JEMENOl) NIEÜWT LAATSTE BERICHTEN Weth. waar tie voorstellers hebben voorgesteld een tapverbod gedurende de kermis toe te passen van meening zijn dat het ook de bedoeling van den raad is geweest, dit tapverbod alleen voor de 6 kermsidagen van toepassing te verklaren en daaraan niet nog twee Zondagen te verbinden. Intusschen Zullen Burg. en Weth. in de eerstvolgende zitting van den ge meenteraad dit college alsnog gelegen heid geven zich daarover uit te spre ken. Red.) ""^BUITENLAND DE A.S. VERKIEZINGEN IN DUITSCHLAND. In een onderhoud met Legien, den voorzitter van het bestuur der Duitsche vakvereenigingen, heeft deze aangaan de de a.s. verkiezingen in Duitschland verklaard, dat, indien gedurende den tijd, die nog verloopen moest, geen on verwachte gebeurtenissen plaats von den, de meerderheidssocialisten waar schijnlijk niet op noemenswaardige ver hezen behoefden te rekenen. Mochten zij eenige zetels verliezen aan de links radicalen, dan zou dit door de winst op het plattelan weder worden goedge maakt. De houding der vakvereenigingen tegenover den rijksweer werd bepaald door de volgende eischen Republi- keinsch gezinde officieren, afschaffing van het tot nog toe gevolgde systeem volgens hetwelk manschappen, die re- publikeinsch gezind waren, steeds wer den achteraf gesteld. Een actie der vak vereenigingen tot het afdwingen van een meer volkomen en snellere door voering der te Bielefeld genomen be sluiten, lag niet in het voornemen daar de overeenkomst van Bielefeld door de regeering tot nu toe over het algemeen was gehouden. De vakvereenigingen zien echter in de bewapening der ar beiders den besten waarborg tegen de reactie. De eisch tot eenzijdige bewape ning der arbeiders moest momenteel niet geschieden, daar hij in strijd zou zijn met de overeenkomsten met de burgerlijke partijen. De vorming van plaatselijke weerbaarheidscorpsen (Ortswehre) zou moeten geschieden onder controle der georganiseerde ar beiders. Aangaande den toestand in het Roergebied geloofde Legien, dat voor- loopig niet gevreesd behoefde te wor den voor aanslagen der linksradicalen. DE VOLKSSTEMMING OVER DEN VOLKENBOND. Het besluit der Zwitsersche Kamer ten gunste van toetreding tot den Vol kenbond is naar uit Gcnéve wordt gemeld bij volksstemming goedge keurd met een meerderheid van onge veer 90,000 stemmen. Het totaal uitge brachte stemmen is 730.000. De can- tonaie meerderheid, die vereischt wordt door de Grondwet, is eveneens verkre gen. Veel tegenstand werd geboden in Midden- en Oost-Zwitserland, maar in de Franschsprekende cantons stemde de bevolking bijna algemeen ten gunste van de toetreding en vooral in Genêve en Lausanne gaf de stemming aanlei ding tot groote patriottische betoogin gen. ERNSTIGE TOESTAND IN IERLAND. Er worden weer nieuwe wandaden uit Ierland gemeld. Te Limerick is de klerk Dalton van de gasfabriek, die een actief aandeel heeft-genomen in de ver kiezingen van de Valera en graaf Plun- kett en een vooraanstaand lid van de Sinn Fein-organisatie is geweest, op straat aangevallen door een troep van 7 a 9 man, die a bout portant revolvers op hem afschoten. De eerste laag trof hem al. Toen hij op den grond lag en zijn hoofd nog ophief, werden er weer schoten op hem gelost. Een meisje van 6 jaar, dat toevallig in de vuurlijn kwam, werd in het been getroffen. De moordenaars ontsnapten in een zij straat. Binnen een paar dagen zal de krijgswet in Ierland worden afgekon digd. Een groote macht aan troepen steekt de lersche zee over om de politie te steunen. Dit is het voornaamste re sultaat van de jongste conferentie van sir Nevil Macraedv en lord French met het kabinet. EEN VLIEGTUIG VOOR KONING ALBERT. De bekende Engelsche vliegtuigen- iabriek Handley Page Ltd. heeft aan koning Albert een prachtig vliegtuig aangeboden, voorzien van een Rolls- Royce-motor van 275 paardekracht. Majoor Humphrey, die de machine overbracht, legde den afstand Londen- Brussel af in 1 uur 45 minuten. Bij de aanbieding der machine zeide de ma joor, dat de Britsche-vliegindustrie zeer veel aan den koning verplicht was, ooor zijn gebruik maken van het vlieg tuig als verkeersmiddel. Op verlangen van den koning zullen er gvootere benzine-reservoirs en dub bele ontsteking aan de machine worden aangebracht. Een felle uitslaande brand heeft Zondagmiddag de groote schapen- ledcffabriek, vellenblooterij en wolwas- scherij der firma F. PesersVerbunt, aan de Van Bijlandtstraat te Tilburg voor een groot gedeelte in asch gelegd. J-irca 2 uur werd de brand bemerkt en "middellijk stelde men pogingen in het erk om brandweer te requireeren. De meer dan erbarmelijke telefoon-rege ling, waardoor des Zondagsmiddags geen gesprekken kunnen worden ge voerd, maakte aanvankelijk ieder con tact met politie en brandweer onmoge lijk. Toen de brandweer eindelijk met beperkt materiaal ter plaatse ver scheen, stond de houten bovenbouw der looierij reeds in lichte laaie. Tot over maat van .ramp gaf de waterleiding geen voldoende drukking, zoodat op onvoldoende wijze met 't blusschings- werk kon worden begonnen. in een minimum van tijd was de looierij, een gebouw van drie verdie pingen hoog, en meer dan 40 M. lang, waarin een groote voorraad brandende stoffen, een vuurzee en viel aan bius- schen niet meer te denken. De kostbare machines der drooginrichting stortten met donderend geraas van- de verdie pingen naar beneden en een zeer groote hoeveelheid ruw materiaal en afgewerk te goederen werd een prooi der vlam men. In korten tijd was de gansche looierij, die vijf jaar geleden werd gebouwd, ge heel uitgebrand. Met vereende krachten beproefde men de kantoren, de aangrenzende gebou wen, ketelhuis en machinekamers te be houden, waarin men, dank zij den wind, die den vuurgloed van deze gebouwen afdreefj gelukkig slaagde. Had de wind echter in de richting gestaan der vlak nabij gelegen fabriek der firma B. Pes- sers, dan was de ramp niet te overzien geweest, omdat hier voor de ontvet- tingsinrichting dezer fabriek een voor raad benzine lag opgeslagen van naar schatting 30.000 liter. Omtrent de oor zaak van den brand tast men volkomen in 't duister. Des morgens was nog een der wakers op inspectie geweest, zon der iets van brandlucht te bespeuren. De schade, die nog niet kon worden vastgesteld, is aanzienlijk en wordt door verzekering op beurspolis gedekt. Het bedrijf zal geruime» tijd gedeel telijk moeten worden stopgezet. Gistermiddag is bij het schoonma ken van een zinkput bij een photograaf aan de Nassauiaan te Hilversum een droevig ongeluk gebeurd, dat een menschenleven heeft gekost. De 39-ja- rige gemeentewerkman H. van Santen bevond zich in den put, toen d.e werkman J. Jongerden, die buiten be zig was, bemerkte, dat zijn kameraad bewusteloos was geraakt door de uit den put stijgende dampen. Hij sprong direct naar beneden, doch viel boven op zijn makker en verloor eveneens da delijk het bewustzijn. De bewoner van het perceel, die het ongeval bemerkte, waarschuwde direct den reinigings dienst, die eenige oogenblikken daarna met hulpmateriaal ter plaatse ver scheen. Een derde gemeente-werkman werd aan een reddingsgordel gebonden, doch boven den put gekomen, geraakte ook deze bewusteloos, waardoor men hem al dadelijk" weer moest ophalen. Toen bood een vierde zich aan, een in de nabijheid staande arbeider, die met een zakdoek met eau de cologne voor den mond, aan een reddingsgordel naar beneden werd gelaten. Dezen gelukte het eindelijk de beide mannen naar bo ven te halen, waarvoor het nog noodig was geweest de opening van den put te verwijden. De doktoren Stoel en Stie- ler waren dra ter plaatse en slaagden er in Jongerden weder bij te brengen, waarna hij naar de R. K. Ziekenveree- pleging werd overgebracht. Voor Van Santen was het heiaas te laat en de doktoren konden bij hem niet anders doen dan den dood constateeren. Hij laat nog drie jeugdige kinderen achter. Een 33-jarige man te Rotterdam was Zaterdagmiddag uitgegaan om voeder voor zijn konijnen te zoeken. Toen hij des avonds nog niet terug was vermoedde men een ongeluk, daar de man een toevallijder was. Zijn twee broeders gingen op zoek en vonden te 12 uur des nachts het lijk van den ver miste in een sloot aan den Westvarke- noordschendijk. Vermoedelijk heeft de ongelukkige zich te dicht aan den wa terkant begeven, is in de sloot geraakt en in den modder weggezakt. Te Haaksbergen is een éénjarig kindje in een pot met melk gevallen en verdron ken. Zaterdagnacht is een 24-jarige man te Voorburg door gasverstikking om het leven gekomen. Men vermoedt dat hij de gaskraan niet behoorlijk had gesloten, waardoor de badkamer met gas gevuld werd. - De heer B. te Mid- delharnis, had het ongeluk om met zijn rechterhand tusschen de zaagmachine te geraken, waardoor een groot gedeel te van zijn hand werd afgezaagd. Een 11-jarig meisje te Strijen, is toen ze per fiets een zwaarbeladen boeren kar wilde voorbij rijden, onder het voertuig geraakt. De dood trad onmid dellijk in. Te Mensingeweer (Gron.) is een 83-jarige winkelier die kroos uit een sloot wilde pakken, voorover ge stort en verdronken. Te Heerlen is gisterenmorgen een Amerikaan tenge volge van overmatig gebruik-van sterke drank plotseling overleden. Zondag middag is een 6-jarig jongetje van een koperslager te Lemmer in een kalkput gestikt. Te Neer (Limb.) is Zondag een landbouwer, die zou deelnemen aan het koningsvogelschieten der schutterij, bij het neerhalen van den schiethoorn, die middendoor brak. door het neerval lend gedeelte gedood. Tegen een reeds beiaard keur meester aan het openbaar slachthuis te Leiden is proces verbaal opgemaakt, terwijl hij voorloopig' in zijn betrekking is geschorst wegens het plegen van frauduleuze handelingen in dienstbe trekking. Hij zou nl. vee en vleesch hebben afgekeurd, terwijl het goed was en ook aan de eigenaar-slagers hebben teruggegeven, om op deze wijze de ver- zegeringsgelden te verkrijgen. Of hij hiermede in samenwerking met de be trokken slagers hanndelde of geheel op eigen risico, zal een nader onderzoek moeten leeren. De zaak is in handen der politie, terwijl Burg. en Weth. van Leiden zullen beslissen of de man al of niet uit zijn betrekking moet worden ontslagen. De politie te Bloemendaal heeft te Amsterdam aangehouden een dienstbo de, de moeder van het onlangs gevon den kinderlijkje in de Houtvaart onder Aardenhout. Het lijkje werd gevonden met verbrijzelden schedel. Later is ge bleken, dat het aangehouden meisje te Amsterdam diende. Zij verklaarde uit wanhoop tot de daad gekomen te zijn, omdat haar verloofde naar Amerika vertrokken was. Het kind was in een koffer gepakt en in eenjcast gezet. Het meisje verklaarde niet te weten, of het kind geleefd had. Eenige dagen later mocht zij een dag naar buiten, naar Zandvoort. Onderweg heeft zij het lijkje toen ongemerkt uit de tram in een sloot geworpen. Het meisje is ter observatie in het Diaconessenhuis te Haarlem opgeno men. Gisterenmiddag reed een open automobiel op de Keizersgracht bij de Leliegracht te Amsterdam, welke daar om wilde draaien, omdat de straat er opengebroken is, achteruit het water in. De vier heeren en een kind, die er in zaten, geraakten te .water. Stratenma kers en schippers brachten hen spoedig op het droge. Het gemeentelijk reddingstoeste! haalde de auto weer boven. Het onge val, dat dus gelukkig goed is afgeloo- pen, had honderden nieuwsgierigen doen toestroomen. Te Purmerend ging Zondagmor gen een winkelierster even een bood schap doen bij een slager, die eenige huizen verdei' woonde. Zij liet echter de winkel- en huisdeuren open. Bij haar terugkomst bleek, dat uit een kast in de woonkamer een bedrag aan geld van 500 was ontvreemd. Men vermoedt, dat hier bekenden in het spel waren, die door de achterdeur zijn binnengeko men. Gisteren in den vooravond hebben een paar dronken zeelieden de buurt tusschen Heke'lveld en Martelaarsgracht te Amsterdam in opschudding gebracht; Toen eenige politieagenten den ergsten belhamel wilden arresteeren verzette het publiek zich daartegen. Er werd opge drongen en met steenen naar de poiitie gegooid, zoodat deze van de revolvers moest gebruik maken en een paar scho- j ten in de lucht lossen. Toen ook dit niet hielp en er inmiddels versterking was aangerukt weiden eenige malen charges gemaakt, waarbij gevoelige klappen vielen. Tenslotte gelukte het toch den arrestant naar een politiebureau te brengen. Zaterdagnacht is in een huis aan het Frankenslag te 's-Gravenhage inge broken. Een buurman hoorde onraad en spoedde zicli met een geladen revol ver naar beneden. Daar diens echtge- noote haar emotie over de lugubere nachtelijke gebeurtenis niet kon be dwingen, hebben de dieven vermoede lijk begrepen, dat er voor hen gevaar dreigde. Ze zijn gevlucht en hebben in hun angst voor ontdekking hun buit een zak met at het zilver, dat ze had den bijeengegaard in den tuin ach tergelaten. Ook verloren ze hun be- drijfsmaterialen, waaronder een jon gens-handschoen. De bezoekers had den overigens hun maatregelen wel goed getroffen, fn het salon werd een hark gevonden waarmede de voetspo ren op het tapijt waren uitgewischt. De poiitie heelt niets ontdekt en de bewa kers van den nachtveiligheidsdienst hebben blijkbaar geen onraad bespeurd. Deze soort inbraken doet ons vragen, of het niet overweging verdient, dat de politie des nachts in burgerkleeding surveilleert en niet fietst zonder licht. Dc helmen, glimmende knoopen, zoowel als de lichtlooze fietsen zijn voor den „man op den uitkijk", gewaardeerde aanwijzingen, dat er onraad is en hun waarschuwing is oorzaak, dat de hee ren zich bijna zonder uitzondering tij dig in veiligheid kunnen brengen, aldus merkt „het Vad." op. De Engelsche politie waarschuwt den reizigers, die van of naar het vaste land reizen, de meeste zorg te dragen voor hun bagage, omdat er reeds voor ettelijke duizenden ponden is gestolen door een wijdvertakte en talrijke die venbende, die gekleed in den uniform van spoorwegbeambte of stationskruier, de groote stations van het vasteland en Engeland als terrein hunner misdadige praktijken hebben gekozen. De „Evening News" verhaalt, dat de meest ervaren transportassuradeurs zich niet kunnen herinneren, dat de ba gagediefstallen ooit zulk een afmeting hebben aangenomen, als in den laatsten tijd het geval is. Vooral de reizigers, die van Parijs naar Londen, of omgekeerd, reizen, moeten het ontgelden. De politie is er reeds in geslaagd, niet minder dan 1500 spoorwegbeambten van verschil lende nationaliteit in hechtenis te ne men, doch er is nog nauwelijks eenige verbetering in den heerschenden wan toestand te bemerken. Een Londensclte wijnfirma is in de laatste maanden reeds voor 1600 aan wijn kwijt geraakt, die haar vanuit Duitscliiand en Frankrijk werd toege zonden. Wel kwamen de kisten in zijn bezit, doch de wijn was door de dieven vervangen door steenen en vuilnis, zoo dat het gewicht hetzelfde was als stond aangegeven. Een andere firma, die een groote zending messen uit de Belgische indu striestreek toegestuurd kreeg, ontving een zending briketten, die waarschijnlijk uit Luik afkomstig waren. Een hande laar in babykleeren ten slotte werd ver blijd met eenige koffers steenslag en kolengruis. Een waar leger van politiepersoneel en detectives speurt ijverig de verscril- lende stations na, doch desondanks blijven tal van goederen op de meest geheimzinnige wijze verdwijnen V/at er in Duitschland niettegen staande de algeineene verarming van het volk zooal aan luxe besteed wordt, bleek o.m. bij een proces wegens be lasting-ontduiking tegen den bezitter van een melksalon te Keulen, die in één jaar 2J4 millioen mark had omgezet en daarbij 700,000 mark verdiende. Door bevoegde zijde werd te Dort mund berekend, dat sommige eigenaren van groote zalen, waar publieke ver makelijkheden werden gehouden, op enkele Zondagen tot 20.000 mark werd verdiend. De Franse lie koningin der schoonheid. Agnes Sou- ret is met een meerderheid van 50.000 stemmen tot de schoonste vrouw van Frankrijk uitgeroepen. Ze is 18 jaar oud, werd geboren te Bayonne in de Pyreneeën en woont thans te Biaritz. Er waren duizenden portretten inge komen van vrouwen, die meenden de schoonste vrouw des lands te zijn. Uit dit reuzen-aantal werden er 2000 uit gekozen, die zich aan de uitspraak van een jury hadden te onderwerpen. Deze jury bracht het aantal deelneemsters terug op 49. Agnes Souret kreeg toen 114.000 stemmen en Lucienne Bernard, een Parisienne, die na haar het hoogste aantal stemmen verwierf, kreeg er 66.019. Vrijdag staakten ruim 3000 kap persbedienden te Berlijn. Hun eisch is loonsverhooging tot 180 en 190 mark per week, bovendien eischen zij volle dige Zondagsrust. De Berlijners zullen echter niet ongeschoren blijven, want de' stakers besloten het publiek voor niets te helpen. Zij zullen in 40 lokalen ter beschikking van het publiek staan, in de groote fabrieken worden voor de nrbeiders kostelooze scheergelegenhe- den. ingericht. Een dre'dubbele roof moord. In den nacht van 7 April heeft in het Serdangsche, aldus meldt de „Deli Courant", in de kampong Ser- badjadi, een gruwelijke roofmoord plaats gehad, waarvan drie personen het slachtoffer zijn geworden. Een weggeloopen contractant van de onderneming Serbadjadi had gezien dat een Bataksche familie over een groote hoeveelheid padi .beschikte, waardoor het plan bij hem ontstond om die padi te stelen. Hij wist zes medekoelies over te halen de padi te stelen en met zijn zevenen drongen zij in den nacht de armoedige woning binnen. Zij bonden de bewoners, een vrouw en twee man nen, voor dat zij aan verzet tegen de overmacht konden denken, de handen en hingen hen aan een balk van het huis op, zoodat zij met de teenen nog even den grond konden beroeren. Ver volgens verbrandden zij hen het gezicht waardoor de dood waarschijnlijk spoe dig. doch na vreeselijk lijden, moet zijn ingetreden. Toen gingen zij er met ze ven zakken padi van door. De politie te Loeboeq Pakam, gewaarschuwd, stelde ter plaatse een onderzoek in en arres teerde zeven personen, van wié vier reeds volmonig bekend hebben. De 3 overigen bleven nog ontkennen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK ROERMOND. Nabij Belfeld is een auto van de fabriek Steel hedennacht legen een boom gereden. De chauffeur is zonder toestemming uitgereden. Drie inzittenden zijn gedood en drie gewond. DIVIDEND NEDERLANDSCHE BANK. AMSTERDAM. Het dividend van de Nederlandsche Bank is vastgesteld op 129 gulden, tegen vorig jaar op 207 gulden. DE MOORD OP KORPORAAL VOS. ARNHEM. Albert Smit, de moorde naar van korporaal Vos, is veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf. DE EX-KEIZER EN EX-KROONPRINS. Op vragen van den heer Schaper be treffende het besteden van gelden uit 's rijks schatkist ten behoeve van den voormaligen Duitschen keizer en den gewezen kroonprins, heeft de minister van binnenlandsche zaken geantwoord: 1. Ten behoeve van den ex-keizer is uit 's rijks schatkist nimmer eenig geld besteed voor bestemming als in deze vraag bedoeld. Met betrekking tot den ex-kroonprins geldt hetzelfde voor zoo veel levens- of genotmiddelen aangaat. Daarentegen is te zijnen behoeve op uiterst bescheiden schaal een woning op het eiland Wieringen ten laste van 's lands kas beschikbaar gesteld en in gericht. Op ontvangst van gasten is daarbij niet gerekend. 2. in totaal is uit hoofde als sub 1 bedoeld ten behoeve van den ex-kroon prins 14,501.9854 uitgegeven. Het ligt in de bedoeling, zoolang de bestaande toestand voortduurt, op denzelfden voef voort te gaan met dergelijke uitgaven. GEPENSIONNEERD SPOORWEG PERSONEEL. De heer H. G. M. Hermans heeft aan den minister van waterstaat de volgen de vragen gericht Is de minister bereid te bevorderen, dat aan gepensionneerden bij de Ned. spoorwegen, die in zeer moeilijke om standigheden verkeeren, zoodra moge lijk wordt toegekend een pensioenver- hooging, gelijk aan die, welke gepen- sionneerde burgerlijke ambtenaren zul len ontvangen Indien om administratieve of andere redenen de uitbetaling van deze pensi- oensverhooging nog geruimen tijd zou uitblijven, wenscht de minister dan te bevorderen, dat vooraf althans een deet van deze verhooging onverwijld wordt uitbetaald ONTRUIMING DUITSCHE STEDEN. BERLIJN. (V. D.) Aangaande de ont ruiming der Mainsteden wordt nog ge meld, dat de Fransche troepen om 9 uur v.m. uit Frankfort, Homburg en Hanau waren vertrokken. Het vertrek uit Frankfort was aan de bevolking be- j kend gemaakt door een proclamatie j van den generaal Degoutte „De Fran- i schen houden hun woord." i Overal had het vertrek in de grootste kalmte, zonder eenig incident plaats, i De gestelde gijzelaars zijn teruggege- j ven. alsmede .de waarborgsom van 1 j millioen mark. Darmstadt is eveneens t ontruimd. DUITSCHE NOTA AAN DE ENTENTE I BERLIJN. (V. D.) De Duitsche re- I geering heeft een protestnota tot de Entente gericht, wegens de invoering van de Deensche kroon als standaard- munt in de eerste Sieeswijksche zone. De motie wijst er op, dat het muntrecht 1 zoolang de eerste zone niet definitief aan Denemarken is toegewezen, onder de Duitsche souvereiniteitsrechten valt. DE REVOLUTIE IN MEXICO. Naar de „Times" uit New-York ver- neemt, is Catranza, nadat hij het voor- j stel van Obrcgon om zich over te geven i had afgewezen, op de vlucht naar de bergen van den staat Oaxaca. Zijn strijdkrachten, welke tot 2000 man ge slonken waren, leden zware verliezen in een gevecht van zes uren, dat hij i Zaterdag te Algibes heeft geleverd. Aan het hoofd van 1000 man brak hij ten slotte door de linies der opstandelingen i heen. Men denkt, dat hij de wijk geno- men heeft in het bergachtige land ten oosten van Puebla. j In het gevecht dat aan zijn vlucht j voorafging, verloor Carranza 900 man I en werden generaal Manuel Dieguez, i zijn opperbevelhebber, en generaal Se- j bastiaan Allende, het hoofd van zijn j staf, gevangen genomen. Twee revo lutionaire generaals sneuvelden. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Llovd. „Gorontalo" (thuisreis) 14 Mei van Padang. „Kediri" van Buenos-Avres naar Rotter dam, pass. 13 Mei n.m. Fernando No- ronha. Gar set" (thuisreis) pass. 15 Mei v.m. Point de Galle. „Menado" (thuisreis) 15 Mei van Suez. „Djeniber" (uitreis) 16 Mei v.m. 5 uur van Southampton. „Djocja" van Java naar Marseille, 13 Mei van Colombo. „Sindoro" (uitreis) pass. 16 Mei 1.30 uur v.m. Dungeness. HollandAmerika Lijn. „Sommelsdijk" van New-York naar Java, 15 Mei van Alexandrië. „Noordam" 15 Mei van Rotterdam te New-York. Nieuw-Amsterdam" van Rotterdam naar New-York. 14 Mei n.m. 9 uur van Lizard. „Zuiderdijk" 14 Mei van Vera Cruz naar New-Orleans. „Gorredijk" 11 Mei van Rotterdam te Port Tampa. JavaNew-York Lijn. „Samaranda" 14 Mei van Batavia naar New-York. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Prins der Nederlanden" 17 Af ei van Java te Amsterdam. „Grotius" (uitreis) 16 Afei te Port Said. „Jan Pieterszoon Coen" (uitreis) 16 Mei te Southampton. „Lombok" (uitreis) pass. 14 Mei Perim. Batjan" (uitreis) pass. 16 Afei Dungeness. „Sumatra" 15 Afei van Colon naar Iquique. „Kambangau" f5 Mei van Rotterdam te Newport News. „Billiton" (thuisreis) pass. 15 Mei Perim. „Celebes" 12 Mei van Genua te Garrucha. Kon. Hollandsche Lloyd. „Gelria" (uitreis) 13 Afei te Las Palnias. „Hollandia" (uitreis) 11 Mei van Santos. Kon. West-lnd. Maildienst. „Crynssen" van Amsterdam naar W'est- Indië, pass. 6 Mei de Azor-Eilanden. MARKTBERICHTEN. Viissingen, 18 Mei 1920. Op de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen be steed -. Spinazie 16 a 23!4 ct. peen 1054 a 11 ct. kruisbessen 21 Va a 24 ct„ alles per K.G. bloemkool 5754 a 71>/2 ct. kropsla 2'/j a 7V) ct. kip'eieren 1054 ct. eend eieren 11 Vi ct. komkommers 1354 a 15 ct., alles per stuk rabarber 16J4 a 19JA

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3