orden voort- rdde, dat ba- d spoedig zou |ge dagen later Hij deelde Ize ais Duitsch f zich zou vin- akenitz. Bri- ^ch, dat Von rden voorzien regeeving, en worden opge- zou worden )che zijde ge- mderhandelen |e beginselen den toestand Iruggave van lining van alle |ding der oor- an alle gere- :n straffen re der koloniën Ijk zou al zijn -Rijnoever la- economische Iteekenen van gevoerd, hog aarzelen. Irklaarde, dat inleen "Wake- ais afgevaar- ie rijkskanse- femen, of zoo |rlijke familie. zich tot de acht hem een h de kwestie inhoud dezer ;daan aan dé tn de andere was het met op de zaak een valstrik Je. Ook de deelden dit EESWiJK, breiniteit van Ine, die tijde- Jlksstemming aan was aan Issie voor de 1 Duitschiand Jn. De leden lissie hebben (Gisteren had 1de officieele grensrege- hternationale Ie internatio- ationale be- larop kraeh- It vredesver- feruggetrok- Iter door de mijn van 24 laag de ont- zai zijn en In Flensburg lninister van (nenlandsche joordig zijn. VOOR Bidt, dat men lngrijke wij- In dé Oren't- (ien spreken 1 de bepalin- hg. De piot- laar Londen (zier Damad lseten daar- I is onoplos- tndaat aan- tland noch laar zijn de de overige |noeten ge- orden. lm s t e i' - ltij tusschen I uit donker Jennie van Itig bekend (hthuis, een ld Beuker,, pegebracht. levensge- In van een (school der (Vaalsdorp, personen, (maker) en bekomen lor den ge- |>pig te zijn naar het waar zij brand in |Tuinsingel den heer optreden J dat in de (ïers water laak dacht bid, omdat tijd van (eigbrieven Tiar aanzei |n stichten. |delliik een edig vond (dijk onder lan liggen, lie uitwer- lag te kij- prand ge in zekeren T. D., 43 jaar, kellner, zonder vaste woonplaats. - Te Enschedé zijn valsche bankbil jetten van 25 in omloop gebracht. Het onderzoek der recherche in samenwer king met de Duitsche politie had tot resultaat dat te Gronau in verband met de uitgifte drie personen zijn gearres teerd. De hoofddader, een Nederlander, die men meent op het spoor te zijn, vertoeft eveneens in Duitschiand. De biljetten zijn van de echte te onderschei den doordal het watermerk ontbreekt en de cijfers afwijkingen vertoonen. - Tengevolge van de Maandag aan de fabriek van gecondenseerde melk ,,De Uithoorn" te Alkmaar uitgebroken staking, had men daar een hoeveelheid melk die niet te verwerken was, zoodat men 10.000 L. in 't kanaal liet vloeien. De directeur en het kantoorpersoneel zouden 4000 liter room karnen, maar daar kwam niet veel van terecht. Dins dag liet men weder een groote hoeveel heid melk in het kanaal vloeien. Gisterenmiddag ontstond brand in perceel Geuzenweg 139 te Hilversum, bewoond door de gezinnen De Ruig en Meinsma. De bovenverdieping, be woond door eerstgenoemde familie, brandde geheel uit een klein kind, dat in de wieg lag, kon slechts met de grootste moeite gered worden. Van den inboedel, die niet verzekerd was, ging alles verloren. Ook de benedenverdie ping, bewoond door de familie Meins ma, brandde uit. Hier kon echter een groot gedeelte van den inboedel worden gered, en dekt verzekering de schade. De belendende perceelen kregen brand en waterschade. Bij de Hofmansbrug in de Witle de Withstraat te Rotterdam is 'n hand wagen tegen een bijwagen van de elee- trisehe tram gereden. Tengevolge van den schok braken eenige flesschen, die op den handwagen stonden en vielen de scherven op de straat. Een auto, die na liet gebeurde kwam aanrijden, stopte om te voorkomen dat zij door de glas- soherven reed, doch toen de chauffeur de auto achteruit zette, reeds een wiel over een glasscherf, waarvan de splin ters afvlogen. Een van deze splinters is terecht gekomen in het rechteroog van een 6-jarig meisje, welk meisje op de verhoogde voorstraat liep. Jn het oog ziekenhuis in de Nadorststraat, waar heen de moeder haar dochtertje bracht, deelde men haar mede dat het kind het rechteroog zal moeten missen, terwijl men voor het behoud van het linkeroog vreest. Een 12-jarige jongen is al spelende van een in de Maashaven te Rotterdam liggende elevator te water gevallen en verdronken. Te Ferwerd is een zesjarig meisje te water gevallen en verdronken. Eer, 26-jarige werk man, werkzaam op een houtzagerij, had het ongeluk met zijn rechterarm tus schen de in gang zijnde schaafmachine te geraken, met het gevolg, dat dit li chaamsdeel tot de elleboog werd ver brijzeld. In allerijl is hij naar het zie kenhuis te Arnhem vervoerd. Een heer uit Asten reed Zondag met zijn motor tegen een auto. Hij \yerd zoo ernstig gewond, dat hij thans aan de gevolgen is overleden. Gisteren avond geraakte op het Jaagpad nabij Delft een motorrijwiel in brand, waarop een heer en een dame waren gezeten. De dame liet zich vallen en bekwam eenige ontvellingen, de bestuurder eenige brandwonden. De motorfiets moest in de Haagvaart worden gere den om het vuur te dooven. Te Borne is een 9-jarig knaapje door een auto overreden en onmiddellijk gedood. Op de Beversluisplaat onder Zwaluwe is het lijk gevonden van een vrouw van middelbaren leeftijd, die te water was geraakt en verdronken. Terwijl de kinderen van een landbouwer te Lek- kerkerk, achter 't huis in den hooiberg aan 't spelen waren, werd een der kin deren op 't etensuur gemist. De moeder snelde naar buiten en zag de klompjes van 't kind op 't water drijven en 't dochtertje reeds zinkende. Terstond werd het kind er uit gehaald en egn dokter ontboden, wien het evenwel niet mocht gelukken, de levensgeesten op te wekken. De Belgische Senaat heeft met 53 tegen 11 stemmen en 2 onthoudingen het wetsontwerp aangenomen, houden de verbod van toegang tot bioscopen voor'kinderen, beneden den leeftijd van 16 jaar. De „Vindictive" ligt voor Ostende, ligt daar sinds 10 Mei 1918, toen de Engelschen het oude schip daar heb- ittr. laten zinken. Dat het schip daar »g altijd den ingang der haven ver spert. bevalt den bewoners van Ostende slechts matig. De Engelschen hebben thans besloten, de „Vindictive" 15 Aug. as. te lichten. Doch ook dat is den be woners van Ostende niet naar den zin. De Brusselsche „Standaard" vertelt er het volgende van Waarom is de 15e Augustus geko zen Omdat dan de meeste kansen tot welgelukken bestaan gewoonlijk kal me zee, lange dagen, hooge tij, gunstig weer, een goede terugstraling geschikt voor duikers. Moet men wachten lot september, maand van giertij, nacht evening en stormwinden? Wat zouiden I ne schreeuwers dan zeggen, wanneer ee operatie in September onmogelijk steek en de haven nog voor een geheel Jaar belemmerd bleef De voorbereiding tot het vlotmaken -al den 14en Augustus beginnen. Van J'en dag zal de scheepvaart onderbro ken zijn, voor ten hoogste twee dagen, welke ook de, uitslag moge zijn. Bij mogelijke mislukking zai men in Sep tember een tweede poging doen. Ondertusschen wordt aan de voorbe reidende werken druk gearbeid het schip zal ongeveer 6500 ton wegen. Om de kansen van gelukken te bere kenen, dient niet uit het oog verloren, dat het schip, sinds den wapensilstand 2 M. 50 in het zand is gezakt, en dat het geheel rond tot in de kiel op talrijke plaatsen barsten vertoont. Om de breuk te vermijden, zijn weliswaar 6 zware ijzeren balken tegen de romp geplaatst. Zullen die weerstand genoeg kunnen bieden Maar zelfs bij geval van totaal openvallen is de toestand niet hopeloos, daar dan de stukken afzonderlijk kun nen worden weggehaald. De. deskundigen beweren dat er ne gen kansen op tien bestaan, dat de on derneming met volkomen succes zal bekroond worden en dat het wrak, zoo niet in één rule, toch zeker' in twee, op zijn bestemmingsplaats, voor de Leo- potdssluis, zal kunnen gebracht worden. Eerst zal echter van de ..Vindictive" tot aan die sluis een geul in het zand moe ten aangelegd worden. Met spanning wordt te Ostende de 15e Augustus tegemoet gezien. Een sensationeele onthulling werd gedaan in het stadje Kidly in Wales bij liet voortgezette onderzoek naar den dood van mevrouw Greenwood, de echt- génoote van een zaakwaarnemer en de zuster van den bekenden Londenschen papierhandelaar Sir Vansittart Bowa- ter, een voormalig lord-major van Lon den. De dame stierf een jaar geleden. De dokter sclireet haar dood toe aan een hartkwaal, doch kwade geruchten om trent haar dood deden de ronde, toen de man vier maanden geleden een jong meisje huwde. Twee maanden geleden werd het lijk der dame opgegraven en naar Londen voor een onderzoek opge zonden. Vandaag verklaarde de schei kundige in alle tichaamsorganen arse nicum te hebben gevonden. De dokter, die de dame heeft behan deld, verklaarde, dat de medicijnen in het geheel geen arsenicum bevat, heb ben. De Engelsche gemeente Orpington is danig verontrust over een reeks bru tale inbraken, waarvan het maar niet gelukt den dader in handen te krijgen. Dezer dagen verschafte hij zich 's mor gens vroeg toegang tot een huis, alleen bewoond door een dame met een gezel schapsjuffrouw. Met behulp van een ladder kwam hij aan den achterkant binnen en na zich te goed te hebben ge daan aan brood, visch in blik, zuurtjes en sandwiches met ham en kwast, nam hij sinaasappelen, bananen en perziken mee naar de kamer, waar de gezel schapsjuffrouw sliep, gebruikte er zijn dessert en liet de schillen op de toilet tafel liggen, nadat hij zijn slag had ge slagen en geld en kleeren had meege nomen. Daarop bezocht hij alle andere kamers en haaide alles overhoop zonder de bewoonsters wakker te maken. Ten slotte ging hij naar de salon, maakte het zich gemakkelijk met een overvloed van kussens op een Chester field sofa, las een boek met gedichten van Scott en ging vervolgens zijn toilet maken in de badkamer. Hij kwam er 's morgens om zes uur uit de gezel schapsjuffrouw ontmoette hem en vroeg hem wat hij uitvoerde en of hij iets had weggenomen. „Niets", antwoordde hij. „Ga dan maar weg", antwoordde de juffrouw. Hij ging en sedert heeft men niet nieer gezien. De moderne blauw baard. Landru heeft weder een verhoor ondergaan. De rechter van in structie toonde op grond van Landru's eigen aanteekeningen aan, dat hij na vijf advertenties te hebben geplaatst, aan 283 vrouwen beloofd had met haar te zullen trouwen* en met 169 in corres pondentie was geweest. Al deze vrou wen zijn thans opgespoord, voor zoover zij nog in leven zijn. want ook de tien verdwenen vrouwen zijn hierbij. Landru volhardde in zijn gewone tactiek en antwoordde niet. Te Rambervillers (Frankrijk) heeft zich een vreeselijk drama afge speeld. Een spoorwegwachter trachtte in een vlaag van delirium zijn vrouw en vijf kinderen te vermoorden'. Twee kin deren werden door hem gedood, terwijl de vrouw en de drie andere kinderen in levensgevaar verkeeren. De moordenaar stak daarop zijn huis in brand en pleegde zelfmoord. In het zenuwgesticht te Pankow, bij Berlijn, heeft dezer dagen een hevige brand gewoed. Vermoedelijk is de brand ontstaan, door het rooken van ■sigaretten. Twee jonge dames van 24 en 25 jaar waren door hun ouders naar net sanatorium gezonden, omdat ze aan morfine verslaafd waren. Ze bewoon den samen een kamer op de beneden verdieping. Ondanks de beloften zich aan de regelen van het gesticht te hou den, waaronder ook "rookverbod be hoorde, hebben ze sigaretten weten bin nen te smokkelen en zijn in bed gaan rooken, nadat door den geneesheer de avondronde was gedaan. Vermoedelijk zijn ze al rookende in slaap gevallen. Een der bedienden ontdekte den brand in de kamer der beide meisjes. De brand werd zoo spoedig mogelijk gebluscht, doch de beide roekelooze patiënten hadden reeds den dood in de vlammen gevonden. Alle andere patiënten wer den gered. Door het kalme optreden van doktoren en personeel is het onder de verpleegden gelukkig niet tot een paniek gekomen. De Senaat der Universiteit te Straatsburg heeft, naar Duitsche bla den melden, bericht ontvangen, dat twee millionairs een rente van 50.000 francs ter beschikking der medische faculteit hebben gesteld ter uitbetaling aan den eersten geleerde, die een voor behoed- of geneesmiddel tegen tuber culose uitvindt. Te Queenstown (Ierland) is Zon dag een schip binnengesleept, dat het grootste deel van den Noordelijken At- lantischen Oceaan bevaren had zonder gebruik te kunnen maken van het roer. De „Vancouver," een in Canada ge bouwd schip van 2701 ton, varende on der de Fransche vlag, verliet de haven van Vancouver in Britsch Columbia op 12 December met egn lading hout voor Queenstown. Na liet Panamakanaal ge passeerd te zijn, kwam het schip den lOen Februari in een hevigen storm en verloor zijn roer. Bermuda was de naastbijzijnde haven en de kapitein be reikte deze met moeite door gebruik te maken van de dubbele schroef. Te Ber muda werd een nieuw roer aangebracht, waarmede een vertraging van meer dan drie maanden gemoeid was. Tien dagen later kwam liet schip in een nieuwen storm, en terwijl het tegen zware zeeën te vechten had, werd het nieuwe roer defect, zoodat het stuur- toestel onklaar raakte. Het was 8 Juni en de „Vancouver" was toen 1550 mijl uit de Iersche kust en niet meer te besturen. Bij onderzoek bleek, dat liet onmogelijk was ook zelfs een voorloopige reparatie aan te bren gen. Er zat niets anders op dan te trachten Queenstown te bereiken door met de bakboord- en stuurboordschroef te sturen. Dit moeilijke werk, dat veel met name van liet machinekamerperso- neel vergde, werd met succes verricht. Bij de Iersche kust seinde het schip draadloos om een sleepboot, die het be- j houden binnenbracht, i Men weet, dat te Kopenhagen tij dens de groote staking van bootwerkers en zeelieden een korps, dat zich Ge- meenschapshulp noemde, goede dien sten heeft bewezen. Het bestond uit vrijwilligers, die ladingen losten, welke voor de gemeenschap onontbeerlijk zijn. Buiten zoodanige gevallen van nood deden zij geen werk. In Noörwegen is een dergelijke vereeniging' opgericht om bij een arbeidsstrijd de maatschappij te verschaffen wat ze niet kan missen. Ook wordt er een politie-reserve ge vormd. Wegeris de hooge loonen in particuliere bedrijven is er den laatsten tijd een uittocht uit gemeentelijke en rijkspolitie geweest, en het valt moeilijk nieuwe mannen aan te werven. Om nu bij ordeverstoringen en anderzins zoo min mogelijk de troepen te hulp te roe pen. wordt er nu een reserve gevormd uit gewezen politiebeambten. Een schatrijk Amerikaan, G. C. Bergdoll, was in hechtenis genomen, omdat hij gedurende den oorlog zijn dienstplicht had ontdoken. Hij wist echter te ontsnappen en is nu reeds een paar maanden voortvluchtig. De justitie en politie in de Vereenigde Staten doen al het mogelijke om hem op te sporen. Het groote publiek in de Unie stelt veel belang in deze menschenjacht, juist omdat Bergdoll zoo rijk is. Thans denkt men den man op het spoor te zijn. De zer dagen heeft bij Matamoros een Amerikaan getracht over de Mexicaan- sche grens te komen, hetgeen hem trou wens niet gelukte. Deze man beant woordde heel goed aan het signalement van Bergdoll. DU1TSCHLAND EN NEDERLAND. Holl. Nb. meldt uit Frankfort a. Main: De „Frankf. Ztg." noodigt den minister van financiën uit, een verklaring af te leggen ten aanzien van een Neder- iandsch bericht, volgens hetwelk een in ternationale ieening aan Duitschiand gewaarborgd zou worden, door het Duitsche financieele- en belastingbe- stuur onder controle te stellen van de Entente. Het blad verklaart, dat over een dergelijk plan zelfs niet gesproken kan worden. De competentie van de commissie voor schadeloosstelling mag niet nog verder uitgebreid worden dan in liet vredesverdrag is voorgeschreven. VERBOND VAN GEMEENTE AMBTENAREN IN NEDERLAND. De vergadering van het Nationaal Verbond van Gemeente-Ambtenaren in Nederland is te Utrecht gehouden. Met algemeene stemmen werden, na het aanbrengen van eenige wijzigingen, statuten en huishoudelijk reglement goedgekeurd. Het voorstel om aan 'net Verbond te verbinden een tweeden bezoldigd be stuurder werd aangenomen met de stem van Amsterdam tegen. Een voorstel van de afdeeting Zaan dam om af te scheiden van het Alg. Ned. Vakverbond (Neutraal Verbond van Vakvereenigingen) werd door het H. B. bestreden, omdat erkend wordt de noodzakelijkheid van een gezonde en krachtige neutrale vakcentrale. Alleen wanneer het Neutr. Vakverbond zou willen dat 'ook door overheidspersoneel zou worden deelgenomen aan stakingen onder welken vorm dan ook, zou het hoofdbestuur het verband met de vak centrale niet willen bestendigen. De voorsteilen van het Hoofbestuur tot het voeren eener krachtige actie voor weduwen- en weezenpensioen en voor eigen pensioen, werd met alge meene stemmen aangenomen, waarbij uit de vergadering stemmen kwamen om het hoofdbestuur te steunen, daar vooral de lage weduwen- en weezen- pensioenen een aanklacht zijn tegen de overheid. Het voorstel van het hoofdbestuur om den zetel van het verbond naar Utrecht te verplaatsen, werd aangeno men. Aangedrongen werd om meer be kendheid te geven aan de omstandig heid, dat door het Nat. Verbond van gemeente-ambtenaren examens worden gehouden voor toelating tot betrekkin gen in gemeentedienst. Opgericht werd een eigen gebouw fonds, opdat liet Verbond zoo spoedig mogelijk zou beschikken over een eigen gebouw. Besloten werd tot het voeren van een krachtige actie om het rapport-Dressel- huys betreffende de rechtspositie van den ambtenaar ingevoerd te krijgen, aangevuld met de verbeteringen, door het Comité van Neutraal Overheids personeel ter kennis gebracht aan de regeering. Reeds in de komende weken zullen openbare vergaderingen worden gehou den in verschillende groote steden, o. a. te 's-Gravenhage, waar mr. Dresselhuvs zat optreden. i DE DREIGENDE UITSLUITING IN HET BOUWBEDRIJF. Naar wij vernemen is gisteren een bespreking gehouden tusschen verte genwoordigers van den Atg. Ned. Bouw Arbeidersbond en van den Raad van Patroonsvereenigingen over den toe stand. Hieruit mag worden afgeleid dat een conflict tusschen werkgevers en werknemers nog niet onvermijdelijk is. De afdeeiing Amsterdam van ge noemden bond houdt Zaterdagmiddag in „Believue" een huishoudelijke verga dering, waar een beslissing wordt ge nomen op het, door de A. P. V. gestel de ultimatum. FRANSCHE KANDEL MET DE RIJNLANDEN. PARIJS. (V. D.) Een aantal Fransche handelslieden der Rijnlanden heeft zich tot een groep vereenigd, ter verdediging van hunne belangen. Zij verklaren, dat de aanzienlijke' economische expansie der Franschen, die welwillend ontvan gen werd door de Rijnlandsche bevol king, weldra aanleiding heeft gegeven tot moeilijkheden van de zijde der Prui sische overheid, en zij beklagen zich, dat verplichte aanvragen voor in- en uitvoer bijna steeds geweigerd worden of toegestaan onder onuitvoerbare voorwaarden dat aan bederf onderhe vige koopwaren op de stations of de douanekantoren worden teruggehouden, zonder dat het mogelijk is, deze vrij te krijgen of terug te zenden. Desniette min zijn de Fransche kooplieden er in geslaagd voor meer dan 2 milliard aan koopwaren uit de Rijnlanden uit te voe ren en er voor meer dan I milliard in te voeren. DE DUITSCHE MINISTERCRISIS OPGELOST. BE.RLIJN (V. D.) Na de onderhan delingen van den Duitschen centrumlei der Trimborn met de meerderheidsso cialisten en de Duitsche volkspartij kan de crisis der Duitsche kabinetsvorming als opgelost worden beschouwd. Het nieuwe kabinet zal bestaan uit centrum, Duitsche volkspartij en democraten on der welwillende neutraliteit der meer- derheidssocialisten. Trimborn verzoekt den president der nationale vergadering Fehrenbach de functie van rijkskanselier te aanvaar den, die morgen den Rijkspresident een lijst van ministers zal voorleggen. Het kabinet zal waarschijnlijk parlemen taire vakministers bevatten. EEN PROTEST. BERLIJN (V. D.) De Duitsche pers protesteert tegen een verordening van den commandeerenden generaal van het Rijnsche bezettingsleger, volgens welke wegens incidenten en om aanleiding' tot ongeregeldheden te vermijden het zingen van Duitsche liederen wordt ver boden, waaronder de „Wacht am Rhein", „Deutschland, Deutschtand uber alles" en „Heil dir im Sieger- kranz". Evenzeer is het verboden in de door de Franschen bezette zone vlag gen uit te steken of nationale kleuren te dragen. DUITSCHE LUCHTSCHEPEN. BERLIJN. (V. D.) Een Amerikaansehe trust gaf aan de Zeppetin-weri de op dracht een luchtschip te bouwen voor den prijs van 700.000 dollars, ten einde een luchtvaartdienst New-York-Londen -Berlijn in te stelten. In aansluiting aan deze opdracht deelt de Duitsche pers een verklaring mede van kolonel Hensley, het hoofd der luchtvaartafdeeling van het Ame rikaansehe ministerie van oorlog, in een huishoudelijke vergadering van 't Ame rikaansehe Huis van Afgevaardigden. Hensley zeide, dat Duitschiand in de ontwikkeling van het vliegtuig alle an dere landen ver vooruit was. In Novem ber 1919 had hij het bouwplan gezien voor een Duitsch luchtschip, de L Z 125, voor den prijs van honderdduizend dol lars, dat bestemd zou zijn geweest voor een luchtaanval op New-York. Dit luchtschip zou een snelheid kunnen be reiken van 92 Engelsche mijlen met 12 passagiers. De aankoop van het bouw plan van de L Z 125 verzekert Amerika een voorsprong van 10 jaar. De Duitsche pers merkt op, dat. in dien de mededeelingen van Hensley juist zijn, het hier gaat over plannen vim een in het laatste oorlogsjaar gegeven op dracht van een niet meer gebouwd luchtschip. Een proefvlucht van het Duitsche passagiersvliegtuig systeem- Junker op het Roosenveltvliegveld te Minacle (Long island) heeft een ver bluffende uitwerking op het publiek gehad. KAN RUSLAND GRAAN UITVOEREN De groote vraag in de lieeie zaak der handelsbetrekkingen met Rusland is, of Rusland wel wat leveren kan en vooral of het graan zou kunnen leveren. Daar over nu schrijft iemand, die pas uit Zuid-Rusland is teruggekeerd, in de „Times" het volgende Of er graan in Rusland is om uit te voeren, hangt natuurlijk geheel af van de boeren en in hoofdzaak van de boe ren uit de verafgelegen districten. De Russische boer heett groote behoefte aan wat wij (Engelschen) hem zouden kunnen leveren landbouwmachines, huishoudelijke artikelen en kleeren. In zijn eigen land is er zoo goed als geen handel te doen voor hem, want de boe ren weigeren papieren geld in ontvangst te nenten en er is nu zoo goed als niets te koop in het land, tenzij tegen fan tastische en steeds hooger wordende prijzen in papieren roebels. Intusschen hebben de boeren echter amper genoeg graan voor zichzelf en aile handel, die er nog plaats heeft, is ruilhandel. De Engelsche koopman zal zich aan dier. toestand moeten aanpassen. Hoe zal hij dit doen De boeren zijn veel ïe bekrompen om te begrijpen, dat zijzelf den eersten stap moeten zetten en hun graan afleveren, alvorens hun de goe deren, welke zij verlangen, kunnen ge leverd worden. Aan den anderen kant zat wel geen Engeisch koopman bereid zijn om goederen te leveren voor graan, zootang dit graan zich niet op de kaden bevindt, gereed om ingescheept te wor den. De bolsjewistische regeering heeft beloofd dat zij graan zou leveren aan de geallieerden. Zij zal er wel niet aan denken om dit voor goud bij de boeren te gaan koopen en papieren geld willen de boeren niet in ontvangst nemen en wanneer men ze zou willen dwingen het toch aan te nemen, zouden ze wel dra in opstand komen. Verleden jaar is zulk een opstand tegen de uitgevaar digde inbeslagname van het koren zelfs het geheim van Denjikin's groote succes in Zuid-Rusland geweest. Met de be dreiging uit Polen en die van Wran gei's leger in den rug zullen de bolsje wisten we! niet nognjaals de boeren uit het Kozakkenland tegen zich in het harnas jagen. Zij weten overigens, dat zij met de Kozakken op goeden voet moeten staan, want dezen beheerschen den weg naar de petroleumbronnen van Bakoe. Dit kunnen zij echter niet, wan neer zij hun belofte aan de geallieerden ten uitvoer brengen. Niet ver van Novo- rossusk, de haven van de Zwarte Zee in Ciskaukasië, iiggen er op dit oogen- blik misschien wel een millioen ton graan. Maar de natuur vormt hier een hinderpaal. Ciskaukasië is van de zee '".scheiden door een smalte strook be>- gen de spoorweg, die er over ging, is volkomen onbruikbaar geworden. Zoo lang die spoorweg niet hersteld en rol- l.encl materiaal voorhanden is. kan er geen sprake zijn van graan uit Rusland uit te voeren. DE RUSSISCHE SCHULDEN. De „Times" meent te weten, dat de jongste beraadslagingen tusschen het Engelsche ministerie en Krassin geloo- pen hebben over de kwestie van de er kenning door de Russische regeering van de tot November 1917 opgenomen schulden der vorige regeeringen. Het standpunt van Krassin is, dat er voor de sóvjet-regeering geenerlei verplich ting bestaat, schulden, welke 'door im perialistische of burgerlijke regeeringen zijn aangegaan, te erkennen. Indien echter de sovjetregeering zich genoopt zou zien, al deze verplichtingen op zich te nemen, zou zij tegelijkertijd de rech ten van bevoorrechting eischen, welke destijds aan Rusland zijn toegekend, in het bijzonder zou de sovjetregeering staan op de uitvoering van de bepalin gen van het verdrag van Londen van 1915, waarbij Konstantinopel aan Rus land wordt toegekend. Verder zouden de bolsjewiki vergoeding van alle kos ten eischen. welke voor den wederop bouw van de in den ioop van de oor logsoperaties verwoeste gebieden van Rusland noodig zouden zijn. DE ONTWAPENING VAN DUITSCHLAND. In de commissie voor buitenlandsche zaken heeft Lefeire, minister van oor log, over de ontwapening van Duitsch iand inlichtingen verstrekt. Zijn indruk ken resumeerend, verklaarde tiij dat ook aal voert Duitschiand op enkele punten het verdrag uit, het ten opzichte van 't geheel een kwaden wil toont, die de uitvoering vertraagt. Hij sprak de hoop uit dat de volharding en de eensgezind heid der geallieerden ten slotte Duitsch iand tot de volledige uitvoering van de bepalingen, welke het zijn opgelegd, zullen dwingen.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3