de meid de 20-jarige Hendrika Oudendijk, in het opkamertje daarnaast. 'Om twee uur werden ze wakker doordat het voor huis begon te branden. Ze sloegen een raam in en daardoor redden zicli de genen, die aan den voorkant sliepen. De meid reikte de kinderen hun door het raam aan, hierna liep ze naar het ach terhuis. Haar verkoold lijk is gisteren morgen gevonden, met het eveneens verkoolde lijk van den 23-jarigen zoon, Hendrik Valk, die op zijn rug van de dee! naar beneden gestort is. Verscheiden varkens en een 50-tal kippen zijn mede omgekomen. Niets heeft men kunnen redden, het huis, de schuren en de hooiberg zijn totaal ver brand. Alleen de koeien, paarden en jong vee dat in de weide liep is behou den gebleven. De oude Hendrik Valk heeft ernstige brandwonden aan hoofd en handen bekomen. Van een burgerwach ter en z n k a r a b ij n. Dezer dagen kreeg een bekend ingezetene van Lonneker, aan den Oldenzaalschen we,r nabij 't Witte Huis een banddefect aan zn auto, vertelt „Tubantia". Hij zette den wagen aan den weg en ging de fout repareeren, terwijl een in de buurt survei/leerende grenswachter een beetje kwam toekijken. Juist dook de automo bilist voorbij de auto neer, toen een- schot knalde en een kogel afketste bo ven 7. n hoofd, tegen het koper van de auto Verschrikt sprongen de automo bilist en de grensbewaker op en even later klonk weer een schot een kom;! ging over de auto en sloeg vlakbijen een boom. Dat werd de beide iieeren te gevaarlijk en ze sprongen achter de auto in een droge sloot, waar ze veilige dekking badder Inmiddels werkte de situatie op de zenuwen van den grens bewaker, die z'n geweer nam en vuurde in de richting vanwaar de schoten ge vallen waren. De automobilist oordeel de dat hiermee een geregeld gevecht ge opend was en hij voelde zich als een generaal, die veilig in dekking z'n troep tegen den vijand aanvoert. Een land bouwer, wat verder op 't veld aan 't werk, had ook de schoten gehoord en zich plat op den buik ter aarde gewor pen uit vrees als een vijand te worden beschouwd. En verder trachtte men door geschreeuw en heftige protesten de aandacht van den schutter te trek ken... de witte vlag ontbrak er no" maar aan. Gelukkig hield iiet vuren op. De giensbewaker ging poolshoogte nemen en het bleek, dat de man die de schoten loste, een lid was van de Lon neker vrijwillige burgerwacht. In die functie was hij in 't bezit van een ka rabijn. Van een gedemobiliseerd kame raad, die in z'n diensttijd een aantal patronen had „achterover gedrukt" zooals de geijkte term luidt, had hij dé patronen gekregen en nu was hij zich daarmede aan het oefenen, zonder'op te erl Pn;rHfHdC,k0gels misschien 00k een verleerd doel zouden kunnen raken 7) grfnswachter maakte natuurlijk rien h! ?p en de karabijn werd den burgerwachter reedS afgenomen. Wat dan ook wel een allereerste ver- eischte mag worden genoemd. Gisterenmiddag had aan het ein de van de Middachterallee te de Steeg een treurig tramongeluk plaats. Toen de conducteur op de stoomtram naar Dieren bezig was om kaartjes te con troleeren had hij, bij het buitenom over stappen van den eenen wagen naar den anderen liet ongeluk tussehen de wa gens te vallen, tengevolge waarvan hem de wielen over de bovenbeenen reden en nij in deerniswaardigen toestand werd opgenomen. Met de tram naar Dieren vervoerd, overleed hij weldra hij laat achteVrr°UWvrf ,dr'e, jei|gd'ge kinderen «WH, ~ulet ,de electrisclie tram Am sterdam—Haarlem is Woensdagavond wederom een ongeluk gebeurd. Nabij de Liebrug geraakte een wielrijder on der de tram, die circa half zes uit Am sterdam vertrokken was. Daar er geen opvijzelmateriaal aanwezig was, pro beerde men door de tram achteruit te duwen den ongelukkige te bevrijden, doch dit gelukte niet. Eerst na 20 mi nuten was er materieel ter plaatse van het ongeluk, waarna men de tram kon opvijzelen. Met een vrachtauto, die met behulp van beddegoed daartoe in aller- haast gereed was gemaakt, werd de ongelukkige naar het St. Elisabeths- gasiliuis te Haarlem vervoerd. De toe stand van den ongelukkige, uit Zand- voort afkomstig, is hoogst ernstig. In het circus Hagenbeek te Rot terdam ontstond gisterenmiddag een klein paniekje, toen een der bruine be ren, die dienst weigerde liet dier schijnt aan fietsen erg liet land te heb ben een kastijding opliep, die Hij zich noode liet welgevallen. Bruintje maakte zooveel kabaal, dat een deel van het publiek onnoodig angstig werd en de tent wilde ontvluchten. Het kordaat optreden van de aanwe zige politie en de koelbloedigheid van den dompteur voorkwamen erger. Te Geldersch Veenendaal is gis terenmiddag brand uitgebroken in een door drie gezinnen bewoond perceel. Dank zij liet spoedig optreden van de brandweer mocht het gelukken de be lendende huizen te behouden. Eenige geiten kwamen in de vlammen om. Het huis, eigendom van de weduwe B., werd een prooi der vlammen. Van den inboe del kon nagenoeg niets worden gered. Het gebouw was verzekerd, doch de in boedels niet. Uit het onderzoek is ge bleken, dat de brand was veroorzaakt door een vijfjarig knaapje, die bij de afwezigheid der ouders met lucifers had gespeeld. Een ernstig ongeluk vond te Hal- berstadt in Saksen plaats. Tijdens een avondconcert in liet stedelijk park, stond opeens ee»i dame in lichte laaie. Toen men er in geslaagd was het vuur te dooven, bleek het, dat haar geheele lichaam overdekt was met brandwon den. Zij werd naar een hospitaal over gebracht, waar ze kort na aankomst overleed. De overheid stelde een onder zoek in en het bleek, dat een onschuldig rooker de oorzaak van het ongeluk was. Er was een vonkje van zijn sigaar op de japon van het slachtoffer gevallen. De ze japon was van zoogenaamde kunst zijde vervaardigd en deze zijde bevatte veel cellulose, een gemakkelijk ontvlam bare stof. De japon stond ineens in vlam en verbrandde, zoo goed als geen asch achterlatende. De justitie van Halberstadt zoekt thans naar de afkomst en de samenstel ling van het gevaarlijke weefsel. In liet „Hamburger Fremdcnblatt" behandelt de directeur-generaal van den Norddeutsche Lloyd von Heinecke 't herstel van het Duitsche overzeesche verkeer, dat voor de hervatting van de Duitsche betrekkingen met de landen overzee als hoofdvoorwaarde een eigen Duitsche handelsvloot stelt. De Duit sche invoer van overzee bedroeg voor den oorlog 53 millioen bruto register ton, waarvan aan Duitsche schepen 48 millioen werd geleverd. Het geringe passiêf van de vrachtbalans van des tijds belastte liet economische leven zwaar en de enkel passief staande vrachtbaians van heden maakt ook bij een beduidend geringer overzeesch ver keer dit geheel onmogelijk. Daar Duitschland zonder buitenlandsche le vensmiddelen en buitenlandsche grond stoffen verhongert, is een bestand van 122 millioen ton ^.-liecpsruimte het be staansminimum voor het Duitsche eco- nomische leven. De Edinburgsehe correspondent van de „Times" meldt, dat in de pa pierfabriek van Mid-Lothian in den laatsten tijd groote hoeveelheden es- I partogras uit Noord-Afrika en Spanje zijn verwerkt, maar nog altijd is die hoeveelheid te klein, om alle machines aan den gang te houden. De papier- j fabrikanten zijn natuurlijk blij, dat zij, na het tekort aan grondstoffen, waar- mee zij in den laatsten tijd te kampen 1 hadden. nieuwe voorraden hebben, j maar zijn voorzichtig in de beoordee ling van den invloed, dien dit op de markt zal hebben. Zij twijfelen, of er vóór Augustus, wanneer de nieuwe oogst begint, nog aanvoer zal komen. Pas in den herfst zal men kunnen zeg gen, of er voldoende voorraden be schikbaar zullen zijn. Men hoopt ech ter, dat de toestand over eenige maan den gunstiger zal zijn. De fabrieken in Mid-Lothian leggen zich vooral toe op het maken van de beste kwaliteiten van schrijfpapier en jrapier voor drukwerk. Zij produceeren niet veel krantenpapier. - De „Times" bevat eefi bericht uit Grand Junction (Colorado), volgens hetwelk een zekere „Cherokee Bill" zijn 123en verjaardag heeft gevierd. „Che rokee Bill", die onder geen anderen naam bekend is, werd geboren op 6 Juni 1797 en wordt beschouwd ali de oudste man in Amerika, in z'n jeugd vocht hij nog met pijl en boog en toen hij op 15-jarigen leeftijd in dienst ging, gebruikte hij dit primitieve wapen. 1812 vocht hij tegen de Engelschen. „Che rokee Bill" begint zwak te worden, doch heeft nog een goeden eetlust. Tegen te korte rok ken. De „Daily Telegraph" ver neemt dat het departement van justitie te Washington officieel heeft gede creteerd, dat de vrouwerokken voort aan tot beneden de knie moeten rei ken. Men had aan het departement verzocht, zich over deze teere kwestie uit te spreken. Voordat de inspecteur van het departement hiertoe overging, had een optocht van mannequins, wier rokken niet verder dan tot de knie kwamen, voor hem plaats gehad. Ter motiveering van de beslissing werd ernstig aangevoerd, dat de aldus ver kregen besparing van.stof ten nadeele van de zedigheid der vrouwen werd bereikt. De nationale bond van kleinhande laars in gemaakte kleeren heeft er op gewezen, dat er aanzienlijke voorra den van „verkorte" rokken zijn, en dat de geëischte verandering noodlottig voor den handel zou zijn. Toch zal men de rokken langer moeten maken. Eenige Parijsche firma's hebben hun prijzen verlaagd, onder voorwend sel van den stand der valuta. Naar ver luidt is deze reductie echter onbeteeke- nend en betreft, volgens de „Homme Libre" het firma's die er eenvoudig toe zijn overgegaan, hun winst te beperken. Doch het verdient niettemin de aan dacht, dat zij dit kunnen doen zonder schade te lijden, en het wettigt de ver onderstelling, dat zij dikwijls overmati ge winst nemen, doch ook, dat de vrees voor den klant het beginsel der wijs heid is. Laai het publiek voet bij stuk houden, zoo besluit de „Homme Libre", laat het zicli nog eenigen tijd verzetten. Dan zullen zij, die met groote voorraden zitten, wel gedwongen zijn lagere eischen te stellen. Overal, waar de ver bruiker niet koopt en de handelaar nog aarzelt om zijn prijzen te verlagen, doet zich in den groothandel steeds opnieuw de baisse gevoelen. Zoo is te Bordeaux in verband met de gunstige vooruitzichten omtrent den wijnoogst in de Gironde, de wijnprijs aanzienlijk gedaald, Wijnbouwers, die de vorige maand weigerden te verkoo- pen tegen 1500 fr. per vat, doen thans aanbiedingen tegen 1300 fr. Te Poitiers zijn de volgende prijzen gemaakt vette koeien 450 a 500 fr., in plaats van 700 fr. in de vorige maand, ossen, midden soort, 450 fr. in plaats van 700 fr., schapen in de wol 650 a 700 fr. in plaats van 800 fr. De prijzen der oliën en vetten dalen te Marseille nog steeds. Op alle pro- vinciemarkten, doch ook te Parijs, da len de prijzen van ossen, varkens, ge vogelte en konijnen. Tussehen Horbacli en de Locht is op Duitsch grondgebied het lijk gevon den van zekeren M. Spierts, een Hollan der, te Treebeek woonachtig, die bleek vermoord te zijn. De jongeman, die slechts 22 jaar oud was, was vreeselijk verminkt. Vermoedelijk is hij door een schot gewond en daarna door zijn be- lager(s) op gruwelijke wijze afge maakt. Een portefeuille niet een klein bedrag aan marken is hem ontvreemd, alsmede zijn fiets. Door het parket te Aken is met be hulp der Nederlandsche marechaussee een onderzoek ingesteld. De fiets is vlak bij de grens teruggevonden. In den Zwitserschen Landdag is een debat van twee dagen gevoerd over de controle op de vreemdelingen. De meeste reizigers drongen aan op onmiddellijke verzachting van de poli- tie-bepahngen. Men wilde de controle beperken tot een eenvoudige visitatie van de passen aan de grens en de ver plichte aanmelding bij de politie enz. vermelden. Er werd op gewezen, dat er voor een bedrag van bijna 2% milliard in hotels en andere inrichtin gen voor het vreemdelingenverkeer is belegd en dat ongeveer 43.000 perso nen er werk in vinden. Bondsraad Ha- berlin, die namens de regeering op trad, weigerde het controlesysteem te laten varen, doch was bereid maatre gelen te nemen, opdat de controle aan de grenzen snel en zonder kosten zou geschieden. Ten slotte werd een motie aangenomen, waarin uitgesproken werd, dat de politie-controle op vreemdelingen zich moest bepalen tot een eenvoudig onderzoek aan de pas poorten aan de grens. Het reizen wordt dus veel gemakkelijker ge maakt. Op verzoek van de Canadeesche autoriteiten houdt de politie van Scot land Yard te Londen zich thans bezig met het opsporen van een zekeren Am brose Small, een muiti-millionair uit Canada, die sedert 2 December wordt vermist. Ambrose Small was eigenaar van verscheidene theaters, o.a. van de Groote Opera van Toronto en directeur van verschillende maatschappijen. Eeni-, ge dagen voor zijn verdwijnen had hij het grootste gedeelte zijner bezittingen voor de som van 1.680.000 dollar ver kocht. Den dag, waarop hij voor het laatst werd gezien, had hij juist een cheque van 1.600.000 dollar geïnd. Zijn secretaris is eveneens verdwe nen, drie dagen later. De familie looft een belooning van 10.000 pond sterling uit voor inlichtingen indien Small nog leeft en 3000 pond, indien men kan aan wijzen, waar zich het lijk bevindt. DE KAMERLEDEN WIJNKOOP EN KRUIJT IN RUSLAND. De heer D. Wijnkoop is als vertegen woordiger van de Communistische par tij in Nederland op 18 Juni in Petro- grad aangekomen, van waar hij naar Moskou is vertrokken. Daar heeft hij reeds een voorconferentie van de Derde internationale bijgewoond. Ook de vol gende conferentie zal hij als vertegen woordiger van de Neder!. Communisti sche partij bijwonen. Ook de heeren Van Leuven en ds. Kruvt vertoeven op het oogenblik in Rusland. GEMEENTELIJKE VISCHWINKELS. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft met 21 tegen 20 stemmen de voordracht om het aantal gemeentelijke visclnvinkels van elf op vijf-en-twintig te brengen, verworpen. PLAATSELIJKE KEUZE. Door het verloop der politieke ge beurtenissen is de behandeling van het initiatief-wetsvoorstel Rutgers c. s. in dit zittingsjaar der Kamer buitengeslo ten. De demonstratie, die voorbereid werd, om kort voor de openbare be handeling in Den Haag te houden, wordt dan ook uitgesteld totdat bekend kan zijn, wanneer het wetsvoorstel in openbare behandeling komt. BUSKRUITFABRIEK DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. MUNCHEN. (V. D.) In Rothenheim sloeg gisterenavond omstreeks 7 uur de bliksem in de buskruitfabriek Winter holler, waarbij een gedeelte van den voorraad onmiddellijk in de lucht vloog. Daarna hadden nog een aantal kleine ontploffingen plaats. Tegen 8 uur ontstond een geweldige ontploffing in het hoofdmagazijn. De gebouwen werden geheel verwoest, terwijl in de stad duizende ruiten werden vernield. Nog andere verwoestingen werden aangericht. Om 10 uur waren de ontploffingen nog niet ten einde. De geheele omgeving van de ramp is afgezet, aangezien er nog gevaar bestaat voor meerdere ontploffingen. Men weet niet hoe groot het aantal slachtoffers is. DU1TSCHERS DOOR POLEN GEFUSILLEERD. BERLIJN (V. D.) Het doodschieten van 17 Duitsche arbeidersleiders dooi de Polen op 25 Mei te Graudenz wordt titans door betrouwbare berichten en door mededeel ingen van Poolsche bla den bevestigd. De arbeidersleiders wa ren door de Polen in hechtenis genomen als de bewerkers van eene te Graudenz aangeplakte proclamatie, waarin de ar beiders waren opgeroepen, ten scherp ste te protesteeren tegen afscheiding van Oost- en West-Pruisen en de even- tueeie toewijzing daarvan aan Polen. Om dezelfde reden werden toen andere Duitsche arbeidersleiders eveneens in hechtenis genomen en naar Warschau gebracht aangaande hun lot is nog niets bekend. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Hollandsche Lloyd. .Gelria" (thuisreis) 29 Juni van Lissabon. Kon. West Ind. Maildienst. .Alkmaar" 28 Juni van Caleta Coloso te Panama. Rotterdamsche Lloyd. .Djeniber" 24 juni van Rotterdam te Ba tavia. .Kediri" van Rotterdam naarlföirry, pass. 30 Juni v.m. Dungeness. .Patria" 28 Juni van Rotterdam te Batavia. HollandAmerika Lijn. .Kinderdijk" 30 Juni van Rotterdam naar New-York. Veendijk" 28 Juni van New-York naar naar Java. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 1 Juli 1920. Aalbessen 19J) a 391? ct. frambozen 75 a 95!) ct. aardbeien 51!_> a 63!) ct. ker sen 40 a 59 ct. kruisbessen 25I) a 28!) ct. tomaten 55 ct. doperwten 11 a 13!) ct. tuinboonen 5 a 6!) ct. suikerboonen 42(4 a 45'/) ct. peulen 3 a 7ct., alles per K.G. eieren 12!) ct. meloenen 69 ct. a ƒ1.10; savoye kool 7 ct.. alles per stuk uien 4 a 5V) ct. peen 12 a 18!) ct. kroten 9J) al!1/) ct., ajies per bos postelein 18 a 3! ct. andijvie 2a 12 ct. snijbiet 15 ct. zuring 12 ct. moskrut 11 a 13 ct. peterselie 31 ct., alles per mand. Middelburg, 1 Juli. Boter 1.50 a 1.60 per 5 ons. Eieren 12.50 a 13.50 per 100 stuks. WISSELKOERSEN Noteering van heden 1 Juli, des midd. 2/> u. Cheque. Berlijn 7.357.55; Brussel ƒ24.35 ƒ24.55; Londen ƒ11.11ƒ11.16; New- York ƒ2.75—ƒ2.82; Parijs 23.20—23.40; VVeenen 1.90ƒ2.05. Bankpapier. Belgische Francs ƒ24.4024.65 Fraii- sche Francs 23.3023.60 Kronen (afgest.) ƒ1.75ƒ1.82; Kronen (niet afgest.) ƒ1.55ƒ1.75; Marken (groen) ƒ7.40—ƒ7.60; Marken (rood) f7.50— j 7.75; Ponden 11.1011.20 Dollars 2.72—f 2.80. WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 2 Juli Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke rich tingen. Betrokken tot zwaar bewolkt. Kans op regen of onweersbuien. Iets warmer. HOOGWATER TE VLISSINGEN (Zomertijd). Juli v.m. n.m. Vrijdag 2 2.58 3.13 Zaterdag 4 4.07 4.17 Maandag o 4.41 4.48 Dinsdag 6 5.17 5.27

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3