m iVoviociertïeuws BUTENLAN.D gingen met vee! trefgevailen vergezeld. Het aantal uren met zonneschijn gemid deld over de vijf hoofdstations bedroeg 211 tegen 193JA uren normaal in Mei de'drie dekaden telden resp. 61, 69 en 8! uren. vlissingen, 24 juni. De genieente-begrooting voor 1920. Inzake het beroep van het gemeente bestuur tegen de niet-goedkeuring der genieente-begrooting werden gisteren voor den Raad van State partijen in de gelegenheid gesteld een en ander mon deling toe te lichten. Voor de gemeente trad op de heer F. Bisschop, secretaris, die het vol gende zeide Ofschoon in het bezwaarschrift van den gemeenteraad de motieven, welke Ged. Staten van Zeeland hebben geleid tot niet-goedkeuring der begrooting voor 1920, volledig zijn bestreden en bij een nader schrijven van het gemeente bestuur is beantwoord het betoog van het Gedeuteerd College haar aanleiding van het bezwaarschrift, komt het mij niet overbodig voor met een enkel woord bij deze zaak stil te staan. Burg. en Weth. hebben zich afge vraagd. welk practisch resultaat Ged. Staten van Zeeland toch denken te be reiken bij de niet-goedkeuring van deze is gemeente-begrooting. Tegen geen der uitgaven wordt op zich zelf bezwaar gemaakt ten on rechte wordt gezegd, dat rekening ge houden wordt met een bijzonder sub sidie uit 's rijks kas. terwijl vermoed wordt, dat de Hoofdelijke Omslag niet ten volle zal worden geheven I In de stukken van het gemeentebe stuur is duidelijk uiteengezet, dat op de begrooting met een eventueel sub sidie uit 's rijks kas geen rekening is gehouden en dat het voorts niet opgaat de goedkeuring aan een begrooting te onthouden, gebaseerd op vermoedens, welke grootendeels geput v orden uit een correspondentie met de regeering over een zaak, niet de begrooting ra kende. Daarbij komt nog. dat ik thans ofschoon de werkzaamheden voor het opmaken van het kohier van den Hoofdeüjken Omslag nog niet zijn ge ëindigd met meer grond zai mogen vermoeden, dat het op de begroeting uitgetrokken bedrag der plaatselijke inkomsten-belasting wèl zal worden bereikt. Bij hel nagaan van de vele beslissin gen, welke inzake de gemeente-begroo ting in den loop der tijden zijn geno men, heb ik er geen aangetroffen, waarbij de goedkeuring door Ged. Sta ten is' onthouden op gelijksoortige gronden dan de onderhavige. Nimmer is naar mijn oordeel door een college van Ged. Staten op zulk een lichtvaar dige wiize het recht van placet gehan teerd dan thans is geschied. Zijn recht is wel is waar niet in de wet omlijnd, doch. volgens prof. Op- penheim, in zijn „Nederlandsch Ge meenterecht", heeft de wetgever ver trouwd op een verstandige toepassing door Ged. Staten van hun macht. Zeker, indien het evenwicht tusschen ontvangsten en uitgaven op de begroo ting niet is bereikt, zijn Ged. Staten verplicht hun goedkeuring aan een dergelijk budget le onthouden. De raad van Spaarndam ondervond zulks in 1916. toen hij weigerde den hoofdeüj ken omslag zoodanig te verhoogen, dat de uitgaven der gemeente op voldoende wijze gedekt werden. Een beroep op de omstandigheid, dat de draagkracht der ingezetenen een verhooging van den hoofdelijken omslag niet kon lijden, werd niet door de Kroon gedeeld en mocht hem dus niet baten Ook tegen de vermelding van subsi dies op de begrooting, waarop de ge meente niet met eenige zekerheid kon rekenen, verzette de Hoogs Regeering zich meerdere malen en stelde de Ged. Staten in het gelijk, die een dergelijke begrooting mie! wenschten goed te keuren. Maar nóch het eene, nóch het andere geval doet zich te Vlissingen voor. Des ondanks achten Ged. Staten zich ver plicht het bestuur dier gemeente te be lemmeren in de uitoefening van zijn toch al zoo zware taak. Vlissingen, eèn arbeiderscentrum, voor Zeeland van zeer groot belang, heeft gedurende de crisis, evenals alle arbeiderscentra, moeilijke jaren achter zich. Het doet het gemeentebestuur dan ook leed, dat het college van Ged. Sta ten, in stede van het verleenen van steun, waarop hei vermeent aanspraak te mogen maken, het op deze wijze be moeilijkt. waarvan het gevolg is dal het crediet der gemeente niet onbeduidend wordt geschaad, hetgeen reeds bij po gingen tot het plaatsen van een ieening is gebleken. Ik spreek dan ook de hoop uit, dat uw Hoog College termen zal mogen vinden aan Hare Majesteit de Koningin te adviseeren Hare goedkeuring alsnog aan de begrooting te hechten. De Weensche kinderen. Het was heden in den vroegen mor gen een hartroerend schouwspel toen aah het station alhier de Weensche kinderen, die hier enkele maanden ver toefd hadden, afscheid van hun pleeg-, ouders moesten nemen om de verre reis naar de Oostenrijksche hoofdstad te aanvaarden. Welke liefdebanden er gesmeed wa ren tusschen de ouders en de kinderen bleek op ongekunstelde wijze en de dikke tranen die geplengd werden, wa ren hef beste bewijs, dat het afscheid zeer zwaar viel. Het feit, dat het scheiden zoo moei lijk viel, wees er voldoende op, dat er lusschen de kinderen en de ouders en verdere verwanten een verhouding was ontstaan, waardoor de pleegouders de Weensche kinderen als hun eigen kin deren leerden beschouwen en dat kwam voor een groot gedeelte hierdoor dat deze kinderen de liefde, die zij hadden weten te veroveren ten volle verdiend hadden. Zij zijn thans van ons vertrokken, zwaar beladen met liefdegaven en met achterlating van den besten indruk van hun verblijf in Vlissingen en andere deelen van Zeeland en wij weten zeker, dat de kinderen te Weenen terugge keerd, met de aangenaamste herinne ringen zullen terugdenken aan hen. die hun zooveel oprechte vriendschap en deelneming hebben betoond. De gisterenavond alhier aangekomen kinderen uit Zeeuwsch-Vlaanderen, met hunne begeleidsters, werden evenals zulks bij vorige gelegenheden het geval was door de goede zorgen der Maatsch. ..Zeeland", ondergebracht in de koele hallen der export-slagerij, waar een aantal frissche bedden voor de jeugdige reizigers in gereedheid waren gebracht en tot heerlijke rust noodden. Van het Vlissingsche Comité maakte ook nu weer de verdienstelijke secreta ris, de heer D. L. H. van Raalte, als ge leider de reis tot de Duitsche grens mede. Wij vestigen de aandacht op de be kendmaking van Burg. en Weth. be treffende het doen van aangifte van verhuizingen. Men vestigt er onze aandacht op. dat reeds meerdere malen passagiers voor den des morgens 10.09 van hier ver- trekkender, facultatieven sneltrein, de zen trein hebben gemist, omdat de brug over de Keersluis openstond. Daar de trein facultatief is, wordt hiermede bij het opendraaien der brug geen rekening gehouden en daarom wijzen wij er belanghebbenden op, dat de kans bestaat dat de brug geopend is, en zij dus tijdig genoeg naar het station dienen te gaan opdat zij den trein niet missen. De brugwachters moeten zich na tuurlijk aan het reglement houden en zij mogen de brug alleen gesloten hou den, als zij daarvoor instructies ont vangen. Het -muziekgezelschap ,,Ons Genoe gen" geeft hedenavond 8_ uur op het terras voor 't Grand Hotel op den bou levard Evertsen alwaar een podium wordt opgeslagen een concert ter gelegenheid van het bezoek van de le den van den Bond'voor Vreemdelingen verkeer. De oproep welke gisterenavond door den commissaris van politie in ons blad werd geplaatst, kan als vervallen worden beschouwd, daar de zaak thans voldoende is opgehelderd en er van boos opzet gelukkig geen sprake is geweest. Het 16.000 ton groote Amerikaansche stoomschip „J. W. Luchenbach", oor spronkelijk naar Rotterdam bestemd, kreeg order naar Antwerpen op te stoomen en passeerde alhier met een diepgang van 92 <d.M. Het vreemdelingenverkeer. Gisterenmiddag te half zeven meerde aan de Loskade te Middelburg de stoomboot „Fortunus", aan boord waarvan zich het hoofdbestuur en en kele andere leden van de Algemeene NederlfTndsche vereeniging van Vreem delingenverkeer bevonden, die na een tochtje langs de Zeeuwsche stroomen in de vergaderstad aankwamen, ont vangen door de meeste leden van liet bestuur der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Wal cheren, van wie de voorzitter en de se cretaris, de heeren Hartman en Hiller, zich aan boord begaven om de dames en heeren welkom te heeten. Met den trein van 7 uur kwamen vele afgevaardigden aan, van wie de mees ten ook van hun dames vergezeld wa ren, ontvangen door een deputatie uit het bestuur van Vreemdelingenverkeer, die zoo noodig de adressen van parti culieren opgaven, die de gasten deze dagen onderdak verschaffen. Te half negen had ten stadhuize de officieele ontvangst door het voltallige college van Burg. en Weth. plaats, waarbij het best bleek welk een groot aantal per sonen naar Zeciand zijn gekomen om de vergadering van de A. N. V. V., maar nog meer de daaraan verbonden feeste lijkheden mede te maken. De burgemeescter, de lieer P. Dumon Tak, sprak de in de raadzaal verza melden toe en zeide, dat het voor het gemeentebestuur een groot genoegen is, liet hoofdbestuur en de afgevaardig den, alsmede de andere dames en hee ren te ontvangen, het wordt op hoogen prijs gesteld, dat de A. N. V. V. dit jaar zoo vriendelijk is geweest Middel burg voor haar vergadering uit te kie zen. Het groot aantal aanwezigen is een bewijs, dat die keus in goede aarde is gevallen. Het is voor Middelburg steeds van groot belang, dat er hier congressen worden gehouden, waardoor er personen van heinde en ver met de stad en omgeving kennis maken. En dit geldt in bijzonder deze vereeniging. die steeds op de bres staat om in het bui tenland verkeerde meeningen over Ne derland weg ie nemen en propaganda te maken voor een bezoek aan ons land. De oorlogsjaren hebben de vereeniging wel tot werkeloosheid gedoemd, maar zij heeft weer krachtig haar taak hervat en als de beperkende bepalingen, die thans liet internationaal verkeer be moeilijken zijn opgeheven, zal de ver eniging weer met kracht kunnen wer ken aan haar schoone doel. Spr. is blijde, dat de A. N. V. V. het feest van de Walchersche vereeniging komt mede vieren. Hij wenscht deze vereeniging van harte geluk met haar feestdag. Spr. wil niet alles opnoemen, dat deze vereeniging heeft gedaan, maar wil toch twee feiten in herinnering brengen en wel ten eerste de tentoon stelling van Zeeuwsche kleederdrachten in 1913 en ten tweede die van koperen voorwerpen in 1904. Spr. hoopt dat de tochten door prach tig weder zullen worden begunstigd en eindigt met een hartelijk welkom aan allen in onze stad (Applaus). De algemeene voorzitter der A. N. V. V., de heer F. W. C. N. Baron van Tuyil van Serooskerke, uit Den Haag. dankte namens de aanwezigen voor de plech tige ontvangst in dit aloude gebouw. Toen de afdeeling Middelburg verzocht hier te vergaderen, heeft men daar gaarne aan voldaan. De woorden van den burgemeester spreken tot hart en hoofd. Het is bekend, dat Middelburg veel biedt aan vreemdelingen op bouw kundig en historisch gebied. Maar ook buiten Middelburg wacht den leden veel dat hun belang zai inboezemen, het grijze Veere, het nijvere Vlissingen, het iieve Goes. De boottocht en autotocht zullen zeker voldoen. Zeeland staat in de geschiedenis hoog aangeschreven en inet gulden letters in haar naam ge plaatst in het gedenkboek van Neder land en Oranje. Spr. hoorde eens de parodie op het „Luctor et Emergo", na melijk „Lukt het vandaag niet dan lukt het mergen". En dit laatste is waarheid, want talrijke bewijzen zijn er, dat hrt wij brengen nogmaals in herinnering dat adverten- TIEN, om IN het denzelfden dag VERSCHIjNEND NUMMER TE kunnen worden opgenomen uiterlijk des morgens 11 uur in ons bezit moeten zijn. in verband met den beperk ten werktijd o? zaterdag moeten dien dag de adverten- tien in geen geval later dan des morgens 9 uur bezorgd zijn. wij verzoeken evenwel BE leefd de advertentien steeds zoo vroegtijdig aiogelijk in te zenden. Zeeuwsche volk ontembaren moed heeft. Allen zullen dankbare herinne ringen medenemen van Zeeland en liet Zeeuwsche volk. Spr. verzoekt de aan wezigen een driewerf hoera uit te bren gen op 'Middelburg en op Zeeland, waaraan spontaan werd voldaan. Vervolgens nam de heer H. J. G. Hartman, voorzitter van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer in Walcheren het woord om dank te brengen voor de woorden door den burgemeester gericht tot deze ver eeniging. Het is steeds aangenaam waardeering te ondervinden, van hen, die boven ons gesteld zijn. Hij brengt de dank der vereeniging over voor den steun, steeds van het gemeentebestuur ondervonden en wijst er op, dat alles 100 duurder is geworden, zoodat dit ook met de subsidie zou moeten ge schieden. Op deze plaats wil hij daar over echter niet verder uitweiden. Zich richtende tot de A. N. V. V. heet spr. allen namens de afdeeling hartelijk welkom. Hierna werd de eerewijn aangeboden, waarna de heer Hartman allen verzocht mede te gaan naar de reclametentoon stelling in de Concertzaal, omdat daar voor in de volgende dagen niet zoo .heel veel tijd meer zal zijn. De meeste aanwezigen voldeden aan dit verzoek. Op de Markt was intusschen te 8 uur het concert begonnen van liet Middel- burgsche Muziekkorps, aangeboden door de vereeniging „Uit het Volk, voor het Volk". Al hebben de meeste vreemdelingen slechts zeer kort dit concert bijge woond, toch was het eeh goede gedach te dit plaats te doen hebben, omdat nu ook de stadgenooten in zeer grooten getale aan de feestvreugde hebben deel genomen. Het was op de Markt zeer druk en ook in de straten, waar de fraaie étalages waren verlicht, bleef het den geheelen avond zeer druk. Er was een gepaste, vroolijke stemming, die zeker nog verhoogd zou zijn als nog meerderen aan het verzoek om te vlag gen gehoor hadden gegeven. De heer Morks deed zijn korps een populair programma uitvoeren, hetgeen eindigde met 't Zeeuwsche Volkslied. kerk- en scho.olnieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Cam- perland (toez.) ds. G. de Wijk te Zou- telande. Ger. Gem. Beroepen te Kampen ds. B. van Neerbos te Bruinisse. marine EN leger. De navolgende plaatsingen zijn ge last met 28 dezer officier-machinist der le klasse F. A. Boutnan geplaatst aan boord Hr. Ms. „Gelderland" met 29 dezer officier-machinist der le klasse A. J. Dijker geplaatst bij liet marine-etablissement te Amsterdam met 1 Juli luitenant ter zee der le klasse J. Bosman, thans geplaatst te Amsterdam, gesteld ter beschikking luitenant ter zee der le klasse D. de Josselin de Jong geplaatst bij de mari nekazerne te Amsterdam officier-ma chinist der 3e klasse J. G. Blom tijdelijk geplaatst te Amsterdam de in actieven dienst gestelde gepensionneerde luite nant ter zee der le klasse titulair W. Bunge, onder eervolle ontheffing van zijne functie als commandant der mari tieme middelen te Nijmegen, gesteld ter beschikking met 15 Juli officier-machinist der 3e klasse T. Talboo geplaatst bij de onder- zeedienstkazerne te Willemsoord van ljuli tot 4 Augustus officier van gezondheid der le klasse L. Hendriks tijdelijk geplaatst te Amsterdam met 26 dezer is officier-machinist der 3e klasse L. Waasdorp geplaatst aan boord Hr. Ms. „Gelderland", en niet denzeifden datum officier-machinist A. J. Zijlstra, thans dienende aan boord van gemelden bodem, gesteld op non activiteit wegens ziekte. Voorts is officier van administratie der le klasse D. Tollenaar, thans non- actief wegens ziekte, te rekenen van 3 dezer gesteld ter beschikking. „Ons Belang" contra de confessioneele bonden. Door den minister van oorlog is aan het hoofdbestuur der Nat. Christelijke Onderofficieren-vereeniging. van den N'ed. R.-Kath. Onderofficierenbond „St. Martinus" en van de onderofficieren- vereeniging „Ons Belang" bericht, dat hét zijn voornemen is om, in verband met den beperkten tijd. beschikbaar voor het verleenen van bijzondere audi ënties. en de omstandigheid, dat door de verschillende vereenigingen van on derofficieren ongeveer gelijksoortige belangen worden bepleit, uit elk hoofd bestuur dier vereenigingen een deputa tie van ten hoogste twee personen ge zamenlijk in gehoor te ontvangen. Naar aanleiding van het bovenstaande heeft het hoofdbestuur van „Ons Belang" (de neutrale organisatie) den minister van oorlog bericht, dat hel geen ge bruik kan maken van een audiëntie, als door den minister bedoeld, namelijk ge lijk met vertegenwoordigers van con fessioneele bonden van militairen. De woordvoerders van bedoelde bonden toch. vertegenwoordigen slechts een zoodanig gering percentage van het korps onderofficieren, dat de afwijken de meeningen dezer groepjes geen in vloed op eenige bepaling of maatregel zullen mogen hebben, ook daarom niet, omdat in de groote neutrale organisatie „Ons Belang" alle richtingen naar ver houding zijn vertegenwoordigd en met deze verschillende richtingen alleszins rekening wordt gehouden. Deze meening wordt in liet schrijven dan verder uitgewerkt en toegelicht. Binnen enkele weken zullen van hier uit Hr. Ms. torpedobooten Z 7 en Z 8 met een onderzeeboot een reis naar Noorwegen ondernemen, voor vlagver toon. De reis zal ongeveer 14 dagen duren. Bevordering van officieren der zeemacht. Ingediend is eer, wetsontwerp, strek kende om ten aanzien der bevordering van officieren-machinist zoo spoedig mogelijk te komen tot een toestand als voor de overige officiers-korpsen be staat. Een andere aangelegenheid van spoedeischenden aard, waarin het wetsontwerp tracht te voorzien, is de bestaande onmogelijkheid om de offi cieren in de gegeven omstandigheden te kunnen laten voldoen aan de beyor- deringseischen zooais deze in de -Be- vorderingswet zijn geformuleerd. Bezoek van Zweedsche oorlogsschepen aan ons land. Naar het Haagsche correspondentie- bureau verneemt, bestaat het voorne men, dat een Zweedsch eskader, be staande uit drie pantsersctfêpe'n en eenige lichtere oorlogsvaartuigen, tij dens een oefeningsreis in de Noordzee, in de eerste helft van Juli een bezoek zai brengen aan Amsterdam. De pant serschepen zijn de volgende: Dc „Man- llgheten", de ..Aran" en de „Dristighe-_ ten". Genoemde .pantserschepen datee ren uit de jaren 19001903, en hebben een waterverplaatsing, varieerende van 3620 tot .3840 ton. Zij hebben elk een bemanning van pim. 300 man. AFLOOP VERKOOPINGEN. Door notaris J. C. Paap werd Woens dagmiddag 2 uur in de „Oude Vriend schap" alhier in het openbaar verkocht de hofstede „Maldergem" te Vlissingen aan den Hoogeweg, met bouw- en wei land, in 15 perceeien en wel Perc. 1. De hofstede „Maldergem", zijnde woonhuis no. 175, koestal, paar denstal, wagenschuur, enz., groot 80 A. 60 c.A. Koopers de heeren P. A. Bakker, C. J. Mommaas, A. Botting en P. J. Daalhuizen, voor 13,-804. Perc. 2. 22 Aren bouwland aan den Hoogeweg. Kooper de heer A. Gideon- se. voor 900. Perc, 3. 39 A. 10 c.A. boomgaard al daar. Koopers de heeren J. de Klerk en A. Flipse, voor 2048. Perc. 4. 14 A. 60 c.A. bouwland al daar. Kooper de heer F. P. de Bruijn voor 900. Perc. 5. 21 A. 60 c.A. bouwland al daar. Koopers de heeren H. en J. Wouters, voor 1143. Perc. 6. 23 A. bouwland aldaar. Koo pers de heeren J. Davidse, P. A. Bak ker, C. J. Mommaas, A. Botting en P. J. Daalhuizen, voor ƒ1720. Perceeien 7, 8 en 9. 2 H.A., 14 A„ 40 c.A. weiland aan den Hoogeweg en den Kapoentjesweg. Kooper de heer W. Brielsman, voor 6982. Perc. 10. 61 A. 80 c.A. bouwland aan clen Hoogeweg. Koopers de heeren p. A. Bakker, J. Davidse, C. ,J. Mommaas, A. Botting en P. J. Daalhuizen, voor 2346. Perc. 11. 44 A. 20 c.A. bouwland al daar. Koopers de heeren W. Vader, G. van der Star en S. Frank, voor 1827. Perc. 12. 40 A. 60 c.A. bouwland al daar. Kooper de heeren J. Bosschaart en C. Poppe, voor 1801. Perc. 13 en 14. 77 A. 70 c.A. bouw land aldaar. Koopers de heeren J. en M. de Jonge, voor 3917. Perc. 15. 1 H.A., 2 A„ 10 c.A. weiland aan den straatweg naar Koudekerke. Koopers de heeren VV. Vader, G. van der Star en S. Frank, voor 4849. Luchtvaart. Prof. H. LT. Meijboom, rustend hoogleeraar '\n de theologie te -Groningen, heeft Zondag een predikbeurt waargenomen in de Hollandsche kerk te Londen. De 77- jarige professor is per vliegtuig uit Londen teruggekeerd en heeft der, tocht van Londen naar Amsterdam in 2y2 uur volbracht. De luchtreis was den hoogleeraar best bevallen. NIEUWE moeilijkheden BIJ de DUITSCHE kabinetsvorming. Naai aanleiding van de nieuwe moeilijkheden .bij de samenstelling van een kabinet, verneemt de „Vorwarts" Met 5 stemmen tegen besloot gister de sociaal-democratische rijksdagfractie bij de motie van vertrouwen, die de re- geeringsverklaring zal volgen, zich van stemming te onthouden. De fractie gelooft, trots alle andere overwegingen, niet verder te kunnen gaan, daar instemming inet een motie van vertrouwen voot een regeering, waarin zich leden van de Duitsche volkspartij bevinden, niet met haar op vatting te vereenigen is. De fractie is voornemens deze ont houding te motiveeren, opdat de nreu-- we-regeering de Entente te Spa geen moeilijkheden in den weg legt. Op het oogenblik kan nog niet vast gesteld worden of de democraten in zake het vraagstuk van een blpk uit het midden werkelijk reeds het laatste woord gesproken hebben. de vredesconferentie te boulogne. De correspondent van de „Daily News" in Boulogne is er van overtuigd dat de gevoerde besprekingen veel heb ben bijgedragen om de meenïngsver- schillen uit den weg te ruimen, welke bestaan tusschen de Britsche en Fran- sche staatslieden. Hij zegt hieromtrent: Millerand is een werkelijk verstandig onderhandelaar. Hij heeft zich nooit gecompromitteerd door zich uit te spre ken voor een uiterste, zooals meermalen in de Fransche pers wordt verkondigd. In Boulogne heeft hij het duidelijk ge maakt, dat hij het in een enkele kwes tie niet eens is met Lloyd George en graaf Sforza. Lloyd George zoowel als Millerand hebben hun tevredenheid betuigd over de resultaten der conferentie. De Brit sche premier verklaarde in een inter view „Dit is in meer dan een opzicht een prettige conferentie geweest. Ik beschouw de Turksche kwestie niet als ernstig en denk, dat wij den toestand meester zijn." Betreffende de Duitsche ontwapening heeft de conferentie overeenkomstig het Engelsehe standpunt een vaste ge dragslijn vastgesteld. Alle kwesties, die met de conferentie in verband staan, gingen vlot van stapel. Ik voel zeer wel. dat deze gedachtenwisselingen zeer goed zijn. Ieder land heeft, van ze'.i sprekend, zijn eigen gezichtspunt en deze meeningsverschillen kunnen wat denkelijk is aanleiding geven tot misverstanden. Persoonlijke besprekin gen zijn daarvoor noodig en ik stel de resultaten van onze besprekingen op zeer hoogen prijs. Verder verklaarde Lloyd George in het interview, dat er reden was voor de bewering, dat door Frankrijk voorstel len zijn gedaan tot doorhaling van haar schuld aan Groot-Brittanië en dat En geland daarop heeft geantwoord, dat een dergelijk plan slechts dan in over weging kon worden genomen, indien de Vereenigde Staten afzagen van de schuld van Engeland. Vernomen wordt, dat voorstellen in dien geest te Washington zijn gedaan, maar daarop is nog geen antwoord ont vangen. Betreffende Turkije zeide Lloyd George, dat het thans niet mogelijk was meer te zeggen dan dat maarschalk Focli en veldmaarschalk Wilson zich

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2