BUITENLAND tiEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN Har- MARINE EN LEGER. De marine-begrooting. De thans ingediende begrooting van marine tot nog toe was er voor 1920 nog slechts een voorioopige begroo- tjng wijst een eindcijfer aan van 46,750,409, of 7,447,265 meer dan de voorioopige raming. Deze vermeerdering is voorzoover het militaire uitgaven betreft, een ge volg van de verhooging, welke de be zoldiging van het militaire personeel sedert 1 Januari 1920 heeft ondergaan. Ook wordt in verband met de geno men beslissing omtrent de voortzet- tin° van den bouw der kruisers „Java" en°,Sumatra" een post van 2,000,000 hiervoor uitgetrokken. Ook wordt f 100,000 uitgetrokken voor een post voor kosten, verband houdende met den in uitzicht gestelden vliegtocht van Nederland naar Java. in verband met den geringen toeloop wordt de post, benoodigd voor kosten (deeding voor vrijwillig in dienst tre dend personeel, verminderd met een bedrag van 196.000. Naar wordt gemeld is met ingang van 1 Juli 1"920 op verzoek op pensioen gesteld de kolonel W. F. Hartman, commandant van de le infanterie bri gade en is met denzelfden datum be noemd tot kolonel-commandant der le brigade, de luitenant-kolonel J. van der Scheer, commandant van het 16e reg. infanterie tot luitenant-kolonel, com mandant van het 16e regiment infante rie de majoor J. Dorée van het 15de regiment infanterie en tot majoor bij het le reg. infanterie de kapitein H. Meijwerf van het 4e reg. infanterie. Bij beschikking van den minister van marine a.i. is de officier-machinist 3e kl. L. Waasdorp onder intrekking van zijn bevolen plaatsing aan boord van Hr. Ms. „Gelderland", met 26 Juni a.s. op -verzoek op non-activiteit gèsteld, en is de officier-machinist 3e kl. J. Dijkstra met 3 Juli a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Gelderland". Voorts zijn met 12 Juli a.s. de offi cieren-machinist 3e kl. B. Zietse en J. C. Piek geplaatst bij de onderzee- dienstkazerne te Willemsoord en de officier-machinist 3e kl. S. G. Baren- dregt geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen." Eischen voor sergeant-majoor. De inspecteur der infanterie heeft bepaalt, dat, wanneer een voordracht tot plaatsing op de bevorderingslijst voor sergeant-majoor-administrateur wordt ingediend, de betrokken korps- commandant daarop uitdrukkelijk ver klaren moet, dat de candidaat geheel berekend is voor deze administratieve functie De overtuiging daarvan kan de korpscommandant putten uit de wijze, waarop een candidaat de admi nistratie voert over een compagnie door deze tot een maximum van tijd van een vol kwartaal met de zelfstan dige administratie te belasten. Dit moet dan geschieden vóór het indienen der voordracht. Heeft de korpscom mandant echter eerder de overtuiging der volle geschiktheid, dan kan dade lijk een voordracht tot plaatsing op de lijst worden ingediend en is het zgn. proefdienen dus niet een vol kwartaal noodig. DE KABINETSCRISIS IN DU1TSCHLAND, De hoop op een spoedige oplossing der Duitsche crisis wordt steeds klei ner. Zonder den steun der meerder heids-socialisten kan geen regeering gevormd worden. Er valt dan ook op het oogenblik van de crisis weinig anders te zeggen t:/fl dan dat men nog vrijwel even ver is als op 7 Juni, daags na den stembus uitslag. Alle vroeger geopperde en weer verworpen combinaties worden opnieuw naar voren gebracht. Sommi gen zien slechts heil in het oprakelen van de oude coalitie, maar anderzijds schijnt 'onder de socialisten een stroo ming te bestaan om de beide sociaal democratische partijen tot verzoening te brengen voor de vorming van een regeering. Ook een combinatie van centrum en democraten komt op de proppen, waarbij dan ook stilzwijgend gerekend wordt op een welwillende houding van meerderheids-socialisten, terwijl de Duitsche volkspartij zulk een fegeering moeilijk steun zou kunnen weigeren. Voorloopig hangt alles weer in de ■uclit. Fehrenbach blijft zijn poging tot overreding der socialisten voortzetten. Jn «sbinet zou in alle geval slechts r>en-( ':100c"uilp"-ministerie zijn, om uuitschland voor den tijd van de Spa- conferentie die 5 Juli begint van ?®JJ. ri'Seering te voorzien. Er moet 7il wat gebeuren, want iioe _q1 C-> "wi goi/oim.11, vvcillt liwv. Duitsche m9geHjk zijn nog tijdig de te benoem» genw00rdi&ers voor SPa de PnwL 1' dic' met gezaS tegenover de En,ente kunnen optreden DE CONFERENTIE TE SPA. se'nde' hften'a Njeuws" geeft de vol- rentte te °Ve'' dC Jerentie "1,[?'lle'ei':'se'en voor deze con- y nf'V1" 'e5-ds getroffen. De algevaardigden, die e,- nan deel te" Ziin,; v°°f België^ Defa- Giolitti JasPar i voor Italië Atillerand t? o001 Frankrijk Ennit^?hel°,,i Foch' Levasseur g and Lloyd George, lord Curzon, Beaty, Wilson voor Japan de gezant te Londen voor Duitschland de rijkskanselier en de minister van buitenlandsche zaken. Allen zullen ver gezeld zijn van talrijk personeel. De zetel der conferentie zal geves tigd zijn op 20 minuten afstand van Spa, in de villa van den vroegeren bur gemeester Peltzer. De regeering heeft groote telefoon lijnen naar Spa gelegd, zoodat men op de beste wijze overal heen zal kunnen telefoneeren. De telegraafdienst zal ook op de beste wijze ingericht zijn. Drie zalen zullen ter beschikking van de dagbladschrijvers gesteld worden. De geheele pers zal op denzelfden voet worden behandeld. Na iedere ver gadering Zal daarvan aan de pers me- dedeeling worden gedaan en de hoof den der delegaties zullen de dagblad schrijvers van hun land gezamenlijk ontvangen, maar er zullen natuurlijk ook persoonlijke bezoeken worden toe gestaan. De Fransche delegatie zal haar in trek nemen in het Hot^l Britannique, hetzelfde waar het Duitsche Groote Hoofdkwartier gevestigd was. en waar de keizer zijn afstand van den troon onderteekende. EEN BURGEROORLOG IN IERLAND OPHANDEN Lloyd George heeft ten tweede male een afvaardiging van de Iersche arbei derspartij ontvangen en hij heeft nog maals met de grootste energie ver klaard, dat de regeering zich niet de les kan laten lezen door de Iersche spoorwegarbeiders, die weigeren troe pen en munitie te transporteeren. Tho mas, leider der afvaardiging, alhoewel het standpunt van het gouvernement principieel billijkend, wees er op, dat het kwaad in den wortel diende aange tast. Er moet een oplossing voor het Iersche vraagstuk gevonden worden en indien de regeering in haar huidige po litiek volhardt, indien zij de spoorwe gen door de militairen in Ierland laat overnemen, dan zal er bloed vloeien. Lloyd George verklaarde zich bereid met de Sinn Feiners te confereeren. Zullen deze echter aan die uitnoodi- ging gehoor geven Sinn Feinn voelt zich nl. zeer sterk. Het heeft nagenoeg de geheele Iersche bevolking achter zich. De Iersche regeering bestaat, alhoe wel slechts in het geheim. Methodisch organiseert zij het bestuur van het land en de rechtbanken, zooals gezegd, zijn er al. De republikeinsche politie treedt als gevestigde en erkende macht op. Het vrijwillig leger wordt gedrild en gereed gemaakt. Langzamerhand breidt de autoriteit van de republiek zich uit en op het oogenblik, dat door de leiders gekozen zal worden om den grooten slag te slaan, zal de nieuwe administratie in al haar onderdeden klaar wezen om het oude gezag te ver vangen. Nooit is de toestand in Ierland zoo ernstig geweest als thans. Het moor den en rooven en branden aan weers zijden gaat zijn gang. Door het gou vernement van Ierland werden eenige dagen geleden de statistieken gepubli ceerd van de misdrijven van 1 januari 1919 tot 30 April 1920 bedreven. Er werden 41 politieagenten en 6 burgers gedood, 343 politiekantoren werden in brand gestoken, 70 belastingkantoren geplunderd. Anderzijds geeft het Iersch bulletin iedere week een lijst van de huiszoekingen, aanhoudingen, moor den enz. door de politie en de militai ren uitgevoerd. Burgeroorlog breekt sporadisch uit, doch zal zich meer en meer tot een algemeen conflict uitbrei den. Op het oogenblik hebben reeds sinds een paar dagen bloedige botsin gen in Londonderry plaats tusschen katholieken en protestanten. Een zeer moorddadig geweervuur maakt de straten van de stad onveilig. Talrijke dooden zijn reeds gevallen en gekwet sten vullen de gasthuizen. De verbitte ring der gemoederen neemt toe. Van verzoening kan geen sprake wezen. Ierland er, Engeland gaan angstige tijden tegemoet. De opeenhooping van fouten door de eeuwen heen bedreven maakt een beslissing eindelijk noodza kelijk. HET ENGELSCHE LAGERHUIS OVER ONTWAPENING. Een levendig debat had in het La gerhuis plaats bij de legerbegrooting, waarbij Asquith vermindering voor stelde als protest tegen de politiek in Mesopotamië. Asquith drong er op aan dat men een politiek volgde van terug tocht en concentratie en dat de Brit- sche bezeting zou beperkt worden tot de streek van Bosra. Engeland had geen wettelijk of moreel gezag over Mesopotamië, totdat het een mandaat had ontvangen van den volkenbond en dat mandaat moest in zooverre beperkt zijn, dat de regelrechte verantwoorde lijkheid voor het bestuur alleen de streek van Bosra gold. Lloyd George legde er den nadruk op, dat het onuitvoerbaar was zich tot Bosra terug te trekken. Hij verwierp hei denkbeeld, dat mandaten van den volkenbond kwamen. Dat hadden de geallieerde mogendheden te beslissen en de voorwaarden daarvan zouden aan den bond worden voorgelegd. De regeering stelde zich voor een Arabischen staat in Mesopotamië te stichten en overwoog welke vorm van regeering het best kan worden inge- sleld. Welke regeering ook zou wor den ingesteld, zij zou in elk geval on der Britsch mandaat staan en handelen met raadpleging en hulp van Enge land. Hij wees er op, dat het heele olie- bezit, in Mossoel zou zijn gelegen in den Arabischen staat, die in den loop des tijds zeer rijk en welvarend zou worden. Over Turkije sprekende, zeide Lloyd George, dat door de Grieken onafhan kelijk zekere operaties zouden worden ondernomen en anderen door Grieken en Britten samen, als dat noodig was, maar het nieuws uit die streek was veel beter. De genomen maatregelen waren voldoende, want er zou daar geen vrede zijn, tenzij het den Turken werd duidelijk gemaakt, dat de door de geallieerden gevoerde politiek zou worden ten uitvoer gebracht. De motie van Asquith tot verminde ring van de bewapening is met 285 tegen 50 stemmen verworpen, EEN INTERVIEW MET PRESIDENT WILSON. De „New-York World" publiceert een interview met Wilson, waarin hij verklaart, dat de volkenbondkwestie het domineerende geschilpunt der cam pagne is en dat de moreele en men- schelijke verantwoordelijkheden niet moeten worden over het hoofd gezien. Wilson hoopt, dat de conventie van San Francisco dit geschilpunt zal aan vaarden, daar het volk niet alleen van Amerika, maar van de geheele wereld voor den volkenbond is. Volgens de „World" heeft de president verklaard, dat hij totaal niets zal doen of zal zeg gen, ter bevordering van eenige can- didatuur der democratische partij. Gisterenmiddag is bij den bouw van de torens op het station Radio-Assel bij Apeldoorn, in den in aanbouw'zijnden vijfden toren tengevolge van het bre ken van takels, de werkkorf van een hoogte van 35 meter naar beneden ge stort. Van de acht werklieden in den korf werden er drie gedood de 36- jarige van Tienhoven te Apeldoorn, vader van 5 kinderen T. van der Trappe, 25 jaar, ongehuwd, te Beek bergen en de 27-jarige G. Pansier, uit Tiel. De laatste was 2 maanden ge trouwd. Zwaar gewond werden Hoegendijk- hof te Apeldoorn, die een beenfractuur en een ernstige hoofdwonde heeft op- geloopen, en de 28-jarige J. Hek, wo nende te Harskamp, vader van drie kin deren. Lichtgewond is W. Hageman te Apeldoorn, terwijl de werkman van Kommeren té Apeldoorn ongedeerd bleef. Alleen zijn klompen waren stuk. Ook Schut uit Harskamp bleef onge- wond. Dr. Winter uit Apeldoorn verleende den gewonden de eerste hulp. De zwaargewonden zijn overgebracht naar het ziekenhuis te Apeldoorn. Omtrent dit droevig ongeluk worden nog de volgende bijzonderheden ge meld Van Tienhoven sloeg tijdens den val uit den toren en werd dood opgenomen; van der Trappe was in den toren blij ven hangen en zijn deerlijk verminkt lichaam moest door een der werklieden uit den toren worden gehaald. Pansier leefde nog eenige oogenblikken nadat hij was opgenomen. Door een toevallige omstandigheid, was de vrouwelijke arts dr. Noorduin op het terrein aanwezig, die met den ziekenbroeder Lagro de eerste hulp kon verleenen. Door de ingenieurs W. van Rees en Erkens en de opzichters van Oors, Quene en Bosma werden alle noodige maatregelen genomen en gezorgd voor een spoedig vervoer van de gewonden naar Apeldoorn. Het onderzoek naar de vergiftigng door liet eten van paardenvleesch te Schagcn, tengevolge waarvan verschei dene patiënten soms 6 tot 7 in een gezin doodziek waren, heeft aange toond, dat het vleesch besmet schijnt te zijn geweest met para-typhusbacillen, een bacil, die zware vergiftiging tenge volge heeft, zonder de besmetting van de gewone typhusbacillen mee te bren gen. De conclusie, die wij trekken uit dit geval, schrijft de „Schager Ct." is, dat onze plaatselijke keuringsdienst van nul en geenér waarde is. Dat wij ons hier in slaap hebben gewiegd met de gedachte, dat de noodslachtingen hier op afdoen de wijze werden gekeurd, maar dat nu wel blijkt, dat wij daar niet het minste houvast aan hebben. Onderzoek aan een abattoir van dergelijk vleesch, bac teriologisch onderzoek, is noodig, maar waar dit voor een kleine gemeente als Ide onze niet te betalen is, wil het goed en afdoende zijn, lijkt ons hier de eenige oplossing, dat alle vleesch van uit nood-geslachte dieren van die een poot breken uitgezonderd onher roepelijk den kuil ingaat en vernietigd wordt. Als het toezicht daarop door vleeschkeurder en politie scherp is en beslist opgetreden wordt zonder aanzien des persoons, dan eerst kan onze bur gerij de overtuiging worden gegeven, dat in deze gedaan wordt wat noodig is, en wat de burgerij met recht mag eischen. De commissaris van politie in de le Sectie te Amsterdam vestigt er nog maals de aandacht op, dat uit Duitsch land valsche bankbiljetten van ƒ25 in gevoerd worden. Herhaaldelijk worden ze, voornamelijk aan de grens, maar ook in Amsterdam uitgegeven. De bil jetten dragen meest serieletters B. R. Men lette vooral op het papier, dat glad is en bros, zoodat het bij het vouwen licht breekt. De druk is over het alge meen doezelig, zoodat de Figuren niet scherp uitkomen. Misdrijf tegen de ze den.-De majoor der Rijksveld- wacht te De Lemmer, heeft een ernstig misdrijf tegen de zeden geconstateerd. De verdachte, een postambtenaar, is gevankelijk naar Heerenveen overge bracht en aldaar ter beschikking van de justitie gesteld. Een meisje uit een Haagsch.gezin was sedert ac,ht dagen spoorloos ver- dweiten. Alle onderzoek bleef vruchte loos. Gisterenochtend had de vader familie van den trein gehaald, toen hij tot zijn groote verbazing in de Park straat de dochter in gezelschap van een gehuwd man, vader van twee kin deren, aantrof. De oude man gaf in heftige bewoordingen uiting aan zijn woede en de minnaar, die, zooals later bleek, de geheele week in gezelschap van het meisje was geweest, maakte zich ijlings uit de voeten. Intusschen was de weergevondene zoo zenuwachtig geworden, dat ze hui lend uitriep, zich te zujlen verdrinken. In de rijwielbewaarplaats van het hoofdbureau der posterijen werd ze tot kalmte gebracht. Het tragisch geval verwekte veel opschudding in de rustige straat, In het Voornsche kanaal bij Nieu- wenhoorn is een timmerman bij het zwemmen verdronken. Een tweejarig knaapje te Hardinxveld geraakte ach ter de ouderlijke woning in een sloot, met het gevolg, dat het kind levenloos werd opgehaald. Te Pijnacker werd een tuinman door een bespannen voertuig aangereden, waarvan het lemoen hem in den buik drong. De man werd vree- selijk verwond en is kort na het on geval bezweken. Een man te Rot terdam, die dezer dagen onder een wa gen van het circus Hagenbeek terecht kwam, is aan de gevolgen,overleden. De populaire Anterikaansche filmdiva Mary Pickford en haar echt genoot Douglas Fairbanks, ook al een bekende uit de films, hebben niet te klagen gehad over een onhartelijke ont vangst in Engeland. In de Red-Star-mailboot „Lapland" had zij met haar echtgenoot de reis naar Southampton gemaakt, eiken gan- schen dag, omrateld door de dichtknip pende, momentsluitingen van de foto grafie-toestellen der mede-passagiers, die aan boord natuurlijk niets beter te doen hadden dan kiekjes en handtee- keningen van de twee beroemdheden verzamelen. Toen het schip de haven van South ampton naderde, werd het feestelijk in gehaald door twee vliegmachines, één land- en één watervliegtuig. Het eene bestrooide het schip met rozen, terwijl het andere schriftelijke groeten van den Engelschen wal naar beneden wierp. In een gereserveerde coupé reden zij naar Bonden, waar zij op het perron door een groote menigte bewonderaars om stuwd werden, allen slechts met één idée-fixe bezield een handteekening machtig te worden. Wat zij dan ook gedaan kregen, maar niet ter plaatse door hun autografenboek op te zenden naar het hotel der twee beroemdheden. De collectie kostbaarheden van de actrice Gaby Deslys zullen de vol gende week verkocht worden ten bate van de armen van Marseille. Dit is in het testament der overleden actrice be paald. Onder deze kostbaarheden is de mooiste collectie parelen, die men ooit in Parijs gezien heeft, hebben eenige kenners verklaard. Een collier bevat 57 parelen en wordt geschat op milli- oenen francs. Er is in de collectie een zwarte parel, die 140 gram weegt. Otto Sverdrup, de Poolvaarder, die met den van Engeland geleenden ijsbreker „Sviatoger" 10 Juni naar de Karazee was gegaan om den in gevaar verkeerenden Russischen ijsbreker „So- lovei" te hulp te komen, seinde 21 Juni draadloos naar Kristiania „Ik heb den Russischen ijsbreker „Solovei" in de Karazee ronddrijvend aangetroffen op Zaterdagavond (19 dezer). Alle opva renden zijn door de „Sviatoger" aan boord genomen. Ik ben thans op den terugweg naar Noorwegen. Alles wel." In dc buurt van Bandoeng, slechts 15 paal van de plaats verwijderd, heeft de bevolking jacht gemaakt op een grooten koningstijger, zonder hem evenwel neer te leggen. Het dier op geschrikt uit zijn slaap in een sanipeu- tuin viel, tijdens de toen volgende klopjacht in een padiveld, 5 personen aan, onder wie een Ettropeescit ser geant, doodde één man op slag en bracht een ander 14 wonden toe. TEGEN DE NIEUWE ZONDAGSWET. De nieuwe vrijzinnige kiesvereeni- ging ,,'s-Gravenhage", afdeeling van de Liberale Unie, houdt a.s. Zondag middag een openbare bijeenkomst in den Haagschen Dierentuin, om te pro testeeren tegen het ontwerp Zondags wet. Als sprekers zullen optreden de heeren J. B. Ament, adjunct-secretaris van de Liberale Unie, dr. B. D. Eerd- mans, hoofdbestuurder van de Liberale Unie. D. Hans, redacteur van „de Sport" en G. Polak Daniels, Kamer- overzichtschrijver van „het Vaderland". De meeting wordt ïn dé open lucht gehouden bij ongunstig weer echter in de zaal, en zal door eenige muziek nummers worden afgewisseld. Voor deze protestmeeting heeft zich een eere-comité gevormd, waarin ver schillende oud-ministers, Kamerleden, opper- en hoofdofficieren en vele ande re autoriteiten zifting hebben. VEREEN. VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. Ter gelegenheid van de algemeene vergadering van de Vereeniging van Nederlandsche gerheenten had gister avond ten stadhuize te Groningen een receptie plaats, waarbij de burgemees ter van Groningen, mr. dr. Van Ket- wich Verschuur, een redevoering hield. Spr. herinnerde aan de uitspraak van de directie, volgens welke het belang der vereeniging vooral hierin ligt, dat zij vormt een collectieve schakel tus schen de gemeenten onderling. Spreker hecht vooral waarde aan het eerste en kan niet nalaten het bestuur en de directie te huldigen voor-hun energiek en beleidvol optreden in zake de finan- cieele verhouding tusschen rijk en ge meenten' en de gemeentelijke belastin gen. Hifl gewaagde verder van het ver- schil van belangen, dat er soms be staat tusschen kleine en groote ge meenten en sprak er in dat verband zijn voldoening over uit, dat er van tijd tot tijd onderlinge besprekingen wor den gehouden tusschen vertegenwoor digers der 11 grootste gemeenten. Ee nige vertegenwoordigers van de Ver eeniging van Nederlandsche Gemeen ten worden uitgenoodigd aan deze be spreking deel te nemen. Met de beste wenschen voor de vereeniging en haar congres heette spreker de talrijke gas ten welkom. De burgemeester van Amersfoort, graaf Van Randwijck, voorzitter der vereeniging, beantwoordde deze rede voering met woorden van waardeering en dank. DE EX-KEIZER. LONDEN. In het Lagerhuis heeft gisteren Lloyd George verklaard, dat hij niets kon toevoegen aan de verkla ring, welke Bonar Law 19 April in het Lagerhuis aflegde over de onderhande lingen met de Nederlandsche regeering omtrent de uitlevering van den voor- maligen Duitschen keizer. Sedert dien zijn in deze geen andere stappen ge daan, doordat de Nederlandsche regee ring weigert hem uit te leveren. Toen daarop een liberaal afgevaar digde zeide „Dus dat is het einde van de praatjes van het ophangen van den keizer antwoordde Lloyd George onder gelach en toejuichingen „Ik vrees, dat uw vriend nog niet heele- ntaal veilig is." FRANKRIJK EN DUITSCHLAND. BERLIJN (V. D.) Uit het benoemen van een niet-diplomaat tot Fransch ge zant te Berlijn, leidt de Duitsche pers af, dat het er de Fransche regeering om te doen is, goed onderricht te wor den aangaande den economischen en financieelen toestand van Duitschland en het herstel der economische betrek kingen tusschen Frankrijk en Duitsch land te verlangen, A BOSCHBRANDEN IN NOORWEGEN. KOPENHAGEN. (V. D.) In Noord- Zweden, in de buurt van Umea zijn groote boschbranden uitgebroken, die nog niet gestuit zijn kunnen worden. De schade bedraagt honderden mil- lioenen kronen. DE DUITSCHE KABINETSCRISIS OPGELOST. Gisteren zijn de besprekingen over de beëindiging van de crisis voortge zet. In parlementaire kringen wordt met zekerheid aangenomen, dat nieu we storingen zich niet zullen voordoen en dat de nieuwe ministers a.s. Maan dag ter vorming van het kabinet bijeen zullen komen. Het kabinet-Fehrenbach zal, volgens de bereikte overeenkomst, er als 'volgt uitzien Rijkskanselier Fehrehibach (Centrum), vice-kanselier en minister van justitie dr, Heinze (Duitsche volkspartij), binnenlandsche zaken Koch (dem.), buitenlandsche za ken Simons (dem.). financiën Wirth (centrum), schatkist Raumes (Duitsche volkspartij), rijksweer Gessier (dem.), verkeer luit.-gen. Grüner (partijloos, doch dicht bij de democraten staand), wirtschaft dr. Scholz (Duitsche volks partij). Het ambt van minister voor den wederopbouw zal voorloopig niet bezet worden. Posterijen Giesberts (centrum), arbeid nog onbezet. Minister Scholz is een geboren Rijn lander, was eerste burgemeester van Kassei en is tegenwoordig eerste bur gemeester van Chariottenburg. Hij zit in het bestuur van den Duitschen ste- dendag en verschillende gemeentelijke en liandelsvereenigingen. IN HET BEZETTE GEBIED. De vertegenwoordigers der bedrijven uit de nijverheidsdistricten van Crefeld hebben een ultimatum gesteld aan den Belgischen commandant, waarin zij eischen het oogenblikkelijk terugtrek ken uit de binnenstad van de Belgische troepen, die bij de bevolking bekend staan als met de bewaking belaste smokkelaars straffen voor het dooden van onschuldigen door Belgische sol daten en waarborg voor voldoende le vensmiddelen, daar anders de alge meene staking zal worden uitgeroepen, waarvoor sympathie-verklaringen zijn

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3