ftEMEWift NIEUWS LAATSTE BERICHTEN ren en onderofficieren de positie te ver schaffen, die zij verdienen. De officie ren hebben tot plicht de talenvoorkeitr van de mannen, welke onder hun or ders staan, te eerbiedigen. Wij streven, aldus de minister, naar de verwezenlijking van een militaire Entente met Frankrijk en Engeland, welke de volledige politieke en militaire onafhankelijkheid van België verzekert. Het verblijf in de kazerne wordt met slechts bepaald door de behoefte der militaire instructie. Het wordt dit voor al door de behoefte de grens te bewa ken. Het is te hopen dat Duitschland zich zal democratiseeren, want aldus zal België zijn militaire lasten kunnen verlichten, lntusschen moet het zich verdedigen, want het bezit niet meer de neutraliteit, die het kon beschermen. De minister besloot aldus Indien de Duitschers trachten hun misdrijven te doen vergeten dat is best. Doch indien zij dit doen om een revanche te zoeken, zooals ik maar al te zeer vrees, dan kan het uur van manmoedige be sluiten nog slaan, en het zal dan noodig wezen dat wij gereed zijn. DE MILITAIRE OVEREENKOMST MET FRANKRIJK. De Brusselsche bladen hebben een telegram overgenomen, door den Parij- schen correspondent van de „Meuse" aan zijn blad gestuurd. Het telegram bezat bijzonderheden over het vraag stuk betreffende een militair verbond tusschen België en Frankrijk. Volgens den correspondent zou het onderhoud tusschen generaal Maglinse, hoofd van den Belgischen generalen staf, en maarschalk Foch tot het vaststellen van de volgende basis voor een verdrag hebben geleid Militaire overeenkomst bij een niet door de geallieerden uitgelokten oor log. Geen politieke overeenkomst, die België in eiken, desnoods kolonialen oorlog zou kunnen meesleepen. Er is alléén sprake van een verdediging der Fransche en Belgische grenzen. De overeenkomst zou voor een ter mijn van vijf tot vijftien jaar gesloten worden. België behoudt zijn volledige vrijheid inzake het oproepen van lich tingen, het oorlogsmaterieel en de for ten. Het verbindt zich echter tot het onderhouden van een talrijker leger dan vóór den oorlog. Antwerpen en de an dere versterkte plaatsen worden op nieuw in behoorlijken staat van verde diging gebracht. De bijzonderheden van het verdrag zullen door deskundigen in beide landen nader worden uitgewerkt. DE FRANSCHE VERLIESCIJFERS. De statistische dienst van het de partement van oorlog heeft het defini tieve cijfer van het verlies van het Fran sche leger in den oorlog vastgesteld. Het bedraagt 1.358.872 dooden, van wie 361.854 vermisten. RUSLAND WIL VREDE. De Londensche correspondent der „Liberté" heeft Krassin geïnterviewd, die verklaarde, dat het een groote dwa ling der Entente is te meenen dat de sovjet door gewapende macht te ver nietigen is. Elke militaire slag welken men Rusland toebrengt, brengt dit land voordeel. Tengevolge van de interven tie der Entente zijn de Russische boeren naar het bolsjewisme overgeloopen. De bolsjewiki hebben namelijk de boeren in het bezit van het graan gelaten, dat de officieren van Denikin wegnamen, terwijl zij de dorpen verbrandden. Dientengevolge zijn de soldaten bij duizenden uit de gelederen van Koltsjak en Denikin geloopen. De bolsjewiki wil len vrede, hoewel zij den oorlog nog jarenlang zouden kunnen voortzetten, zonder geslagen te worden. Met de op hitsing van Polen tegen de bolsjewiki heeft de Entente slechts een negatief resultaat bereikt. Het buitenland en speciaal Frankrijk verkeeren in een dwaling als zij meenen, dat het bolsje wisme propaganda voor het buiten land maakt. D^ laatste jaren hebben voldoende bewezen, dat een sovjetre- geering zeer goed kan bestaan midden in een kapitalistische wereld. Gisterennacht zijn de bewoners der jeckerkazerne te Maastricht aan een groot gevaar ontsnapt. Vermoede lijk door zelfontbranding zijn in de bu- reelen en opslagplaatsen van de Lim- burgsche jagers, welke daar gevestigd zijn, een paar honderd losse patronen ontploft, waardoor brand ontstond. De vloer en een houten beschot zijn gedeel telijk verbrand. Verscheidene kisten met eenige duizenden scherpe patronen stonden in de nabijheid. Een der kisten was reeds door de vlammen geschroeid. Ais de brandweer uit de nieuwe kazerne en een brandslang niet zoo spoedig wa ter hadden gegeven, was er groot on heil ontstaan, temeer daar de bovenka mers "der kazerne allen door gehuwde militairen worden bewoond. Gisterennamiddag omstreeks 6 i uur kreeg een huurkoetsier op den Schiedamschendijk te Rotterdam twist met twee werklieden. Een agent van po litie, die op den Schiedamschendijk sur veilleerde, kwam erbij om de mannen te scheiden. Dadelijk vond hij hevig verzet, zoodat hij van zijn gummistok en, toen •deze hem ontnomen was, van zijn sabel gebruik maakte. De werklieden vielen den agent met messen aan en een hun ner bracht hem een ernstige steekwond "m den rug toe. De steek kwam zoo lie vig aan, d&t het lemmet van het mes, dat op een rib afstootte verbogen was. Met de hulp van andere agenten zijn de beide werklieden egarresteerd. De ver wonde agent van politie is, na in het ziekenhuis verbonden te zijn, bzuiten dienst gesteld. In de villa van den heer M. in het park De Kieviet onder Wassenaar is gisterennacht ingebroken. Tegen zes Uren in den morgen ontwaakte me vrouw, omdat zij gerucht waarnam aan de deur van haar slaapkamer. Zij waar schuwde onmiddellijk haar echtgenoot. Van de bovenverdieping zagen zij toen drie mannen zich snel door een geopend venster verwijderen, terwijl buiten nog een vierde persoon, die waarschijnlijk de wacht had gehouden, zich bij hen voegde. Op de fiets vertrokken de hee- ren. Vermist worden, eenige snuisterijen tot een waarde van 120. Een groote partij zilverwerk stond voor het mede- nemen gereed. 1 Gisterenmorgen is brand ontstaan op het emplacement der Geldersche stoomtrammaatschappij te Doetinchem. Het tot den nok gevulde magazijn ging geheel verloren. De schade is aanzien lijk, alles is verzekerd. in Enschedé, Lonneker en Gronau in Westfalen schijnen aardig wat val- sche bankbiljetten van 25 in omloop te zijn. Woensdag werden er weer eenige inbeslag genomen. Aan de grens heeft men dezer dagen personen gehad, die marken kochten te gen een koers, een paar cent hqoger clan dien van den dag. Ze betaalden hun koop met valsche biljetten. Het on derzoek wordt nog steeds voortgezet. Vermoed wordt, dat men met een zeer vertakte bende heeft te doen. Men zij dus ook elders op zijn hoede. De minister van justitie heeft aan den rijksveldwachter-brigade majoor H. Guns, te Schijndel, zijne bijzondere tevredenheid te kennen gegeven wegens zijn beleid en doorzicht en grooten ambtsijver, betoond bij de opsporing van de verdachten, inzake den diefstal met geweldpleging en medeplichtigheid aan dit feit, gepleegd op 25 April 1919 in de boterfabriek te St. Oedenrode, waarbij die directeur dier fabriek door een of meer der daders werd gedood welke opsporing geleid geleid heeft tot veroordeeling der verdachten. in de Nieuwe Kerkstraat te Am sterdam viel een 75-jarige man met het hoofd op het trottoir, tengevolge waarvan hij op de plaats dood bleef. ln de nabijheid der Emmastraat te Am sterdam is een 7-jarige jongen spelende te water geraakt en verdronken. Te Valkenswaard is een 23-jarige heer op den draai van een weg, met zijn motor fiets in volle vaart tegen een kar ge reden. De burrie van den wagen drong door in de borstkas van den ongeluk kige. De dood trad onmiddellijk in. Op de Staatsmijn te Hoensbroek is bij het aanbrengen van stutwerk een man door neervallend gesteente getroffen en gedood. Een man uit Delft is onder Scheveningen bij het zwemmen ver dronken. Zijn lijk is aan het strand te Wassenaar aangespoeld. Aan het Hollandsche Spoor-sta- tion te 's-Gravenhage bemerkte giste renmorgen een heer bij het instappen in den naar het buitenland bestemden trein dat hem een portefeuille, waarin zich een aanzienlijk bedrag aan gelds waarde bevond, uit de borstzak van zijn jas werd ontfutseld. Onmiddellijk greep de heer den zakkenroller, die de portefeuille reeds in zijn bezit had, vast. Ook de hoofdconducteur van den trein verhinderde den zakkenroller te ont snappen waarna de dief aan de politie werd overgeleverd. In den tuin van den heer van der Rijzen te Halsteren, welke plm. 60 M. van de oude kerk afligt, is bij het spit ten in'den tuin een zeer belangrijke vondst gedaan. Door een arbeider werd op een hard voorwerp gespit. Door nieuwsgierigheid gedreven en op aan raden van den eigenaar van den tuin werd verder gegraven. Hoe groot was hunne verbazing doordat zij een groote ruimte moesten graven en tot de ont dekking kwamen dat zij een zeer mooi bewerkte bronzen doopvont met deksel, drie kandelaars, het wapen van Halste ren, een kruisbeeld, een beker of kelk, een bal en een bel, twee kopere platen met opschrift Van den maker en den ge ver van dit geschenk waarschijnlijk aan de kerk, waarop men duidelijk kan zien liet jaartal 1173, gevonden hadden. Dit alles is van zeer zwaar brons. Alles is nog geheel compleet en weinig bescha digd, zoodat alles zeer goed in den ouden vorm in elkaar gezet kan worden. De doopvont heeft een middellijn van plm. 70 c.M. De kandelaars zijn plm. 70 e.M. hoog en mooi gebeeldhouwd. Een en ander kan worden in verband ge bracht met de bekende overlevering, dat de oude of Sint Quirinuskerk om trent het jaar 1640 door de hervormden van de katholieken is afgenomen. Zeer waarschijnlijk is men toen met deze kostbare voorwerpen gevlucht en heeft men die in den grond begraven pl.m. 60 M. van genoemde kerk. Melkoorlog. Amersfoort is een streek, die op heden ook is een land van melk, overvloeiend van melk. Op kaasmaken is het overgroote deel niet ingericht en daarva'n verstaan ze ook niet liet fijne i'och wiüen zij ook den zeer mooien prijs voor hun melk hebben, die in kaas- streken wordt betaald. Een der melk fabrieken stak een spaak in het wiel en verkoopt tegen 16 cent per liter. De andere fabriek coöp. van slijters, stelt 14 cent voor de verbruikers. Én de boe ren laten nu de stadsslijters rondbren gen tegen 12 cent, in de hoop spoedig de begeerde 18 cent te kunnen bedin gen. Het groote stoomschip „Aquita- nia", dat slechts 4 maanden vóór het uitbreken van den oorlog door de firma John Brown Co. te Clydebank was afgeleverd en gedurende den oorlog als troepenschip en hospitaal heeft gediend, is nu weder geheel in orde gebracht en zou heden van Liverpool naar New- York vertrekken. De ,,Aquitania" heeft 4 schroeven en is 45.647 ton groot. In den vervolge zuilen de ketels met olie worden gestookt. Men verwacht, dat het veranderen in oliestoken het schip in oliestoken het schip meerdere snelheid zal geven. Vroeger liep dit stoomschip ongeveer 24 knoop. Het stokersperso- neel zal kleiner worden, waardoor meerdere voordeelen worden verwacht, en men zegt ook, dat het bunkeren enorm minder tijd zal vorderen. 7660 ton vloeibare brandstof wordt voor de uit- en thuisreis LiverpoolNew-York medegenomen en het innemen van deze hoeveelheid zal niet meer dan 6 uur in beslag nemen. Na deze reis gaat het stoomschip over in den dienst Sout hamptonNew-York. De Brusselsche politie heeft een Amsterdamschen diamanthandelaar ge arresteerd, tegen wien door de Ant- werpsche justitie een arrestatie-bevel was uitgevaardigd wegens frauduleus bankroet van vijf millioen. Voor het eerst sinds den oorlog is een deel van de „Tannhauser" te Brussel gespeeld. Het orkest van de Monnaie had geweigerd mede te wer ken aan werken van den Duitschen Wagner, in volmaakte stilte speelde en zong een particuliere zang- en orkest- vereeniging gedeelten uit de derde acte. De dagbladen betreurden deze, wat zij noemen „Vriendelijke manifestatie voor de Duitsche idealen" en vonden het beter, dat men gewacht had tot Duitschland blijken had gegeven de verplichtingen van het vredesverdrag uit te willen voeren. De v r o u w e 1 ij k e ij del heid. Een hoogst eigenaardig sta tistiek is opgemaakt door een Duitschen geleerde omtrent den tijd, dien een vrouw gemiddeld voor den spiegel doorbrengt. Hij beweert, dat hij zijn gegevens heeft verzameld als oom, broeder, ver loofde, echtgenoot, neef in de beide be- teekenissen, vader en grootvader. Zijn waari emingen strekten zich uit over „exemplaren", als we het zoo mo gen- uitdrukken, van zes tot zeventig jaar. Nu zegt hij, gevonden te hebben, dat een klein meisje van 6 tot 10 jaar ge middeld zeven minuten per dag voor den spiegel doorbrengt van 10 tot 15 jaar wordt dit een kwartier van 15 tot 20 klimt het tot 22 minuten en van 20 tot 25 is het al 25 minuten. De vrouw van 25 tot 30 jaar zou zelfs een half uur per dag voor den spiegel doorbrengen, maar dan loopt het af. Van 30 tot 35 jaar is de tijd al tot 24 minuten ingekrompen, van 35 tot 40 jaar tot achttien minuten en van 40 tot 50 jaar tot 12 minuten. De oude dame tusschen 50 en 60 jaar vindt dat zes minuten al lang genoeg zijn om aan den spiegel te wijden. Gemiddeld zou een vrouw van 70 jaar volgens den rekenaar 349.575 mi nuten, d.wz. 5826 uren of meer dan 242 dagen in den spiegel hebben gekeken. De bomaanslag op Caruso. De „Times" verneemt uit New-York nog enkele nadere bijzon derheden omtrent den bomaanslag op Caruso. Op het tijdstip van den aanslag bevond Caruso zich in zijn loge. Het v/as juist pauze tusschen het tweede en derde bedrijf van „Aïda". De directeur van den schouwburg vreesde nog een tweede ontploffing en verzocht in verband daarmede aan den zanger de zaai te willen verlaten. Aan vankelijk wees Caruso dit verzoek' van de hand en zeidc, dat hij achter wilde blijven om de gekwetsten te verzorgen. Op het herhaald aandringen van den directeur verliet ten slotte de zanger, nog gestoken in het costuum, waarin hij in het derde bedrijf moest optreden, de zaal. Volgens de bladen is de aanslag te wijten aan de hooge entrée-prijzen. De goedkoopste plaats kostte maar even tjes 84 gulden. De directie had reeds herhaaldelijk anonieme brieven ontvan gen, waarin geprotesteerd werd tegen de hooge entrée-prijzen, die niet te be talen waren voor minder gegoede mu ziekliefhebbers, die daardoor niet in staat waren den beroemden zanger te hooren. Enkele van deze brieven hielden ook bedreigingen aan het adres van Caruso zelf in. Meer dan honderd per sonen moeten bij den aanslag gekwetst zijn. De Engelsche ijsbreker „Sviato- gor" is onlangs, onder bevel van den Noorschen kapitein Otto Sverdrup, in zee gegaan, om het stoomschip „Solo- vei",, dat in de Karazee in het ijs zit of ronddrijft, op te sporen. Het schijnt, dat er aan boord van de „Solovci" vluchte lingen uit Rusland zijn, maar het schip ook een kostbare lading heeft. Alen spreekt o.a. van een 15 millioen gulden aan bontwerk. Dat er aan de berging van de „Solo- vei" groote waarde wordt gehecht, blijkt uit de kosten die men er aan ten koste heeft gelegd. De Engelsche admi raliteit leende de „Sviagotor", den grootsten ijsbreker ter wereld, de Noor- sche regeering moest het schip echter verzekeren, maar deze kreeg daarvoor het geld van de sovjet-regeering een bedrag dat ver over het millioen kronen beloopt. Wie de verdere kosten van de expeditie betaalt, hebben we niet gele zen, vermoedelijk Noorwegen, onder welks vlag de „Sviatogor" vaart. Dit schip van het kruiser-type, met een machine van iO.OOO P.K. is indertijd in Engeland voor Rusland gebouwd. De bolsjewisten lieten het in Archangel zin ken, toen zij uit die stad moesten terug trekken. De •Engelschen lichtten het en verklaarden het voor goeden prijs. Er is een vliegtuig aan boord om de „Solo- vei" moet opsporen. Kapitein Sverdrup dacht na zijn ver- ri'ek uit Vardö een dag of acht voor zijn werk noodig te hebben. Er was eenige vrees in Noorwegen, dat de bols jewisten de „Sviagotor" in Karaport zouden vast houden, wat wel vreemd zou zijn, nadat de sovjet-regeering goud had gezonden voor de assurantie. Maar ze' zou dan de hand hebben gelegd op het kostbare schip. Te Duluth in Minnosota (Ver. Staten) zijn 3 negers gelyncht door een menigte van 5000 personen, die de po litie overweldigden, het hoofdbureau van politie bezetten en de negers, die daar in verband met den aanval op een blank meisje waren opgesloten, in han den kreeg. Drie van de negers werden schuldig bevonden en drie werden vrij gelaten. Er werd niet geschoten, maar met steenen en al wat voor de hand kwam werd geworpen en ten slotte werd gebruik gemaakt van een water straal op de brandspuit der politie zelf. Toen 2 compagnieën nationale garde in de stad kwamen, vonden ze slechts een beschadigd politiebureau en een opge broken straat als getuigenis van het optreden der menigte. Vier rechters van het districtsgerechtshof hebben een speciale grand jury bijeengeroepen tot Instelling van een onderzoek naar de lynchpartij. Een hevige brand is uitgebroken in de bosschen van het bergachtig ge deelte van Schotland. Tengevolge van de langdurige droogte nam de brand onmiddellijk grooten omvang aan en breidde zich snel uit. De bevolking nam slechts onvoldoende aan het bius- schiiigswerk deel. De bemanningen van de „Queen Eli sabeth" en eenige oorlogsschepen, wel ke geankerd waren in de golf van Cro marty, werden ontscheept en naar de plaats des onheils gezonden. Tot nu toe zijn meer dan 6000 boo- men verbrand. De schade wordt op meer dan 80.000 pond sterling geschat. Door de rechtbank te Middelburg zijn heden veroordeeld wegens mishandelingC. K„ 41 jaar, her bergier te Krabbendijke, tot 1 jaar ge vangenisstraf voorwaardelijk met 3 ijaar proeftijd i. v. d. A„ 24 jaar, land bouwersknecht te Cadzand, tot 10 b. s. 10 d. h. L. R„ 33 jaar, koopman te Middelburg, tot 1 week gevangenis straf vernieling W. M. C„ 18 jaar, schip persknecht te Hoofdplaat, tot 10 b. s. 10 d. h. diefstalF. K„ 30 jaar, koopman te Souburg, tot 20 b. s. 20 d. h. wederspannigheid B. G., 27 jaar, varensgezel te Middelburg, tot 14 da gen gevangenisstraf. INTERNATIONAAL CONGRES DER CHRISTELIJKE VAKBEWEGING. Het congres dat te 's-Gravenhage wordt gehouden, werd gisteren bezocht door minister Ruys de Beerenbrouck. De voorzitter riep den minister een hartelijk welkom toe. Als christelijke arbeiders gevoelen wij ons nauw ver want met uw kabinet, welks arbeid zoo zegenrijk is, ook op sociaal gebied, zeide spreker. Wij willen de hervor mingen, die de maatschappij noodig heeft, nastreven in christelijken geest. Wij gaan vol vertrouwen voort op de zen weg, in aantal en macht groeiend. Wij danken u voor uwe tegenwoordig heid alhier. Minister Ruys de Beerenbrouck dankt voor de ontvangst hem hier bereid. De regeering slaat met groote belangstel ling den arbeid van deze internationale bijeenkomst gade, die zoo zegenrijk kan werken voor wederopbouw van onze geslagen maatschappij. Elke in ternationale bijeenkomst heeft haar be lang, hoeveel meer dan niet deze bij eenkomst. Het is spreker een eer hier met de afgevaardigden uit zoovele lan den samen te ziin. (Luid applaus). POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOON-PERSONEEL. De afdeeling Rotterdam van den Cen- tralen Bond van post-, telegraaf- en telefoonpersoneel heeft gisteren de vol gende motie aangenomen De afdeeling enz., gehoord de be sprekingen omtrent de achterstelling van het P. T. T. personeel de ver slechtering van den Zondagsdienst het voornemen der regeering om bij af schaffing van de verplichte bijdrage voor pensioen de salarissen daarmede te verminderen, en de onbillijkheid van den standplaatsaftrek, constateert, ge zien de door ons bondsbestuur en co mité van zeven aangetoonde en niet te weerleggen achterstelling, dat inwilli ging schijnbaar op onwil berust, pro testeert met klem tegen elke beknotting van onze arbeidsvoorwaarden, draagt het bondsbestuur op, met kracht stel ling te nemen tegen verslechtering van arbeidsvoorwaarden, opheffing te er langen van de achterstelling en afschaf fing van de 7 niet alleen zonder sa larisvermindering, doch met belangrijke salarisverhooging en wegneming van den onrechtvaardigen standplaatsaf trek zegt liet bondsbestuur onvoor waardelijk steun toe in deze actie, be sluit deze motie ter kennis te brengen van de regeering, den directeur-gene- -.al der posterijen en telegrafie, bonds bestuur en de pers, en gaat over tot de orde van den dag. DIENST- EN RUSTTIJDEN VAN HET TRAMWEGPERSONEEL. Op de vragen vart den heer Kieere- koper betreffende de dienst- en rust tijden van het tramwegpersoneel, ant woordde de minister van waterstaat het volgende De vakvereenlgingen van spoor- en tramwegpersoneel werden op 24 Octo ber 1919 door den raad van toezicht op de spoorwegdiensten over de ontwor pen bepalingen omtrent dienst- en rust tijden voor het spoor- en tramwegper soneel gehoord. De bepalingen omtrent dienst- en rusttijden voor het tramwegpersoneel zijn in het algemeen niet ongunstiger dan die voor het spoorwegpersoneel. Echter .moest rekening gehouden wor den met verschilpunten als b.v. dat veelal 't tramwegpersoneel in vergelij king met het spoorwegpersoneel meer rustpoozen in de diensttijden geniet. Voor bijzondere gevallen zal beperking van den diensttijd per etmaal en per 14 etmalen binnen engere dan de vast gestelde grenzen voor onderscheidene categorieën mogelijk zijn volgens art. 73 (3) van het Tramwegreglement. Naar het voorkomt wordt in de laat ste vraag voorbijgezien, dat voor het spoor- en tramwegpersoneel niet de ar beidstijd, doch de diensttijd is geregeld in dezen laatsten zijn de rustpoozen ge- idurende den dienst begrepen. De voor schriften omtrent dienst- en rusttijden dragen derhalve niet het onderstelde karakter van overgangsmaatregel. DISPENSATIE VAN UITVOER. De jninister van landbouw heeft be sloten tot nadere aankondiging dispen satie te verleenen van het verbod van uitvoer van schoenen en pantoffels, van het verbod van uitvoer van ijzer en staal en hun legeeringen in eiken vorm, met uitzondering van locomotieven, scheepsmachines en onderdeden daar van, van den uitvoer van schelpen en van den uitvoer van alle roet en van den uitvoer van alle metalen in eiken vorm, met uitzondering van goud en zilver. Ingetrokken is het verbod van afle veringen vervoer van baksteen en kalk zandsteen. GEVOLGEN VAN „DROOGLEGGEN". ODOORN Op een verzoek van de vergunninghouders in de gemeente Odoorn om de verordening, waarbij het verkoopen en schenken van sterken drank vanaf des Zaterdagsmiddags 2 uur tot Maandagsmorgens 8 uur is ver boden, welke verordening pas den 25 Mei j.l. is vastgesteld, is deze verorde ning door den raad wederom ingetrok ken, omdat daardoor de clandestiene verkoop in niet geringe mate in de hand werd gewerkt. DE DUITSCHE KABINETSCRISIS.. BERLIJN. (V.D.) Nadat de Duitsche zaakgelastigde te Parijs, dr. Mayer, voor de benoeming tot rijkskanselier heeft bedankt, heeft de rijkspresident aan Fehrer.bach. die tot nu toe voorzit ter der Nationale Vergadering is ge weest, de opdracht gegeven een kabinet te vormen. Tengevolge der principieele verklaring van de Duitsche volkspartij aan den centrumleider Trimborn, in ge meenschap met centrum en democraten te willen deelnemen'aan de vorming van een kabinet, hetweik streeft naar het herstel van Duitschland onder zaak kundige leiding, en verder de buiten- landsche politiek en het geheeie econo mische leven wil leiden zonder op par tijen te letten, is de toestand thans in zooverre opgehelderd, dat men er op rekent, dat de crisis spoedig zal zijn opgelost. HANDELSBETREKKINGEN MET RUSLAND. LONDEN (V. D.) In liet Lagerhuis verklaarde Lloyd George, dat de Ame- rikaansche gezant tegenwoordig was op de conferentie te San Remo, toen het besluit werd genomen handelsbetrek kingen met Rusland aan te knoopen. De Engelsche regeering had geen protest tegen dit besluit van de Amerikaansche regeering ontvangen. Japan had het voornemen te kennen gegeven, aan de onderhandelingen met Krassin deel te nemen. GEVECHT TUSSCHEN ENGELSCHE TROEPEN EN TURKEN. CONSTANTINOPEL. Gisteren werd een kleine afdeeling Britsche troepen aan het Ismid-front door een sterke af deeling Turksche nationalisten omsin geld. Na onderhandeld te hebben met

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3