De Huwelijksdag I920 DÏNSD4G IS MEL TjEMEENTEBESTUUR FEUILLETON binnenUÏÏT^ No* 116 VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIE PRIJS yan i4 regels 1.voor 'iedere regel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames '48 cent per regel Dienstaanbiedingen en 'dienstaanvragen van i5 regels 50 centiedere regel meer 12 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.30. Week-abon- nementen 15 cent." Afzonderlijke nummers 4 cent. MILITIE. Zitting van den Keuringsraad. De Burgemeester der gemeente Vlissin gen maakt bekend, dat de Keuringsraad voor de ingeschrevenen voor de militie, lichting 1921, dezer gemeente zitting zal houden te Vlissingen, in het Distributiege bouw, Wilhelminastraat, volgens alphabe- tisch register op Dinsdag den 6 Juli 1920, des voormid dags te 10 uur van 1 tot en met 35 op Dinsdag den 6 Juli 1920, des namid dags te 1.30 uur van 36 tot en met 66 op Woensdag den 7 Juli 1920, des voor middags te 10 uur van 67 tot en met 108 op Woensdag den 7 Juli 1920, des na middags te 1.30 uur van 109 tot en met 142; op Donderdag den 8 Juli 1920, des voor middags te 10 uur van 143 tot en met 182; op Donderdag den 8 Juli 1920, des na middags te 1.30 uur van 183 tot en met 205 op Vrijdag den 9 Juli 1920, des voor middags 10 uur voor de overigen. Taak van den Keuringsraad. Behalve in de hierna te noemen uitzon deringsgevallen geschieden voor den Keu ringsraad de meting en het geneeskundig onderzoek naar de geschiktheid voor den dienst. Ongeschikt voor den dienst worden ge acht lo, zij, die kleiner zijn dan 1.55 M. 2o, zij, die lijden aan of behept zijn met een der ziekten of gebreken, vermeld op eene bij Kon. besluit vastgestelde lijst. Alleen zij, die bij de meting blijken de vereischte lichaamslengte te bezitten, wor den onderworpen aan het geneeskundig on derzoek. De uitspraken van den keuringsraad wor den in het openbaar medegedeeld. Wie voor den Keuringsraad moeten ver schijnen. Voor den Keuringsraad moet in het al gemeen verschijnen ieder ingeschrevene, die niet bij onherroepelijk geworden uit spraak van den dienst voorgoed of tijde- lijk vrijgesteld dan wel voorgoed of voor- /oopig uitgesloten is. Onherroepelijk is een uitspraak tot vrijstelling of uitsluiting eerst, wanneer tegen de uitspraak geen bezwaar ingebracht of beroep ingesteld is binnen den daarvoor bij de wet gestelden termijn of de uitspraak bij de eindbeslissing is ge handhaafd. Hij, die voor den Keuringsraad moet ver schijnen, is verplicht zich aldaar aan een onderzoek naar zijn lichaamslengte en, zoo noodig, aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen. Hij kan echter aan den Commissaris der Koningin in de provincie het verzoek doen om het onderzoek voor een anderen Keuringsraad te ondergaan. Dit verzoek kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzonden worden. Het staat den ingeschrevene vrij bij de keuring een geneeskundige verklaring om trent de lichaamsgesteldheid over te leg gen, opdat de keurende geneesheeren daarmede rekening kunnen houden. Wie niet voor den Keuringsraad be hoeven te verschijnen. Voor den Keuringsraad behoeven niet te verschijnen de ingeschrevenen, die in vrij- wiligen militairen dienst zijn. en verder lo. die doen blijken door ziekte of gebre ken tot die verschijning buiten staat te zijn; (Naar het Engelsch) Door M. HELLEMA. 35) „Misschien", herhaalde Daura. Maar in haar hart voegde zij er bij „Neen, hij moet nog niet weer tot zijn bewust zijn komen tenzij er iets gebeurd is met den man in de zwarte Bretonsche kamer." „Je doet het best van morgen maar zoovele van je juweelen te dragen, als je onder je blouse kunt bergen", ging zij voort tot Nira, „en dan zal ik ze in den loop van den dag alle opbergen in die veilige plaats, welke ik bedacht heb. Maar dat kan ik eerst later doen." Zij hielp haar zuster bij het kleeden, en Hamar was reeds lang begonnen 'het zijn muziek, eer de beide meisjes klaar waren. Daura verlangde naar het <och weer gevreesde oogenblik, dat zij eindelijk zou weten, hoe Robert Troy den nacht had doorgebracht. Het raad sel van het groene leeren kistje en de oplossing hiervan was van minder be lang dan dit. Inderdaad had ze voor het oogenblik dit geval geheel vergeten of hjdelijk uit hare gedachten gebannen. z°° trad zij de groote vestibule binnen, waarheen zij, die vroeg waren opge- S z'ch dikwijls begaven vóór het 0*^bijt, om brieven en couranten te le- De hier bedoelde ingeschrevenen wor den onderzocht op de plaats, waar zij zich bevinden, mits deze binnen het Rijk gele gen is zij zijn verplicht zich aan dit on derzoek te onderwerpen. 2o. die zich in verzekerde bewaring be vinden of die verpleegd worden in een rijkswerkinrichting, een rijksopvoedingsge sticht of een tuchtschool Voor het onderzoek van deze categorie van ingeschrevenen gelden dezelfde bepa lingen als voor de categorie onder le. ver meld. 3o. die verpleegd worden in een krank zinnigen-, idioten-, doofstommen- of bin den gesticht Voor deze ingeschrevenen wordt door de bestuurders der gestichten eene geneeskun dige verklaring overgelegd. 4o. die hun beroep maken van de bniten- landsche zeevaart of van de zeevisscherij buitenslands Deze ingeschrevenen kunnen, zoo zij keuring wenschen, zich hetzij voor den Keu ringsraad aan het onderzoek onderwerpen, hetzij vóór 16 Mei tot 't ondergaan van dit onderzoek aanmelden bij den Plaatselijke- of Garnizoenscommandant in een garni zoen te hunner keuze, waar een officier van gezondheid is, of bij den Commandant der Afdeeling Mariniers te Rotterdam. Bij deze aanmelding, die op een werkdag des voor- middags negen uur moet geschieden, moet de ingeschrevene zijn bewijs van inschrij ving voor de militie medebrengen en ten genoegen van den Commandant aantoo- nen, dat hij een beroep als hierbedoeld uitoefent. Ten minste één dag vóór de aanmelding moet de aanvrage om keuring- aan den Commandant hetzij schriftelijk, hetzij mondeling worden gedaan. 5o. die woonplaats hebben of verblijf houden in het buitenland. Deze ingeschrevenen kunnen niettemin, zoo zij keuring wenschen, zich bij den Keuringsraad aan het onderzoek onder werpen. Zij. kunnen bovendien op de hier- voren aangegeven wijze verzoeken om het onderzoek voor een anderen Keuringsraad te ondergaan. Voor zooveel deze ingeschrevenen echter door ziekte of gebreken buiten staat zijn voor den Keuringsraad te verschijnen, kun nen zij volstaan met bij den Keuringsraad vóór de sluiting zijner zitting in te zenden eene na 1 Mei afgegeven verklaring, waar uit blijkt a. dat de ingeschrevene met ge slachtsnaam, voornamen en leeftijd aan te ■duiden wegens ziekte of gebreken buiten staat is voor den Keuringsraad te verschij nen b. dat de ingeschrevene door hen, die de verklaring hebben afgegeven, ongeschikt voor den dienst wordt geoordeeldp c. de aard en de graad van de ziekte of van het gebrek,- op grond waarvan de on geschiktheid aanwezig wordt geacht, zoo mede de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Deze verklaring moet de onderteekening dragen van twee geneeskundigen, die ter plaatse van afgifte bevoegd zijn tot uit oefening van de genees- en heelkunde. In de Nederlandsche koloniën mag de verkla ring door enkel dokters-djawa echter al leen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse geen ander geneeskundige 's, en mag zij door een dokter-djawa met een an der geneeskundige alleen dan worden af gegeven, wanneer ter plaatse niet meer dan één ander geneeskundige is. De hand- teekeningen van hen, die de verklaring hebben afgegeven, mosten behoorlijk voor echt zijn verklaard, onder bijvoeging, cat zij, door wie de handtcekenmgcn zijn ge steld, ter plaatse bevoegd zijn tot uitoefe ning van de genees- en heelkunde, dan wel dokter-djawa zijn Zoo het stuk is o:idei- teekend door dokters-clpv/a of mede cn-' derteekend door een dokter-djawa, moet bovendien blijken welk van de hièrvoren bedoelde gevallen aanwezig is. Strafbepalingen. De ingeschrevene.» die verplicht is voor den Keuringsraad te verschijnen en niet op de daarvoor aangewezen plaats of tijd verschijnt, of die, aldaa; verschenen zijn de, zich niet aan de meting of aan liet ge- zen. Daura hoopte, dat Troy er zou zijn want hij scheen niet iemand, die lang in bed zou willen liggen. „Als er niets gebeurd is, zal hij wel vroeg wakker worden", dacht zij. „Mis schien is hij gaan wandelen, om zijn hart tegen ons te verharden." En zij verhardde haar eigen hart tegen hem en toch beving haar plotseling een gevoel van angst, toen zij zag, dat Troy niet in de vestibule was. Het ontbijt op Dunulm heette om negen uur te beginnen, maar Lord Gor- me ontbeet in zijn kamer, en het stond iederen gast vrij weg te blijven, als hij dat verkoos. Misschien zocht Daura zich gerust te stellen voelde Troy zich nog verlegen in tegenwoordigheid van beschaafde vreemdelingen, en wil de liever alleen eten. Zij zou nog een poosje wachten en dan stilletjes den ouden Douglas gaan vragen, of Troy ook bevelen had gegeven omtrent zijn ontbijt. Terwijl zij deed alsof zij een Aber- deensche courant las, kwam Vane Ers- kine de vestibule binnen, een wijsje neuriënde uit een oude ballade, welke zij Alastair den vorigen avond had voorgespeeld. „Goeden morgen zeide zij vroolijk, haar zingen stakend, toen zij Daura zag. „Hoe gaat het met meneer Con way „Het is nog vrijwel hetzelfde", ant woordde Daura, zooals zij van plan was dezelfde vraag steeds weer te be antwoorden. „Nira is nu bij hem. Ik neeskundig onderzoek onderwerpt) alsmede de ingeschrevene, die moet worden onder zocht op de plaats, waar hij tich bevindt, en zich niet onderwerpt aan de meting of het 'geneeskundig o'ndev rek, wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste veer tien dagen ut geldboete van 'ten hoogste honderd vijftig gulden. Pleegt hij het "feil opzettelijk, dan wordt hij gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste twee maan den of geldboete van tën hoogste zeshon derd gulden. Nieuw geneeskundig onderzoek. Een nieuw geneeskundig onderzoek van een ingeschrevene heeft plaats, zoo hei ge voelen van de beide geneeskundigen van den Keuringsraad niet van dezelfde strek king is. 'Het nieuwe onderzoek geschiedt voor den Militieraad, in zijn tweede zitting in Augustus. Overigens kan van een ingeschrevene, omtrent wien door den Keuringsraad uit spraak is gedaan, bij den Militieraad een nieuw geneeskundig onderzoek worden aangevraagd lo. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door zijn vader, moeder, voogd of curator 2o. door elk der overige voor de ge meente ingeschrevenen, Of door zijn vader, moeder, voogd of curator. De aanvrage moet, zoo zij wordt inge diend door een der onder 2o. bedoelde personen, berusten op aannemelijke, in de aanvrage omschreven gronden, en binnen tien dagen, na den dag, waarop de uit spraak van den Keuringsraad in het open baar werd medegedeeld, zijn ingeleverd bij den Burgemeester der gemeente, waar de ingeschrevene, wien het geldt, voor de mi litie is ingeschreven. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Aanvragen, niet ingericht of niet ingele verd op de wijze, hier omschreven, kun nen geen gevolg hebben. Indeeling bij de Zeemilitie of een der korpsen van het leger. De voorzitter van den Keuringsraad ver zamelt tijdens de zitting gegevens omtrent de indeeling. In verband hiermede staat het den inge schrevene vrij alsdan aan dien Voorzitter mede te deelen, of hij zou wenschen te worden bestemd voor de zeemilitie, voor een bereden korps of voor de administratie- troepen en ook aan welk korps of garni zoen liij zich anders gaarne zou zien toe gewezen. Ook kan de ingeschrevene den Voorzitter een schriftelijke verklaring ter hand stellen, ten bewijze, dat hij voor eenig vak of eenigen arbeid bijzondere ge schiktheid bezit. Vlissingen, 17 Mei 1920. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. HINDERWET. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter open bare kennis, dat bij hun besluit van 17 Mei 1920 aan de N.V. IJscofabriek „Walcheria" te Amsterdam vergunning is verleend tot oprichting van een IJscofabriek, waarin zullen worden geplaatst, één electro-motor van 20 P K., één van 3 P.K. en één van 1 P.K., in perceel kadastraal bekend gemeen te Vlissingen sectie B no. 1233 ged. en 1234 ged., plaatselijk gemerkt Lampsens- straat no. 21. Vlissingen, 17 Mei 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Nederland en België. De Brusselsche correspondent van „de Tel." meldt In tegenstelling met de berichten als zou de Belgische regeering in de kwes tie van de Wielingen hebben voorge steld den status quo te handhaven, meent de „Libre Belgique" te kunnen mededeelen, dat België een oplossing kwam aan de deur en Angus zeide ons, dat er geen verandering was geweest gedurende den nacht. Maar dat is ook alles, wat we de eerste dagen tenminste kunnen verwachten, zegt dokter John. „Zoo, het is gelukkig, dat het niet erger is en wij geen zorg behoeven te hebben", zeide Vane kalm. „Ik heb een hekel .aan zorgen En als je mij niet al te zelfzuchtig vindt nu, ik kan niet nalaten te denken, dat er, voor zoover het mij betreft, toch ook iets goeds uit voorkomt. Vader was van plan mij morgen naar huis te brengen, als de bruiloft gevierd en er niets bijzonders gebeurd was. Er was de een of andere dwaze verplichting een diner van geestelijken. Kan je je iets vervelender voorstellen Hij vond het zijn plicht daar tegenwoordig te zijn, maar nu is het een dringender plicht hier te blijven en het huwelijk van zijn lievelingsnicht in te zegenen. Hij houdt dol veel van Nira, zooals je weet. Daarom blijven wij hier een onbepaalden tijd, tot de bruiloft kan gevierd worden, en ik ben in de wolken, omdat ik gaarne op Skye ben in dezen tijd van het jaar. Vader zegt, dat ik naar de spelen mag gaan kijken en van af de galerij het bal zien. Ik was bang, dat hij het niet goed zou vinden en het mij zelfs kwalijk zou ne men, dat ik wenschte te gaan maar ik heb het hem gisterenavond door Alastair laten vragen. En je weet, dat Alastair overredend en onweerstaan baar kan zijn, nietwaar „Alastair is een beste neef", ant- van de kwestie heeft gecMscht, waarop de Nederlandsche regeering heeft ge antwoord, dat Nederland zich alleen souvercin over deze wateren beschouwt Verder zegt het blad, uit goede bron te vernemen, dat de Belgische regeering besloten heeft, de onderteekening van de Nederlandsch-Belgische ontwerp verdragen uit te stellen, tot een formee- le beslissing is genomen over de prin cipes van deze oplossing. De „Libre Belgique" voegt er aan toe, dat in zekere kringen in het buiten land, waar men België sympathiek is gezind, aan arbitrage wordt gedacht. De brooddistributie. in aansluiting bij reeds verschenen mededeelingen omtrent de maatregelen der regeering inzake de hrooddistribu- tie, kan uit de beste bron nog het vol gende worden gemeld Zoonis bekend is, is de wereldprijs van de bloem den laatsten tijd, zeer sterk gestegen. Terwij! deze thans van rijkswege voor 36 aan de bakkers wordt verstrekt, en de prijs daarvan, werd zij uit Amerika betrokken, zelfs met gevequireerde schepen, op 50 kwam. Nu heeft de regeering nog be langrijke voorraden goedkoope bloem, welke nog voor eenige maanden strek ken. Het is dus in het algemeen belang dat het broodverbruik thans niet plot seling overmatig stijgt, terwijl aan den anderen kant evenzeer de speculatie in bloem moet worden tegengegaan.Werd immers thans de wittebrood-distributie door afschaffing der broodkaarten op geheven, dan zouden de bakkers de goedkoope regeeringsbloem kunnen vasthouden, inplaats van ze tot brood te vywerken, met de bedoeling ze later met groote winst van de hand te zetten Weliswaar is het mogelijk dat na den nieuwen oogst in September of October (en tot zoolang strekt de aanwezige voorraad regeeringsbloem bij behoud van het distributiestelsel) de prijzen der bloem zullen dalen. Maar dit is ten eenenmale onzeker. Nu heeft het gemeentebestuur van Amsterdam den minister van landbouw verzocht, de broodkaarten voor die ge meente te doen vervallen, fn de plaats daarvan zou dan komen een gemeente lijke controle op dezer, voet geregeld dat elke bakker evenveel bloem zou ontvangen als hij in een vorige periode heeft verbruikt. Over dit denkbeeld heeft de minister ook de besturen van andere groote gemeenten geraadpleegd die echter niet bijzonder geneigd ble ken zichzelf met deze controle te be lasten, ook met het oog op de daaraan verbonden kosten. Aangezien intusschen de Amsterdam- sche wethouder, de heer De Miranda, bleef aandringen op het nemen van een proef met bedoeld stelsel, heeft de mi nister het Amsterdamsche gemeentebe stuur gemachtigd, het voor vier weken met dit systeem eens te probeeren. Het gevaar bestaat nu natuurlijk, dat de bakkers te Amsterdam een deel vaq de hun verstrekte bloem achterhouden en tot hun clientèle zeggen wij zijn uit verkocht. Dit is bij het broodkaarten- stelsel niet mogelijk, aangezien de bak kers dan niet meer regeeringsbloem kunnen betrekken dan zij blijkens de door Jien in te leveren bons over de laatste periode tot bipod hebben ver werkt. De Amsterdamsche wethouder deelde deze vrees echter niet. De proef welke thans met zijn stelsel genomen wordt, zal moeten uitwijzen of zijn op vatting gegrond is. Het is echter de vraag, of het mogelijk zal zijn voldoen de controle uit te oefenen op de wijze, woordde Daura kalm, terwijl Vane een blos verwachtte. Zij beantwoordde Va ne's nieuwsgierig onderzoekenden blik niet, maar keek vol belangstelling naar een witte roos, welke het meisje in de hand hield. Daura's belangstelling in de bloem ziende, stak Vane ze met veel drukte door het borduursel van haar dunne zwarte blouse zoo dicht moge lijk bij haar hart. Toen nam zij uit een klein gitten taschje haar zakdoek,waar in een dasspeld was gestoken met een robijnen knop in den vorm van een hart. Met deze speld bevestigde zij de witte roos op haar borst, terwijl Daura met stomme verbazing toezag. Pas gisterenmorgen had zij dat ro bijnen hart als een bloeddruppel op een achtergrond van wit fluweel zien lig gen. Zij wist zeker, dat zij zich niet ver giste, ofschoon ze er maar een vluchti- gen blik op had geworpen. Die speld was een van het dozijn in het laadje van het groene leeren kistje, dat zij George Conway had ontnomen en dat zoo geheimzinnig verdwenen was uit haar latafel, nadat zij het er gisteren haastig had ingeworpen. „Een aardige speld, nietwaar?" vroeg Vane op uitdagenden toon. Daura kon nauwelijks spreken maar het gelukte haar er uit te brengen, daf' ze heel mooi was. Zij wenschte te vra gen, hoe die speid in Vane's bezit kwam, maar kon niet. En zij wist ook, dat haar nicht toch niet de waarheid zou zeggen. Iets in de lichte oogen on der de donker gemaakte wimpers zei waarop de bakkers de hun verstrekte bloem zullen gebruiken. Of overigens dit jaar reeds de gehee le regeeringsbemoeiing met de ver strekking van bloem en meel zal kun nen vervallen, is nog onzeker. Zooals bekend is, komt tegen 15 Augustus de aanvoer van graan, tegen 15 September de aanvoer van bloem vrij, d.w.z. dat dan ook particulieren de grondstoffen zuilen kunnen aanvoeren in de door hen gewenschte hoeveelheden, terwijl dit tot dusverre van regeeringswege ge schiedde. Het is echter de taak van den minister van landbouw ervoor te waken dat in ons land geen broodgebrek heerscht. Mocht derhalve blijken, dat de aanvoeren van particulieren onvol doende zijn, dan zal de regeering blij ven aanvoeren. Een departement van Zeevaart en Visscherij. In de „Vrijzinnig-Democraat" van 15 Mei, kómt onder bovenstaand onder werp een artikel voor, waarin allereerst de totstandkoming van een departe ment van marine wordt toegejuicht, doch waarin verder betoogd wordt, dat alle zaken, die niets met de landsverde diging te maken hebben, buiten het nieuwe departement moeten blijven. Behalve de militaire afdeelingen om vat het departement van marine ook nog andere zaken. Er behoort toe de geheele regeling van het loodswezen en van het betonnings-, bebakenings- en verlichtingswezen. Deze takken van dienst hebben met de oorlogsvloot be trekkelijk zeer weinig uit te staan. Zij zijn integendeel van veel meer gewicht voor de koopvaardij. Is er eigenlijk op zeevaartgebied wel grooter tegenstel ling denkbaar dan tusschen een militair en een loods, vraagt de „Vrijzinnig- Demoeraat". Wie onze gemoedelijke, maar daar om niet minder flinke Hollandsche lood sen kent in hun doen en laten, weet dat zij sterke voorstanders zijn van orde en tucht, maar wars zijn van alles wat naar militair gedoe zweemt. Het loods wezen is er om al wat tot de koopvaar dijvloot behoort, van loodsen te voor zien en zij zelf komen voor een belang rijk deel uit de stuurlieden der koop vaardij voort. Slechts de hoogere func ties bij het loodswezen, de inspecteur en de inspecteurs-generaal komen voort uit de marine-officieren. Wij aarzelen niet aldus het blad juist dit laatste een grooten misstand te noemen. Er zijn er natuurlijk onder die hoogere functionarissen, die hun taak op uitmuntende wijze vervullen en de achting en de sympathie van hun ondergeschikten hebben weten te ver werven. Doch wanneer dat nu en dan gebeurd is, dan lag dai zeker niet aan het feit, dat zij marine-officier geweest zijn, doch zal men eerder kunnen zeg gen, dat zij ondanks hun vroegere offi ciers-loopbaan goede leiders voor het loodswezen zijn gebleken. Dit is echter uitzondering. Dat de toestand zoo is, lig-t natuurlijk niet aan de betrokkenen persoonlijk, doch aan de omstandigheid dat nu eenmaal de officierswerkkring bij de marine en de omgang met het marine personeel van geheel anderen aard zijn dan de verhoudingen bij het loodswe zen. Het is een publiek geheim, hoe de verhoudingen bij het loodswezen vooral zoo slecht zijn tegenwoordig tengevol ge van het optreden van den inspec teur-generaal, die in geen enkel opzicht de tact bezit om met zijn ondergeschik ten om te gaan. Ook in de Kamer is dit reeds verschillende malen van verschil de het meisje, dat Vane een voorwend sel bedacht, om haar bezit van de speld te verklaren, als er naar gevraagd werd, en dat zij daar erg van zou ge nieten. Maar Daura verschafte haar de gelegenheid niet. Zij liet het onderwerp van het robijnen hart varen ofschoon het haar gedachten geheel in de war bracht. Den vorigen avond, toen zij het ver lies van het groene kistje ontdekte en meende, dat er in hare boeken was ge snuffeld, had zij terstond den gewaan- den detective verdacht, die zoo vreemd het verbouwen van Annira genoot. Zij was van plan geweest, Emmons te zeg gen, wat er gebeurd was, alsof ze zijn raad vroeg, en goed op zijn gezicht'te letten en had gehoopt iets uit zijn ant woord of blik te kunnen opmaken. Zij had er zelfs over gedacht, of het niet verstandig zou zijn, dokter Mac Donald te vragen tijdelijk op te houden met zijn drankje, zoodat George weer tot bezin ning zou komen en het verhaal van de komst van den detective en van Anni- ra's geheimen brief kon hooien. Maar dat zou een gevaarlijke proef zijn, want zij had beloofd, dat Troy George eiken dag zou zien en zelfs vaker, als hij wilde. Hij mocht zijn eigen tijd kiezen voor die bezoeken en zijne oogen wa ren te scherp, zijn achterdocht te groot, dan dat hij het bedrog niet zou bemer ken. De eenige hoop, den gevreesden man rustig te houden, was, hem zijn vijand in weerloozen toestand te too- nen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1