SPORT "buitenland GEMENGD NIEUWS gelden ae prijs van 29.65 per 100 KG. af fabriek 4o. dat de in art. 3 der Distribuitewet 1916 bedoele verkoopprijs van regee- ringsmeel voor gemeenten bepaald blijft op 17.-50 per 100 K.G. af fabriek. Het conflict in de bouwvakken. De staking in de bouwvakken, welke Maandag 23 Februari is uitgebroken, is thans opgeheven. Het werk zal morgen bij alle patroons hervat worden. De staking heeft dus 12 weken ge duurd. Wij mogen beide partijen en ook de burgerij wel geluk wenschen dat het conflict eindelijk is opgelost, want de staking heeft door den buitengewoon langen duur voor zeer velen groot na deel opgeleverd. Zaterdagavond gaf de R. K. gemeng de zangvereeniging „St. Ursul" in het Concertgebouw haar aangekondigde uitvoering. Voor de pauze werden een 10-tal zangnummers ten gehoore gebracht, waarvan we in het bijzonder noe men „O, Pepita", dat dan ook door het aanhoudend applaus gebisseerd moest worden. „De Weezenklacht", van den heer Ventevogel, oogstte veei bijval; de sopraan-solo, gezongen met begelei ding van bromstemmen door het koor, werd zeer verdienstelijk uitgevoerd. Ook de overige zangnummers, waarvan een tweetal voor dameskoor, vielen zeer in den smaak. Na de pauze volgde de revue ,,'t Kan me niet Scheien", door den heer Joh. Scheepers. Dat het karakter van deze revue zeer in den smaak viel, bleek wel uit het veelvuldig applaus, dat zelfs onder het spelen niet achterwege bleef. Deze jonge zangvereeniging mag dan ook, al was de zaal slechts matig bezet, met genoegen op dezen welgeslaagden avond terugzien. Vrijdagavond hield de Vereeniging voor Algemeen Geestelijke Ontwikke ling haar jaarvergadering. Uit het jaar verslag bleek, dat het ledental in 1919- 1920 van 106 op 147 steeg, een belang rijke vooruitgang dus, die echter nog niet overeenkomt met hetgeen in dezen van Vlissingen kan worden verwacht. De rekening en verantwoording wees een batig saldo aan, maar weinig klei ner dan dat over liet vorige vereeni- gingsj aar. De commissie van advies, bestaande uit mevr. D. van Raaltevan Raalte, J. Muurling en dr. O. Norei, werd herko zen. In de vacature, die in het bestuur was ontstaan door het vertrek van den heer L. M. Willemse, werd voorzien door de verkiezing van den heer J. Plokhooy. Dat er aan het internationaal tele- graafverkeer nog heel wat mankeert, blijkt wei hier uit, dat een telegram op 6 Mei uit Oostenrijk verzonden, te Mid delburg op 15 Mei werd ontvangen. Daarmede in tegenstelling is, dat op een op 6 Mei uit Middelburg gezonden brief reeds op 15 Mei uit Weenen ant woord werd ontvangen. De muziekuitvoeringen op het Molen water te Middelburg door het Middel- burgsch Muziekkorps, vangen dit jaar aan Vrijdag a.s. en beginnen, evenals vorige jaren, te 8 uur. De gemeenteraad te Tholen heeft in voltallige vergadering, met 6 tegen 5 stemmen besloten tot handhaving der kermis. Met de 5 liberalen stemde het katholieke lid voor het behoud. De anti-rev. wethouder, de heer Goossen, heeft naar aanleiding van dit besluit zijn ontslag genomen ais wet houder, omdat de burgemeester de feestdagen steeds afwezig is en de wet houder de verantwoording niet langer wenscht te dragen. Te Ter Neuzen kunnen eenige leer ling-telefonisten bij den interlocaien te lefoondienst geplaatst worden. Leeftijd van 17 tot 23 jaren. Vereischfen zijn o.a. kennis van aardrijkskunde en van de beginselen van Fransch, Duitseh en Engelsch. Aanmelding en inlichtingen ten tele- graafkantore alhier tot uiterlijk 28 Mei Tusschen St. Nicolaas en Lokeren is een auto, waarin o.a. een dame uit Hulst en haar zoon, die de auto be stuurde, in botsing gekomen met een niet behoorlijk uitwijkende vrachtauto, gekanteld. De vier inzittenden werden bloedig verwond opgenomen, voora! mevr. Wed. Thuijsbaert uit Lokeren was zwaar verwond en wordt voor haar le ven gevreesd. Door de Kon. Luchtvaart Maatschap pij voor Nederland en Koloniën, die he den haar luchtdienst van Engeland naar Holland begint, is de heer B. M. Wij- tenburg alhier aangewezen, om in geval van eventueele noodlandingen op Wal cheren, post en passagiers per auto's naar het naastbijgelegen station te ver- KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Zondagmiddag nam s. H. A. ten Hove, Ned. Herv. predi kant te Ritthem, afscheid van zijn ge meente. Zijn tekst was Ps. 146 6 (laat ste gedeelte) „Die trouwe houdt in eeuwigheid". Aan het eind der gods dienstoefening sprak hij tot den kerke- raad, de kerkvoogden en notabeien, de ringbroeders, den consulent, den burge meester, het hoofd der school, den kos ter, den voorlezer en den organist ver der richtte hij liet woord nog tot dr. J. J. G. Pronk en ten laatste tot de gan- sche gemeente. Namens den kerkeraad en de gemeen te dankte de ouderling P. de Pagter den vertrekkenden predikant, voor alles wat deze voor de gemeente geweest is. Ook sprak nog de consulent ds. A. G. van Willenswaard uit Souburg, die aan de gemeente verzocht ds. ten Hove de ze genbede toe te zingen Ps. 121 4. Het kerkgebouw was meer dan vol het kon alle belangstellenden bijna niet bevatten. Uit Souburg én Vlissingen was ook veel belangstelling. Ds. ten Hove heeft bijna 5 jaren te Ritthem gestaan. Zondag 30 Mei a.s. doet hij zijn intrede te Schoonoord (Drenthe) na bevestigd te zijn door ds. H. Jonker van Middelburg. Te Westkapelie heeft gedurende eenige jaren een afdeeling van Vrijzin nig Hervormden bestaan, die een eigen kerkgebouwtje gesticht had. De belang stelling is echter op den duur te gering gebleken en nu is het gebouwtje ver kocht, de inventaris is aan de Middei- burgsche vereeniging van Vrijzinnig Hervormden geschonken en de op brengst van het gebouw aan de Vrijz. Herv. beweging in den lande. Beroepen bij de Evangelisch Her vormde gemeente te Gent (België) ds. J. de Voogd te 's Heer Arendskerke, voor welk beroep bedankt is door ds. S. R. Hermanides te Kerk-Avezaath. Geref. Kerken. Tweetal te Amsterdam (elfde predikantsplaats) H. Kaaian, te Rotterdam, en J. L. Schouten, te Arn hem. Op de classicale Diaconale Confe rentie van de Classis Axel der Geref. Kerk werd door ds. J. R. Goris van Schoondijke een referaat gehouden over „Zijn de diacenen krachtens hun ambt verplicht bij hun huisbezoek in de ge beden voor te gaan Na een'ge be spreking werd de volgende cenclusie vastgesteld „Dat de voorbede ver plichtend is bij officieel Diaconaal be zoek, zoo dikwijls als dit gevraagd, of volgens omstandigheden dit door de bezoekende broeders noodig wordt ge acht" Een vraag van Zaamslag, of het wenschelijk is op het terrein van de Diaconie de kindertoeslag in toepassing te brengen, werd na breedvoerige be spreking beantwoord met de uitspraak, dat verschillende bezwaren oprijzen te gen zulk een maatstaf en men het abso luut uitgesloten acht kindertoeslag op dat terrein der barmhartigheid toe te passen. R. Kath. Kerk. Onder de geschenken welke ter gelegenheid van het zilveren jubileum als aartsbisschop aan Mgr. H. van de Wetering te Utrecht zullen wor den aangeboden, behoort een automo biel, welke aan den Aartsbisschop de veelvuldige reizen voor liet toedienen van het H. Vormsel en het verrichten van kerkelijke ceremoniën in vaak afge legen parochieën niet weinig zal verge makkelijken. Deze auto zal de jubel- gave zijn der katholieken van Hilver sum, alwaar de jubilaris den 24en Maart 1895 de Bisschopswijding ont ving in de parochiekerk van den H. Vitus. MARINE EN LEGER. Hr. Ms. mijnenveger il alhier is se dert 15 Mei uit dienst gesteld. V O E T B A L. VI. H. B. S.Zeevaartschool 3i Nederlandse!! kampioenschap. Deventer Go AheadM.V.V. 54. ZwitserlandNederland 21. Aan „de Courant" ontieenen wij de volgende bijzonderheden over deze in ternationale ontmoeting De Zwitsers winnen den toss en de gezantschapssecretaris doet den aftrap. Reeds vijf minuten nadat het spel be gonnen is, forceeren de Hollanders een corner, die echter niet door den scheids rechter wordt toegekend. Kort daarop dringen de Hollanders weer naar voren, doch de Zwitsersche keeper weet het gevaar te bezweren. Thans is het de beurt van de Zwitsers om aan te val len Denis verricht zijn werk echter naar behooren. Na eenig heen en weer getrap, krijgt Ruffelse den bal, en pas seert naar Van Diermen. Deze plaatst naar De Natris, die een schot op het doel lost, dat door den paal wordt ge keerd. Na 22 minuten spelen is Mommers genoodzaakt het veld te verlaten. Hij wordt vervangen door Verlegh. Van Dort speelt dan recht-half en Verlegh rechtsbinnen. Onmiddellijk na de hervatting wordt een fraai schot gelost op het Holiand- sche doel, dat door Mac Neiil even fraai gekeerd wordt. Eenige oogenblikken later heeft het spel zich naar de Zwit sersche helft verplaatst. Een ren van De- Natris, strandt op de Zwitsersche ver dediging. Denis verricht eenige malen keurig werk, wanneer de bal al te dicht bij het Hollandsche doel komt, en ook Mac .".■il! biijft uitstekend in vorm. in deze periode is hel spel echter niet biizonder fanatiek. Plotseling krijgt Rufieise den bal, dribbelt naar voren en passeert naar van Diermen. Deze geeft door aan Deetje, die op zijn beurt naar Boelle passeert, die een goed-gericht schot op lifet Zwitsersche doel lost. Een Zwit- sersch been tracht nog tusschenbeide te komen de bal neemt echter een andere richting en De Natris scoort met zijn linkerbeen in den linker-benedenhoek. Na 28 minuten spelen, is de stand 01 voor Holland. Om 4.05 wordt de wedstrijd hervat. Onmiddellijk vallen de Zwitsers ge vaarlijk aan, doch Burging schiet tegen den paal. Dan wordt Boei! op ongeoor loofde wijze door Berger genomen. De scheidsrechter kent een vrijen schop toe. De Natris geeft den bal met een zacht schot naar Ruffelse, die hard schiet tegen eenige Zwitsersche. beenen. Daarop is het weer corner tegen Zwit serland. Deetje schiet, doch de bal wordt weggewerkt. Vervolgens weer twee corners tegen Holland. Na eenige gevaarlijke oogenblikken voor het Hol landsche doel trapt Verwey den bal weer het veld in. Boeli en een Zwitser sche speler worden door den scheids rechter gewaarschuwd. Thans wordt eenige oogenblikken gestopt wegens een kwetsuur van Kramer. Een vrije schop, door Steeman in de nabijheid van het Zwitsersche straf schopgebied genomen, heeft geen re- suijpat. Nogmaals onderneemt Deetje een ren op het Zwitsersche doel. De aanval wordt echter onderbroken door Boeli, die hands maakt. Hierop wordt tegen Zwitserland een hoekschop deze wordt door Ruffelse vermeesterd, deze wordtd oor Ruffelse vermeesterd, die een schot op het doel lost, dat een centimeter over de lat scheert. Nu vallen de Zwitsers aan. Verwey loopt toe, doch mist. Mac Neiil redt de situatie op een wijze, die Göbel hem niet zou hebben verbeterd. Toch is een corner het resultaat. Deze heeft echter geen nadeelig gevolgen de bal wordt weggewerkt, maar liet is uitstel van executie, want als de tweede helft 25 minuten oyid is, weet Friedrich Denis te passeeren en het Hoüandsch doel met een welgeplaatst schot te doorboren. Stand 11. Een minuut later .wordt wegens een door Boli begane overtreding een vrije schop aan Zwitserland toegekend Friedrich krijgt den bal, passeert naar Merck deze aarzelt niet en bezorgt Zwitserland de leiding en tevens de overwinning. Bij deze goal stoot Mac Neiil met zijn hoofd tegen den paal. Het is echter niet ernstig. Verlegh speelt thans rechts buiten en Deetje midden-voor. Een aan val op het Zwitsersche doe! wordt door de verdediging gekeerd. In de laatste tien minuten is het spel niet bijzonder hartstochtelijk. Mac Neili houdt een goed schot van links. Nogmaals wordt tegen Holland een hoekschop toege kend, doch terwijl nog niet geschoten is, geeft de scheidsrechter het sein voor het einde. Holland heeft met 2I verloren. Biljarten. Voor den Walcherschen Biljart-Bond had gisteren weder de jaarlijksche wedstrijd plaats om de ko- ningsqueu en werd deze behaald door den heer A. C. H. Suunnond, lid der vereeniging „Van Ongenoegen Vrij", gevestigd te Souburg, met een totaal van 213 punten. Het aantal automobielen en motorrijwijlelen. Volgens de laatst uitgegeven stalen van nummerbewijzen voor automobie len en motorrijwielen blijkt, dat in to taal in Nederland zijn uitgegeven 61,710 rij-bewijzen. verdeeld als volgt Gro ningen (A) 3883 Friesland (B) 2904 Drenthe (D) 1319 Overijse! (E) 3718; Noord-Hoiland (G) 11,914; Zuid-Hol land (H) 15,906 Zeeland (K) 2037 Utrecht (L) 3699 Gelderland (M) 6363; Noord-Brabant (N) 5095 Lim burg (P) 2697 en Departement (R) 2175. DE CONFERENTIE TE SPA. De besprekingen van Lloyd George en Millerand leidden Zaterdag tot over eenstemming nopens het uitstellen van de conferentie te Spa tot na de alge- meene verkiezingen, welke 21 Juni in Duitschiand worden gehouden. Voor- loopig is voorgesteld het verdrag van Versailles ten volle te handhaven, met name de bepalingen nopens ontwape ning, waarover te Spa niet gesproken zal worden. Ten aanzien van de scha deloosstelling stemde Millerand er nu voorloopig in toe, dat een vaste som zal worden bepaald onder zekere voor waarden, waarvan er een is, dat Frankrijk van de Duitschers betaling op rekening zal krijgen. Volgens de „Temps" zou hiermee bedoeld worden, dat Frankrijk wat het tijdsdtip van betaling betreft, zekere voorrechten zou genieten en zoo spoe dig mogelijk reeds een deel van de vastgestelde som zou ontvangen. HONGARIJE EN HET VREDES VERDRAG. De geheele bevolking van Budapest heeft Zaterdag deelgenomen aan een betoogingsoptocht naar het gedenktee- ken van den grondvester van den Hon- gaarschen staat en dat van George Washintgon. In den stoet liepen meer dan 100.000 personen mee, die borden droegen met opschrüten als neen, nooit Wij zullen- den vrede nooit aan nemen Bij het gedenkteeken van Arpad werd een lauwerkrans ne.'gelegd met het opschrift Gij hebt veroverd, wij zullen liet behouden. De stoet begaf zich daarna naar het gedenkteeken ter eere van George Washington, waar een krans werd neergelegd met het opschrift wees met ons in den komenden stijr om de vrijheid. De volksmenigte heeft besloten den volgenden oproep te richten aan het Anierikaansche voik Aan het volk van Washintgon. Ver eeniging ter bescherming van de on schendbaarheid van het Hongaarsche gebied, vertegenwoordigers van de be zette gebieden, verschillende organisa ties en iandsvereenigingen van Honga rije, hebben aan 't monument van Geor ge Washington, den grootsten voor vechter van de gedachte der nationale •vrijheid een krans gehecht en zij sntee- ken in naam van het Hongaarsche volk en de Amerikaansche natie, dat zij een machtig woord tot protest zal doen hooren in naam van de vrijheid der naties tegen den verontwaardiging wekkenden vrede, welke aan Hongarije wordt opgerongen. - Volgens dezen vrede wordt aan twee derde der bevolking van het rijk het zelfbestemmingsrecht der volken en het houden van een volksstemming gewei gerd, om het duizendjarige bloeiende rijk willekeurig te verbrokkelen en 12 millioen menschen tegen hun wil in sla venketenen te boeien en aan vreemde heerschappij over te geven. Het Hon gaarsche volk maakt zich gereed tot een grooten Hongaarschen vrijheids strijd en verzoekt den mo'reelen steun van het volk van George Washinfon, welken liet meer op prijs stelt dan iets anders. HET VREDESVERDRAG VOOR TURKIJE. Over het vredestractaat met Turkije is men in Frankrijk slecht tevreden. Engeland krijgt het voornaamste van den buit, zegt men, en wat Frankrijk krijgt, daarvoor zal het nog moeten vechten. Inderdaad, als men de kaart beschouwt ziet men, dat Engeland met zijn mandaten over Palestina en Meso potamia een stuk krijgt, waardoor ge makkelijk een spoorweg kan worden gelegd, die een geweldige concurrent van de nog niet voltooide Bagdadlijn kan worden en Engeland veel dichter bij ïndië brengt. En de Turken, die zich in de Natio nalistische partij vereenigden en van het vredesverdrag niet willen weten, bemoeien zich minder met Palestina en Mesopotamia maar veel meer met Europeesch Turkije en Smyrna. VERZET VAN DUITSCHE OFFICIEREN. Bij de Oost-Pruisische veiligheids-, wacht is het tot een ernstig conflict gekomen. Een ministerieel bevel had deze organisatie onder commando van den sociaal-democratischen politie-pre- sident Lübbring geplaatst, die ook chef is van de veiligheidswacht in Konings bergen zelf. Tegen dit besluit werd op positie gevoerd door een aantal leden der veiligheidswacht, die daarin den rang van officier bekleeden. De regee ring evenwel bleef bij haar besluit. Daarop hebben deze officieren en daarmee gelijkgestelden in de districten Insterburg, Gurnbinnen .en Stallupönen met zeer weinig uitzonderingen bij een inspectie die door Lübbring werd ge houden, verklaard, dat zij wel trouw blijven aan de regeering en aan het rijk, doch dat zij niet onder hem Lübbring wilden dienen. Aanstonds zijn deze officieren en de bevelhebbers, die met hen gemeene zaak gemaakt hadden, ontslagen en door andere vervangen. De politie-president zegt in zijn verslag aan de regeering, dat geen der man schappen deel heeft genomen aan deze bcfooging. DE UITLEVERING DER DUITSCHE VISSCHERSVLOOT. De thans in Londen vertoevende Duitsche scheepvaart-commissie, onder voorzitterschap van.den „geheimen Le- gationsrad" Seeliger, die over de over dracht der ingevolge het vredesver drag nog uit te leveren Duitsche koop vaardijschepen en visschersvaartuigen onderhandelt, heeft ten aanzien van de visschersvaartuigen met de geïnteralli- eerde scheepvaartcommissie een over eenkomst gesloten, volgens welke de overdracht dezer vaartuigen tot een aantal rijksstoomvisschersvaartuigen beperkt wordt. In plaats der overige volgens vredesverdrag uit te leveren visschersvaartuigen moeten nieuw te bouwen schepen, benevens materiaal voor visschcrijbehoeften geleverd wor den. De beteekenis der overeenkomst ligt hierin, dat de Duitsche visscherij van de bij het vredesverdrag opgelegde overdracht van visschersvaartuigen, die in het bedrijf werkzaam waren, ver schoont blijft. De vischvoorziening van Duitschiand kan derhalve in denzeifden omvang als tot dusver gehandhaafd worden. DE AMERIKAANSCHE OORLOGS POLITIEK. De Anierikaansche minister van ma rine Daniëls heeft in de subcommissie van den Senaat verklaard, dat de be schuldiging van vice-admiraal Sims volgens welke de oorlog door het Ge brek aan energie bij de leiding der ma rine minstens vier maanden veriengd zou zijn, volkomen ongegrond is en ge tuigt van lichtzinnigheid. De minister wees deze beschuldiging krachtig terug en voerde verschillende argumenten aan om de onwaarheid er van te bewij zen. Een feit is, dat door de medewer king van Amerika de oorlog verkort is. De Amerikaansche troepen zijn naar het front gebracht zoo spoedig als maar eenigszins mogelijk was. Er was volko men samenwerking tusschen Jeger en vloot en minister Daniëls herhaalde de woorden van generaal Haig, die zei, dat gedurende de eerste 2 jaren van den oorlog de Britsche legers niet in staat waren geweest in Frankrijk voldoende krachtig tusschenbeide te komen. De minister wees er op, dat Amerika bin nen vijftien maanden voldoende krach tig geweest was om afdoende te helpen en dat terwijl Amerika op drieduizend mijlen afstand overzee lag, terwijl Groot-Brittanië zich binnen een kanon schot afstand bevond. EEN TOEKOMSTDROOM VERWEZENLIJKT. Naar de Londensche correspondent van „de Tel." verneemt, zal van heden af iederên Maandag, Woensdag en Vrijdag een vracht exemplaren van de „Times" per Airco-vliegtuig naar Am sterdam worden verzonden en aldaar op dien dag voor één uur aankomen, zoodat de „Times", die des ochtends te Londen verschijnt, in het koffie-uur te Amsterdam verkrijgbaar zal zijn. Op de andere drie .dagen der week zullen de voor Nederland bestemde exempla ren van het City-blad alsnog per Vlïs- singer boot worden verzonden. De luchtverzending op de drie eerstge noemde dagen is zoowei van den kant van de Airco als van den kant van de „Times" een proefneming en indien deze slaagt, zal de „Times" eerlang iederen dag per luchtdienst naar ons lacid worden gezonden. Lord Northcliffe hoopt op deze wijze zijn droom te ver wezenlijken, om de „Times" in alle hoofdsteden van Europa op den dag der verschijning verkrijgbaar te stellen. De „Tel." doet een verhaal, waar uit blijkt, dat kleine oorzaken groote gevolgen kunnen hebben. Een drama heeft zich namelijk afgespeeld op de Oostenburgergracht te Amsterdam. Daar stond in een portiek een jongen een sinaasappel te schillen. De knaap wierp de schillen op straat, maar raakte per ongeluk een meisje, dat met haar vrijer liep te wandelen. De vrijer maak te zich zeer boos over dit ongehoorde feit en ging dien jongen te lijf. Natuur lijk had dit een volksverzameling ten gevolge, waarbij ieder zich met het ge val bemoeide. Ook een jonge man, die juist een tapperij had verlaten. Dit nieuwe robbertje eindigde aanvankelijk in het nadeel van den vrijer, die een knock-out kreeg, waardoor hij kennis maakte niet de straatsteenen. Uit woede over zijn nederlaag trok de vrijer een mes en bracht den bemoeial drie steken in den rug toe. De getroffene zeeg ineen en moest per auto-braneard naar het Binnengasthuis vervoerd worden. Agenten arresteerden den dader. Dit is de 20-jarige Reimer, wonende Mar- nixstraat en van beroep doodkistenma- ker. De gewonde is er ernstig aan toe een der steken heeft vermoedelijk de long getroffen. En dit alles om het wegwerpen van sinaasappelschillen Een koopman te Rotterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij een koffer, inhoudende 17.640 is kwijt geraakt. Vermoedelijk heeft men hem dit bedrag ontroofd in den electrischen trein, waarmede hij zich naar Den Haag had begeven. Door de politie zijn te Glanerbrug bij Enschedé twee Duitschers aange houden, die niet in het bezit van een paspoort waren. De aangehoudenen bleken in het bezit te zijn van een dia manten collier ter waarde van 60.000 mark en diamanten oorknoppen ter waarde van 32.000 mark. Bovendien werd aan goud en zilvergeld op hen nog bevonden een bedrag van 6000 mark. Een van hen een zekere W. is een bekend spartacist uit Gronau, ter wijl de andere in het roode leger had gediend. Zij zyllen weer over de grens worden gezet. Een ouderwetsche brui oft. Onder Groenio is bij een landbouwer een bruiloft gehouden, waarbij ongeveer 800 gasten genoodigd waren, en waar voor dezen maaitijd o.a. twee koeien, drie pinken en drie schapen waren geslacht Nu er bijna geen kantoor, geen bureau meer is waarop niet een of meer vrouwen werkzaam zijn, mag er wei eens op gewezen worden, dat op 13 Mei 1870, dus nog slechts een halve eeuw geleden, als een groote bijzonder heid werd gemeld, dat te Venio een meisje als volontair op het station in dienst was getreden. Het gerucht, als zou de heer Honi- merson de gemeente Groningen aan spreken tot betaling van 25.000 scha devergoeding, omdat hij zijn inrichting heeft moeten sluiten, niettegenstaande de bouwpolitie haar had goedgekeurd,

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2