LAATSTE ÏCCTJBN met deze kwestie hebben bezig gehou den en hun regeeringen van advies die nen. ONLUSTEN IN DUITSCHLAND. Om tegen de prijsverhoogingen en woekerwinsten op de levensmiddelen te demonstreeren, hadden de vereenig- de vakvereenigingen voor Dinsdagmid dag in alle groote steden van Duitsch land manifestaties op touw gezet. De onafhankeiijken maakten van deze ge legenheid gebruik om hun leuze van de dictatuur van het proletariaat weer eens kracht bij te zetten. in Ulm en Ravensburg kwam het daarbij tot botsingen met de politie en de rijksweer. in Ulm werden de districtcommissa- vis en de opperburgemeester mishan deld Bij een aanval op het stadhuis werden enkele personen gedoog en ge wond. In Ravensburg werd het gebouw van den districtscommissaris aanzien lijk beschadigd. Ook hier leden de op roermakers verliezen. In Aaien maakten radicale elementen zich met geweld van het wapendepot der burgerwacht meester en plunder den het gehee! leeg. De massavergadering in Ulm had eerst een rustig verloop, doch al spoe dig bleek, dat de massa haar leiders niet meer volgde. De menigte trok naar het gebouw van den districtscom mandant en het raadhuis. De district commissaris werd gedwongen naar buiten te kotnen, waar hem een strop om den hals werd gelegd. Voor het raadhuis werd de opperburgemeester zoo ernsiig geslagen, dat hij bewuste loos neerviel. De aansporing van een leider der onafhankelijken, om rustig te blijven, bleef zonder gevolg. Om het plein voor het raadhuis te zuiveren, werd de burgerwacht en de rijksweer te hulp geroepen, die met artillerie en machinegeweren vuurden. Eenige soldaten werden gedood en zwaar gewond, terwijl van de demon stranten er minstens 50 gewond wer den. Bij de relletjes te Ravensburg wer den 2 personen gedood en 20 gewond. Zooals verder verluidt, zouden de arbeiders op de motorenfabriek in Friedrichshafen den arbeid neergelegd hebben en zich op weg bevinden naar Ravensburg. In Ulm zou heden zoogenaamd als demonstratie tegen het ingrijpen dei- militairen de aigemeene staking gepro clameerd worden. Tenslotte komen uit Würzburg even eens verontrustende berichten over de monstraties en plunderingen. VERDUN GEHULDIGD. Gisteren had te Verdun een vader landslievende betooging plaats ter ge dachtenis van de soldaten in de verde diging der stad gevallen. De minister van oorlog hield een lof rede op de dooden. Het feest werd gevierd ter herinne ring aan den mislukten, door den kroonprins geleiden aanval op 23 Juni 1916. Een draadloos bericht uit Lyon meldt, dat Poincavé, de minister van oorlog en maarschalk Pétain Woens dagochtend te Verdun aankwamen. De stad is in harmonie met haar rouw en de ruïnes stemmig versierd. Om te herinneren aan het feit, dat de slag bij Verdun over het lot der gealli eerden besliste, waren de Engeische, Amerikaansche en Belgische vlaggen naast de Fransche aangebracht. Woensdagmiddag werd de eerste steen gelegd voor het gedenkteeken ter herinnering aan de gevallenen bij Ver dun. Een poging totbrand stichting? Dinsdagavond om streeks 11 uur ontdekte dc inwonend officier in de infanteriekazerne te Am sterdam, dat trappen en gangen van een der paviljoens, nabij de plaats waar thans een nieuw gebouw voor militaire bureelen wordt gebouwd, op enkele plaatsen met petroleum waren gedrenkt, hetgeen hem aanleiding gaf, onmiddellijk bij de in dat gedeelte van de kazerne wonende gehuwde militai ren te onderzoeken óf hun iets van die petroletim bekend was, hetzij dat een kan of fiesch was gebroken of zoo iets. Toen daarop een ontkennend ant woord werd ontvangen, werden voor zorgsmaatregelen genomen; alle plaat sen. welke met olie waren gedrekt, werden met zand bestrooid, terwijl een schildwacht bij de trappen werd ge plaatst. Omstreeks 2 uur 's nachts werd door den commandant der wacht een schot gehoord, dat door den schildwacht bij het bemerken van onraad gelost zou worden. Een onderzoek bracht aan het licht, dat personen getracht hadden om over een schutting, toegang gevende tot de kazerne, te klimmen, doch op liet hooren van het schot zich vlug ver wijderd hadden. Ook later werd door den schildwacht oemerkt, dat zich personen met zak lantaarns nabij de kazerne ophielden, doch blijkbaar overtuigd van de goede bewaking, waren afgetrokken. Of hier aan een poging tot brand stichting moet worden gedacht, valt niet met zekerheid te zeggen, hoewel de aigemeene teekenen er wel op wij- Omtrent de reeds medegedeelde kindermoorden uit roofzucht niet ver van Venlo, worden door de „Limburger Koerier" de volgende bijzonderheden gemeld Zaterdag werd door eenige personen onmiddellijk bij de grens, op Neder- landsch gebied, een knaapje gevonden, dat men schijnbaar getracht had te worgen, terwijl een prop in den mond bewees, dat slechte bedoelingen had den voorgezeten. Uit de verklaringen van den kleine te Kaldenkirchen, dus over de grens ge daan, bleek dat men hem inderdaad had trachten te worgen en men, in de meening verkeerend dat de kleine dood was, hem in het bosch gegooid. Hij kwam evenwel later bij en knapte na derhand geheel op. Het knaapje was afkomstig uit Neuwerk en was naar Venlo gezonden om winkelwaar te koopen het geld, daarvoor bestemd, circa 80 mark, had men hem evenwel afgenomen, zoodat alleen roof de drijfveer is geweest. Door dit voorva! kwamen de Duit- sche politie-autoriteiten op het denk beeld om in die richting een nader on derzoek in te stellen naar een zoontje van een ladingmeester uit Kalldenkir- chen, dat reeds 14 dagen vermist werd. Het onderzoek bracht aan het licht, dat het knaapje vlak over de grens, dus op Duitsch grondgebied, werd ge vonden. Het iijkje was reeds geheel zwart en aan het verteren, doch uit ai- les bleek, dat de moord op dezelfde manier moet gepleegd zijn als van het andere knaapje, en dit jongetje ook vermoedelijk geworgd is. Teekens aan den hals wezen er tenminste op. Verder waren zijn beenen met een riem samen gebonden. Naar wij vernamén is het de Duit- sche politie gelukt de vermoedelijke daders dezer schandelijke daden te achterhalen en bevinden dezen zich reeds in arrest. Het zijn Duitschers en afkomstig uit Viersen, terwijl een hunner thans in Dortmund was en daar aangehouden zou zijn de ander is in Viersen aan gehouden. Het onderzoek wordt verder voort gezet, aangezien de geruchten loopen, dat nog meer kinderen worden ver mist. Men spreekt zelfs van 8 of 9. De naamlooze vennootschap Frank Rijsdijk's Industrieeie Onderne mingen te Rotterdam heeft aangekocht het groote Duitsche linieschip „Rhein- land", metende 18,000 ton, met voile- digen inventaris. Dit schip, dat te Kiel ligt, ^zal het grootste zijn van de sche pen, die hier te lande ooit gesloopt zijn. De verkoop is door Engeland voor de Entente gedaan, aan wie het was uit geleverd, en bij den verkoop was de voorwaarde gesteld, dat het noch aan een firma in de Entente-landen, noch aan een firma in een van de landen, die met dc Entente in oorlog zijn ge weest, verkocht mocht worden. De vijf te Enschedé gearresteerde spoorwegdieven -zijn ter beschikking der justitie te Almelo gesteld. Onder hen zijn een conducteur uit Arnhem, een arbeider-remmer en een opkooper uit Enschedé. Beide eerstgenoemden hebben bekend zich aan talrijke spoor wegdiefstallen schuldig gemaakt te hebben, gedurende ongeveer een jaar. Vanuit Enschedé werd daartoe epn mand gevuld met zand, naaf Utrecht gezonden. Daar werd de mand via Arnhem retour bevracht naar Enschedé. Onderweg werd dan door het tweetal liet zand uit de mand gegooid en deze gevuld met alles wat in den bagagewa gon voor de hand lag. Het thans inbe-* slag genomen goed vertegenwoordigt een waarde van ongeveer 1000. Te Medembiik moesten zich ver schillende personen onder medische be handeling stellen na het gebruik van karnemelk, welke blijkbaar ondeugde lijk van samenstelling was. De politie, die een monster ter keu ring heeft opgezonden, stelt een onder zoek in. De ruim 50-jarige D, Tiji te Klaaswaal stond met paard en wagen aan den Kreupelweg met behulp van zijn zoon een voer hooi te laden. Door dat het paard onverwacht vooruit liep, viel Tijl van het voer op den weg en brak den hals. Een dokter, die spoedig met zijn automobiel op de plaats des onheils was, moest den dood constatee- ren. Auto -gevaar. De heer Bergmann, arts te Bilthoven, wiens vrouw èn kindje door een woesten motorrijder niet vrij van alcohol werden aangereden, komt in het „Hbl." met kracht op tegen de onverlaten, die door woest rijden dag in dag uit het, leven van anderen in gevaar brengen. Schande is het, schrijft hij zeer te recht, dat men dagelijks nog vele auto's cn motorrijwielen op openbare wegen een doodendanssport ziet uitoefenen, bestuurd door individuen vrij van alco hol maar ook vrij van ieder gevoel van verantwoordelijkheid vooreen men- schenleven en die zich misschien nog rangschikken onder de beschaafde klasse in de maatschappij, maar in iacto geworden zijn gewetenlooze straatschuimers die men als dolle hon den uit de maatschappij zou willen ver wijderen. De bekeuringen en boetes worden evenmin geteld als de beknor ring voor het stelen van een appel op buurmans erf in de kinderjaren meestal kunnen de berijders een geld boete v_.n 25 gulden gemakkelijk beta len, bovendien gaan die onverlaten in hun poenige snelheidspatserij veelal nog prat op het meeste aantal bekeu-- ringen in den kortst mogelijken tijd, waarbij ze moreel niet beseffen dat ze met hun waaghalzerij het vak beoefe nen van moordenaar, die 't aan 't toe val overlaat of zijn poging tot moord al of niet met succes bekroond zai worden." „Tegen dergelijke straatrovers dient men schrijft hij verder uit zelfbe houd op te treden. De auto- en motor- rijwieiwet dient grondig gewijzigd1 te worden, ledereen kan een rijbewijs krijgen, niet omdat hij kan rijden, maar omdat hij zoo'n machine kan betalen. De geringe geldboetes voor rijden bo ven de maximumsnelheid of rijden zon der rijbewijs zouden veranderd moeten worden in gevangenisstraf, telkens van langeren duur, naarmate herhaling van 't delict plaats heeft. En in dien zin zal ook gehandeld moeten worden/wat be treft de intrekking van het rijbewijs. Dan eerst zal een nuttig verkeer dat dagelijks ingrijpt in ons economisch bestaan, in goede banen geleid worden. En ik zal geen poging achierwege laten om in deze richting de aandacht van onze volksvertegenwoordiging te vra gen voor een kwaad waardoor het al lergrootste deel van het publiek geter roriseerd wordt, opdat bovendien ook voorkomen worde, dat het steeds meer en meer getart publiek in dergelijke gevallen op de plaats des onheils als eigen rechter optreedt," Onder het Westerviaduct te Am sterdam is een zeven-jarig knaapje door de elecfrische tram overreden en gedood. Te Stadskanaal is een 39- jarige man verdronken. Aan de Koe markt te Schiedam is door een sleepers wagen een jongetje van 7 a 8 jaar over reden, doordjen het hierop meereed en onder het rijden er afsprong, waardoor het achterwiel van den wagen over liet hoofd ging. De dood trod onmiddellijk in. De heer P. Fontein Pzn„ hoofd der Hervormde school te Loosduinen, is tengevolge van bloedvergiftiging op 35-jarigen leeftijd overleden. Onder Raamsdonk is een hooier door den blik sem gedood. Zooais vroeger gemeld, was het voornemen het stoomschip „Brussels", de vroegere Great Eastern boot, waar op kapitein Fryatt voer, openbaar te verkoopen. Hiertegen is van verschil lende kanten protest opgegaan, daar veien ineenden dat dit schip als histo rische reliqui behouden moest blijven. De Engeische bladen melden thans dat de regeering den verkoop, die heden zou plaats hebben, heeft gestuit. Te Berlijn is een 43-jarige wedu we van een veearts gearresteerd als verdacht haar 73-jarigen schoonvader te hebben vermoord. Ze vreesde, dat de oude man tegen haar zou getuigen in een rechtzaak wegens bedrog en valschheid in geschrifte. Een afschuwelijke moord. Te Hamburg heeft de politie dezer dagen een reismand in be slag genomen, welke het lijk bleek te bevatten van den 62-jarigen groenten- handelaar Pröhl uit Stendal. De Ham- burgsche politie arresteerde de twee kerels, die de mand in een-herberg had den gebracht en aan den waard liad- -den gevraagd de mand voor hen te be waren, daar ze Hamburg wilden bekij ken. De man had aanvankelijk aan hun verzoek voldaan. In den loop van den dag kwam er echter een geweldige stank uit de mand en de waard ver trouwde het zaakje niet erg, waarom hij in het bijzijn van enkele gasten de mand openmaakte. Onder een laag hooi zagen zij, die bij de opening aan wezig waren, het in elkander gekromde lijk van een man, die groote snijwonden aan den hals had. De politie toog op onderzoek uit naar de daders. In een hotel werden toen de beide bovengenoemde mannen gearresteerd. Beiden waren uit Stendal afkomstig. De beide arrestanten zullen naar Sten dal gezonden worden. In het huis van den vermoorde aldaar heeft men ook bloedsporen aangetroffen. Alles lag er overhoop. Men heeft in Duitschland te lijden onder de Ijverige werkzaamheid van valsche munters. Telkens weer worden nieuwe vervaischingen ontdekt, en een enkele maal ook nog tijdig verijdeld. Vergemakkelijkt wordt het bedrijf door het feit, dat de rijksbank tegen het eind van den oorlog de hulp infiep van ver schillende particuliere drukkerijen om banknoten te drukken. De justitie slaagde er nu echter dezer dagen in eenige werklieden van zulke particu liere drukkerijen, die van de origineele cliché's afdrukken hadden gemaakt, en nu eigen biljetten-drukkerijen gingen inrichten, te arresteeren. Zoo werd een omvangrijk plan tot vervaardiging van valsch geld verijdeld. Thans heeft men echter in Berlijn last van valsche Amerikaansche dollar biljetten. Dit geld stamt nog uit den tijd van den Amerikaanschen burger oorlog, toen het diende als betalings- middel^van de „Confederate States of America". Dezé biljetten zijn niet meer geldig, maar worden nu in Berlijn ver spreid. De „Deutsche Nation" geeft eeni ge cijfers omtrent de bezoldiging van verschillende beroepen te Weénen. Bo venaan staan een hotelportier en een hofmeester met een salaris van 100.000 kronen. Dan volgen de schoenmakers met 90.000 kronen en de kleermakers met 80.000 kronen, meubelmakers ver dienen 48.000 kronen, hoogleeraren na twintigjarigen diensttijd 40.000 kronen, een hoofdcommies op het gemeentehuis 37.000 kronen, wethouders 25.000 kro nen, evenals de arbeiders aan de gas fabrieken. De arbeiders bij de wrfterlei- ding ontvangen 22.000 kronen en de lantaarnopstekers 20.000 kronen. On deraan de lijst staan de gemeente-art sen met 15.000 kronen jaarlijks. Naar de vacante betrekking van ho telportier te Weenen solliciteerden één generaal-majoor. drie majoors, en een tv/aalftal kapiteins. Een tijdelijk in een hotel te Wee nen vertoevende dame ontbood een ju welier om hem kostbare juweelen te verkoopen. Tijdens het gesprek bood ze hem een glas bier aan, wat de juwelier echter weigerde. Daarop sloeg ze hem met een bierflesch op het hoofd. De man werd echter niet bewusteloos en liep de straat op. Toen de politie kwam vond men de dame dood in hare kamer. Ze had van het met blauwzuur ver mengde bier gedronken, waarmede ze den juwelier had willen vergiftigen om hem te berooven. Onder leiding van een aantal aan zienlijke artsen wordt getracht een in ternationale reddingsorganisatie voor de aan tuberculose lijdende of erdoor bedreigde kinderen van Duitschland tot stand te brengen. In alle kerken, in alle scholen zou daarvoor moeten worden geijverd. En omdat Duitschland het werk niet alleen kan doen, moet van de ten deele reeds aangeboden hulp van het buitenland gebruik worden ge maakt. De centrale van het Leger des Heiis te Londen heeft reeds aangebo den, voor iedere mark, die in Duitsch land zal worden opgebracht, 5 mark uit Engeland te verschaffen. Het denkbeeld om uit het buitenland, zelfs uit de lan den der vroegere vijanden hulp te vra gen, wordt niet door allen met instem ming begroet. Gevraagd om mede-on- derteekening van de oproeping, waar onder reeds de namen van Bumm, Fin- kelstein, His, Klemperer, Kraus, Kuit- ner, Schlosmann en Wassermann ston den, zond prof. Von Gruber een ant woord vol verbittering en wanhoop. .Duitschland, zegt hij, kan er niet aan ontkomen, 10 tot 15 millioen zijner kin deren te zien uitsterven, daar het van al zijn bronnen van bestaan beroofd is. Maar bedelen bij degenen, die het land deze ellende hebben opgelegd, mag het niet. De „Munch, med. Wochenschr." is van meening, dat voor den arts het le ven van anderen wél het hoogste goed is, en dat hij daarom de aangeboden hulp niet mag afwijzen. Maar erom vragen mag men niet, zeker niet voor dat Duitschland alles gedaan heeft wat het kan. De millioenen, die ook nu nog aan pronk en genot worden verkwist, zouden reeds voldoende zijn voor het doel. Soberheid en gulzig heid. De soberste man die mis schien ooit geleefd heeft, was Roger Crab, die 11 September 1680 te Cres- ham stierf en die den leeftijd van bijna 100 jaar had bereikt. Oorspronkelijk was hij een handelaar in allerlei pro ducten, hij dronk en at als iedereen. Op middelbaren leeftijd kreeg hij een maagkwaal, werd godsdienstig, deed zijn handel aan kant en gaf ai zijn geld aan de armen. Toen ging hij in een hut wonen en leefde voortaan van water en wortelen, hetgeen hem zeer goed be kwam. Als tegenhanger mag gelden onze tijdgenoot Thomas F. Curbv, een man die in Massachusetts, Amerika, woont. Hij noemt zich kampioen-eter van de wereld en verkondigt dat alle kwalen ontstaan omdat de menschen niet half genoeg eten. Het Zondagsmaai van dit heerschap bestaat uit een dozijn kreeften, hon derd oesters en zestig eieren Mode en kleeding. De redactrice van de vrouwenrubriek in het „N. v. h. N.", schrijft over mode en kieeding het volgende De jersey-mode schijnt haar hoogte punt nu wel bereikt te hebben. Men ziet wollen en zijden jersey's, jumpers, japonnen, complete en wat dies meer zij ih alle lichte en donkere effen kleu ren, maar bovenal veel combinaties, als cerise-rood met zwart bewerkt, wit met zwart, blauw met groen of bruin. Men brengt deze jersey-artikelen in alle modellen, maar ook in alle prij zen. zoodat iedere vrouw iets van haar gading kan vinden. Zoowel het machi naal gebreide als liet handwerk ziet er aardig uit en in de modellen is bijna geen verschil merkbaar, al lijdt het dan ook geen twijfel, dat het handwerk be ter in zijn model blijft. Alleraardigst staan gekleurde jerseys op witte japonnetjes, vooral wanneer de hoeden of barets in dezelfde nuance gekozen zijn. Als men bij een gekleurde jersey geen stroohoed kan vinden, dan maakt men een baret van zijde of jer sey-stof in dezelfde kleur of in die der garneering. Voor meer gekleed brengt de mode ons tailleurs in alle mogelijke fantasie-genres. We merken lichte stof fen op in effen, gestreept en geruit, de meeste met tamelijk lange mantels en afstekende kragen. De donkete stoffen worden met lichte kragen en dito borduurwerk versierd. Vooral champagne-kleurig shantung wordt voor kragen op mantels en cos- tuums in toepassing gebracht. Het borduurwerk wordt dan met dikke zijde of fijn tres in de kleur van den kraag uitgevoerd, hetgeen aan een donker toilet een meer zomersch ca chet geeft. Door oudere dames worden veel zwart zijden tailleurs gedragen, of wel robes manteaux. Men ziet ze in char- nieuse, éolienne, onduleuse en pékiné. Vooral slappe charmeuse kleedt bijzon der elegant, terwijl de zwart en wit ge streepte zijde iets minder streng staat. De witte streepjes moeten evenwel zeer smal zijn een zgn. haarstreepje en minstens drie c. M. van elkaar, willen ze niet een zebra-achtig effect maker- In de japonnen en hoeden valt een groote voorliefde voor bonte kleuren waar te nemen hetzij zulks door twee kleurige stoffen of door bont borduur werk tot uiting komt. Vooral de Bul- gaarsche en Perzische kleurencombina ties onderscheiden zich. Ik zag dezer dagen heel mooi borduurwerk 'in Bul- gaarsche kleuren uitgevoerd op cham- pagnekleurige crêpe de ehine. Zelfs de eenvoudigste japon is met een afstekende kleur gegarneerd. Zoo brengt men op een zwarte tafzijden japon een zijden ceintuur vair turkoise- blauw lint en een touffe pastelkleurige bloemen in de taille. Lint speelt een hoofdrol op de mo derne hoeden. Men brengt zelfs hoeden, waarop drie verschillende kleuren lint. op smaakvolle wijze dooreengevloch ten, gegarneerd zijn. In de garneering der hoeden over het algemeen valt de grootste willekeur waar te nemen. Men garneert den bol o; den rand al naar mate het der draag ster het meest flatteert. Behalve lint zullen dezen zomer heel veel bloemen gedragen worden. Men ziet kleine hoedjes zonder rand. die geheel uit bloemen bestaan de bloemen zijn in dat geval meestal van één kleur en worden door de moderne vierkante voile oversluierd. Beeldig zijn die kleine modellen van goud-tissu, met een tand van pastelkleurige bloemen versierd. De pastelkleurige, platte, fluvveelen bloemen vindt men in aile fijne nuances en hoewei de mode veelkleurige bloem- garneeringen vraagt, is er toch veel goede smaak voor noodig om die kleuren zóó te schikken, dat men een smaakvol arrangement verkrijgt. Zoo schikt men bijv. blauw bij bruin, groen bij paars of mauve, oranje bij groen en wit, rose bij bruin, maar vooral weinig zwart, behalve wanneer zwarte tule gebezigd wordt om de kleuren te temperen, hetgeen vooral aanbeveling verdient voor dames op meer geposeer- den leeftijd. Schitterende kleuren kan alleen de jeugd met succes dragen. Draadlooze fotogra fie. De „Daily Mail" verneemt uit Kopenhagen, dat de Deen, Tr. Ander sen, een belangrijke uitvinding heeft ge daan, waarbij foto's langs telegrafi- schen weg, zoowel met behulp van een kabel als draadloos, kunnen worden overgebracht. Voor de geïllustreerde pers blijkt de uitvinding van groote vaarde te zijn. Het te gebruiken apparaat is van zeer eenvoudige constructie. Het systeem bevat eenige speciale seinen, die kunnen worden gegeven zonder den invloed te ondergaan van de verschil len in de stroomsnelheid. Elk draadloos telegrafisch of telefonisch stelsel kan voor de overbrenging worden benut. Een Kopenhaagsch blad heeft twee fo to's gepubliceerd, die het langs den luchtweg waren toegezonden. DE MILITAIRE WEDUWENWETTEN Vanwege de departementen van oor log en marine is gezamenlijk een com missie ingesteld ten einde de militaire weduwe-wetten met die van de bur gerlijke ambtenaren in overeenstem ming te brengen. In deze commissie hebben zitting de gep. generaal-majoor Becking ais voorzitter de kapitein ter zee Wolter- beek Muller, de officier van administra tie !e klasse der Kon. marine. Kempen; de kapitein der militaire administratie v. d. Erve de adjudant-onderofficier- vaandelidrager v. d. Berg van de Vüfe inf. brigade en de majoor-schrijver der Kon. Marine, Prins. HET CREDIET AAN DUITSCHLAND. Het verbond van Nederiandsche Fa brikantenverenigingen heeft een adres toi de Tweede Kamer, waarin een aan tal bezwaren worden aangevoerd tegen het wetsontwerp tot goedkeuring van het verleenen van een erediei van 200 millioen gulden aan Duitschland en de Kamer vezocht wordt te overwegen of de door de regeering aangevoerde ar gumenten aanneming van 'het wetsont werp wettigen. Het adres gaat vergezeld van een uitvoerige Memorie van Toelichting. CONFLICT IN DE BOUWVAKKEN. Omtrent het verder verloop der con ferentie, onder leiding van minister Aalberse, gisteren gehouden inzake de toestanden in het bouwbedrijf, verne men wij, dat in de voortgezette verga dering, niettegenstaande langdurige beraadslagingen, de partijen niet tot Overeenstemming waren te brengen om trent de voorwaarden, waarop de uit sluiting zou wprden opgeheven. DE BOYCOT VAN HONGARIJE. BERLIJN (V. D.) De Hongaarsehe regeering telegrafeerde aan den inter nationalen bond van vakvereenigingen te Amsterdam, dat het besluit tot den

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3