^tads- m l'rov<nc»enfeu w SPORT BUITENLAND het Rijk een bijdrage te verleenen in de kosten van verbetering dei' buitenha ven te Viissingen en volgens de wet van 25 Juli 1919 van ƒ20,000 per jaar ge durende 20 jaren. Voorschot aan „Vrederust". Het bestuur der vere.eniging tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Zee land wendde zich tot Ged. Staten, met verzoek te willen bevorderen dat aan deze vereeniging vanwege de provincie een som van 125.000 ter leen zou wor den verstrekt. Dit gaf Ged. Staten aan leiding den minister van binnenlandsche zaken te verzoeken ernstig te overwe gen of het wellicht in de toekomst op den weg van hei Rijk zou kunnen lig gen om ter wille van het belang eener goede verpleging der krankzinnigen hier de behulpzame hand te bieden, b.v. op analoge wijze gelden tegen matige rente te verstrekken als ten behoeve van waterleiding-ondernemingen. De minis ter en ook die van financiën maakten hiertegen bezwaar, en daarom stellen Ged. Staten voor het verzoek in te wil ligen, onder voorwaarden dat de rente ten hoogste 6j/j zal bedragen, de af lossing in 50 jaar plaats heeft, volgens een door 'Ged. Staten vast te stellen plan. Geldleeningen. In verband met het voorstaand voor stel wordt voorgesteld een leening aan te gaan ten laste der provincie, tegen rente en aflossing als aan de vereeni ging zal worden verleend. Nog wordt een leening voorgesteld van 600.000 rentende ten hoogste 6 JA af te lossen in ten hoogste 30 jaar. De opbrengst van deze leening is bestemd voor dek king van tekorten op de rekeningen van 1918 en 1919 en het geraamde tekort van de begrooting van 1920. ZEEUWSCHE LANDBOUW-MAATSCHAPPIJ. In de heden te Hulst gehouden alge- meene vergadering der Zeeuwsche Landbouw-maatschappij, werd door den nieuw opgetreden voorzitter, den heer mr. P. Dieleman, een zeer uitvoe- \rige openingsrede gehouden, waaraan w?T"Yieï\ volgende ontleenen Weker wees er op dat hij een niet gemakkeiijkeHïiak op zich heeft geno men. en dat hij zjch van de zwaar wichtigheid van die ta&C bewust is en slechts omdat hij zich weet omringd door tal van mannen, die hun sporen op landbouwkundig en economisch gebied hebben verdiend en een open oog hebben voor de belangen op ver schillend terrein en de wetenschap dat een groot deel van de bevolking met vertrouwen zijn werkzaamheid tege moet ziet, doet hem zijn taak met op gewektheid aanvaarden. Overgaande tot het verslag over 1919, wijst spreker er op, dat al is er formeel vrede tusschen de meeste lan den de voorwaarden zoo zijn, dat een economische uitmoording van 't eene volk door het andere het gevolg er van zijn. Alles kookt en bruischt als in den heksen-ketel van Shakespeare's „Macbeth". Er is geen vooruitgang mogelijk zonder strijd. Vroeger ging die voor uitgang echter geleidelijk, thans gaat het met geweldige schokken, totaal onberekenbaar vaak in haar gevolgen. in de bekrompen beperktheid komt men tot onderlingen strijd en ver deeldheid, niet alleen in den kring van den arbeid, maar ook in dien van den landbouw, er ontstaat een warboel, terwijl eenheid noodig is meer dan ooit. Een rijk in zich zelf verdeeld, gaat te gronde en ook de landbouw. Ieder heeft zijn belijdenis, zijn geloof, en vereenigt zich met gelijkgezinden op geestelijken basis, ten einde elkaar te steunen, te troosten, te sterken, maar men verlieze niet de eenheid des volks uit hetoogin 't algemeen en niet de eenheid van belangen van de stand- of vakgenooten. Spreker keurt het streven tot oprichting van afzon derlijke markten voor Roomsch-Ka- tholieken of andere sectarische veree- nigingen op maatschappelijk gebied ah De geestelijke leiders der verschil lende richtingen mogen op landbouw gebied geen splitsing brengen in wat in eenheid kracht moet zoeken. Indien Europa zoo verdeeld blijft als het nu is, dan deelt Amerika of Japan de la kens hier uit. Wanneer de boeren on derling verdeeld geraken in allerlei aparte organisaties en elkaar gaan bestrijden, dan zullen de boerenbelan- gen geheel braak liggen of wordt er over beslist door politici, die langs de boerenruggen omhoog streven, of zij worden overheerscht door de belan gen van den handel of de industrie. Spreker wijst er op," dat in ons land na het sluiten der stembus zeer goed mogelijkheid bestaat samen te werken en samen te ieven als burgers van het zelfde land door gemeenschappelijk de materieele welvaart te bevorderen, van landbouw, handel en industrie, van technische kennis en wetenschap. Naast de eenheid moet staan het letten op de eischen eener goede democratie pok in den landbouw. Men raadplege in den arbeid ook met den arbeider. Daarop moet zich de organisatie der toekomst richten daartoe moet men het volk economisch- opvoeden. Het landbouwonderwijs en het landhuis- houdkundig onderwijs moet met ernst ter hand worden genomen. Het gemis aan crediet moet bestreden worden door stabieler en solieder organisatie der boerenleenbanken en credietinstel- lingen. Men zoeke vermindering der bedrijfsonkosten niet in lage loonen, maar in de uitbreiding der techniek en in de coöperatie ook bij verkoop der producten. Orde moet er zijn ook in het bedrijf, en men komt daartoe door samenspreking, vergelijking, vakop leiding en studie. Het gemis aan ruim te aan' gronden en cultuur kan bestre den worden door betere suatie, droog- 'eggjng bijv. van de Zuiderzee en in tensiever cultuur. Na nogmaals op de noodzakelijke eenheid en verhooging der productie' te hebben gewezen, ging de heer Diele man over tot het eigenlijke jaarover zicht, wat volgens spreker geen aan leiding geeft om te pessimistisch te zijn. De crisismaatregelen, den land bouw betreffende, konden voor het grootste deel worden opgeheven, waarvan het glanspunt was het ver dwijnen van de teeitregeling. Andere maatregelen konden zeer ten gunste van den landbouwer gewijzigd wor den. Het financieel resultaat van den akkerbouw was over het algemeen goed te noemeri. hoewel niet die, over vloedige oogsten werden verkregen als in 1918. De goede prijzen hebben ech ter veel goed gemaakt. De gewassenkeuring vanwege de Z. L. M. genoot in 1919 wederom eera zeer groote belangstelling. Wegens de lage valuta's konden van de te expor teeren producten niet de hooge prijzen van 1918 worden bedongen. De tuinbouwproducten waren matig en de prijzen gedrukt, van appels en peren was de opbrengst overvloedig. De geldelijke resultaten waren vrij be vredigend. De boontkweekerijen konden hun fruitboomen en bessen struiken behoor lijk plaatsen, terwijl aanplanting van ander hout, nadat zoovee! gerooid is, geleidelijk komt. De veilingen zagen in 1919 hun om zet geringer worden, ook tengevolge van het valuta-vraagstuk. Begin 1919 was het aanbod van losse werkkrachten grooter dan de vraag. Overigens was er dienaangaande nagenoeg evenwicht. Vergeleken met 1918 viel een stijging der loonen te constateeren van ongeveer 10 tot 20 De koop en pachtprijzen zijn nog gestegen, niettegenstaande daartegen herhaaldelijk is gewaar schuwd. Voor de paardenfokkerij in Zeeland is 1919 zeer gunstig geweest, het aantal leden van 't stamboek steeg tot 2300. De omstandigheden voor de rundvee houderij waren in 1919, wat gezond heidstoestand, voedingsomstandigheden en productie betreft niet gunstig. Dat de geldelijke resultaten toch zeer be vredigend waren, moet worden: toege schreven aan de hooge vee-, vteesch-, melk- en boterprijzen. De resultaten van schapenfokkerij en -houderij waren in 1919 gunstig door zeer hooge wolprijzen. Ondanks de voederschaarschte in het voorjaar en de hooge mats- en gerst- prijzen, waren de resultaten van var- kensfokken en mesten zeer gunstig, door de hooge prijzen voor biggen en voor spek. De geitenfokkers waren in 70 fokver- eenigingen georganiseerd. Aan de ver betering van de koe van den arbeider wordt hard en met succes gewerkt. De bemoeienissen der maatschappij werden aanmerkelijk verminderd door het intrekken van crisismaatregelen, het personeel kon worden ingekrompen tot 2 secretarissen en 8 dames en heeren. benevens 2 jongste bedienden. Toch zijn de werkzaamheden der maatschap pij veel uitgebreider dan voor den oor log. Verschillende commissies brachten belangrijke rapporten uit. Verschillende requesten werden ver zonden tot de departementen van alge meen bestuur. Verschillende belangrijke punten hebben thans de aandacht van het dag. bestuur, als het wegnemen van de leemten in de statuten, de contribu tieheffing, de notaristarieven, de vraag wat het dagelijksch bestuur te doen staat inzake bestrijding van het mond en klauwzeer, en het iandbouw-onder- wijs. Het orgaan verschijnt weer een maal per week en door het opheffen der crisismaatregelen, die telkens moes ten worden vermeld en besproken, is de inhoud er van beduidend verbeterd. Ook de uitvoering der landarbeiders- wet vraagt de aandacht van het dage lijksch bestuur, teneinde richting te kunnen geven wat de maatschappij ten deze te doen staat. Onderzoek werd ingesteld naar de bezwaren over de wijze van ten uitvoer brengen der invaliditeitswet, en bleek daarbij, dat men algemeen gekant is tegen het verplicht plakken voor inwo nende kinderen, terwijl de overgroote meerderheid is voor risico overdracht. De verstandhouding met autoriteiten is goed te noemen. De resultaten van de Goesche ten toonstelling maakten het mogelijk het reservefonds voor kringtentoonsteilin- gen te beginnen met 5500 Spr. betreurt het, dat de Katholieke organisatie het Kon. Ned. Landbouw- comité verlaten heeft. De landbouw had eenigen invloed weten te verwerven. Van eensgezind, landbouwend Neder land kan dus voor 't oogenblik geen sprake meer zijn. Spr. hoopt dat, al is het op federatieven grondslag, dit alsnog mogelijk zal blijken. Alles moet verder gedaan worden om de export te herstellen, want patriotisme is goed, maar men komt er niet mede. Spr. wijst op de houding der Belgen en zegt dat de landen elkaar hoog noodig hebben. het huiskrakeel moet dan ook spoedig ophouden. Bij den wederopbouw vars België kan Nederland een groote rof spelen. Het is gebleken, dat de landen niet onafhankelijk van elkaar kunnen worden. België kan dit zeker niet, mag niet rekenen op zijn groote vrienden, die zelf gedesorganiseerd of uitgeput zijn, maar zoeke het liever bij zijn nuchteren klei nen vriend en ouderen broeder. Als de internationale verkeersmiddelen weer geheel worden opengesteld en geen las tige dringende bepalingen bestaan, zal het helpen van elkaar vergemakkelijken. Spr. brengt hulde aan den vooruitzien- den blik van de ZeeuwschVlaamsche mannen, die zorgen dat hun land ook in de landbouwweek te Rijssel verte genwoordigd za! zijn. Met cijfers toon de spreker de belangrijkheid van den export naar België vóór den oorlog aan en zeide dat het Nederland'niet moeilijk zal vallen, nu het Made in Germany wel wat heeft afgedaan, veel meer aan Bel gië te leveren. Het is nu aldus eindigde mr. Die leman tijd om te toonen onder hoo- gerers Zegen onze energie en ons door zicht, ons werk en organisatievermogen. Ga er dan ook in deze dagen vanuit het voor Nederland in verre hoek gele gen Hulst, uit het Zeeuwsch-Vlaamsche land, een krachtige roepstem uit tot den Nederiandschen landbouw als bazuin- geklank, klinkend tot verre over Zee- iands grenzen, j Neen als de vroolijke klinkende fan- fares in den vroegen morgen bij het kimmen van den schoonen dageraad, die reeds aanlicht aan den horizon, wanneer het veldleger uitruktland bouwers aan 't werk met opgewekt en blij vertrouwen, het oog omhoog in af hankelijkheid van de Voorzienigheid, aan den arbeid met kracht en energie, i om orde te scheppen in de maatschap- pij, ti geschaard rondom liet beproefde 1 vaandel der Zeeuwsche Landbouw- maatschappij, haar vlag ten bondstee- ken in top VLISSINGEN, 30 JUNI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF DONDERDAG 1 JULI Ledige zakken. Door de bakkers worden tegen woordig meer zakken ingeleverd dan door ons werden verstrekt. Voor deze meerdere inlevering .zal voortaan wor den afgetrokken van hei: statiegeld drie cent per zak. De volgende week heeft geen inna me van ledige zakken plaats wegens op het distvibutiebureau plaats heb bende loting en keuring van militairen. Het bericht in ons vorig nummer dat aan de partoons in de bouwvakken al hier dispensatie is verleend van de uit sluiting der werknemers in deze vakken is minder juist. Daar door de Federatie alhier het Landelijk contract van de Christelijke en Katholieke vakbonden, ioopenrfe tot 31 Augustus, is geteekend, is hier door aan de eischen van werkgevers zijde gesteld voldaan en kan op dien grond hier van uitsluiting geen- sprake zijn. De onderzeeboot K IV voor het de partement van marine in aanbouw op. de werf der Kon. Maatsch. „de Schel de" alhier, zal Vrijdag a.s., des^ mid dags kwart voor vier, te water worden gelaten. Voor het examen van werktuigkundig 1 ingenieur zijn te Delft geslaagd de hee ren P. K. Krijger alhier en J. van der Harst te Koudekerke, terwijl voor het candidaats-examen voor werktuigkun dig ingenieur is geslaagd de heer J. J. Berdenis van Berlekom te Middelburg. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen is ingekomen een brief van den minister van land bouw, berichtendee dat het zijn voor nemen is, één Kamer van Koophandel in te stellen voor alle gemeenten gelegen in Zeeuwsch-Vlaanderen, welke dan in de plaats komt van de Kamer aldaar en die te Sas van Gent. Voor dit gebied zal een commissie van voorbereiding enz. van 5 leden worden ingesteld, van wie 3 lid zullen zijn der Kamer te Ter Neuzen. De Kamer te Ter.Neuzen heeft ter benoeming voorgedragen de heeren H. W. R. Kramer, voorzitter, R. G. E. Nol- son en A. de Vrieze. Ook de Insulaire Hypotheekbank te Zierikzee is overgegaan tot de uitgifte van 6 pandbrieven. Deze zullen wor den afgelost a pari in 25 jaar te be ginnen met 1922 door verplichte jaarlijksche uitloting in de maand Mei. Bij Kon. besluit is ingetrokken de benoeming van J. A. van de Wetering, bijgenaamd de Rooy, tot geneeskundi ge bij de medische afdeeling der Rijks verzekeringsbank. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Gem. Tweetal te Oosterland ds. A. Verhagen te Dinteloord en ds. R. de Kok te Aagtekerke. Bij Kon. besluit is met 1 September aan K. F. Bartstra, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Viissin gen, en is voor het tijdvak van 1 Sep tember 1920 tot en met 31 Augustus 1921, benoemd tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Oostburg, C. L.. ter Meuien, te Naarden. Stijgend tekort aan onderwijzers. Het Centraal Bureau voor Onder wijzersadviezen geeft eenige cijfers voor het aantal candidaten, dat toela ting begeerde aan de verschillende in richtingen van opleiding bij het onder wijs. Deze cijfers wijzen op een afta keling der opleidingsscholen. De 7 rijkskweekscholen hebben- in haar aanvangsklassen plaats voor 2-1 leerlingen totaal 16S. Bezet zijn maar 120 plaatsen of 71 Zoo bevat de eerste klasse der kweekschool te Nij megen 12 leerl., te Maastricht 12 leerl., te Middelburg 13, te Deventer 18; te Groningen 21 en te Apeldoorn 22. De bijzondere kweekscholen voor onderwijzeressen te Haarlem en Nij megen openden elk een eerste klasse met 6 leerlingen.. De gemeentelijke kweekschool ie Dordrecht begint met 11, die van Amsterdam, waar plaats is voor 44 leerlingen met 12, die van Leiden en Groningen elk met 14 leer lingen. Zeer ongunstig staat het met de Rijksnormaalscholen zoo vingen; 2 van deze scholen aan met een eerste klasse van 1 leerl., 5 met 2 7 met 3 1., 6 met 4 1., 13 met 5 1., 9 met 6. 6 met 7 I., 1 met 8 1., 4 met 9 I.. 4 met 11 1., 1 met 15 I., 1 met 18 1. Totaal' op 71 inrichtingen 442 leerlingen in: de eerste klasse. Merkwaardig is de da ling van het aantal leerlingen in de eerste klasse in de laatste 10'jaar in Mei 1911 (1237 1.), 1912 (1235), 1913 (1209), 1914 (978), 1915 (9881. V916 (786). 1917 (660), 1918 (560), 1919 (ontbreekt opgave), 1920 (442). Deze sterke daling is wel zeer spre kend. De gemeentelijke normaalscholen; te Alkmaar en Veendam zijn begonnen met 2 leerlingen in de aanvangskla-sse. Bij de particuliere normaalscholen is de toestand nog weer ongunstiger. In Amsterdam werd er één normaal school opgeheven, terwijl er voot 2 geen nieuwe leerlingen zich hebben aangemeld; O Bk was er geen aan melding te Enschede, Almelo, Utrecht en Middelburg. Inderdaad moet dit uitloopen op- een tekort aan personeel, dat spoedig merkbaar zai zijn. RECHTSZAKEN De rechtbank te Utrecht veroor deelde W. G. B., 58' jaar te Baarn, wegens rijksinkomsten- en ooriogs- winstbelastingovertreding tot 14 dagen gevangenisstraf en 3000 boete subsi diair 90 dagen hechtenis. MARINE EN LEGER Bij beschikking van den minister van marine a.i. is de bevolen plaatsing van den officier-machinist der 3e klasse B. Zietse bij de onderzeedienst-kazerne te Willemsoord ingetrokken. Marinedag. Het uitvoerend comité voor den Marinedag op 17 Juli a.s. te 'a-Graven- hage verzoekt ons mede te deelen, dat een in de pers gelanceerd bericht om trent de bedoelingen van iet comité en het den volgenden dag te houden congres op een misverstand berust. Er is geen sprake van dat tiet comité- iets anders beoogt dan. eest fonds te stichten voor de nagelaten, betrekkingen der gedurende de mobili satie bij het vervullen van hun plicht, gevallen marinemannen, en het oprich ten, als hulde aan die slachtoffers, van een eenvoudig monument te Den Hel der. Alle bedoeling om door deze actie propaganda te maken voor de marine, is vere van haar. Daarbij ligt het niet en heeft het nooit gelegen in het voornemen van het comité om zich met dat belang rijke vraagstuk in te laten, nog minder om daarvoor een congres te houden. Op 1 Augustus a.s. worden de land- weerplichtigen der lichtingen 1916 b en c ontslagen. Zij, die dat voorrecht nog niet ge noten, kunnen één paar schoenen en een stel ondergoed voor eigen gebruik be houden, de overige uitrustingstukken moeten in den loop van de maand Juli worden ingeleverd op de dagen, uren, en plaatsen door de burgemeesters be kend gemaakt. Sergeanten le klasse. Bij de nieuwe jaarwedde-regeling zijn, ingevolge ministerieele beschik king, overgangsbepalingen vastgesteld voor categorieën van militairen, wier aantal niet meer wordt aangevuld (o.a. vaandeldragers.) Hieronder zijn echter niet opgenomen de sergeanten le klas se, die bij hun benoeming in rang zijn gesteld boven de andere sergeanten. Aangezien aan deze onderofficieren ook hoogere eischen van geschiktheid worden gesteld, waarvoor een examen wordt afgelegd, heeft de onderofficiers vereeniging „Ons Beiang" aan den mi nister verzocht, alsnog een overgangs bepaling te willen vaststellen, waarbij de jaarwedde van die sergeanten 100 hooger wordt dan voor den sergeant met gelijk aantal dienstjaren. Luchtvaart. Een: vliegtuig van den luchtdienst tusschen Engeland en Frankrijk moest de vorige week, toen het op weg was .van Parijs naar Lon den, bij Marden op Bandenbury farm, eigendom van- zekeren Sibery Day, een noodlanding maken. Toen het euvel hersteld was, besloten dé eigenaar van het landgoed en zijp vrouw met het vliegtuig, een Aireo 16,. tot Londen mee te reizen. Bij Swanley maakte het toe stel echter opnieuw een noodlanding, maar sloeg in een korenveld over den kop. De vrouwelijke- passagier brak hierbij haar ruggegraat en stierf aan haar verwondingen. De andere passa giers waren slechts licht gewond. AFLOOP VERKOOPINGEN. Door notaris J. C. Paap zijn giste renavond in het koffiehuis „de Oude Vriendschap" alhier in het openbaar verkocht de volgende huizen en erven te Viissingen. 1. Het koffiehuis met afzonderlijke o o ven woning en erf aan den Boulevard Bankert 26, groot 14-1 centiaren- Niet geguqd. 2. Her Huis_ met afzonderlijke boven woning en erf aan de Schetdestraat 44, groot 130 centiaren. Uit de hand verkocht. 3. Het huis met bovenwoning en erf aan de Wilhelminastraat 9, groot 120 centiaren. 4. Het huis met bovenwoning en erf aan de Aagje Dekenstraat 43, groot 110 centiaren. Nooper de heer F. van. der Peii'l voor 3200. 5. Het huis en erf aan de Glacisstraat 141, groot 100 centiaren. Hoogste inschrijver de heer J. Wisse voor 4000. Kooper de heer R. G. van de Plassche voor 4200, 6. Het huis met bovenwoning, en err aan de Noordstraat 79, groot 103 cen tiaren. Hoogste inschrijver de heer F. van der Peijl voor 4!50. Kooper de heer P. Kole voor 4950. 7. Het huis met bovenwoning en erf aan de Noordstraat 40, groot 124 cen tiaren. Hoogsteinschrijver de heer P. van 't Westende voor 2905; Kooper de zelfde voor 290o.' 8. Het dubbel woonhuis, en erf aan. den Peperdijk 38/40, groot 85 centi aren. Hoogste inschrijver dfe heer W.. Va der voor 1667. Kooper de heer H. M. van Weei Voor 1778. 9. Het huis en erf aan de Kolvenier- straat, hoek Noordstraat 2, groot 39 centiaren. Kooper. dé. heer W". J. van Uxem voor 825. 10. Het huis en erf. aan de Kolve- nierstraat 4, groot 54 centiaren. Hoogste, inschrijver de heer K. F. Kokelaar voor 701. Kocper de heer C. J. Mommaas q.q. voor 711. 11. Het winkelhuis en erf aan de Slijkstraat I,. groot 67 ceatiaren. Hoogste inschrijver de heer C. Ho lier voor 1111. Kooper de heer A. Provoost voor 1361. D£ NIEUWE DUITSCHE REGEERING De commentaren in de Duitsche bladen versterken den indruk, dat de rede van den rijkskanselier Fehrenbach en het regeeringsprogramma aan alle kanten met zekere welwillendheid op genomen worden, hoewel een eenigs- zins pessimistische stemming toch niet geheel kan worden ontkend. Met name werd gisterenmorgen van verschillende kanten betoogd, dat men tot nu toe al te veel woorden heeft gehad en thans daden wil zien-. Meestal wordt daarbij gezegd, dat men hoopt, dat de daden i.n overeenstemming zullen zijn met de Maandag gesproken woorden en dat men met de uitvoering van het nieuwe regeeringsprogram tevreden zal zijn. De nieuwe regeeringspartijen schij nen zich in de thans tot stand geko men coalitie nog niet geheel thuis te voelen. Het „Berliner Tageblatt" acht het tenminste onnoodig te verzekeren, dat de democratische partij niets, wer kelijk niets van haar beginselen heeft, laten varen en dat de eenige, die ais. overwinnaar uit den verkiezingsstrijd en de crisis te voorschijn is getreden, de democratische gedachte is. Het blad merkt op, dat het een overpein zing waard is, hoe de Duitsche volks partij binnen enkele dagen geheel en al tot andere gedachten is gekomen.. De volkspartij heeft de zwart-wit-róo- de vlag, waarmede zoo lang en zoo veel geschermd is, weer ingehaald en zich op den grondslag van den repu- blikeinschen staatsvorm en van de de mocratische constitutie gesteld. Merkwaardigerwijze deelt men ook aan de uiterste rechterzijde deze op vatting van het „Berliner Tageblatt". De „Deutsche Ztg." schrijft bijv. dat het reeds bij den eersten oogopslag de aandacht trekt, dat de democraten, die bij de verkiezingen het slechtst zijn weggekomen, op het nieuwe regee ringsprogramma een beslissenden in vloed uitoefenen en dat de Duitsche volkspartij in vraagstukken, waarop zij tijdens de verkiezingen den ineesten nadruk heeft gelegd, en welke haar de meeste kiezers hebben bezorgd, thans concessies doet, die in de toekomst

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2