„Vlissingsche Courant" |a te komen Afgevaiar- Ize woorden Itie. Huzsar lening. Jvoort onder Entente is feland, zeitie I moeten on- Igenblik van Ider vredes- le Hongaar- J'gd het vre- |n, omdat zij Hongarije Iling. lan financiën Igenover een eischen der trmogen der Jiitenlandsche langaande de als schade- I waren tan- Is gingen eik Ipolitiek ver- Iderhalve ab- polge van cle I's econonti- Jemen van de llsvlool, kolo- lingsgebieden Ttitsclie volks pij een hooge volksvermo- logen nauvve- 1 waarde voor litschland een lialen grooter In liet gelteele I-li bezit in ie oorlog. [ie „Tintes" te hevige strijd tusschen de ■aar de bolsje- Tn, voortduurt, [n aanval daar er taktischer bg ooit op het ld. De aanval- Jte juister tijd. ■er weer stand, pgt een 50 mijl I front loopt nu |aan de Dwina tot in de na- I Dokzyce( aan lodetsjno). De beefs beproefd In Bobrinsk de ■zij werden tel- IHülïWS Sterdam. I f twee kwam ■au Warmoes- In deelde mede leg het lijk lag |De politie vond jarigen G. Belt- leg, badende in |aren ook geheel en zijn gelaat van den nade- |kklge had mes- de borststreek elijk. Per auto Inengasthuis ge- Tvagen de poort yonde reeds den en. heel wat moeite t er precies ge- dat eenige per- ibben zien vech- n werd gebruik n indruk gekre- er Wijde Kerk en dader willen echter aanwii- en zekere Duij- Tinus" is. oek vyordt inge- rmstreeks 7 uur tsterdam een lie verd in de Plan- electrische gelei getroffen, tenge- imverkeer gerui- d. rrein nabij 't sta- door den zwaren rzakking plaats, intstond voor liet waarom het ter- verd afgezet, «iaaldwijk, die pet ad reed, geraakte dronk, doordat hij zat. Te Dintel- n pot met kokend aan de bekomen ■n. Onder Ze- een 3-jarig kind aangereden en ge- te Gorsel is het dame uit Zutphen, vermist werd. o o p e r. Ne- ■ving van het bui- in den rijksstraat- ertoonde zich de- ooper. De marr ot nu toe niet ia atten. <hovcn te Haarlei" ig doodziek. Alk' braakten geweldig mauwd. Een in al' .feliaalde dokter constateerde ver- PLLmg en wel door het eten van on- lÜ ufidelijk gehakt. De moeder had het 1 «oral hevig te kwaad. De politic stelt Jjj,t onderzoek in. 1 Volgens Bureau Veritas zijn in de J aand Februari 1920 39 stoom- en 45 Ireilscliepen vergaan, waaronder 3 I stoomschepen en 1 zeilschip, die als Iverfflist beschouwd worden. Naar natio- I -liteit zijn de stoomschepen als volgt verdeeld 5 Duitsche, 9 Anterikaan- I ctle, 14 Engelsche, 1 Belgisch, 2 ISpaansche, 1 Grieksch, 2 Japansche, 2 Ifloorsche, Russisch, 1 Zweedsch en (jeu van onbekende nationaliteit Als I oorzaak wordt voor de stoomschepen lopvegeven stranden 8, aanvaren 3, brand 3, zinken 17, verlaten 4, afge keurd 1 en vermist 3. I Naar de nationaliteit zijn de zeil schepen als volgt verdeeld 2 Duit sche. 7 Amerikaansche, 17 Britsche, 3 peensche, 1 Spaansch, 1 Finsch, 1 1 Fransch, 3 Grieksche, 1 Nederlandseh, 12 ltaliaansche, 5 Noorsche en 2 Zweed- I sche. Als oorzaak wordt voor de zeil- I schepen opgegeven stranden 12, aan- I varen 3, brand 3, zinken 12, verlaten 113, afgekeurd 1 en vermist 1, nl. de I trawler „Amsterdam", welke sedert 24 December vermist wordt. De onderhandelingen tuschen En- «eland en Frankrijk omtren den bouw i'an een onderzeesche tunnel Dover Calais schijnen thans in een vergevor- derci stadium gekomen te zijn. Engeland is thans bereid zijn „splendid isolation" op te geven, nadat in het Lagerhuis verschillende stemmen zijn opgegaan, dat Londen dan alleen de eerste stad der wereld zou kunnen blijven, indien de tunnel tot stand kwam. Als de plannen doorgaan, zullen er vier tunnels worden gebouwd van 35 K.M. lengte. De Engelsche ingenieurs zijn tot de overtuiging gekomen, dat in verband met de gemakkelijk te bearbei den bodem van de zee tusschen Enge land en Frankrijk, het mogelijk zal zijn, deze vier tunnels in tien jaren tijds ge reed te maken. De kosten van alle wer ken worden geraamd op 20 millioen pond sterling. Het werk zal zoodanig bespoedigd worden, dat reeds na ver loop van vijf jaren een der tunnels in gebruik kan worden genomen. Tegelij kertijd zal in Londen begonnen worden met den bouw van een groot modern spoorwegstation, daar de bestaande stations niet voldoende voor het drukke verkeer dat verwacht wordt, zijn inge richt. Door middel van dezen tunnel zal men, zonder den trein te verlaten, in slechts zes uur van Parijs naar Londen v.v. kunnen reizen en desnoods op den clag heen en terug kunnen gaan, het welk vtrerrai-voor zakenmenschen een groot voordeel is. De spoorweg zal voor eleetrisch be drijf worden ingericht en men zal 40 minuten noodig hebben voor het pas- seeren van het onderzeesche gedeelte. De prijs voor één rit zal 10 shilling (f6) bedragen. Volgens de berekenin gen zal men dagelijks 30.000 personen en ook 30.000 ton goederen kunnen ver voeren. Op verzoek van Engeland zal het krachtstation, dat den eleclrischen stroom moet opwekken, in Kent, 10 mijlen landwaarts worden gebouwd, en wel met het oog op de verdediging. Bo vendien zal er een inrichting worden gemaakt, waardoor men de tunnel zoo noodig direct vol water kan la ten loo- pen. -Ramp in Engeland. Een noodlottige overstrooming, veroor zaakt door een waterhoos of wolkbreuk teisterde Zaterdag de .stad Louth, in 't Engelsche graafschap Lincoln. De wa termassa viel over een afstand van ze ven of acht kilometer van de stad af, alwaar rjiemand er iets van bemerkte voordat de rivier te Louth des middags tegen half vijf snel begon te wassen en in een half uur ongeveer vijf meter was gestegen. De buiten de oevers getreden watermassa overstroomde snel het lager gedeelte van de stad en sleepte alles wat los en vast was met zich mede. Dertig a veertig huizen werden vol komen verwoest. Nog veel meer huizen werden door den vloed beschadigd en talrijke werden onbewoonbaar ver klaard. De vloed overrompelde de in woners zoozeer, dat zij niet allen een veilig heenkomen konden zoeken. Er zijn reeds 25 lijken gevonden, waaron der vijf of zes van kinderen. De armste inwoners van de stad zijn het zwaarst getroffen. Menig gezin verloor zijn huisboedel. De woning van den stads geneesheer werd eveneens verwoest. De instrumenten e'n bibliotheek gingen verloren. Bij de ramp zijn vijftig personen om het leven gekomen. Groot opzien is in liet Rijnsch- Westfaalsch industriegebied gewekt door de ontdekking van een millioenen- smokkelarij van benzinebenzol en gummi. Tien personen zijn reeds gear resteerd. Zij behoorden tot een „Schie- ber"-bende, die over 't heele industrie gebied verspreid was en reeds langen tijd goederen ter waarde van miilioenen uit liet bezette gebied in het Rijnscli- Westfaalsehe industriegebied had ge smokkeld. Er moeten leidende beamb ten van Berlijnsche rijksbureaux bij deze zaak betrokken zijn. Onder de gearresteerden bevindt zich de directeur der Berliner Benzinegesel schaft, een commissaris der legeradmi- nistratie en hoogere beambten van het rijksdistribui te-bureau. De hoofdopslagplaats voor de goe deren bevond zich in Reisholz bij Dus- seldorf. Er werd hoofdzakelijk met ver- valschte papieren gewerkt, waarvoor in sommige gevallen 10.000 mark werd betaald. Een der betrokkenen heeft van de winst, die hij gemaakt heeft, een adellijk landgoed gekocht. Er werden bij transacties in benzine provisiën die tot 2'/2 ntillioen mark be droegen, betaald. Zooals bekend is, is in Duitsch- land de verzending van gelukwenschen per telegraaf verboden. Ont dit verbod te ontduiken, heeft zicli thans een heele sport ontwikkeld om gelukwenschen en felicitaties in telegrammen te omschrij ven. Zoo telegrafeert men titans bijv. bij een zilveren bruiloft „Wenscli nog maals 25 van dezelfde goede qualiteit" of „verlenging van crediet op gelijken termijn". Koning Alex, van Griekenland is te Parijs, en naar de correspondent van de „Times" meedeelt/ is hij daar om zuiver persoonlijke redenen hij bezoekt er nl. zijn vrouw. Koning Alexander is in November 1919 getrouwd met een Atlieensche dame, ntej. Manos, dochter van een kolonel en hofdignitaris. Mej. Manos was als kind een speelgenootje van den jongen prins Alexander, maar koning Konstantijn heeft er nimmer aan gedacht, dat de sympathie der beide kinderen nog eens tot een huwelijk zou leiden. Dat is echter geschied, toen Alexander na den afstand van Konstan tijn koning der Hellenen werd. in No vember werd in het geheim het huwelijk tusschen den koning en mej. Manos voltrokken. Het werd echter niet voor den Metropolitaan van Athene inge schreven en is dus nog niet rechtsgel dig. Het Grieksche partanent zal nu nog moeten beslissen flwunej. Manos als koningin zal worden erkend. Na het huwelijk nam mej. Manos haar intrek in liet Paleis te Athene/maar sedert ge- ruimen tijd bevindt zij zich te Parijs, waar ze haar toevlucht zocht toen in Athene praatjes en laster het leven van haar familie begonnen te vergallen. Zaterdagnacht om een uur werd uit Fontainebleau gemeld, dat aldaar de auto van den koning van Grieken land in botsing was gekomen met een andere auto, waarin gezeten waren de graaf en de gravin de Kergariou niet hun kinderen, uit Parijs. De koning wist zijn auto, die hij zelf bestuurde, bijtijds tot staan te brengen, doch de andere reed tegen een boom te pletter. De inzit tenden werden zwaar gewond. De graaf de Kergariou moet zich het been aan de dij laten amputeeren, een van zijn kinderen den linker arm. Een mysterieus kruis beeld.Te Limpias, in Noord- Spanje, in de provincie" Santander, is een kruisbeeld van den Santissimo Cliristo de la Agonia, een kunstwerk, dateerende uit het midden der zeven tiende eeuw, opeens van wondere krach ten bezield. Volgens berichten uit Span je bzweegt de Christus de oogen en het gelaat. De borst gaat op en neer. Hij zucht, en bloeddroppelen vloeien van zijn met doornen gekroond hoofd oo zijn schouders. Reeds 70.000 geloo- vigen hebben zich naar Limpias bege ven, onder wie ook de koning met zijn vrouw en kinderen, alsmede de pause lijke nuntius en tal van Spaansclie bis schoppen bevonden. Hoe het staat met de sterfte in Sovjet-Rusland blijkt uit de stukken, welke zijn gepubliceerd door het com missariaat van Gezondheidswezen te Petersburg. De sterfte in Rusland be droeg in 1911 per duizend 21.5. Onder de bolsjcwiki werd dit 43 in 1918 en 73 in 1919. In 1911 overtrof het geboorte cijfer 8 per mille het sterftecijfer, in 1911 was de sterfte echter 62 per dui zend meer. Indien de vermindreing der bevolking op die wijze zou doorgaan, zou het Russische volk, binnen 20 jaar zijn uitgestorven. Een schaking in de Amerikaan- sche groote wereld brengt in New-York vele tongen in beweging. Een dochter van den Amerikaanschen bankier en spoorweg-koning Gould, Editli Gould, is Woensdag geschaakt door den stu dent Carroll L.Wainwright. In een auto voerde hij haar naar Elliton, Maryland, waar de predikant Joh. Mc Elmoyle hen trouwde. De bruid gaf haar ouderdom op als 18, de bruidegom als 21. Intussciien is vader Gouid er nogal niet heel erg boos om. Hij heeft ver klaard, dat hij noch zijn vrouw iets heeft tegen het huwelijk met Caroll Wainwright en dat zij een grootsch hu welijksfeest er van zouden gemaakt hebben. Doelt daar moest de jonge Edith juist niets van hebben. Want dar. zou ze moeten hebben wachten tot ze 21 was en in de New-Yorksche wereld uit gekomen was. Chicago zal zich er binnenkort op kunnen beroepen het grootste hotel van ide wereld te bezitten. Dit hotel zal in vijf verschillende blokken gebouwd worden en 4000 kamers bevatten. Ver der zal het een schouwburgzaal bezit ten, waar ruimte is voor 25Ö0 toeschou wers. Ten behoeve van die logeergasten die hem eigen eten willen bereiden, zul len er 400 kleine keukens bijgebouwd worden, terwijl een apart blok van 16 verdiepingen voor celibatairen wordt ingericht. Voor de electrische lijnen, welke New-York met de voorsteden verbinden, zijn thans motorrijtuigen in gebruik, welke rijden met een snelheid van 80 K.M. per uur. Deze wagens hebben een gewicht zonder passagiers van 65.000 K.G., zij hebben 4-wielige schamelstel- len en zijn voorzien van een tweetal 190 P.K. gelijkstroommotoren van 200 volt Deze motoren zijn ingericht voor de grootste snelheid, bovendien hulppolen en zijn zelfventileerend. De snelheid van de motoren, dus ook van de wagens, wordt met een normale schakelwais ge regeld, echter kan deze inschakeling ook automatisch plaats, hebben, waar door het doorschakelen op het volgend contact op het juiste moment plaats vindt. Hierdoor wordt een rustiger aan- loopen verkregen en bovendien een ze kere stroombesparing. De wagens zijn voor het derde-rail-systeem, d.w.z. dat de stroomvoerende rail bij hen naast de andere rails is aangebracht, waartegen de stroomafnemer wordt aangedrukt. Dit systeem komt in Europa óf niet, óf zeer sporadisch voor. De wagens heb ben buiten de electrische ook nog een luchtrem, zoodat ze ook achter stoom treinen dienst kunnen doen. Ze hebben een lengte van 19.50 M., bestaan in hoofdzaak uit staal en bevatten 82 zit plaatsen. Op den grond langs de wan den zijn electrische kachels aangebracht welke automatisch een bepaalde tempe ratuur in stand houden, doch ook met de hand zijn te regelen. Iedere wagen is voorzien van 21 ventilatoren voor lucht- verversching. Voorspellingen voor 1920. Sybelinne Bellaugh, de beken de Hongaarsche waarzegster, heeft de volgende voorspellingen gedaan Voor het einde van 1920 zullen in ge heel Europa de tronen hersteld worden, zoowel in Frankrijk en Polen, als in Duitschland, Oostenrijk en Hongarije. De Hohenzollerns zullen weder op den troon komen, maar de ex-keizer wordt krankzinnig, en de kroonprins zal dit jaar nog vermoord worden. Bloedige onlusten zullen het herstel van het ko ningschap in Frankrijk voorafgaan. In 1921 nog zal het bolsjewisme in Rus land afgedaan hebben. De vrede zal niet van langen duur zijn, daar Mexico de aanleiding tot een nieuwen wereld oorlog zal worden. De financiers zien de toekomst te donker in. Binnen twee jaar zullen de wisselkoersen in Europa zich tot pari hersteld hebben. Ook zal de algemeene duurte van thans spoedig verdwijnen. Een emigratie, grooter dan ooit, zal van uit Rusland en Argentinië naar de Nieuwe Wereld plaats vinden 7 A 4 FSTE BERICHTEN CHRlSTELljK-HiSTO R1SCHE UNIE. In de te Utrecht gehouden algemeene vergadering van de ChriSt.-Historische Unie, vereenigde de vergadering zicli ten aanzien van de publiekrechtelijke regeling van den arbeid met een aantal punten, waarvan wij noemen Wijziging van de wet op het Arbeids contract door het verplichtend stellen van de naleving der artt. 1638c en d. Instelling van loonraden ter vaststel ling van minimumloonen voor die be drijven, waarvoor dit noodzakelijk mocht blijken, o.a. voor de huisindu strie. Erkenning bij de wet van uit de maatschappij groeiende organisaties, waaraan in toenemende mate bevoegd heden kunnen worden verleend, doch slechts onder zoodanige controle van de j overheid, dat liet algemeen belang ge- I vvaarborgd blijft. Als taak van de overheid als werk geefster noemde de vergadering bevredigtnde regeling van de salaris- I sen van het overheidspersoneel en na- I (dere regeling van het pensioenvraag- I stuk erkenning der vakorganisatie niet in voering van het georganiseerd overleg invoering, waar dat eenigszins móge lijk is, van den vrijen Zaterdagmiddag krachtige bevordering der Zondags rust bij de publieke diensten, bedrijven en openbare middelen van vervoer. Inzake de verheffing der volkskracht worden genoemd sibsidieering en bevordering der op- irichting van consultatiebureaux, cur sussen en klinieken voor zuigelingen- verzorging en van stichtingen van barmhartigheid tot verpleging van be hoeftige kraamvrouwen en haar kin deren krachtige bevordering van den wo ningbouw mede door vlotte goedkeu ring van geschikte Trouwplannen wet telijke -maatregelen ten einde waar het particulier initiatief en der woning- bouwvereenigingen tekort schiet en de gemeente, indien de volkshuisvesting verwaarloosd blijkt, te verplichten tot zelfbouw invoering van het stelsel van plaatse lijke keuze met dien verstande, dat de beslissing blijve in de hand der over heid in de belastingwetgeving worde meer dan tot nog toe geschiedt, gerekend met groote gezinnen op noodzakelijke verbruiksartikelen worde geen indirecte belastingen ge legd. Ten slotte hield de vergadering zich bezig met liet ontwerp gemeentepro gram, dat na enkele wijzigingen werd goedgekeurd. het congres van het n. a. s. In een te Arnhem gehouden algemee ne vergadering van het N. A. S., werd bij acclamatie aangenomen de volgende motie, ingediend door de afdeelingen Rotterdam, Groningen, 's-Gravenhage en Drachten van den onafhankelijken Bond van Spoor- en Tramwegperso neel Het congres, kennis nemende van het ontslag aan twee ambtenaren van de spoorwegmaatschappijen te Utrecht, beiden leden van den onafhankelijken Bond van Spoor- en Tramwegperso neel, wegens hun werkzaamheden in het belang der revolutionaire arbeidersbe weging, constateerende, dat een derge lijke reactionnaire aanslag op de bewe gingsvrijheid van liet personeel sedert 1903 althans bij de S. S. niet meer is voorgekomen, en dat daarmede de oude H. S. M.-opvattingen haar intrede heb ben gedaan in de gecombineerde be drijfsleiding der Nederlandsche Spoor wegen, protesteert tegen deze daad van willekeur der spoorwegdirecties ziet in het ontslag een veroordeeling van de strijdwijze, door- de erkende organisa ties van het spoor- en tramwegperso neel gevolgd; roept de geheele onafhan kelijke vakbeweging op haar kracht te geven aan den uitbouw van den onaf hankelijken Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel. een liefdesdrama. AMSTERDAM. Toen de 21-jarige dienstbode C. D. Zondagavond circa half twaalf met haar verloofde langs de Stadhouderskade wandelde stoof zij plotseling vooruit en sprong over de brug van het Oosteinde in liet water. Nadat de politie van liet bureau Stad houderskade hiermede in kennis was gesteld snelde de agent Mulder naar de brug en sprong gekleed in de modderi ge gracht. Na eenige malen gedoken te hebben gelukte het den kranigen agent, die thans in één week zijn tweede red ding volbracht het meisje op het droge te brengen. Op een schuit gelegd, werd de kunstmatige ademhaling op haar toegepast, waardoor de levensgeesten weer werden opgewekt. Het meisje is naar het Binnengasthuis overgebracht. Haar verloofde werd bewusteloos in een café binnengedragen. De oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat het meisje voortdurend twist had met haar ouders over de verloving en het gevolg daarvan was, dat het bovengenoemde liefdesdrama zich afspeelde. de gezondheidstoestand van deschanel. PARIJS. De president van de repu bliek zal waarschijnlijk Woensdag of Donderdag naar buiten gaan, niet ver van Parijs. De „Intransigeant" merkt naar aan leiding var, een Zaterdagochtend door de Matin" gepubliceerd artikel over de gezondheid van den president dér re publiek het volgende op „Wanneer men luistert naar degenen, die zich vrienden van Deschanel noe men, en die, indien zij het waarlijk wa ren, het minder luid zouden betuigen, zou de president zeer overwerkt zijn, j een toestand, die reeds bestond voor het ongeluk en waarvan 'zijn val uit den trein slechts het gevolg zou zijn ge weest. Bij een groote vermoeidheid, veroorzaakt door de bezigheden van zijn ambt, zouden ook moreele oorzaken komen. Vooral zou de president zijn te leurgesteld, dat hij zich niet zou kunnen mengen in het bestuur der openbare aangelegenheden zooals hij had ge hoopt." Dit is, aldus de „Intransigeant", de algemeene toon der besprekingen, wel ke men in zekere politieke kringen hoort, waar men onmiddellijk na het ongeluk een presidentscrisis heeft voor zien. Volgens de „Intransigeant" is het juist een bewijs voor den goeden ge zondheidstoestand van den president, dat hij in den omtrek van Parijs zal blijven. Vrijdag is de president voor liet eerst weer uitgegaan. herdenkingsdag in frankrijk. PARIJS (V. D.) In verschillende ste den in Frankrijk is de „Memorialday", waarop de Vereenigde Staten hun in den oorlog gedoode soldaten eeren, gis teren gevierd door indrukwekkende ma nifestaties, vooral te Nantes en Lorient. 's Middags werd te Parijs door liet eer ste Amerikaansche legioen een reus achtige menigte palmen en kransen, ge sierd met de Amerikaansche kleuren, gedeponeerd aan den voet van liet standbeeld van Washington. De ambas sadeur van de Vereenigde Staten Hugh C. Wallace en maarschalk Pefain, even als een groot aantal Fransche persoon lijkheden waren vertegenwoordigd. De ambassadeur der Vereenigde Staten en maarschalk Petain hielden toespraken. uitdagend optreden. De bladen van Frankfort maken mel ding van een hoogst onwaardig optre den van een Fransch officier, die zijn manschappen opwekte tot en voorging in het ergerlijk bevuilen van liet Blii- chergedenkteeken in Caub. Een gevecht met de bevolking werd ternauwernood voorkomen. De geheele Duitsche pers protesteert nu tegen liet feit, dat een afdeeling Fransche infanterie onder een officier 7 Mei in de tot het onbezette gebied belioorende stad Caub aan den Rijn is geland en daar de bevolking heeft be dreigd en beleedigd. de positie van het poolsche front. Het Poolsche Telegraaf-agentschap meldt ons In den laatsten tijd seint de draadlooze post uit Moskou tendenti- euse berichten om de doorbraak van het Poolsche Iront aan te kondigen. inderdaad heeft de aanval van het roode leger, op den 14den Mei ingezet, zich beperkt tot de verkleining van den iiitspringenden hoek van Polock, op den rechteroever van de Dwina. Het Pool sche opperbevel maakt bekend, dat het de troepen teruggetrokken heeft op stellingen, die in afwachting van den bolsjewistische» aanval daartoe voor bereid waren. De troepen houden thans in dien sector de linie Glebokie-Lepe! vast. Dit is een zeer sterke stelling, dank zij het waterrijke itarakter van die streek, waar, tijdens den oorlog, de Russische legers gedurende vele maan den aan den Duitschen drang weerstand hebben geboden. Een achterwaartsche verplaatsing, zooals deze beweging, is een onvermij delijk voorval bij omvangrijke operaties zooals die, welke zich op het Poolsch- bolsiewistische front ontwikkelen. De roode aanval op Polock had stel lig ten doel Poolsche krachten aan het Oekrajiensche front te onttrekken, wèar de Russen hoopten het verloren terrein te herwinnen, dat zij verloren hebben door de verpletterende voor- waartsche beweging, door maarschalk Pilsoedski den 24sten April volbracht en die met de vermeestering van K'iëf bestoten werd. De berekening van het bolsjewistische front is niet uitgekomen. De Polen heb ben er de voorkeur aan gegeven, zich op nieuwe stellingen in het noorden te rug te trekken, boven een verzwakking van het Oekrajiensche front, waarop thans al hun aandacht gevestigd is. Zij bieden daar zegevierend het hoofd aaii de hevigste bolsjewistische aanvallen en houden de vermeesterde posities vast. De Poolsche legers houden nu een verdedigingslinie bezet, loopende van Kanief aan de Dneper over Korsoem, Zwinigrodka, Hayszyn en Toelezyn, om, tusschen Jampot en Raszkot, aan de Drie ster, te eindigen. Hun rechter vleugel is zoo geheel gedekt en veilig tegen eiken aanval. „Het adverteerea is voor een goed artikel, wat het bebouwen is voor een land, het verhoogt de productiviteit", - Met een advertentie in de bereikt (J niet alleen in de stad alle ge zinnen, maar ook het koopkrachtige publiek in breede omgeving. ----- GROOTSTE PUBLICITEIT Vraagt onze tarieven voor adverteeren bij abonnement; groote reductie.. - Alle gewenschte inlichtingen worden gaarne verstrekt door de uitgevers - firma f. van de velde jr. nederl. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". ..Borneo" 29 Mei van Amsterdam naar Hampton Roads. „Enggano" (uitreis) pass. 27 Mei Gibraltar ..Prinses Juliana" (thuisreis) 26 Mei vuil Sabang. „Banka" 26 Mei te Soerabaya. „Kangean" (thuisreis) pass.'27 Mei Perim. Rembrandt" 29 Mei van Amsterdam naar Batavia. Kon. Ned. Stoomboot Mij. „Zeno" van Rotterdam naar Sevilla, pass. 27 Mei Oitavos. „Mars" 29 Mei van Amsterdam naar Dant- zig- Rotterdamsche Lioyd. „Kawi" 29 Mei van Rotterdam naar Java. „Meratike" 27 Mei van Newport-Nevvs naar Java. „Patria" uitreispass. 2S Mei Ouessant. Kon. Hollandsche Lloyd. „HoIIandia" (thuisreis) 25 Mei van Santos. „Maasland" 29 Mei van Amsterdam naar Buenos-Ayres. Kon. West-tod. Maildienst. „Calypso" 19 Mei van Jacmel naar Havre. „Prins Frederik Hendrik" 16 Mei van Cu rasao naar San Domingo. JavaBengalen Lijn. „Birma" 23 Mei van Java naar Calcutta. HollandAmerika Lijn. „Amsteldijk" van Rotterdam naar Havana, pass. 29 Mei Vlissingen. „Soestdijk" van Rotterdam naar New-Or leans, 28 Mei van Vigo. „Veendijk" 27 Mei van Java te New-York. „Zuiderdijk" 27 Mei van Rotterdam te New-Orleans. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 769.8 te Scilly. Laagste barometerstand 755.2 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 1 Juni Matige Westelijke tot Noord-Westelijke, later weer krimpende wind. Aanvankelijk nog zwaar bewolkt en buiïg. Later opkla- kend en iets warmer. HOOGWATER TE VLISSINGEN. Zomertijd Juni v.m. n.m. Dinsdag 1 V.M. 2.04 2.25 Woensdag 2 2.43 2.59 Donderdag 3 3.19 3.34 Vrijdag 4 3.53 4.08 Zaterdag 5 4.28 4.40 Zondag 6 5.03 5.14

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3