SPORT den, waaronder vele merries met veu lens, werden getoond. Dit was een collectie prachtdieren. Vandaar tot aan den tuin van den heer H. A. Hanken was slechts enkele stappen en in dien tuin werden de ruim (20 deelnemers ontvangen door den heer Hanken, diens echtgenoote en dochters. Op liet grasveld in dezen heerlijken tuin met zijn fraaie bloemen pracht waren tafels, stoelen en ban ken geplaatst en werd door vriendelijke Zuid-Bevelandsche boerinnetjes den gasten thee, sherry en gebak aangebo- j den. vat zich na den tocht in de warme zon langs de stoffige wegen zeer goed deed smaken. De heer Miseroy, voorzitter van de Broederschap, nam het woord en zei- de, dat de 125 notarissen, na de werk zaamheden te Middelburg een verpoo- zing is geboden door een bezoek aan dit schoone landbouwbedrijf, dank zij de gastvrijheid van den heer Hanken. Het spreekwoord zegt, dat de mensehen uit de groote stad de natuur maar wei nig kennen en verschillende der heeren zuilen wellicht nauwelijks het verschil tusschen tarwe en gerst kennen, maar allen kunnen wel zien, dat het graan op de akkers van den polder prachtig staat. Hartelijk dank brengt spr. voor de vriendelijke ontvangst en de gulle gastvrijheid. Men heeft er op gestaan een bewijs van erkentelijkheid aan te bieden. Bloemen zouden hier zijn water naar de zee dragen zoo mooi zouden zij r.iet kunnen zijn of er waren er in den tuin nog mooi eren. Men heeft dan ook iets gezocht van meer blijvende herinnering aan het bezoek. Spr. biedt hierbij den heer en mevrouw Hanken twee fraaie porceleinen borden aan, waarbij voor de dochters van gastheer en gastvrouw ook een aandenken werd gevoegd. De touristen gaven door applaus biijk met de welverdiende woorden van dank van den voorzitter in te stemmen. De lieer Hanken bracht, mede namens zijne familie, dank voor de woorden tot hen gesproken en voor de verrassing hun bereid. Hij noemde het een groot geluk dat er wijnen zijn, want nu kon men de notarissen in den drogen Wil- hefminapplder ontvangen. Ais Zeeuw weet hij echter dat die wijnen niet zoo gevaarlijk meer zijn. Spr. betreurt het dat hij de notarissen niets van'den pol der kan laten verkoopen, maar hem ont breekt daartoe de machtiging. Hij roept de heeren gaarne een tot weerziens toe, de polder staat altijd voor hen ter be zichtiging open. Ook op deze woorden volgde een warm applaus. Nog slechts korten tijd kon worden vertoefd en spoedig namen allen, na een hartelijk afscheid van mevrouw Hanken, haar dochters en een dankbare blik ook tot de vroolijke helpsters, we der plaats in de auto's. De heer Hanken keerde als gast mede naar Middelburg terug. Hier zij nog vermeld, dat de heer P. Dunton Tak, burgemeester van Mid delburg, den geheelen tocht als gast medemaakte, evenals de heer Ir. D. Bloentsma, rijkstuinbouwleeraar, die de heeren Zeeland's Proeftuin zou hebben getoond, waartoe helaas de tijd ont brak, zoodat de heer Bloemsma zich moest tevreden stellen met het uitrei ken van de bekende brochure met il lustraties van dezen tuin. Van den Wilheiminapoider ging het nu langs den koristen weg naar Middel burg terug, waar de auto's te halt zes op de Markt aankwamen. De tocht was zonder noemenswaardig oponthoud af gelegd, alleen hadden een paar banden het begeven, maar de rappe chauffeurs wisten dan door iiet vlug aanzetten van een reserveband en wat harder rijden te voorkomen, dat hun passagiers later aankwamen dan de overigen. Het open draaien van de Stationsbrug, vóór alle wagens gepasseerd waren, was oorzaak dat eenige ongeveer een tien minuten later het eindpunt bereikten. Bij allen die dezen prachtigen tocht op den mooist denkbaren zomerdag medemaakten, zullen deze uren zeker in de aangenaamste herinnering voort leven. Te half zeven vertrokken de notaris sen per tram naar Vlissingen, waar in het Grand Hotel de feestmaaltijd plaats had, na afloop waarvan het door „Ons Genoegen" od den Boulevard gegeven concert werd bijgewoond. Te half twaalf keerden zij, die te Middelburg overnachtten, per extratram naar Mid delburg terug. Hedenmorgen werd de vergadering voortgezet, na. afloop waarvan in het Grandhotel Verseput de lunch werd ge bruikt, waarna de heeren gelegenheid hadden de drukte van den Marktdag in oogenschouw te nemen. Te vier uur vertrokken de notarissen per extratram naar Domburg, waar in het Badhotel de afscheidsmaaltijd plaats heeft, tij dens welken het Middeiburgsch Mu ziekkorps een uitvoering gaf. Na het diner heeft in liet Badjavil- joen een uitvoering door „de Kleine Westkappelaars" plaats, waarna te half elf weder per extra-tram naar Middel burg wordt teruggekeerd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv, Kerken. Beroepen te Me lissant de heer J. Engelaar, cand. te Ter Aar. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer(es) aan de open bare school te Heen (gemeente Steen bergen) komt voor 'mej. M. J. Hoek stra alhier. Tot onderwijzeres aan de Christ, school te Boines is benoemd mej. A. S. van Puffeien alhier, die deze benoe ming heeft aangenomen. Vanwege het Algemeen salaris comité voor onderwijzers wordt meege deeld, dat dit comité een onderhoud heeft gehad met den minister van fi nanciën en dat het daarbij de teleur stelling, schetste, ontstaan door het af- wijzende antwoord aan den lieer Os- sendorp inzake voorschot op salaris en voorts, dat bij de bespreking de mi nister bereid bleek om in overleg met zijn ambtgenoot van onderwijs nog maals de toekenning van een voorschot te overwegen, zoodra de Onderwijswet 1 in de Tweede Kamer zou zijn aangeno men. Ged. Staten van Overijsel hebben bezwaar gemaakt tegen het raadsbe sluit der gemeente Oldemarkt, tot be paling van den leeftijd dien de kinderen moeten hebben bereikt, om tot de open bare lagere scholen te worden toegela ten. De leeftijdsgrens, door den raad op 5 jaar gesteld, achten Ged. Staten te laag behalve dat zij lager is dan de algemeen geldende norm van 5 jaar en zes maanden, en de gezondheid dei- jonge kinderen gevaar zou loopen, te worden benadeeld, zou een geregeld onderwijs in de aanvangsklasse voor de oudere kinderen belemmerd worden. Het nieuwe wetsontwerp van mi nister Destrée zal, naar de Belgische courant „De Schelde" meldt, als basis hebben onderwijzers en onderwijzeressen. 1. Volledige gelijkheid tusschen al de 2. Een minimum jaarwedde van 4000 frank. 3. Een maximum jaarvveddde 7500 ir„ vijf driejaariijksche verhoogingen van 200 fr. 4. Een familievergoeding van 700 fr. voor den onderwijzer en 300 fr. voor de echtgenoote 100 fr. per kind. De vermindering kan slechts bij Kon. besluit geschieden, naar gelang de le vensomstandigheden gewijzigd worden. 5. Regeling vergoeding voor huishuur. 6. Betaling door den Staat. v'*.-K .as I ♦rovMicieoiett» - VLISSINGEN, 17 JUNI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF VRIJDAG 18 JUNI Opplakbladen. De ontbrekende opplakbladen zijn thans aangekomen. De bakkers worden er aan herinnerd, dat liet omrekenings- cijfer thans 67 is en inbakken niet mag voorkomen. Het juiste aantal opplak bladen behoort op de verzamelstaten te worden vermeld. De afeeling Vlissingen van den Bond van poiitie-ambtenaren tot bescherming van dieren, verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat de politie er op let dat de palingen niet noodeloos gekweld worden. Daarom mogen deze visschen niet gevild worden alvorens ze door een slag op den kop bewusteloos zijn ge maakt of anders eerst de kop is afge sneden. Teneinde daarna het villen te vergemakkelijken, wort de paling met zand ingewreven, daar de gladde, slij merige visch anders uit de handen zou slieren. De heer C. P. Wink alhier, leerling machinist bij de Staatsspoorwegen, is geslaagd voor het examen van machi nist-opzichter bij de Staatsspoorwegen. Voor liet examen van machinist, di ploma A, is geslaagd de heer W. de Bruijn, leerling van de De Ruyterschool. In i920 worden 5 plaatsen als sur numerair der posterijen en telegrafie, waaronder één voor een vrouwelijke candidate, beschikbaar gesteld voor hen die in het bezit zijn van een eind-Idpio- ma H. B. S., Gymnasium of daarmede gelijkstaande inrichting van onderwijs. Aanmelding behoort te geschieden bij het hoofdbestuur der posterijen en tele grafie vóór 1 September a.s. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de directeuren van het post- of telegraaf kantoor alhier. Volgens een bericht in een Gentseh blad is aldaar jl. Zondag aangehouden de postbeambte A. D., uit Oostburg, geboren te Ter Neuzen, welke aanhou ding geschiedde op verzoek der justitie te Middelburg, daar de aangehoudene verdacht werd van verduistering van 45.000 frs. Hij had gedurende eenige dagen te Gent met eene „dame" goeden sier gemaakt. Op hem werd nog bevon den een bedrag van 8000 frs. en eenige juweelen. SOUBURG. Door het bestuur en den Raad van Toezicht der Coöperatieve Boeren- Leenbank alhier, werd besloten met 1 Juli den rentevoet der spaargelden te bepalen op 3,6 en voor voorschotten en ioopende rekeningen te brengen op 5 KOUDEKERK E. Uitgifte broodkaarten Op 't Zand Zaterdag 19 Juni 1920, wijk D van 9 12 uur wijk C van 2i uur. Op 't Dorp Maandag 21 Juni 1920 wijk A van 912 uur, wijk B van 14 uur. MARINE EN LEGER. Marine-begrooting. Naar wij Vernemen is de definitieve marinebegrooting voor het jaar 1920 reeds naar den Raad van Stale gezon den. De officier-machinist 3e klasse G. de Jongii is te Vlissingen geplaatst aan boord van Hr. Ms. instructieschip „Schorpioen". Bij het departement van marine is te legrafisch bericht ontvangen, dat Hr. Ms. pantserdeUschip „Zeeland", onder bevel van den kapitein ter zee G. F. Noordhoek Hegt, den 15en jl. te Algiers is aangekomen. Roeien. Zaterdagmiddag houden de leerlingen van de De Ruyterschool een roeiwedstrijd in het kanaal. Om iialf twee zal het muziekgezelschap „Ons Genoegen" met de roeiers vanaf de school naar het kanaal afmarcheeren. Voor den wedstrijd zijn verschillende medailles uitgeloofd. Er wordt in twee ploegen geroeid. Voor den hoofdprijs wordt een gou den medaille beschikbaar gesteld. De prijsuitdeeling heeft Zaterdag avond 8 uur plaats in „de Oude Vriend schap". BIT!'EN L4N0 DE DUITSCHE REGEERiNGSCRÏSIS. De toestand is, doordien Trimborn contact heeft gezocht met de partijlei ders, iets opgehelderd, hoewel nog niet te voorzien is hoe de nieuwe regeering zal uitvallen. Trimborn heeft ook den leider der democraten, den afgevaar digde dr. Peterson, gevraagd of en on der welke voorwaarden deze partij wil deel nenten aan de regeering. Petersen heeft gisteren schriftelijk antwoord ge geven, waarin hij o.a. zegt Onze partij verklaart zich bereid, op zakelijke wijze ntede te werken tot de vorming van een kabinet. Als voorwaar delijke bestanddeelen van het program noemt Petersen de volgende punten 1. Onvoorwaardelijke erkenning der constitutie van Weimar 2. afwijzing en bestrijding van alle monarchistische propaganda 3. bestrijding van iedere poging tot vorming van een klassen- heerschappij of tot toekenning van voorrechten aan bepaalde klassen 4. nastreving eener po!mek van verzoe ningen tot het treffen van een vergelijk op politiek, sociaal en cultureel gebied. Verwerping van allen strijd van Idas- sen- en rassenhaat, ook van het anti semitisme. De departementen moeten zonder overwegingen van partijpolitiek bezet worden door personen, die in woord en daad op den grondslag der constitutie staan. DE ONTWAPENING VAN DUITSCHLAND. Een schriftelijk antwoord van Lioyd George op een vraag aangaande stap pen, die de Duitsche regeering sinds de conferentie te San Remo heeft genomen om de ontwapeningsclausules van het vredesverdrag uit te voeren, is versche nen. Hij deelt daarin mede, dat op 10 Mei de inter-géallieerde militaire con trole-commissie het Duitsche leger op 270,000 man schatte. Op 10 dezer is draadloos de officieele Duitsche verkla ring uitgezonden, dat op dien datum het Duitsche leger tot 200,00 man vermin derd was en de troepen in de neutrale zone teruggebracht tot 10 bataljons, 5 eskadrons en één batterij. Deze mededeeüng is nog niet door de inter-geallieerde militaire controle commissie geveriiieeerd, zegt de pre mier, maar er zijn bewijzen dat in de vorige maand het Duitsche leger sterk verminderd is. Een groot aantal man schappen zijn ontslagen, terwijl er een heden van de rijksweermacht en van het staande leger ontbonden zijn. De Duit sche regeering heeft bevelen gegeven voor de ontbinding en ontwapening van de vrijwilligerskorpsen en burge'rwach- - ten, maar dringt nog steeds aan op de toestemming tot het behouden van de gewapende veiligheidspolitie. Voorts zijn 23,877 zware stukken geschut uit geleverd en 37,262 machinegeweren. BELGIE EN FRANKRIJK. De Belgische generaal Magiinse, die te Parijs met maarschalk Foch onder handelde over een Fransch-Belgische overeenkomst, heeft in een interview verklaard „Ik heb in maarschalk Foch een onderhandelaar gevonden, die zeer groote aandacht schonk aan de opmer kingen, welke ik had te maken. Wij zijn het spoedig eens geworden over de groote lijnen van een overeenkomst, welke aan België geen verplichtingen oplegt en alleen beoogt verdediging te gen een aanval van Duitschland, welke niet door een geallieerde is uitgelokt. De Belgische regeering heeft er zich thans over uit te spreken." U NOVEMBER IN FRANKRIJK. Eenige Fransche Kamerleden hebben een voorstel ingediend, om den llden November als een officieelen feestdag te I verklaren. Zij lichten hun voorstel als volgt toe Op den llden November 19IS kon digde het laatste oortogscommuniqué het schoonste overwinningsbericht, dat ooit is uitgegeven, het einde van de vij andelijkheden aan „Het Fransche leger heeft met behulp van zijn bondgenooten den vijand een volkomen nederlaag toe gebracht." Dit document, dat de capitulatie van Duitschland aangaf, zal de meest roem rijke bladzijde van onze geschiedenis blijven, en deze dag, de 1 Ide November toen geheel Frankrijk één was in zijn spontane uiting van waarachtig enthou siasme, toen zelfs de families, die in rouw gedompeld waren, een oogenblik hun smart vergaten, om met trots deel te nemen aan den triomf van het recht en de rechtvaardigheid, die dag moet door de geslachten, die na ons komen als een feestdag en een dag van vreug de worden gevierd. DE NOODZAKELIJKHEID VAN EENHEID DER GEALLIEERDEN. Oud-president Poinearé voelt zich, nu hij niet meer op het Elysée troont, maal ais gewoon mensch vrij is om te zeggen er. te schrijven wat hij wii, blijkbaar niet onlekker. Hij tracht nu. wat hem als president van Frankrijk feitelijk con stitutioneel onmogelijk was, invloed uit te oefenen op den loop van zaken en geeft in zijn 14-daagsch artikel in de „Revue des Deux Mondes" geregeld heel rake opmerkingen of adviezen aan allen die het lezen willen. Een vorigen keer had hij het over de positie van den president en beklaagde hij Deschanel, omdat men hem in het ongeval, dat hem overkwam den spot en den laster niet spaarde, terwijl hij als president zich niet mocht vèrdedigen! Een president schrijft niet in kranten en spreekt niet over zichzejt. Maar nu Poinearé, die zeven jaren „dat juk" gedragen heeft, president af is, en vrij is om het wel te doen, maakt hij er gébruik van ook. En het mag ge zegd, een goed gebruik. Zijn artikelen zijn zeer leesbaar en brengen in den regel frissche opmerkingen. Zoo heeft hij hét nu over dë noodzakelijke eenheid tusschen de geallieerden. „Tezamen hebben zij zegt hij het verdrag van Versailles samengesteld. Het is hun ondeelbaar en solidair werk en zij heb ben zich'op hun eer verbonden het te doen naleven. Tezamen hebben zij het verdrag van St. Germain opgesteld, waarin Oostenrijk zich loyaal schijnt te schikken. Tezamen hebben zij het Turk- sche verdrag uitgewerkt, waarin Frank rijk zijn bondgenooten zulke zware of- Iers heeft gebracht. Tezamen ook heb ben zij de statuten vastgesteld voor de geïnterallieerde Dardanellen-commissie, die haar gezag zal moeten doen gelden over de geheeie uitgestrektheid van de Dardauellen, den Bosporus en de Zee van Marmora. Tezamen tenslotte heb ben zij het lot van Hongarije vastge steld. En zou het nu kunnen gebeuren, dat wij het oneens werden juist over de kwestie, waarin eenheid onder de geal lieerden noodig is?" Het is een advies aan Millerand maar ook aan Lloyd George. Vooral met be trekking tot de Russische affaire, waar in Poinearé heel zwarte wolken ziet hangen. Maar hij blijft in algemeenhe den en het is maai verstandig, want ais hij in bijzonderheden afdaalde, zou hij al spoedig de moeilijkheden, die hij na tuurlijk ook wel kent, moeten noemen. Krassin. Ja, met dien man zullen de Franschen het wel niet eens worden. Dat teekent zich wel hoe langer hoe duidelijker af. Hij heeft nog altijd geen antwoord uit Moskou, maar het is niet onzeker, hoe dat zal luidlen. De sovjet-regeering zal zich niet aansprakelijk stellen voor de vroegere schulden en verplichtingen van Rusland. En als zij het noodgedwongen toch deed, dan zou Lenin wel aandringen op uitvoering van het tractaat van Londen van 1915, dat Konstantiuopel aan Rus land heeft toegewezen, in dien geest moet Krassin zich al hebben uitgelaten ook zonder dat hij met Lenin rugge spraak had gehouden. En ais het ver drag in dien geest wordt gesloten, dan kan een breuk tusschen Frankrijk en Engeland niet uitblijven. DUITSCHE VREDESVOORSTELLEN IN 1917. De instructie tegen den Belgischen grootindustrieel baron Evance Coppée en diens zoon, verdacht van levering van benzol voor Duitsche onderzeeërs, hoeft het vraagstuk der Duitsche vre desvoorstellen weer op het tapijt ge bracht. Zonder zijn zegsman te noemen, deelt de „Echo de Paris" hierover het volgende mede In 1917 deelde de Belgische gravin De Merode aan Briand mede, dat de Duit sche regeering geneigd was in een neu traal land met een Fransch politicus vredesonderhandelingen te beginnen, en dat zij daarvoor de voorkeur zou geven aan Briand. Briand antwoordde, dat dit niet langs dezen weg kon geschieden en dat hij met de Fransche regeering eerst de zaak moest bespreken. Gravin de Merode verzekerde, dat de Brocqtieviile geen bezwaar zag in de voorgestelde besprekingen. Briand wendde zich daarop tot dezen Belgi schen minister die inderdaad den raad gaf op de voorstellen in te gaan, waar op Briand de Fransche regeering van de zaak in kennis stelde. Poinearé nam een zeer gereserveerde houding aan. Ribot echter was van meening, dat de bespre kingen konden worden gehouden. Daarop had Briand nogmaals een on derhoud met gravin de Merode. Hij ver klaarde haar, dat in een.zoo belangrijke aangelegenheid de besprekingen niet met een vrouw konden worden voort gezet, waarop zij antwoordde, dat ba ron Evance Coppée Briand spoedig zou komen bezoeken. Weinige dagen later verscheen deze inderdaad. Hij deelde aan Briand mede, dat deze ais Duitsch onderhandelaar tegenover zich zou vin den baron Von Lanken Wakenitz. Bri and stelde echter den eisch, dat Von Lanken Wakenitz zou worden voorzien van een volmacht van zijn regeering, en dat de punten zouden worden opge steld, op grond waarvan zou worden onderhandeld. Hierop werd van Duitsche zijde ge antwoord, dat men wilde onderhandelen op grond van de volgende beginselen Herstel van België in den toestand van voor den oorlof. Teruggave van Elzas-Lotharingen. Ontruiming van alle bezette gebieden. Vergoeding der oor logsschade en teruggave van alle gere- qmreerde voorwerpen. Geen straflen te gen personen. Teruggave der koloniën aan Duitschland. Frankrijk zon al zijn aanspraken op den linker-Rijnoever la ten varen. Geen enkele economische oorlog zou na het onderteekenen van den vrede mogen worden gevoerd. Ribot bleef echter nog aarzelen, waarop baron Coppée verklaarde, dat wanneer hij baron Von Lanken Wake nitz niet voldoende achtte als afgevaar digde voor Duitschland, de rijkskanse lier zelf zou kunnen komen, of zoo noodig een prins der keizerlijke familie. Daarop wendde Briand zich tot de Quai d'Orsay. Ribot verzocht hem een nota op te stellen, waarin de kwestie werd uiteengezet. Van den inhoud dezer nota werd mededeeling gedaan aan de Engelsche regeering en aan de andere geallieerden. Lloyd George was het met Ribot eens, dat men niet op de zaak moest ingaan, daar men een valstrik van Duitschland vermoedde. Ook de Vereenigde Staten en Italië deelden dit standpunt. DE DU1TSCHERS IN SLEESVVÏJK. Hedenavond za! de souvereiniteit van de tweede Sleeswijksche zöne, die tijde lijk met het oog op de volksstemming was geschorst en overgegaan was aan de internationale commissie voor de Volksstemming, weder aan Duitschland in volien omvang overgaan. De leden der internationale commissie hebben Sieeswijk al weer verlaten. Gisteren had in Berlijn en Kopenhagen de officieele mededeeling plaats van de grensrege ling gelijk die door de internationale commissie is vastgesteld. De internatio nale commissie en de internationale be zettingstroepen moeten daarop krach tens de bepalingen van het vredesver drag onmiddellijk worden teruggetrok ken. Hiervoor is nu echter door de Duitsche regeering een termijn van 24 uren gegeven, zoodat vandaag de ont ruiming eerst geëindigd zal zijn en morgen de Duitsche troepen Flensburg zullen binnenrukken. De minister van buitenlandsche en van binnenlandsche zaken zullen hierbij tegenwoordig zijn. HET VREDESVERDRAG VOOR TURKIJE. De „Daily Telegraph" meldt, dat men verdacht moet zijn- op belangrijke wij zigingen bij de liquidatie van de Orent- kwesties. De Parijsche bladen spreken zelfs van een herziening van de bepalin gen van het Turksehe verdrag. De plot selinge reis van Venizelos naar Londen eji het crïrek van groot-vizier Damad Ferid Pacha naar Parijs moeten daar mede in verband staan. De Armeensche kwestie is onoplos baar Niemand wil het mandaat aan vaarden, Amerika, Engeland noch Frankrijk. Even onuitvoerbaar zijn de verdragsvoorwaarden op de overige punten. De Orientkwesties moeten ge heel opnieuw onderzocht worden. fiEMENQfr Nia.'WS Uit donker A ms t e r - d a m. Bij een vechtpartij tusschen twee beruchte individuen uit donker Amsterdam heeft zekere Bennie van iBerkum. een zeer ongunstig bekend staand houder van een nachthuis, een ander berucht type, Bernard Beuker,, een messteek in de buik toegebracht. Het slachtoffer verkeert in levensge vaar, de dader is gevat. Bij het demonstrceren van een vlammenwerper in de stonnschoo! der ie divisie in het kamp van Waaisdorp, hebben gisterenochtend twee personen, 'ten burgerweïkman (geweermaker) en een milicien, brandwonden bekomen aan hoofd en handen. Ma door den ge neesheer in het kamp voorloopig te zijn verbonden, zijn zij per auto naar het militair hospitaal vervoerd, waar zij verder zijn behandeld. Gisterennacht ontstond brand in het heerenhuis aan de Eerste Tuinsinge! te Schiedam, bewoond door den heer C. Casteleijn. Door energiek optreden der buren werd het vuur, dat in de voorkamer woedde, met emmers water gebluscht. Omtrent de oorzaak dacht men direct aan kwaadwilligheid, omdat de dienstbode den laatsten tijd van Itaav gewezen beminde dreigbrieven had ontvangen, waarin hij haar aanzei ten haren huize brand te zullen stichten. Door de politie werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Al spoedig vond men aan den Rotterdamschendijk onder de gemeente Rotterdam een man liggen, die verklaarde, dat hij naar de uitwer king van zijn brandstichting lag te kij ken. Hij bekende dus den brand ge sticht te hebben en bleek te zijn zekeren

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2