INGEZONDEN STUKKEN daan aan twee voorwaarden ie. dat de handeling of nalatigheid van beid. den dood van den patiënt heeft veroor zaakt 2e. dat deze behandeling of na latigheid „schuld" daarstelt. Het con- stateeren dezer beide voorwaarden, het leveren van bewijs ervan, zal tegen een medicus bijna steeds onmogelijk zijn. Het gevolg hiervan is, dat, zoo er gens, de rechter hier veel kans heeft een dwaalweg te bewandelen. >161 zou hem ilcht kunnen overkomen, dat hij in eer en fortuin trof, dat hij moreel en mate rieel ten gronde richtte een medicus, die, in de uitoefening van zijn beroep, ai zijn kennis en al zijn toewijding heeft aan gewend, doch wiens patiënt bezweken is onder de slagen van de onbuigzame wet van het noodlot. De rechter is ten eenenmale incom petent te oordeelen over de meerdere of mindere handigheid, waarmede een operatic is verricht en hij zal zich ge heel en al op het oordeel van deskun digen moeten verlaten. Doch wanneer het gaat, gelijk hier, om de verkieselijk heid van de eene methode van operee- ren boven de andere, wordt de zaak nog moeilijker. De medische wetenschap is geen exacte wetenschap, gelijk de wis kunde. Zij is een observatie-wetenschap en berust dus op hypothesen en omvat veie wetenschappelijke systemen. Aan den strijd, dien de aanhangers der ver schillende systemen met elkander voe ren, zijn juist de bewonderenswaardige schreden van vooruitgang te danken, welke deze wetenschap heeft gemaakt. Ieder wetenschappelijk mensch en een medicus in het bijzonder zal toe geven, dat een theorie, wélke thans door de overgroote meerderheid wordt aan gehangen, weldra verlaten kan zijn en vervangen door eene andere, welke voorheen in discrediet was. Waar zijn de vaste en onwrikbare re gels, welke de onveranderlijke voor schriften ter genezing aangeven voor elk bepaald geval, bij welker niet toe passing „schuld" aanwezig is Welk is het medisch systeem dat voor wet moet gelden Welke school bezit bij uitsluiting het ware systeem, buiten het welk geen heil bestaat Neen, het staat aan niemand te zeggen, waar de waar heid ligt, waar de dwaling en wel het minst aan den rechter. Dat de Fransche jurisprudentie dit goed begrepen heeft en zich bij voort during buiten den strijd tusschen ver schillende scholen en buiten de contro versen der medische wetenschap heeft gehouden toont spreker met eenige ci taten aan. Het zou onrechtvaardig en tevens voor de maatschappij gevaarlijk zijn de medici aansprakelijk te stellen voor hun methode van genezing dit zóu er toe leiden, dat de midici er toe zouden ko men hun behandelingen te zoeken op ongevaarlijker, doch dientengevolge minder heilzaam terrein, wat gevaarlijk is voor de maatschappij. Een der vele definities voor „schuld" is een fout betrekkelijk de gevolgen, die het doen of laten zou hebben, een gemis aan de rechtens noodige voorzienig heid, veelal bovendien een fout betrek kelijk het doen of laten zelf, een gemis aan de noodige voorzichtigheid. Twee bestanddeelen dus 1. gemis aan voor zichtigheid 2e. voorzienbaarheid van het gevolg. Aan de hand van verschillende citaten zegt pleiter, dat geen strafvervolging van den medicus mag plaats hebben over de vraag of een bepaalde operatie al dan niet noodzakelijk was, of het al dan niet onvoorzichtig was die operatie te wagen noch over de vraag of de ope ratie volgens een andere methode ver richt niet beter zoude zijn geslaagd. Strafvervolging daarentegen slechts in- 'geval van onoplettendheid, lichtzinnig heid of onkunde, ten aanzien van wat men moet weten. Niet de rechter, doch deskundigen zullen hebben te oordeelen over het al dan niet aanwezig zijn van „schuld". Op grond van dit deskundig oordeel zal de rechter moeten concludeeren tot vrij spraak of veroordeeling. Doch tot ver oordeeling zal hij slechts mogen komen dan, wanneer onder de deskundigen volkomen eenstemmigheid heerscht ten bezware van den beklaagde. Dit is een categorische eisch van recht en recht vaardigheid. Dat aan een medicus de volledige dis- cretionnaire bevoegdheid moet worden toegekend om naar bevind van zaken en omstandigheden te handelen, zal wel niemand willen ontkennen, tenzij dan de officier van justitie blijkens de ver volging en het requisitoir. Zuiver en al leen tegenover dgn officier van justitie wil pleiter, wat dit punt betreft, verwij zen naar enkele deskundige schrijvers, om ten slotte te wijzen op het rapport van prof. Zaaijer, die door de restric ties ten aanzien van de omstandigheden, welke hij van begin tot eind van zijn conclusies vooraf doet gaan, aan die omstandigheden alle recht doet weder varen, wat hem toekomt. De feitelijke toedracht der zaak be sprekende, wijst pleiter erop, dat prof. Zaaijer verklaart, dat bekl. had moeten aandringen op vervoer, gezien de nabij heid van het Ziekenhuis, tenzij naar zijne meening het vervoer al te gevaar lijk was en de ernstige toestand van pa tiënte daar niet tegen verzette. Bekl. heeft echter het vervoer noch mogelijk noch wenschelijk geoordeeld en getuige Aka heeft met klem op niet-vervoer aangedrongen. Bovendien heeft be klaagde zich niet alleen afgevraagd „was vervoer op zichzelf al of niet ge- 1 wenscht", doch hij heeft overwogen, j wat dit vervoer medebrachtophouden van toediening der zoutsolutie, het we- derom afsjouwen van de trap, verkoe- j ling der wonde, gevoelloos maken enz. Wat betreft de hoofdbeschuldiging, het niet ver genoeg doorzetten der ope ratie, blijkt, dat beklaagde van twee operatiemethoden diegenen gekozen heeft, welke hij noodig en wenschelijk oordeelde. Van de ten laste gelegde „grove schuld" (c.q. lichtzinnigheid, roeke loosheid etc.) blijft dus niets, zelfs niet het geringste onderdeel overeind staan. Vrijspraak zal dus moeten volgen. Ook is de officier er niet in geslaagd bewijs bij te brengen van het tweede element voor veroordeeling, nl. van het causiaal verband tusschen behandeling c.q. nalatigheid van beklaagde en den dood. En hier ligt het zwakke punt van de geheele vervolging. Aan wien men ook de vraag zoude stellen hetzij aan een hoogleeraar, hetzij aan een eenvoudig inwoner van Vlissingen, het- j zij aan een der leden der rechtbank, kortom aan iedereen, dien men maar wil, behalve dan aan den officier van justitie de vraag Waardoor is het i meisje gestorven iedereen zal ant- I woorden Zij is vermoordniet j door dokter JVTerckens, doch door den steker N. N„ dien de officier gevoege- lijker voor de rechtbank had kunnen brengen, dan den beklaagde, die thans voor haar staat. Pleiter wijst op het slot van het sec- tieverslag-van der Hulst„Op grond van het bovenstaande komen onderge- j teekenden tot de slotsom, dat de oor- paak van den dood moet gezocht wor- Hen in den steek, welke de darmver- wondingen heeft veroorzaakt en welke 1 geleid hebben tot buikvliesontsteking." j Beklaagde is slachtoffer van een ve- i xatoire en verwerpelijke vervolging, j welke op geheel losse schroeven is op- j gezet. I Doch meer dog dan beklaagde is de officier dupe, de officier die Wahrheit und Dichtung niet heeft weten te onder scheiden, die het oor heeft geleend aan de perfide en funeste inblazingen, niet van de familie van het vermoorde meis- j je, die na den dood zelfs een dankbe- tuiging aan beklaagde in de courant plaatste dan ware zijn dwaling tot op zekere hoogte excusabel geweest 1 doch van een dom en in dergelijke in- triges onervaren individu, dat zich heeft laten vinden om als spreektrqmpet te dienen van eenige lieden, bij wie het minimum van collegialiteit dit woord in den meest ruimen zin genomen - slechts in embyonalen toestand aan wezig is. Rechtvaardigheid en onbevangen rechtschapenheid, zetelend in de gemoe deren der rechters hier voor mij. Aan de voeten van uw troon aldus eindigt pleiter tot de rechtbank leg - ik een smeekschrift; niet namens bekl., j doch uit naam van de medische weten- j schap. Ik verzoek u dezen beklaagde vrij te i spreken, met verwijzing van den staat in de kosten vtfti dit strafproces. Indien de wet u toestond ook in geval van vrijspraak openbaarmaking van uw uitspraak te gelasten, zoude ik zulks hier vorderen. Want aan dezen beklaag de is groot onrecht geschied. Zooals reeds gemeld, ontkende de of ficier in zijn repliek, dat hij door ande ren geïnfluenceerd is. In het verslag in ons vorig nummer opgenomen staat vermeld, dat getuige dr. Van Maanert den beklaagde dr. M. niet als goed chirurg beschouwt. Dit is minder juist. Dr. Van Maanen ver klaarde, dat hij dr. M. niet als chirurg beschouwde. Hierop volgde hoongelach van de zijde van het publiek, waaraan ook de verdediger mr. Kuipers, deel nam, die deswege een berisping van den president ontving. Het spaarfonds der Belgische geïnterneerden. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft C. A. H., oud 67 jaar, geboren te Ba tenburg, met den rang van kolonel gep. luitenant-kolonel-kwartiermeester, die had terechtgestaan, beschuldigd van het als toegevoegd aan de afdeeling inter- neering van het Algemeen Hoofdkwar tier bij die afdeeling te werk gesteld en werkzaam geweest in de administratie en het bewind van penningen van het tot den Interneeringsdienst behoorende Spaarfonds der geïnterneerde Belgische militairen, daaromtrent ontrouw en fal- siteit heeft begaan door in de kasboe ken posten van ingekomen gelden lager te boeken dan werkelijk ingekomen en een bedrag van 1200 zich wederrech telijk toe te eigenen, van al het hem ten laste gelegde vrijgesproken. Stads* m Provincientetiws WWIWH; dat de contniissie voornoemd zich niet tot de vakvereenigingen heeft gewend alvorens hare voordracht op te maken. Heden is alhier aangekomen het Noorsche stoomschip „Material",- ko mende van Antwerpen, om aan de electro-tinfabriek een lading blikafval in te nemen met bestemming naar Gran gemouth. Onze vroegere stadgenoot, de heer L. M. I. Baljé, is met ingang van 16 Juli a.s. benoemd tot inspecteur bij de Gemeentelijke Electrische Lichtfabrie ken te Leiden. VLISSINGEN, 14 JUNI. De afdeeling Vlissingen van het Ne- deriandsch Onderwijzers Genootschap heeft in hare vergadering van did. 12 Juni uitgesproken, dat de heer J. D. C. de Vries, benoemd in de raadszitting van Vrijdag 28 Mei, tot adviseerend lid der commissie van toezicht op het La ger Onderwijs hier ter stede, daarin geen zitting kan nemen als vertegen woordiger van het N. O. G. en betreurt, De heer Joh. M. Hertogh, ambtenaar ter prov. griffie te Middelburg, slaagde te Zeist voor candidaat-gemeente-secre- taris. Door Ged. Staten is i*et ingang van 1 Juli 1920 benoemd tot stui^jpan bij den provincialen stoombootdienst op de Wester-Schelde de heer J. Lucasse, thans dekknecht bij genoemden dienst. Door Ged. Staten is de opening der jacht op waterwild bepaald op Maan dag 12 Juli 1920. SOUBURG. Zaterdag was door het samengestel de voorloopig comité tot feestelijke vie ring van den 40en jaardag van H. M. de Koningin een openbare vergadering belegd ten gemeentehuize. De voorzitter, de heer A. Wisse, heette alle aanwezigen welkom, deelde mede dat men den jaardag van H. M. gaarne'op 31 Augustus feestelijk wilde vieren. Besloten werd dezen datum voor het feest vast te stellen. Als voorloopig programma werd het volgende vastgesteld, 's Morgens om 9 uur zingen der schoolkinderen, rond gang door de gemeente met muziek, waartoe de muziekkorpsen van Sou burg en Ritthern zullen worden uitge- noodigd. Zoo mogelijk uitvoering zang- vereeniging, ringrijderij van gehuwde lieden. Óm 2 uur zuilen volks- en kin derspelen plaats hebben zooals zakloo- pen, mastklimmen, optocht van ver sierde sportwagens enz. enz. Onder de ze spelen zullen aan de kinderen ver snaperingen uitgedeeld worden. Voor al deze spelen zullen door het bestuur prijzen beschikbaar gesteld worden, die na afloop zullen uitgereikt- worden. Des avonds zal een lichtsjoet met muziek een wandeling door geheel de gemeente maken. Nog werd besloten dat bij de ring rijderij geen sterke drank op de baan mag gebruikt worden. Deze week zal door'het bestuur bij alle ingezetenen een lijst ter teekening worden aangeboden ter bestrijding der uitgaven. Het bestuur roept aller medewerking in tot het doen slagen van dit feest, door het uitsteken der vlaggen en het aanbrengen van versiering en straat verlichting. Gaarne wil het bestuur, in dien de middelen daartoe beschik baar gesteld worden, prijzen uitreiken voor de nïooiste gevelversiering met verlichting. Het door de ingezetenen oprichten van buurtcommissies verdient aanbeve ling. Het bestuur werd definitief vastge steld en de functies verdeeld als volgt Eere-voorzitter de burgemeester, voor zitter de heer A. Wisse, vice-voorzitter de heer J. Bakker, secretaresse mevr. Hildernisse, 2e secretaresse mevr. Pronk, penningmeester de heer L. Lau- rense, 2e penningmeester de heer P. J. Verslagers, commissieleden de dames Laurense, Verslagers, Van de Putte, en de heeren Deurwaarder, Hildernisse, Cornelisse, Risseeuw en Caliber. Door den voorzitter werd nog mede gedeeld, dat een definitief programma zoo spoedig mogelijk zal vastgesteld worden en de ingezetenen bekend ge maakt, bedankte de voorzitter de aan wezigen en riep aller medewerking in tot het welslagen van dit feest. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Openlucht-samenkomst van vrijzinnig godsdienstigen. Door de vereeniging van vrijzinnig Hervormden te Middelburg werd Zon dag op de prachtige buitenplaats „Veldzigt" aldaar, daartoe afgestaan door den eigenaar, den heer J. Linden- bergh uit Wemeldinge, een openlucht samenkomst gehouden, welke in alle opzichten goed slaagde, ondanks een enkel regendruppeltje. Het aantal be zoekers kan op een kleine duizend ge schat worden en zou bij beter weer ze ker nog grooter geweest zijn. Het openningswoord werd gesproken door den heer dr. H. A. van der ALeulen uit Bergen op Zoom, die zeide dat bij eenkomsten als deze voor allen sterkend zijn en nieuwen moed geven in deze angstige tijden. Met het optimisme is afgedaan, maar met getob kan men niet uit de misère komen en alleen met Gods hulp kan uit deze zondige wereld een nieuwe maatschappij worden geboren. Ds. H. G. van Wijngaarden, predi kant bij de vrije gemeente te Amster dam, sprak over „de Macht van 't Ge loof" en schetste hoe men niet gelooven moet in amulettes, in hoefijzers, in wa ter uit een bepaalde bron, maar in dat, waarin men kan blijven gelooven, in God, in de overtuiging dat men door Hem is geroepen voor het vervullen van een taak. Dit geloof zal nooit leiden tot een tragedie. Ds. E. J. van der Brugh uit Tiel had tot onderwerp „Waar gaat het heen". Deze vraag stelde, zoo blijkt uit het Nieuwe Testament, ook Thomas aan- Jezus, en deze antwoordde „Ik ben de- weg, de waarheid en het leven". De vraag is om men één is met de Godsge meenschap, men moet één zijn met dé levenswetten, die ons voeren tot het Vaderhuis. Het slotwoord werd gesproken door dr. J. P. Cannegieter uit Middelburg, die het gehoorde van dezen middag in het kort samenvatte en tot de conclusie kwam, dat men niet moet vragen wat het uitzicht geeft, maar wat het inzicht, terwij! hij dank bracht aan allen, die het welslagen van de samenkomst mogelijk maakten. Het Middelburgsch Muziekkorps en het zangkoor van vrijzinnig godsdien stigen, onder leiding van mej. üuiot, hadden voor passende muziek en zang gezorgd, terwijl het muziekkorps ook den gemeenschapoeiijken zang van Ps. 68 10, Ps. 118 7 en Ps. 84 6 bege leidde. Ger. Kerkfen. Aangenomen het beroep naar Veere door den lieer I. K. Wessels, cand. te Goes, die voor Meliskerke, Mo lenaarsgraaf, Brandwijk, Zalk, Pieter- buren en Krommenie bedankt heeft. Ds. A. Merkeleijn, missionaris-predi kant aan de Geref. Kerken in Zeeland og Java (Magelang), hoopt begin Augustus a.s. met de „Jan Pietersz. Coen" met verlof naar het vaderland terug te keeren. Voor het eind-examen van het gymnasium te Middelburg zijn geëxa mineerd 5 candidaten voor het diploma A, die allen geslaagd zijn, nl. de heeren H. M. Callenfels, H. Dekker, H. P. S. van der Kamp, J. J. -Plugge en P. A. Verhulst. De gemeenteraad te Delft heeft met 11 tegen 9 stemmen (rechts tegen links) een motie aangenomen, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat een onderwijzeres bij het aangaan van een huwelijk, ontslag moet nemen. Van de H. B. school te Hoorn, is naar het „Hbld." meldt, een meisje ver wijderd wegens het dragen van onwel- voegelijke kleeding. MARINE EN LEGER. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der zeemacht. Op 15 Juni zie kenverpleger-majoor H. Materman van wachtschip Willemsoord naar vlieg kamp Mok id. J. Hollestelle van ma rinehospitaal naar „Atjeh" op 16 Juni: opper-constabel C. Petschi van „Atjeh" naar marinekazerne Amsterdam idem J. de Jonge van wachtschip Willems oord naar „Atjeh" torpedist-majoor J. G. van Ravenzwaaij van Hefring naar „Koningin Emma" op 30 Juni seiner majoor W. Koster van wachtschip Wil lemsoord naar wachtschip Vlissingen. Bij resolutie van den minister van koloniën is de heer F. J. W. van Aspe- ren alhier, ter beschikking gesteld van den gouverneur-generaal van Neder- landsch-lndië om daar te lande te wor den benoemd tot onderbaas-monteur bij het marine etablissement te Soerabaja. Vermindering onzer scheepsmacht in indië. Naar het Haagsche Correspondentie- bureau meent te weten, is bij de regee ring in overweging om onze scheeps macht in Ned.-Indië met één pantser schip te verminderen, een maatregel, welke onmiddellijk verband zou houden met het persooneelvraagstuk bij de ma- SPQR.T VOETBAL. Op het terrein aan den Koudekerk- schen weg had gisteren een wedstrijd plaats om een gouden medaille tus schen Vlissingen I en Zelandia I uit Middelburg met den uitslag 23. De kampioenen gehuldigd. De voetbalvereeniging „Be Quick" te Groningen, is Zaterdagmiddag gehul digd en gecomplimenteerd met het be halen van het Nederlandsche kampioen schap. Meer dan 60 vereenigingen en corporaties uit stad en provincie en ook daarbuiten, hebben door het zenden van een bloemtsuk of krans hun ingenomen heid betuigd met de schitterende pres tatie. De receptie in de taeroom van het Luxor-theater, waar de aanbieding de zer hulde plaats vond, was o.m. be zocht door het college van Burg. en Weth. Groningsche jongedames boden het elftal een vlag aan in de kleuren van „Be Quick" (geel en rood) een tweede vlag, die nog in bewerking is, werd toegezegd door de gezamenlijke vereenigingen, aangesloten bij den Gron. Voetbal-bond. De juwelier Oving en het „Gron. Dagblad" boden alle spe lers van het elftal en de reserve, ieder een gouden kruisje aan. Het pasopge richte „Noordelijk Sportblad" kwam met een eigenaardig bloemstuk, waarop de namen van het elftal met dien van den trainer. De vereeniging van Noor delijke eerste klasse-spelers offreerde de vereeniging een zilveren plaquette. Zaterdagavond werd er in de groote zaal van de Harmonie een feestelijke bijeenkomst gehouden. Korfbal. Op het terrein aan den Koudekerkschen weg speelde Zaterdag avond de Vlissingsche H B. S. (V. H. C.) tegen hare zusterclubj uit Middel burg (Middelb. H. B. S.) Uitslag 55. Mqt de rust was de stand 31 in het voordeel der Middelburgers. Scheids rechter was de heer Corveleijn, die de wedstrijd uitstekend leidde. Voor den Zeeuwschen Korfbalóond speelde gisteren te Middelburg D. O. S. aldaar tegen A. K. C. uit Aardenburg, met 37 tot uitslag. D. O. S., dat onlangs te^ Aardenburg een zware nederlaag leed, gaf nu A. K. C. een flinke partij. Bulten verautwo. cdelljklield dep redacts Do coole woidt niet terngjjejloven Mijnheer de Redacteur, Ondergeteekende Verzoekt beteefd het onderstaande, ter rectificatie eener on juist weergegeven ineening, te willen opnemen, waarvoor hij bij voorbaat dank zegt. Ondergeteekende heeft tot zijne groo te ergernis vernomen, dat uit eene aar digheid die hij debiteerde, gif is gezo gen, waarmede het St. Joseph-zieken- huis te Vlissingen wordt bezwadderd. Op verzoek van dr. Merckens wensch ik die lasterpraat zoo spoedig mogelijk te stuiten. Er is begrepen dat ik zou be weerd hebben toen er twee zusters bij de zieke in de Scheldestraat waren, bleven er in het ziekenhuis nog alleen maar een oude man en een dienstbode over. Dat deze onzin nooit is gezegd be hoeft geen betoog, al begrijp ik de aan leiding tot dit kwaadwillig misverstaan. Dezer dagen had dr. Merckens mij juist het St. Joseph-ziekenhuis geroemd als een uitnemend, modern ingericht, van alle noodige hulp- en vervoermid delen ruimschoots voorzien ziekenhuis, en er bijgevoegd, dat de geest van christelijke liefde die er heerscht, zich ook weer hierin uitte, dat alle ver- eischte krachten oogenblikkelijk be schikbaar waren voor hulp buiten het ziekenhuis. Dr. Merckens had nu betoogd dat alle deskundige hulpkrachten die er noodig waren bij de zieke, op het eerste verzoek meekwamen uit het ziekenhuis, en dat- ware het noodig geweest, tot de j allerlaatste zuster toe, zou zijn meege komen naar de Scheldestraat, om te trachten een bijna verloren leven nog te redden. Deze bewering is toen door mij aangedikt met een vraag of de getuige soms vond dat de portier en. de dienst bode die in dat geval allicht zouden achterblijven soms ook tot de des kundige hulpkrachten moesten gerekend worden. Dat zonder perfide bedoeling deze aardigheid zóó kon worden misverstaan als ik hierboven meedeelde, is mij onbe grijpelijk. Mr. KUIPERS. ■Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik voor onderstaande een plaatsje in uw blad. Voor opname bij voorbaat mijn dank. Door de voetbalvereeniging „Vlissin gen" is op de laatste algemeene verga dering besloten, 't terrein aan den Kou- dekerksche weg niet meer dan bij hooge uitzondering te verhuren voor voetbal wedstrijden aan andere clubs. Wie wor den nu door dit besluit gedupeerd Dat zijn de in ledental zeker niet kleinere, maar jongere clubs dan „Vlissingen", die ondanks al hun pogen tot het ver krijgen van een eigen terrein, hierin niet konden slagen, en dus vanzelf moesten Ibelanden bij het bestuur van „Vlissin gen". Het was al meer dan erg, dat bij wedstrijden van een club, de leden, ja zelfs het bestuur entree moest betalen om een wedstrijd van hun eigen elftal te gaan bijwonen. Maar er kón ten minste nog gespeeld worden. En wat doet „Vlissingen" nu Het maakt alle verdere wedstrijden zoo goed als on mogelijk. „Men" zegt, dat het bestuur van „Vlissingen" van dit besluit ver wachtte, dat nu zeker wel alle voetbal enthousiasten in andere clubs naar „Vlissingen" zouden overloopen. Maar dat is een ijdele hoop. Het zou wel aan te bevelen zijn, alle goede krachten in één club te concentreeren, en „Vlissin gen" zou daarvoor als „oudste" de aan gewezen club zijn, als„Vlissingen" kich met betrekking tot de voetbalsport altijd even correct had gedragen. Maar waarom was het noodig, dat andere clubs werden opgericht En waarom vooral was het noodig, dat de meeste „sterren" van het groene veld zich in den loop der tijden hier in Vlissingen zich óf van het voetbalspel onthielden, óf naar andere plaatsen togen, daar ze in hun eigen stad geen club vonden, die hen aanstond Ik behoef hierop zeker geen antwoord te geven 1 Doch de hoop, alle eenigszins ge trainde krachten uit de andere clubs te trekken, kan „Vlissingen" m.i. wel op geven. Er dient gestreden te worden voor het verkrijgen van een club, die meetelt in den N. V. B., een eerste klasser, wat voor een stad als Vlissin gen, die zooveel goede krachten onder haar inwoners telt, best te verkrijgen is. Doch de mannen, die binnen de witte lijnen gezien mogen worden, doen niet meer aan het spel uit gebrek aan een sympathieke club. Het besluit staat bij de gedupeerde clubs nu zeker wel vast, in combinatie te zoeken naar een eigen veld, en liet

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2