ingediend, zoodra de weduwe naar hare meening hier recht op heeft. In het laatste geval deelt ze dan aan den Raad van Arbeid mede naam, voor namen en geboortedatum van haar overleden echtgenoot en zoo mogelijk den Raad van Arbeid waar de echtge noot was ingeschreven en het rente- nunimer. Tot slot over het voorgaande eenige cijfers betreffende den Raad van Ar beid te Middelburg Tot nu toe werden reeds 5 verzoeken tot opname ter verpleging in een sana torium in behandeling genomen. Bin nenkort zullen de eersten van deze gunstige bepalingen der Invaliditeits wet de voordeelen genieten, en laten wij hopen, hunne verloren arbeids krachten geheel herwinnen. Tot op heden werden 103 ouder domsrenten toegekend, 3 afgewezen, terwijl nog meerdere in behandeling zijn. Zeven aanvragen om weezenrente werden gedaan. Drie hiervan werden bereids toegekend (alle tot een bedrag van ƒ187.20), terwijl de andere spoe dig af zullen komen. Een weduwenrente tot een bedrag van 187.20 werd toegekend. Meerde re zijn nog in behandeling. Het vermoeden bestaat, dat velen rog niet hun aanvraag indienden en rentekaart en -boekje van den overle dene niet opzonden. In hun eigen be lang wordt aangeraden dit alsnog zoo spoedig mogelijk te doen. DE VERGADERING EN FEESTEN VAN HET A. N. V. V. De jaarvergadering der algemeene vergadering van de Alg. Ned. Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer, werd gisterenmorgen gehouden in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg, onder voorzitterschap van den heer F. W. C. H. baron van Tuijl van Se- rooskerken, met een woord van wel kom en een woord van dank voor het afstaan van de lokalen der sociëteit. Het jaarverslag werd zonder opmer kingen goedgekeurd. De regeeringscommissaris en de ver tegenwoordiger der regeering hadden bericht van verhindering gezonden. De rekening en verantwoording over 1919 werd op advies van de desbetref fende commissie goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde een voorstel-Oosterbeek om bij de regee ring aan te dringen om maatregelen te nemen tegen het afsluiten van particu liere landgoederen voor het publiek. Na eenige discussie werd besloten eene commissie te benoemen die deze zaak nader zal onder de oogen moeten zien en volgend jaar rapport zal uit brengen men meende, dat dwang in deze niet gewenscht is en men zich tot overleg moet trachten te bepalen, daar ook groote bezwaren aan openstelling der landgoederen zijn verbonden. Na afloop der vergadering werd gis teren door den heer Famechon, direc teur de l'Office nationaal du Touirsme (Ministère des travaux publics) een uit eenzetting gegeven van het werken en de inrichting van dit bureau, terwijl de Fransche journalist George Rozet, als vertegenwoordiging van de Touring club de France er op wees welk een grooten invloed de pers heeft in het belang van het tourisme. Deze uiteenzettingen werden o.a. bij gewoond door den Commissaris der Ko ningin en den burgemeester van Mid delburg. De boottocht. Door verlating van den trein kon de door de Maatschappij „Zeeland" aan geboden boottocht niet te half eert doch te ruim een uur aanvangen. Toen gleed de „Oranje Nassau" met ruim 200 gas ten, onder de tonen van liet Wilhelmus, ten gehoore gebracht door de Zelandia- kapel, de haven uit. De deelnemers aan dezen tocht had den intusschen plaats genomen aan de op het promenadedek geplaatste gedek te tafels en met het mooie zicht op Vlts- singen, op de duinen van Walcheren, op de zacht kabbelende golfjes, werd aangevangen met het vlug opgediende noenmaal, dat in alle opzichten uitste kend was bereid en dat aan de vele hongerige magen zeer welkom was. De boot stevende op de Zeeuwsch-Vlaam- sclie kust af en toen men zich in de Wielingen wist, werden als demonstra tie achtereenvolgens de Nederlandsche, Zeeuwsche en Zeeuwsch-Vlaamsche volksliederen gespeeld, die staande ■werden aangehoord en die voor de me devarende Franschen en Zweden zeer veel zullen hebben gezegd over den wensch van liet grootste deel van ons volk. Na de Zeeuwsch-Vlaamsche kust kwam al spoedig de Belgische in het zjcht met zijn talrijke badplaatsen, waar liet nu een vredige stranddrukte was, maar dezen vroolijken aanblik werd verduisterd door de overblijfselen van den wereldkrijg, die zich aan onze ogen voordeden, als gezonken sche pen, versterkte kustgedeelten, ja zelfs nog kanonnen. Na den maaltijd was ook het prome nadedek weer vrij gemaakt en konden de gasten zich over hét geheele schip vrij bewegen, voor zoover dit niet door dienstoorzaken was verboden. Wij zelf daalden in de machinekamer en tot de stookplaats af en stonden weder eens verbaasd over de prachtige vernuftige inrichting van zulk een bedrijf. Toen wij uit de warme atmosfeer van daar beneden terugkeerden in de heer lijke frissche buitenlucht en ons weer onder onze medepassagiers bevonden, konden wij onophoudelijk woorden óp- vangen als een treffend bewijs hoe heerlijk, hoe genotvol alien dezen tocht vonden, er was niets als lof voor de „Zeeland" en voor allen die medewerk ten om het den gasten zoo aangenaam mogelijk te doen zijn. Wij hoorden zeg gen „Nu, die mijnheer de Meester kun- wij niet dankbaar genoeg zijn", en „Zoo'n dag kan men nooit vergeten". En het bleef opgewekt aan boord, er werd muziek gemaakt, er werd .druk ge keuveld, in één woord er was een stem ming, zooals men die maar kan wen- schen. Maar niet alleen de Belgische kust, de wrakken van schepen hadden de be langstelling opgewekt, maar ook een Nederlandsche onderzeeër, die zelf ge deeltelijk dook, de talrijke visschers- soheepjes, de verschillende stoomboo- ten werden door den kijker onder vizier genomen en besproken. Ieder deed als was hij zeeman, als was hij niet anders gewoon. Nu bij dit mooie weder, deze kalme zee kon men zich zoo houden, want wij gelooven niet dat iemand een gevoel tieeft gekregen1 als zou hij tol aan Ncptunus hebben moeten betalen. Te Oostende was gekeerd en weder door de Wielingen, doch op wat grooter afstand van de kust werd terugge- stoomd naar Vlissingen. Voor de haven werd binnengestoomd dankte de heer Baron van Tuyll van Serooskerke de directie namens allen voor dit aangeboden feest, dat moeilijk geëvenaard, maar nooit overtroffen kan worden. Spr. bracht een door alle ge steund driewerf hoerah op de directie i uit. De kapel zette het Wilhelmus in, waarop een driewerf hoerah op do Ko ningin werd uitgebracht, terwijl 'het Zeeuwsch-Vlaamsche volkslied en de Marseillaise volgden, dit laatste ter eere van de Fransche gasten. Te kwart voor zes kwam de boot op de haven, onder de tonen van het Wien Neerlandsch Bloed en nadat een photo- graaf de boot en de reizigers op een plaat had gebracht, verlieten deze de boot en was een tocht, die ook door ons niet licht zal worden vergeten ten einde. Een door de directie aangeboden ex-, tra electrische tram bracht de leden der A. N. V. V. naar het Badhotel, waar de gemeenschappelijke maaltijd werd ge bruikt, gevolgd door een concert van „Ons Genoegen" op het terras van het hotel, aangeboden door de V. V. te Vlissingen, dat ook door velen op den Boulevard werd bijgewoond. Te tien uur werd met een aangeboden extratram van de maatschappij Wal cheren naar Middelburg teruggekeerd. Hedenmorgen te half elf vertrokken de hoofdbestuursleden en afgevaardig den met een groot aantal auto's van het Molenwater te Middelburg door een deel der stad naar Veere en vandaar naar Domburg, waar in het badhotel het noenmaal werd gebruikt. Vervol gens ging het naar Westkapelte, waar de Kleine Westkappelaars een uitvoe ring gaven. Hedenavond heeft te Mid delburg het officieel diner en een feest- concert ir. het Schuttershof plaats. PROVINCIALE STATEN. Van de stoomtrammaatschappij Bres- kensMaldeghent kwam een verzoek in om het toegekend renteloos voor schot voor den aanleg van de lijn van de Nederlandsche grens bij Retranche- ment naar Breskens, groot 224.804, te verhoogen tot ƒ2.250.000 of 170 meer dan het vroegere, in 1916 tot 836.000 gestegen. Het rijk zal alleen- een derde geven, wanneer de provincie en de betrokken streek dit ook doen. Dit zou beteekenen, dat de provinciale kas 627.554 zou moeten bijdragen. Dit bedrag is buitengewoon hoog en stelt zware eischen aan de provinciale kas. Toch wordt dan slechts hetzelfde systeem gevolgd als bij de overige den laatsten tijd in Zeeuwsch-Vlaanderen aangelegde tramlijnen, nl. dat behou dens de subsidies van gemeenten en polders een derde van de kosten van aanleg en van het in exploitatie bren gen der lijn als renteloos voorschot uit de provinciale kas wordt gegeven. Wel bedroeg de verhooging voor de Z. V. T. M. slechts 42 van het aanvankelijk toegezegde voorschot, maar door deze maatschappij werd toen geacht, dat hiermede zoude kunnen worden vol staan voor het afbouwen van haar net. Het beginsel is aizoo hetzelfde. Intus schen rijst de vraag of toepassing van dit beginsel met het oog op den toe stand der provinciale financiën nog wel mogelijk is, terwijl anderzijds later bleek, dat de Z. V. T. M. met de 42 verhooging ook niet kon toekomen en haar nog een extra-bijdrage door den minister van waterstaat is toegezegd, zonder dat daarbij opofferingen worden gevraagd van de provincie of de streek. Feitelijk heeft dus de provincie niet het derde gegeven. Ook voor de spoorwe gen in Zuid-Beveland is het Rijk af geweken van de vroegere verdeeling, het geeft daar meer dan een derde. Om te overwegen of dit ook hier mogelijk iis, zou nader overleg met den minister en met de maatschappij en de betrok ken streek noodig zijn, zoodat een de finitief voorstel tot verleening van een zeker bedrag thans nog niet kan wor den gedaan. Ofschoon dus de zaak de volle aandacht van Ged. Staten blijft houden, vinden wij thans geen vrijheid een ander voorstel te doen dan dat tot afwijzing van het verzoek. Naar aanleiding van een desbetref fend verzoek van het bestuur van „Vre derust" wordt voorgesteld het verpleeg- geld te brengen van 675 op 800 voor iederen armlastigen patiënt, met hand having van de 50 voor kleedgeld, doch slechts voor den van 1 Januari tot 30 Juni. Een tweede voorstel luidt tot het aan gaan van nieuwe bepalingen over het betalen van verpleeggeld, zoodat dit telkenjare in overleg met Ged. Staten zal worden vastgesteld. In verband met de rijkswet, waarbij ook aan provinciale ambtenaren, in den zin der Burgerlijke pensioenwet aangemerkt, 40 verhooging der pen sioenen wordt toegekend, stellen Ged. Staten voor het besluit van 20 Decem ber 1919, tot toekenning van een gra tificatie aan die gewezen ambtenaren en aan de weduwen en weezen, in te trekken en aan A. J. de Nood, N. Rade maker, wed. VisserDierings en L. J. van der Weel een gratificatie toe te ken van resp. ƒ342, ƒ300, t50 en ƒ840. De door den minister van waterstaat toegezegde bevordering van een rijks subsidie voor den provincialen stoom- bootdienst op de Westerschelde be draagt niet 30 doch 80 van het tekort.- -fa ■"rovjiicieoienwo VLISSINGEN, 25 JUNI. Zooals bekend heeft de maatschappij „Zeeland" een paar weken geleden een groot aantal Weensche kinderen naar Engejand overgebracht. Van het Engel- sche comité voor deze kinderen, zijn groote bewijzen van tevredenheid voor de wijze waarop dit transport plaats had ingekomen. Morgenmiddag 2.30 uur zal de eerste oefening plaats hebben met de nieuwe motor-brandspuiten. Zooals wij reeds eerder hebben ge meld bestaat de brandweer nu alleen uit vrijwilligers, meest sportliefhebbers, welke nu in hun functies zullen worden i ingeleid. Strandconcert. De Vlissingsche Postfanfare, direc- teur de heer J. A. Hollaers, geeft Zon- j dag a.s. van 810 uur haar eerste concert in dit seizoen op den boulevard Evertsen. i Het programma luidt als volgt I „Kunst na den Arbeid", ntarsch. Pi- kaar „La Fête Trioinphale", fantasie, j J. Joh. v. Dam „Adèle", valse, M. Co- j lint „La Parure", ouverture, J. Werk man (met dit nummer werd de tweede prijs behaald op het concours te Mid delburg) „De Congo", marsch, J. Wolf„Franche Amitié", fantasie, Jul. Martin „Voix Roumaines", valse de concert, M. J. H. Kessels „L'Arbouse", pas redouble, D. Bouwens. Zondag a.s. herdenkt de afdeeling Vlissingen van den Ned. R. Katti. Volksbond haar 30-jarig bestaan. Des morgens te 7.30 uur wordt dit jubileum in de Nieuwe Kerk (Singel) plechtig herdacht. Des avonds 8 uur zal, in besloten kring, de feestelijke herdenking plaats hebben in het Con certgebouw, waar de centraal-presi- dent de heer J. W. Smit als spreker zal optreden. Verder komt op het pro gramma voor zang, muziek en tooneel door de resp. onderafdeelingen. Het Belgische stoomschip „Gloria", van Antwerpen naar Bordeaux, is al hier op de haven gekomen wegens slechte steenkolen. Men zal nu trachten het schip hier te bunkeren. Op de begrooting van marine wordt, wat de niet-militaire uitgaven betreft, ƒ40.000 uitgetrokken als bijdrage aan België voor een deel der tijdens den oorlog op de Schelde geheven loods gelden. Geslaagd voor het machinisten-di ploma A de heer A. de Huliu, leerling der ,,de Ruyterschool". In de te Arnhem gehouden algemeene vergadering van de Kon. Ned. vereeni- ging „Onze Vloot", is besloten dat de volgende algemeene vergadering te Middelburg'zal worden gehouden. Voor liet candidaats-examen in de rechten is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd ntej. S. A. J. Die- ietnan te Middelburg. Ook Ged. Staten dezer provincie heb ben aan de gemeentebesturen verzocht hun eventueele voorstellen te doen om trent samenvoeging van gemeenten. Wij vernemen dat als een gevolg hiervan de annexatie van een gedeelte ider gemeente Koudekerke, o.a. het Zand, bij de gemeente Middelburg is te verwachten. SOUBURG. De Burgemeester van Oost- en West- Souburg maakt bekend, dat de suiker- kaarten voor de 4e periode zullen wor den uitgereikt als volgtvoor wijk A Maandag 28, wijk B Dinsdag 29 en wijk C en D Woensdag 30 Juni a.s. op het gemeentehuis, telkens des morgens van 9 tot 12 uur. Aan kinderen worden in geen geval suikerkaarten afgegeven, tenzij op vertoon van trouwboekje. KERK- EN SCHOOLN1EUWS. Ned. Herv. Kerk. Ds. C. Sunder- ineijer, Ned. Herv. predikant te Zeerijp, die het beroep naar Ritthem heeft aan genomen, hoopt op Zondag 18 Juli/ des namiddags 2 uur zijn intrede te Ritthem te eoen, na des morgens be vestigd te zijn door zijn zwager ds. Diederiks, predikant te Serooskerke (Schouwen). Bedankt voor het beroep naar de Belgische Staatskerk te Gent, door ds. J. de Voogd te 's-Heer Arendskerke. De nood der predikanten. Aan de classicale vergaderingen der Ned. Herv. Kerk, welke op 30 Juni ge houden worden, is door de predikanten D. A. van den Bosch, J. H. Denee, A. van Geest, K. H. E. Gravemeijer, P. N. Gijsman, Th. M. Loran, E. J. W. Pos thumus Meijes, H. Schokking en A. B. Te Winkel volgend schrijven gezon den Ondergeteekenden, gevoelende den dringenden nood der pastoriën in onze Ned. Herv. Kerk, waar van een geheel ontoereikend traktement moet worden geleefd, (er zijn 43 plaatsen met 1300, 52 met 1400, 76 met 1500, in het geheet 441 plaatsen onder de 2000) overtuigd, dat ook bij aanneming van het voorgestelde reglement op de predikanistractementen, er geen dade lijke hulp voor veler schreienden nood is verkregen stellen u voor aan de behandeling van dit voorloopig door de Synode aangenomen reglement te döen vooraf gaan of althans er mede te verbinden, een verzoek aan de Alg. Synode, om door de heele Kerk te doen uitschrijven een collecte of inzameling, te houden door de kerkeraden, zoo mogelijk met inteekenbiljetten, uiterlijk vóór 1 Nov. a.s. zijn beslag hebbende, om de op brengst daarvan onmiddellijk te doen toekomen aan de belanghebbende pre dikanten nog vóór het eindë van dit jaar. Om alle traktementen tot 2000 aan te vullen, zou de opbrengst dus onge veer 160,000 moeten zijn. De bedoeling is dit. zoo lang noo dig,'elk jaar te herhalen. De Alg. Synode zoude voor elke classis een bedrag kunnen aangeven, dat deze zou moeten bijbrengen tot het beoogde doel. in de dezer dagen gehouden verga dering van leden der Geref. Kerk al hier, bleek uit het uitgebrachte rapport dat het stelsel van vrijwillige bijdragen u aardoor de collecten voor de kerk en het zitplaatsengeld kwamen te verval len, algemeene instemming bij de ge meente had gevonden de opbrengst daarvan is boven verwachting. Ook de giften voor armen en Zen ding en verschillende andere extra- inzameiingen, stegen belangrijk. Er kan getuigd worden van bloeiend geestelijk leven. Het tractement van den predikant werd naar genoegen verhoogd. De het vorig jaar vergroote Nieuwe Middelkerk blijkt nu reeds te klein të zijn, zoodat de kerkeraad nieuwbouw ernstig onder het oog za) moeten zien. Het nieuwe orgel zal waarschijnlijk September of October worden afgele verd. Tot onderwijzer aan de openbare school te Axe! is benoemd de heer A Pieterse te Oost- en West-Souburg. in verband met de wenk aan de gemeentebesturen gegeven om bij voor komende vacatures bij het openbaar onderwijs ook op wachtgeld geplaatste leerkrachten te benoemen, is aan de ge meenten toegezonden een lijst waarop de namen van alle wachtgelders (met opgave van laatst vervulde betrekkin gen, salaris enz.) voorkomen. Dit stuk bevat thans ongeveer 200 namen. RECHTSZAKEN Door de rechtbank te Middelburg zijn heden veroordeeld wegens diefstalP. M. A. M., 51 jaar, zon der beroep te Middelburg, tot 6 maan den gevangenisstraf C. de J., 22 jaar, M. de J., 27 jaar, beiden veldarbeider te 's-Gravenpoldev, ieder tot 20 b. s. 20 d. h. F. de M., 31 j. scharenslijper te Middelburg, tot ƒ15 b. s. 15 d. h. J. C T-, 3:' jaar, werkvrouw te Terneuzen, tot 1 maand gevangenisstraf verduisteringW. K., 34 jaar, com missionair te Amsterdam, tot 1 jaar ge vangenisstraf mishandeling R. A. C., 19 jaar, zon der beroep te Vlissingen, tot 15 b. s. 15 d. h. J. de R., 28 jaar, schippers- knecht te lerseke, vrijgesproken bcleedigingH. P. G., 39 jaar, land bouwer te Kapelle, tot ƒ5 b. s. 5 d. h. niet voldoen aan ambtelijk bevelA. iV„ 21 jaar, werkman te Gapinge, tot 15 b. s. 15 d. h. verboden vervoer M. Z., 51 jaar, vrachtrijder te Wemeidinge, tot 10 b. s. 10 d. h. aanranding van de eerbaarheid C. A. R., 23 jaar, arbeider te Koewacht, vrijgesproken. Door G. P. P., 25 jaar, manufac tories wonende te Vlissingen, gedeti neerd te Middelburg, is hooger beroep ingesteld van het vonnis der rechtbank te Middelburg van II Juni 1920, waar bij hij wegens diefstal met braak, ge pleegd o.a. in den nacht van 13/14 November 1919 te Vlissingen in den winkel van de Wed. L.v. H., werd veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. De moord op den agent Draad. Voor de rechtbank te Amsterdam is gisteren behandeld de zaak tegen den 27-jarigen J. W. van P., beschuldigd den agent F. J. Draad te hebben dood geschoten. In den nacht van 18 op-19 April heeft de politic een inval gedaan in een nachthuis aan de O. Z. Achterburgwal te Amsterdam,waarbij genoemde agent van po!':tié door twee revolverschoten getroffen is. Het eene trof hem in de rechterborst. De dood is zeer spoedig het gevolg geweest van de verwon ding. Een schotwond in tiet gelaat was, hoewel zeer gevaarlijk met het oog o,p infectiekans, niet per sé doodelijk te noemen. Bij dezelfde gelegenheid is nog een andere agent, Breuker, zeer ernstig in het dijbeen geschoten. Het O. M. eischte tegen beklaagde 10 jaren gevangenisstraf. Eén vitrioolwerper. Het gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 22-jarigen kellner, die door de Amster- damsche rechtbank veroordeeld werd tot twee jaren gevangenisstraf wegens poging tot zware mishandeling met voorbedachten rade op zijn 19-jarige echtgenoote. Hij wierp haar op 23 De cember 1919 in een woning aan de Goudsbloemstraat met een hoeveeiheid vitriool, tengevolge waarvan de vrouw niet ernstige brandwonden kreeg op hoofd, gelaat, rechterhand" en rechter arm Het Hof bevestigde Het vonnis be halve wat betreft de opgelegde straf, die verminderd werd tot één jaar ge vangenisstraf. Eén arts voor dè' rechtbank. Een eigenaardige zaak diende voor de Amsterdamsche rechtbank. Terecht stond een 50-jarige arts uit de Indi sche buurt. Hij zou een brandweerman van zijn vrijheid (beroofd hebben door hem op zijn schriftelijke verklaring, volgens welke deze man lijdende was aan krankzinnigheid, naar de zenuwin richting van het Wilhelmina-gasthuis te laten vervoeren. Blijkens he/ten las te gelegde, had hij deze medische ver klaring met groote lichtvaardigheid af gegeven. De eiscli luidde 300 boete subs. 3 maanden hechtenis. Het Haagsche zedenschandaal. De. HaagSclie- rechtbank behandelde- gisteren weder eenige zaken (een vier tal) betreffende misdrijven tegen de zeden. SPORT Postduiven. De wedvlucht, Zon dag jl. vanaf Leeuwarden, afstand 242.25 K.M., gehouden, kenmerkte zich door een bijzonder snelle afspeling der prijzen. Met Z.W. wind en broeiig we der werden de duiven om 7.15 aldaar in vrijheid gesteld de le duif kwam alhier om 11 uur 28 min. 9 seconden, de laatste of lig prijswinnaar werd om 11 uur 29 min. 27 sec. geconsta teerd, ze vlogen dus resp. 15.97 en 15.84 M. per seconde. De le, 2e en 6e prijs viel ten deel aan D. de Vries (Middelburg), de 3e en 9e aan N. van Hoorn, de 4e. 5e en 7e aan A. van den Bergen, de 8e en 10e aan J. J. van der Weeie en de 11e aan A. Botting. Stand kampioenschap A. van den Bergen met 118, D. de Vries met 94 en N. van Hoorn met 81 punten. Volgende week wedvlucht van Har- li ngen. Schieten. in den Nationalen schietwedstrijd voor Burgerwachten in 1920 te houden, wordt door de Vlis singsche Burgerwacht deelgenomen in den plaatsclijken wedstrijd. Er wordt geschoten op afstanden van 100 M. op schietschijf A, terug gebracht op de helft der ware grootte. De telling is van 18. De wedstrijden worden gehouden op de nieuwe militaire schietbanen bij het vliegterrein te Souburg. Zij wor den gehouden morgen (Zaterdag) van 36 uur en Maandag a.s. van 46 uur. Tot deelneming aan den wedstrijd zijn uitgenoodigd alle vrijwillige land- stonnkorpsen op Walcheren. Voor de deelnemers van de vrijwilli ge landstormkorpsen zoowel als voor de leden van de vrijwillige burger wacht alhier, zullen voor elke baan afzonderlijke prijzen beschikbaar wor den gesteld. De prijzen gelden alleen voor ae personeele baan. Voor korps wordi snelvuur gescho ten, met recht op 3 proeïschoten •voorat. De prijsuitdeeling zal Maandag, des avonds half negen, in het Concertge bouw plaats hebben. Luchtvaart. De luchtschepenfa- briek van de firma Vickers te Barrow (Engeland) heeft een nieuw aluminium luchtschip voltooid, dat 330 voet lang, 70 voet breed en 80 voet hoog is, met een gascapaciteit van 1.250.000 kubie- ken voet. Het is voorzien van vier mo toren van 230 P.K. elk. De snelheid zal ruim 65 mijlen in het uur zijn en het zal met die snelheid een afstand van 4000 mijl kunnen afleggen of met een gewo ne snelheid van 50 mijl een afstand van 6500 mijl Het luchtschip is opzettelijk ontworpen voor lange patrouille-toch ten op zee MARINE De marine-I De thans ingediel marine tot nog t| nog slechts een ting wijst eenl 46,750,409, of I de voorloopige rami Deze vermeerde! het militaire uitgatT volg van de verbod zoldiging van hetl sedert 1 Januari 19J Ook wordt in vej men beslissing oif ting van den bouwl en",Sumatra" een 1 hiervoor uitgetrokl 100,000 uitgetrolf voor kosten, verH den in uitzicht gestl Nederland naar Jaa In verband met dl wordt de post, benl (deeding voor vrijer dend personeel, t bedrag van 196.0(1 Naar wordt geul van 1 Juli T920 op gesteld de kolon commandant van gade en is met del noemd tot kolonel-P brigade, de luitenad Scheer, commandal infanterie tot luitl mandant van het lj rie de majoor J. regiment infanteriel het le reg. infantJ Meijwerf van het 41 Bij beschikking vl marine a.i. is de J kl. L. Waasdorp ol zijn bevolen plaats! Hr. Ms. „Gelderlanl op -verzoek op ml en is de officier! Dijkstra met 3 Juli boord van Hr. Ms.) Voorts zijn met eieren-machinist 3el C. Piek gep!aatst| dienstkazerne te officier-machinist dregt gteplaafst aan „Schorpioen." Eischen voor s| De inspecteur bepaalt, dat, wanj tot plaatsing op voor sergeant-m| wordt ingediend, commandant daaro| klaren moet, dat berekend is voor cl functie De overtiT de korpscommandl wijze, waarop een r nistratie voert o| door deze tot eenl van een vol kwartel dige administratiel moet dan geschied^ der voordracht, mandant echter eel der volle geschikthl lijk een voordracht! lijst worden ingedil proefdienen dus niif noodig. BUÏTE DE KABINETSCI De hoop op een I der Duitsche crisis ner. Zonder den heids-socialisten gevormd worden. Er valt dan ooi van de crisis weini| $1 dan dat men nog als op 7 Juni, daad uitslag. Alle vrocj weer verworpen opnieuw naar voreil gen zien slechts hel van de oude coalit| schijnt'onder de so niing te bestaan oil democratische pari te brengen voor da togeering. Ook el centrum en dernoi proppen, waarbij d; gerekend wordt c houding van meert terwijl de Duitsche regeering moeilijk weigeren. Voorloopig lianj •ucht. Fehrenbach b overreding der soci Zijn kabinet zou in «en „noodhulp"-m Dtiitschland voor dc conferentie die 5 een regeering te toch spoedig wat f zal het mogelijk Duitsche vertegenwl te benoemen, die m de Entente kunueA DE CONFEREN ,.Het Laatste Niei gende bijzonderhei rentie te Spa Alle voorbereidse ferentie zijn reeds •~y De afgevaardigde tullen nemen zijn troix, Hymans, Jas 'lolitti en Sforza Millerand, Berthelot vor Engeland L

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2