tfi l'rmiacienieu»4 BUITENLAND verband niet onvermeld laten, dat het oorspronkelijk Vlissingsche Genoot schap jarenlang gevestigd is geweest in het tegenwoordige perceel Bellamy- park 8 (winkel en woonhuis van den lieer Plouvier, banketbakker) en aan den achterkant uitkwam aan de Sara- zijnstraat. Verschillende malen werden stukken uit het Rijks-archief van Zeeland tijde lijk alhier gedeponeerd, ter bestudee ring van een plaatsgenoot. Omgekeerd gingen van hier stukken naar het Rijks archief in Zeeland, ten behoeve van mej. Canters Cremet: uit Groningen, die een studie maakt van Goud- en Zilver smidsgilden. Wat de ingekomen werken betreft, wil ik hier de aandacht vestigen op de belangrijke aanwinst, die de Archief bibliotheek verkreeg door het departe ment van onderwijs, kunsten en weten schappen, en wel de notulen van de Staten van Zeeland over 15831586. Hiermede is de aansluiting verkregen met de notulen van 1587 en volgende jaren, die reeds aanwezig waren. Vijf kloeke foliodeelen. de Staten-notulen omvattend van 1574 tot en met 158fT heeft de Archief-bibliotheek in de laat ste jaren verworven, zoodat de Staten- notulen gedrukt nu aanwezig zijn van 15741807 (behoudens de jaren 1798 —1801.) De „Leeskring", eenige jaren geleden opgericht, bleek ook dit jaar aan een behoefte te voldoen ondanks het ver trek van enkele lezers bleef het aantal deelnemers constant. De periodieken komen in het bezit der Archief-biblio theek na de circulatie. OUDHEIDKUNDIGE VERZAMELING. Blijkens het jaarverslag van de com missie ten behoeve van de Oudheidkun dige Verzameling der gemeente Vlis- singen over het jaar 1919. kwam in de samenstelling der commissie dit jaar een wijziging, doordat de voorzitter met 1 October als burgemeester ont slag genomen had. De nieuwe burge meester, de heer C. A, van Woeideren, trad in zijn plaats. De faam was den nieuwen titularis reeds vooruitgeloopen en had gemeld, dat de burgemeester veel gevoelde voor oudheden en wat daarmede in betrekking.stond. Met be langstelling zag de commissie dus zijn nieuwen voorzitter tegemoet en con stateerde met genoegen, dat de drukke werkzaamheden, die het onvermijdelijk lot zijn van een nieuwen functionnaris, toch nog gelegenheid lieten aan den heer Van Woeideren, om zijn belang stelling niet alleen in woord maar ook in der daad te getuigen. Nog in de eerste weken van zijn ambtelijke loop baan bezocht de voorzitter het Museum en weldra' werd op zijn verzoek een vergadering der commissie uitgeschre ven. In zijn openingswoord wees de voorzitter erop. dat hij als genealoog en heraldicus altijd belangstelling had gekoesterd voor wat onze vaderen ons hebben nagelaten en een warm hart had voor oudheden, 't ls haast onnoodig te zeggen, dat de commissie voorgaande ten zeerste waardeert, temeer, daar in deze grootste gemeente van Zeeland er slechts enkelen gevonden worden, van wie hetzelfde kan getuigd worden en dat in een plaats, waar in de zoo vaak gesmade 18e eeuw het Zeeuwsch Ge nootschap is opgericht. Zijn devies „Non sordent in undis" blijve intus- schen ook het onze. Het departement van onderwijs, kun sten en wetenschappen is gewezen op het gevaar, dat het Beeldenhuis be dreigt. In den zomer is de secretaris der commissie naar een naburige hofstede op onderzoek gegaan, waar een fraai besneden schoorsteenbalk en lambri- seeringsbalk zijn aandacht trokken. Later met den directeur van het Mu seum het bezoek herhalende, werd zijn vermoeden bevestigd, dat het hier in derdaad iets betrof van kunstwaarde. De commissie betreurt het, dat zij nu en dan gedwongen is een gevelsteen te koopen, uit de huizen gebroken, door de winzucht van den eigenaar. Dezen schijnen niet te begrijpen, dat de waar de van hun perceelen meer wordt ge schaad door wegbreken dan de op brengst van zoo'n steen bedraagt. Is dat wegbreken eenmaal een voldongen feit geworden, dan laat de commissie zeer ongaarne een der -weinig overge bleven 'historische documenten uit de gemeente verdwijnen. Op de medewer king van het publiek wordt bij dezen een oproep gedaan Laat deze steenen documenten, waar ze zijn. Misschien ware het niet onmogelijk, dat, wanneer de eigenaar zich rechtstreeks wendt tot de commissie, deze den steen aankoopt in het perceel zelf en hem daar laat zitten, terwijl de stad het eigendoms recht heeft. Het za! dan tevens blijken dat in dat geval niet als thans zoo vaak geschiedt, de eigenaar de dupe wordt van de transactie. Door afwezigheid van den bekwa men teekenaar kon er weinig voort gang gemaakt worden met het in tee- ■kening brengen van merkwaardige panden. Als altijd stelt de commissie het ten zeerste op prijs, dat de heer C. A. Kalb- fleisch het directoraat van het Museum niet alleen bleef waarnemen, maar met dezelfde liefde opkomt voor het oude Vlissingen. als hem kenmerkte bij de oprichting, die mede aan zijn initiatief te danken is. Pro memorie deelen wij in dit verband tevens mede, dat den 26en Augustus 1890 de Oudheidska mer ten stadhuize geopend is. Het aantal bezoekers van het stede lijk Museum blijft voortdurend stijgen de en we! met vrij groote sprongen. Men oordeele 1914 388, 1915 508, 1916 610, 1917 684, 1918 853, 1919 991. Bovendien werd in 1919 het Museum bezocht door 138 personen, voorzien van een lidmaatschapskaart of geïntro duceerd, terwijl van de gelegenheid tot het bezoeken door schoolkinderen met hun geleiders door 83 kinderen werd gebruik gemaakt. Het totaal bezoek bedroeg dus 1221 (in 1918 was dit ge tal 1047 in 1917 897). Over den ijver van den concierge moet ook dit ja&r met lof worden gewaagd. De belangstelling van het publiek heeft zich ook dit jaar op andere wijze doen zien, al is het aantal geschenken wel eens grooter geweest. De volgende geschenken werden ontvangen Van den heer A. Staverman. alhier Een doos met oude medicinaalgewich- ten. Van den heer jos. van Raaite, alhier Drie medailles van de voormalige Schutterij, hier ter stede. Drie stempels van idem. Van den heer Koppejan alhier Een snelheidsmeter van een Duitsch water vliegtuig, dat door de marine te Rottu- meroog is aangeschoten en daarna door de Duitschers in brand is gesto ken. Een gedeeltelijk verbrande kaart van Gr. Brittannië en Ierland, van ge noemd vliegtuig afkomstig. Van mej. Peters, alhier Een ouder- wetsche houten pers. Twee oude para solletjes, begin 19e eeuw. Van den heer P. A. Pelle alhier Een brevet, geschonken door de Belgische legeering aan v. d. Kuijl, schipper Ned. Loodswezen. Van den heer H. G. van Grol alhier Papieren noodmunten uit België. Een stuk van de mijn, den 31en Maart. 1.30 's nachts, gesprongen, waardoor veel schade achter en aan de Weststraat is toegebracht. Van mevr. de wed. A. j. van Ocken- burg alhier Een photo van de voor malige schutterij. Van den heer C. G. Baert alhier Een glazen stolp met voetstuk. Van den heer Bax te Arnhem Een gedeelte van het eerste vliegtuig, dat op Nederlandsch grondgebied gevlogen heeft en dat aan Clement van Maesdijk het leven gekost heeft. Van de heeren C. A. Kalbfleisch en jhr. mr. A. A. van Doonr van Koude kerke Het borstbeeld van Frans Nae- rebout. Van den heer C. G. Baert alhier Een ouderwetsche microscoop. Van den heer C. N. J. de Vey Mest- dagh alhier: Twee Iichtkasten met pla ten. begin 19e eeuw. Van den heer Stamperius te Hilver sum Een photo in lijst, voorstellende Frans Naerebout. Van den heer C. A. Hamel alhier Een steenen kogel, afkomstig van de slikken bij Bath, tusschen fundamenten van huizen. Van den heer Poelman Een stempel met het scheepje van Frans Naerebout. Aangekocht werden Een gevelsteen uit het pand Nieuwstraat 27, van zand steen, voorstellende een klimmende leeuw, met het onderschrift „Eendragt maakt macht". Een zilveren tabaksdoos, vereerd aan Jacob Hobein met inscriptie XIX Maart MDCCCXXXI. Hobeyn Gij hebt den vloed, en 's mui- fters lood getart Gij hebt 's lands heiige vlag bewaard [voor 't gruwelijk schennen Dit rein metaal melde U, hoe wij uw [trouw erkennen, En hoe zij is gegrift in 't dankbaar [Hollandsch hart. Het Genootschap Doctrina et Amicitia te Amsterdam. Een zilveren beker met inscriptie „Hulde van het Zeemans-kollegie Zee mans Hoop te Amsterdam aan den on verschrokken moed van den vaderland- schen Zeeman Hobeyn ter behoud der Nederlandsche vlag op den 19en Maart 1831 betoond." Een glas op zilveren voet met in scriptie Ingezetenen van Vlissingen. Tegeltableau „Geloof". Met pendant van de in het vorige jaar aangekochte muurtegelschildering „Hope". Bulletin van den Oudheidk. Bond 1919. VLI551NGEN, 22 JUNI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF WOENSDAG 23 JUNI Zakkcninname. Bij de inname op morgen op de ge bruikelijke uren verzoeken wij zooveel mogelijk zakken te voegen, afkomstig van de zendingen der firma J. P. Engel, meelfabriek „De Korenaar" te Rotter dam. Intrekking dispensatieverbod. De minister heeft ingetrokken de dis pensatie van het uitvoerverbod van tarwe, spelt, rogge, roggebloem, rogge meel, grof roggebrood en brood, bereid uit tarwemeel of tarwebloem. Ten aanzien van deze artikelen wer den de ingestelde verboden van uitvoer derhalve weder onverminderd van kracht. Gemeenschappelijk Belang. De vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" hield gisterenavond een alge- meene vergadering in het lokaal van den heer Harsveld. De voorzitter, de heer P. G. Laernoes gaf zijn leedwezen te kennen over de geringe opkomst der leden. Wegens periodieke aftreding van de heeren A. van de Sande en P. G. Laer noes. Jr., werd overgegaan tot het kie zen van twee bestuursleden. Met meerderheid van stemmen wer den de beide aftredenden herkozen Besloten werd een afgevaardigde te benoemen voor het Middenstands-con gres, dat op 20 en 21 Juli e.k. te 's-Gra- venhage zal gehouden worden, en waarvoor de heer A. van de Sande be noemd werd. Mededeeling werd gedaan, dat in een gecombineerde bestuursvergadering van de drie middenstandsvereenigingen stemmen waren opgegaan tot het hou den van een étalage-wedstrijd, ten doel hebbende, zooveel mogelijk vreemdelin gen te trekken. Niettegenstaande eenige leden zich daartegen verklaarden, meenende dat liet geen nut zou hebben, werd op voor stel van den heer Manse, die deze zaak krachtig verdedigde en daarvoor als de geschikste dag meent te mogen aanwij zen, de verjaardag van Hr. Ms. de Ko ningin, besloten, aan de winkeliers een schrijven te richten, met verzoek, inge val van deelname, hiervan kennis te ge ven aan het bestuur van „Gemeen schappelijk Belang," Alvorens eèn definitief besluit te ne men werd besloten, eerst het antwoord van de andere vereenigingen af te wachten. Door liet bestuur werd een voorstel gedaan tot verhooging van de contri butie van 3 of ƒ5 per jaar. Door een der leden werd opgemerkt, dat in andere vereenigingen de contri butie zelfs 10 per jaar bedraagt, en overtuigd zijnde, dat de contributie der vereeniging veel te laag was, werd door spreker voorgesteld, die te verhoogen tot 6 per jaar. Aangezien dit voorstel niet voldoen de gesteund werd, werd besloten de contributie met ingang van 1 Juli e.k. tot 5 per jaar te verhoogen. Aan liet jaarverslag, door den secre taris uitgebracht, is het volgende ont leend Met genoegen mag geconstateerd worden, dat de toestand der vereeni ging vrij gunstig, is te noemen, hetgeen niet zeggen wil dat alles is „rozengeur en maneschijn". Groote gebeurtenissen, liet vereni gingsleven betreffende, vallen helaas niet te boeken. Dit neemt echter niet weg dat, rekening houdende met het aantal vergaderingen, er werden 2 algemeene en 8 bestuursvergaderingen gehouden er toch vele zaken te be handelen waren die,, al waren ze niet van ingrijpenden aard, toch niet geheel van belang ontbloot warén. Door de oprichting van de Hanze Bank hebben eenige leden voor liet lid maatschap onzer vereeniging bedankt, ■daarentegen mag met vreugde worden melding gemaakt, dat het ledental zich met 13 nieuwe leden heeft uitgebreid, zoodat liet aantal onzer leden thans tot 115 is gestegen. Tot voorzitter der vereeniging is in de bestuursvergadering van den 5en September de heer P. G. Laernoes met algemeene stemmen benoemd, die zich bereid verklaarde die functie te aan vaarden. In de vacature, ontstaan door het be danken van den lieer M. Vader Sr. als administrateur der vereeniging, en we gens vertrek uit de .gemeente van den lieer J. Constandse, die aanvankelijk tot zijn opvolger was benoemd, werd in de bestuursvergadering van 28 Juni met algemeene stemmen als zoodanig be noemd de lieer G. A. Heldoorn. Aan den gemeenteraad werd een adres gezonden, inzake het niet intrek ken of wijzigen van de verordening op de winkelsluiting. Niettegenstaande er plannen over wogen zijn, om over te gaan tot de op richting van een onderlinge glasverze kering, werd in de bestuursvergadering van 18 Juni, als gevolg van de groote bezwaren daaraan verbonden besloten, geen uitvoering aan die plannen te geven. Daar gedurende de oorlogsjaren niet 'alleen de prijzen der levensmiddelen, doch op allerlei gebied aanmerkelijk gestegen zijn, en de vereeniging daar van ook de nadeelige gevolgen onder vindt ik wijs hier op de groote uit gaven aan drukwerk, papier enz. werden in de bestuursvergadering van 31 October plannen ontworpen tot liet aangaan van een geldleening groot 500, verdeeld in aandeelen van ƒ5. In de algemeene ledenvergadering op 17 October d.a.v. werden deze plannen ter tafel gebracht en na behandeling met algemeene stemmen goedgekeurd. Door dezen maatregel zag liet be stuur zich in staat gesteld, liet besluit indertijd genomen, te behandelen, óm jaarlijks 25 in de kas te storten lot ■dekking van liet tekort, ontstaan door het faillissement-de Jonge. De minder gunstige financieele toe stand der kas was oorzaak, dat er stemmen opgingen, 0111 de contributie, die slechts ƒ3 per lid en per .jaar be draagt, te verhoogen, waartoe reeds plannen in voorbereiding zijn. Het comité voor den bouw van mid- denstandswoningen, heeft tot onze ver eeniging een verzoek gericht, haar on zen steun zoo mogelijk ook finan cieel toe te zeggen. Besloten werd adhaesie te betuigen aan hunne plannen, doch financieele steun kan niet door ons verleend wor de. In verband met een ingekomen cir culaire van den minister, werd in een gecombineerde vergadering met de 3 middenstandsvereenigingen besloten, tot oprichting van een crisis-commissie, ten doel hebbende, een onderzoek in te stellen naar de duurte en na te gaan of door winkeliers onrechtmatige prijsop drijving van verschillende artikelen heeft plaats gehad. In die commissie werden de navolgende heeren benoemd: Voor „Gemeenschappelijk Belang" P. G. Laernoes Jr. en, A. van de Sande voor „Boaz" A. Huson en P. van der Made voor „de Hanze" Hubregtsen en F. M. van Hilst. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Vlissingen. Maand Mei 1920. Op spaarbankboekjes, uitgegeven te Vlissingen en elders, werd in den loop der maand te Vlissingen ingelegd 46.868.60(*) en terugbetaald 46.546.45 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 322.15 Hieronder 4 formulieren ad 1 in spaarbankzegels van 5 cent en 5 formu lieren aj 1 in spaavbankzegels van cent (scho'olsparen). Het aantal te Vlissingen nieuw uit gegeven spaarbankboekjes bedroeg 48. Door tussclienkomst der te Vlissingen gevestigde kantoren werd, ter directie op staalsschuidboekjes ingeschreven een nominaal bedrag van ƒ4400. en afgeschreven 700. Derhalve meer in- dan af geschreven 3700. Het aantal te Vlissingen uitgereikte nieuwe staatsschuldboekjes bedroeg 2. Op het bureau van het Belgisch con sulaat is gisteren door den consul van België, den heer J. van Boven, aan mevr. de wed. P. G. van Outryve Maesen uitgereikt de Koningin Eiisa- beth-medaille, haar door de Belgisch regeering toegekend wegens bijzondere diensten tijdens den oorlog aan Belgi sche vluchtelingen verleend. Donderdag a.s. zuilen een aantal Weensche kinderen, die hier gedurende meerdere maanden hebben vertoefd, weder van hier naar de Ooslenrijksche hoofdstad terugkeeren. De kinderen zuilen uit alle deelen des lands bijeenkomen om dan met een extra-trein de reis voort te zetten. Hedenmorgen had de werkman G. alhier, bij het lossen van briquetten het ongeluk een hoeveelheid daarvan op den voet te krijgen, waardóór dit lichaamsdeel dermate werd bezeerd, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door twee perso nen ondersteund werd de getroffene naar zijn woning op het Tuindorp ge bracht. Men schrijft ons uit Middelburg Ter gelegenheid van de jaarvergade ring van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer en de herdenking van het 25-jarig be staan van de Vereeniging tot bevorde ring van liet Vreemdelingenverkeer, welke herdenking 3 jaar geleden we gens den oorlog moest worden uitge steld. wordt pillier een winkelweek met etalagewedstrijd gehouden, welke he den aanvangt. Jammer genoeg doen aan den wedstrijd slechts 44 winkeliers mede, terwijl 500 circulaires zijn rond gezonden. De qualiteit maakt echter goed wat de kwantiteit tekort komt, er zijn onder de 44 étalages werkelijk zeer goed geslaagde. En wat Middel burg in deze dagen voor de Vreemde lingen nog aantrekkelijker maakt, is dat ook vele winkeliers, zohder aan den vreedzamen strijd deel te nemen, bijzonder werk maakten van hun uit stalling. Ook wordt deze week een tentoonstel ling gehouden van reclameartikelen, uitgegeven door vereenigingen tot be vordering van vreemdelingenverkeer, spoorwegen, stoombootondernemingene tramwegen enz. enz. in Europa en Ame rika, waaraan verbonden is een wed strijd voor een reclameplaat voor Wal cheren. Deze tentoonstelling wordt morgen in de Concert- en Gehoorzaal geopend en hopen wij daarvan morgen meer te kunnen meedeelen. in de gisteren gehouden buitengewo ne vergadering van aandeelhouders der Algemeene Maatschappij tot beleenen en aanknopen van met vruchtgebruik of periodieke uitkeeringen belaste waarden te Middelburg, werd de voor gestelde statutenwijziging goedge keurd. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad te Koudekerke werd niet 6 tegen 1 stem afwijzend be schikt op het verzoek van het plaatse lijk drankweercomité te Middelburg en Vlissingen, om gedurende de kermissen te Middelburg en Vlissingen ook een tapverbod te Koudekerke in te voeren. Eveneens werd afwijzend beschikt op een verzoek van de geheel-onthouders- vereeniging, gesteund door de kerkera den der Ned. Herv. en Geref. Kerken, om op feestdagen niet te tappen. Alleen de wethouder Punt stétnde voor deze verzoeken. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter van 's rijks di recte belastingen in de gemeente Ril land Bath, de heer J. Nieuwenhuijze, ter vervanging van den heer C.'van'der Werff, die overleden is. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Krim pen aan de Lek ds. F. J. F. van de Plas- sche te Oude Tonge. Drietal te Amsterdam, vac.-ds. Lut- ge ds. J. de Bruin te Zeist ds. C. B. Holland te Kampen ds. J. H. F. Rem- me te Huizen. Tot onderwijzer aan de openbare school i te Schiedam is benoemd de heer A. A. J. Mets alhier. Met ingang van 15 Augustus is lot onderwijzer aan de Christ, school te Zoutelande benoemd de heer D. Ie Coo alhier. MARINE EN LEGER. Vaarplan van Hr. Ms. torpedobooten Z 1 en Z 4. Woensdag 23 Juni v.m. vertrek van Nieuwediep Zaterdag 26 Juni v.m. aankomst te Kopenhagen Woensdag 30 juni v.m. vertrek van daar Vrijdag 2 Juli v.m. aankomst te Plekkefjord Maandag 5 Juli v.m. vertrek van daar Woensdag 7 Juli n.m. aankomst te Nieuwediep. Behalve -de heeren Schorer en Pot. maken luitenant ter zee eerste klasse J. F. Furstuer en de officier-machinist 3e klasse K. Bolk deei uit van de com missie, welke hedenavond naar Enge land gaat tot het bestudeeren van ver schillende installaties op onderzeeboot- gebied, als periscopen, accumulatoren- batterijen, enz. Tevens zal de commis sie in-dienst-zijnde en in aanbouw- zij'nde onderzeebooten bezichtigen en verschillende inrichtingen aan den wal op onderzeebootgebied, o.a. de onder- zeebootschool en de zgn. luisterschool, tot het le.eren onderscheiden van ver schillende onderwatergeluiden. Bij Kon. besluit is goedgekeurd dat Hr. Ms. onderzeeboot K III, aange bouwd bij de fabriek der Kon. Maatsch. „de Schelde", alhier, met bestemming voor de Indische militaire' marine, op een door den minister van marine a.i. te bepalen datum zal worden in dienst gesteld en dat liet bevel over genoem den bodem met gelijken datum wordt opgedragen aan den luitenant ter zee ie klasse F. W. Coster is aan den luitenant ter zee 2e klasse J. j. B. de jonge Oudraat, op zijn ver zoek, met 20 juni eervol ontslag uit den zeedienst, verleend. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat in aan sluiting op het medegedeelde in de Staatscourant van 10 Mei 1920. no. 98, aan Hr. Ms. pantserdekschip „Zeeland" alsnog de navolgende brievenmalen zullen worden verzonden a. naar Lissabon 23 en 24 Juni e.k. met den tiein van 6.17 m. van Amster dam naar Antwerpen b. naar Christiania 5 tot en met 10 Juli e.k. dagelijks met den trein van 9.15 in van Amsterdam naar Bentheim c. naar Odda (Hardangerïjord) 12 tot met 17 Juli e.k. met den trein van 9.51 m. van Amsterdam naar Bentheim; d. naar Kopenhagen 26 tot en met 31 Juli e.k. dagelijks, alsmede 2 Augus tus e.k. met den trein van 9.51 m. van Amsterdam naar Bentheim. Indien belanghebbenden hun brie ven en andere stukken in deze brieven malen wenschen opgenomen te zien, behooren dezelve voldoende gefran keerd te worden en voorzien van twee elkander snijdende lijnen over het ge- lieele adres, ioopende van den eenen hoekn aar den anderen. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van woningen op het Zand (gemeente Koudekerke) was minste in schrijver de heer P. Dorleijn te Middel burg voor 119,000 of 26,000 boven, de raming en voor het dorp de heeren C. van Noppen, J. Huijsman en J. de Koo voor 83.900 of ƒ18.000 boven de raming. Wegens de te hooge in- schrijvings-sommen zal nog nader overleg worden gepleegd. DE OFfiCÏEELE RIJKSDAG- VERKIEZINGEN. Thans is officieel het resultaat van de verkiezigen bekend gemaakt. Uil de officieele cijfers blijkt dat het resultaat slechts zeer weinig afwijkt van het aan vankelijk gepubliceerde. De stand der partijen is nu definitief deze soc.-dem. 112 zetels, centrum 68, democraten 45. Duitsch-nationalen (cons.) 66, Duitsche volkspartij (nat. lib.) 62, onafhankelijke socialisten 81, communisten 2, Beiersche Boerenbond 4, Wellen 5, Beiersche volkspartij 21. DE DUITSCHE KABINETSCRISIS. Van alle kanten verwacht men thans stellig, dat het nieuwe kabinet vandaag zal worden gevormd. Zondag hebben er, zooals tusschen alle partijen was overeengekomen, geen onderhandelin gen plaats gehad. De democraten heb ben wel een fractievergadering gehou den, doch daarin zijn geen besluiten genomen. Wel was er in deze vergade-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2