LAATSTE BERICHTEN GEMENGD NIEUWS fd geëindigd en van den zegen Ingen Psalm 72 |geheel bezet, elke toespraak p nummers van |en beste, 'd volgens het ni en heeft de |urdon 16 voet, Salicionaal 8 Woudfluit 7 en Octaafkop- wippers boven Het pedaal is haard licht, [e afgewerkt en "k geeft het ge- indruk in het Goes ds. H. IJ. Overduin te KEN. felijken afloop. echtbank te 's IB., uit Schijn- Jiandeling met ifan Wanrooy gevangenis- Ig, speelt, btij- Itentie Vlissin- I marine-elftal. If meer leden lissingen van en. Gezien de lig, geven wij pverwinnen. morgen het [rerken, zullen nigingen al- fer Valkenisse. png „Samuel" naar Veere lar te wande- jl. hield de Posthoorn" lanaf Amers- De duiven |f acht gelost windrich- de beestjes hstateerd om Ie achtste of Tuur 22 min. leen snelheid Ier minuut. I door A. var fie door J. J. Botting, de |7e door W. Id. de Vries ■vlucht van ER. bevel van j Noordhoek lur Catheri- leda plotse- pneerde ge- der Walt. des te tra- juist den bruiloft zou tte reg. inf., erplaats bij |d per trein zal optre- serie in |van 26 Mei osmalen is fcr in actie- beid bij het i spa. I heeft niet lerentie te lnislukken. Ie bladen, Dm uitstel hebben, Duitsche Mei be- |ij samen- In de ver lam uitstel I Fransche Insche re lingen de In te ver- Iduidende peren, klaringen I San Re- nferentie, ■en. Met then niet Be gealli- lovereen- J zou dus It als de like om- INGEZONDEN MEPEPEEL1NGEM. Nierkwalen schuilend in een kou. Het is niet algemeen bekend, dat een gewone kou zoo dikwijls het begin is van ernstige nierkwalen Dit geschiedt als volgtEen kou ver dopt de huidporiën, luchtkanalen en ingewanden, zoodat het deel van het #erk dezer organen in het rein houden nan het bloed, gevoegd wordt bij de reeds zware taak van de nieren om het bloed te zuiveren. Rugpij" en unnestoornissen waar schuwen voor overspanning der nieren, I en als geen acht wordt geslagen op I deze waarschuwingen, bestaat gevaar Ivoor rheumatiek, niergruis, nier-water- 1 zucht, ontsteking der nieren of blaas, en zelfs ongeneeslijke ziekten. I Een kou kan niet altijd vermeden I-worden, doch ongetwijfeld kunt gij aan [de nieren de kracht bijbrengen om I kwade gevolgen van een gevatte kou I |e weerstaan. Verklein de hoeveelheid urinezuur in het bloed. Gebruik daartoe minder lvleesch en opwekkende middelen, wat ]de taak der nieren verlicht en hun l kracht bewaart. Gij kunt verder succes [verzekeren door het gebruik van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Zij herstel len en versterken zwakke nieren, her- mituwen de werkzaamheid van de uri- W-organen en verzachten de blaas. jFoster's Pillen helpen bij iedere genees lijke graad van nieraandoening. Zij die- kien uitsluitend voor dit soort ziekten jen werken niet op de maag, lever of ingewanden. I Wacht u voor namaak onder gelijk soortige namen. De echte Fosters' Rug pijn Nieren Pillen dragen de handtee- kening van James Foster op de verpak king en zijn te Vlissingen verkrijgbaar pij A. C. Beniest, Lepelstr. 13, a 1.75 doos of 10.p. zes doozen. 46 ktandigheden om uitstel van de confe- tentie had verzocht. Het „Berl. Tage- t/altt" zegt dan ten slotte, dat als de lonferentie mislukt, dit te wijten is aan ie politiek van haat der Fransche miii- iiristen. Millerand heeft van stonde i aan getracht de door Nitti en Lloyd eorge voorgestelde bijeenkomst te erhinderen of te saboteeren. Vervolgens haait het blad een artikel in de „Daily Chronicle" aan en vindt een hoogst bedenkelijk artikel, als let werkelijk een feit is, dat de Engel- Ihe regeering daarachter zou zitten. |De „Daily Chronicle" schrijft dan be voor de deur staande conferentie ®n Spa geeft grond aan de verwach- ^Bgen, dat de begrootingen van Enge llanden Frankrijk een geheel ander aan- in zuilen krijgen, wanneer men het da?" eens is geworden over de jaarlijk- sche goudbetalingen, die Duitschland vólgens het vredesverdrag verplicht is. JDuifscfiiand zal bij de komende be- Srekingen te Spa niet mee te praten lebben, als daar de som der schade- psstelling, de wijze van betalen en de nijnen door de leidende Europeesche Jatslieden en financieeie deskundigen «end wordt gemaakt. De diplomatieke correspondent van „Daily Chronicle" deelt nog naar [Inleiding van deze mededeeling me- dat Chamberlain, de minister van ■ancien reeds, op aandrang van Lloyd lorge, de kwestie van de som der fadeloossteiiing door Duitschland te stalen, in behandeling heeft genomen, lbestaat weinig twijfel over, dat de Jnsche minister van financiën, Mar en zijn Engelsche collega, het ns zullen worden. Het is even waar- pijnlijk, dat de conferentie te Spa den Mei plaats zal hebben. Zeker zal minister van buitenlandsche zaken, W Curzon, daar verschijnen en den- Uk ook Chamberlain. I Dc^ Duitsche rijkskanselier, die uitge- digd is, zal aan de besprekingen de schadeloosstelling niet deelne- ieze mededeelingen van de „Dailly lonicle", zegt het „Berliner Tagebl." fijn commentaar, staan in scherpe ïnstelling met zijn vroegere uitm ik die vanuit San Remo geïnspireerd en volgens welke men het in ïtieke Engelsche kringen voor ge- ■sclit hield, met de verantwoorde- mannen in Duitschland over de 'jngnjke kwesties besprekingen te f1nanc1eele NOOD van duitschland. I borden drie middelen overwogen w financieelen nood van het rijk n'Sc"een verkorting van den ter- ™0r de betaling van het rijks- ee" gedwongen ieening en npehng van de bankbiljetten. Van f diie middelen zal waarschijnlijk erste worden toegepast. Men is ^enin& dat de termijn voor de g van het nood-offer inderdaad kemeten is. Volgens de „Tagliche wouden velen ook liever 't ineens afbetalen om rente te n burgerlijke coalitie in duitschland. "Koln. Ztg." dringt krachtig aan l»mp„°rmlng van cen burgerlijke iSnSCh?p' Dit is voor onzen Tin er noodzal<e|ijk. De socialisten In van"3,?!t0t ?e,n vereen'g'nK te Vmen h! soc|abstische partijen fbaarmin re8ecnng zouden uitma- Ktkimi i W0[dt de basis der sa~ 'e meeru ,sschen de democraten eerderheids-socialisten onder Gisterenmorgen is een roeibootje varend bij de Planterboterfabriek op het IJ te Amsterdam door een sleepboot welke uit het kanaal West kwam, aan gevaren, waardoor de twee inzittenden in het water zijn geraakt. Een 23-ja- rig persoon uit Amsterdam is verdron ken, de tweede drenkeling is nog gered. Een 1-jarige jongen is in de Delfs- havensche Schie verdronken. Een 5- jarig knaapje te Rotterdam heeft een klap van een paard gehad. Het kind werd naar het ziekenhuis gebracht en is daar overleden. Een 9-jarige jongen is van een vrachtwagen gevallen. Het jongetje kreeg een achterwiel over de beide beenen, welke ernstig gekneusd werden. Hij is in het ziekenhuis opge nomen. Uiit rapporten van den gemeente lijken statistischen dienst te Parijs blijkt, dat de griep-epidemie van verle den jaar te Parijs 10.281 slachtoffers heeft gemaakt, waarvan 3098 mannen. Aankomende vrouwen en meisjes zijn liet zwaarst getroffen. Te Neuköln, een voorstad van Berlijn hielden twee politieagenten en kele dagen geleden een koffiehuis in de gaten, daar zij vermoedden dat dit nog na elf uur 's avonds gasten ontving. Op zeker oogenblik zagen de agenten ook werkelijk twee personen het huis bin nengaan. Zij drongen daarop het kof fiehuis binnen maar vonden niemand meer. De waard verzekerde dat er nie mand in zijn lokaal was. De agenten lieten zich echter niet misleiden, en drongen in de kelders door, waar zij een dronken man vonden, waarin zij, tot hun niet geringe verbazing den hoofd commissaris van politie van Neu Köin herkenden. De agenten wilden hun chef aanhouden, maar deze weigerde met zijn ondergeschikten mee te gaan. En kele weken geleden had een andere agent den commissaris ook al dronken aangetroffen. De commissaris werd toen tot 300 mark boete veroordeeld, omdat hij den agent beleedigd had. Deze keer scheen de zaak „een minne lijke oplossing" te krijgen. Men wilde den commissaris eenvoudig naar een andere gemeente, Lichtenberg, verplaat sen. De bladen waren echter intusschen te weten gekomen wat er gebeurd was, en nu is de hoofd-commissaris voor- loopig uit zijn ambt geschorst. Appich, zoo heet de man, was vroe ger timmerman, en dankt het baantje, dat hij op zoo'n waardige wijze wist te vervullen, vooral aan de rol die hij in de sociaal-democratische partij ge speeld heeft. De Handley Page luchtvaart maat schappij heeft een nieuw type vleugel voor vliegtuigen uitgevonden, dat de kosten van het vliegen zeer vermindert, het gevaar bij het landen voor een deel opheft en niaakt dat zware vrachten kunnen worden vervoerd. In een interview heeft Handley Page verklaard, dat hij het in de toekomst mogelijk achtte een vliegtuig te bou wen van 25 paardekrachten met vleu gels, die te zamen ongeveer een lengte zouden hebben van ongeveer 5 meters en een breedte van 1 meter. Deze zou een bestuurder en passagiers en vol doende petroleum kunnen dragen om het 800 K.M. uit te houden zonder te dalen. De snelheid zou ongeveer 160 K.M. per uur bedragen. Hij meende, dat een dergelijk vliegtuig zeer populair zou kunnen worden voor kleine uitstap jes naar Parijs. Het zou een soort lucht-taxi zijn, Na een gevecht van man tegen man op de treeplank van de Simplon- express, heeft men bij Szegedin (Hon garije) voor 2\'2 millioen dollar Ame- rikaansche munt afgenomen van iemand die zich voor koerier uitgaf en in 't bezit was van geloofsbrieven als koerier voor buitenlandsche zaken. De bladen te Weenen hebben onlangs de beschuldiging geuit dat al die koerier- brieven valsch zijn en dat de dragers er van niets anders zijn dan geldsmok- kelaars. Cornelius Vanderbilt, de zoon van den bekenden Amerikaanschen milliar- dair, is dezer dagen in het huwelijk ge treden met miss Rachel Littleton. Het was een bruiloft, die klonk als een klok, en alles ging in 't groot, zooals dat in Amerika te doen, gebruikelijk is. Een „record"-bruiloft met 5000 gasten, waarvan 700 soldaten, oorlogskamera den van den bruigom, die met hem deel uitmaakte van de Amerikaansche ex- peditionnaire macht. De huwelijksge schenken worden op een millioen dol lars geschat een van de kostbaarste geschenken was een diamanten hoofd tooi, ter waarde van 300.000 dollars, een present van de ouders van den brui degom. Het bruidsgeschenk van den bruigom aan de bruid was een sieraad in den vorm van een platina laurierblad bezet met duizend diamanten, die gezet waren rondom een kolossale brillant. Hoe moet men in den trein s c h rijv en? Het schrijven in een rijdenden trein is niet gemakke lijk, zooals menigeen wel bij ondervin ding zal weten. Maar wanneer men in een restauratiewagen zit en de kellner schrijft de rekening, terwijl hij naast u staat, ervaart men dat hij dit werkjè met het grootste gemak verricht. Dat komt, zegt het „Hbld." omdat het schrijven in een trein veel gemakkelij ker staande dan zittende gedaan kan worden. Zittende ondergaat 't lichaam veel sterker de schokkende bewegingen dan staande in de laatste houding heeft men meer controle, die bijna in stinctmatig geschiedt. Maar de pasa- giers zijn nu eenmaal aangewezen een zitplaats in te nemen en daar het voor kan komen dat men een spoedbericht in den trein moet schrijven, is het niet ondienstig de volgende wenken ter har te te nemen Houdt uw ellebogen tegea uw ribben gedruktstrek den beneden- arm recht vooruitlaat arm en pols vrije beweging, en schrijf aldus. Op deze manier kan men zijn pen houder of potlood gemakkelijk onder controle houden en vrij regelmatig schrijven. ons belang. Te Breda is gisteren de zeventiende algemeene vergadering van „Ons Be lang", vereeniging van onderofficieren en militaire geëmployeerden in den rang van onderofficier, behoorende tot de Nederlandsche landmacht, gehouden. De vergadering werd bezocht door 53 afdeelingen met 168 stemmen en verte genwoordigers van velerlei instellingen en belanghebbenden. De waarnemende voorzitter, de heer W. Kloosterman, Amersfoort, sprak zijn erkentelijkheid uit voor de medewerking der korpscommandanten, die hunne on derofficieren in de gelegenheid stelden de vergadering bij te wonen. Hij bracht hulde aan den voorzitter, den heer W. Wijk, Amersfoort, die na 15 jaren onaf gebroken werkzaamheid aan de ver eeniging, door een ziekte getroffen werd, doch thans weer gedeeltelijk her steld in het midden was. Daarna wees spreker er op, dat de officieele vrede slechts een schijn-vrede is. Het is in onze weermacht geenszins rustig, al leek het na Nov. '1918, of de meer democratische ideeën zich baan zouden breken en frisschere stroomin gen het star-conservatisme zouden doen wegspoelen. Uit het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat de salaris-actie het grootste deel van den tijd in beslag heeft genomen, echter niet met bevre digend resultaat, zoodat zij dit jaar wordt voortgezet. De actie in zake de pensioenen bracht geen oplossing. Het verslag van den penningmeester toonde aan, dat de kas op het einde van het jaar 1919 sluit met een batig saldo van ƒ7464. Het hoofdbestuur werd opgedragen liet daarheen te leiden, dat de onderof ficieren, wier schoolontwikkeling en mi litaire bekwaamheid te wenschen laat, van rijkswege kosteloos in de gelegen heid worden gesteld dat tekort aan ont wikkeling aan te vullen. Aangenomen werd een motie, waarin „Ons Belang" hare afkeuring uitspreekt dat zij niet is aangezocht om onderoffi cieren aan te wijzen, teneinde zitting te nemen in de commissie tot herziening van 't reglement op den inw. dienst en den wensch uitspreekt, dat zij als nog worde gehoord. Daarna werd zon der stemming een motie van vertrouwen in het beleid van het hoofdbestuur aan genomen. Aan den minister van oorlog werd een resolutie gezonden, waarin betreurd wordt, dat de beloften, door den minis ter van oorlog in November 1918 ge daan, om te streven in democratische richting, nog steeds niet in vervulling zijn gekomen. Het hoofdbestuur kreeg de opdracht met de meeste intensiviteit en alle noodig geachte wettige middelen te ageeren, opdat ten spoedigste aan al le door de vereeniging gestelde wen schen ten opzichte van de verheffing van het O.O.-korps wordt voldaan. de kolend1str1but1e. In haar jongst gehouden vergadering hebben de brandstoffencommissies in Overijsel en Noord-Gelderland beslo ten, zich tot de Rijkskolendistributie te wenden met verzoek de distributie va* kolen niet eerder te beëindigen alvorens er behoorlijk overvloed is van kolen en om alvorens tot de liquidatie over te gaan, de commisies in de gelegenheid te stellen bezwaren in te brengen. mishandeling op school. De rechtbank te Assen heeft een on derwijzer uit Uffelt, wegens mishande ling van een leerling, veroordeeld tot een week gevangenisstraf. staking van onderwijzers. De ontevredenheid bij het onderwij zend personeel in België is tot het uiter ste gestegen hier en daar is reeds naar het thans zoo vaak gehanteerde wapen gegrepen de staking. Reeds hebben bijkans 500 onderwijzers het werk neergelegd, terwijl alleen in Wa- regem, Meenen en Moeskroen, 175 leer krachten staken. Het schijnt een algemeene staking te zullen worden. In elk geval wordt deze voorbereid het hoofdbestuur van het N. O. S. is op het punt stakingsbevelen te zenden door het geheele land. De staking heeft het eigenaardige karakter, dat de onderwijzers zich wel naar school begeven, maar weigeren onderwijs te geven zij vergenoegen zich met de kinderen te bewaken op de speelplaatsen der scholen. de stakingen in frankrijk. PARIJS. (V.D.) De algemeene toe stand is bevredigend, zoowel op de spoorwegen als de havens en de mjj- nen nergens heeft de staking groote afmetingen aangenomen, daarentegen is bijna overal de arbeid gedeeltelijk hervat en hier en daar, bijv. in de streek om Parijs op een zeer merkbare wiiee. mijnd en blijft voor de burgerlijke par tijen niets anders over dan tegenover de socialistische werkgemeenschap de werkgemeenschap der burgerij te plaatsen. Het is noodig, dat de leiders der burgerlijke partijen zoo spoedig mogelijk bijeenkomen om over deze modus van zulk een samenwerking te beraadslagen. Zulk een samenwerking zou in elk geval het groote voordeel hebben om ten einde te maken aan de ai te groote partijverdeeldheidd men zou er door terugkomen tot het systeem der twee partijgroepen en dit zou nieuw leven brengen in het Duitsche parlement. Voor het geval de burgerlijke partij en niet sterk genoeg zouden zijn om alleen de regeering in handen te nemen zou men nog altijd kunnen overwegen de meerderheidssocialisten ook in de werkgemeenschap op te nemen. In dit geval zou men dan echter de ministers portefeuille niet volgens de sterkte der partijen, maar wel volgens het aantal mandaten moeten verdeelen. Nu de so cialisten het parool voor een socialisti sche regeering hebben uitgegeven, moeten de burgers van hun kant ook voor een burgerlijke regeering opko men. De weg daarheen is een burger lijke werkgemeenschap voor de verkie zingen. de opperste raad en de volkenbond. De „Nation" herinnert aan eenige raadselachtige woorden van Lloyd George over den Oppersten Raad en brengt die in verband met een bewe ring van de Parijsche „Temps", vol gens welke men er in zekere kringen ernstig aan zou denken, dien Raad tot een permanente instelling te maken, die zooveel mogelijk alle bevoegdheden en alle macht naar zich wil toe trekken. Men heeft zelfs al beweerd, dat de economische conferentie te Brussel niet plaats zal vinden en dat de Opperste Raad ook die vragen, welke aldaar te berde moesten komen, zelf in behande ling zou nemen. Het blad merkt daarbij op, dat dit wel het meest afdoende zou zijn om den Volkenbond te dooden, nog voor hij volkomen in werking trad. In plaats van dien bond zij het dan ook met al zijn onvolkomenheden krijgen wij dan een driemanschap der gelukkige maar nog altijd wraakzuchtige over winnaars. de vredesvoorwaarden voor turkije. Het Parijsche „Journal" weet reeds de voornaamste voorwaarden van het tractaat mee te deelen, dat aan Turkije zal worden aangeboden. In Europa wordt het Turksche gebied terugge bracht tot de uiterste punt van het schiereiland, dat in Konstantinopel uit loopt. De grens volgt de beroemde Tsjataldsjalinie met een geringen om weg naar het Noorden om het Jerkos- meer in te sluiten, dat noodzakelijk is voor de watervoorziening van Konstan tinopel. In Azië geschiedt de afbake ning tusschen de eigenlijke Turksche streken en de Arabische gebieden door een nieuwe grenslijn, die begint bij de monding van de Seihoen, ten Noord- Oosten van de golf van Alexandrette, die rivier volgt en daarna dwars door Silicië heensnijdt, tusschen Marasj en Aïntab heengaat en dan evenwijdig aan den Bagdadspoorweg loopt, 50 K.M. ten Noorden van die lijn. De sultan be houdt Klein-Azië, maar met twee ampu taties. Aan den kant van de Egeïsche Zee heeft men de Grieken de streek rond Smyrna, die zij in het voorjaar van 1919 met goedvinden, zooal niet op uitnoodiging der mogendheden bezet hebben, niet willen ontnemen. In naam evenwel blijft de Ottomaansche souve- reiniteit gehandhaafd onder voorbe houd van een volksstemming over vijf jaren. Armenië krijgt een uitweg naar zee in Batoem. De regeling van de Ara bische grens is niet in bijzonderheden vastgesteld. Turkije verliest alle toe zicht op den toegang naar de Zwarte Zee. Het verdrag voorziet de instelling eener financieeie commissie. De hei lige plaatsen worden toevertrouwd aan een Engelsche commissie onder toezicht van den volkenbond. oorlogsmisdaden. De eerste lijst van personen, die zich aan een of meerdere oorlogsmisdaden schuldig hebben gemaakt, is thans aan de Duitsche regeering overhandigd. Zij bevat 45 namen, waaronder zich echter niet die van Hindenburg, den ex-kroon prins of Ludendorff bevinden. Voor het meerendeel zijn het officieren van ver schillenden rang, o.a. een aantal door Engeland opgeëischte commandanten van duikboot'en. De lijst zal worden gepubliceerd, zoodra omtrent de juist heid der namen absolute zekerheid be staat. Het ongeluk met de rodelbaan. Een verslaggever van het „Nieuws blad van het Noorden" heeft een onder houd gehad met den heer en mevrouw Hommerson, de eigenaren van de rodel baan, waarmede het droevig ongeluk op de kermis te Groningen heeft plaats gehad. Dit onderhoud heeft aan het blad een anderen kijk gegeven op het ongeval dan ooggetuigen en ambtelijke mededeelingen hadden doen verkrijgen. Blijkens de verklaringen van den heer H. heeft hef Zondag den geheeien avond storm geloopen, de aandrang van het publiek was zoo groot, dat hij reeds om 7 uur 20 min. het trottoir roulant had stilgezet, zoodat alle be zoekers naar boven moesten loopen. Herhaaldelijk had de man aan de con trole den toegang tijdelijk stop gezet om gedrang te voorkomen. Op het oogenblik van het ongeval was het platform boven op de inrich ting zoo goed als leeg. De personen, die op de helling nog waren hebben gehost en gedanst en daardoor het breken van een balk veroorzaakt. De breuk van den balk, waarover we gis teren schreven, is niet de oorzaak ge weest, die b'alk is juist niet daar het eerst gebroken, maar op een andere plaats, die gaaf was. Bij den bouw, die voortdurend onder toezicht van den eigenaar stond, heeft een timmerman uit Groningen alle noodige herstellingen verricht, waarbij absoluut geen zuinigheid is betracht. De heer H. verklaarde nog, dat onder de rodelbanen juist zijn inrichting blij kens veler getuigenis, uitmuntte door soliede constructie. Gisteren werd dit trouwens ook reeds door den burge meester als resultaat van het eerste deskundig onderzoek meegedeeld. De hoogte van het gevallen stuk is niet 15 meter, zooals gisteren geschat is, doch slechts W'/2 meter, wat trou wens voor een val nog een zeer respec tabele hoogte is. Hoewel het onderzoek der deskundi gen nog niet is afgeloopen, is de heer H. er nu reeds gerust op dat zij niets zullen vinden wat hem bezwaren zal. De groote aandrang van het publiek en het onvoorzichtige dansen en hoosen heeft z. i. de ramp veroorzaakt. Het komt ons voor, dat de heer Hommerson verstandig zou hebben gedaan, om, toen hij het zoo druk zag loopen, poli- tie-assistentie te vragen ten einde den grooten aandrang van het publiek te temperen. Maar overigens kregen wij 'Uit het onderhoud den indruk, dat hij zich niet eenig zelfverwijt behoeft te maken over het droevige ongeval. De schade, die hij loopt, is enorm, dat begrijpt ieder voor verplegings- kosten der gekwetsten in de ziekenhui zen heeft hij reeds 1350 gulden gestort en waar is nog het eind Het publiek is zoo licht geneigd een zondebok te maken van een vreemdeling, maar bil lijkheidshalve dient ook het geval van den anderen kant Ie worden bezien. Daarom plaatsen wij bovenstaand on derhoud. r Met de opruiming van de rodelbaan is een bégin gemaakt. Bij informatie aan het Academisch Ziekenhuis en aan de R. Kath. Zieken verpleging werd gisteren medegedeeld, dat de toestand van de patiënten die daar verpleegd worden,' geen ongunsti ge wending heeft genomen en dat die toestand geen reden tot ongerustheid geeft. Gisterenmorgen liep een onbe heerd staand paard, voor een vracht wagen gespannen, door de ongeveer 5 M. hooge spiegelruit van een leeg staand perceel in de Lange Houtstraat te 's-Gravenhage. Het paard ging den winkel in, den wagen achter zich mee trekkend tot deze voor de pui stuitte. Hevig gewond en bloedend aan kop, buik en pooten, viel het arme dier daar neer. De verschenen voerman spande het onmiddellijk af en riep den veearts fe hulp, die het dier verbond, waarna het met groote moeite uit den winkel gebracht en naar den stal vervoerd werd. Het was een luguber gezicht die hoop glasscherven te midden van een groote bloedplas. Een 28-jarige boerenknecht te Barneveld, die reeds lang een ongeveer 20-jarige boerendochter te vergeefs met zijn liefdesbetuigingen heeft achter volgd, heeft gisterenmiddag beproefd deze dochter met geweld uit het ouder lijk huis te halen en per rijtuig, dat hij had medegebracht, te vervoeren. Op haar hulpgeschreeuw, kwam een be diende haars vaders te hulp, die den met een schop gewapend zijnden in dringer, met een zoogenaamde aardap- pelhak vreeselijke slagen toebracht. In bijna hopeloozen toestand is de schaker door de politie per auto naar het zie kenhuis overgebracht. Ook de bediende had ernstige verwondingen bekomen. r— Onlangs hebben wij gemeld, dat iemand te Gouda verdacht werd zijn 2-jarig kindje te hebben vergiftigd. Na der wordt hieromtrent thans medege deeld, dat het lijkje van het overleden meisje in beslag is genomen en te Rot terdam gerechtelijk geschouwd. De sectie toonde aan dat het kind door phosphor was vergiftigd. Onmiddellijk is verdenking op den vader gevallen, het eenige kind uit zijn tweede huwelijk te hebben vermoord. Eenige dagen te voren nl. was hij op het politiebureau gekomen met de pan waarin steeds en uitsluitend de pap voor het kind werd gekookt, met de mededeeling, dat zich op den bodem phosphor gevond, wat bij onderzoek .juist bleek. Het kind had van de pap genuttigd, was op dat oogenblik nog gezond, doch eenige dagen later ver toonde het teekenen, die op vergiftiging wezen en kort daarop stierf de kleine. De kinderen uit 's inans eerste huwe lijk hebben geen gezondheidsstoornis ondervonden. Ten huize van den vader werden een homoepatische apotheek en homoepatische boeken gevonden, die in geslag genomen zijn. De man blijft ontkennen, maar er moeten verschillende factoren zijn, die er op wijzen, dat hij degene is, die het kind de phosphor heeft toegediend.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3