i/maiogem erlieden Oe Huwelijksdag KAMEROVERZICHT. binnenland" .IfitfSO Bediende, 'OE]>'i iOPJONGEH stbod© Istbodel ferkmeisje WOENSDAG 12 HfcfBI. FEUILLETON Stads» taProvincienieuwg postelein 2a 24% ct., beiden pe* Wei* tig „Walcheren". 11 Mei 192t. ouden reiling werden esteed grauwzoet 34 ot.(; 28 ct. aardappelen (roa'de) 16/Z et sbessen 20 a 24 ct. andijvie (moskrnl) K.G. aardbeien 4 a 20 ct. kropsla 2 a 48 ct. alles per ct. kropverdunsel 30 and je peen 15 a 23 rabarber 10 a 15 ct adijs 21/2 a V/> ct. ct. OERSEN. Vlei. herlijn ƒ5.40; Parijs 18.221/» 2.73. Weenen RICHT. stand 770.8 te Ham- stand 759.7 te Hapa- n avond van 12 Mei Zuidelijke wind. Licht iwolkt. Waarschijnlijk warmer. TE VLISSINGEN. rtijd). v.m. n.m. 8.50 9.16 10.00 10.31 11.17 11.34 taanvngefo d gevraagd nhuis). L. GROE- ckenje. ep Handelskantoor Jer no. £330, bureau nt". ïvraagd een nette Z. BEUN, Bakkes,, (15. ^raagd. ALTHY, Walstraat. ICHÖNFELD-Beijer- lard Bankert No. 36, 1 juli een nette Ide koken. Loon f20 |wasch buitenshuis, meiden Singel 1, I of Zaterdagavond 9 uur n.m. ImEISJE, nog te Ber-1 mde, zag zich gaarne I lerdere inlichlingB Ine verstrekt ondei leven letter K, buren fint* :n Ik voor de morgen-1 TWed. VAN OCKEN-I luisstraat 22. leen net len nacht, buiten de aan te melden bij I |N, Oprit 21, Woens- Berdagavond tusschen I la Maatschappij Etsomvaart n, Ml d delbaiS otterdam. I.UII' ISi t. Ylte. i. nu. f.B. y.E. w 12 uur 7 7 tE.11' r 7 r VLISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIE PRIJS ya„ 4 regels: ƒ1.voor iedere jesjel meer 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 50 centiedere regel meer 12 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels f 1.55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.per; drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.3Ó. Week-abon- jieirrenten 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cect DONDERDAG 13 MEI (HEMEL VAARTSDAG) VERSCHIJNT DE „VLISSINGSCHE COURANT" NIET. TWEEDE KAMER. "Vergadering van Dinsdag. De Kamer tracht anderhalf uur zoek met discussie over liet verzoek van den keer Duijs, om vragen te richten tot de tegeering over de toestanden in de Hongaarsche Republiek. De voorzitter achtte dit onderwerp ten voile buiten de bemoeiing der Kamer, dat de Kamer haar tijd beter kan besteden en dat zij dus deze interpellatie moest weigeren. Katuurlijk ontstak de heer Duijs in woede en de heeren Kleerekoper en Troelstra -deden mede in de uitingen der woede. "In het voorbijgaan werd on ze consul-generaal te Boedapest ervan beschuldigd, dat hij de Hollandsche gelden hiéip besteden ten bate van de kinderen der beter gesitueerden, terwij! men de kinderen der socialisten en jo den laat verhongeren. Om die beschul diging te onderzoeken wilde de heer Dresselhuijs wel toestaan dat de inter pellatie werd gehouden. De overgroote meerderheid der Kamer meende echter tzlch te moeten onthouden van inmen ging in de interne aangelegenheden en stemde het -verzoek voor de interpel- 'atie af. De heer Braat kreeg verlof om den minister van landbouw te interpelleeren over het niez uitbetalen van beloofd be- waarloon van aardappelen. Het wetboek van strafvordering kwam vervolgens in eindstemming en ■weed goedgekeurd. Alleen de aanwezige communisten stemden tegen. Bij de voortgezette discussie over de lager onderwijswet werd het amende- ment-Ossendorp tot regeling van de schoolvergaderingen en invoering v»in de republikeinsche school afgestemd met 56 tegen 23 stemmen. Bij de kwestie van de regeling van het godsdienstonderwijs op de openba re school nam de minister een amen dement-van Rappard over, waardoor ook de voorgangers van godsdienstige vereenigingen zullen worden toegelaten. In art. 23 wordt de positie van het hoofd der school geregeld. De minister bepaalt den minimum-leeftijd voor een hoofd op 23 jaar, hetgeen dé heer Vis ser van IJzendoorn te laag achtte. Hij stelde voor dien op 25 te stellen, terwijl de heer Bulten liever zeven dienstjaren als voorwaarde wilde stellen. Bij dit punt greep de heer Ossendorp de gelegenheid aan om het hoofd een eigen klasse te geven en hem slechts als een leider aan het hoofd te plaatsen. Het ambulantisme, aldus betoogde de heer van Zadelhoff, was liet grootste euvet van de school, een stelling, die door den heer Ketelaar nogeens werd gesteund, al gaf hij dan nog toe, dat 1 er goeds in te vinden was. Voor het i toezicht, de leiding en de voorlichting van de jongere krachten achtten de heeren van Doorn en van der Molen het behoud onmisbaar. Nederland en België. Het Awtwerpsche blad „Neptune"' verneemt, -dat in zake de kwestie van den doorgang van de Wielingen Ne derland onaannemelijke voorwaarden zon hebben gesteld, die de Belgische ministers aanleiding zouden kunnen geven om de oplossing van de Neder.- iandsch-Belgische kwestie en dienten gevolge ook de onderteekening van het verdrag voor onbepaalden tijd uit te stellen De Belgische regeering had ir de ingewikkelde kwestie, betreffende -de Wielingen, de opiosssing willen aanhouden en zoo noodig het „status quo" handhaven. Een onlangs ontvan gen «ïota van de regeering te 's-Gra- venhage aan de Beigische regeering I deelt mede, dat Nederland het met deze zienswijze niet eens is. De Nedcrland- sche regeering wenscht een oplossing, die de Belgische regeering niet zal aan nemen, daar ze daardoor de belangen van de verdediging van Zeebmgge zou te kort doen. De opinie van den Belgi schen generalen staf is in dit geval for meel. De Belgische regeering zal er van af zien de onderhandelingen voort te zetten, wanneer Nederland zijn tósch handhaaft. De uit Rusland teruggekeerde Nederlanders. Gisterenavond is de „Lingestroom" anet de uit Rusland terugkeerende Ne derlanders aan boord, te Amsterdam aangekomen. Het lag aanvankelijk in de bedoeling dat onze landgenooten namens de re geering verwelkomd zouden worden door den secretaris-generaal in alge- meenen dienst, mr. J. B. Kan. Van dit voornemen moest echter afgezien wor den, opdat de opvarenden eerst na ont smetting enz. communicatie mogen 'krijgen mei den wal. De tijdelijke voor zitter van den ministerraad, jhr. mr. 'Ruys de Beerenbrouck, heeft echter aan ■den transport-commandant.het volgend telegram gericht „Kapitein Grueschke, aan boord „Lingestroom" Handelskade, Amster dam. Wil, aan Nederlanders, die de „Linge stroom" in het vaderland terugveerde, meededen dat de regeering zich ver heugt in hun behoud. God, die hen spaarde, ootmoedig dankend, hoop ik vurig, dat zij de ver schrikkingen welke zij doormaakten, spoedig te boven mogen zijn. De tijdelijke voorzitter van tien raald van ministers." (Naar het Engelsch) Door M. HELLEMA. te bekomen: iN.V. Transport1en trn.v.h.Erven G.VOhl rgB. EENHOOFN. VANOOSrERHOUT' It: Gebrs. BUITEN 31) En toch niet onverklaarbaarHet meisje trachtte hem in te pakken. Dat feit moest hij erkennen, het steeds voor oogen houden. Hare houding, hare blik ken konden niets anders beteekenen. Zij was gevaarlijk een witte heks. Hij moest voor haar oppassen. Maar wat leek zij nog een kind, zooals zij daar naar hem had opgezien met het kaarslicht in hare groote oogen en als een aureool om haar haar Was het alleen om hem in te pakken, dat zij aan zijn deur was gekomen om hem te waarschuwen, dat het in zijn kamer spookte Het leven had Robert Troy niet ge leerd, anderen te vertrouwen, en hij wist weinig (behalve uit herinneringen aan zijn moeder) van zoogenaamde goede vrouwen. De mannen, die op vrouwen vertrouwden, werden altijd bedrogen maar er moesten toch ook goede en trouwe vrouwen zijn. Troy kon zich niet voorstellen, dat Lady Annira, dat beminnelijke, bedroefde Jieisje, iemand kon bedriegen. Het was ?eeJ jammer, dat zij haar liefde ver kwistte aan George Conway. En Lady aura Zij was niet zoo doorzichtig, De Nederlandsclie oorlogsschepen in Japan. Uit Tokio seint Eastern Service d.d. 6 dezer De Neöerlandsche oorlogsschepen zijn allerhartelijkst ontvangen. 'De electrische trams en cinema's worden voor onze matrozen gratis opengesteld. De etat-major is door den marinestaf ontvangen en hun een feestmaal aange boden. Heden heeft een schitterend tuinfeest plaats door de Japansch-Ne- derlandsche taenaderings-vereeniging. Officieren,«n manschappen zijn verrast over de ontvangst, hun bereid. meer gecompliceesd dan Annira. Hij voelde dat het gemakkelijker zou zijn de oudste zuster te .begrijpen maar hoe geheimzinnig Daura ook was in zijn oogen, toch kon hij niet gelooven dat zij steeds veinsde. Zij was nu toch oprecht geweest jn haar wensch voor zijn veiligheid. Troy glimlachte 'bij de -gedachte aart spoken. Het meisje leek" er wel half bang voor, ondanks hare beweringen. Ze was toch nog heel jöng, jonger zelfs dan hare jaren maar plotseling kwam er een nieuwe gedachte bij hem op. Misschien dreigde er een gevaar, dat werkelijker was dan spoken, en had haar geweten haar hier heen gedwon gen om hem te waarschuwen 1 Troy riep zich weer het beeld van Conway voor den geest, liggende, zooals hij hem dien dag ia de groene drakenkamer had gezien. Daar was geen bedrog mogelijk. De handigste tooneelspeler kon zich niet zoo kalm hebben voorge daan, wetend, dat een doodsvijand hem bespiedde en in iedere lijn van zijn gelaat trachtte te lezen en luisterde naar een snelle ademhaling, weike zijn onrust zou verraden. Conway was toen zeker bewusteloos geweest, maar er was tijd genoeg verloopen na dat oogenblik, zoodat hij wel weer kon zijn bijgekomen. Misschien was dat het ge val. Misschien had Lady Daura hem gezegd, dat Troy op het kasteel was. Misschien vreesde zij, dat Conway den wapenstilstand niet zou eerbiedigen, welke zij van zijn vijand had geëischt. Pensioenen gemeente-ambtenaren. Het hoofdbestuur van den Nederl. Bond van Gemeente-ambtenaren richt zich m een circulaire tot de gemeente raden om deze op te wekken in navol ging van de maatregelen door de regee ring getroffen, ten opzichte van de bur gerlijke rijksambtenaren, ook voor de gemeente-ambtenaren een regeling te treffen tot doelmatige verhooging der pensioenen. De eerste raadsverkiezing onder algemeen vrouwenkiesrecht. Naar wij vernemen heelt de minister 'van binnenlandsche zaken den burge meester van Leiden re kennen gegeven bij de a.s. raadsverkiezing geen afzon derlijke bussen op het stembureau te doen plaatsen voor mannen en vrou wen. De strijd tegen dt duurte. Uit een mededeeling van het bestuur der Ned. Vereeniging van Huiswouwen aan de leden blijkt, dat door geringe deelname in de inschrijving niet kan worden overgegaan tet het oprichten van de naamlooze vennootschap Ver- bruikersvereenïging 's-Graven.hage, tot welker oprichting de leden-vergadering van 10 Februari jl. besloot. Zoo vervalt ook de gelegenheid om tegen billijken prijs kruideniers-waren in te koopen. De geestdrift van de vrouwen bij den strijd tegen de duurte schijnt spoedig bekoeld te zijn, aldus merkt ,,de Nieuwe Ct." op en het blad meent, dat ook hier weer eens sterk spreekt „de behouden de geest" der huisvrouwen en haar ge brek aan saamhoorsgheidsgevoel. Statistiek van voortbrenging en verbruik. Ondanks de strafbedreiging vervat in de Wet van 1 December 1917. Stbld. 665, ter verkrijging van een juiste sta tistiek van Voortbrenging en Verbruik, hebben bij de telling van de voort brenging en het verbruik over de jaren .1913 en 1916 een aantai ondernemers de hun ter invulling toegezonden tel— kaarten veel te laat, enkele hunner zelfs in het geheel niet teruggezonden, ook niet na herhaald rappel. Daar de ondernemers niet op de tel ling de eerste telling van voort brenging en verbruik in ons land waren voorbereid, is zoo noodig wei tot- boekenonderzoek,doch niet tot strafvervolging overgegaan. Bij de twjede telling, welke dit jaar gehouden wordt, kan in dergelijke ge vallen van ernstige nalatigheid van de zijde der ondernemers niet worden be rust, daar het voor een juiste en recente statistiek noodzakelijk is dat alle on dernemers hun gegevens tijdig inzen den. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft reeds een aantal hunner een aanmaning moeten doen toekomen. Zoo noodig zal strafvervolging worden uit gelokt. Ten einde te voorkomen, dat dit geschiedt ten aanzien van personen, die niet uit onwil, doch uit onbekend heid met de wijze van invulling der tel- kaarten in gebreke bleven, wordt er, hoewel zulks ook reeds in de bij de tel- kaarten toegezonden nota van toelich tingen vermeld was, nogmaals op ge wezen, dat het Centraal Bureau voor de Statistiek bereid is alle gewenschte inlichtingen schriftelijk of mondeling te verstrekken en dat, wanneer het aan :net Bureau noodzakelijk blijkt, een ambtenaar zal overkomen om bij de in vulling der felkaarten hulp te verleenen. Cfnze vlugge belasting-administratie. Een der lezers van het „Hbld." ont- Ja, dat moest het geweest zijn, zeide Troy tot zichzelf. Het meisje was loyaal genoeg of anders had zij plotseling be rouw gevoeld over een of ander ver raad. Conway was het spook, dat zij vreesde, het spook, waarvoor de deur moest worden gegren&eld. Troy begon berouw te krijgen over zijne belofte. Hij wilde ze echter niet breken. Dat kon hij toch niet doen, als hij dacht aan de oogen van het meisje, al verdiende zij ook niet, dat men zijn woord hield jegens haar. Toen hij ge reed was om de vier kaarsen uit te blazen, die de groote, donkere kamer verlichtten, hield hij zijn woord en schoof den ouderwetschen grendel op zijn plaats. Toen stapte hij in het ruime bed, dat rook naar lavendel en eenigs- zins warm was, alsof het met een bed- depan was verwarmd maar inplaats van te trachten in slaap te' komen nam hij zich voor wakker te blijven. Hij had het vage gevoel, dat er iets zou gebeu ren en dat hij op alles moest zijn voorbereid. Het eenige geluid, dat hij kon hoo- ren, was het droomerig gemurmel van de zee vijftig a zestig voet onder het open venster. Dit gaf hem een gevoel van rust. Het was moeilijk te denken, dat er verborgen, geheime dingen kon den gebeuren op het oude kasteel. Troy had gemeend, dat het heel ge makkelijk zou zijn, wakker te blijven. Hij had zeker genoeg om over te den ken Maar de oogenblikken schenen ongemerkt in elkaar over te gaan en ving aan het einde der vorige week zijn aanslagbiljet in de rijksinkomstenbelas ting 19191920 „dadelijk invorder baar" stond er op, zoodat hij het vrij aanzienlijke bedrag terstond geheel be talen moet Hij meende reden te hebben zich te beklagen. „Maar man", heeft het „Hlbd." tot hem gezegd, „waar klaag je over Er zijn er in de eerste plaats heel wat, die hun aanslag nog niet hebben hun ben je althans vóór. De Staat heeft, omdat je, bij tijdigen aanslag, al verleden jaar in Juni het eerste tiende van je aanslag had moeten betalen en zoo vervolgens elke maand een tiende gedeelte, heel wat renteverlies geleden aan jou en je Ic-tgenooten samen misschien wel een ton. Dat is heel dom van den Staat, maar voor jou eer een winst dan een verlies. Wel is het heel onaangenaam afles in eens te moeten betalen, en er zullen wel menschen zijn, wien dat in het geheel niet convenieert, misschien zelfs zijn er, die het geld hebben opge maakt, zoodat de Staat achter het net vischt, maar dat is met jou niet het ge val. In elk geval, al vindt je het verve lend, nu alles in eens te moeten betalen, daar maalt de Staat niet om, dat moet je maar voor hem over hebben. En je mag nog blij zijn, dat je niet, zooals verleden jaar bij iemand gebeurde, te gelijk met het belastingbiljet een aan maning niet 'n waarschuwing, maar een aanmaning kreeg om binnen 3 dagen te betalen Hij is toen heel blij heengegaan. Nieuwe stoomschepen. Het voor rekening van de Kon. Pa- ketvaart-maatschappij te Amsterdam op de werf der firma gebr. Bot te Bolnes nieuwgebouwde stoomschip „Skagen" heeft met goed gevolg proef- gestoomd. Het schip, lang over alles 313', tus schen de 1.1. .300', breed 46' en hol 23', is geheel niet dubbelen bodem en vol gens hoogste klasse Veritas gebouwd. De bruto inhoud is 2642.23 reg. ton. Het draagvermogen op zomermerk is 4470 ton van 1016 K.G. De machines, geleverd door Burger- hout's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam, ontwikkelden bii den proeftocht een vermogen van 1475 I.P. K. (gecontracteerd was 1250 l.P.K.) De stoom wordt geleverd door twee aan een zijde stookbare kefeïs, met een ver warmend oppervlakte van 325 ML,wer kende onder geforceerden trek, onder een druk van 185 ibs. Op 4 dezer is van de Sunderland Shipbuilding Co. werf te water gelaten het stoomschip „Vechtaijk", in aan bouw voor de Viol! a n d - A rn e r i k ali i n De afmetingen zijn 438 X 55 X 37.5 voet. Het schip is van het driedek type 'iii gebouwd onder hoogste klasse Lloyds. Het heeft o.a. een laadboom met een hefvermogen van 30 tons als mede 11 stoomwinches. De hutten voor den kapitein, de ma chinisten esi stuurlieden bevinden zich op het bovendek Midscheeps, die voor de overige bemanning in het achter schip. VLISSINGEN, 12 MEI. AGENDA VAN HET DISTRIBUTIE BEDRIJF VRIJDAG 14 MEI Broodkaart De minister van landbouw enz. heeft bepaald, dat voor de 35e broodkaar- voorbij te glijden bij de eentonige mu ziek der zee. Dat zachte slaaplied klonk voortdurend in zijn ooren en bracht hem tot rust Niets bleet over van zijn indrukken van dien dag, behalve een paar donkere meisjes-oogen. Zij staar den in de zijne, die wonderbare oogen, en hij was op het punt van hen te droonien, toen plotseling een scherp geluid hem met een schrik tot de wer kelijkheid terugbracht Had hij het geluid werkelijk gehoord of behoorde het tot zijn droom Hij bleef stil liggen, nu klaar wakker en wachtte. Het geluid werd herhaald, juist zoo als hij het tevoren had mee- nen te hooren. Misschien was het maar een muis achter het oude eiken beschot, doch het had meer van een hand, die zacht de deurknop omdraaide. Troy sprong uit het bed en was met een paar geluidlooze stappen als van een Indiaan bij de deur. Hij dacht, ja, was er bijna zeker van, dat er iemand voor stond daarbuiten. Hij vernam geen en kele beweging. Hij hoorde geen geluid. Maar er was iets. Met een snelle bewe ging schoof Troy den grendel terug, wierp de deur wijd open en zag uit in de gang. De lamp, welke door de gedaante in wapenrusting werd vastgehouden, brandde nog flauw. Een man liep lang zaam de gang door met zijn rug naar Troy gekeerd. Hij wendde zich niet om bij het plot seling openen der deur, maar ging kalm verder. Troy volgde hem blootsvoets INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. wordt door 21.000 artsen erkend als het beste versterkingsmiddel voor Zenuwen en Lichaam. tenperiode als wittebroodkaart, aanvul lingskaarten voor wittebrood en dag broodkaarten zullen gelden voor resp. het 137e, 138e, 139e en 140e tijdvak resp. de zwart, bruin, groen en rood gekleurde kaarten met groenen onder grond. Dg, minister van landbouw, nijverheid en handel maakt bekend, dat, in afwij king van de desbetreffende bepalingen in de distributieregeling voor brood, bloem, meel en rogge van 25 November 1918, no. 46870/7, rijksbureau voor de distributie van graan en meel, zooals die sedert is gewijzigd, met ingang van heden ook tegen inname van bruin- en roggebroodbons wittebrood mag wor den geleverd. De bakkers zullen op de door hen ingeleverde B.- en R.-bons, indien zij zulks wenschen, regeeringsbloem in plaats van regeeringsmeel respectieve lijk rogge kunnen ontvangen. Zij zullen alsdan de bruin- en rogge broodbons, waarvoor zij bloem wen schen te ontvangen, moeten plakken op opplakbladen voor regeeringsbloem van het desbetreffende tijdvak. Hierbij wordt alsnog het volgende opgemerkt lo. dat bakkers hun in natura aan wezige voorraden regeeringsmeel en roggemeel niet zullen kunnen ruilen voor regeeringsbioem 2o. dat aanvulling van tekorten aan regeeringsbloem, verstrekking van die bloem voor uitbreiding van debiet of als voorschot voor nieuw op te richten bakkerijen voorloopig kan plaats heb ben tegen betaling van 46 (zes en veertig gulden) per 100 K.G., na daar toe door het rijksbureau van graan en meel verleende machtiging. Dit bedrag is uit den aard der zaak te verhoogen met de gebruikelijke vracht- en extra- kosten. De bloent, voor deze aanvullin gen bestemd, zal door de fabrikanten eveneens tegen den prijs van 46 per 100 K.G. worden in rekening gebracht. De bruinbroodvoorziening. De minister van landbouw enz. heeft de volgende circulaire tot de burge meesters gericht Ik heb de eer u mede te deelen dat mij van verschillende zijden verzoeken bereiken de goedkoope bruinbrood voorziening te staken. Alvorens hiertoe over te gaan, zoude ik het op prijs stellen uwe meening dienaangaandde voor zoover uwe ge meente betreft, te mogen vernemen. Het komt mij voor dat er tal van ge meenten, vooral ten plattelande zijn, alwaar het verbruik van regeerings- brood dermate is afgenomen dat tegen opheffing dezer voorziening geen over wegend bezwaar meer bestaat. Dat een opheffing dezer kostbare distributie ook aan de gemeenten be langrijke bedragen zou besparen, be hoeft geen betoog. Beleefd verzoek ik u uwe opmerkin gen zoo spoedig mogelijk en recht streeks fe willen doen toekomen aan het rijksbureau voor de distributie van graan en meel, Stadhouderslaan 102, 's-Gravenhage. in zijn pyjama. Een oogenblik later had hij hem ingehaald, was hem voorbijge gaan, en stond nu tegenover den man, die staan bleef. Het was George Conway niet. Het was iemand, dien Troy nooit had ge zien en toch kwam zijn gelaat hem zonderling bekend voor. „Gij hebt een deur verderop in de gang trachten open te maken zeide Troy zacht. „Neen, meneer", antwoordde de man, blijkbaar verbaasd. Hij sprak met een zware tong, alsof hij onder den in vloed van sterken drank verkeerde. „Misschien ben ik er tegen gestruikeld. Maar ik geloof niet, dat het nog zoo heel laat is." „Gij zijt een Amerikaan rien Trov uit. „Dat is waar, meneer". Het antwoord kwam vlug. „Ik ben meneer Conway's zaakwaarnemer, of liever diens klerk, in New-York. Ik logeer hier. Ik weet hier nog niet goed den weg. Ik hoop, dat ik u niet heb wakker gemaakt „Ik sliep niet, dank u", zeide Troy. Hij staarde in de schemering naar het smalle donkerroode gezicht, staarde naar het dichte bruine haar, en de zwartgerande oogen. Neen, hij kende dien man niet. Zijn gelaat en stem wa ren hem vreemd. Toch verscheen er plotseling voor zijn geest een beeld, dat in alle hoofdtrekken juist het tegen overgestelde van dit was. En dat was zeker vreemd. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1