25 nnn^-^nn De Huwelijksdag WOENSDAG 30 JUNI. No.152 GEMEENTEBESTUUR KAMEROVERZICHT, f*»« «te-wr&eiirs.Ji ^^20 VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Viissingen en de gemeenten op Walcheren 2.00 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.30. Voor België ƒ3.50 Voor overige landen der Post-Ur.ie f 4.50. Afzonderlijke nummers 5 cent fa F. ïi 151 Hm M S3, ïiissiap. Iilsiocn inferc. 10 ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels f 1.00voor iedere regel meer 24 ct. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.55. Bij abonnement speciale prijs Reclames 48 ct. per regel.Dienstaanbiedingenen -aanvragen 12 ct. per regel lirscliiii! Mis. BitBKH&rd ap Zsndsg m iIim Eiktmte Ohristelijke fesstdspa De abonnê's, In 't bezit eener polls, zijn GRATIS verze- c«l tegen ongelukken voor I gulden bij levens lange ongeschikt heid toï werken %IUHf een ongeluk tl Uil gulden bij veriies van een hand, voet ot oog I gulden bij verlies van een duim I gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger PERSONEELE BELASTING. Afkondiging van het kohier ;der Personeeie Belasting no. 3, dienst 1920. De Burgemeester van Viissingen, maakt bekend, dat op heden bij hem ontvangen en aan den Rijksontvanger is gezonden het i executoir verklaarde kohier wegens de Personeeie Belasting no.. 3, dienstjaar 1920. De daarop voorkomende belastingschuldi gen worden uitgenoodigd om hunne aan slagen op den bepaalden tijd aan te zuive ren, ook ter voorkoming van vervolgingen; en herinnert, dat de bezwaarschriften binnen zes weken na heden beho.oren te worden ingediend, terwijl .de aangiften ter bekoming van ontheffing, ingeval van ver huizing, moeten worden gedaan bij den Inspecteur der Directe belastingen in wiens inspectie de aanslag is vastgesteld, binnen zes weken na het verlaten van het perceel. En is hiervan afkondiging geschied waar het'behoort, den 30 Juni 1920. De Burgemeester voornoemd, J. a VAN MFTRIK Jr.. L.B. HINDERWET. Burg. en Weth. van Viissingen, /gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter open bare kennis, dat bij hun besluit van 28 Juni 1920 aan J. de Vlieger, alhier, vergunning is verleend tot de uitbreiding van zijne be staande bakkerij door het plaatsen van een heet-water-oven en, .een electro-motor van 1 Zi P.K., in het perceel, kadastraal bekend gemeente Viissingen ..Sectie A no. .1447 ged., plaatselijk gemerkt Hoheinstraat no. 36. Viissingen, 29 Juni 1920. Burg. en VVetb. voornoemd, J. G. VAN TJ1FTRIK Jr., L.B. De Secretaris, M. VAN DER BEKE CALLENF.ELS, L;5. TWEEBE-KAMER. Vergadering van D.-nsdag. Onder de op de lange agenda prij kende ontwerpen behoort ook de post voor subsidie aan de Nationale Opera, die met andere posten in .een supple- toire begroofing is gevat. De heer Scheurer wilde dit wetsontwerp uitstel len, omdqt hij tegen dien post is. .Dat ging al te ver om nu .alle posten list te stellen. Na eenig debat werd het ont werp op de agenda gehandhaafd. Qn 27 Mei maakte de Kamer een aan vang met de behandeling van het bui tengewone krediet van 58 millioen gul den. Thans klaagden de .heeren K. Ter Laan <?n A. P. Staalman over deze uit gaven die h.i. onrroodig waren, omda) als de demobilisatie vlugger was ge schied, .deze gelden niet neodig waren geweest De tweede meende, dat nu eens gezorgd moest worden voor hen die in den dienst invaiiede zijn gewor den. Hij diende een motie in, om deze personen met een jaarSijksche uitkee- ring te steunen. De minister van oorlog achtte het heel moeilijk, vast te stellen of iemand door den dienst ongeschikt is geworden. Bovendien is het dan bil lijk. dat voor allen, ook die vóór 1914 ongeschikt werden, te steunen. Hij be cijferde voorts, dat 35 van de 58 mil lioen aan kostwinnersvergoedingen en .uitkeeringen krachtens de steunregeling zijn uitgekeerd. De Kamer nam de mo tie zonder hoofdelijke stemming aan. Over het nut van den vrijwilligeD Sandstorm werd uitvoerig gedebatteerd., naar aanleiding van een post van 50 mille voor propaganda voor dit insti tuut. Van de rechterzijde werd de nood zakelijkheid daarvan verdedigd, zoo lang het volk wordt opgewarmd voor revolutionnaire woelingen. Doch ook de lieer Merchant ziet er heil in, speciaal voor het platteland. Natuurlijk werd het instituut bestreden door de sociaal-de mocraten, bij monde van de heeren van Zadelhof f en K. Ter Laan. Zij vonden dit instituut een kunstmatig instituut, dat een echte klasse-instelling heet te zijn. Dat de heer Kolthek zich graag bij hen aansloot, ligt voor de hand. Het doei van de vrijwillige landstorm ■om de betrouwbare elementen bijeen te brengen, is bekend. De grondgedachte is, dat alle verlangens, die uit het volk .zelf opkomen, zullen worden bevredigd en dat het leger al,s kern krijgt hen, die zelf liet verlangen .tot verdediging van het land hebben. Het amendement, om den post van 50 mille te schrappen, werd natuurlijk ver worpen, nl. met 41 tegen 18 stemmen. Het wetsontwerp, in zake het buiten- gewone krediet, werd daarna goedge keurd. Vervolgens was .aan de orde het voorstel van den minister van buiten- lanrische zaken, om militaire attache's te Berlijn en te Parijs aan te stellen. Hiertegen verzette de heer de Jonghe zich, vooral omdat bij de oorlogsbe- gvooting de desbetreffende, nost reeds is geschrapt. Dé minister achtte het in het diplomatieke belang dat onze posi tie niet verzwakt wordr .door verminde ring'van het corps. Natuurlijk waren er waer niet genoeg leden aanwezig am te stemmen over hel amendement. BINNFmlNI~ Een opleidingsschip voor ter beschikking gestelde personen. Bij suppletoire justitie-toegrooting wordt 800.000 „aangevraagd voor den aankoop en inrichting van een opleidingsschip, in het bijzonder voor ter beschikking gestelde jongens. Van de twee door den minister van marine aangeboden schepen is ,Hr. Als. panteerdekschip „.Noord-Benbant" voor het aangegeven doei geschikt bevonden. Hef iigt ijs de bedoeling 'iet opteidingsschjp ligplaats te geven langs een drukke route v.an in- en .uit gaande schepen, aoodat de opv.qe.de- lirgen voortdurend zeeschepen zien en zij «gif gezien wordpn en hunne j aanwezigheid eert vanzelf groeiend bestaansrecht krijgt in der. kring der zeevarenden. Het zai plaats bieden voor ISO jongens. Het personeel zal althans in hoofdzaak uit zeeheden bestaan. De opleiding is gedacht als een tweejarige, voornameliife. gericht op 't vormen van matrozen en adspirant- kwartiermeesters ter koopvaardij. Voor de zeer begaafden zal eene voortzettingsklasse den weg tot hoo- gere rangen kunnen openen, 89.485 wordt aangevraagd voor de uitvoe ring van de plannen 'in verband met de toepassing der wei op de voorwaar delijke veroordeeling. Die toepassing behoeft aanzienlijke verbetering, op dat zij billijk, gelijkmatig en doeltref fend worde. Daartoe zal. met gebruik van de hulp der irjclasseeringsindtel- lingen zooveel doenlijk aan alle par ketten een commissie van advies in zake straftoepassing wonden inge steld. FEUILLETON !n va ivf ite teren it in de Mei-afleverirg van het Maand- j schrift van het Centraal Bureau' voor j de Statistiek is voor het eerst opgeno- men een opgave v,;n het bedrag dei door de Raden van Arbeid in dc post I kantoren verkochte rentezegels, zoo- mede van het aanj.nl verplicht verze- tierden. f Van November 1919 tot en met Maart 1920 was in'totaal tot een bc- 1 drag van 10,736.523 aan zegels ver- kocht, terwijl het aantal verplicht ver- zékerden, hetwelk op 28 Maart 1920' ingeschreven was, 1.844,109 bedroeg. In het vervolg zal'.iedere maand een dergelijke opgave in h.et Maandschrift worden gepubliceerd. Zuinigheid gewenscht tv C mr-r-rw"-» Koningin in Zuid-Holland heeft aan de gemeenfe- besturen medegedeeld, dat de te uit voerige dienstielegrammen meer dan moodi'g is beslag leggen op de toch al .overbelaste telegraaflijnen, terwijl bo vendien bij buiienlandsche telegram-- .men .door. onnoodige uitvoerigheid de* schatkist wordt benadeeld. De minis-- ter van waterstaat heeft de aandacht van zijn ambtgenoot van binnenland- sche zaken hierop gevestigd en hem verzocht, den ambtenaren het ge bruik van den telegramstijl aan te be- velen. Ook wordt, in navolgiEg var- wat bij twee departementen reeds ge schiedt. op het gebruik van code of: .cijferschrift "gewezen. Het samenstel len der telegrammen zou dan kunnen worden opgedragen aan ambtenaren, die hiervoor een bepaalde geschikt heid bezitten. (Sok de gemeentebestu ren wordt verzocht, hiermede rekening le ibQuder.. jaarwedden gemeente - ambtenaren. Te Assen, een gemeente met onge veer 36000 inwoners, zijn de jaarwed den van ,de hoofdambtenaren der ge meente als tvolgt vastgesteld brirge- (Naar het Engclsch) Door M. HELLEMA. 71) „Lieveling riep hij opnieuw. Maar weer duwde zij hem weg, dit maal vriendelijk maar vlug over den drempel en in de donkere gang. „Ga ga fluisterde zij. „En wees niet al te bedroefd. Je zult het wel spoedig vergeten." En zij sloot de deur achter hem en ging er voor staan uit vrees dat hij zou terugkomen. Maar hij kwam niet terug, en zij slaakte een langen zucht als iemand, die v.ejmoeid is en hoopt, eindelijk te rusten. Zij sloot hare oogen een oogenblik en toen zij ze weer opende, zag ze op ecnigen afstand Troy staan, een taisge en edele gestalte tegen de donker- roode venstergordijnen. „U hijgde zij. „U hier „U vroeg mij op u te wachten, als u er nog niet was", zeide hij bedaard, en zijn donker gelaat was heel kalm. „Misschien was ik een paar minuten te vroeg. Ik weet het niet. U moet niet denken, dat ik voor luistervink speel de. Toen u met uw neef binnenkwam en u de deur sloot, en begon te spie ken, kon 'k mij niet meer vertoonen om dezen tijd van den nacht, en in uw zitkamer. Dat zou oiigepast zijn geweest. Dat moet n inzien Ja, dat zie :is iu" stamelde Daura. „Daarom bleef ik sfis' zitten oo fin sofa daar 'm den hoek. U had maj kunnen zien, ais u verder in de kamer waart gekomen.. Zet maar niet zoo'n, verschrikt gezicht, ik toen niet zulk een bruut, als waarvoor mij .schijnt te houden. Ik heb u mijn belofte gege ven en die zal ik houden, zttifs als dit niet was gebeurd." „Natuurlijk. Dit maakt geen verschil voor een van ons", ging hei meisje haastig voort. „Ik zal mijn beiofte houden, evenals u de uwe aan mij." „Ik verlang niet, dat u uwe beiofte houdt", zeide Troy vriendelijk. „Nu ik weet, welk een groot offer u wilde brengen, wil ik het niet aannemen. U is vrij. Trouw met Mac Rimmon en wees gelukkig, want u hebt uw zuster gered en behoeft den prijs niet te betalen." „U u handelt heel edel maar ik zal nooit met Alastair trouwen sta melde Daura. ,,lk beschouw mijzelf als gebonden aan u." „Niet, als ik u vrijlaat. Niets zou mij er toe brengen, u nu te nemen, Lady Daura, nu ik ontdekt heb, dat u mij niet lief hebt niet alleen, maar een ander bemint." „Dat hebt u verkeerd begrepen. Ik moest zacht zijn jegens den armen Alastair. U moet mij hebben hooren zeggen, dat ik niet gedwongen werd, dat ik uit vrijen wil met u ging trou wen." „Ja, dat hoorde ik. heeft uw best voor mij gedaan, opi mij piet in zijne meester f 5000—f 6500, secretaris f 4;5005500 en ontvanger f 3250— 3750. De dure papierprijzen. De gmsote bladen .hebben hun ad vertentie-prijzen vanaf 1 Juli met 50 verhoogd. Van de kleinere bladen en periodieke uitgaven zullen ver schillende de uitgave wel moeten sta ken omdat de exploitatiekosten te hoog zijn geworden. Het dagblad „De Bredanaar". dal I 40 jaar bestaat, maakt bekend dat het met ingang van 1 Juli de uitgave moet staken. Een gemeente-architect ontslagen. De gemeenteraad te Zuijndrecht iheeft in een voltallige vergadering met TO' tegen 3 stemmen bestoten den ge meente-architect onmiddellijk ie ont slaan. Reden van het ontslag is benadee ling der gemeente bij den bouw van oen veilingsgébouw, door nl. toe te staan, dat oud hout in plaats van nieuw werd -gébruikt, alsmede, dat te "kort gezaagde dorpels werden aange bracht. De dienst---en rusttijden »>or het Spoorwegpersoneel. De directies der Ned. Spoorwegen hebben vöigens de „N. R. Ct opdracht gegeven, dat voor niemand van het personeel de wekelijksche rustdag mag w-orden ingetrokken en .dat ten spoe digste .de Tieuwe voorschriften om trent -de dienst- en rusttijden voor het perstsjeel zij.r in te voeren De lurtshuting in de bouwvakken. Var. w.erkcemerszijde wordt mede gedeeld, dat .in de volgende plaatsen met de .uitstoting |a Aopwvakksin «2b negih is gemaakt Ameï'sfoóft. Haartem. Zandvoort, Arnhem, Deven ter, .Zwolle, Apeldoorn, Leiden, Assen, ,t.d£t Doet inch-m, Wapeningen, Ren- ki'.nr, Breda, Hengelo, .Delft. Den Hei- der ,e,n Veisen. is gisternacht met 166 tegen 45 stem men besloten, met ingang van Zondag te staken, als dan aan de eischen van het personeel niet is voldaan. PROVINCIALE STATEN. oogen een bruut te doen schijnen, en ik dank .u. tn ik dank ook het toeval, of wat „de ooi.zaak van deze ontdek king iswant Pet zou „erger geweest zijn de waarheid te omUekken, wan neer het te laat was. Ziest u, ik dacht dat ik een goede kans had om u te leeryn mij lief te hebben, ma ons ge sprek van hedenavond maar dat is niet mogelijk, als ,er reeds een ander man ia den weg te. Goeden nacht en vaarwel Lady Daura want ik ga hier morgen weg, als ik afscheid heb ge nomen van uw vader en het zou het mij gemakkelijker maken, it niet terug te zien. Als ik u geen hand geef tot afscheid, is dat nie.f, omdat ik uw gedrag afkeur of uw vijand ben.. Dat is niet zoo. U heeft uw best gedaan, en u zoudt eerlijk jegens mij zijn geweest voor zoover u Aon en naar uw begrip. Het is alleen maar, dat ik wensch, dat die keer in de balzaal, toen u mij uwe handen reikte, de laatste zal zijn." De handen, die Daura hem haastig had toegestoken, meer om hem vast te houden dan om afscheid te nemen, vielen langs hare zijden neer. Troy boog, terwijl hij haar voorbijging, om naar de deur te gaan. indien hij had omgekeken, had hij misschien iets in hare oogen gezien, dat hem tot haar zou hebben teruggebracht. Doch hij zag niet om, ging weg en sloot de deur, k Het duurde lang, eer Daura zich Conal Mac Fignon herinnerde, en dat hij wachtte op haar, om het overige van zijn verhaal te vertellen dat gedeelte, dat zoo gewichtig was, dat Bet conflict bij de Haagse he tram. ',®e directeur vr n de Haagsche tram- vegmaatschappij heeft gisterochtend hef volgende telegram ontvangen van het hoafdhestuur der Nederlandsche Vttetniging-van tjooor- en Tramweg personeel ■Ouze heélennasht door 3000 man pers. Tieel uw? r maatschappij bezochte vergaderhsg .droeg ons op u mede te deeteo. dat. wanneer Zaterdagavond 8 uur geen gun-Tig antwoord op ons !7 - October 1919 gedar e verzoek betref fende een verbeterde Toonregeling voor uw personeel pan ons bestuur is mede gedeeld, de staking bij uwe maat schappij op Zondag 4'juli 1920 zal worde;; geproclameerd Schriftelijke 'bevestiging volgt." In een gemeenschappelijke vergade ring van St. Raphael en het Protest. Otrist. Spoor- en Tramwegpersoneel hij zich in het kasteel had verborgen, om tiet haar nog dienzelfden nacht te' kunnen mededeelen. Toen Zij daaraan dacht, was het een verlichting voor haar, hem op ;e zoeken, mee ie nemen naar de roode kamer en hem met koortsachtige haast te ondervragen. „fk moet iets bekennen, eer u zult kunnen begrijpen, waarvoor ik vrees", zeide Conal, toeri zij weer alleen wa ren. „U herinnert zich nog we! de mu ziek van den Verforen Fluitspeler bij het aanbreken van dendag, waarop de bruiloft zou zijn -geweest. Ik maak te die muziek. Ik was half gek u weet waarom, fk behoef het u niet te vertel/en I fk dacht, dat het huwelijk zou worden uitgesteld, als Lady An- nira die muziek hoorde of dat ze meneer Conway zelfs, zou opgeven, omdat zij geloofde aan den vloek. Dat heeft ze mij verteld. Later schaamde ik mij over mijzelf. En toch, toen u mij dien morgen toen wij elkaar ontmoet ten. vroeg, of ik iets te vertejjen had, zeide ik neen. Ik wilde niet bekennen! Ik verborg mijn instrument in de ho len -. en ik was bijgeioovig genoeg om te gelooven, toen meneer Conway ziek werd, dat het mij vergund was, door de muziek van den Verloren Fluitspe ler te spelen, den vloek te doen neer dalen. „Er scheen echter wel samenhang in, toen die Emmons mij kwam op zoeken en zeide, dat hij het huwelijk van meneer Conwa met Lady Annira kon beletten, als ik hem toegang ver schafte tot het kasteel. Hij deed vele vragen over meneer Troy, toen hij De haven te Viissingen. Volgens art. 2 der wet van 25 Juli 1919 tot aanleg van Rijkswege van een havenkom tot verbetering van de bui tenhaven te Viissingen, zal tot de uit voering van die werken niet worden overgegaan, dan nadat de naast-be langhebbenden bij de havenverbetering zich hebben verbonden een som van ƒ900.000 in de kosten bij te dragen. Tijdens de voorbereiding van die wet verzocht de minister van waterstaat aan Ged. Staten te willen mededeelen, wel ke bijdrage in de kosten van het ge- heele complex werken, indien het ont werp tot uitvoering mocht komen, van de provincie Zeeland en de gemeente Viissingen zou mogen worden tegemoet gezien. Burg. en Weth. van Viissingen ver klaarden zich destijds bereid een bij drage te bevorderen van 500.000; Gedv Staten gaven den minister te JftSöBéin, dat zij, uit overweging dat XMbk geheel Zeeland zich in dezen ééïf voelt met de voornaamste havenplaats bereid waren om, evenals bij de havenuitbreiding te Ter NefflSbn'het geval was, een bijdrage in de kosten te bevorderen, doch dat, zoolang niet vast stond, welke werken zullen worden uitgevoerd en op welk tiedrag die worden geraamd, zij een be slissing omtrent het bedrag der provin ciale bijdrage meenden te moeten voor behouden. Thans is dit ontwerp inge komen, waarbij de kosten der werken ■worden geraanid op 5.500.000. De ge meenteraad van Viissingen besloot joftO.uOO ais .bijdrage te verleenen. De Kon. Maatsch. „de Schelde" en de stoomvaart Mij. „Zeeland" vonden geen termen tot bijdrage. Bij de mededeeling van deze beslissingen schreven Ged. Staten aan den minister, dat zij een bij drage van 400.000 wilden bevorderen, indien de minister goed kon vinden, dit in i^rmijnen van 10.000 wordt uit^e- De minister meent echter dat'dit cOjOOO rmoef zijn. Hoewel dit een zeer aanzienlijk offer van de provincie zal eischen, achten Ged. Staten de verbete ring van de haven te Viissingen van zoodanig algemeen belang, ook voor de provincie, dat zij meenen te moeten voorstellen die bijdrage te verleenen. Niet aheen voor die gemeente is haven verbetering een levensquaestie, voor de geheele streek opent zij een nieuw ver schiet. Door de uitvoering toch van de ontworpen werken zal Viissingen ge schikt worden ais aanloophaven van groote stoomvaartlijnen, daar de sche pen, welke de haven wenschen aan te doen, behoorlijke ligplaats vinden aan den wal. Ged. Staten stellen dan ook voor aan hoorde.dat er onverwacht een Ameri kaan meneer Conway was komen be zoeken, en wilde weten, in welk deel 1 van het huis hij sliep. Ik vertelde hem ran de zwarte Brefonsche kamer en' di weike er aan verbonden is. Ik had van Lady Annira gehoord, dat meneer Troy die zou krijgen. Toen' iiei hij mij een schets van het kasteel teekenen, om te weten, hoe de kamers lagen ten opzichte van elkaar. Dat deed ik zoo goed als ik kon en hij scheen meer belang te stellen in de zwarte Bretonsche kamer dan in de ander, vooral toen hij hoorde dat ze gelijkvloers lag. Hij wilde weten, of er een kelder onder ,was, en ik ontkende idaf, maar vertelde hem van de holen. Ik denk, dat hij meende, dat het ge heim der kamer gemakkelijk te verkla ren zou zijn, als er een geheime toe gang was. welks bestaan de familie had vergeten, of die slechts aan weini gen bekend was geweest in vroeger tijd. En ik verbeeld mij, dat hij geloof de, dat die in de holen te vinden was want hij wilde daar in, toen ik mij liet ontvallen, dat ik er dikwijls irt was geweest en ze tamelijk goed had on derzocht. Dat gesprek had plaats op den avond dat Emmons kwam en hij liet mij beloven hem er den volgenden morgen door den ingang van den Ver loren Fluitspeler te brengen als het laag getij was, omstreeks half zes." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1