■•"uk- m Provitïdeoieuws INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND dezen zomer moet worden gedou bleerd of getripleerd zelfs heeft men van twee der uitgeschreven reizen (al le met 30 deelnemers) negen reizen moeten maken, om alle aanvragers te bevredigen. Een speciale commissie voor de pas sen en visa werd ingesteld. Het aantal leden klimt deze maand tot plm. 18000. Hei hoofdbestuur aan- vaaidde het beheer over de Neder landsche Zomerhuisstichting. Het eer ste huis, te Nunspeet aangekocht, bleek reeds een volledig succes. In die richting zal worden voortgewerkt. Het hoofdbestuur is in relatie getre den met het Office national du Tou risme te Parijs en zal in overleg met dit bureau overwegen het maken van groote en kleine reizen in Frankrjjk, waarbij niet zoozeer Parijs op den voorgrond zal staan, als wel de ove rige bij de toeristen tot nu toe te wei nig bekende toeristengebieden in dit tand. Gemeenteraadsverkiezing te Leiden. De gisteren gehouden stemming ter verkiezing van leden van den gemeen teraad te Leiden had tot uitslag dat gekozen werden 7 katholieken, 7 anti revolutionairen, 5 christelijk-histori- schen, 7 sociaal-democraten, t unie liberaal, I oud-liberaal, 2 vrijzinnig- democraten en 1 communist. Het aantal zetels der R. Kath. bleef constant, dat der anti-revolutionairen en Christ.-historischen vermeerderde elk met 2. De sociaal-democraten ver loren 2 zetels. De unie-liberalen kregen een verte genwoordiger in den heer Eerdmans, terwijl de vrijzinnig-democraten een zetel winst maakten. De communisten blijven vertegenwoordigd door dr. Knuttel. De verhouding is thans 19 rechts en 12 links. Evenals te Maastricht heeft ook te Leiden door het deelnemen der vrou wen aan de verkiezing, de rechterzijde gewonnen en wel 3 zetels. Scheepvaartbeweging. Gedurende Juni 1920 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 657 sche pen, metende 792,222 netto reg. ton, waarvan 10 zeilschepen met. 42o2 net to reg. ton en 18 zeelichters metende 12.046 netto reg. ton, 32 vreemde sleepbooten, 6 bijleggers, 3 proefstoo- mers, 3 stuks baggermateriaal, 1 sloo- per, 1 zeiljacht, 6 marinevaartuigen, en waaronder 11 stoomschepen, die aan de Vondelingenplaat hébben gebun kerd. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 597 schepen, met. 727,409 netto reg. ton. In Juni 1919 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 382 schepen, met. 422,892 netto reg. ton, waarvan 8 zeil schepen, met. 1795 netto reg. ton en 1 zeelichter, met. 710 netto reg. ton, 1 vreemde sleepboot, 14 bijleggers, 1 proefstoomer, 10 zandzuigers, 3 niari- nevaartuigen. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 372 schepen, metende 422,274 netto reg. ton. Sedert 1 januari zijn aangekomen Schepen N. R. T. N Waterweg 1920 2492 3,007,078 1920 2297 2,179,292 Rotterdam 1920 2175 2,721,424 1919 1970 2.157,099! Dure schilderijen. Op de veiling der firma Frederik Muller te Amsterdam zijn o.m. ver kocht vier bekende schilderijen, waar onder twee Rembrandt's. De „Ephra- im Bonus" heeft 88.000 gulden, de „Jozef, zijn droomen vertellende", 45,000 gulden, de Jan Steen „Het Joodsche Bruidje" 73.000 gulden, de lzaak van Ostade „Winterlandschap", 37,000 gulden opgebracht. Kooper was de firma Frederik Muller voor haar lastgevers. De Nederlandsche Hypotheekbank. Vanaf 1 Juli stellen de Nederland sche Hypotheekbank te Veendam een beperkt bedrag 5j/2- Pandbrieven a 100 verkrijgbaar in stukken van 1000, 500, 200 en 50, met een verplichte uitloting van minstens 4 per jaar tegen 100 aanvangende uiterlijk in Januari 1926. Het stelsel van uitloting is zoodanig ingericht, dat bij afname van 25 op eenvolgende nummers de aflossing a 100 van één stuk per jaar is ge waarborgd. Kinderen naar buiten. Tengevolge der overstrooming van het platteland door de Weensche en Hongaarsche kinderen, stuit de centrale commissie voor uitzending van Neder landsche kinderen naar buiten op on gekende moeilijkheden bij het opsporen van gezinnen geschikt en bereid een zwak, doch overigens gezond landge- nootje voor den tijd van zes weken te huisvesten, zelfs wanneer daarvoor een billijke vergoeding wordt toegestaan. Het aantal zwakke Nederlandsche stadskinderen dat dagelijks op uitzen ding wacht is ontstellend groot. Daar om mag hief dankbaar vermeld worden dat dank zij de activiteit van het plaat selijk comité te Gorredijk, Wijnjeterp en omstreken 80 kinderen uit Amster dam, Rotterdam en Den Haag daar 9 Juli in verschillende gezinnen zullen v"--' genomen. rovincie volgt nu het voor iet gastvrije Friesland Wat ele plaatsen mogelijk geble- voor een geheele provincie gemakkelijk te bereiken zijn. Kinder vrienden op het platteland bewijst gast vrijheid aan het Nederlandsche kind en bedenkt „wie spoedig helpt, helpt dub bel VL1SS1NGEN, 1 JULI. Aan het postkantoor Vlissingen werd gedurende de maand Juni 1920 in de Rijkspostspaarbank ingelegd ƒ47851.10 en terugbetaald ƒ45801.40. Heden herdacht de lieer W. Kolp, metselaarsbaas bij de Kon. Maatsch. „de Schelde" den dag waarop hij vóór 40 jaar bij genoemde maatschappij in dienst trad. De harmonie „St. Caecilia" zal he denavond te half acht uur een muzika le wandeling door de stad maken, ter gelegenheid van de inwijding van het nieuwe vaandel van de R.-Kath. turn- vereeniging „Sparta". Bij het onweer van Dinsdagavond zijn de vlasfabriek van de Gebrs. Pari- daen te Sint Kruis en de landbouw- schuur van Cam. Bodts in den Biezen- polder te Eede door den bliksem getrof fen en afgebrand. Het eerste was niet verzekerd, liet tweede was verzekerd, doch laag. In een weide in de Zevenhofsteden- straat, onder IJzendijice, werd van den landbouwer van Hijfte een paard ge troffen en gedood. In de gisteren te Hulst gehouden aJ- gemeene vergadering van de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw werd be sloten in September 1921 een provin ciale tentoonstelling te houden te Mid delburg. Het Rijk heeft voor de tentoonstelling ƒ5000 subsidie toegezegd. Aan H. M. de Koningin zal verzocht worden als Beschermvrouwe der ten toonstelling op te treden, terwijl de Prins beschermheer zal zijn. Eerevoor zitters zullen zijn de heeren Dijckmees- ter, Commissaris der Koningin in Zee land, de minister van landbouw en de burgemeester van Middelburg. Door den Commissaris der Koningin zijn in de gezondheidscommissiën in Zeeland alle periodieke aftredende le iden herbenoemd. Gids voor Zuid- en Noord-Bevetand. De vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingenverkeer op Zuid- en Noord-Beveiand heeft een gids voor Zuid- en Noord-Beveland uitgegeven, waarmede het doel het opwegen tot een bezoek aan deze eilanden, ze ker wel bereikt zal worden. Dc gids toch geeft een zoo'n duide lijk beeld van de schöène en vrucht bare eilanden, dat wie hem in handen krijgt, opgewekt zal worden tot een uitstapje naar het Goesche land of Noord-Beveland. Tal van stads- en dorpsgezichten verhoogen de aantrek kelijkheid van dezen gids, waarmede de vereeniging alle eer heeft ingelegd, terwijl de typografische uitvoering door de firma Oosterbaan Ie Cointre te Goes den goeden naam dezer firma ten voile handhaaft. Aan den gids is een rijwiel- en wan- delkaart toegevoegd. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de gemeente Zeeland tot gezworene van den Adriaanpolder J. de Regt, te Kort- gene tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Boonepolder A. van Dijke, te 's-Gravenpolder; tot gezworene van den Nieuwen anex Stavenissepolder C. Luyk Jz., te Stavenisse; tot dijkgraaf van den Kanaalpolder B. F. van Hijfte, te Phi lippine in liet bestuur van den Nieuw- landepolder, tot dijkgraaf J. Verlare Jz. en tot gezworene J. Blok Az., beiden te Krabbendijke tot gezworene van den Stadspolder C. P. Kallewaard te Kort- gene tot gezworene van den Nieuw- Noord-Bevelander A. Hansen, te Co- lijnsplaat in het bestuur van den Wil lemspolder (Noord-Beveland), tot dijk graaf S. J. de Regt, en tot gezworene M. i. Verhulst, beiden te Wissekerke tot gezworene van het waterschap El- lewoutsdijk M. Rentmeester, te Ove- zand tot gezworene van den Reigers- bergschen polder P. Bruynzeel, te Ril land tot gezworene van den Mariapol- der (Noord-Beveland) J. van der Maas, te Wissekerke tot gezworene van het waterschap Poortvliet E. van der Slikke en H. van Westen, beiden te Poortvliet tat gezworene van het waterschap Groote St. Anna en Nieuw Hoven 1. de Bruyne A., te Cadzand tot lid van het bestuur van het landschap voor de Nol tusschen den Koude- en den Lovenpol- der J. van Wijck, te Hoek tot gezwo rene van het waterschap St. Maartens dijk P. J. Noom, te St. Maartensdijk tot gezworene van den Heer Janszpol- der J. de Kam Cz., te Wissekerke tot gezworene van den polder Oosterban van Schouwen N. G. Fasol te Renesse tot gezworene van den Nieuw-St. Joos- landpolder C. Dingentanse, te Nieuw en St. Joosiand tot gezworene van het waterschap Nieuw-Bommenede N. A. Deïst, te Zonnemaire tot gezworene van den Oud-Noord-Bevelandpolder P. Zuydweg te Kats tot gezworene van het waterschap Loven- en Willemskerke G. Tollenaar, te Hoek tot gezworene van den Dreischorpolder N. J, van den Bout, te Dreischor tot dijkgraaf van den Oudepolder van St. Philipsland A. A. van Nieuwenhuysen, te St. Philips land tot gezworene van het water schap Ooster- en Sir Jansland A. S. van Hoeve, te Sir Jansland tot gezwo rene van den Thoornpolder W. de Jonge, te Wissekerke. PROVINCIALE STATEN. Door de vereeniging voor Handels onderwijs te Middelburg zijn aan de Provinciale Staten twee adressen ver zonden. waarin resj£ wordt gevraagd de subsidie voor de Handelsdagschool te verhoogen van een maximum van 5000 tot 10,000 en die voor de Han delsavondschool van 10 op 15 der gewone uitgaven en het maximum van 2000 op 3000. Ged. Staten zeggen, dat voldoen aan dit verzoek zou zijn afwijking van den regel in zulke gevallen toegepast en stellen voor de subsidie voor, beide scholen vast te stellen op 15 dei- gewone uitgaven met een maximum van 6735 voor de dagschool en 1800 voor de avondschool. Voorgesteld worden wijzigingen in de begrooiingen voor 1919 en 1920, waardoor hei eindcijfer resp. met 14,000 en 604,592.50 wordt ver hoogd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kérk. Beroepen te Meppel ds, A. K. Straatsma te Oosterzee. Classicale vergadering te Middelburg. De vergadering van de classis Mid delburg der Ned. Herv. Kerk heeft Woensdag plaats gehad, onder voor zitterschap van ds. N. M. de Ligt. Te genwoordig waren 26 ouderlingen en 21 predikanten. De voorzitter opende, na gebed, de vergadering met een toespraak, waarin hij wees op den ernst der aan de orde zijnde Synodale, voorstellen. Van deze voorstellen ver wierven het eerste en tweede, betref fende de verruiming van de verkies baarheid tot lid van het Provinciaal kerkbestuur en van de Synode, bijna aile stemmen der aanwezigen. Even zoo het voorstel tot het mogen hou den der classicale vergaderingen ook in een andere plaats dan de hoofdstad van het ressort. Voorstel IV, bedoelende eene Syno de van 45 leden te doen kiezen door de classicale vergaderingen en de Waalsche Reimte, werd uitvoerig be sproken. Hierbij werd 'net voorstel der vrijzinnigen om eene Synode van 50 leden te doen kiezen door de lidmaten of d.e kerkeraden., verdedigd door dr. Cannegieter en van verschillende zij den bestreden. Ook de richtings kwestie kwam hierbij ter sprake. Ech ter achtte men over het algemeen een Synode, die docir de classicale verga deringen zou gekozen zijn, in elk ge vat een betere vertegenwoordiging der kerk dan de tegenwoordige en veree- nigde zich derhalve met algemeene stemmen op één na met dit in het aangeboden reglement behartigd be ginsel. Echter spraken 25 leden op voorstel van ds. De Visser den wensch uit, dat de Synode alsnog voldoet aan den wensch van haren president, uit gesproken in de zitting van het vorige jaar, dat het benoemen van een com missie tot het uitwerken van de wijze, waarop de nieuwe Synode zal werken, en dit rapport aan de classicale verga deringen opnieuw aanbieden. Voorstel V (afschaffing van hei veto-recht van de leden der Provinci ale kerkbesturen) verwierf 5 stemmen, terwijl 42 leden er zich voor verklaar den alleen voor het geval de grootere Synode er komt. Een lid verklaarde er zich geheel tegen. Voorste! VI (bedoelende gelegen heid te scheppen om in de Ned. Herv. Kerk door middel van een collegium doctum predikant te worden, ook voor hen, die aan een wettig erkende in richting van hooger onderwijs in Ne derland hebben gestudeerd en niet aan een Universiteit), verwierf 36 stemmen voor en 13 tegen. Voorstel VI (Reglement op de kerk visitatie) verwierf zonder discussie al le stemmen.' Zoo ook het reglement op het beheer, waartegen echter een lid bezwaren had, daar hij meende dat de kerk het niet töt een proces als waar toe het reglement waarschijnlijk zat voeren, mocht laten aankomen. Vol gens wijten minister Talma zoude de ze materie met al wat er aan vast zit, alleen door een compromis van staats wege definitief te regelen zijn en in zoovere een reglement als het voorge stelde staatsgevaarlijk mogen heeten. Het Synodale concept-reglement op de predikantstracteinenten werd ver volgens uitvoerig besproken. Door ds. Taima uit Vlissingen werd hierbij de volgende motie verdedigd De classi cale vergadering van Middelburg, overtuigd van het groote belang eener behoorlijke tracteinentsregeling der predikanten, beseffende zoowel de be zwaren eener meerderheid en finanei- eeie bijdragen van eene minderheid te ontvangen als van deze laatste en bij te dragen waar in hare godsdienstige behoeften haar inziens niet wordt voorzien, adviseert de Synode het aanhangig concept op de predikants- tractementen in te voeren, maar ver zoekt rekening te houden met boven genoemde bezwaren in dezer voege, dat aan een georganiseerde minder heid ter plaatse van een nader te be palen grootte, een som evenredig aan haar ledental uit dpn H. O. worde uit gekeerd ter voorziening- in hare gods dienstige behoeften. Dr. Cannegieter verklaarde deze motie zeer op prijs te stellen, doch haar slechts subsidiair te aanvaarden, daar volgens hem de bekende Deven- ter-motie der vrijzinnigen de meest rechte weg is om in de godsdienstige behoeften der minderheden te voor zien en het reglement te doen slagen. Hij stelde derhalve voor in het regle ment de bepaling op te nemen, dat het „niet zal worden ingevoerd voordat de reglementaire bijdragen in de gods dienstige verzorging van minderheden zooveel mogelijk zal zijn voorzien." Van verschillende zijden werd be treurd, dat de richtingskwestie ook hierbij weder ter sprake werd ge bracht en betoogd, dat alleen de ont zettende nood van vele predükantsge- zinnen in het geding mocht worden gebracht. Ten slotte verwierf het con cept-regiement de stemmen van alle leden der vergadering op twee na, welke twee tegenstemmende leden echter een van buiten de classis- inge diend voorstel aanbevolen en een col lecte te doen houden ten einde dade lijke hulp te verteenen aan die predi kanten, welke geen 2000 tractement hebben, waarvoor ongeveer 160,000 (jaarlijks) zoude benoodigd zijn. De motie der vrijzinnigen verwierf 3 stemmen, terwijl met de motie-Talma 36 leden zich vereenigden. - Voorstel VII der Synode (inzake de kosten op het bestuur) werd met alge meene stemmen aangenomen. Hierna bracht ds. Maas van Gapinge verslag uit van de verrichtingen van den classicalen zendingsraad, welke meer en meer het middelpunt van het vrij actieve zendingswerk wordt, dat van Walcheren uitgaat. Herkozen werden tot 'primus leden van het classicaal bestuur ds. J. de Visser te Middelburg en ds. A. S. Tal- ma te Vlissingen, tot secundus leden dr. O. Norel te Vlissingen en ds. L. B. Tjebbes te Middelburg tot assessor en secundus van den scriba en quaes tor ds. Talma, tot primus-lid ouderling de heer W. Kosten, oud-ouderling te Middelburg, tot quaestor ds. C. L. Voorhoeve te Vlissingen. Voorts werden gekozen tot secun dus-lid van het classicaal bestuur ds. C. de Wijk te Zoittelande en ds. J. W. Maas te Gapinge en tot secundus-lid ouderling van het classicaal bestuur de heer H. J. Wijnne, ouderling te Middelburg. Geref. Kerken. Beroepen tc Bunscho ten ds. F. Tollenaar te Brouwers haven. Ds. G. H. Toebes, predikant te St. Laurens heeft eervol emeritaat, aange- vaagd. Ds. P. J. Baaij, te Kamperland, die 48 jaar de Geref. Kerken in den dienst des Woords heeft gediend, hoopt op Zondag 11 Juiï avs., afscheid te prediken bij zijn tegenwoordige ge meente en zal zich metterwoon te Veere vestigen. MARINE EN LEGER Bij Kon. besluit fs aan Eten kolonel der mariniers G. A. Lirtekers, op zijn verzoek, met Juli wegens langduri- gen dienst eervol ontslag verleend uit den zeedienst onder toekenning van pensioen en het bedrag van het pen sioen bepaald op 3920 's jaars is aan de luitenants ter zee 2e klasse L. A. M. C. Koene en J. H. Scholten, met 1 Juli en aan den officier-machinist 2e klasse J. C. Hellendoorn in Oost-Indie, met een door den commandant der zeemacht aldaar te bepalen datum, op verzoek, eervol ontslag uit den zee dienst verleend. Bij beschikking van den minister van marine a.i. zijn de luitenants ter zee 2e klasse P. J. Peters en G. L. K. Hoeke en de officieren-machinist 3e klasse J. ten Cate en H. van der Hilst, geplaatst aan boord Hr. Ms. onderzeeboot K lil met den datum van indiensttreding van dien bodem. P.uiteq 'srantwo ?delljiüe(d der redact!* 0» «Die wo dt aiot teraggcueven DE UITSLUITING IN DE BOUW VAKKEN. Het bericht in de „Vlissingsche Cou rant" van Dinsdag 29 Juni I.I., dat aan de patroons in de bouwvakken dispen satie is verleend van de uitsluiting der werknemers, is geheel juist, daar bij de opheffing der staking wel degelijk is overeengekomen, dat bij een even- tueele uitsluiting deze niet voor Vlis singen van toepassing zal zijn. Namens de afd. Vlissingen Land. Fed. van Bouwv.arbeiders, HET BESTUUR. (Uit deze verklaring van het bestuur der Federatie blijkt dus dat onze be richtgever goed was ingelicht, nl. dat één der voorwaarden waarop de bouwvakstaking hier zou eindigen, in hield dat bij een eventueele uitsluiting van de werknemers in de bouwvak ken, Vlissingen daar buiten zou vallen. Wij moeten hier echter aan toevoe gen dat al was een dergelijke be paling niet gemaakt voor Vlissin gen geen uitsluiting zou kunnen plaats hebben, omdat de Federatie alhier liet Landelijk Contract, geteekend door de Katholieke en Christelijke Vakbonden, mede heeft onderteekend. Er is dus voor Vlissingen voldaan aan de eischen vafi den Bond van Patroons- vcreenigingen in Nederla.nd en dus kan er hier, op grond van de onder- teekening van het contract, van uit sluiting geen sprake zijn. Red.) RECHTSZAKEN. De officier van justitie bij de recht bank ie Zutfen eischte gisteren tegen H. H. v. K. te Zutfen, wegens brand stichting in zijn huis, tengevolge waar van ook de Wijnhuistoren te Zutfen is afgebrand, 12 jaren gevangenisstraf. DE CONFERENTIES TE BRUSSEL EN TE SPA. In verband met de behandeling van financieele wetsontwerpen in het La gerhuis zal Chamberlain den premier niet vergezellen naar de conferenties te Spa en Brussel. Een ander lid van het kabinet zal in zijn plaats met Lloyd George mede- gaan. De Britsche gedelegeerden zullen Donderdagmorgen te 10 uur Londen verlaten en 's middags te vier uur in Ostende aankomen. Besloten is,, dat de Fransche, ita- liaansche,. Japansche en andere gedele geerden der geallieerden per" extra- trein op 1 Juli naar Brussel zulten ver trekken, waar zij 's avonds zullen aan komen. De Britsche delegatie zal per extraboot in' Octende aankomen. De conferentie begint in den morgen van 2 Juli. De zittingen zuilen worden gehou den in een der zalen van de Academie en- zullen zich: voornamelijk bezighou den met de verdeeling tusschen de ge allieerden van de door Duitschland te betalen schadeloosstelling. De financieele deskundigen hebben hun rapport, dat aan de conferentie zal worden overgelegd, voorbereid. Het is waarschijnlijk, dat het voorzitterschap der conferentie aan een Belgische per soonlijkheid zal worden aangeboden. Na afloop der conferentie vertrekken aile gedelegeerden onmiddellijk per ex tra-trein naar Spa, waar zij Zondag middag zullen aankomen. Graaf Sforza zal Italië alleen op de conferentie vertegenwoordigen. DUITSCHE BEZWAREN TEGEN HET VREDESVERDRAG. Op 5 Juli begint de Spa-conferentie, de internationale bijeenkomst, waarop ook de Dliitschers zijn toegelaten. Merr verwacht er den rijkskanselier Fehuen- bactl en de ministers van buitenland- sche zaiten en van financiën, benevens een groot aantal deskundigen. De Duitsehe- Spa-delegatie iis niet minder dan 70 man sterk. Behalve Franschen, Engelschcn, Belgen, Italianen," komen er ook Polen, Portngeezen:, Grieken, Roemenië» en Tsjecho-Stewaken aart de groene tafei aanzitten. Spa zal het; hoogtepunt worden van alle sedert de onderleekerrirtg van den vrede gehouden conferenties, .Duitsch land zal: er gelegenheid krijgen zijn be zwaren door zijn hoogste ambtenaren te doen toelichten. En de Duitschers zullen; geen. poging nalaten om de ge volgen van het vredesverdrag te ver zachten, en, zoo mogelijk, nog te elf der ure aan knellende bepalingen te ontsnappen. Zon beschouwt de Duit sehe regeering nu weer de kwestie van Opper-Siiezië als de belangrijkste die te Spa besproken moet worden. Op per-Siiezië en zijn kolenmijnen zijn voor de Duitsehe industrie, in verband met de verplichtingen krachtens het vredesverdrag, onmisbaar. Verliest Duitschland Opper-Silezië, dan kan het onmogelijk aan zijn verplichtingen voldoen. Ook de verplichting tot ontwape ning wordt door Duitschland zoo lang mogelijk omzeild. Zelfs een blad als de „Frankf. Ztg." schrijft De verminde ring der rijksweer tot 100,000 man binnen 14 dagen is op het oogenblik in militair en economisch opzicht on mogelijk. Als de Entente in Duitsch land onlusten wil veroorzaken is er geen beter middel dan dit. De Opper ste Raad had tijdig kunnen en moeten waarschuwen, dat het hem met de handhaving van den termijn werkelijk ernst was cn het zou een stelselmatige poging zijn om Duitschland in moei lijkheden te brengen, wanneer men nu plotseling op de nakoming van den termijn zou staan. Ook voor de volle dige ontbinding der burgerwachten moet men-den tijd hebben. De zwak ke burgerwachten zijn stellig geen ge vaar voor den wereldvrede. Aldus verdedigt de „Frankfurter" den Duitschen eisch om zoo lang mo gelijk een grootere weermacht op de heen te houden dan de geallieerden het willen toestaan. De Beiersche regeering heeft aan de rijksregeering laten weten dat de eischen, in de jongste Entente-nota gesteld, onaannemelijk waren, daar de inwilliging er van liet waarborgen van veiligheid en orde en daarmee ook den economischen opbouw van het rijk onmogelijk zou maken. DE VERWOESTE GEBIEDEN IN FRANKRIJK. De „Matin" deelt mede, dat de fi nancieele commissie van de Fransche Kamer zich heeft bezig gehouden met de vraagstukken, die het onderwerp der debatten aangaande de begrooting voor dc verwoeste gebieden vormen zullen Het gaat om een bedrag van 4 milliard, liet bedrag van de leening, die in 1919 onder Clemenceau uitslui tend voor den wederopbouw van de verwoeste streken bestemd werd. Nu

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2