Land= en Tuinbouw BUITENLAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN ingezonden mededeelingen. nieroverspanning door het werk. Worden uw nieren overspannen door UW beroep Dit is vaak het geval. Werk, dat de zenuwen inspant, de snieren en inwendige organen schokt, 0f u in aanraking brengt met nadeeli- ae gassen, veroorzaakt dikwijls nier kwalen. Dit is ook het geval bij werk op vochtige plaatsen in wisselende tem peraturen of met stof bezwangerde lucht. En daarom komen rugpijn, urme kwalen, ontstoken nieren ot blaas, nier waterzucht en rheumatiek zooveel voor bij machinisten, chauffeurs, stokers, spoorarbeiders, schilders, metselaars, mijnwerkers, visscherlieden enz. Als de urine sterk verkleurd is of slechtriekend, spaarzaam of te dikwijls komt, pijnlijk is bij de loozing en be zinksel achterlaat, of als gij last krijgt van duizeligheid, rugpijn en hartklop pingen, dient gij verdacht te zijn op ernstige nierkwalen. Verandering en rust zullen u goed doen en de kwaal aanmerkelijk doen verminderen, maar een speciaal nierge neesmiddel is eveneens onmiddellijk noodzakelijk. Wekt de nieren op en versterkt deze door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zullen de nieren in staat stellen om de vergiften te verwerken, die het bloed bederven, deze met de urine afvoeren en het bloed rein en krachtig maken tot onderhoud van de levensorganen. Geen geneeslijke graad van nier zwakte of urinestoornissen weerstaat Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij die nen enkel voor de nieren en blaas en daaruit voortkomende kwalen. Alleen echt, wanneer voorzien van de handteekening van James Foster op het etiket. Foster's Rugpijn Nieren Pil len zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepetstr. 13, a 1.75 p. doos of 10.p. zes doozen. 48 Houdt uw beste koeien aan Alleen door herhaaldelijk op hetzelf de aambeeld te kloppen en met voor beelden te illustreeren, hoe noodzakelijk het is te onderzoeken, hoe groot de op brengst van melk en vet van ieder on zer koeien is, kunnen we verwachten, dat steeds meerderen hun koeien gaan controleeren. Waarvan dan het gevolg zal zijn, dat men de minder goede exemplaren verkoopt en met de beste voortfo'kt. Welk voordeel dit kan ople veren zelfs na betrekkelijk korten tijd, zegt ons het jaarverslag van de Fok- en Controlevereeniging te Cothen (Utr.) \tv 1917 gaven de vaarzen van den vee- tader J. v. d. Horst gemiddeld 3.11 X vei, in 1918 gaven zij 3.16 in 1919 gemiddeld 8.40 vet. Alleen het vet was dus, door overerving, in 3 jaar tijd met 0.29 vermeerderd. Als voor beeld van overerving vermeldt het ver slag „Betje" gaf in 255 dagen 3746 K.G. melk met gemiddeld 3.83 vet. Twee nakomelingen, beide dochters van „Betje" 344, gaven in 1919, de een in 274 dagen 3041 K.G. melk met 3.81 vet, de andere in 258 dagen 2681 K.G. melk met 3.53 vet. Van genoemde vereeniging waren 68 koeien ingeschre ven in de boeken van het Nederlandsche Rundveestamboek". Deze hadden een opbrengst gemiddeld van 3356 K.G. melk per koe, met een vetgehalte van 3.15 JS. Een statistiek in het verslag geeft te zien, hoe de productie opbrengst in de 3 jaren, dat de vereeniging heeft be staan, is geweest bij koeien, schotten en vaarzen. Wij geven de gemiddelde opbrengst, per koei in 1917, 1918 en '19 per dag 11.24 K.G. melk met 3.07 vet. 12.73 3.20 13.46 3.17 Per schot in dezelfde jaren 9.27 K.G. melk met 3.11 vet. 10.34 3.39 10.32 3.26 Per vaars in die jaren 7.02 K.G. melk met 3.22 vet. 7.49 3.28 8.45 3.25 De gemiddelde melkopbrengst per koe was dit jaar 3206 K.G. met 3.17 vet, per schot 2597 K.G. met 3.26 vet, per vaarts 2053 K.G. met 3.25 Uit het volgende mag nog blijken het nut en groot voordeel, dat een Fok- en Controle-vereeniging kan geven. Het verslag vergelijkt de gemiddelde melk en vetopbrengst van den veestapel van een der leden, den heer De Bruyn, in het le jaar van het onderzoek en die in 't 3e jaar, 1919. t Eerste jaar van onderzoek was de opbrengst per koe 3123 K.G. melk met 3'20 f vet in 1919 4088 K.G. met 3.28 vet. De opbrengst per schot was 't le jaar 2627 K.G. melk met 3.34 vet, in 't 3e jaar 3135 K.G. met 3.01 De vaarzen gaven door elkaar in 't le Jaar1885 K.G. melk met 3 vet, in 919 2138 K.G. met 3.42 vet. Ge doemde veehouder heeft slechts 2 schot en, waarvan één slechts gemiddeld 2.78 X vet produceert om deze reden was de vetopbrengst der schotten in 1919 aanmerkelijk lager. De verslaggever, de controleur der Vereeniging te Cothen, becijfert even het voordeel, dat de heer De Bruyn, die alles doet om een veesta pel te krijgen met hooge melk- en vet opbrengst, van de Controlevereeniging heeft. Zie hier Van 10 koeien elk 965 K.G. melk met 3.28 X vet is 9650 K.G. melk. Van 2 schotten elk 508 K.G. melk met 3 X vet is 1096 K.G. melk. Van 4 vaarzen elk 253 K.G. melk met 3.42 X vet is 1012 K.G. melk. Totaal 11678 K.G. melk méér! Deze 11678 K.G. melk bevat ruim 389 K.G. botervet. Berekend naar de prijzen, die er aan toegekend zijn, zou dat een grootere opbrengst zijn van 389 maal ƒ3.25 is 1264.25. Zegge ruim twaalfhonderd vier en zestig gulden Lezer, is er bij U ook een controle vereeniging en zijt gij er lid van C.B. DE INTERNATIONALE CONFERENTIE TE BRUSSEL. In een interview met de Matin" heeft Leon Bourgeois, voorzitter van het uit voerend bestuur van den volkenbond verklaard, dat de internationale confe rentie welke te Brussel moet worden gehouden eerst zal bijeenkomen nadat de commissie voor de schadevergoedin gen en de geallieerde regeeringen den Volkenbond vaste voorstellen zullen hebben medegedeeld betreffende de fi- nancieele politiek ten opzichte van Duitschland aangenomen. Wij kunnen, zei hij, geen enkele internationale cre- dietoperatie ontwerpen voordat de kwesties van de waarborgen en de panden zijn geregeld. Wij kunnen noch willen ons in de plaats stellen van de regeeringen, bij het opzetten van een financieele politiek ten opzichte van Duitschland maar als deze politiek nauwkeurig bepaald zal zijn hetgeen nog niet het geval is hebben wij de taak aanvaard om niet alleen onze aanhangers maar ook de andere landen de middelen te helpen zoeken tot her stel van de wanorde en ontreddering, waaronder alle naties lijlden. DUITSCHLAND EN OOSTENRIJK. De Duitsche rijkskanselier heeft een vertegenwoordiger van de „Neue Freie Presse" ontvangen, wien hij mededeel de, dat niet alleen de Duitsche regee ring, doch ook het geheele Duitsche volk, met sympathie en belangstelling den moeilijken strijd gadeslaat, dien 't Oostenrijksche volk, evenals trouwens het Duitsche te voeren heeft voor zijn bestaan. Het bewustzijn, dat eenzelfde beschaving en hetzelfde bloed de beide naties met elkander verbindt, is 'n ster ker band dan een grensregeling ooit zou kunnen zijn. Oostenrijker en Duit- scher voelen zich als broeders en deze broederband is nog hechter geworden nu beiden volken een gelijk noodlot treft en beide in grooten nood en in bittere zorgen leven. De strijd, die even moeilijk is, als de tijdsomstandigheden geweldig zijn, maken, nog meer dan anders, een hechte sympathie tusschen beide naties noodzakelijk. DE TOESTAND IN IERLAND. Bij het debat in het Lagerhuis over Ierland bleek weer eens hoé er nog steeds Engelschen zijn die achter alles de hand van Duitschland zien, achter alles wat Engeland onaangenaam is, zelfs achter de huidige gebeurtenissen in Ierland, uitvloeisel toch van de zoo oude lersche quaestie. Sir E. Carson heeft in die zitting nl. een rede gehouden, waarin jjij als zijn meening te kennen gaf dat uit verschil lende gegvens duidelijk bleek, dat de gebeurtenissen in Ierland nauw verband hielden met hetgeen in Egypte en Indië geschiedde, dat al deze gebeurtenissen behoorden tot een plan om de macht van het Britsche rijk te fnuiken dat er een samenzwering bestond over het gansche rijk, waarin Sinn Fein 'deel nam, niet uit liefde, maar door het sto ken van Duitschland en de andere vij anden van Engeland. De zelfde lersch-Amerikanen die in Ierland voor dit doel werkzaam ge weest waren, hadden in New-York een Iersch, een Egyptisch en een Indisch bureau. De spreker bepleitte een tegenactie in Amerika, Zwitserland en Italië te voeren van regeeringswege, en stelde voor tegen deze door Duitschland ge- financieerde propaganda krachtig op te treden. HET TURKSCHE VREDESVERDRAG. De Nizam van Haiderabad heeft een firntan uitgevaardigd, waarbij binnen zijn gebied vergaderingen ten gunste van liet Kalifaat worden verboden en waarin hij zijn volk aanmaant zich te onthouden van een beweging, die 'wel eens gevaarlijke afmetingen zou kun nen aannemen. Vóór de vredesvoorwaarden bekend werden gemaakt, zegt hij, heeft hij krachtige vertoogen gericht tot den on derkoning ten behoeve eener erkenning van de godsdienstige gevoelens der Mohammedanen en van het nakomen van beloften, gedurende den oorlog, ge daan. De Nizam, aldus wordt verder in den firntan gezegd, deelt in het leed wezen van den onderkoning, dat de be slissing voorwaarden bevat, die pijnlijk moeten zijn voor alle Mohammedanen, maar de beslissing, hoe teleurstellend dan ook, is genomen, en daarom baat verdere agitatie in zake de Kaiifaat- quaestie niet meer. Aan den anderen kant zou zij een toestand van onrust kunnen scheppen, gevaarlijk voor de hoogste belangen van zijn onderdanen. DE DOOD VAN DEN EX-TSAAR OFFICIEEL VASTGESTELD. Te Londen is nu een officieel docu ment opgesteld, waarin de dood van den ex-tsaar Nicolaas wordt geconsta teerd. Een zuster van wijlen den tsaar, ae groothertogin Xenia, gemalin van aartshertog Alexander, die te Londen woont, heeft bij de regeling van de na latenschap van wijlen haren broeder voor het gerechtshof te Londen onder eede de verklaring afgelegd, dat de tsaar op 16 Juli 1918 te Ekaterinenburg is overleden, zonder testament na te laten, en dat noch zijn vrouw, noch zijn kinderen hem hebben overleefd. Zijn moeder heeft, volgens de Russische wet, geen recht op de erfenis en deze valt dus ten deel aan zijn beide zusters, die hem overleven. Groot-hertogin Xenia is daarop gemachtigd de nalaten schap te regelen. Volgens de Matin" bedraagt de waarde daarvan niet meer dan 500 pond sterling of circa 5000 gulden. Door deze verklaring voor den Lon- denschen rechter afgelegd, Wordt een einde gemaakt aan alle praatjes dat de tsaar nog zou leven, dat hij ontsnapt zou zijn en met medeweten en goedvin den van zijn familie, ergens in 't geheim onder een aangenomen naam zou wo nen. DE REVOLUTIE IN MEXICO. Generaal Carranga is door zijn sol daten vermoord. De generale staven van generaal Obregan en generaal Gonzales hebben daarvan de officieele bevestiging gekregen. Hij zou met nog zes personen van zijn gevolg, die hem tot het laatst trouw gebleven zijn, te Taxala zijn gedood. Een ander bericht meldt, dat de moord zou zijn gepleegd op last van generaal Hevrera, die tot voor korten tijd tot de partij van Car- ranza behoorde, maar zich bij de op standelingen zou hebben aangesloten. Op tweeden Pinksterdag is te Eist bij Arnhem een automobiel, waarin de familie t. B. C. uit Almelo was gezeten, van den vrij hoogen dijkweg in de sloot gereden. De echtgenoote, alsmede de kinderen van den heer t. B. C. konden direct worden gered, maar moeite kostte dit met hemzelf en den chauffeur. Bei den werden tenslotte bewusteloos on der de auto uit op den wal gebracht. Op de huize Dijkakkers werd geneeskundi ge hulp verleend, welke coor den chauf feur het meest noodig bleek. Deze mag niet worden vervoerd. Van de gesloopt wordende villa „Ruimzicht" aan den Badhuisweg te Scheveningen, is gisterenmiddag een vrij groot deel van een gevelmuur om gevallen. Een werkman, in de nabijheid werkzaam, geraakte onder het puin bedolven. Toen hij er onder vandaan werd gehaaid, bleek hij bewusteloos. Hij werd door den gemeentelijke eerste hulpdienst naar het ziekenhuis ver voerd. Ter plaatse van het ongeluk verschenen,spoedig de inspecteurs van de bjpvpolitie en de justitieele politie voor liet instellen van een onderzoek naar de oorzaak van het onheil. Een 50-jarige man uit Apeldoorn is op een fitstocht over Hoog-Soeren en Assen doodgevallen. Te Arnhem is Zondag een 16 jarige jongen bij het zwemmen irr den Rijn verdronken. Onder Tilburg is een 16-jarige jongen bij het baden in de Leij verdronken. Een 51-jarige vrouw te Ambt-Harden- berg, die met haar broer samen woonde, is verdronken gevonden in een put. De vrouw kon nauwelijks loopen, zoodat men omtrent de oorzaak van 't ongeluk -in het duister tast. Met verwijzing naar de in het „Algemeen Politieblad" van 13 Novem ber 1919 geplaatste kennisgeving, waarschuwt de burgemeester van Nieuw-Helvoet andermaal aan de firma E. van der Wel en Co., makelaar en in hypotheken-, gevestigd aldaar Moriaan- sche weg wijk C no. 216, geen gelden in voorschot of vooraf te voldoen, al vorens de desbetreffende zaken ten vol le zijn afgehandeld. Verder kunnen in lichtingen worden ingewonnen bij den burgemeester. Overneming in alle nieuws- en vak bladen is zeer gewenscht. Een gezin uitgemoord. In den nacht van Zondag op Maan dag hoorde de boschwachter van Boort- meerbeek (België) schieten in de rich ting der hoeve van liet gezin Demeester, waar de gebroeders Leopold en Hendrik en hun zuster Johanna samen wonen.- Daar alles weer gauw kalm werd, sliep de boschwachter weer in maar bij 't krieken van den dag vond hij in de hoeve de twee gebroeders doodgescho ten en buiten op het erf het lijk der zus ter die door slagen met een melkkan afgemaakt was geworden. Die kan lag dichtbij het lijk en was vol bloed. Alles schijnt uit te wijzen dat diefstal de drijfveer der misdaad is. De moor denaars zullen waarschijnlijk Hendrik Demeester echter nageslopen zijn, toen deze, die machinist is, van zijn arbeid thuis kwam toen nten hem ontdekte droeg hij nog zijn werkpak. De beul van Brussel heeft op de Groote Markt de vonnissen aangeplakt, waarbij een aantal Belgische activisten ter dood of tot levenslangen dwangar beid werden veroordeeld. Ditmaal had den, schrijft de „Standaard", de vier gendarmen met blanke sabel geen moeite om de menigte vier koetsiers en enkele loopjongens uiteen te drij ven. En geen enkele cinema liet een film afrollen. Zondag is te Havre brand ont staan aan boord van het stoomschip „Lamentin", 4.212 ton groot, komende van de Antillen-eilanden en geladen met suiker, cacao, rum, enz. Ook vatten nog 1200 vaten met olie, staan de in nabij- zijnde loodsen aan de Quai de l'Yser, vuur. Een douanekantoor en een spoor weggoederenloods brandden op hun beurt tot den grond af. De „Lamentin" is grootendeels leeggebrand en werd onder water gezet. Het schip behoorde vroeger aan de HamburgAmerika- Linie en droeg destijds den naam van „Bellona". De schade wordt op 10 ntil- lioen francs geraamd. Te East Finchly in Middlesex wil de een schoolmeester, die in de bladen veel over zelfmoorden had gelezen, we ten wat de sensaties zouden zijn van iemand, die zich van het leven gaat be nemen. Hij nam een revolver en hapte in den loop. Ongelukkigerwijze raakten zijn vingers bekneld en bij zijn poging om ze los te maken, ging het schot af. Een dame in Londen nam 's nachts bij vergissing een revolver, die onder iiaar man's kussen lag, op, in de mee ning, dat het een electrische lantaarn was. De afloop was eveneens nood lottig. Het orgaan „Esperanto" (April 1920) meldt, dat het Russisch bolsje wistisch blad „Prawda" het volgende bericht bevat „De theoretische discussie in de af- deeling van onderwijs bij het Volks commissariaat, ten opzichte van de wereldhulptaal, zijn geëindigd ten gun ste van Esperanto. De commissie van 5 Januari, die de internationale talenstelsels kritisch on derzocht, verklaarde Esperanto als het beste. De commissie besloot het vraagstuk practisch op te lossen door invoering van Esperanto in alle scholen van de Sovjet-republiek. Esperanto werd als verplichte les reeds ingevoerd in de scholen van Moskou, Petersburg, Twer, Orel en Smolensk." Wanneer volgen de West-Europee- sche landen dit schitterend voorbeeld Zaterdag heeft te New-York een verkooping plaats gehad van verschil lende artikelen, die destijds aan keizer Wilhelm hebben toebehoord. Het totaal van den verkoop bedroeg 1575. De hoogste prijs voor een artikel bedroeg 220, nl. voor een mahoniehouten com modekastje. Een gesneden ivoren bier kroes, die naar gezegd werd, persoon lijk door den keizer werd gebruikt, bracht 40 op. Is nachtlucht onge zond? Vele ntenschen hebben een grooten afkeer van de nachtlucht. Zij slapen met dichte ramen, uit angst, dat er maar liet geringste tochtje binnen zal komen. Dit is echter niets dan een voor oordeel. Door proeven is geconstateerd, dat de lucht 's nachts vee! zuiverder is dan overdag zij is echter wel koeler en vochtiger. De afkeer van de nacht lucht is dan ook grootendeels toe te schrijven aan de vrees om verkouden te worden. Aangezien de vochtigheid zich vooral in wolkenlooze nachten dicht op den bodem vormt en weinig optrekt, is deze angst volkomen ongemotiveerd. Men wordt door de dekens bovendien voldoende beschermd en men kan ge rust de ramen 's nachts open laten. LANDBOUWTENTOONSTELLING TE HULST. Donderdag 1 Juli houdt de Zeeuw- sche Landbouw-maatschappij een ten toonstelling te Hulst. Die tentoonstel ling wordt daags te voren voorafge gaan door een algenieene vergadering, die sedert 1914 weer voor het eerst zal gevolgd worden door den traditionee- len rijtoer. Aan zoo'n boerenrijtoer ne men gewoonlijk een honderdtal voer tuigen van allerlei vorm en sierlijkheid deel alles wat in den omtrek aan ve hikels beschikbaar is, wordt dan be reidwillig ter beschikking gesteld. Een bonte mengeling, die nog vreemder in druk maakt, omdat het zware Zeeuw- sche paard dan ais rijtuigpaard dienst doet. Maar het trekt best en de tocht- genooten Bereiken er hun doel mede, waar hef dan toch maar om te doen is. Na den rijtoer is er feestmaaltijd, die nu voor het eerst zal worden voorgezeten door mr. P. Dieleman, den nieuwen voorzitter. Als het weer meewerkt, zul- ier het een paar gezellige dagen kunnen worden in Hulst. INTERNATIONALE ZEELIEDEN CONFERENTIE TE GENUA. Bij Kon. besluit is bepaald, dat een afvaardiging van Nederland zal wor den uitgezonden, ten einde deel te ne men aan de Internationale Zeelieden conferentie, welke als bijzondere zitting van de Algemeene Conferentie van de Permanente Arbeidsorganisatie van den Volkenbond op 15 Juni 1920 te Genua is bijeengeroepen. BESTRljDING VAN REVOLUTIONAIRE WOELNGEN. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het verslag der behandeling in de afdeelingen der Tweede Kamer van het wetsontwerp in zake nadere voorzieningen tot bestrijding van revo lutionaire woeiingen. In deze Memorie verklaart de minis ter van justitie o.m. Gedurende de laatste jaren heeft de handhaving van de inwendige veilig heid van den Staat tegen eventueele pogingen van een minderheid om zich met geweld van het gezag meester te maken een voorwerp van voortdurende zorg der regeering moeten uitmaken. De regeering heeft een reeks van maat regelen moeten treffen, geschikt om de inwendige veiligheid van den Staat te verdedigen. En de indiening van dit wetsontwerp is als één der schakels in die reeks aan te merken. Met vele andere leden is hij van oor deel, dat tegen het tijdstip der indiening geen bezwaar kan worden gemaakt. Bij het treffen der onderscheidene maatregelen tot bestrijding van eventu eele aanslagen op de inwendige veilig heid van den Staat moest uiteraard een zekere volgorde worden' betracht. Tot spoedige behandeling van het wetsontwerp is de minister bereid. De minister toont verder tegenover de aanvankelijke tegenstanders der wetsvoordracht de noodzakelijkheid harer indiening nader aan. De minister bevond, dat volgens nie mand minder dan de procureur-gene raal bij den Hoogen Raad, de aanslag, ondernomen met het oogmerk om den grondwettigen regeeringsvorm of de orde van troonsopvolging te vernietigen of op onwettige wijze te veranderen, hier te lande, behoudens dan het gevat dat de aanslag gelukt, straffeloos kan worden gepleegd. Men kan over de juistheid dezer meening met mr. Noyon van gevoelen verschillen de minister is inderdaad een andere opvatting toe gedaan doch dit neemt niet weg, dat de meening van mr. Noyon, welke door vooraanstaande leden van het openbaar ministerie gedeeld wordt, ten deze ge wicht in de schaal moet leggen. Vervolgens nagaande, in hoever hier te lande de voorbereiding van aansla-, gen op de inwendige vrijheid van den Staat strafbaar is gesteld, constateerde de minister, dat, in afwijking van on derscheiden buitenlandsche wetgevin gen, alleen de samenspanning tot aanslag in het Wetboek van Straf recht als misdrijf wordt aangemerkt. Het is m.a.w. hier te lande iemand naar de wet geoorloofd om, met het oog merk oni een aanslagen let wel een concreten voorgenomen aanslag, niet omwenteling in het algemeen voor te bereiden of te bevorderen, de meest bedenkelijke handelingen van voorbe reiding te plegen. De minister zou den aanvankelijken tegenstanders dezer wetsvoordracht willen vragen of het hun wenseh is, dat dit straffeloos hier te lande kan geschieden. SCHIETEN OP VLUCHTENDE ARRESTANTEN. Bij ministerieele beschikking heeft de minister van oorlog het volgende ter kennis gebracht Ten einde eenerzijds het ontvluchten van arrestanten tegen te gaan, en an derzijds het verloren gaan van men- schenlevens bij het beletten van pogin gen tot ontvluchting, zooveel mogelijk te voorkomen wordt het volgende be paald slechts in de uiterste noodzake lijkheid mag tegen ontvluchtende arres tanten van een vuurwapen worden ge bruik gematfkt. Tevoren dienen alle voorzorgsmaat regelen te worden genomen, die een ontvluchting kunnen voorkomen. Daar toe moet in de eerste plaats gerekend worden het luchten van arrestanten binnen goed afgesloten ruimten. Zoo noodig, indien de omstandigheden daartoe aanleiding geven, moeten bij het luchten van arrestanten handboeien gebezigd worden. Deze voorzorgsmaatregelen zullen meer of minder streng moeten worden toegepast, naarmate van den persoon van den arrestant en van de zwaarte van de overtreding of het misdrijf waarvoor hij zich in arrest bevindt. In geval van zelfverdediging zal het vuurwapen, ook zonder sommatie, on middellijk aangewend mogen worden. Bestaande consignes moeten voor zoover noodig, in overeenstemming niet deze legerorder gebracht worden. HET CONGRES DER S. D. A. P. Gisteren den derden dag van het Congres der S. D. A. P., heeft mr. P. J. Troelstra een beschouwing gehouden over de ontwerp-resolutie inzake de socialisatie. Hij zeide o.m.-dat de S. D. A. P. is een politiek lichaam, dat bij de uitvoering van het socialisatie-rapport minstens zooveel gedreven moet wor den door de politieke noodzakelijkheid en de politieke momenten, als door de economische omstandigheden, in dit rapport gegeven. Op verschillende deelen bestreed hij het rapport, dat dit niet beslist ant- doord geeft op de vraag, wat socialisa tie is. Spr.'s conclusie was, dat er moet zijn een degelijke controle door de pu blieke gemeenschap. Naast de Tweede

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3