Vlissingsehe Courant De Huwelijksdag BIJVOEGSEL Gemengd Nïeuwf. ZATERDAG 22 MEI. - 9lo. 120. Brieven uit de Hofstad FEUILLETON Vervolg Binnenland. SPORT Engelsch marine-elftal, waarbij het Ne- derlandsche elftal bestond uit een vijf tal te Hongkong woonachtige Neder landers, aangevuld door officieren cn schepelingen van ons erkader. Evenals te Saigon, waar eveneens een voetbalwedstrijd plaats had, waarbij de Nederlanders wonnen met 10, werd ook te Hongkong door het Nederland- sche elftal de overwinning behaald, toevallig ook weder met 1—0. Vermel ding verdient betreffende dezen wed strijd te Hongkong nog, dat de plaatse lijk^, bladen aldaar ten zeerste het spel roemden van den Nederlandschen goal keeper, den stoker le klasse J. W. Kley- nen. Het geheele reisrapport geeft verder den indruk, dat de ontvangst van het eskader ook te Hongkong zeer geest driftig en hartelijk is geweest en met buitengewoon eerbetoon van de zijde der autoriteiten heeft plaats gehad. -Pinksteren. Pinksteren is in 1914 op 31 Mei en 1 Juni gevallen. De beide feestdagen werden dus in ver schillende maanden gevierd. Dat zal in de twintigste eeuw herhaaldelijk voor komen, namelijk in 1925, 1936 en 1998, die denzelfden kalender hebben als 1914. Daar de veranderlijke feesten, waartoe Pinksteren behoort, van het Paaschteest afhangen, kunnen zij op 35 verschillende data vallen. De vroegste Pinksterzondag kan de 10e Mei zijn, maar het is een uiterst zeldzaam geval, dat Pinksteren zóó vroeg gevierd kan worden. De laatste maal gebeurde het in 1818 en tot het jaar 2000 zal het zich niet herhalen. Zelden vallen Hemelvaartsdag en Pinksteren beide pas in Juni. In de vo rige" eeuw kwam dat meer driemaal voor en in 1950 zal het weer gebeuren. Meestal viert men beide feesten in Mei. In den loop van deze eeuw zal dat 65 maal gebeuren, in Mei en Juni 32 maal en alleen in Juni 3 maal. In de vroegste tijden verbonden de Christenen de herinnering aan de he melvaart van Chrisus met een wille keuriger, tusschen Paschen en Pinkste ren vallenden dag. Eerst tegen het ein de der vierde eeuw begon men het feest op den veert'igsten dag na Pa schen (den tienden vóór Pinksteren) te verleggen, omdat de Evangeliën leeren, dat de Verlosser na Zijn opstanding nog veertig dagen op aarde rondging. De moderne blauw baard. De rechter van instructie Bonin heeft thans den uitslag van het deskundig onderzoek inzake de notities in het zakboekje en de rein's van Lan- dru medegedeeld. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat niemand anders dan Landru met de namen Fremiet en Cu- chot de verkooporders aan de banken onderteekend heeft en dat hij de effec ten van de dames Joumé, Guiliin en Buisson na haar verdwijning heeft verhandeld. Landru heeft deze mededeeling, die toch zoo gewichtig was, .zonder eenige ontroering aangehoord. De rechter heeft daarna den heer» Teric, dén eigenaar van de villa van Gambois gehoord. Hij deelde mede, dat de schuur, waar men de overblijfselen va» beenderen heeft gevonden, voor dat de villa werd verhuurd, schoonge maakt was. De getuige Lambert verklaarde ver volgens, dat Landru de villa, die hij voor 500 francs had gehuurd, voor 160Ó francs aan een ander onderverhuurde. De heer Detaiiie, aan wien hij de villa ook had willen onderverhuren, want Lambert had de villa niet kunnen betrekken, hoewel hij betaald had, deelt ntede, dat Landru, die zich Dupont noemde, en zeide huiseigenaar te Rouen te zijn, beweerd had, dat de villa hem te dicht aan den weg stond. Hij wensch- te nl. rust en stilte, om niet in zijn studies gestodrd te worden. Hij was van plan een houten huis midden in de bosschen te huren, dat zeer afgezon- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Oorzaken en behandeling van eczeem. Eczeem is dikwijls le wijten aan bloedarmoede, lichamelijke of geestelij ke inspanning. Ook kan het een gevolg zijn van besmetting, het voortdurend omgaan met natte of droge waren in winkel of werkplaats, of overgevoelig heid voor buitengewone warmte of kou. De behandeling eischt veel zorg en zindelijkheid. De lijder dient eenvoudi ge, voedzame spijzen te gebruiken en vooral zwaar voedsel en alkohol te ver mijden. Geregelde stoelgang is nood zakelijk verstopping verergert de kwaal. Tot beteugeling der ontsteking en om de last van eczeem te doen verdwijnen, bestaat niets beters dan Foster's Zalf. Deze verdrijft de prikkeling en de ge neigdheid om de aangedane plaatsen te krabbelen. Foster's Zalf heeft een antiseptische, verzachtende en heelende werking, droogt niet te spoedig op, laat zich niet te gemakkelijk afvegen en dringt tot op iedere aangedane plek door. Deze zalf is zeer succesvol bij alle jeukende huidkwalen en heeft tal van hardnekkige en langdurige gevallen ge nezen. Zij is ook een uitstekend genees middel voor aambeien. Foster's Zal F (let op den juisten naam).is te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstr. 13, a 1.75 per doos. 36 derd gelegen was en waar hij zich ge heel aan zijn bespiegelingen kon over geven. Hij had echter zijn poëtisch verlan gen niet kunnen bevredigen daar hij het geid er niet voor bezat. Detaille had hem nl. niet vooruit willen betalen. i— D e d u li r t e b e s t r ij d i n g. Het congres der Engelsche Trade Uni ons zal zich bezighouden met de kwestie van 'de duurtebestrijding. De eerste stappen, welke zullen worden voorgesteld, zijn het instellen van een volledig uitgerust informatie-bureau. Een deel der taak van dit bureau zal zijn, feiten en cijfers te verzamelen be treffende alle kwesties, zoowel den ar beider ais den werkgever en de ver bruikers aangaan. Er zijn een aantal organisaties, die reeds moeten samen werken en hun werkkring zal worden uitgebreid. Veel inlichtingen zijn reeds in het bezit van het arbeiders-informa tiebureau, dat is opgericht door de re geering verschillende coöperatieve organisaties hebben eigen statistieken aangelegd. De arbeiderspartij heeft haar eigen informatie-bureau en de vereeniging van havenarbeiders is in het bezit van uitgebreide gegevens, welke kortelings verzameld zijn met het oog op de lo.onactie der havenar beiders. In verband met deze nieuwe beweging wordt voorgesteld, een alge- meenen raad in te stellen voor het Trade Union-congres onder den popu laire» naam van generalen staf. Men stelt echter niet voor, dezen generalen staf absolute uitvoerende macht te ge ven. De Trade Unions wenschen hun eigen bevoegdheid tot handelen in vele aangelegenheden te bewaren maar men is overtuigd, dat grootere samen werking dan er nu bestaat mogelijk en wenschelijk is. Een goed samengestelde generale staf zou een gemeenschappe lijke voedselpolitiek kunnen uitwerken zonder alle zaken naar afzonderlijke af- declingen te moeten verwijzen. Zóó zou sneller en meer afdoende worden ge werkt. Groot voordeel zou worden ver kregen door snelle gecombineerde be sprekingen en men gelooft zelfs, dat hierdoor groote stakingen zullen kun nen worden vermeden, inplaats dat ze zouden worden uitgelokt. HOOGWATER TE VLISSINGEN. (Zomertijd). Mei v.m. n.m. Zondag 23 5.59 6.23 Maandag 24 E.K. 6.56 7.18 Dinsdag 25 8.01 8.24 VAN DE VAN Kermis. Hoovaardig. In overoude tijden behoorde de ker mis tot de meest geliefde vermaken. Ze was een tijdsbepaling in het jaar. Men maakte „schoon" in de huizen vóór kermis, men ging vlak vóór of na ker mis trouwen men had kermis-fooien, in één woord, tal van meer of minder belangrijke feiten in het huiselijke of maatschappelijke leven werden, wat de tijdsbepaling betrof, vastgekoppeld aan de kermis. De kermis was een groote gebeurtenis in het jaar. Feitelijk stond dan de stad op haar hoofd, althans was menig hoofd op hol. Vele bezadigde huisvaders en huismoeders herinneren zich met vreugde de cnide kermis, die voor velen nog deze blijde herinnering heeft, dat zij de plaats is geweest, waai de eerste connectie, die later uitliep in den wettelijken band des huwelijks, werd aangeknoopt. De ontwikkeling van het maatschappelijk leven moest wel leiden tot de verdwijnen van de ker missen. En ze verdwenen dan ook. De gelegenheid tot vermaak en uitspanning is het gansche jaar zóó groot, dat het overbodig "moest heèten nog eens een speciale week aan niets dan vermaak te wijden. Bovendien hadden de kermissen dit tegen, dat ze niet met den tijd mee gingen, dat ze vermaken brachten, die allang uitgediend hadden en dat zij in het algemeen een cachet droegen, dat niet in stijl van den modernen tijd was. Ook in Den Haag verdween de ker mis. Echter meende de Dierentuin, dat liet geroepen was, deze ouderwe'tsche instelling in het leven te houden. Op haar terreinen richt deze tuin jaarlijks iets in, dat een kleine nabootsing kan heeten van de oude kermis. Typeerend echter voor het begrip „kermis" is het, dat men angstvallig vermijdt om dit woord te gebruiken. Telkenjare ver zoekt de directie nogeens instantelijk om-dit woord in de bladen niet te ge bruiken. Het heet nu deftig „voor jaarsfeest", hetgeen dus jjeen kwalifi catie meer is van den aard van het „feest", maar alleen aanduidt liet „wan neer" van het pretje. A1et dit oppervlak kige aardigheidje heeft men getracht de nien&chen zoet te houden, die zich met een dergelijk feest minder kunnen ver eenigen. Het is onbegrijpelijk, dat dit feest nog in het leven kan blijven; trou wens het valt op, dat het kermisvierend publiek, behalve voor een deel uit kin deren bestaand, voor het overige deel wordt gevormd door het typische over- gangs-groepje van de menschheid, dat slungelt tusschen 16 en 21 jaar. Van een eenigszins massaal bezoek aan dit mislukte ersatz van de oude kermis, is. gelukkig geen sprake. Op dit oogenblik woedt dit feest weer en wij maken er melding van, om te doen zien, dat het vooruitstrevende Den Haag ook nog wel eens akelig achterlijk kan zijn. Over den smaak valt niet te twisten, zal men beweren, maar er zijn ten slotte smaken, waarvan kan worden aangetoond, dat ze niet fraai en niet fijn zijn. Terwijl zoo pas is uitgemaakt, dat de inkomstenbelasting enorm moet stij gen, is thans door den wethouder van openbare werken een plan van werken voor de eerstvolgende vier jaar inge diend, waarvan de totaalkosten niet minder dan zeven en dertig millioen be dragen. Deze uitgaven zijn voor straat- aanleg, verkeersverbeteringen, scholen bouw, parken, sport- cn speelterreinen, havenplannen, gebouwen voor gemeen- (Naar het Engelsch) Door M. HELLEMA. 39} HOOFDSTUK XVII. Lord Gornie was in zijn studeerka mer, toen de knecht aanklopte en Troy's komst aankondigde. Hij zat aan zijn schrijftafel, maar was niet bezig te schrijven, ofschoon er papieren en handboeken om hen heen lagen, gereed voor het gebruik. Zelfs als het was ge weest om zijn leven of zijn halfvoltooide verhandeling over Ossian van plotse linge vernietiging te redden, had hij dien dag geen regel kunnen schrijven. Hij stond dadelijk op om zijn bezoe ker te ontvangen maar eer hij den leuningstoel met hoogen rug wegschoof bedekte hij met een stuk verschoten oud brocaat iets, dat voor hem lag bo ven op de verstrooide papieren. „ik hoop, meneer Troy, dat ik u niet heb afgehouden van iets, dat aanlokke lijker voor u is dan een gesprek met een bejaarden zieke", zeide hij, met dien innemenden glimlach en bevallige manieren, die zijne beschrijving van zelf logenstraften.' Troy voelde plotseling, dat dit geleek op een audiëntie bij een tediensten en gemeenschapsbelangen. Men zou verwacht hebben, dat Den Haag thans de uiterste zuinigheid zou betrachten, dat het alles nalaten zou wat niet strikt noodig is verre van dat, wil het den Grand-seigneur uithangen. Alleen de onteigening van een nieuw raadhuis bedraagt drie millioen en een nieuwe centrale brandweerpost niet minder dan W/a millioen. Voor haven plannen 41/2 millioen, hetgeen bespotte lijk is. Een tweede binnenhaven voor Scheveningen zal alleen reeds 7mil lioen kosten. En als die dan even best is als de eerste, zijn wij goed af. Het is alles nog wel een plan, maar wij weten, dat van den gemeenteraad niet veel goeds is te wachten. Het is een overmoedig plan, dat in dezen tijd stellig achterwege had moeten blijven. Tal van posten dienen er onmiddellijk van te verdwijnen. Zeker om te begin nen het nieuwe raadhuis en het nieuwe brandweerstation, twee weelde-artike- len. Met de woning-huur-bedeeling, waaraan de gemeente zich al eenige jaren te buiten gaat, dient eveneens opgehouden. Het* is zonderling, dat in dagen van armoede de hoovaardij zoo gemakkelijk het hoofd opsteekt en dat een meer- hoofdig gemeentebestuur deze fout niet weet te ontgaan. De. crisisschuld is na tuurlijk enorm. Ten slotte vermelden we nog, dat de Crisiscourant, die eenige jaren lang door de gemeente werd uitgegeven, heeft opgehouden te bestaan, in deze courant kwamen de mededeelingen over de crisismaatregelen voor. Toen deze niet meer voldoende in omvang waren om de krant te vullen, heeft men er al lerlei mededeelingen in gebracht, waar schijnlijk reeds met het oogmerk, om de courant te handhaven, ook al was er geen enkele crisisregeling meer. Verle den jaar werd tot die handhaving een poging gedaan, welke tenslotte is mis lukt. Het scheen de bedoeling te zijn, om een gemeentelijk afvoerkanaal voor officieele berichten te vormen, waar mede men indirect de algenieene pers zou trachten te bestrijden, wanneer deze zich tegen het gemeentebestuur zette. Gelukkig is deze snoode poging niet gelukt. Wanneer er iets niet ge schikt is voor gemeentelijke exploitatie, dan is het wel een krant. Trouwens daarvan was de Crisiscourant het on dubbelzinnige bewijs. Wanneer die cou rant nog was geplaatst onder leiding van een ter zake kundig man,, dan was er iets van te maken geweest. Ze werd hier echter geleid door een typiste. Thans ruste zij in vrede. EIBER. Nadere voorzieningen tot bestrijding van revolutionaire woelingen. Aan het Voorloopig Verslag dei- Tweede Kamer inzake bovengenoemd wetsontwerp ontleenen wij het volgen de -. Verscheidene leden gaven hun ver bazing er over te kennen, dat dit wets ontwerp eerst nu, een maand geleden, is ingediend. In de afgeloopen jaren zijn er oogenblikken geweest, waarop het gevaar voor revolutie aanzienlijk grooter was dan thans. Vele andere leden achtten het een daad van wijs beleid der regeering, dat zij eerst tui dit wetsontwerp indiende, omdat zij daarmede heeft voorkomen, dat het met ook maar eenigen schijn van recht als gelegcnheidswet kan wor den gedisqualificeerd. Eenige leden, die in het ontwerp wel degelijk een gelegenheidswet zagen, verklaarden zich tegen de voorgestelde bepalingen, welke zij niet anders kon den beschouwen dan als een onduld bare bedreiging van de persoonlijke vrijheid, van de vrijheid van gedachte en politieke actie, van handel en orga nisatie, met kracht te zuilen verzetten. Tegen deze wet, die h.i. tot de grof ste willekeur tegen politieke en sociale bewegingen aanleiding zal geven, die koninklijk persoon. Hij had nooit in zijn leven een koning of prins gezien, veel minder met een gesproken, en toch kwam het denkbeeld bij hem op, dat deze knappe, hoffelijke man veel had van een prins, een ideale, romantische prins van vroegeren tijd, toen de men- schen hun leven veil hadden voor een glimlach van den een of anderen ko ninklijken banneling. „Ik kom heel gaarne", zeide de Ame rikaan eenvoudig en kort, volgens zijn gewoonte. Hij meende het oprecht want ofschoon hij het een oogenblik te voren niet had geweten, ontdekte hij nu, dat hij werkelijk heel gaarne in Lord Gorme's gezelschap was. Hij stelde volstrekt geen belang in het boek, dat die voorname heer hem wilde toonei', maar voelde toch, dat zijn knappe gast heer hem niet zou kunnen vervelen. „Ik heb hier iets, dat ik aanstonds zal laten zien," ging Lord Gorme voort, toen zijn knecht zacht de deur had ge sloten, en was heengegaan. „Neem de zen stoel naast mijn lessenaar, als 't 11 belieft." En hij wees op een der gemak kelijkste stoelen der gezellige, acht hoekige kamer. De twee mannen gin gen zitten, en Lord Gorme bood Troy een sigaret aan uit een prachtig kistje van oud zilver, een van de weinig overgeblevene schatten der familie. ,Ik heb gisterenavond opgemerkt, dat u voor sigaren bedankte en een sigaret rookte", zeide Lord Gorme. „Daarin gaf de oorzaak zal zijn, dat elke regelma tige verbinding met de sovjet-landen onmogelijk wordt, hebben de arbeiders slechts één wapen de staking. 1 Verscheidene leden, die niet, gelijk zij, die hierboven aan het woord waren, alle heil verwachtten van den commu- nistisehen staat, hadden intusschen te gen dit wetsontwerp niet minder ern stige bezwaren. Zij zagen in de indie ning van het ontwerp een groote poli tieke fout. Dit ontwerp is h. i. niets anders dan een poging van de regeering om den arbeiders het recht te ontnemen open lijk te beraadslagen over de vraag, welke houding zij zullen aannemen, wanneer zij zullen worden gesteld voor het feit, dat zij zich zullen hebben te verklaren vóór of tegen de revolutie. Verschillende andere leden verklaar den zich met de in het ontwerp vervatte voorstellen al evenmin te kunnen ver eenigen. Sommigen van hen wezen er op, dat de ontworpen bepalingen in hoofdzaak gericht schijnen te zijn tegen de com munistische partij en de actie van per sonen, die tot haar behooren. Dm deze te bestrijden, heeft de regeering naar hun meening een wettelijke regeling als de onderhavige niet noodig. In onzen bodem kan de communistische plant geen wortel schieten. De Nederiandsche volksaard verdraagt zich met de com munistische beweging niet. Deze is hier te lande alleen bestaanbaar in abnor male tijden. Zoodra onze maatschappij weer wat geregelder functioneert, is er voor haar geen plaats meer. Door de indiening van dit wetsont werp heeft de regeering dan ook te veel relief gegeven aan de communistische partij. Zeer vele andere leden juichten de indiening van het ontwerp ten zeerste toe. Zij prezen het in de regeering, dat deze verstaat, wat het overgroote deel des voiks wenscht bescherming, ook door de strafwet, tegen revolutionaire bedreigingen. Postduiven. De postduiven vereniging „het Centrum" te Deventer heeft besloten 0111 op Zondag 30 Mei met de tweede africhting te beginnen en als eindstation Vlissingen te nemen. Luchtvaart. Te Parijs is de speciale commissie aangekomen, welke den eersten luchtwedstrijd rondom de wereld organiseert. Men verwacht dat de tochten nu binnenkort een aanvang 'zullen kunnen nemen. De eerste prijs zal ten deel vallen aan dien vlieger, die er in slaagt, den langsten afstand in de lucht rondom de aarde af te leggen, het circuit ligt tusschen 15 en 16 graden breedte. Wij moesien dat doen, zeide Deaumont, de vobrzitter der commissie, omdat de vliegees anders over de Pool cirkel zonden vliegen, waarbij zij een korter afstand zouden hebben af te leggen dan van Londen naar Melbourne of van Rome naar Tokio. De vliegers mogen vertrekken van elk punt van de aarde dat zij verkiezen en naar het punt van vertrek terugkee- ren, hetzij dit ligt in Europa, Australië of Azië. Aan den wedstrijd mogen deelnemen vliegtuigen van alle merken, bestuurbare luchtballons. Het totaal aan prijzen zal bijna 1 mil lioen dollar bedragen. AIARÏNE EN LEGER. HET NEDERLANDSCH ESKADER TE HONGKONG. Aan het bij het departement van ma rine ontvangen jongste reisrapport van het Nederiandsche eskader in lndië, dat thans op bezoek in Japan is, wordt wat betreft het bezoek, dat te voren aan Hongkong gebracht is, als bijzonder heid ontleend, dat, behalve de vele of ficieele feestelijkheden o.a. een groot gastmaal van de Hollandsehe kolonie in het Repulse-Bay Hotel ook een voetbalwedstrijd plaats had tégen een ik u gelijk ofschoon mijn dokter mij zegt, dat liet een slechte gewoonte is de meeste aangename gewoonten schijnen schadelijk te zijn, nietwaar Of misschien hebt 11 dat nog niet ont dekt. U is jong en ik ben oud. Ik vind dat rooken mijn hoofd helderder maakt. En ik houd van dit zilveren kistje. Ik zie er gaarne naar. Eens bevatte het minnebrieven door een schoone dame van koninklijken bloede aan een mijner voorvaderen geschreven. Hij moest de brieven afstaan maar het kistje be hield hij als een herinnering aan ge lukkige dagen." Lord Gorme praatte door, terwijl zijn gast een sigaret opstak, en volgde toen diens voorbeeld, droomerig maar ze nuwachtig doorpratend, zooals Troy begrepen zou hebben, als hij zijn gast heer beter had gekend. ,,lk bewaar ook dit kistje als een her innering aan gelukkige dagen", zeide de gastheer. „Eens bevatte het ook minnebrieven, welke een schoone dame mij had geschreven. Zij was niet van koninklijk bloed maar zij was de koningin mijner jeugd, ik moest ook mijne brieven afstaan. Een zonderlinge overeenkomst, hé „Ja", stemde Troy toe, zeer benieuwd waarom'deze „Lord" (zooals hij bij zichzelf zijn gastheer noemde) zulke vertrouwelijke mededeelingen deed aan hem, een vreemdeling, een wezen uit een andere wereld. Dat gezegde over de liefde van een prinses voor een zijner voorvaders kon op pralerij geleken hebben bij een ander type van man maar van Lord Gorme was liet' dit niet. Het zou hem onmogelijk zijn geweest dat te doen. Welke gebreken hij mocht hebben, Troy voelde instinctmatig, dat ploertigheid hem geheel vreemd was. Hij zou zelfs niet weten, wat dat was. Lord Gorme rookte eenige minuten zwijgend door en staarde onder de halt gesloten oogleden zijn gast aan. Toen, alsof hij de gedachten van den ander raadde, zeide hij plotseling „Onge twijfeld is u benieuwd, waarom ik u verte! van een vroegere liefdesgeschie denis. U denkt, dat het van geen belang voor u kan zijn. Maar ik geloof, dat u ongelijk hebt. Omdat ik zulks geloof, zond ik u een boodschap, opdat wij onder vier oogen konden spreken. Ik heb 11 gisterenavond gezegd, dat ik ver langde met 11 te spreken,. Het boek was een voorwendsel om u hier te brengen. En de minnebrieven komen er ook bij te pas, meneer Troy. Zij zijn geschre ven door de eenige vrouw, welke -ik ooit heb liefgehad.Hier is haar portret". Ik keek er juist naar, toen ik bin nenkwam." Onder het spreken lichtte hij het stuk oud rose en zilverkleurig brocaat op, hetwelk iets op den lessenaar be dekte, nam een ivoren portret in een fijn bewerkt gouden lijstje en overhan digde het zijn bezoeker. „Robert Ca meron Troy", zeide hij met een veran derde en scherpe stem, „zeg mij, of u dat gezicht kent Troy aarzelde een oogenblik, alsof men hem vroeg iets te doen, waartoe hij het recht niet had, toen nam hii het portret uit de hand van Lord Gorme aan. „Bij Jupiter riep hij uit. „Het is niet mogelijk en toch is het zoo Lord Gornie zag hem met gespan nen verwachting aan. „Herkent u het portret „Is het mogelijk", vroeg Troy, dat dit een portret van mijn moeder is „Ha riep Lord Gorme uit. „Dat maakt een eind aan mijn onzekerheid U is Margaret Cameron's zoon. Ik wist wel, dat het zoo moest zijn. Zij trouw de met Robert Troy. Het is een vreemd noodlot, dat u nu al die jaren weer van de overzijde terugbrengt naar dit eiland en in mijn huis zonder het te weten. Of wist u het Heeft zij u alles ver teld „Zij heeft mij niets van u verteld", antwoordde Troy, opziende van het lie ve, jeugdige gezichtje van het portret naar het knappe, oude gelaat van den man. „Dan zou ik hel u gaarne vertellen", zeide Lord Gornie. „Ais u het begeert te hooren. Doet u dat „Ja", zeide Troy. „Ik had mijn moe der van harte lief." (Wordt'vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 5