ï-sjongen. RKVROUW ENSTBODE I k^ERoTlRZiCHf. De Huwelijksdag VGEN e Meisje Slagersknecht erkvrouweu n Maatschappij w ocmvaart WOENSDAG 23 JUNI. GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON BTNN'Énlam) e zelfstandig kan vens een ;e indiensttreding CS DE VISSER, :r,straat 72. der Kon. Zeeuw- wasscherij ,'v'OL- <an geplaatst wor- loopwerk te ver. Donhouden der kan- Koninklijke Maat- Schelde" alhier, in persoon bij den hetKantoorgebouw. rraagd. „Vliss. Courant". ires Kerkstraat 11. oor de morgenuren VL1SSINGSCHE COURANT de 16 jaar. Vrijdags ig. Adres: Badhuis eden). 1ENRARD, Oprit 12, 15 Aug. of 1 Sept. ïacht. Zich 's avonds te meiden. SCHE TRAM. ïgenMiddelburg. vanaf 1 April 1920. en naar Middelburg 10*A, 5.45*A, 6.40BG' ~0, 9.10G, 9.50, 10.300 n.m. 12.30, 12.50, .50, 2.10, 2.30G, 2.50, >00. 4.1b, 4.30, 4.5? 6.10C, 6.30, 6.5«s 9.10, 9.50, 10.31), iurg naar Vlissingen 10»A, 6.13'A, 7.10'Q 9.10, 9.50G, 10.30, n.m. 12.30G, 1.10, 10, 2.30, 2.50, 3.10G, 0, 4.30G, 4.50, 5.10, 6.30, 7.10, 7.50, 8.30, 10, 11.IOC. g tot en met. Vrijdag de remise speciale ,n werkmanstreinen en werkdagen. B vertrekken van de ijden niet verder dan ervoeren goederen al- agen. lerkt met rijden niel istdagen. ïburg in de richting 15 minuten later als Vertrek Souburg i« ssingen plm. 17 mini- uit Middelburg. Dusl igeveer 30 minuten. StadStation, jtadBellamvpark 15, 6.50, 7.3Ö, 3.25, 11.50R*, n.m. 12.10, 40, 3.20, 4.—, 4.50, .55, 7.50, 8.50, 9.40, itionStationsplein .25, 7.10, 7.50, 9.10, n.m. 12.05*, 12.30, 3.40, 4.30, 5.10, '0, 9.15, 10.15, 10.50 et rijden niet op :dagen. et rijden alléén op tdagen. :t R rijden van de re- O Mi ddelbu/i terdam. IT. litó. 1. PU Juni i.n.m ut. til 24 7 1 25 1 7 28 1 7 - ii 29 1- 7 v ingen wordt woeu» terdag 12 uur v.«» te bekomen; N.V. Transporten irn.v.h.Erven G.VOb] IrgB. EENHOORN rANOOSfERHOUjl Gebrs. BUITEN- ABVERTENTIE-PRïjS Van 1—4 regels f t.—voor iedere regel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cer.t per regel Olenclaar,biedingen en dienstaanvragen V»n i5 regels 50 centiedere regel meer vi eert, bij contante betaling. Familieberichten van 16 rege.s-: 1.55, tedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS-PRIjS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.30. Week-abon- uementen 15 cent Afzonderlijke nummers 4 cent FONDS VOOR HET GEMEENTE ZIEKENHUIS, Ontvangen b ij dragen: Vorige opgave 19443.47 Door tusschenkomst der Ex-Verpleegsters en Verpleegsters- vereeniging van de Gero-Fabriek te Zeist 200. Totaal 19643.47 DRANKWET. Burg. en Weth. van Vlissingen, geler op art. 37 der Drankwet, doen te weten, dat bij ben is ingekomen een verzoek van JEAN EUGENE BINDELS. om verlof tot den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in perceel Bou levard Evertsen no. 1 dat vanaf heden gedurende veertien da gen tegen het verleenen van het gevraag de verlof bezwaren kunnen worden inge bracht bij Burgemeester en Wethouders voornoemd, Vlissingen, 23 Juni 1920. Burg. en Weth. voornoemd, J. G. VAN NIFTRIK Jr., L.B. De Secretaris, M. VAN DER BEKE CALLENEELS, L.S. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Het laatste puntje uit de Lager On derwijswet was zeer moeilijk. Hoe zul len de bestaande bijzondere scholen overgenomen worden Dat is de nete lige vraag. De minister wil een jaarlijk- sche vergoeding geven, totdat de school niet meer dienst kan doen. Daartegen over wenschte de heer K. ter Laan de scholen over te nemen tegen betaling van de schulden, die er op rusten de heer Otto wenschte een jaarlijksche ver goeding van 6>/2 gedurende twintig jaar. Alles had zijn vóór en tegen. Men wil voorkomen, dat er voordeel aan be haald Wordt ten koste van de Staats kas en men wil toch het bestaande ver goeden. In alle stelsels zit een fout. De schoolbesturen houden het recht, om de gebouwen te verkoopen. De waarde der scholen wordt geschat op 90 mil- lioen gulden. De tegenstelling tusschen links en rechts kwam duidelijk aan het licht. De rechterzijde houdt vast aan de niet onjuiste stelling, dat de scholen eigendom zijn der schoolbesturen en dat zij dit eigendomsrecht onverkort moe ten behouden. Wanneer echter de Staat hun de rente vergoedt, kunnen zij het gunstigste moment voor verkoop af wachten en daartegen heeft de linker zijde bezwaar. Ten slotte stelde de heer Otto voor, dat de schoolbesturen de scholen niet zullen mogen verkoopen, zonder toestemming van de gemeente besturen. Het amendement-Ter Laan achtte de minister onaannemelijk, even als dat van den heer Otto, om slechts (Naar het Engelsch) Door M. HELLEMA. 65) „Je zult mij niet in den steek laten „Dat zal ik niet doen." „Hoor eens, wij zijn bijna te Port ree. Kan je me niet wat hoop geven op een gunstig antwoord ..Neen onmogelijk. Kwel mij niet beste. Je maakt mij al te ongelukkig. Ik doe mijn best voor -voor ons al len." Troy dacht, dat hij Daura's .schoon heid in elke phase kende, en dat zij den avond van den zwaarddans op haar mooist was gewee.st dat hij baar nooit weer zoo bekoorlijk, zoo gevaarlijk zou zien, als toen zij een oogenblik in zijne armen had gelegen, omhuld door haar prachtig haar. Maar toen hij haar de balzaal zag binnenkomen, besefte hij, dat dit een nieuwe Daura was, een Daura, die hij niet kende. Zij droeg een eenvoudig toilet van wit satijn met geen andere kleur er op, dan een strik van familietartan op haar schouder. Geen andere vrouw in de met vlaggen versierde zaal was zoo een voudig gekleed als zij, en het reine wit en de eenvoud van de slanke gestalte 20 jaar uitkeering te geven, aangezien dit prikkelde tot verkoop. Ondanks het feit, dat de discussie uitgeput is, is nog geen beslissing ge vallen. Een crediet aan Oostenrijk. !n de Memorie van Toelichting, be- hoorende bij het wetsontwerp tot goed keuring der Nederlandsch-Duitsche overeenkomst wordt melding gemaakt van een dezer dagen in te dienen wets ontwerp, waaruit blijken zal, dat Ne derland „eenigen verderen steun heeft in uitzicht gesteld" aan credietbehoefti- gen. Dit slaat, naar het „Hbld." verneemt, op de medewerking van Nederland aan de internationale hulpverleening aan Oostenrijk, die een onderwerp van be sprekingen heeft uitgemaakt op een eind April te Parijs gehouden conferen tie en waaraan ais Nederlandsche ge delegeerden de heeren Patijn en Ever wijn hebben deelgenomen. De strek king van het dezer dagen te venvach ten ontwerp 'is credietverleening aan Oostenrijk tot een bedrag van 12'/2 millioen, overeenkomstig ue beslissing van die conferentie. Loodsdienst Op voorstel van den voorzitter als gevolg van overleg met de regeering, heeft de Tweede Kamer gisterenmiddag z. h. s. besloten het wetsontwerp tot nadere wijziging der wet van 20 Aug. 1859 ('Staatsblad 93). houdende bepa lingen op den loodsdiénst voor zee schepen enz., voorloopig van de agenda af te voeren. Zondagsrust voor den dokter. De doktoren te Dordrecht hebben besloten de Zondagsrust in te voeren, in dier voege, dat eiken Zondag vier doctoren beschikbaar zullen zijn. Het is zoo geregeld, dat elke arts drie vrije Zondagen achter elkaar zal genieten. Een belangrijke gift De beer H. P. Gelderman, lid der lirma H. P. Gelderman te Oldenzaal, heeft heden, ter gelegenheid van zijn 50sten verjaardag, voor het stichten van een bad- en zweminrichting voor de arbeiders een som van i 100.000 af gezonderd. Een tapverbod. De gemeenteraad te Amersfoort heeft na breedvoerige discussies, met 15 te gen 1 stem, aangenomen een voorstel tot invoering van een tapverbod van des Zaterdagsvoormiadags 11 uur tot Maandagsmorgens S uur. Het tapver bod zal ook gelden voor alle feestda gen en voor de dagen waarop de loting voor de nationale militie plaats heeft. Het voorstel werd het krachtigste verdedigd door den burgemeester. Geea tapverbod. De gemeenteraad re 's-Herfogen- bosch heeft met 14 tegen 7 stemmen verworpen een voorstel van anti-rev. en soe.-democratische zijde gedaan, be treffende een tapverbod gedurende de kermis en op sommige feestdagen. Van Ka til. zijde werd opgemerkt, dat drooglegging het drankmisbruik slechts verplaatste. PROVINCIALE STATEN. Onder de ingekomen stukken voor de Zomerzitting der Provinciale Staten gaven haar iets buitengewoon voor naams. Zij was heel bleek en haar blik was peinzend. De mensehen zeiden tot elkaar, dat zij aan baar zuster dacht, en dat het niet vreemd was. na alles was er was gebeurd, dat zij droevig en verstrooid scheen. Maar Troy vond, dat ze er uit zag als een standbeeld, het mooiste, dat hij ooit had gezien. Haar gezicht betooverde hem, omdat hij wist welk vurig hart dat standbeeld had, en het scheen hem toe. dat hij de eenige man was, die dat wist. Hij had niet gedacht, dat hij zoo naar haar verlangde, totdat zij uitriep, dat zij hem haatte, terwijl nog juist een halve bekentenis haar was ontsnapt, dat hij hare liefde had kunnen winnen. Hij had den geheelen dag aan Daura gedacht met een brandend verlangen naar den avond en naar het „gevaar", dat zij beiden zouden loopen. Hij had niet opgehouden zich af te vragen, wat zij had bedoeld, en wat het einde van haar afgebroken zin zou zijn geweest, tot het oogenblik, dat zij den wensch uitte, om met Alastair naar Portree te gaan. Toen besloot Troy, dat zij niets had bedoeld, behalve hem te kwellen en te plagen, en hij gevoelde, dat hij haar even sterk haatte ais zij hem kon doen. Toch had hij geleden gedurende het ritje in zijn auto in het maanlicht over den langen, witten weg. waar konijnen, verblind door het felle licht des lantaarns, opsprongen voor het snel naderende monster. Hij had geleden bij de gedachte pan dat raadselachtige van Zeeland bevindt zich een voorloo pig rapport van de uit Staten benoem de commissie voor hét. instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid eener reorganisatie der Provinciale verkeersmiddelen en een adres van het comité voor de behartiging van de be langen van Terneuzen om verbetering van het verkeer van en naar Zeeuwsch- Vlaanderen te bevorderen. Onder de door Ged. Staten te ver strekken mededeelingen, komt er een voor betreffende de in de zomer- en najaarszitting 1919 aangenomen moties van de heeren Hensel en Vienings, on derscheidenlijk betreffende verruiming van het belastinggebied ten behoeve der Provinciale geldmiddelen en ver hooging van het rijkssubsidie voor de Prov. stoombootdiensten. Deze mededeeling is gedrukt aan de leden toegezonden en bevat de uitvoe rige correspondentie tusschen Ged. Sta ten en de ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat. Uit deze correspondentie blijkt, dat de minister van binnenlandsche zaken berichtte, dat hij in overeenstemming met het gevoeier van den minister van financiën, naar aanleiding van de stij gende opbrengst der desbetreffende rijksbelastingen, voorhands geen ter men aanwezig acht om verruiming van de provinciale belastingheffing te be vorderen, doch dat intiisschen zijn aan dacht op deze aangelegenheid geves tigd bijit't. Ged. Staten konden zich door deze mededeeling niet bevredigd gevoelen, al moesten zij aannemen dat de regee ring, welke ove'r meer gegevens be schikt, dan zij, voldoenden grond had voor hare opvatting. Wat betreft de motie-Vienings wordt medegedeeld, dat terwijl de gegevens tot toelichting van de aanvrage gereed gemaakt werden, de regeering blijk gaf met groote belangstelling te volgen hetgeen ter zake van de financiën der provincie Zeeland was besloten, waar van het ministerieel bezoek op 1 en 2 Maart het gevolg was. Uit den aard der zaak was he; niet mogelijk in een tijdvak van twee dagen alie takken van het provinciaal bedrijf tot in onder deden nauwkeurig te doen zien Ged. Staten zijn zelfs genoodzaakt geweest, op enkele trajecten van een extraboof gebruik te maken maar zfj zijn er in geslaagd, zoowel op de Wester- ais op de Ooster Schelde gelegenheid te geven tot kennismaking niet alle middelen van verkeer. Kort na dit bezoek werd een uitvoe rig schrijven gericht tot den minister van waterstaat, waarin in den breede nog eens gemotiveerd werd, waarom men om meer steun voor de stoomboot diensten vraagt, terwijl van dit schrij ven ook kennis werd gegeven aan den minister van binnenlandsche zaken. Hierna werd de aanvrage nog nader toegelicht in een bijeenkomst met ge delegeerden uit den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten en in een audiëntie bij de ministers van binnen landsche zaken en van waterstaat. Het resultaat was de reeds bekende toezeg ging van bevordering van de rijkssub sidie voor den dienst ep de Wester- schelde van 30 van het tekort. Ged. Staten hebben aan beide minis ters bun dank betuigd voor hun mede werking. maar daarbij er op gewezen, dat het hun leed doet. dat de dienst op de Oosterschelde is uitgeschakeld, waarbij h.i. niet uitsluitend plaatselijke en provinciale belangen zijn betrokken. Aan de orde komt, na de mededeelin gen, de benoeming van een buitenge woon lid van Ged. Staten, wegens peri- heksje, nu naast haar neef gezeten en bij den twijfel of ze ook laat op het bal zouden komen. Zij kwamen iaat, en Troy had Mac Rimmon wel willen doodschieten. De eerste wals was bijna voorbij, toen Daura en Alastair in de zaal kwa men verscheidene paren hadden reeds opgehouden te dansen en sommige mannen schreven hunne namen in de balboekjes der meisjes knappe man nen in Schotsche kleederdracht, die ge woon waren ze te dragen, wat Troy niet was. Hij vond hen knap en Alastair Mac Rimmon de knapste van allen. Hij voelde, dat hij onhandig was en niet op zijn plaats onder die luchthartige hee ren, die geen ellendige geheimen of wraak te nemen hadden. Het was geen wonder, dat het bleeke meisje, dat al tijd gekoesterd en beschermd was, hem haatte om zijn wreedheid en ruwheid. Zijn hart zonk hem in de schoenen, alsof hij een schooljongen was, bij de wanhopige gedachte, te moeten dansen met die fiere schoonheid, hij, de onge oefende, in gezelschap van al die man nen en vrouwen, die van jongsaf ge wend waren aan hunne nationale dan sen. Troy had nooit gedacht, dat hij laf kon zijn, maar nu gevoelde hij plot seling een groote sympathie voor alle lafaards. Daura had gezegd, dat ze hem voor een lafaard zou houden, als hij niet met haar danste op het bal daarom ging hij, toen zij en haar neef binnenkwamen, naar hen toe en eischte haar op voor den beloofden dans. odieke aftreding van den heer mr. A. A. de Veer. Behalve de reeds medegedeelde voorstellen komen nog de volgende op de lijst van te behandelen zaken voor Om aan te houden het verzoek van Burg. en Weth. van Goes de subsidie voor de avondschool voor handwerks lieden, ook na 31 December 1920, in dien de nijverheidsonderwijswet dan nog niet in werking is getreden. Daar de minister van onderwijs te kennen heeft gegeven, dat de inwerkingtreding der nijverheidsonderwijswet naar alle waarschijnlijkheid nog in den loop van dit jaar kan worden tegemoet gezien, stellen Ged. Staten uitstel ,voor. Verder wordt aanhouding voorge steld van de volgende verzoeken van het gemeentebestuur van Kapelle om subsidie in de kosten van herstel van den kerktoren idem van het gemeen-' tebestuur van Nisse voor het herstel van den toren van het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente en van die kerke lijke gemeente voor herstel van het kerkgebouw zelf van het gemeente bestuur van Serooskerke (W.) om een renteloos voorschot voor wegenverbe tering van J. de Koster te Colijnsplaat om subsidie voor een autodienst tus schen het Kortgeensche veer en Co lijnsplaat van een dergelijk verzoek van W. de Smidt te Cadzand voor een autodienst BreskensCadzand, over Groede, Nieuwvliet en Potjes van de Kath. Middelb. schoolvereeniging te Hulst om subsidie voor de op 1 Sep tember 1920 te openen middelbare handelsdagschool, en ten slotte van de Z. L. M„ om een crediet ter bevordering en aanmoediging van de verbeiering der paardenfokkerij in Zeeland. Naar aanleiding van de door den heer Vienings, in de najaarszitting uit gesproken wenschelijkheid, dat door het zoogenaamde vragenrecht een nau wer contact zoude worden gebracht tusschen de leden der Ged. en der Prov. Staten, ook buiten de tijdvakken, dat de Prov. Staten vergaderen, merken Ged. Staten het volgende op Ofschoon h. i. naar streng recht te gen het bedoelde instituut bedenkingen bestaan, stellen Ged. Staten voor een zoodanig vragenrecht in te voeren, evenals dit in Noord-Holland geschied is, waardoor het meer moet worden opgevat als een bereidwilligheid van Ged. Staten om evenals de ministers, hoezeer onverplicht, eventueele vragen te beantwoorden, dan als een bevoegd heid van de Statenleden. Van den Centraien Bond van Trans portarbeiders is een adres ingekomen, dat in hoofdzaak overeenstemt met het adres van dezelfde corporatie ingeko men in de zomerzitting van het vorige iaaT en behandeld bij de salarisregeling in de najaarsvergadering. Daar om trent al de in het adres vermelde punten zoo kort geleden een beslissing is ge nomen, en bijna alle met overgroote meerderheid in afwijzenden zin zijn be antwoord, stellen Ged. Staten voor ook nu afwijzend te beschikken op het verzoek. Wat betreft een opmerking van den Bond over hei personeel bij den veer dienst WolphaartsdijkKortgene, dee- len Ged. Staten mede, dat de commis sie van toezicht op de stoombootdien sten in de salarissen van dit personeel reeds verbetering heeft weten te ver krijgen, en de aandacht er op gevestigd zal blijven. sjc Het zeer groot aantal passen, in October jl. 163, November 249, Decem- „Nog niet", zeide Alastair en vloog dansend met haar weg eer zij nog tijd had te antwoorden. Ofschoon het slechts een dans was, kon hij het niet verdragen, dat zij van hem werd weggerukt door een ander, glimlachend rnan, tot wien zij ook glim lachend had opgezien of liever, hij had het niet kunnen verdragen, ais zij hem niet een blik had toegeworpen, eer zij verdween. Het was een snelle, betoove- rende blik, welke zeide „Ik denk er aan Wat er nog verder in te lezen stond was hem raadselachtig, maar hij begreep, dat er nog iets anders was en hij hunkerde er naar, dat te weten. Alastair liet Daura niet los, eer de muziek zweeg en ieder in de zaal had opgehouden met dansen. Zeifs toen bleef hij naast haar staan met een on- uitstaanbaren glimlach van eigendoms recht, terwijl de mannen zich om haar heen drongen om dansen te vragen of ten minste gedeelten van dansen. Zon der twijfel had hij zijn naam reeds in haar balboekje geschreven voor alle dansen, welke hij het liefst had, en Tro's naam stond daar in 't geheel niet in. Hij had slechts hare.belofte voor den eersten schotschen dans en de tweede wals. Eindelijk begon de muziek weer en maakte men zich klaar voor den twee den dans. Nu was zijn kans gekomen. Zijn hart klopte van vrees, dat hij zijn leermeesteres schande zou aandoen, door de een of andere fout te begaan. Daaraan dacht hij meer dan aan het ber 263. Januari 352, Februari 780, Maart 765, April 624 en Mei 853, is de voornaamste oorzaak dat-het personeel ter griffie tijdelijke versterking moest ondergaan, öed. Stellen nu voor, ter gedeeltelijke bestrijding dier kosten, per pas I leges te heffen en tevens enkele andere bedragen in de desbe treffende verordening te wijzigen. He He Door de N. V. „Auto" te Wisseker- ke is een jaarlijksch subsidie aange vraagd van 20Ö0 voor den autodienst van Kortgene over Geersdijk en Wisse- kerke naar Kamperland. Daar de dienst I April is aangevangen, stellen Ged. Staten voor over 1920 een subsidie van 1500 toe te kennen, mits de belang hebbende gemeenten f 562.50 geven. Ofschoon Gbd. Staten overtuigd zijn dat het werk van den Volksbond tegen drankmisbruik en van het district-comi té Zeeland van de Nationale Christen Geheelonthoudersvereeniging bij vele Statenleden instemming vindt, meenen zij te moeten adviseeren afwijzend te beschikken op de verzoeken dier ver- eeniging om subsidie, daar het minder op den weg ligt van de provincie en lettende op den zorgvollen toestand van de provinciale financiën. Gelet op den minder gunstigen toe stand der financiën van de provincie, stellen Ged. Staten voor niet te voldoen aan het verzoek van de vereeniging tot verbetering van het geitenras om eene subsidie over 1920 ad 1500 en bo vendien om een exfbasubsidie van 500 om het tekort der rekening over 1918 te helpen dekken. Waar over 1917 en 1918 900 werd toegestaan, stellen Ged. Staten voor over 1920 en volgende jaren tot wederopzeggings toe ook 900 te verleenen. Voor de provinciale commissie voor de verbetering van het varkensras in Zeeland wordt voor 1920, overeenkom stig het verzoek, weder f 200 subsidie voorgesteld. Voorgesteld worden de volgende opcenten 50 op de grondbelasting voor de ongebouwde en 50 voor de gebouw de eigendommen, 50 op de personeele belasting, 20 op de vermogensbelas ting en 20 op de inkomstenbelasting 1914. Behalve de hier na afzonderlijk te bespreken begrooting, komen op de agenda nog de volgende voorstellen voor, die nog niet in druk zijn versche nen Tot verleenen van een gratificatie aan gepensionneerden en hunne wedu wen en weezen tot toekenning van een jaarlijksche subsidie voor de jaren 1921 tot en met 1925 aan de Vereeni ging Handelsonderwijs te Middelburg tot afwijzing van het verzoek om ver hooging van het renteloos voorschot voor den aanleg en de exploitatie van een tramweg van Knocke naar Bres kens met zijlijnen tot verhooging van het verpleeggeld van verpleegden in het krankzinnigengesticht „Vrederust" te Bergen op Zoom tot bepaling van den verpleegprijs voor verpleegden in krankzinnigengestichten tot verlee ning van een voorschot van 125.000 aan het krankzinnigengesticht Vrede rust te Bergen op Zoom tot sluiting van een geldieenmg van 125.000 ten behoeve van dit gestichttot sluiting van een geldieenmg van 600,000 voor buitengewone werken tot wijziging van de begrootingen voor 1919 en 19?0 en tot het verleenen van een bijdrage feit, dat hij nu met dit heksje zou dan sen. Ze zag er nu ook niet uit als een heks, maar droevig en bleek. Toen hij haar hand greep, voelde hij, hoe koud die was. Ais hij maar had kunnen we ten, waaraan zij dacht, eer de dans begon waartoe zij hem had uitge daagd de dans, die hem zou dwin gen naar te beminnen ondanks zich zelf HOOFDSTUK XXIX. Terwijl hij zoo vurig verlangde hare gedachten te kunnen lezen, zou Troy verheugd zijn geweest, ais hij geweten had hoe Daura niet kon nalaten hem te bewonderen. Hij kon uit een oude schilderij zijn gestapt, in zijn schofsch gewaad met den bevaliigen plaid, die juist op de rechte plaats was vastgemaakt met een mooie ouderwefsche speld, met zijn hooge kanten kraag en de kanten man chetten, welke de krachtige bruine handen nog beter deden uitkomen. Lord Gorme had zijn geheim goed bewaard, en Daura wist niets van den dierbaren Cameronschen plaid en Mi- chie's handige hulp maar zij herkende de kant en de speld ais haar vaders eigendom, en de zonderlinge genegen heid van den ouden man voor den vreemdeling maakte nog meer indruk op haar dan vroeger. Iedereen in de balzaal keek naar Troy en sprak over hem. Alle vrouwen wilden weten wie hij was. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1