Siad**- ga Proyindenieuws SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS VLISSINGEN, 15 ME!. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF MAANDAG 17 MEI Bloem. Het rijksbureau voor de distributie van graan en meel te 's-Gravenhage deelt mee, dat brood, gebakken uit re- geeringsbloem, welke den bakkers extra werd verstrekt tegen 46, niet mag verkocht worden zonder inname van bonnen. Zij, die denken dat zulks wèl mag, hunne aanvragen hebben ingezonden op ons bureau, worden in de gelegen heid gesteld deze alsnog te annuleeren. V.-brood. Waarschuwing voor bakkers en alle ingezetenen dezer gemeente. Het is ten strengste verboden brood ie koopen of te verkoopen, gebakkenf van regeeringsproducten, zonder inna- nne van bonnen door den verkooper, uitgezonderd Zeeuwsch tarwebrood, gemerkt met V en klein luxebrood niet gebakken van regeeringsbloem. Ook beschuit, gebakken van regeeringsbe- schuitbloem is verkrijgbaar gesteld zoner inname van bonnen. Rijkssuikerkaart. De minister van landbouw, nijver heid en handel maakt bekend, dat van Maandag 17 Mei e.k. tot en met Zon dag 23 Mei d.a.v. geldig zullen zijn de bons nos. 32 en 33 van de rijkssuiker kaart. Varkensmesterij. Heden zagen wij dat weder een partij afval, geschikt voor varkensvoeder was neergeworpen aan de mestvaalt aan den overweg bij de Van Dishoekstraat. Ditmaal betrof het nog goed voor var kensvoeder geschikte geschoten uien en aangestoken knol- of koolrapen. Wij hebben veel moeite om varkensvoeder bijeen te brengen en verzoeken de in- igezetenen wien zulks aangaat, voortaan hunne overschotten te doen bezorgen aan de stadsreiniging, waar de var kensmesterij is aangelegd. Het conflict in de bouwvakken. Naar wij vernemen zal hedenmiddag een conferentie plaats hebben tusschen ide Kamers van Arbeid en de patroons- ivereeniging „Bouwkring", tot welke conferentie ook de vertegenwoordigers der werknemers zijn uitgenoodigd, ten einde te trachten tot een oplossing van het conflict in de bouwVakken te komen. Ter civiele openbare terechtzitting ter rechtbank te Middelburg is de heer J. L. van der Harst beëedigd als notaris ter standplaats Vlissingen. Op Hemelvaartsdag was het voor de leden der Chr. Jongelieden- en Knapen- vereeniging „Samuel" alhier een dag van vroolijkheid. Zij hebben dien dag een uitstapje gemaakt naar Oranjezon. Om half zeven waren de ruim 100 deel nemers in het vergaderlokaal in de Noordstraat aanwezig, vanwaar met de Padvinderstroep vooraan werd afge marcheerd. "Op de trappen van 't stadhuis werden ze door een fotograaf gekiekt, evenals op de motorboot, waarmede door het kanaal naar Veere werd gevaren. Na een wandeling door deze plaats gingen ze naar Oranjezon, waar ze om kwart over 10 aankwamen. De zon had intus- schen een weg gebaand door de donke re wolken en het bleef heel den dag warm. Nadat gezamenlijk het 12 uurtje ge- muttigd was, werd het verdere van den dag doorgebracht met verschillende spelen hardloopen, vèrspringen, touw trekken, hoogspringen en vlagverove- ren. Onder deze spelen had tevens een voetbalwedstrijd plaats tusschen de pas opgerichte voetbalclub „Excelsior" en de Padvinders. De C. V. C. „Excelsior" trad als winnaar uit het strijdperk. Langzamerhand was de tijd aange broken, dat zij zich op den terugtocht moesten begeven. Ruim 8 uur vertrok men weer met de boot van Veere en ruim half 10 arriveerden zij te Vlissin gen. Een groot aantal ouders waren bij aankomst van de boot aanwezig. Men begaf zich toen nog even naar het ver gaderlokaal, waar de dag besloten werd inet een danklied en God dank ge- Dracht voor al 't goede dat zij dien dag hadden genoten. Nog zij gemeld dat er heel den dag een zeer opgewekte stemming heerschte. Door de afdeeling Vlissingen van den R. Kath. en Christ. Metaalbewerkers bonden was gisterenavond in het lokaal Noordstraat 34 een gecombineerde ver gadering belegd, waarin door de hoofd bestuurders Van Buitenen en Hordijk de door de beide organisaties aan den Metaalbond gedane loonvoorstellen werden toegelicht. Herinnerd werd dat de samenwerking met den modernen Alg. Ned. Bond van Metaalbewerkers is verbroken, omdat de eischen door laatstgenoemden bond gesteld te hoog waren en een politiek karakter gegeven werd aan de voorstellen door den eisch van onmiddellijke invoering van den 8- urigen arbeidsdag in de metaal-nijver heid. Gewezen werd op de waarschijnlijk heid dat de voorstellen door de werk gevers in de metaalindustrie niet aan vaard zullen worden en het gevaar van staking of aansluiting niet denkbeeldig is te achten. Beide sprekers eindigden met een opwekkend woord om de R. Kath. en Christelijke vakbeweging te versterken omdat alleen in den weg van het hoog houden der Christ, beginselen redding is te verwachten voor het maatschap pelijk leven, en de door beide bonden gedane loonvoorstellen enz. alleszins gerechtvaardigd zijn te achten. Geschetst werd de tweeledige strijd dien de Christ, en R. Kath. vakbewe ging te strijden heeft. Eenerzijds tegen het mammonisme der werkgevers en anderzijds tegen 't socialisme en anar chisme van den modernen en federatie ven bond. Men schrijft ons uit Middelburg Nu de gemeenteraad besloten heeft de kermis „droog te leggen" is door het plaatselijk drankweer-comité alhier tot de raden der aangrenzende gemeenten het verzoek gericht gedurende de Mid- delburgsche kermis of op andere tijden als te Middelburg geen drank mag wor den verkocht, dit ook in hun gemeente te verbieden. Het programma voor de in Juni te Middelburg te houden algemeene ver gadering van Vreemdelingenverkeer is naar de „Midd. Ct." meldt, als volgt ontworpen Woensdag 23 Juni Aankomst con cert op de Markt, aangeboden door de Vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" Etalage-wedstrijd. Donderdag 24 Juni 9 uur algemeene vergadering 12 uur vertrek per trein naar Vlissingen l2l/2 uur boottocht, aangeboden door de maatsch. „Zee land" lunch aan boord 6)4 uur ge meenschappelijke maaltijd, Badhotel Vlissingen. Na afloop extra-tram naar Middelburg, aangeboden door de stoomtram „Walcheren". Vrijdag 25 Juni 9 uur eventueel ver volg vergadering 10i/2 uur autotocht door Walcheren, aangeboden door Vreemdelingenverkeer te Middelburg lunch te Domburg &y2 uur officieel di ner 8'/2 uur concert in den Schutters- hoftuin, aangeboden door de vereeni ging- Zaterdag 26 Juni 10 uur vertrek per boot naar Borsselen (Zuid-Beve land) ontvangst door het bestuur van V. V. Zuid-Beveland; 10l/2 uur auto tocht door Zuid-Beveland 12 uur lunch te Kapelle, aangeboden door V. V. Zuid-Beveland 2 uur bezoek Ierse- ke (oester-cultuur) 3 uur bezoek Wil- helminadorp (groot landbouwbedrijf) 4i/2 uur officieele ontvangst. Omstreeks ö1/-» uur vertrekken treinen richting Roosendaal en Middelburg. Bij genoegzame deelname is het be stuur bereid de regeling van een tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen op Zondag 27 Juni op zich te nemen. SOUBURG. In de gisterenavond gehouden verga dering der „Landbouwvereeniging" was een verzoek ingekomen van den „Land en Tuinbouwarbeiders Bond", om den werktijd voor den zomer te doen duren van 's morgens 6 tot 's avonds 7 uur, des Zaterdags tot 6 uur. Door de ver gadering werd besloten aan dit verzoek te voldoen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Gem. Beroepen te Goes ds. H. Roelofsen te Zeist (vroeger te Goes). RECHTSZAKEN Voor de rechtbank te Middelburg werden gisteren verschillende zaken uit Wemeldinge behandeld, allen slaande op het verkoopen van goederen, die per schip werden vervoerd. De eerste zaak was die tegen F. B. en A. D. T„ die des nachts drie uur van een schip, waarvan de schipper reeds tot 6 maanden was veroordeeld, eerst 46 balen suiker afhaalden, waarvoor zij 1000 betaalden en toen nog 13 balen, die met f 250 werden betaald. Tegen ieder hunner werd 8 maanden! gevorderd. De volgende zaak, die tegen A. v. D. en T. H. hield met de vorige verband. Ook zij hadden mede geholpen aan het afhalen van de suiker en het verkoopen daarvan te Goes. Ook tegen hen werd 8 maanden gevorderd. De drie andere zaken betroffen het halen van 2300 K.G. tarwe van een schip, dat naar Rotterdam voer en dat geladen was met tarwe voor de Fran- sche regeering en bestemd voor Elzas- Lotharingen. De tarwe werd op de Oosterschelde overgeladen. Tegen I. K. uit Rotterdam, H. M. en A. H. uit Wemeldinge, werd voor dit feit 6 maanden voor ieder gevorderd. Tegen Ch. B. uit Vlissingen en tegen P. L. L., zwervend, werd wegens rij wieldiefstal 6 maanden gevorderd. De eisch tegen A. K. uit Stekene, die een gevonden portefeuille voor zich zelf hield en van het geld gebruikte en de papieren vernietigd?, luidde de eisch 2 maanden gevangenisstraf. Bij de behandeling der zaak tegen V. W. en F. V. uit Hulst, gedetineerd als verdacht van poging tot verboden uitvoer, bleek dal de verbaliseerde ambtenaar zich eerst geld had laten geven, gezegd had dat er geen-gevaar was en toen de beklaagden aanhield. Deze houding deed hem grapte afkeu ring van den president en met minder van den verdediger, mr. Adriaanse, te hooren krijgen, terwijl de officier een straf vorderde, gelijk aan het voor arrest en onmiddellijke invrijheidstel ling, aan welken laatsten eisch onmid- delijk werd voldaan. Uitspraak in alle zaken 21 Mei. VOETBAL. ItaliëNederland 1I. De Oranjemannen hebben het te Ge nua niet verder dan tot een gelijk spel weten te brengen. Voor de rust werd door De Kessler eenmaal gescoord. Na de rust maakte Boelie Kessler een twee de punt, doch dit werd wegens buiten spel geannuleerd. Tien minuten voor het einde, toen de onzen reeds dachten overwonnen te hebben, werd door den Italiaan Sardi het tegenpunt gemaakt, waardoor de punten broederlijk werden verdeeld. Kampioenschap van Nederland. Rotterdam V. O. C—M. V. V. 3—2 Kampioenscompetitie. 2e klasse. Bergen op Zoom D.O.S.K.O. O. N. S. 2—0 Alhier is opgericht een voetbalveree- niging, genaamd „het Tuindorp", met aanvankelijk 20 leden. MARINE EN LEGER. Hr. Ms. „Zeeland". Hr. Ms. „Zeeland" is den 12en Mei te 9 uur namiddag te Ouessant (West kust van Frankrijk) aangekomen. Alles wel aan boord. v in de legerplaats bij Harskamp zal onder leiding van den directeur der Normaal Schietschool van 26 Mei1 Juni een mitrailleur-instructie-serie worden gehouden, waaraan zullen deel nemen van elk der regimenten infante rie der 3e en 4e divisie en van de regi menten cavalerie elk een hoofdofficier, een le luitenant en een onderofficier voorts van het 14e reg. inf. een hoofd officier, en het mitrailleur-peleton, be nevens de kapiteins van den generalen staf van het leger in Oost-Indië H. A. Cramer en J. C. Koster. Buiten ferantwo. rdelljineid der redactto De cooie woidt niet teruggegeven VLAGGETJESDAG TEN BEHOEVE VAN HET MARINE-SANATORIUMFONDS. Mijnheer de Redacteur, 25 Mei zal te Oosl- en West-Souburg een vlaggetjesdag gehouden worden. Gezien het doel, twijfelt het bestuur er niet aan of ook thans zal de bekende Hollandsche barmhartigheid zich niet te vergeefs laten smeeken een penningske te offeren op 't altaar der naastenliefde. HoeveeOjf in den laatsten tijd ook van onze beurzen gevergd wordt om leed te verzachten of weg ie nemen, toch heb ben we gemeend dit middel aan te moe ten grijpen ten einde de dubbeltjes bin nen te krijgen zoo hoog noodig voor de verpleging. Het bestuur doet dan ook een beroep op ieders weldadigheidszin. HET BESTUUR. DE FINANTIEELE TOESTAND VAN DUITSCHLAND. De „Frankf. Ztg." wijst naar aan leiding van de komende conferentie in Spa in een hoofdartikel op den ont- zettenden schuldenlast van Duitsch- land. De uitgaven, die het Duitsche rijk voor doeleinden van openbaar belang heeft te doen, zullen 75 a 80 milliard bedragen daartegenover staan inkom sten van slechts de helft van dit bedrag zoodat er een ongedekt deficit van 40 milliard mark ontstaat. DA dekking van dit deficit door openbarenfceningen zou een verhooging van de renteschuld met 3 milliard meebrengen. Telt men hier bij op wat aan de Entente betaald moet worden, dan moet het onvoorwaarde lijk tot een financieele catastrofe in Duitschland komen. DE BEZETTING VAN FRANKFURT. Het Duitsche kabinet heeft Woens dagavond met de zich in Berlijn bevin dende minister-president en ministers van de verschillende Duitsche staten besprekingen gevoerd, welke betreffen de conferentie te Spa en hef zenden van vertegenwoordigers naar de te Pa rijs plaats hebbende economische on derhandelingen. Alen kwam hierover tot overeenstemming, dat geen gedele geerden naar de economische bespre kingen te Parijs zullen worden gezon den, zoolang Frankfort en het andere bezette gebied niet ontruimd zal zijn, daar er geen enkele reden voor een verdere bezetting van deze plaatsen voor Frankrijk bestaat. DE ONRUST IN IERLAND. Omtrent den toestand in Ierland heeft minister Bonar Law in het Engelsche Lagerhuis de volgende verklaring afge legd Generaal Mac Ready heeft belangrij ke maatregelen genomen voor eene nauwe samenwerking tusschen de poli tie en militairen in Ierland. In de gisteren gehouden ministerraad deed hij hieromtrent zekere voorstellen. Generaal Mac Raady hoopt dat de door hem toegepaste veranderingen binnen kort hun uitwerking zullen toonen. De regeering zal niet schromen alle mo gelijke maatregelen te nemen om in Ier land de politie te beschermen en de orde te herstellen. Toen daarop een Lagerhuislid vroeg hoe lang het zoowat zou duren, alvo rens in Ierland alle politie-agenten wa ren uitgemoord, zeide Bonar Law Vroeger heeft het ook we! lang ge duurd alvorens een terreur in Ierland was onderdrukt. De regeering doet al het mogelijke en indien zij niet slaagt in het herstellen der openbare orde en veiligheid in Ier land, zal een andere regeering haar plaats moeten innemen. DE OORLOGSSCHULDIGEN. Op de lijst van oorlogsmisdadigers staan nog de namen van eenige schul digen, wier bestraffing door Engeland verlangd wordt. Daaronder bevinden zich drie commandanten van duikboo- ten, luitenant Thelmuth Pazig, van de U 81, wegens het torpedeeren van het hospitaal „Llandovery Castle" luite nant Neumann van de U 67, wegens het torpedeeren van het hospitaalschip „Dover Castle" luitenant Werner van de U 45 wegens het torpedeeren van het hospitaalschip „Torrington". Ver der vraagt Groot-Brittannië de bestraf fing van kapitein Muller voor de on- menschelijke behandeling van Britsche krijgsgevangenen in het gevangenkamp Flavv le Martel. Wegens hétzelfde mis drijf in het kamp Hern wordt de be straffing van den onderofficier Heinze verlangd en van den onderofficier Trinke en den soldaat Neumann om dezelfde misdrijven, gepleegd in het kamp van Pommerensdorff. De Fransche lijst bevat behalve de reeds bekend gemaakte namen van Von Below, generaal Dangermann en prins Ernst van Saksen, dien van gene raal Krusker, den commandant van het kamp te Cassel. Een officieel rapport over dezen zegt, dat gedurende een tyhpusepidemie in 1915 generaal Krus ker verklaard heeft „ik voer oorlog op mijn eigen wijze". Hij nam onmid dellijk maatregelen om de' epidemie zooveel mogelijk te verspreiden. Er stierven 2000 personen. Alle hygiënische maatregelen werden nagelaten. Er werd door vele gevangenen zelfmoord ge pleegd, omdat er een volslagen gebrek aan zorg was voor de zieken, die niet werden verpleegd en niet afgezonderd. BETOOGING VAN BELGISCHE OUD-STRIJDERS. Eenige weken geleden heeft een lan ge stoet van oud-strijders, met koning Albert aan het hoofd, door Brussel ge defileerd om door de bevolking geest driftig met bloemen en gejuich te wor den gehuldigd. Het was een uiting van dankbaarheid der stad Brussel aan de Brusselsche troepen gebracht. Enkele dagen geleden heeft wederom een lange stoet van oud-strijders door Brussel geloopen, ditmaal echter om te betoogen tegen de geringe ondersteu ning, die zij genieten, en die hun het leven niet dragelijk maakt. Oud-strij ders. invalieden en ook weduwen van gevallen soldaten, liepen mede in den stoet, die tal van banieren met veel zeggende opschriften met zich voerde. De betooging had een zeer kalm ver loop. Alleen moest een officier het ont gelden, daar hij den stoet passeerde en weigerde het saluut te brengen. De me nigte stoof op hem af en ranselde hem dusanig dat hij naar het hospitaal moest worden vervoerd. BELASTING OP DEN RIJKDOM. De kanselier van de Engelsche schat kist, Austin Chamberlain, heeft Dinsdag in het Lagerhuis gesproken over de be lasting op den rijkdom. De kanselier zeide, dat het zeer moeilijk is om zoo danige maatregelen te nemen, dat on rechtvaardigheid wordt voorkomen, maar hij hoopte, dat men deze moeilijk heden zou weten te overwinnen. Hij wees er op, dat tengevolge van den oorlog de Britsche natie als geheel veel armer was geworden, terwijl aan den anderen kant tengevolge van dienzelf den oorlog en door dezelfde redenen, die de natie als geheel armer hebben ge maakt, sommigen rijker zijn geworden en verscheidene onder hen zelfs veel rijker. Er zijn uitzonderingen, maar in het algemeen kan men zeggen, dat deze rijkdom op eerlijke wijze verworven is. Chamberlain schatte de opbrengst van de nieuwe belasting op ongeveer 500 millioen pond. Hierdoor zal het moge lijk worden de belasting op de oorlogs winst reeds dadelijk van 60 tot 40 te verminderen en binnen ongeveer 2 jaren zal het zeer waarschijnlijk moge lijk zijn ze geheel af te schaffen. In zijn rede bracht de kanselier hulde aan het personeel van de civiele takken van dienst, dat in alle opzichten zeer betrouwbaar is gebleken. Op de R. Kath. begraafplaats te Groningen had gisteren de teraarde bestelling plaats van de drie slacht offers, die omgekomen zijn bij het on geluk met de rodelbaan op Zondag jl. De uitvaartdiensten voor Wiegers en Korfage vonden gisterenmorgen resp. om 7 en 8 uur plaats in de kerk van het Heilig Hart in de Moestraat. De teraardebestelling was aangekon- dig te elf uur. De stoet was echter te half elf reeds op het kerkhof. Een ge volg hiervan was dat de toeloop van belangstellenden en nieuwsgierigen toen nog niet groot was. De politie had den ingang van het kerkhof afgezet, en aileen personen, die behoorden tot den kring van kennissen der overledenen, werden op de begraaf plaats toegelaten. Onder de kransen op ieder der baren was er één met den naam Hommerson. Te half één had de teraardebestelling van mej. Wilmink plaats. Ook nu weer waren de burgemeester en de hoofd commissaris van politie aanwezig. Bij de kransen van mej. Wilmink was er ook een van den heer Hommerson. De inrichtingen op de kermis waren tijdens de begrafenis der slachtoffers gesloten op voorstel van het bestuur der vereeniging van kermisvakgenoo- ten „Ons Belang". Onweer. Onder Kerkwervt (Schouwen) zijn Woensdag 3 personen door den bliksem getroffen, waarvan er een onmiddellijk gedood werd. Bij het zeer hevige onweder dat Woens dagavond boven Wageningen heeft ge. woed zijn tal van ongelukken aange richt. Een 19-jarige arbeider, die een paard naar de weide had gebracht, werd door het hemelvuur gedood, zijn lijk werd eerst eenige uren later gevon den. 8 koeien werden getroffen, waar van 5 op een weide. Achter het hotel Moderne werd de tuinzaal, een steenen gebouw van pl.m. 20 X 10 M„ totaal verbrijzeld. De muren liggen omver, het dak is naar beneden gestort. Bij den landbouwer R. van Velzen kwam dt bliksem door de voordeur het huis ij en ging er door de achterdeur weer uil, beide deuren werden vernield, doch an dere schade was er niet. Bij een on weer dat Woensdagavond boven de buurtschap Dijkerhoek (Holten) woed de, werd een woning door den bliksem getroffen, met het gevolg, dat de oudste zoon, een jongen van 16 jaar, werd ge dood, en huis en inboedel in de ascit werden gelegd. Tusschen 5 uur en half zeven woedde Woensdag te Tiel een ongekend zwaar onweder. Het licht was niet van de lucht en de regen ver gezeld van hagel viel zoo overvloedig, dat het water in de stadsgracht een hal ven meter steeg. Op enkele plaatsen sloeg de bliksem in, zonder ongelukken of schade te veroorzaken. Het hoofdbestuur van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel heeft onder de H. T. M.-leden een manifest verspreid, waarin wordt gezegd, dat de loonactie bij de Haag- sche Tramweg-Maatschappij nog haar beslag niet heeft gekregen en aan hel geduld thans een einde is gekomen. Het manifest luidt verder „Wij meenen, dat wij nu inderdaaf lang genoeg gewacht hebben en dat: de H. T. M. maar eens duidelijk maakt moet worden, dat het ons m\ onze wenschen ernst is. Wij willen mei onze leden eens ernstig overwegen, wat ons nu te doen staat, en eens onder de oogen zien, of een 24-uurs-staking nu geboden is. Wij roepen u derhalve op tot bijwo ning eener nachtvergadering in der nacht van Vrijdag 14 op Zaterdag 15 Mei 1920. De vergadering vangt aan des nachts 1 uur en wordt gehouden in de Alham- bra-Bioscope, Boekhorststraat bij den Zuidwal. Het dagelijksch hoofdbestuur zal ter vergadering aanwezig zijn." Gestoorde bruiloft.— tTe Arnhem reden de rijtuigen eener ■trouwpartij stadhuiswaarts. Ongelukkis isloegen de paarden van een der rijtui gen op hol, renden den Singel langs, waar het rijtuig op den Velperbinnen- singel in botsing kwam met een bal- kerskar. Een der paarden viel en ver wondde zich aan lies en pooten. Het tuig werd ernstig beschadigd. Gelukkig kwamen de inzittenden met den schrik vrij, doch men moest zich verder te voel naar het stadhuis begeven, daar de koets onbruikbaar was. De 21-jarige Leo Curvers, afkom stig uit Tegelen (L.) nabij Vcnlo. werkzaam als grondwerker Hoog-Em- merich, gem. Bergheim, is op 26 April aldaar door militairen der Belgische bezettingstroepen op laaghartige wijs vermoord. De jongeman kwam meermo len in een café aldaar en gekscheerde dan wel eens met de 15-jarige dochter Dat was niet naar den zin van een pao' Belgische wachtmeesters, die zich dan ook zouden hebben uitgelaten, dat A weieens zouden latei! zien wat de Bel gen waren. Op den 26en April 's avonds om halfnegen, toen C. reeds te bed lag- drongen ze zijn huis binnen met l""'J zessen, waarbij de twee wachtmeestersl doelloos een paar revolverschoten lof| ten. Met kettingen geboeid sleepten I hem naar een afgelegen plaats. V' schillende personen hebben dien avo»4 het slachtoffer erbarmelijk hooren W" len en kennen, terwijl overal op de11 weg bloedsporen werden gevondfjj Men heeft het slachtoffer erbarmd!'" mishandeld en later door twee revol verschoten in hoofd en hart, dood schoten. Het lijk werd door ande'1- militairen in een café binnengedrag^ Thans zijn de twee wachtmeesters ff arresteerd en in de gevangenis te Aw - opgesloten. Nabij De Lier, ter hoogte van Westerlee is een locomotief van Wcstlandsche stoomtram en een go derenwagen gederailleerd. Het daa i volgende personenrijtuig liep op 0 goederenwagen en werd daarvan voorbalcon ingedrukt, waarop niej-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2