De Huwelijksdag dltoven. Sigarenfabriek DIENSTMEISJE Jaariang VRIJDAG 28 MeL ieks den. nche. VROUW itboden, ENSTBODE e Abonne s binnenland Fornuis, neisje meisje 124 )OR. GEMEENTEBESTUUR KAMEROVERZICHT. FEUILLETON nand aantal ii, ons door blijkt, dat TEVER- urdt aange- iookers be- lorkomendo opgeven Winkeliers, itrekking van en uitbreiding van :aam of werkzaam tan verkoopkracht AN PIERE, Eind koor f20 een Achter de Kerk 9. mbisdtagtti isaimsgen. vraagd. vrouw HOUBAER, vee flinke er maand. Adres: DTEL", Boulevard IJZ1NK—Dijkster- 'rincesse Elisabeth -raagt wegens hu- enwoordige een ingm Badhuisstraat rangd, )ENEWOUD 25 s: Mej HAARSMA, es: Badhuisstr. 72, I Maatscha?pii m omvaart i, Middelburg it ter dam. JT, YliSI.T. HU. T.HlItt. T.i. T.n. ïnr rni.ui 12 ur 1 - - te bekomen: N.V. Transporten ï.v.h.ErvenG.VOSl B. EENHOORN! LN OOSfERHOUTi Gebrs BUITEN- der S&25Q VLISSINGSCHE COURANT a contant. ngsche Courant ADVERTENTIE-PRIJS Van I4 regels 1.voor iedere tegel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 Cent per regel Dienstaanbiedingen en -Senstaanvragen van 1—5 regels 50 eerit-: iedere regel meer J2, cent, bij contante bëïaling. Familieberichten vas 16 regels Ï.5&, tedere regel meer 24 cent. ABONNËMSNTS-PR1JS Voor Viissingen «n gemeenten ep Wal cheren ƒ2.per drie maanden, ,'ranco door het geheete rijk 2.30. Week-abon nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 eest. SCHOOLGELD. .Afkondigt van de uitvoerbaar verklaarde suppletoire kohieren voor het schoolgeld op Se Openbare Lagere scholen, schooljaar 19/1920. Burg. 'en Weth. van Viissingen maken hekend dat de ï*e suppletoire kohieren voor het schoolgeld'op de openbare lagere scholen A, B, F, en -:D en C en E en de her halingscursus voor jjongens voor het school jaar 1919/1920, na door Gedep. Staten van Zeeland bij hun besluit van 21 Mei 1920, No. 91, te zijn goedgekeurd, op heden in afsdhrift gedurende den tijd van vijf maan den op de Secretarie der g-emeente voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd. En is hiervan afkondiging geschied waar ihet bèhoort, da?n 28 Mei 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DRANKWET. Burg. en Weth. van Viissingen, gelet op art. 37 der'Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van jüSlNA CORNELIA BOTTEROP, echtge- noote van CASPARUS WITBERG, om ver lof tót den vérkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in per ceel Joost de Moofstraat 1 dat vanaf heden gedurende veertien da gen tegen het verleenen van het gevraagde verlof bezwaren kunnen worden inge bracht bij 'Burgemeester en Wethouders voornoemd. Viissingen. 28 Mei 1920. Bicg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. 'Mevrouw PothuisSmit vond hef ontwerp tot afbouw van de kruisers „Java" en „Sumatra" een geschikte ge legenheid voor een maidenspeech. Zij was natuurlijk.regen het ontwerp, om dat het te 4iiur was, omdat het geld beter besteed kan worden, omdat uitbreiding van .de marine beteekent voorbereiding tof den oorlog, enz. Zij ■riep de vrouwen v?p de pioniersters te ziin voor de ontwapening. Vóór het,ontwerp sprak de heer Staal, die de sckepen norodig achtte voor de handhaving ,der neutraliteit en voor de opleiding -van het personeel van de ■vloot. Hij vsoeg of hst echter niet mo gelijk was dsn afbouw te wijzigen, zoo dat de explor.tatiekosfe-n geringer wer den en de vaart der s'chepen grooter. Natuurlijk is dat niet mogelijk. Op de ekende gropd^n bestreden de heeren ■van Errtbden en P'olak nqg het ontwerp, terwijl de heeren van Wassenaar van Catwijk jyi de Vaal Mafcfi.it hun best daden om te befjpygen dal wij een vloai (Naar bet Engdsch) Door M. HELLtMA. 43) „Met genoegen", .gntwoqrdue de Dfe ken kalm, verbaasd niet over he<t ■voorstel tot een wandeling (.zij gingen (dikwijls samen wandelen, ris „Oom Ejtward" Skye bezocht), maar over de aanmoediging aan Daur.a, om des1 Ame- rikq&n die dansles onder vier oogen te geven) jn het heiligdom van den kluize naar. Troy :alleen voelde geen verwonêe- ring over de vriendelijkheid van Lord Gorme. meende ze te begrijpen, en terwijl de Deken en zijn dochter en kar pitein Maae Rimmon zich allen in de grootste verbazing afvroegen, of hij een .millionair was, dat hij zoo werd aange moedigd, had Troy het gevoel, of er kolen vuur op zijn verraderlijk hoofd werden gestapeld. De woorden van Lord Gorme klonken hem nog in de ooren „U moest mijn zoon zijn ge weest 1" Hij wisr niet, hoe zonderling het was, dat Lady Daura werd aangemoedigd hem dansies te geven onder vier oogen, maar hij besefte volkomen Lord Gor- me's onwelkome vriendschap en onbe perkt vertrouwen. „Gvgf gen uur rips", zcide Daura, moeten houden, dat deze schepen ge schikt zijn en dat vlagvertoon iets heel móóis is. De minister van oorlog, de neer Pop, behandelde de «aak luchtig jes. Het is niet veel, twee schepen, maar 'we hebben haast niets en dos moeten we iets hebben om een eersten aanval af te slaan, 't Zijn mooie 'scheepjes, meen de hij, en ze zullen goed gebruikt kun nen worden. Het resultaat was, dat met 25 tegen 8 stenmien het ontwerp werd goedge keurd. Behalve de 5 socialisten stem den de heeren van Houten, Smeenge en van Einden tegen. De verhooging der rijkspensioenen met 40 had wel aller goedkeuring, maar vele leden wilden nog meer ver- hoogen. De burgemeesters, die in deze Kamer zitten, de heeren de Giiselaar en Bergsnia, drongen er natuurlijk op aan, dat het Rijk de gemeenten zal helpen bij de betaling der verhooging der ge meente-pensioenen. Het ontwerp werd natuurlijk goedge keurd. Nog werd een lange reeks ontwerpen afgedaan, w.o. de wijziging der Militie- wet en de verhooging der kostwinners vergoedingen. De Tweede Kamer deed ook een lan ge lijst of. Vooraf vroeg de heer Scha per verlof om den minister van arbeid te mogen interpelleeren over de invoe ring der Arbeidswet. Uitvoerig werd gediscussieerd over de grensregeling der gemeente Delft. Het ontwerp werd echter ongewijzigd goedgekeurd. De opheffing der suiker-accijns werd door den heer Teenstra bepleit. De mi nister van financiën had daartegen be zwaar, omdat deze accijns is bestemd voor aflossing van den crisisschuld. Nu deze schuld nog niet is afgedaan, kan hij den accijns niet missen, hoe sympa thiek hij tegenover de afschaffing staat. Bovendien beteekent de afschaffing niet veel. De minister berekent dit op één cent per persoon per week en de schat kist inist er 7 millioen mee. Dat wilde hij dus liever niet. Natuurlijk was weer het vereischte aantal leden niet aanwezig om te stem men. Dat geschiedt nu Vrijdag. Nederland en België. De redacteur van „de Maasbode" ie Brussel seint d.d. 27 dezer In diplomatieke kringen in Brussel verluidt het, dat Nederland van plan zou zijn aan de Belgische eischen inza ke de Wielingen recht te doen. De Arbeidswet. Naar aanleiding van de berichten in „het Volk" over de vertraagde invoe ring van de nieuwe Arbeidswet, heeft de Haagsche correspondent van „de Tel." zich gewend tot den minister van arbeid, mr. Aaiberse, die welwillend enkele inlichtingen gaf. Zooals men weet, zou het gedeelte van de wet, dat betrekking heeft op fabrieken en werkplaatsen het eerst in werking treden. De minister vestigde er de aandacht op, dat hij zelfs de datum van 1 juli '920 echter nooit in het open baar heeft genoemd. Deze dattim is door den heer Schaper gepubliceerd. Wel heeft de minister er naar gestreefd om de invoering op 1 Juli te doen ge- schieen, doch het laat zich thans aan zien, dat het iets later zal worden. sprekende met een kalmte, die zij niet voelde onder Alastair's verontwaardig de oogen en Vane's spottenden blik. ..Overeen uur, in vader's.studeerkamer. L? 'weet .den weg." „ja, hij weet den weg", .antwoordde Lord Gorme voor Troy, metieen blik en glimlach, zooals hij zeiden «f nooit een zijner dochters had gegeven. Ja, de kolen vuur waren ondragelijk.. "En Troy durfde ziph ook niet afvragen, of hij, indien bij het volgend oogenbtik aan die vreemde kwelling had kunnen ont komen vóór zijn dansles met Lady \Daura dit zelfs gewild had. „Ik dank u, over een uur. Ik zal er z'jjn", hoorde hij zijn eigen stem mom pelen, op een toon, welken hij nauwe lijks kon beheerschen. Nu het besluit genomen was, sprong Annira haastig op, ongeduldig om weg te komen) en naar George te gaan zien. De anderen stonden ook op. en Troy hoorde Lady Daura tot Miss Erskine «eggen „l'k wensch je etb oogenblik te spreken over een gewichtige zaak." „«an je nog niet een poosje wach ten?' vroeg sle kopie van Annira vroolijk „Ik heb Alastair beloofd dat ik „Neen, .het kan niet wachten", viel Daur haar scherp in de rede. „Aiastair moet geduld hebben." De twee meisjes zagen elkaar wan trouwend aan. Toen stemde Vane gemer lijk toe en ze gingen zwijgend weg- HOOFDSTUK XIX. Daura had voorzichtig en diploma- De minister sprak echter pertinent tegen dat de invoering zal worden uit gesteld tot 1921. Daarvan is geen spra ke. Er wordt krachtig! aan gewerkt om de invoering op 1 Augustus te doen plaats hebben. Voor de invoering wor den verscheidene algetneene maatrege len van bestuur genomen. Deze zijn bijna allep gereed. Een er van is reeds behandeld door den Hoo- gen Raad van Arbeid) doch de andere zijn in behandeling bij de betrokken sub-commissies. De minister heeft aan gedrongen op spoed. De ontwerpen moeten dan nog naar den Raad van State, waar dan ook weer enkele weken mee heen gaan, maar zooals gezegd, wordt er alles op gezet om de nieuwe wet voor de fabrieken en werkplaatsen met 1 Augustus a.s. in werking te doen treden. De minister wees er verder op, dat nog verschillende onderzoekingen noo- dig waren ten einde eventueel tegemoet te komen aan gerechtvaardigde bezwa ren. Het is beter om de wet 1 maand later in te voeren, ten einde de alge- meene maatregelen zoo goed mogelijk te krijgen, dan te zitten met maatrege len, die weer spoedig gewijzigd moe ten worden. De minister verzekerde nadrukkelijk dat er zooveel mogelijk spoed wordt betracht, als met de belangen der zaak vereenigbaar is. Wanneer het eerste gedeelte der wet eenmaal in werking is getreden, zullen de andere deelen geleidelijk volgen. Onze kolenvoorzlening. De Haagsche redacteur van „de Maasbode" had een onderhoud met een op het gebied der kolenvoorziening des kundige persoonlijkheid. Wat de vooruitzichten van onze ko lenvoorziening betreft, was de zegsman der „Maasbode" van meening, dat waarschijnlijk het volgend jaar eenige opluchting in de rantsoeneering zal kunnen komen: misschien kan de kolen- distributie dan gedeeltetijk worden op gegeven. De Zondagswet. In parlementaire kringen wordt vrij algemeen verwacht, dat er met de be handeling van het ontwerp-Zondagswet niet de minste haast zal worden ge maakt. Velen verzekeren zelfs aldus meldt de Haagsoht. redacteur van „de Tel." dat het tof een openbare be handeling nooit zal komen en het ont werp in het schriftelijk debat zal blijven „steken". Zooals wel meer is geschied niet wetsontwerpen van dit soort. Vast staat, dat er dit zittingsjaar van eenige behandeling niets meer zal komen. Maar mócht het ontwerp de phase van het gemeen overleg bereiken, dan zal bet ongetwijfeld belangrijk worden gewijzigd. Wij hebben redenen om aan te nemen, dat „hoogerhand" de noodza kelijkheid daarvan zelf in ziet. Dit ont werp-Zondagswet komt er niet, of het komt er in aanmerkelijk veranderden vorm. Rijkspostspaarbank. Aan het einde der maand Maart 1920 was ten name der beleggers ingeschre ven 269,134.576.42, de inlagen in April beliepen J28.624.503.64 en de te rugbetalingen 11,808,614.30y2. Vlinder ingelegd dan terugbetaald werd dus 3,244,110.66)4, zoodat het tegoed op spaarbankboekjes op 30 April 1920 be droeg 265,890,465.75/2 Het aantal spaarbankboekjes in om loop op ultimo April beliep 1,898,155. tisch willen optreden in haar gesprek met Vane over de robijnen speld maar Vane had haar zoo getergd, dat zij alle voorzichtigheid uit het oog verloor. Zij bracht het meisje naar de roode kamer en sloot de deur zoo hard, dat Miss Erskine even schrikte en op hare hoede was. „Vane, je moet mij zeggen, hoe je aan die speld met het roode hart bent gekomen zoo begon Daura den aan val. Miss Erskine richtte zich zoo trots op, als haar kleine gestalte toeliet. „Waarlijk, Daura, ik ben verwonderd over je 1" zeide zij. „Dat moet ik je zeg gen Je bent zeker niet een beleefde gastvrouw. Ik begrijp niet, hoe je denkt, dat je mij kunt dwingen je een geheim mee te deelen, dat ik niet den minsten lust heb te vertellen." „Je erkent dus, dat het een geheim iszeide Daura triomfantelijk. '„Wat dat aangaat, alles is een ge heim, wat men niet wil zeggen. Het is een heet aardige speld niet waar Atis- schien heb je ze eerder gezien „ja," zeide Daura bedaard. „Ik heb ze gisterenmorgen voor het eerst ge zien, en wel op een vreemde wijze.Maar dat ik ze vandaag in jou bezit zie, is nog vreemder. Vane lachte. „Nu, het spijt mij, maar jk kan je nieuwsgierigheid niet bevre digen." „Het is meer dan nieuwsgierigheid", zeide Daura. „Ik heb meer recht, dat te weten, darf jij hebben kutjt die speld te drpgen," De wijziging der Drankwet. Namens de Nationale Commissie te gen het Alcoholisme, waarbij, met uit zondering van den Volksbond, alle Ne- derlandsche Drankweer-organisaties van volwassenen aangesloten zijn, is een adres aan de Tweede Kamer in gezonden met verzoek in het wetsont werp tot nadere omschrijving van de Drankwet genoemde dranken onder sterken drank te begrijpen alle alcoholhoudende dranken, die meer dan 15 alcohol bevatten "en onder alco holvrije, die welke niet meer dan !4 bevatten. N. V. STOOA1TRAM „WALCHEREN". In de hedenmiddag ten kantore der bovengenoemde vennootschap te Kou- dekerke gehouden vergadering van aandeelhouders, werd het jaarverslag over 1919 uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen Voor de eerste maal sedert het be staan der Vennootschap zijn de uitkom sten van het bedrijf van dien aard, dat naar 't nieuwe jaar moet worden over gegaan met een verliessaldo. Deze uit komst vindt haar ontstaan in hoofdzaak in de zeer hooge kolenprijzen. Aan brandstoffen voor de machines toch werd in 1919 uitgegeven 42,163.47, terwijl in het jaar 1913, het laatste jaar vóór den oorlog, hiervoor 9459.49</2 was benoodigd. Deze hooge kolenprijs kan niet worden goedgemaakt door een verhoogd tarief, zoodat met groote vol doening kan worden kennis genomen van een beslissing van den minister van waterstaat tot toekenning van een sub sidie van 20,529.78 over 1919, uit welk bedrag het verlies over dat jaar zal kunnen worden gedekt. Van de 4 obligatielening 1904 erder, 14 obligatiën uitgeloot en zijn er nog 97 in omloop van de 5 lee ning 1906 werden 2 stuks uitgeloot en Heven er 74 over en van de 5 lee- nng 1918 weïd één obligatie uitgeloot, zoodat er nog 14 in omloop zijn. Het aantal locomotieven bedroeg 5, die 83342 K.M. aflegden of gemiddeld 228 K.M. pe- dag. In het aantal wagens en in de werktuigen der werkplaats kwam geen verandering. In verband met den woningnood werd op het dorp Koudekerke een wo ning aangekocht. De houten remise te Domburg, die de laatste jaren slechts gebruikt werd tot berging van reserve materieel, brandde op 29 Mei, door een onbekende oorzaak, geheel af. In de plaats van herbouw dezer remise werd die te Koudekerke vergroot. Aan de gebouwen had het 'noodzakelijk onder houd plaats. Ook aan de baan had het gewone onderhoud plaats naar de nabij het perron te Koudekerke opgerichte cicho- rëivvortélfabriek werd een tos- en laad- spoor gelegd. Het ziekenfonds ten behoeve van het vaste personeel en hunne gezinnen vor- 'derde dit jaar van de maatschappij een bedrag van 289.69. Het pensioenfonds steeg van 17.237 lot 19,910.83. over 1919' wordt er een bedrag van 3000 in gestort. Het vernieuwingsfonds voor weg en werken steeg van 87,816.22 tot een bedrag van 95,771.03 en dat voor rol lend materieel van 38,226.65 tot een bedrag van 42.405.63'/2, totaal dus I38.176.66i2- In de fondsen wordt over 1919 respectievelijk gestort een bedrag van f 4765.25 en 2744.98 of samen 7510.23. Het buitengewoon vernieuwingsfonds daalde van 3516 tot 3239.531/2. „Daarover kan men van meening verschillen", antwoordde Vane met waardigheid. „Ik ben zeer tevreden met mijn recht, en ben van plan de speld te behouden, ofschoon ik ze misschien had willen teruggeven, als je er niet zoo'n bespottelijke drukte om had gemaakt." „Bespottelijke drukte herhaalde Daura, geheel verbaasd. „Dat begrijp ik niet. Ik zeg je, ik weet, dat je geen recht hebt op die speld of op iets anders, dat er misschien bij was. Dwing mij niet, hatelijke dingen tegen je te zeggen, welke geen van ons ooit kan vergeten." „Jij hebt al hatelijke dingen gezegd", antwoordde Vane. terwijl haar oogen toornig begonnen te flikkeren en haar gelaat onder het blanketsel onaange naam en leelijk rood werd. „Je bent ja- loersch op mij, Daura Ik begrijp je heel goed. Ik vind je gedrag verschrik kelijk. Als je negen jaar waart inplaats van negentien, dan zou ik het je verge ven. Nu kan en wil ik het niet. Het zal je nog wel eens berouwen 1 Den hemel zij dank, vader en ik zijn niet j 0 u gasten Wij zijn de gasten van oom en Annrra. Jij bent nog maar een brutaal kind en als jij iets verliest, dat je wenscht te behouden, verdien ie de straf. Ik denk, dat je het zult verliezen, als je niet oppast. Maar misschien geef je er niet om. Jij en je vader spelen misschien hetzelfde spel. Ik veronder stel, dat die Amerikaan minstens milli- onnair is." Hare verbazing was zoo vermengd pipt woede, dat Daura een plotselingen Alhoewel de prijs der brandstoffen voor de locomotieven buitensporig hoog bleef, kon toch over een grootere quantiteit worden beschikt en dienten gevolge de dienst eenigszins worden uitgebreid. De prijzen van de overige verbruiksartikelen daalden beteekenend doch de loonen en toeslagen moesten 'gedurende den loop van het jaar her haalde malen worden herzien. Met machtiging van den minister van waterstaat werden de verschillende ta rieven met ingang van 3 December weder verhoogd en bedraagt het tarief vaor het reizigersvervoer 100 en dat van het. goederenvervoer 150 der voor den oorlog geldende vrachtprij zen. Niettegenstaande door de demobili satie het geheele vervoer, en in het bij zonder het personenvervoer aanmerkè- lijk verminderde, waren de exploitatie uitkomsten toch bevredigend. Het ver voer van suikerbieten was dit jaar grooter dan eenig voorafgaand jaar en bedroeg nu ongeveer 10 millioen K.G., tegen 3.6 in 1918 en 3 millioen in 1917. Het pulpvervofr was ook dit jaar we derom grooter',' terwijl het vervoer van vee er, melk in'bussen ongeveer gelijk was aan het vooafgaande jaar. Het transport van bouwmaterialen nam ook weer eenigszins toe. De bruto-ontvangsten hebben bedra gen 110,244.611/2waarvan 55,303.93 aan personenvervoer, abonnementen en militair vervoer en 56,940.6814 aan goederenvervoer en buitengewone uit- gaven. Aan personenvervoer afzonderlijk werd ontvangen 50,227.47'/2 van 173,536 reizigers, tegen 53,836.52'/2 van 195,624 reizigers in 1918, het goe derenvervoer bracht op 49,892.45'/2 (v. j. 39,075.21), het postvervoer 2457.24 (v. j. 2426.76), de buiten gewone ontvangsten 4590.99 (v. j. 3686.43 2 De totaal-ontvangsten waren, zooals gemeld, 110,244.61 tegen 109,394.95 in 1918, of gemiddeld per dagkilometer 11.09 tegen jil.OO'/fc in 1918. 4 Afgegeven werden :%oor de eerste klasse 9402 enkele reis-, 6724 retour- en 782 tienrittenkaarten voor de twee de klasse 33250 enkele reis-, 29353 re tour- en 5221 tienrittenkaarten. Gemiddeld werden per dag vervoerd 475 reizigers met een opbrengst van 137.60. de gemiddelde opbrengst per reiziger bedroeg alzoo 0.289 tegen 0.275 in 1918 en 0.25 in 1917. De hoogere opbrengst per reiziger is een gevolg van de tariefverhooging. De exploitatie-uitgaven, bedragende 106,084.16, zijn ongeveer 96 van de ontvangsten, in 1918 bedroegen de uit gaven 90,810.30/,. Het verschil tus- schen exploitatie-ontvangsten en ex ploitatie-uitgaven bedraagt alzoo een bedrag van 4160.45l/2 voor renten en aflossing moest 7851.1! worden uitgegeven, zoodat er een verlies is op de exploitatie van 3691.31 '/2, tegen een winst van 13.001.62 over 1918, 23.052.43 over 1917 en 29,310.15 over 1916. De minst voordeelige uit komst was in 1909, toen een winst op de exploitatie werd gemaakt van 11,594.85. Daar er een onverdeeld winstsaldo over 1918 is van 3931.61)4, is er een winst van 3691.3114. Aan vernieu- wings- en pensioenfondsen wordt toe gekend 10,510.23, zoodat het saldo- verlies f 10,269.93 bedraagt. De winst- en verliesrekening geeft aan debetzijde de volgende cijfers al- gemeene dienst 22,473.54'/2 tractie kinderachtigen lust kreeg, haar nicht een klap om de ooren te geven. Zij be greep heel goed Vane's laatste toespe ling, maar het overige was haar een raadsel. Vane moest het groene kistje met de robijnen speld weggenomen hebben sommige harer woorden schenen dat toe te geven en toch, als zij het groene leeren kistje had gesto len, hoe kon zij dan zulk een tartende houding aannemen Toen Vane zich omkeerde en bedaard de kamer verliet, liet Daura haar gaan, zonder een poging om haar te weerhou den. Zij gevoelde zich verslagen en hul peloos, evenals met Troy, ofschoon op een andere wijze. „Het kan zijn," dacht zij, „dat Vane denkt, dat ik aan nie mand zal durven vertellen, wat zij ge daan heeft, omdat het een schande voor onze familie en vreeseiijk voor oom Ed ward zou zijn. Maar als zij eens wist, dat wij nu een detective in huis hebben! 11; moést haar misschien gewaarschuwd hebben want als de man is, waarvoor hij zich uitgeeft, en hij hier is gekomen, omat hij haar verdacht, dan zal hij niet zoo genadig zijn, als ik ben geweest. Er zou iets akeligs gebeuren. En het vergif kan gevonden worden. Het zou Annira's hart breken, te hooren, dat het George behoorde dat hij het altijd bewaarde voor geval van nood. Wie weet, of zij dan de waarheid niet zou hooren. De geheimste dingen worden aan 't licht gebracht, als er eenmaal nasporingen worden gedaan." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1