Stads- inProvigcienieuws De straatbreedte is zeer verschillend en heeft dan ook overwegenden invloed, doch het is echter niet meer dan billijk, dat een perceel aan een breede straat gelegen en uit dien hoofde in gunstiger conditie zijnde, door die omstandigheid ook eenige meerdere lasten te dragen krijgt. In dezelfde gunstige conditie verkeert een perceel aan een smalle straat met diepe voortuinen. De kosten voor de gemeentelijke rioolaansluiting worden dan belangrijk lager, hetgeen echter slechts schijnbaar onbillijk is, aangezien dan ook de rio- leering in het perceel zelf des te duurder wordt. Het komt ons college dan ook voor, dat een wijze van berekening, als thans wordt gevolgd en dus ook ten opzichte van adressant heeft plaats gehad, ver reweg de minste aanleiding oplevert tot onbillijke behandeling, waarom wij u in overweging geven op het verzoek van adressant afwijzend te beschikken. Bij raadsbesluit dd. 27 Mei 1908, no. lc, goedgekeurd door Ged. Staten dei- provincie Zeeland bij beschikking dd. 5 Juni 1908, no. 45, le afdeeling, werd aan Andries Dekker q.q. alhier een per ceel grond verkocht aan de Badhuis straat, kadastraal bekend, sectie A no. 779, groot 125.47 M\, zulks tegen een prijs van 5 per M\ De koopakte werd den 18 Juli 1908 opgemaakt door no taris J. C. Paap alhier, waarbij o.a. als voorwaarde werd gesteld dat de grond moest worden aangelegd en verder on derhouden als plantsoen. Thans verzoekt de tegenwoordige eigenaar, zijnde de raad der Gerefor meerde Kerk, een gedeelte van den grond ter grootte van 15 M'. te mogen doen bebouwen. Wij hebben hiertegen geen bezwaar, mits daarvoor wordt bijbetaald het ver schil tusschen den thans geldenden prijs voor bouwgrond aldaar ad 15 per M\ en den destijds betaalden prijs voor tuingrond ad 5 per M\ waartoe adres sant zich bereid verklaart. Wij hebben derhalve de eer u voor te stellen het verzoek van den Raad der Gereformeerde Kerk in te willigen op voorwaarde dat door hem een som van f 150 in de gemeentekas worde gestort. Naar aanleiding van een verzoek schrift van den heer A. Huson, om ont slag uit zijne betrekking van onbezol digd ambtenaar van den burgerlijken stand, hebben wij de eer uwe vergade ring voor te stellen, het verzochte ont slag eervol te verleenen met ingang van 1 Juni a.s. In uwe vergadering van 26 Maart 1920 werd besloten het voorstel van ons college tot het afstaan van het Laantje nabij de Lampsensstraat en een gedeelte van den Peperdijk en een ge deelte van de Waalsche Kerkstraat aan de Kon. Mij. „de Schelde" in ruil tegen bouwgrond aan de Lambrechtsenstraat aan te houden, teneinde nadere inlich tingen te kunnen inwinnen betreffende den prijs, die voor het resteerende ge deelte grond aan de Lambrechtsenstraat zou moeten worden betaald. Door ons college werd daarop het advies van de commissie voor het grondbedrijf ontvangen, dat de door de Kon. Mij. „de Schelde" aangeboden grond door de aanwezigheid van eenen stal van zoo weinig waarde acht, dat deze zeer moeilijk zal zijn te verkoopen en dus niet als ruilobject kan worden overgenomen. Daarom werd voor dezen ruil een an der complex gewenscht en wel de grond aan den Singelweg, thans in gebruik voor tuintjes door de vereeniging „Le venslust". In aanmerking nemende, dat de dooi de gemeente af te stane grond minstens een waarde heeft van 5 per M\ en de bedoelde grond aan den Singelweg ze ker niet hooger dan op 1 per M\ kan worden gesteld, kwam het de commissie voor het grondbedrijf billijk voor, dat de ruiling geschied in voege van 1 tot 4 en derhalve de gemeente voor den af stand van den gevraagden grond, een oppervlakte viermaal zoo groot in ruil terug ontvangen zou. Op grond van het bovenstaande hebben wij ons tot de Kon. Mij. „de Schelde" gewend, met het verzoek haar oordeel ons daaromtrent te willen kenbaar maken. Genoemde Maatschappij wendde zich hierop een adres tot ons college, waarbij zij te kennen geeft op dit oogenblik geen grond aan den Sin gelweg te moeten afstaan, doch om nu toch de kwestie ten einde te brengen, den gevraagden gemeentegrond wen- schen te verkoopen voor den prijs van 5 per M\ De commissie voor het grondbedrijf, wier advies daaromtrent is ingewonnen, kan zich geheel met dit aanbod vereeni gen, terwijl het ons college voorkomt, dat tegen deze aanvrage geen beden king kan bestaan, mits het volgende worde in acht genomen le. dat het in het Laantje en in ge noemde gedeelten van straten liggende gemeenteriool in eigendom aan voor noemde Maatschappij kan worden over gedragen, mits deze op zich neemt, zoo- iang nog aansluitingen daarop bestaan, dit riool ten genoege van ons college te onderhouden 2e. dat alle op het Laantje en op voornoemde gedeelten van den Peper- dijk en de Waalsche Kerkstraat rusten de erfdienstbaarheden moeten worden gehandhaafd 3e. dat, wanneer te zijner tijd het in voornoemd Laantje en gedeelten van straten liggende gemeenteriool buiten gebruik mocht worden gesteld, de kos ten van afsluiting van den riooltak voor rekening van de Maatschaüpij komen en alle thans bestaande straatluiken en straatsyphons in behoorlijken toestand moeten worden teruggegeven. Door den afstand van dit Laantje en gedeelten van straten zullen deze niet meer voor den openbaren dienst be stemd kunnen zijn, doch naar onze mee ning worden hierdoor de belangen van het openbaar verkeer niet geschaad. Indien uwe vergadering zich met het voorstel van ons college kan vereenigen, hebben wij de eer u voor te stellen gun stig op het adres te beschikken op de voorwaarden- in een overgelegd con cept-besluit vermeld, zulks na vooraf gaande onttrekking van voornoemd Laantje en gedeelten van straten aan den openbaren dienst. Ter voorziening in de vacature van hoofd van school E, die ontstaat, door het aan den heer W. J. Frijling als zoo danig verleende eervol ontslag met in gang van den len September a.s. heb ben wij de eer u voor te stellen na gepleegd overleg met den heer dis- tricts-schoolopziener met ingang van genoemden datum den heer G. Jurry, hoofd van school C alhier, over te plaatsen en te stellen aan het hoofd van school E. Voorts stellen wij u voor aan den heer W. J. Frijling overeenkomstig diens verzoek, vervlof te verleenen van af 1 Juni a.s. tot op den datum waarop zijn ontslag zal ingaan en den heer G. Jurry gedurende dien tijd te benoemen tot waarnemend hoofd van schooi E. Bij de behandeling van het voorstel betreffende verlaging van het maximum aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein gaven en kele leden te kennen, dat zij geen be zwaar hadden tegen inkrimping van het aantal vergunningen indien hun zeker heid kon worden gegeven, dat daar door niet bij overlijden van vergunning houders de weduwen in haar bestaan getroffen zouden worden. Nu zijn bij de overgangsbepalingen (art. 55) der Drankwet de rechten van de overlevende echtgenooten gewaar- Sorgd ten aanzien van de houders van de z.g. oude vergunningen, waarmede bedoeld worden de vergunningen voor de localiteiten, waarin op 1 Men 1881 sterke drank werd verkocht. Daarbij wordt nog als voorwaarde gesteld, dat de vergunninghouder op 1 Mei 1901 het bedrijf uitoefende en het huwelijk op 1 Mei 1904 nog bestond. Daalt het aantal vergunningen bene den het maximum, dan kan voor eene vergunning in aanmerking komen, no. 1 van de voorrangslijst (,art. 14) be houdens de weduwenvergunning krachtens de overgangsbepaling, welke ongeacht het aantal vergunningen kan worden verleend, en die van de weduwe van een houder éener „nieuwe" vergun ning, die het bedrijf wenscht voort te zetten (art. 15). Bij verlaging van het maximum aan tal vergunningen te Vlissingen, hetwelk thans 54 bedraagt, kan bij overlijden van een „nieuwen" vergunninghouder aan de weduwe geen vergunning meer verleend worden. Door de beperking van het aantal drankgelegehheden eenerzijds ontstaat anderszijds het benadeelen van de we duwen van hen, die door den verkoop van sterken drank in het levensonder houd voorzagen van zich en hun gezin. Het maximum aantal vergunningen mag volgens art. 4 der Drankwet niet niet meer bedragen dan in gemeenten met meer dan 20.000 en ten hoogste 50.000 zielen 1 op 400 inwoners, der halve voor Vlissingen 55 vergunningen (het tegenwoordige aantal aanwezige vergunningen bedraagt 56). Nu is het ons gebleken, dat te Am sterdam ten aanzien van het maximum aantal vergunningen een regeling is ge troffen, welke de Kon. goedkeuring verwierf waardoor aan het verlangen der drankbestrijders wordt tegemoet gekomen en waarbij tevens is gelet op de belangen der weduwen. De omschrijving luidt het maximum aantal vergunningen, uitgezonderd die voor den verkoop in logement alleen aan logeergasten, vast te stellen op zoo veel lager cijfer dan liet krachtens art. 4, le lid, der Drankwet toegelaten aan tal, dal gedurende de eerstvolgende vijf jaren art. 14 dier wet buiten toepassing blijft. De mogelijkheid zou, bij aanvaarding van deze formuleering, in het .vervolg worden uitgesloten, dat in de plaats van de vrijkomende vergunningen, waar voor geen door de wet bevoorrechten in aanmerking komen, geen nieuwe meer worden uitgegeven; het maximum zal op deze wijze in absoluten zin ge leidelijk dalen, zonder dat de weduwen worden benadeeld. Wij hebben derhalve de eer u voor te stellen de Koningin in overweging te geven het maximum aantal vergunnin gen te bepalen overeenkomstig de bo ven vermelde formule. Bij dezen hebben wij de eer ter tafel uwer vergadering te brengen een ver zoekschrift dd. 9 April jl. van de Wo- ningbouwvereeniging „Gemeenschappe lijk Belang" alhier, gewijzigd bij brief van 4 Mei d.a.v., om haar voorschotten te verleenen, overeenkomstig het be paalde bij art. 30 der Woningwet, van ten hoogste 724.000 voor bouwkosten en 152.000 voor grondkosten en zulks ten behoeve van den bouw van 113 wo ningen van eenvoudig type, één dubbel en een enkel winkelhuis in tuinstad- bouw, op de terreinen ten noorden van den Singelweg, kadastraal bekend sec tie B nos. 21, 22, 23, 24, 429, 430 en 1370 (alle gedeeltelijk). In verband daarmede verzoekt de ver eeniging tevens tot aan- en verkoop van grond. Het zal wel geen nader betoog be hoeven, dat de voorgenomen bouw de zer werkmanswoningen in een behoefte zal voorzien, welke door de uitbreiding van de industrie te dezer stede is ont staan. De Kon. Mij. „de Schelde" en de N.V. „Fynwerk" hebben zich bereid verklaard, elk voor een deel, de wonin gen in huur te nemen en het aandeel der gemeente in de jaarlijksche bijdrage in het tekort der exploitatie der woningen voor hunne rekening te nemen. De vereeniging wenscht van de ge meente te koopen 9610 M\ en te ver koopen 3174 M"., tegen een prijs van 1 per M=. Deze prijs wordt door de commissie voor het grondbedrijf en ons college billijk geacht, daar door dezen aankoop de gemeente de beschikking verkrijgt over den grond, waarop de rondom het woningcomplex aan te leggen straten zullen zijn gelegen, terwijl daarentegen het te bebouwen terrein en de grond van de straten binnen het woningcom plex eigendom der Vereeniging zullen zijn. Door den aankoop van een smalle strook langs het zuidelijk einde van den 25 M. breeden hoofdverkeersweg krijgt de vereeniging de gelegenheid ook daar nog eenige woningen te plaatsen. De woningen zijn verdeeld over blok ken van 2 tot 8 stuks, waardoor een aangename afwisseling zal worden be reikt. Zij zijn in verschillende typen ontwor pen, welke echter wat afmetingen en in deeling betreft overeenkomen. Elke wo ging bezit een ruime woonkamer, ach terkamer, keuken, drie slaapkamers en een kelder. De winkelhuizen bevatten, behalve den winkel met magazijn het zelfde als de woning, behalve dat de achterkamer ontbreekt. De aanleg van straten, riolen en plantsoenen in de straten zal door de gemeente geschieden voor rekening van de vereeniging, daar deze werken bij de gemeente in beheer en onderhoud ko men. Het grondvoorschot bevat dan ook f 2000 voor gemeentelijk toezicht. Ook in het bouwvoorschot is 1000 opgeno men voor gemeentelijk toezicht, daar het op grond van de ervaring bepaald noodzakelijk is dagelijks toezicht uit te oefenen. Het totaal bedrag van het bouwvoor schot zal van 724.000 tot 722.000 kunnen worden teruggebracht door noodzakelijke wijziging van enkele pos ten van de kostenberekening. De huur der woningen is gesteld op 4.60 per week en die van de drie win kelhuizen op 12 per week, terwijl de jaarlijksche bijdragen op 27786.82 is berekend, welke tot 27.682.44 kan worden teruggebracht. Van laatstge noemd bedrag zou 25 of 6920.61 ten laste van de gemeente komen. Zooals hierboven reeds is vermeld hebben de Kon. Mij. „de Schelde" en de N. V. „Fynwerk" zich in beginsel bereid ver klaard om de gemeentelijke bijdrage op zich te nemen. Onhverp-besluiten tot toekenning der voorschotten en tot aan- en verkoop van grond hebben wij de eer u hierbij ter vaststelling aan te bieden, verge zeld van de betrekkelijke stukken en adviezen. VLISSINGEN, 25 MEI. Pinksterdrukte. De beide Pinksterdagen werden be gunstigd door heerlijk zomerweer en zooals te verwachten was, werd door duizenden deze dagen een uitstapje ge maakt, hetzij per fiets, per tram, per rijtuig of auto. Aan het strand was het de beide dagen zper druk en gezellig en zelfs Zondag werd reeds door velen een bad genomen. De concerten in het Strandhotel en het Badpaviljoen mochten zich in groo- te belangstelling verheugen. De Walchersche tram had vooral op den tweeden Pinksterdag een groot aantal pasagiers te vervoeren, hoewel het niet zoo druk was als het vorig jaar. De electrische tram vervoerde beide richtingen veel passagiers. Een frissche regenbui, gepaard gaan de met een verwijderd onweder, bracht hedennacht was afkoeling. Heden, Pinkster drie, wordt naar ge woonte, ook nog als feestdag be schouwd en als het weer wat meewerkt zal de derde Pinksteren nog door vele duizenden op de een of andere wijze aan ontspanning worden gewijd. „Ons Genoegen". Het harmonie-gezelschap „Ons Ge noegen" heeft op het gisteren te Mid delburg gehouden concours weer een schitterend figuur gemaakt (men zie het verslag van genoemd concours). Een oud-Vlissinger, de heer Van den Driest te Middelburg, doet thans een beroep op zijn oud-stadgenooten om dit flinke korps, dat den naam van onze stad zoo hoog houdt, toch beter te steu nen. Wij kunnen voor heden voor het stuk van den heer Van den Driest geen plaats vinden en zullen het morgen op nemen. Het behoeft nauwelijks betoog, dat wij gaarne alle pogingen om „Ons Ge noegen" financieel in staat te stellen, haar goeden naam te handhaven, met sympathie begroeten. In het thans behaalde succes mogen onze stadgenooten, die iets voor muziek gevoelen, een aanleiding te meer vinden om als donateur tot deze vereeniging toe te treden en wij zouden ons er ten zeerste over verheugen, als het bestuur ons kon mededeelen dat het aantal con tribuanten belangrijk was toegenomen. 4 Hedenmiddag heeft „Ons Genoegen", omstuwd door een talrijke menigte een wandeling door de stad gemaakt, waar bij voortdurend opgewekte marschen werden gespeeld. Oostenrijksclie kinderen naar Engeland. Hedenavond werden hier 485 Oosten rijksclie kinderen verwacht, die met de mailboot „Oranje Nassau" morgenoch tend naar Engeland zullen vertrekken. Het vervoer geschiedt geheel koste loos. De firma A. Hillen te Delft heeft een nieuw merk sigaren in den handel ge bracht onder den naam van „Delftsche Post". Ten einde deze sigaar, die van goede kwaliteit is, een zekere populari teit te geven, heeft deze firma onder haar ongeveer 50 filiaal-houders in het land een étalage-wedstrijd uitgeschre ven, waarvoor aan de bekroonde filiaal houders verschillende geldprijzen wor den toegekend. De étalage in het filiaal Walstraat 27 alhier, trekt zeer de aandacht en in zoo verre fs het gewenschte succes reeds be reikt, want om de aandacht te vestigen op de nieuwe sigaar „Delftsche Post" is het doel van dezen wedstrijd. Vooral des avonds als het matte blauwe licht zijn schijnsel op de smaak volle étalage werpt komt deze nog des te beter uit. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betrefiende het postkantoor te Vlissingen en zijn hulpkantoren. Maand April 1920. Op spaarbankboekjes, uitgegeven te Vlissingen en elders, werd in den loop der maand te Vlissingen ingelegd 47,743.96(*) en terugbetaald66,018.53'/2 Derhalve minder inge legd den terugbetaald 18,274.57(2 Hieronder 1 formulier ad f 1. in spaarbankzegels van 5 cent en 3 formulieren ad 1.in spaarbapkze- gels van 1 cent (schoolsparen). Het aantal te Vlissingen nieuw uitge geven spaarbankboekjes bedroeg 41. Door tusschenkomst der te Vlissingen gevestigde kantoren werd, ter Direc tie op staatsschuldboek jes ingeschreven een no minaal bedrag van 12,200.- en afgeschreven een no minaal bedrag van 2900. Derhalve meer in- dan af geschreven 9300. Het aantal te Vlissingen uitgereikte nieuwe staatsschuldboekjes bedroeg 1. Zondagmorgen had hier een treurig ongeluk plaats. In de Beursstraat is een 5-jarig knaapje uit het raam van de bo venverdieping gevallen, tengevolge waarvan het kind zoo ernstig werd ge wond, dat het kort na het droevig on geval is overleden. Gisteren maakte de afdeeling Vlissin gen van de Ned. vereeniging „Hoop der Toekomst" voor de eerste maal een uitstapje naar Valkenisse. Om zeven uur werd onder leiding van leidsters en leiders van de Groentevei ling afgemarcheerd. Om 10 uur op Valkenisse aangeko men, werd de dag doorgebracht met voetballen, touwtrekken, versperringen enz. Om zes uur werd de terugmarsch aanvaard, en kwam men om 9 uur weer in Vlissingen aan. Met genoegen kan, zoowel door leid ster en leiders, als door de jongens en meisjes op dezen welgeslaagden dag terug worden gezien. De heer W. Prinse te Ritthem, laatst gedetacheerd bij de militaire politie, is benoemd tot agent van politie alhier. Voor het voorloopig diploma als ma chinist zijn geslaagd de heeren S. Wie- renga en J. Ham alhier en W. Kerkhof, G. van Reeuwijk, D. A. Rouw en G. C. den Blanken, allen te Middelburg. Bij het jongste examen der Vereeni ging voor Modevakscholen te 's-Gra- venhage slaagden voor costumière de dames N. Lavooy en P. F. Loda, voor coupeuse de dames C. Kogeler, A. Pluij- mers en D. Valkier, allen leerlingen der mode-vakschool te Middelburg. Voor leerares mej. J. M. Wisse on derwijzeres aan de Mode-vakschool. Het Muziekconcours te Middelburg. Het was gisteren den geheelen dag buitengewoon druk ter geledenheid van den derden Bondswedstrijd van den Bond van Harmonie- en Fanfare-ver- eenigingen in Zeeland»Niet minder dan 28 gezelschappen met een 800-tal leden waren opgekomen en alle hadden hon derden en honderden feestgangers me degebracht. die op dezen prachtigen Meidag wilden genieten van muziek en natuur. Te half elf marcheerden de gezel schappen, die met den trein of per boot waren aangekomen, vanaf het station naar het Schuttershof, doch zonder te spelen, daar door den burgemeester het maken van muziek op de openbare straat tot 12 uur was verboden. In het Schuttershof had de officieele ontvangst plaats door den voorzitter van „Middelburg Vooruit", welke ver eeniging aan de organisatie van het muziekfeest zulk 'n groot aandeel had. De voorzitter, de heer L. J. Mes, heette de aanwezigen welkom namens „Mid delburg Vooruit" en de muziekvereeni- ging „Houthandel Walcheren", op wier verzoek de wedstrijd dit jaar te Middel burg plaats had. De heer H. Blok uit Kapelle, voorzit ter van den Bond, beantwoordde den heer Mes en heette ook de juryleden en enkele andere personen in het bij zonder welkom. Hierna begon het concours en tot 5 uur toe wisselden groote en kleine harmonie- en fanfare-gezelschappen elkaar in de tent in den lommeriiken tuin af en de jury, bestaande uit de heeren W. van Erp uit Amsterdam, Joh. Zaagmans uit Zeist en G. Dik uit Lei den, had voorzeker geen gemakke lijke taak. Toch kon direct na afloop de vol gende uitslag worden bekend gemaakt. Vierde afdeeling Fanfare Houthan del Walcheren te Middelburg 30 pun ten, eerste prijs met onderscheiding „Eendracht maakt Macht", Kortgene. 28 punten, eerste prijs „Eendracht maakt Macht" te Serooskerke, 27 pun ten, eerste prijs „Oefening na den Arbeid", Nieuw en St. [oosland, 26 pun ten, eerste prijs „Oefening kweekt Kunst", Borsselen, 26 punten, eerste prijs „Wilhehnina", Colijnsplaat, 25 punten, eerste prijs „Con Affesziono", Kwadendamme, 22 punten,tweede prijs; „Vooruit", Waarde, 20 punten, tweede prijs „Ons Genoegen", Kamperland. 16 punten, derde prijs „Con Amore", Noordgouwe, 16 punten, derde prijs „Excelsior", Kloetinge, 16 punten, der de prijs „Prinses Juliana", Baarland, 16 punten, derde prijs. Derde afdeeling Fanfare „Ons Ge noegen", Kapelle, 26 punten, eerste prijs „Apollo", Domburg, 22 punten, tweede prijs „Vlissingsc.he Postfan- fare", Vlissingen, 21 punten, tweede prijs „Concordia", Krabbendijke, 20 punten, tweede prijs „Oosterlandsche Fanfare", Oosterland, 20 punten, twee de prijs „Eendracht maakt Macht". Kruiningen, 18 punten, derde prijs. Tweede afdeeling Fanfare „Excel sior", 's-Heer Arendskerke, 20 punten, tweede prijs. Derde afdeeling Harmonie „St. Cae- cilia", Hontenisse, 23 punten, tweede prijs. Tweede afdeeling Harmonie „Har monie", Hulst, 26 punten, eerste prijs Nieuwe Harmonie „Vlijt en Volharding" Hulst, 20 punten, tweede prijs „Apol lo", Wissekerke, 20 punten, tweede prijs „St. Caecilia", Vlissingen, 18 punten, derOe prijs. Eerste afdeeling Harmonie „Ons Genoegen". Vlissingen, 30 punten, eer ste prijs, met onderscheiding „Eupho- nia", Goes, 25 punten, eerste prijs. De wisselbeker viel bij loting met „Houthandel Walcheren", ten deel aan „Ons Genoegen" uit Vlissingen, die hem ook verleden jaar won en hem nog eenmaal moet winnen om den be ker in blijvend eigendom te bezitten. Medailles werden nog toegekend aan „Euphonia", Goes, „Harmonie", Hulst. „Honthandel Walcheren", Middelburg, en „Ons Genoegen", Kapelle en voor het verst komend gezelschap aan de Oosterlandsche Fanfare. Was hiermede het concours afgeloo- pen, geenszins was dit het geval met het feest op straat. Te vijf uur had „Apollo" uit Wissekerke de tent op de Markt beklommen en speelde daar tot 7 uur er lustig op los. Dit laatste deden ook andere gezel schappen, die de stad doortrokken, ge volgd door een zeer talrijke joelende en hosschende menigte. Te half acht vertrok de Zierikzeesche boot vol geladen naar Noord-Beveland en Schouwen, terwijl te half negen een extra-trein vertrok, die. zeker een 1400 tot 1500 personen had ingenomen, ter wijl het aantal rijwielen en andere ba gage zoo groot was, dat de wel wat te kleine bagagewagen het nauwelijks kon bergen. Ondanks het vertrek van duizenden personen ook per rijtuig en per rij wiel en andere vervoermiddelen hadden honderden de stad verlaten of deden dit in den loop van den avond, toch was het op de Markt, waar de „Houthandel Walcheren" het laatste concert van de zen dag gaf, nog zeer druk. Er heersch- te een echte, gepaste feestvreugde. Zoo kan ook „Middelburg Vooruit met groote voldoening op dezen dag terugzien. Bij Kon. besluit is te rekenen van 1 Mei 1920 bevorderd tot Rijkszuivelvi siteur 2e klasse A. Geelhoed te Midd burg. De gemeenteraad van Ritthem hie'cj Vrijdagmiddag een openbare verg

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2