LAATSTE BERICHTEN Burgerlijke Stand „it Naaldwijk zich bevond. De vrouw werd door een glasscherf zeer ernstig aan een der armen verwond. Nadat haar een voorloopig verband was aan- <releCTd werd zij naar Naaldwijk ver voerd, waar haar verder heelkundige },ulp werd verleend. Donderdagmorgen is de motor boot „Toekomst" (83 ton) geladen met stukgoed, in de Maas, tegenover de Reederijstraat te Rotterdam omgesla gen en gezonken. De schipper G. Luij- ben, zijn echtgenoote en vier kinderen, geraakten te water maar werden door bemanning van de sleepboot „Volhar ding" gered. Het ongeluk is vermoede lijk te wijten aan een te hoogen deklast. Woensdag werden door de politie te Zeist gearresteerd een viertal man nen en twee vrouwen, die een Duitscher van 4000 mark hadden beroofd. De Duitscher, als metselaar werkzaam bij den bouw van een villa, werd door een tweetal „kameraden", die waren te we ten gekomen dat hij veel geld bij zich droeg, meegetroond naar een perceel in een steeg, waar de flesch op royale wijze rondging tot de Duitscher bene veld was en hem tot een totaal van 4000 mark afhandig werd gemaakt. Na aangifte bij de politie konden dadelijk alle verdachten worden ingerekend en gefouilleerd, waarbij op ieder een deel van het gestolen geld werd aangetrof fen. Werd eenige dagen geleden reeds een drietal personen aangehouden, die ble ken schuldig te zijn aan een reeks van diefstallen en inbraken, thans zijn nog aangehouden een kleermaker, diens zoon en een 20-jarige jongen, die ook bij deze diefstallen betrokken zijn ge bleken. Tenslotte werd op den Amersfoort- schen straatweg een drietal gewezen Amsterdamsche kellners gearresteerd, die verschillende Utrechtsche winke liers oplichten, door telefonisch van uit Huis ter Heide voor goede adressen bestellingen te doen en dan onderweg van den bode 't bestelde wisten in ont vangst te nemen. De Parijsche bladen houden zich bezig met het opvallend feit, dat sedert Maandagmiddag geen draadlooze tele grammen uit Moskou meer zijn opge vangen. De Parijsche editie der „Daily Mail" deelt mede, dat het laatste tele gram dat tot allen gericht was, juist afbrak in een zin welke ging over den vrede met Georgië. De leider van het Marconihuis te Londen heeft gezegd, dat er voor het plotselinge zwijgen van het Moskousche station geen verklaring is te vinden. Sedert de revolutie is uit gebroken werkte het station zonder ha pering. Het plotseling ophouden is in verband gebracht met een ontploffing, welke gemeld is. Het artilleriedepot in ftorgespefo is vernield cn de ontplof fing op 8 K.M. van Moskou gehoord. Doch het draadlooze station bevindt zich nog veel verder af op de lijn Mos kouPetersburg zoodat de ontploffing onmogelijk het station kan hebben ver nield. Mogelijk wordt geacht, dat ern stige onlusten te Moskou zijn voorge vallen. Telegrammen uit Kopenhagen spreken van branden, de eenvoudigste verklaring is wellicht een storing van technischen aard. Het "Journal" wijst er op, dat men tijdens den oorlog een week noodig had om het draadlooze station op den Eiffeltoren, waar een brand was uitgebroken, weer in orde te brengen. De „Excelsior" en de „Petit Pari- sien" brengen door talrijke foto's toe gelichte schilderingen van de beide eer ste Fransche journalisten, die door Sovjet-Rusland hebben gereisd. De „Excelsior" bericht over den buitenge wonen nood te Petersburg, waar den gepasseerden winter 300.000 personen aan typhus zijn overleden. Bij de plechtigheid van de heilig verklaring van Jeanne d'Arc was de Paus omringd door schitterend geeste lijk, burgerlijk en militair hof, waaron der het heilige college, aartsbisschop pen, bisschoppen, Romeinsche adel, de generaals der geestelijke orden, de edelgarde en de Zwitsersche garde. Het koor der Sixtijnsche Kapel zong het Ave Maria Stella. In de Basilica waren ongeveer 50.000 personen, onder wie veel Franschen die den Paus luide toe juichten, met zakdoeken wuifden en .kruizen en rozenkransen omhoog hieven fer apostolische zegening, welke de paus welwillend uitsprak. Een telegram uit Londen aan de „Petit Journal" zegt, dat een poging zal worden gedaan om de „Lusitania" vlot te krijgen. Het schip ligt op 70 meter diepte en het zat allicht eenige maanden duren eer men weet of een poging succes zal kunnen hebben. Volgens een bericht uit Berlijn maakt een nieuwe technische uitvinding het mogelijk zestien verschillende ge sprekken op één draad te voeren. Dit is mogelijk door hoogspanning met stroo men van verschillende golflengte, die elkaar niet storen. Het rijkspostbestuur heeft reeds 200 apparaten besteld, ter ontheffing van de tot dusver overbe laste grootc Duitsche telefoongeleidin- gen. in de Engelsche hoofdstad is thans een dievenbende aan het werk, die zich er speciaal op toelegt, om de reddings- gordels langs de Chelsea en Albert Embankments te stelen. 'n één week tijds verdween van de Chelsea Embankments 50 der red- dingsgordels, en bleven aan de Albert Embankment van de negentien nog maar twaalf over. De politie wijst op de ernstige gevol gen die het ontbreken van reddings materiaal, dat niet zoo spoedig te ver vangen is, hebben kan en roept de rulp van het publiek in ter bestrijding van de diefstallen. Terwijl alom een ongekende duur te het leven tot alles behalve een para dijs maakt, verkeeren de bewoners van het eiland Malta nog in benijdenswaar dige omstandigheden Een goed diner, kost daar in een first-class hotel ƒ3.50, voor een whisky soda vraagt men den fabelachtig lagen prijs van zes stui vers 1 Een uitmuntend heerencostuum wordt voor 37.50 op maat gemaakt. Ook de woninghuur is er zéér billijk. De New-Yorksche correspondent van de „Times" meldt, dat de schulden van den ex-keizer aan het Duitsche volk gedeeltelijk zullen worden gedelgd door een boedelverkoop, die a.s. Zaterdag te New-York zal plaats hebben in de kunstgalerijen van Madison Square. Het boedelgoed bestaat uit een gedeelte der meubileering van de keizerlijke pa leizen te Potsdam en Munchen, zooals portières, draperieën, kandelabres, lam pen, urnen, ivoren klokken, antiquitei ten, Oostersche bidlappen en meubelen uit diverse tijdperken. Velen dezer voorwerpen zijn van het keizerlijk wa pen voorzien. De collectie, voor welks echtheid wordt ingestaan door E.wuard Haas, den antiquair van Wertheim te Berlijn, is naar Amerika gebracht door den Deensch-Amerikaanschen importeur Waldemar Povelsen, die verbonden is geweest aan het Amerikaansche bezet tingsleger. Hij verwierf te Berlijn de toestemming tot vervoer dezer verza meling voorwerpen. De opbrengst van den verkoop zal worden besteed voor den aankoop van levensmiddelen ten behoeve van Duitschland. Volgens den importeur vertegenwoordigt de collectie een ge deelte der meubileering van de paleizen des keizers, welke nog niet waren be taald toen de oorlog uitbrak en waar op de Duitsche leveranciers beslag legden toen de keizer naar Nederland vluchtte. De blonde dame. Meer malen is er sprake geweest van de ge heimzinnige Blonde Dame van den Duitschen spionnagedienst in België. Haar bestaan werd het eerst bekend gemaakt door zekeren Blanquart. Deze laatste, als spion aangehouden, deelde mede, dat het centrum der Duitsche spionnage te Antwerpen was gevestigd en zoo het niet in de stad zelve was, dan was dit op een der kasteelen in de omgeving gelegen. Het was' daar, dat men hem gebracht had en dat hij ken nis maakte met een vrouw, die het hooge woord voerde en in haar omge ving De Blonde Dame werd genoemd. Blanquart, die als de voornaamste spion werd verdacht, kon echter ook niet veel uitweiden over deze geheim zinnige vrouw noch over haar omge ving. Zij speelde met het goud, be weerde hij. Toen hij aan haar voorge steld werd, schudde ze een heelen zak goud over het tapijt uit om hem te overbluffen. -Ge kunt er over beschikken, zeide zij, zoo ge ons wilt dienen. Doch dit was alles wat hij over haar wist. Het „Handelsblad van Antwerpen" is er thans in geslaagd het volgende over deze geheimzinnige dame te vernemen. Zij was niemand anders dan Marie Hal- louchery, te Cahors, in Frankrijk, gebo ren uit Belgische ouders. Zij leefde ge scheiden van haar man Le Phillipponat, en verbleef bij het uitbreken van den oorlog te Rijssel. Bij den inval der Duitschers geraakte kij in kennis met een Duitschen dokter en werd later de bijzondere vriendin van diens vriend Kafer, hoofdman van den spionnage dienst in Antwerpen, waar zij ook he- nentrok. Het huis waar ze haar intrek nam, was ook de woning van Kafer, namelijk in de V/arandestraat 10, nu koningin Elisabethlei. Dit huis, geheel door tui nen omgeven, zon, het kasteel zijn, waarvan Blanquart gesproken heeft. Men zal zich herinneren, dat de Blonde Dame buitengewoon zuiver Fransch sprak, dit is niet te verwonderen wan neer de Blonde Dame een Fransche is, die altoos te Rijssel heeft gewoond. De andere vrouwelijke spion Erna Zornig, was bijzonder gelast met het keuren der nieuwe agenten. Dit ge schiedde ook weer met de grootste ge heimzinnigheid en alleen des avonds. Aan het station was de bijeenkomst, de agent werd in een gesloten auto weg gevoerd. In den auto werd hij nog ge blinddoekt en nadat een half uur in alle richtingen was gereden, werd ten laat ste bij de Blonde Dame in de Warande straat 10 afgestapt. De zaken moeten met de uitgezonden spionnen niet al te best gegaan hebben, zoodat de Blonde Dame op zeker oogenblik het land verliet en zelf op inlichtingen uitging. Onder den val- schen naam van Maria van den Broeck vertrok ze naar Engeland en verder naar Cherbourg en Parijs. Haar bijzon der werk was dé ontschepingen te Brest en Duinkerken na te gaan. Na zich van deze taak te hebben gekweten, is ze in het begin van 1916 met haar vriend Kafer en enkele handlangers naar Freiburg in Zwitserland vertrok ken om er een nieuwen spionnendienst in te richten. Daar werd ze echter aan gehouden en moest drie maanden in de gevangenis. Zij werd uit het land gezet en kwam alzoo terug in Duitschland. De taaie der Blonde Dame was nog niet geëindigd, haar diensten waren niet te missen. In de Nieuwstraat te Brussel hield ze een pasteiwinkel open, die door Duitsche officieren flink werd bezocht. Het is echter bekend geworden dat de Blonde Dame, die nu de vriendin was geworden van zekeren F., zooveel uren in de rue de Berlaimont, het spion- nenhuis te Brussel, vertoefde als in haar pasteiwinkel. Zoodra de Duitschers voor de gealli eerde troepen moesten wijken, trok Marie Hallouchery er ook van tusschen en de zooveel besproken en geheimzin nige Blonde Dame woont nu in Den Haag, waar ze een boekerij houdt. Het blad staal in voor de nauwkeu righeid van al deze inlichtingen, die de finitief een zaak ophelderen, waarover reeds zooveel gesproken is. Nuttige wenken. Ge bruik voor het zeepen van het houtwerk nooit soda, daar dit de verf aantast. Een uitstekend middel om staal blin kend te krijgen is het te behandelen met het volgende mengsel 1 lepel terpen tijn en 1 lepel zoete olie met amaril- poeder tot een papje roeren. Doe dit op een flanellen lapje en wrijf er het staal mee in, wrijf het uit met een schoonen lap en polijst het met een zeemlap met amarilpoeder. Roestvlekken krijgt men eruit met zee of terpentijn en fijn zand. Als er witte vlekken zijn gekomen op een gepolitoerde of gewaste tafel door een heeten schotel of kokend water, dan krijgt men die eruit, door ze in te wrij ven met lijnolie, daarna met spiritus en een zachten schoonen doek. Een even goed middel is de vlekken in te wrijven met een mengsel van sigarenasch. Inktvlekken uit mahonie- of ander hout verdwijnen als men de vlekken voorzichtig aanstipt met een mengsel van een half theelepeltje zwavelzuur met een flinken eetlepel water (dat men op de punt van een veerneemt). Wrijft het daarna snel af. Geest van zout vol doet aan hetzelfde doel, maar ook hier bij moet men snel en voorzichtig te werk gaan, daar anders allicht een witte stip zou overblijven. Een ander middel om vlekken uit ge politoerd hout te krijgen, is deze in te wrijven met een zachten doek, waarop wat petroleum. Vetvlekken kunnen op de volgende wijze uit tapijten verwijderd worden Maak een mengsel van magnesia en pijpaarde, dat door middel van kokend water tot een papje wordt geroerd. Smeer dit, terwijl het nog heet is, op de vlek en borstel het af als hef droog is. Een ander middel is een stuk dik grauw papier op de vlek te leggen en er eenige keeren met een heet strijkijzer overheen te gaan, het vet trekt dan in iiet papier. Dit is echter een gevaarlijk middel, daar het bij de minste onvoor zichtigheid erger is dan de kwaal, men krijgt dan een gat in plaats van een vlek. Als er inkt gestort wordt op een ta pijt of een tafelkleed, moet men alles zoo spoedig mogelijk opnemen met een lepel en vloeipapier, daarop deze uit- wasschen met schoon water. Als er nog een vlek achterblijft, kan men de vlek inwrijven met een oplossing van zuring zout of met citroensap. Droog het on middellijk na en wrijf voor het behoud van de kleur een weinig hersthoorn er over. Als een tapijt zeer vuil is geworden, kan men het wasschen met een doek met kokend water, gele zeep en een weinigje soda. Neem een klein plekje tegelijk en wasch het na met schoon heet water. Ais het heelemaal gedaan is, moet het drogen. Daarna kan men het inwrijven met een sterke oplossing van ossegal, of bij gebreke daarvan azijn, in water. Het laatste is om de kleuren te verlevendigen. Hef bespren kelen mei azijn kan meermalen gebeu ren. Het spreekt vanzelf dat men een tapijt niet te dikwijls aan een dergelij ke kunstbewerking moet blootstellen, maar alleen in geval het zeer vuil is. Als er een vet- of olievlek op den vloer is, krijgt men die eruit door deze 's avonds in te smeren met groene zeep of pijpaarde en den volgenden dag uit te boenen met heet water en asph en na te dweilen met schoon water. Oude inktvlekken verdwijnen na was- scliing met zoutzuur en onmiddellijk nadweilen met schoon water. Nieuwe inktvlekken voorkomt men door onmid dellijk den inkt op te nemen met een nat schoon doekje, zoolang tot al de gestorte inkt in liet lapje is getrokken. Vlekken van kaarsvet verdwijnen door het boenen met heet water. LOOP DER BEVOLKING. ,ln de Staatscourant no. 93 wordt een uittreksel overgenomen uit de statistiek der bevolking van het rijk in 1919. De provincie Zeeland telde 123.331 mannen en 123.551 vrouwen of 246.882 zielen. Deze getallen zijn resp. voor Middelburg 8797, 9697 en 18.494 Vlis singen 10.981, 11.362 en 22.343. De minister van koloniën heeft den heer J. Kest alhier ter beschikking ge steld om te worden geplaatst als draaier (contracts-werkman) bij het marine-etablissement te Soerabaya. TELEGRAMMEM NAAR BELGIE. Met ingang van heden is het tarief voor telegrammen naar België bepaald op 6 cent per woord met een minimum van 50 cent per telegram. Voor de woorden boven de 50 is het tarief 3 ets. per woord. Voor perstelegrainmcn is de helft van bovenbedoeld tarief verschuldigd nochtans met een minimum van 50 cent per telegram. DE EX-KEIZER. Leonard Lyle heeft Donderdag in het Engelsche Lagerhuis gevraagd of er nog altijd met Nederland onderhandeld wordt nopens de uitlevering van den gewezen keizer en, zoo neen, wat dan de uitslag was van de laatste gedachte wisseling cn of er eenige bepaalde voortgang was gemaakt in de richting' van de bestraffing van den voornaam- sten schuldige aan den oorlog. Bonar Law antwoordde, dat hij niets kon toevoegen aan het antwoord, dat hij 19 April jl. had gegeven Lyle Toen heeft hij ons heelemaal niets verteld.(Gelach). Moeten wij eens en vooral de hoop opgeven, dat de man die den oorlog ontketend heeft voor het gerecht zal komen te staan Als dat het geval is, zal de geachte minis ter niet meer met vragen over deze zaak worden lastig gevallen. Bonar Law Ik heb den 19en April alles gezegd, wat er te zeggen viel en ik heb daar nu niets aan toe te voegen. Den 19en April heeft Bonar Law aan het Huis meegedeeld, dat de uitlevering van den ex-keizer het onderwerp heeft uitgemaakt van een briefwisseling tus schen den oppersten raad en de Neder- landsche regeering. Deze had het ver zoek der geallieerden niet kunnen in willigen, maar de volle verantwoorde lijkheid aanvaard voor de veilige be waring van den persoon van den gewe zen keizer, het toezicht op diens brief wisseling en zijn betrekkingen met de buitenwereld. Met dit doel was hem de provincie Utrecht als verblijfplaats aan gewezen. Op verdere vragen antwoordde Bonar Law dien dag, dat het alom bekend was, dat de verbondenen hun best ge daan hadden om van de Nederlandsche regeering een andere gedragslijn te verkrijgen, doch dat zij daarin niet wa ren geslaagd en dat zij niet voornemens waren geweld te gebruiken. ONTHULLING MONUMENT WILLEM SAAL. Op Hemelvaartsdag is te Wognum een monument voor Willem Saai, in le ven directeur der „De Wognunimers", onthuld. Dr. Van Balen Blanken hield o.a. een rede, daarbij toesprekend de weduwe en den zoon, alsmede den kerkeraad, aan welks zorgen het monument werd toevertrouwd. Dank werd ook gebracht aan den beeldhouwer P. Puype van Apeldoorn, die het beeld had vervaar digd. De heer Veerman dankte namens de familie. Een viertal bloemstukken werd aan den voet van het monument neder- gelegd. Het monument, dat in Udelfaenger zandsteen is uitgevoerd, heeft een breedte van 1.60 M„ bij een hoogte van 2.10 M. en toont in basreliëf den kop van Willem Saai, geflankeerd door een zanger en een zangeres. Aan de voor zijde is een bloembak uitgehouwen. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Woensdagavond sloeg tijdens een he vig onweder de bliksem in een arbei derswoning te Bennekom, bewoond door de familie H. H. zelf werd aan den voet gewond en in dientengevolge kreupel, terwijl een zoon bewusteloos tegen den grond werd geslagen. De onmiddellijk ontbo den dokter constateerde, dat hij aan het hoofd en een der beenen getroffen was. Vrouw H. werd een bord in de'handen stuk geslagen, doch bleef zelf onge deerd. Terzelfder tijd schijnt die slag brand te hebben veroorzaakt op den zolder van een onmiddellijk daaraan grenzende woning. De brand werd ech ter terstond gebiuscht. In de huiskamer aldaar werd een schilderij vernield en werden de muren beschadigd de inwoners bleven onge deerd. De toestand der getroffenen is naar omstandigheden redelijk wel. DE CONFERENTIE TE SPA. Er is weinig twijfel, dat Lloyd Geor ge en Millerand tot uitstel van de con ferentie van Spa zullen besluiten, daar het geen nut kan hebben die conferen tie midden in de Duitsche algemeene verkiezingen te houden. Hèt zal in het belang van beide partijen zijn, daj de Duitsche gedelegeerden het vertrouwen van het pariement hebben. UITSTELLING VAN BETALINGEN. Op verzoek der Belgische regeering heeft de Engelsche regeering aan Bel gië één jaar uitstel verleend voor de terugbetaling van 4 millioen pond ster ling, die thans betaald hadden moeten worden. NIEUWE SCHEEPSRAMP. De kustvaarder „Sukes'ni" niet 230 Indische pasasgiers aan boord, is door een orkaan overvallen en op de hoogte van Hoogly gezonken. Men vreest, dat er velen verdronken zijn. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 16 MEI 1920. Geref. Kerk. Al i d d e 1 k e r k 9.30 uur Dr. I. BRINKMAN. 5.30 uur Dr. j. BRINKMAN. Christ. Geref. Kerk. 9.30 uur Preeklezen. 5 uur Preeklezen. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. VAN HEEST, van Groede. Doopsgezinde Gemeente. 7.30 uur n.m. Ds. P. VIS, te Mensigaweer. Vrijz. Herv. Kerk. Geen dienst. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD. 2 uur Geen dienst. Geref. Kerk. '9.30 uur Lezen eener Leerrede. 2 uur Dr. J, BRINKMAN, van Vlissingem. RITTHEM. 9.30 uur Geen dienst. 2 uur Ds. TEN HOVE. Afscheid. KOUDEKERKE. 9.30 uur Ds. REUS, van Westkapette. 2 uur Ds. POSTMA. 'T ZAND. Voormiddag Ds. POSTMA, van Koudekerke. Namiddag: APOTHEEK GEOPEND. Zondag 16 Mei is de apotheek geo pend van den heer S. J. ENGERtNG, Hendrikstraat. SOUBURG. GETROUWD: M. de Visser, 23 j. en P. Verhoef, 26 j. GEBOREN: Johanna, dochter van A. Stahlie en A. Kunst. Neeltje, dochter van W. Wonder- gem en J. Brouwer. Jan. zoon van A. Kal jouw en L. Poppe. OVERLEDEN: Margrieta Wisse, 12 j. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend dat als gevonden is gede poneerd een kinderportemonnaie inh. 5 dubb. ring met sleutels en kinderportret (Emma van Bergen) en dat inlichtingen te bekomen zijn omtrent een stukje van een zilveren ketting bij ManseDamave, Klei ne Markt zilverbon a 1 bij Hanegem, St. Jacobstraat 13 jongenskraag bij Bak ker, Nieuwstraat 56 rozenkrans en kin derportemonnaie bij Ham, Glacisstraat 135; zilveren armband bij Luwema, Fransche Kerkslop 4 paar witte kousen bij Goet- hart, Crocuslaan 18; strooien hoed bij Jansen, Achter de Kerk 15 zilveren ket ting en kruis bij Ventevogel, Verkuijl Quak- kelaarstraat 116 portemonnaie inh. 31 f2 cent bij v. d. Made, Binnenhaven 31 kin dermuts bij Meerman, Beursstraat 23 jongensjas bij Baart, Kasteelstraat 118; zilveren broche bij Stofkoper, Oprit 4 eenig geld bij Kamermans, St. Jacobstr. 14. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. „Djember" 13 Mei 5 uur n.m. van Rotter dam te Southampton. „Ternate" 11 Mei van Batavia naar R'dara. Kon. Hollandsche Lloyd. „Gelria" (uitreis) 11 Mei van Lissabon. „Holandia (uitreis) 10 Mei van Rio Janeiro. Kon. Ned. Stoomboot Mij. „Agamemnon'' van Amsterdam naar Mid- dellandsche Zee, pass. 11 Mei Gibraltar. „Triton" van Amsterdam naar Middelland- sche Zee, pass. 11 Mei Gibraltar. „Tellus" 8 Mei van Genua naar Amsterdam. „Vesta" 7 Mei van Samos naar Piraeus. „Oberon" 11 Mei van Newport naar A'dam. „Euterpe" 14 Mei van Malega te A'dam. .Theseus" 14 Mei van Lissabon te A'dam. „Oberon" 14 Mei van Newport te A'dam. „Adonis" 14 Mei van A'dam naar R'dam. Kon. West-Ind. Maildienst. „Prins Frederik Hendrik" 6 Mei van Bar bados naar Trinidad. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Rhesus" van Japan naar Amsterdam, 11 Mei te Colombo. HollandAmerika Lijn. „Noordam" van Rotterdam naar New-York, pass. 12 Mei Kaap Race. „Westerdijk" van Rotterdam naar Phila delphia, pass. 14 Mei 8.30 v.m. Lizard. „Nieuw Amsterdam" van Rotterdam naar New-York, 14 Mei te Plymouth. Kon. Pakketvaart Mij. „Lematang" van Rotterdam naar Batavia, pass. 12 Mei Perim. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 15 Mei 1920. Op de gisteren gehouden veiilng werden de volgende prijzen besteed Huismanszoet 27 ct. spinazie 10 a 26 ct. peen 14 ct. kruisbessen 12 a 28'/2 ct. nieuwe aardappelen 36 a 42]/2 ct. poters 30 a 32 y2 ct., alles per K.G. krop sla 1 a 6'/2 ct. bloemkool 9 a 13x/2 ct. eieren lOjA ct. komkommers 14V2 a ^6 ct., alles per stuk prei 10y2 ct. radijs 1 a 3x/2 ct. rabarber 8 a 21 /2 ct. uien 5/2 ct. peen \lx/2 a 23/2 ct. raapstelen 1 x/2 ct„ alles per bos kropverdunsel 16 a 22" ct. kervel 19 a 38 ct. zuring 8 a 47 ct. pos telein 63 ct. a ƒ1.20; peterselie 16 ct. snijsla 13 ct„ alles per mand aardbeien 57 a 76 ct. postelein 19'/2 ct., beiden per klein mandje. Veiilngsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 15 Mei 1920. Op de gisteren gehouden veiilng werden de volgende prijzen besteed Grauwzoet 31 ct. huismanzoet 33 ct. Meigroen 35 a 38 ct. aardappelen (nieu we) 33 a 40 ct. poters 20 a 30 ct. spi nazie 16 a 38 ct. peen 10 a 14 ct. kroten 1/2 ct. sjalotten 12 a 15 ct. kruisbessen 24 ct. postelein 45 a 50 ct., alles per K.G.;

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3