eeniging voor het Vreemdelingenver keer, werd de eerste prijs toegekend aan den heer R. Oosterhuis en de tweede aan de firma D. (Ie Jager Jr. Nog waren ontvangen een verguld zilveren medaille van de Hanze te Goes en een dito van „Gemeenschappelijk Belang" te Vlissingen. Deze werden toegekend aan hen, die in den geheelen wedstrijd de meeste punten haalden, zijnde resp. firma A. Hillen, met 124 en C. A. van'Opdorp, met 117 punten. De reclame-tentoonstelling te Middelburg. Bij de verschillende feestelijkheden, deze week te Middelburg georgani seerd. behoort ook de tentoonstelling van reclame-platen enz., uitgegeven door vereenigingen tot bevordering van net Vreemdelingenverkeer en door transportondernemingen in Europa en Amerika, welke plaats heeft in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg en die hedenmiddag geopend werd. Vooraf zijn wij door de commissie, bestaande uit de heeren Th. de Meester, J. W. van Benthem Jutting en mr. M. C. van der Minne, in de gelegenheid ge steld een kijkje te nemen in de zalen, die door bloemen en piantenversierin- gen in een waar lusthof zijn herscha pen. De vereeniging tót bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Walche ren heeft in de kleine'zaal al haar uit gaven in de 28 jaar van haar bestaan geëxposeerd als een bewijs, dat zij steeds ijverig bezig is geweest aan de bevordering van het doel harer oprich ting. Tal van reclameplaten, reisgidsen, folders, enz., ook reclameplaten die op> de vorige tentoonstelling zijn bekroond bij het 10-jarig bestaan in 1902. Ook ontwaarden wij verschillende program ma's van door de vereeniging georga niseerde concerten of andere feestelijk heden. Een portret van wijlen mr. G. N. Stoppelaar, de oprichter der vereeni ging, is ook hier geplaatst als een stille hulde aan zijn nagedachtenis. In de kleine zaal zagen wij verder o. a. een collectieve inzending van reclame voor Arnhem en omstreken en een van de V. V. te Leeuwarden, terwijl de zaal verder gevuld is met tal van groote reclameplaten van verschillende streken in binnen- en builenland, zoo als trouwens ook reeds in den gang en aan de wanden van de groote zaal zijn opgehangen. In de groote zaal noemen wij verder het eerst de aan de zijde van het podium opgeslagen expositie van reclame der Maatschappij „Zee land", waaronder verschillende goede photo's der mailbooten dier maatschap pij. Van de buitenlandsche reclame viel vooral die voor reizen in Zwitserland, het land der bergsport op. In het midden van deze zaal zijn ge- etaleerd de 32 ontwerpen voor een nieuwe reclameplaat voor Walcheren, ingezonden voor den uitgeschreven wedstrijd. Onder deze zijn er die aller minst voor het beoogde doel geschikt zijn en waarvan men zich afvraagt hoe iemand ze durfde toezenden. Toch zijn er gelukkig ook betere en de jury, be staande uit de heeren C. R. T. baron Kraijenhoff, lid van het hootdbestuur der A. N. V. V. te Utrecht W. J. Schutz, kunstschilder te Middelburg, A. Plasschaert, kunstschilder te Veere. j. H. Klarenbeek, directeur der burger avondschool te Middelburg en G. W. den Boer, boek- en steendrukker te Middelburg, kende den eersten prijs toe aan de inzending onder motto „Op wekking", welke bleek te zijn van den heer A. M. Luyt te 's-Gravenhage en den tweeden aan motto „De Wolk" van den heer A. J. Verhorst te Vught. De eerste prijs \yas 200 en de twee de 100 groot. De minister van onderwijs, dr. de Visser, is voornemens zich hedenavond naar Zeeland te begeven om hedenmor gen de nieuwe ambachtsschool te Ter Neuzen te openen. Burg. en Weth. van Ter Neuzen heb ben aan mevr. DuikerBlekkink, wier echtgenoot, van wie zij sedert enkele maanden verwijderd leeft, zijn woon plaats naar Nijmegen heeft overge bracht, bericht gezonden, dat zij naar hun oordeel niet alle vereischten meer bezit voor het lidmaatschap van den gemeenteraad, daar zij wettelijk geen ingezetene der gemeente meer is. is die stelling juist, dan verliest zij ook haar lidmaatschap der Prov. Sta ten. KERK- EN SCHOOLNÏEUWS. Tot onderwijzer aan de Mulo- school te Maassluis is benoemd de heer G. J. Douwes, onderwijzer aan school B alhier. Bij Kon. besluit is aan mej. A. E. Bodin, alhier, vergunning verleend tot het geven van lager onderwijs, mits zij overigens aan de daartoe bij de wet ge vorderde vereischten voldoet. liefdebewijzen lastig gevallen, doch de vrouw had er nimmer gevolg aan ge geven. Onbeantwoorde liefde zou de oorzaak van dit drama zijn geweest. Ter terechtzitting belasterde bekl. de getroffene op ergerlijke wijze. Als verdediger trad op mr. Jansen te Den Bosch. Het carnaval te Breda. De Hooge Raad heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen 2 personen uit Breda, die ondanks het oarnavalverbod zich gemaskerd hadden bevonden in een voor het publiek toegankelijke loca- liteit en deswege tot geldboete waren veroordeeld. De beklaagden zijn door den Hoogen Raad vrijgesproken, omdat het carna valverbod niet strafbaar was volgens de politie-verordening van Breda. SPORT Luchtvaart. - Gisterenmiddag is tij dens een vlieg-demonstratie te Venlo een vliegmachine in brand geslagen. De vliegenier Neet deed met mejuf frouw Overdijk en den lieer Caubo een tocht. Toen het vliegtuig boven de stad was, is het benzine-reservoir gespron gen en vloog de machine in brand. De machine kwam terecht in de keuken van het huis van den heer Joosten aan de Lomstraat. De aviateur en de béide passagiers lagen verbrand onder den motor. Dit ongeval had veel ernstiger kun nen zijn, indien liet toestel vijftig pas verder was terechtgekomen, daar liet dan midden in een ontzaglijke menigte kermisbezoekers zou zijn neergestort. De drie inzittenden werden gedood. Sergeant Need had zijn opleiding als vlieger gehad in het kamp te Soester- berg. Hij gold als een van de beste vliegers uit liet kamp. In November 1918 is hij in Soesterberg gekomen, waar hij 16 Augustus 1919 zijn klein brevet haalde, en op 4 Maart 1920 zijn militair brevet. Als een buitengewoon staal van zijn koenen durf en stoutmoe digheid, evenals van zijn vaardig vlie gerschap wordt medegedeeld, dat ser geant Need op betrekkelijk geringe hoogte tal van loopings achter elkaar dorst nemen. Hij was thans met verlo-f te Venlo,. waar hij vliegdemonstraties gaf met een machine, die het particulier eigen dom was van de drie sergeants Need, v. d. Griend en Geysendonfer. Op ver zoek var. de burgerij maakten ze om de beurt vliegtochten met passagiers. Het ongeluk had plaats, toen de eerstge noemde een vlucht deed. MARINE EN LEGER. Bij Kon. besluit is met I Juli de of ficier-machinist 3e klasse bij den mari ne-stoomvaartdienst A. J. Gelderblom, onder stilstand van zijne inkomsten bij de Kon. marine ter beschikking gesteld van den minister van oorlog, voor. het verrichten van diensten als tijdelijk in genieur bij het wapen der genie zijn met 6 Juli bevorderd tot adel borst te klasse bij de Kon. marine-re- serve de buitengewone adelborsten bij die reserve J. Ossewaarde en H. W. Hemmes is met 1 Juli aan den kapitein N. A. Bouwman, directeur der Kon. Militaire Kapel van het regiment Grenadiers, op zijne aanvrage, ter zake van langduri- gen dienst, onder toekenning van pen sioen eervol ontslag uit den militairen dienst verleend het bedrag van -het pensioen is vastgesteld op ƒ1500 's jaars is de eerste luitenant van de militaire administratie H. J. Luger, ter zake van tijdelijke ongesteldheid, op non-activi teit gesteld is, met intrekking van het Kon. be sluit van 22 Maart 1918, no. 33, aan den gep. luitenant-kolonel J. M. baron van Boecop, te rekenen van 15 Mei 1917, een jaarlijksch pensioen toegekend van 23Ö0 is benoemd bij het reserve-personeel der landmacht, bij het personeel van den geneeskundigen dienst, tot reserve officier van gezondheid der 2e klasse de heeren C. van Dam ars. en H. F. ten Hoopen, arts is met 1 Juli den 2en luitenant J. D. Wolterbeek, van het 4e reg. vesting artillerie. op het daartoe door hem ge daan verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Augustus aan de machinisten H. L. P. Hamers, H. C-. Spaan en S. Andriesse, resp. aan boord van 's rijks lichtschip „Maas", „Noord-Hinder" en Maas", eervol ontslag uit hun betrekking ver leend. fNÜEZONDEN STUKKEN Bulten rrernntwofrdelilkbeld der redactie !Je con.'o wo» dt niet teruggegeven aan het rijk voor verbetering van de haven te Vlissingen. Voorgesteld wordt afwijzend te be schikken op een verzoek otn subsidie van den raad van commissarissen van „Oranje Nassau's Oord", daar aan de provinciale vereeniging tot bestrijding der tuberculose de functie van geweste lijk centraal orgaan moet worden toe gedacht. De aangeboden ontwerp-begrc.oting voor 1921 wijst in ontvang en uitgaven een eindcijfer aan van 1,675,020.01, mei een post voor onvoorzien van 16.635.67 Bij het opmaken van deze begroo ting zijn Ged. Staten uitgegaan van de opvatting, dat niet meer, ais bij die voor 1920, het evenwicht tusschen in komsten en uitgaven mocht worden verkregen door het in ontvangstbren- gen van een geldleening, maar dat alle gewone uitgaven door gewone inkom sten moesten worden gedekt. Onder de gewone uitgaven behooren ook die, welke het gevolg zijn van een regularisatie der tekorten van vorige jaren. Deze laatste zullen worden ge dekt uit een deel der geldleening van 600,000, tot het aangaan waarvan een voorstel wordt gedaan de eerste af lossing is die voor 1922. Door het vaststellen van nieuwe saiarisverhoo- gingen moesten de kosten voor onder houd van weg en werken ongeveer 12.000 hoogev worden gesteld. Voor de verpleging van armlastige krank zinnigen in „Vrederust" moest meer worden geraamd, ten slotte vroeg de hoofdingenieur van den provincialen waterstaat 80,000 meer voor het aandeel der provincie in de kosten der caiamiteuze polders. Tegenover een en ander konden slechts twee ontvangposten worden ge steld, welke in eenigszins belangrijke mate tot stijging der inkomsten bij droegen. Vooreerst de toezegging van een belangrijke rijkssubsidie voor den dienst op de Wester Schelde, tenge volge waarvan deze dienst wordt uit gebreid. Volgens de begrooting van kosten, zal deze dienstregeling 3o7,000 gulden kosten, waarvan 20 of onge veer 71.000, ten laste der provinciale kas konten. Door de veranderingen in den dienst op de Oostersc'nelde, die echter met één boot blijft varen, zal deze dienst 48.000 van de provincie vorderen. Bij varen met twee booten zou deze dienst 138.000 kosten aan de provincie. in de tweede plaats vinden Ged. Sta ten een gelukkige tegemoetkoming voor de verhoogde uitgaven in de bui tengewone stijging van de opbrengst der opcenten op de rijksbelastingen. Wel was een vermeerdering van die op brengst te verwachten, maar dat zij zoo' „plienomenaal" (de uitdrukking van den minister van financiën) zou zijn als thans is gebleken, kon -niet worden voorzien. Door het sluitend maken van de be grooting met een behoorlijken post voor onvoorziene uitgaven, moest ge tracht worden een ot meer uitgaafpos ten te verminderen en dit is gevonden door na bespreking met den hoofdinge nieur, in plaats van 80,000, 40,000 meer voor de caiamiteuze polders uit te trekken. De begrooting kon daarna sluitend worden gemaakt, met een post voor onvoorziene uitgaven van 16,635.671/2 Deze uitkomst mag echter geen opti mistische verwachtingen doen bouwen. De post voor de caiamiteuze polders kan wellicht onvoldoende zijn en de post onvoorzien is niet groot. Boven dien is nog geen rekening gehouden met verschillende nieuwe of verhoogin gen van oude subsidies. Uit dit alles btijkt dat de toestand der financiën van de provincie nog steeds zorgelijk moet worden genoemd en Ged. Staten meenen dan ook met nadruk te moeten herhalen, de bij de aanbieding der vorige begrooting ge dane waarschuwing, om zorgvuldig te waken tegen het nemen van besluiten, welke een blijvenden druk op de geld middelen zouden uitoefe'nen.- hintte- f.., Kro^Hcïepseu^s VLISSINGEN, 23 JUNI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF DONDERDAG 24 JUNI Wittebroodkaart. De directeur van het rijksbureau voor de distributie van graan en meel maakt bekend, dat als wittebroodkaart voor het 14de tijdvak, hetwelk loopt van 24 Juni tot en met 2 Juli a.s., zal dienen de rijksbroodkaart in de paarse kleur op paarsen ondergrond. Voor den Raad van State werd he den behandeld liet hooger beroep van den gemeenteraad tegen de beslissing van Ged. Staten, houdende de niet- goedkeuring van de gemeente-begroo ting voor 1920. Voor het gemeentebestuur trad als gemachtigde op de heer F. Bisschop, gemeente-secretaris. De Weenscbe kinderen. De Weensche kinderen, die- morgen ochtend met den trein van 5.55 van hier zullen vertrekken, mogen niet meer dan 10 K.G. bagage medenemen, daar het meerdere door de douanen in be slag wordt genomen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de kinderen voor één dag mondvoorraad bij zich moeten hebben. Vondel's Lucifer. De uitvoering van Vondel's „Lucifer", welke morgenavond in de Doopsgezin de kerk alhier zou plaats hebben, is wegens ongesteldheid van een der me dewerkers den heer Anton Verheij uitgesteld en zal nu plaats hebben op Donderdag 1 Juli. Oproeping. Volgens ingekomen bericht bij de po litie alhier is op Maandag 21 dezer, des namiddags circa 7.45 in de Walstraat, ter hoogte der Vrouwestraat een 18- jarig meisje door een onbekend geble ven man, zonder een.ige aanleiding on verwachts hevig in den rug gestompt. De commissaris van politie alhier verzoekt dringend hen, die getuigen van dit voorval zijn geweest of daaromtrent inlichtingen kunnen geven, zich aan zijn bureau te vervoegen. Gisterenavond werd in de kleine zaai van het Concertgebouw aan de Ernma- straat de aangekondigde vergadering gehouden van de afdeeling Vlissingen van den Alg. Ned. Metaalbewerkers- bond. Ais spreker trad op de heer Van Hinte met het onderwerp „De huidige toestand", waarin hij besprak de be kende verschillen tusschen den Metaal- bond en de gestelde voorwaarden der werkgevers-organisaties. Spreker on derwierp de voorstellen der patroons in de metaalindustrie aan critiek en noemde ze onaannemelijk. Tot toetre ding tot de vakorganisatie werd ten sterkste aangedrongen. Aan de universiteit te Amsterdam is bevorderd, tot doctor in de rechten op stellingen de heer J. C. J. van Schagen, geb. te Vlissingen. De étalage-wedstrijd te Middelburg. Reeds gisterenmiddag, maar vooral des avonds, dank zij het heerlijke zo merweder, was het zeer druk op straat van de vele belangstellenden in de fraaie etalages, die vooral de midden- stqd sierden. De jury, die eerst des middags met groote nauwgezetheid de verschillende uitstallinlgen in oogenschouw had ge nomen, deed dit des avonds, toen de deelnemers hun winkels verlicht had den. nogmaals. Vervolgens had in het bureau van het Vreemdelingenverkeer eene gecom bineerde vergadering van commissie en jury plaats en kon de volgende uitslag worden vastgesteld, waarbij in oogen schouw moet worden genomen, dat het hoogst aantal te behalen punten was 135. In groep I, voedingsartikelen, werd de eerste prijs, zilveren medaille van H. M. de Koningin, behaald door den heer R. Oosterhuis, met 110 punten de 2e prijs, zilveren medaille van Handels belang, door den heer M. Peterse, met 104 punten de 3e prijs,- zilveren me daille van mr. H. J. Dijckmeester, door firma Albert Hein, met 103 punten en vierde prijs, bronzen medaille vart de „Nieuwe Zeeuwsche Courant" door firma C. Jamin, met 94 punten. in groep II, kleeding, werd de ie prijs behaald door den heer C. A. van Opdorp (Old England) met 117 punten. Dit was een verguld zilveren medaille van den heer P. Dunton Tak de 2e iprijs, zilveren medaille van mr. P. Die- leman, door den heer J. F. Wolsky, met 107 punten derde prijs, zilveren me- daillle van „Middelburg Vooruit" door den heer H. Meijer, met 104 punten vierde prijs, bronzen medaille van Z. K. H. Prins Hendrik, door firma H. B. Wijtman, met 99 punten. Groep lil, weeldeartikelen, ie prijs, verguid zilveren medaille van den heer W. Hioolen, door firma A. Hillen, met 124 punten 2e prijs, zilveren medaille van mr. J. Adriaanse, door de firma Van Kempen met 109 punten 3e prijs, zilveren medaille van den heer mr. A. A. de Veer, door den heer Jacq. Frank, met 108 punten 4e prijs, zjlveren me daille van de Zeeuwsche Bank, dooi den heer Corn. Henning, met 103 pun ten vijfde prijs, bronzen medaille van den heer J. Onderdijk, door den heer A. Looten met 102 punten, na loting met mej. C. Guiot, die evenveel punten tmd en die nu een diploma zal ontvan gen, zooals iedere prijswinner er een ontvangt naast zijn medaille. Groep IV, huishoudelijke artikelen, ie prijs, verguld zilveren medaille van de Hanze, door Gebr. Onderdijk, met 116 punten 2e prijs zilveren medaille van het hoofdbestuuur der A. N. V. V., door de firma D. de Jager Jr., met 115 punten 3e prijs, zilveren medaille van „Uit het VolkVoor het Volk", door firnta De Jong <X Co., met 100 punten 4e prijs, zilveren medaille van den heer Jacq. Frank, door Gebr. Peek, met 99 punten 5e prijs, bronzen medaille van K. van Schouwen, door den heer Chr. A. Holthuijzen, met 96 punten 6e prijs, zilveren medaille van „Luctor et Emer- go", door firma Belderok en Van Roo, met 94 punten. Groep V, verschillende waren, ie prijs, zilveren medaille van H. M. de Koningin door den heer Joh. Jeelof. met 102 punten 2e prijs, zilveren medaille van het hoofdbestuur der A. N. V. V., door L. van Sparrentak, met 94 punten; 3e prijs, bronzen medaille van den heer S. Blaauw, door de ïirina J. J. Ceulen, met 86 punten. Voor de etalage, die het meest uit drukking geeft aan het doel der ver- RECHTSZAKEN. Zijn schoonzuster gewond. Tegen H. v. d. Venne, mandenmaker te Oss, werd door het O. M. bij de rechtbank te 's Bosch, 8 jaar gevange nisstraf geëischt, ter zake dat hij op 30 December 1919 te Oss Hendrika van Ornsons, met het voornemen haar te dooden, levensgevaarlijk met een mes heeft verwond. Beki., die van zijn vrouw gescheiden is, had reeds jaren de getroffene, zijn schoonzuster, met Geachte Redactie, in uw Zaterdagavondnummer komt een verslag voor van de openbare ver gadering, waarop uw berichtgever mij laat zeggen o.nt. „dat de Federatie er niet zoo goed voor staat, als bij an dere acties, daar het niet is mogen ge lukken tot samenwerking met de an dere organisaties te komen." Het laat ste is juist, doch het eerste gedeelte is niet zoo door mij gezegd. Ik heb be weerd, dat de arbeiders als klasse er juist dit jaar niet zoo goed voor staat, omdat tusschen de organisaties van werknemers geen samenwerking tot stand is gekomen. Onze Federatie staat er mede juist daarom ook goed voor, doordat er geen samenwerking is en wij dus volgens onze eigen inzichten kun nen werken en dan ook in het laatste jaar, mede in verband met het stellen- van de water en meik-eischen, speciaal door de K. C. N., onze Federatie met 3500 leden is toegenomen. Met dankzegging voor de plaatsing, A. j. P. HOOZE. DE PROVINCIALE STOOMBOOT DIENSTEN. Gelieve voor onderstaande een plaatsje in uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Wanneer men met de booten van den Provincialen Stoombootdienst mede vaart, is het opmerkelijk dat in- en uit wendig ae booten van den dienst Mid delburgZierikzee er zoo soliede uit zien boven de Wester Scheldebooten, vooral wat betreft de raderbooten. Bij navraag daarnaar bleek mij het volgen de De Ooster- en Westerseheldedienst hebben ieder hun eigen directeur, doch vreemd is het, dat de directie der Oos ter Schelde alles voor het onderhoud der schepen van Ged. Staten gedaan kan krijgen, terwijl voor den Wester- Scheldedienst alles te veel en alles te duur is. Dat op de eerstgenoemde boo ten wanneer ze gaan stilliggen om op te schilderen, er direct vier a vijf vak lui aan boord komen 0111 het schip in kajuiten, salons, machinekamer en op dek goed schoon te maken en te schil deren, waarbij öp dek. buiten eigen personeel nog losse sjouwers worden aangenomen voor schrapen, roestbik- ken enz. Dat vooral op de raderbooten, welke schepen bijna tweemaal zoo groot zijn, als zij gaan opliggen, bijna direct de bemanning ontnomen wordt om op andere schepen te gaan varen en zij zoodoende geen onderhoud krij gen zooals het behoort en de schepen daardoor sterk in waarde verminderen. Dat op eerstgenoemde schepen van de beste soort verf, welke geleverd uit Middelburg en Zierikzee, gebruikt wordt en na maanden tijds bij afwas- sciting nog even soliede is, terwijl op de raderbooten de verf voor een koop- je(?)uit Rotterdam moet geleverd wor den, en die booten na een tijd gevaren te hebben, er uit zien als een onbe woonbaar verklaard gebouw. Zoo ligt de „Zeeland", het laatste nieuwe raderschip van de Provincie al ruim twee jaar stil én tot groote erger nis van den kapitein en bemanning én tot schande van de Provincie ligt dat schip steeds zonder volk én ziet er uit als een wrak. Een kwast bruine teer of olie wat tot behoud voor de houten dekken moet dienen, wordt niet ver strekt. dat kost te veel geld. Men schijnt maar niet te begrijpen, dat juist door die verkeerde bezuiniging men tater in veel zwaardere kosten vervalt. Op eerstgenoemde schepen krijgen de machinisten volop verf en kwasten om in de machinekamer alles op te schilderen. Op de raderbooten, wan neer ze daar verf krijgen, moeten ze op dek kwasten'leenen en wat pas nog op een dier booten gebleken is, kunnen- ze met die verf nog geen derde gedeelte van de machinekamer schilderen, meer krijgen ze niet. Op eerstgenoemden dienst krijgen de kapiteins, stuurlui en conducteurs twee maal 's jaars uniformpetten en op de Westerschelde maar eens per jaar. Ik zou nog zooveel voorbeelden aan kunnen halen over beide diensten, hoe bijv. in den crisistijd, toen er zgn. niets te bekomen was, een dekknecht, die de wacht had in de binnenhaven bijna ver dronk door gebrek aan verlichting en het personeel op de varende booten zich 's avonds niet een kaarsje moest tevreden stellen, terwijl de kapitein van de Zierikzeesche boot ruim van petro leum, zeep, soda enz. was voorzien. Waar nu raderbooten bij het reizend publiek als de beste zeewaardige sche pen bemiiTd zijn. is het te hopen dat Ged. Staten eens wat meer aandacht aan die schepen zullen schenken. Waar de booten van den Wester- Scheldedienst de verf altijd van een zeer soliede firma int Vlissingen be trokken heeft en de zakenmenschen hier in Vlissingen voor zware lasten zitten, gaat het, dunkt mij, toch een verkeerden kant uit om de Zeeuwsche belastingpenningen voor wat rommel te Rotterdam te d'eponeeren, terwijl het voor het heele personeel een raadsel blijft, dat de eene directeur over twee booten aan de schepen doet wat hij wil en de andere directeur over zes schepen nog niet het noodige kan laten doen, wat nog meer in het oog loopt, daar de Wester Scheldebooten het ver dienen moeten om het den Ooster- Scheidedienst te laten opmaken, j Dankend voor de opname, EBN OPMERKER. HET NIEUWE DUITSCHE KABINET. Naar verluidt kan de samenstelling van het kabinet als vaststaand worden aangenomen. In het nieuwe kabinet hebben zitting rijkskanselier Fehren- bacli (Centrum) binnenlandsche za ken dr. Koelt (democraat) financiën dr. Wirtli (Centrum) post Giesberts (Centrum) voedselvoorziening dr. Hermes (Centrum) rijksweer Gessler (democraat) justitie dr. Heinze

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2