Se Huwelijksdag VRIJD4G 14 MEI. iA MER OVER ZICHT. oudsfer aeisje" i Maatschappij isö GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON '""Binnenland- brengt ter kennie van 's lands weer- lar gelegenheid zal 1 tot beoefening om ijksgeweer of kara- igen kunnen deelne- verlof of onbepaald nlichtigen en kader- alle overige man van 1640 jaar i„ ;gekerke, Koudeker- :n St. Joosland, Rit- Vestkapelle, Zoute- iouburg, Baarland, gen, Ellewoutsdijk! ■dr, 's Heer Abts oek, Heinkenszand, Capelle, Katfendijke' idelande, Ovezande| liet, Breskens, Cad' Hoek, Hoofdplaat uis, Sluis, Water de, Axel, Boschka- cht, Neuzen, Over- St. jansteen, Stop- Zaamslag en Zuid- llen gehouden wor- en waar zich min- s aanmelden en al- andere wijze gele- bestaat. Zij zullen worden van 15 Juli 1 October d.a.v. Ilen zoo mogelijk in den gehouden een voorkeur op Zater- der te bepalen uren renbedoelde schiet ïen deel te nemen, ;h daartoe schrifte- n te melden te Vlis- 1 van den comman- n andere gemeenten er, met duidelijke voornaam, ouder- n het geheele jan nant-Kolonel, Landweerdistrict ngen, MUSKEIJN. XRIJWIEL Hoek Palingstraat ug- sa- 113 LE STOOM 300T- ESTER SCHELDF am Viake—Hans met ban kw erken, 1700 gld., pensioen, ezen-pensioen en Gehuwden boven- iuur. Aanmelden bij Buitenhaven, Vlis- een net burger t, een nette eerlijke rzien. Brieven No. Vliss. Courant". raagd. ALTHY, Wal straal jonge Weduwnaar, Sneven mei opgaal m verlangd salaris Vliss. Courant". iresWalstraat 33. eplaatst op kantoor oor lichte admini- eenigszins bekend (en. Br. letters F J-, Courant". n, Middelburg tterdam. T.mit ra. in T. VllSS. f. MUS. i.m. I.E. tit V 1 12 uur VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS Van "14 regels 1.voor iedere tegel meer 24 centbij abonnement spe- «iale prijzen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 1—5 regels 50 centiedere regel meer 12 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels f 1.55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- «heren f 2.per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.30. Week-abon- nementen 15 cer.t. Afzonderlijke nummers 4 cent. FONDS VOOR HET GEMEENTE ZIEKENHUIS. Ontvangen b ij dragen: Vorige opgave 18678136 A. L., Vlissingen 3. M. C. B. en F. W. B., idem 7.20s N. H., Giesendam 25. Totaal 18713.56s BEKENDMAKING. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat heden is afge kondigd, de verordening tot wijziging der Mgemeene Verordening van Politie voor de gemeente Vlissingen,. betreffende het ver bod om in eene voor tiet publiek toegan kelijke localiteit, waarvoor eene vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein is verleend, sterken drank te verstrek ken, toe te dienen of in een voorwerp, dat minder dan drie deciliter inhoud heeft, aan wezig te hebben gedurende de KERMIS, aanvangende den derden Maandag in juli en eindigende in clen avond van den Za terdag daaraanvolgende, alsmede op den NIEUWJAARSDAG en op eten VERJAAR DAG DER KONINGIN, welke wijziging dei- verordening in werking treedt op 17 Mei 1020. Gedurende de drie maanden wordt de verordening ter secretarie voor een ieder ter lezing nedergelegd en tegen betaling dei- kosten verkrijgbaar gesteld. Vlissingen, 14 Mei 1920. Burg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. MILITIE TE LAND. Onderzoek van verlofgangers. De Burgemeester van Vlissingen maakt hekend, dat het onderzoek van de in het vwtofgangersregister dezer gemeente in geschreven verlofgangers der militie te iand zal worden gehouden te Vlissingen, in het Distributiegebouw aan de Wühclmina- sfraat, op Dinsdag 1 Juni 1920, des voor middags 10 uur, voor de lichting 1915 en 1916, des namiddags ten 1 uur voor de lichting 1917. Aan het onderzoek behoeven al een deel te nemen de verlofgangers der lichtingen 1915, 1916 en 1917. Aan het onderzoek behoeft niet te wor den deelgenomen door hen, die hun eerste oefening nog niet hebben volbracht, en voorts niet door a. de verlofgangers, die in het 'loopende jaar, vóór den dag, hierboven als dag van onderzoek aangegeven, in werkèlijken dienst zijn geweest, uit anderen hoofde dan voor straf b. de verlofgangers, die bestemd zijn om in het loopende jaar voor herhalingsoefe ningen in werkelijken dienst te komen c. de verlofgangers, die bestemd zijn om met 1 Augustus van het loopende jaar naar de landweer over te gaan d. de verlofgangers, aan wie vergunning is verleend tot uitoefening van de zeevaart of de zeevisscherij buitenslands of tot ver blijf in het buitenland en aan wie hetzij gelijktijdig met die vergunning, hetzij in verband daarmede later afzonderlijk, vrjj- 32) (Naar het Engelsch) Door M. HELLEMA. te bekomen: N.V. Transoort en n.v.b. Erven G.VOSi yB. EENHOORN,! \N OOSrERHOUTi Gebrs. BUITEN- HOOFDSTUK XIV. Nira was nog niet naar bed gegaan, toen Daura boven kwam, en toen ze haar zuster hoorde, verscheen ze op den drempel met de haarborstel in de hand, het roode haar los over de schouders van de groene kimono han gend. - „Liefste, ik dacht dat je nooit zou komen riep zij uit. „Ik er waren nog allerlei dingen, waardoor ik werd opgehouden," ant woordde Daura eenigszins blozend. -Je moet mij troosten", zeide Nira. Uk weet, dat het ondankbaarheid is, nu jj zooveel "heb om dankbaar te zijn, nu George spoedig weer beter zal zijn en <Wes in orde zal komen, maar ik kan niet laten er aan te denken, met hoe pel blijde verwachting wij dezen dag egemoet zagen, en hoe geheel anders 'J is uitgevallen. En men zegt, dat het ^gelukkig is, als een bruiloft wordt uitgesteld." f ',0nzin l" zeide Daura op beslisten on, ofschoon zij zelf ook hunkerde v* troost, dien niemand haar kon en- Zij moest altijd troost brengen, Geon00,t ^aar°m vragen „Jij en rge zult des te gelukkiger zijn, als stelling van het onderzoek is verleend dan wel is toegestaan dat onderzoek in de maand November of December van het loopende jaar te ondergaan - e. de verlofgangers, aan wie ter zake van de uitoefening van hun beroep of be drijf dan wel wegens andere bijzondere omstandigheden vergunning is verleend het onderzoek in een der onder d genoemde maanden te ondergaan f. de adspirant-militie-offkieren - en g. de verlofgangers van de exploitatie- compagnie van het Regiment Genietroepen. Daarentegen moeten aan het onderzoek wèl deelnemen de verlofgangers, die in het loopende jaar voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst zouden moeten ko men, doch wien vóór 1 Juni van dit jaar door den Minister van Oorlog uitstel van opkomst voor die oefeningen is verleend tot het volgende jaar. Uiteraard geldt deze bepaling niet voor de verlofgangers, wien uit anderen hoofde, bijv. in verband met hun verblijf in het buitenland, vrijstelling van het onderzoek is of alsnog wordt ver leend. Voorts -wordt de aandacht gevestigd op de volgende Avetsbepalingen De verlofganger moet bij dit onderzoek verschijnen in uniform gekleed en voor zien a. van de tot zijn voorgeschreven uitrus ting verder behoorende kleeding en uit rustingstukken b. van de wapenen, het ledergoed, de reglementen en de dienstvoorschriften, hem uitgereikt c. van zijn zakboekje en van zijn verlof pas. De verlofganger staat niet alleen geduren de den tijd, dien het onderzoek duurt, maar ook voor zoolang hij ter gelegenheid van het onderzoek in uniform gekleed is, onder de bevelen van den Militiecommissaris, zoodat indien hij ongeregeldheden pleegt of zich aan een strafbaar feir schuldig maakt, hetzij bij het gaan naar de plaats, voor het onderzoek bestemd, hetzij gedurende het onderzoek of bij het naar huis keeren, te dier zake zal worden gestraft volgens het Crimineel Wetboek en het Reglement van Krijgstucht voor het krijgsvolk te lande. Een arrest van één dag tot zes dagen, te ondergaan in de naastbij gelegen provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring, of een kwartierarrest van één dag tot zes dagen, te ondergaan in een kazerne, kan door den Militiecommissaris worden opge legd aan den verlofganger lo. die, zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt.; 2o. die daarbij verschenen zijnde, zon der geldige reden niet voorzien is van a! de hiervoren vermelde voorwerpen 3o. die de hiervoren vermelde voorwer pen bij het onderzoék niet alle in den ver- eisthten std'at vertoont 4o. die een of meer van de hiervoren ver melde voorwerpen, aan een ander toebe- hoorende, als de zijne vertoont Is den verlofganger ter zake van het on derzoek kwartierarrest opgelegd, dan wordt hij tot het ondergaan van die straf in wer kelijken dienst geroepen. Onverminderd de genoemde straf is de verlofganger, die zich schuldig maakt aan een der feiten, onder lo. tot 4o. genoemd, verplicht om op een nader te bepalen tijd en plaats voor den Militiecommissaris te verschijnen of opnieuw te verschijnen tot het ondergaan van een onderzoek. De verlofganger, die, geroepen voor dit ONDERZOEK, daarbij niet verschijnt of, daarbij verschenen zijnde, zich schuldig maakt aan een der feiten, onder 2o.4o. vermeld, wordt in werkelijken dienst geroe pen of gehouden voor den tijd van ten hoogste twee maanden. De duur van dezen werkelijken dienst wordt bepaald door den Minister van Oorlog. De verlofganger, die niet voldoet aan een oproeping "voor den werkelijken diénst, wordt als deserteur behandeld, na op daar toe door den Minister van Oorlog te ver strekken last als zoodanig te zijn afge voerd. Nog worden de verlofgangers opmerk zaam gemaakt, dat het niet ontvangen van een bijzondere kennisgeving hen niet ont- je hieraan terugdenkt. Maar \aai ons nu praten over je juweelen. Waar zullen we ze van nacht en later bergen." ..Ik zou liever over George praten", zeide Nira. „Ik ging hem zien, voor ik hier kwam. O, Daura, hoewel dokter John zegt, dat er niets om bezorgd over te zijn, en ik hem kon gelooven, zoolang het dag was, bij nacht is dat moeilijker. Het is wreed, dat ik niet mag waken bij mijn lieveling." „Dokter John kan er het best over oordeelen, lieve", trachtte Daura haar te kalmeeren. „George zal goed ver zorgd worden, wees daar niet bang voor en ze hebben beloofd, ons dade lijk te roepen, als er eenige verande ring komt. Als jij je nu zoo bezorgd maakt, dan ga je er slecht uitzien. Je zoudt toch niet willen, dat George je leelijk vond de eerste maal, dat hij zijn oegen open deed ern je gelaat te zien „Neen", zuchtte Nira. „Ik zal trach ten dapper te zijn. Maar het is zooveel harder voor mij dan voor jou. Dat kan je niet begrijpen." Daura dankte in haar hart den hemel dat het Nira was, die niets begreep. „Natuurlijk, lieve maar ik doe mijn best", zeide zij gedwee. „En nu over de juweelen gisterennacht hebben wij je parelsnoer en al je kgstbaarheden laten rondslingeren, maar toen dach ten wij ook niet aan gevaar. Als het waar is, dat er een komplot is om te stelen wHet moet waar zijn hoewel het mij vreemd en als een droom voorkomt, heft van hun verplichting tot deelneming aan het onderzoek, maar dat deze openbare kennisgeving eenig en alleen als bewijs geldt, dat de verlofganger behoorlijk is op geroepen. Ingeval van ziekte of gebreken de deel neming aan het onderzoek mochten ver hinderen, dient daarvan zoodra mogelijk ter gemeente-secretarie te worden overge legd een gelegaliseerde geneeskundige ver klaring, welke op ongezegeld papier kan worden gesteld. Aan den verlofganger kan op zijn daartoe aan den Militiecommissaris te richten en met redenen omkleed verzoek worden ver gund, het onderzoek in een andere ge meente te ondergaan. Het verzoekschrift moet tijdig en gefrankeerd worden toege zonden. Maakt een verlofganger, xaan wien een zoodanige vergunning is verleend, daarvan geen gebruik, dan wordt deze ge acht niet te zijn verleend. Vlissingen, 14 Mei 1920. De Burgemeester voornoemd, VAN WQELDEREN. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Vandaag vielen eenige belangrijke beslissingen. In de eerste plaats deze, dat met 44 tegen 35 stemmen werd aan genomen een gewijzigd amendement- Ossen dorp. Principieel zullen de hoof den van scholen nu een eigen klasse hebben. De minister kan echter in bi- zondere gevallen, gehoord den Onder wijsraad, daarvan vrijstelling verlee- nen. Het ambulantisme is dus afge schaft en alleen in bizondene gevallen 'kan het gehandhaafd blijven. De poging van den heer Buisonjé, om de hulponderwijzeressen te schrappen, mislukte. Dat instituut-op-een-koopje bleef met 44 tegen tegen 36 stemmen gehandhaafd, rechts tegen links. De naam hulponderwijzeres verdwijnt ech ter. De minister heeft dit zelf veran derd. Er zullen twee diploma's worden ingesteld één van beperkten omvang, genaamd A. Degenen die dit diploma bezitten zijn dan voor de lagere klassen aangewezen. Deze twee beslissingen zijn misschien wel de belangrijkste die bij deze wet worden genomen. Volgens enkele spre kers was het ambulantisme de oorzaak van zeer vee! kwaad in ons onderwijs. Hopen wij dus dat -nd-iiet onderwijs alle gelegenheid krijgt om zich in vollen 'bloei te ontwikkelen. Ook werd nog aangenomen een amendement, om den minimum-leeftijd voor hoofden van scholen van 23 op 25 jaar te brengen. Bij de verdere discussie werd een amendement-Albarda, waarbij het aan stellen van reserve-onderwijzers in groote gemeenten wordt mogelijk ge maakt, aangenomen. Het pirnt dat eenige verlevendiging bracht in de discussie, was het amende- ment-Beuhier, dat ontslag wil verlee- nen aan gehuwde onderwijzeressen. Deze bepaling geidt niet voor de in dienst zijnde onderwijzeressen, die bin nen drie maanden na het in werking treden der v et in het huwelijk zijn ge treden. Mevr. Groeneweg .kwam toen na tuurlijk in actie. Zij beweerde, dat de igehuwde onderwijzeres best op haar plaats is in de school. Het ziekte-cijfer van de dames is wel veel hoeger dan dat van de heer-en, maar dat komt, om dat de dames het zwaarste werk doen in de school. De minister hield zich buiten de kwestie. Spoedig wordt de reehtspo-- dat ons zooiets zou overkomen", viel Nira haar in de rede, „George's brief aan mij maar neen, daar inoet ik je niet van vertellen 1" „Wij zullen er niet over praten, of ik zou in de verzoeking komen vragen te doen het is het eerste geheim, denk ik, datje ooit voor mij verborgen hebt". „Het is George's geheim, niet het mijne", verontschuldigde Nira zich. „Misschien wil hij me het jou laten ver tellen, als hij weer beter is. Waarom zei je beneden, dat het geen goed idee van mij was, al die juweelen te dragen. Je rieptNeen 1 en voor je uitleg kondt geven, werden wij gestoord." „Onnoozel meisje, zie je dan niet, dat het laatste was ik begeeren zou, is, jou in gevaar te zien Wat zou jij kunnen doen om de juweelen te redden, als er een dief kwam en en je beval ze hem over te geven „Ik zou kunnen gillen en het huis alarmeeren", zeide Nira. „Als het een sliimme dief was, zou hij je geen tijd laten te gillen. En hij behoeft niet slim te wezen, om in liet kasteel te komen." „Vooral, nu een detective hem ver wacht". „Ja-a, vooral, nu een detective hem verwacht." Nira dacht een oogenblik na. „In de .Geschiedenis van Dunulm', die oom Edward schreef, werd de verstopplaats van den Rooden Roland genoemd", zei de zij. „Ik denk, dat dieven, als zij een plan maakten tot stelen, we! zouden trachten alles omtrent het gasteel te sitie der ambtenaren geregeld en daar bij zal deze kwestie ook in haar vollen omvang aan de orde komen. Liever wil de de minister de beslissing dus uitstel len en- hij achtte het in het algemeen niet gewenscht, dat een algemeen gel dende bepaling werd gesteld. Het was beter ieder geval op zichzelf te be schouwen. Hij ontried dus het amende ment. De heer Beumer trok toen na tuurlijk zijn amendement in, belovende dat hij er later weer mee terug zal ko men. Over het bekende „neutraliteits"-ar- tikel werd nog wat gesproken, omdat de heer van Zadelhoff ook eerbied voor de staatkundige begrippen wilde vra gen en de heer van Ravesteijn de chris telijke deugden wilde uitschakelen, aan gezien hij niet wist wat daaronder te verstaan viel. De heer van Wijnbergen achtte dit vage artikel van weinig waarde. En daarin heeft hij volkomen gelijk. Het komt er op aan wat de onderwijzer leeraart en dat iaat zich niet in de wet zetten. Nederland en België. De redacteur van „de Maasbode" te Brussel seint d.d. 12 dezer Passelecq schrijft in de „Libre Bel- gique" 'n artikel over de Nederiandsch- Belgische verdragen. Hij beweert zijn inlichtingen ontvangen te hebben van een diplomaat, die volkomen op de hoogte is. Volgens den schrijver zou Nederland eischen, dat het economisch verdrag tegelijkertijd met het politiek verdrag zal geteekend worden. Het politiek ver drag bevat alleen de bepaling, dat de Belgische.neutraliteit is afgeschaft. De Belgische regeering had ge wenscht, dat bij deze gelegenheid ook de andere bepalingen van de verdragen van 1839 zouden worden herzien, waar bij België misdeeld werd doordat de volkssoevereiniteit over de Schelde en Limburg aan Nederland werd gegeven. Om verschillende redenen zijn de Belgische afgevaardigden er niet in geslaagd de Belgische opvatting van recht en belang te doen zegevieren. België komt nu teekenen of niet tecke- nen. De regeering wiide niet zonder meer teekenen, omdat na de mislukte poging tot herziening van de territoriale en fluviale bepalingen van 1839 een der gelijke goedkeuring zou beteekenen, een vrij en wel overwogen afzien vanF1 eischen, die de essenfieele voorwaarden zijn van België's verdediging en zijn wettige economische expansie raken. De Belgische regeering besloot daaT- om reserve te maken. De Belgische af gevaardigden stelden een document op, dat zeer gedocumenteerd is en energiek van toon. Het somt met feiten en redenen alle Belgische eischen op en zegt, dat Bel gië deze eischen handhaaft en van deze verklaring zijn teekening afhankelijk maakt. De voorlezing van dit document werd door de Nederlandsche gedelegeerden onder de grootste stilte aangehoord ze hebben daaromtrent niets gezegd en geen enkel woord van protest geuit. De teekening van de verdragen door België zal waarschijnlijk begin Juni plaats hebben. De ex-keizer.. Hrt Tweede Kamerlid, de heer Scha- weten te komen en waarschijnlijk zou den zij dat boek wei hebben. Oom Ed ward heelt de Verstopplaats niet nader beschreven, en daarmee verdedigde hij Kich, toen vader boos op hem was, om dat hij ze genoemd had in zijn boek. Bovendien leek het toen zoo onwaar schijnlijk, dat zijne familie ooit iets wfeer zou bezitten, dat waard was ver- bongen te worden Toch zeide hij ge noeg om de aandacht te trekken en nieuwsgierigheid op te wekken en misschien een aanwijzing te geven. Ik wou, dat ik mij precies kon herinneren, wat hij zeide." „ik heb het boek in mijn kamer", zeide haar zuster. „Ga maar naar bed. Je ziet zoo wit als 'n geest. Ik zal het boek wel zoeken en dat gedeelte voor lezen." Nira gehoorzaamde dankbaar en Daura begon hare boekenplanken na te zien, waarop zich eene vreemde ver zameling boeken bevond. Van kind af had zij veel van lezen gehouden en er waren weinig onderwerpen, met welke haar vurige, jonge geest zich niet met vragende belangstelling had bezigge houden. Een wand van de kamer, tot de hoogte van een lang man, was be dekt met planken, welke Conal Mac Fingon er had ingeslagen, die in zijne jeugd veel aan timmeren had gedaan. Deze planken waren bedekt met kin derverhalen, schoolboeken, boeken over geschiedenis en plantkunde, bundels gedichten en rojuans, want Daura wil de nooit scheiden van een boek, dat zij eenmaal had bezeten. Zij zocht eenige per, heeft aan den minister van binnen- landsche zaken de volgende vragen ge richt 1. Wil de minister mededeelen of uit de schatkist des rijks voor den voorma- ligen Duitschen keizer en den gewezen kroonprins gelden zijn besteed ten be hoeve van deze personen, met name voor levens- of genotmiddedlen, inrich ting van gebouwen bij ontvangst van gasten, enz., in het bijzonder ten aan zien van den voormaligen kroonprins 2. Is dit inderdaad geschied, wil de minister dan mededeelen in bijzonder heden, waarvoor deze gelden zijn ge bruikt, hoe hoog het totaal uitgegeven bedrag tot op heden is, of dat in de toekomst nog voornemens dienaan- gaane bestaan en of er kans is, deze gelden van bedoelde personen terug te bekomen Dinsdagavond heeft in verband met het vertrek van den ex-keizer naar Doorn een groot afscheidsdiner plaats gehad, waarbij de familie Bentinck en van Zuilesteyn en de burgemeesters van Amerongen en Leersum tegen woordig waren. Om half negen begaf het Amerong- sche muziekkorps zich naar het kasteel. Het was uitgenoodigd enkele nummers te speien in verband met het vertrek van den ex-keizer, die morgen vertrekt. De correspondent van de „N. R. Ct." te Brussel meldt Bij een vraag in den Belgischen Se naat tot den minister van buitenland- sche zaken gericht in zake den gewe zen Duitschen keizer, heeft de minister geantwoord, dat Nederland systema tisch een weigerend antwoord gegeven heeft op de nota's der geallieerden. Ne derland behoudt, onder eigen verant woordelijkheid, den gewezen keizer. Woningbouw-maairegetcn. Het Kamerlid de heer De Groot heeft, aan den minister van arbeid de vol gende vragen gedaan Is het den minister bekend dat in ver band met den in de groote steden heerschenden woningnood duizenden woningen door twee en meer gezinnen worden bewoond? Is het den. minister ook bekend, dat de hooge bouwkosten van de naar de voorschriften en met steun van het rijk te bouwen woningen, gemiddeld 8600 per woning, zeer beiemmerend werken op het spoedig en in voldoend aantal stichten van woningen, en dat daarentegen de bouwondernemers rui me moderne alcoofwoningen kunnen bouwen tegen een kostprijs van plm. 5800 per woning Zoo ja, kan de minister daarin dan aanleiding vinden om de voorschriften tot het verieenen van rijkssteun bij wo ningbouw» zoodanig te wijzigen, dat ook aan hen die ruime, moderne alcoof woningen wenschen te bouwen, steun van het rijk kan worden verleend, ten einde op die wijze een snelle voorzie ning in den woningnood, die met den dag nijpender wordt, te bevorderen Portvrijdom. De heer Abr. Staalman, lid der Twee de Kamer, heeft aan den minister van waterstaat de vraag gedaan of hij den tijd nog niet gekomen acht om den vrijdom van port op te heffen voor brie ven en drukwerken door gemeente besturen te verzenden betreffende de uitvoering van de Distributiewet 1916. De zelfstandigheid der ziekenkassen en -fondsen. Nu het tijdstip voor het inwerking- oogenblikken naar de .Geschiedenis van het Kasteel Dunulm', door den De ken geschreven, en vond het eindelijk achter eenige deeltjes van Molière. Toen ging zij terug naar haar zusters kamer, en zocht het gedeelte, dat be trekking had op de Verstopplaats van. den Rooden Ronald. „Hier is het zeide zij eindelijk, en zette zich neer aan 't voeteneind van Nira's bed. „Ik zal je voorlezen, wat oom Edward zegt." „Er bestaan verscheiden geheime bergplaatsen in dit kasteel, dat een der oudste bewoonde huizen van Groot- Brittannië is. Vooreerst de Priesterka mer in een der torens, welke men be reikt achter een schoorsteen door mid del van een goed verborgen opening, slechts groot genoeg, dat een man er op zijne knieën kan inkruipen. „Dan is er nog een, bekend als de Kamer van den Gierigaard, volgens een oud, maar authentiek verhaal zoo ge noemd naar een zekeren Alexander Score van de vijftiende eeuw, die een plaats zocht om zijn schatten (e bergen en zijn goud in 't geheim te tellen. Toen hij een gedeelte van het kasteel, dat door brand vernield was, weer liet op bouwen, liet hij daar een geheime ka mer aanbrengen door twee Italianen van Florence, die hij naar hun land te rugzond, zoodra hun werk voltooid was." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1