Oe Huwelijksdag DINSDAG II MBI. III GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON BINNENLAND S.®2!50 -^s® VLISSINGSCHE COURANT - j -li".-ui-* -» rv4t***ai*Mm - - .- i ii"|- 11 rjBnfnrTTrMMw-^wrmaiiijiiiMMMTiiiïïlTrMii i i nrVrr--~-vT":^rr- 'TT-:frilTrv-rr'rrn[■f7w-rh-ri--riff-'-rii~ i^1'rfTf 0ONDERDAG 13 ME! (HEMEL VAARTSDAG) VERSCHIJNT DE VLISSÏNGSCHE COURANT" NIET. UITREIKING BROODKAARTEN. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter algemeene kennis dat de broodkaarten voor de 35ste broodkaartperiode zullen worden uitgereikt in het Distributiegebouw, Wilhelminastraat. N.B. De broodkaarten worden uitge reikt zonder aanvullingsbroodkaarten, wel- itc afzonderlijk zullen verkrijgbaar zijn op 19, 20 en 21 Mei, voor hen, die deze voor ie 33ste periode ook ontvangen hebben. Op Woensdag 12 Mei aan de domicilie- nummers no. 1 tot 150 van 8 tot 9 uur no. 151 tot 300 van 9 tot 10 uur no. 301 tot 450 van 10 tot 11 uur no. 451 tot 600 van 11 tot 12 uur no. 601 tot 750 van 2 tot 3 uur no. 751 tot 900 van 3 tot 4 uur no. 901 tot 1050 van 4 tot 5 uur no. 1051 tot 1200 van 5 tot 6 uur. Op Vrijdag 14 Mei no. 1201 tot 1350 van 8 tot 9 uur no. 1351 tot 1500 van 9 tot 10 uur no. 1501 tot 1650 van 10 tot 11 uur no. 1651 tot 1800 van 11 tot 12 uur io. 1801 tot 1950 van 2 tot 3 uur no. t95I tot 2100 van 3 tot 4 uur no, 2101 tot 2250 van 4 tot 5 uur no. 2251 tot 2400 va« 5 tot 6 uur. Op Zaterdag 15 Mei no. 2401 tot 2550 *ai 3 tot 9 uur no. 2551 tot 2700 van 9 tot 10 uur no. 2701 tot 2850 van 10 tot tl uur no. 2851 tot 3000 van 11 tot 12 MK. Op Maandag 17 Mei no. 3001 tot 3150 vaa 8 tot 9 uur no. 3151 tot 3300 van 9 tot 10 uur no. 3301 tot 3450 van 10 tot ïl uur; no. 3451 tot 3600 van 11 tot 12 uur no. 3601 tot 3750 van 2 tot 3 uur no. 3751 tot 3900 van 3 tot 4 uur no. 3901 tot 4050 van 4 tot 5 uur no. 4051 tot 4200 vati 5 tot 6 uur Op Dinsdag 18 Mei no. 4201 tot 4350 van 8 tot 9 uur no. 4351 tot 4500 van 9 tot 10 uur no. 4501 tot 4650 van 10 tot ft uur no. 4651 tot 4800 van 11 ,tot 12 itur no. 4801 tot 4950 van 2 tot 3 uur no. 4951 tot 5100 van 3 tot 4 uur no. 5101 tot 5250 van 4 tot 5 uur no.5251 tot 5400 vaa 5 tot 6 uur. Uitreiking aanvullingsbroodkaarten. Op Woensdag 19 Mei, van 9 tot 12 uur, ao. 1—2000. Op Donderdag 20 Mei, van 9 tot 12 uur, ■o. 20014000. Op Vrijdag 21 Mei, van 9 tot 12 uur, ao. 400! en hooger. g. Dat de broodkaarten imsluitend op bo vengenoemde dagen verkrijgbaar zijn, en ie broodkaarten welke niet op tijd worden afgehaald eerst verkrijgbaar zijn op Zater dag 22 Mei a.s. Dat in het lokaal gelegenheid bestaat het aantal broodkaarten te controleeren, en dat •p reclames welke ingebracht worden, na dat men het lokaal heeft verlaten, geen acht meer kan worden geslagen. Dat men verplicht is de domiciliekaart «ede te brengen. Dat men de broodkaarten als gewoon Kan ontvangen, en men bruine kaarten te gen witte kan omruilen en men verzocht wordt een enveloppe mede te brengen, omdat de broodkaarten niet in enveloppen worden uitgereikt. Vfasingen, 8 Mei 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. BRANDSTOFFEN. Gelijktijdig jnet de uitgifte van de brood kaarten, in volgorde als boven aangegeven, kunnen de extra brandstoïfenkaarten VOOR GEZINNEN VAN 7 OF MEER PERSONEN STERK aan ons bureau worden afgehaald behalve de domiciliekaart ook de brand- stoffenkaart medebrengen. De Brandstoffen-Commissie Vlissingen. (Naar het Engelsch) Door M. HELLEMA. 30) De gebruiken hier te Dunulm maak ten een schilderachtigen indruk op hem en deden hem zich gevoelen als een ridder van dien ouden tijd, die het allerminst recht had op zulke weelde rige gevoelens. Allen wenschten elkaar goeden nacht en toen Lady Dayra en Miss Erskine verdwenen waren, namen de vier man nen hunne kaarsen ook op en ging ieder zijns weegs. Troy had niet te veel gezegd, hij vond zijn gang zonder zich fe vergissen. Ze werd aan het einde flauw verlicht door een lamp, gedragen door een gedaante in wapenrusting. Deze gedaante stond tegen den muur, juist waar Troy de gang betrad, en toen hij den hoek omsloeg, zag hij in de verte nog een gedaante, die ook een 'icht droeg. Het was een vrouw in het wit, welke in de schemering en de verte 'en spookachtigen indruk maakte. Maar toen ze nader kwam, en het kaarslicht het gelaat met zijn aureool donker haar verlichtte, zag hij, dat det spook Lady Daura was. "O, meneer Troy", begon zij, naar hem toesnellend. „Ik ben blij, dat ik op "jd ben Ik wilde u zeggen Zij De Koningin in de Hoofdstad. H. M. de Koningin is gisterenmorgen van het Loo om 10.32 aan het Centraal Station aangekomen voor een drie- daagsch bezoek aan de hoofdstad. De Prins, die reeds Zondag te Amsterdam vertoefde, om daar de wedstrijden van de Kon. Roei- en Zeilvereeniging bij te wonön, was met zijn adjudant, kapitein jhr. Laman Trip, op het perron ter ver welkoming aanwezig, evenals de bur gemeester van Amsterdam, de heer J. W. C. Teilegen, de waarn. stellingcom mandant, generaaimajoor Forbes Wels, en de directeur der Ned. Spoorwegen, jhr. j. A. van Kretschmar van Veen. Bij haar verschijnen op het perron liep de Prins op Hare Majesteit toe, om haar te begroeten. H. M. onderhield zich verder met den burgemeester en den waarn. stellingcommandhnt en be gaf zich daarop met haar gevolg naar de gereedstaande auto's. Buiten op het Stationsplein gekomen, werd de Konin gin door veie personen, die zich in den omtrek hadden opgesteld, toegejuicht. Ook op het Damrak had zich een tal rijke menigte op de trottoirs geschaard om H, M. te begroeten. De Nederl.-Duitsche overeenkomst. De schikking tusschen de Nederland- sche en de Duitsche regeering getroffen nopens de besteding van het 60 milli- oen crediet voor den aankoop van le vensmiddelen (onderdeel van dé kolen- en crediet-overeenkomst) waarop be reids 25 rnillioen als voorschot is ver strekt, bepaalt, dat ten behoeve van den aankoop van levensmiddelen van Nederlandschen en Nederlandsch-Indi- schen oorsprong 30,530,000 wordt bestemd. Inmiddels verplicht de Nederlandsche regeering zich 5000 ton tarwe tot een bedrag van 1,570,000 te verkoopen aan de Duitsche, onder toezegging, dat zij de graanvoorziening van Duitsch- la'nd, na het beëindigen der transport- staking zal steunen. Verder verplicht zij zich, 5400 ton vleesch ad 6,750,000 aan de Duitsche regeering te verkoopen. Deze verklaart zich bereid te koo- pen Noordzee- en Zuiderzeeharing tot een bedrag van f 3,500,000, melk en melkproducten tot een bedrag van 6,000,000, kokoskoeken tot een be drag van 2,660,00, kaas tot een be drag, van 8,000,000, marrrtalade tot een bedrag van 1,000,000. De Nederiandsche regeering ver klaart zich bereid, in verband met de omstandigheden, de Duitsche regeering 25 rnillioen voorschot te verstrekken, die wanneer de algemeene overeen komst niet mocht tot stand komen als afzonderlijk crediet zullen worden be schouwd dat met een looptijd van 5 jaar 6 zal renten. De terugbetaling heeft plaats in bedragen van 5 rnillioen jaarlijks. Onderpand vormen 25 rnil lioen Schalzscheine, die per 1 April '21 enz. betaalbaar zijn. Het voorschot van 25 rnillioen wordt besteed, in de eerste plaats door de hierboven gereleveerde graan- 1,570,000) en vleeschaankoopen (5 rnillioen) en verder door den aankoop van haring 2 rnillioen), melk en melkproducten 3 rnillioen), kokos koeken 2,660,000),kaas 2,650,000) marmalade I rnillioen) en andere le vensmiddelen naar keuze 7,120,000). Men zal zich herinneren, dat wij deze cijfers bereids hebben gepubliceerd. De hield op, alsof zij plotseling den draad van hare gedachten had verloren. „U zeggen, dat neen, ik bedoel niet zeg gen, maar vragen -r gelooft u aan spoken „Dat dacht ik een oogenblik geleden haast", zeide Jroy. Zij stonden nu dicht bij de deur van zijn kamer, en terwijl Daura lette op een mot, die om haar kaars vloog, kon hij slechts haar prachtig, zacht haar zien, dat als koper glansde. „Ik ver moed, dat er hier iets in de atmosfeer is, waardoor men voelt, dat er in de wereld dingen kunnen zijn, waaraan men nergens anders zou hebben ge loofd m,aar mochten er spoken zijn, ik ben toch niet bang voor hen." „Neen", zeide het meisje, „natuurlijk niet. En geen van ons gelooft er wer kelijk aan. En toch wij kunnen het niet precies weten, wel Ik wilde eerst niet zeggen, dat er een spookgeschie denis is een legende van geestver schijningen aan deze kamer verbon den is. Dat leek mij zoo dwaas toe. Maar lang, heel lang geleden moeten hier vreemde dingen gebeurd zijn. Ik geloof niet dat ze gebeurd zijn neen, ik geloof er niets van. En u zou dat tenminste niet doen. Maar het leek mij toch niet eerlijk toe ti niet te waar schuwen „Wat zou ik moeten zien vroeg Troy, glimlachend neerziende op haar, die daar zoo mooi en jong in het sche merlicht stond. „O, niets dat ik weet. Maar wat ik sedert het totstandkomen dezer over eenkomst getroffen regelingen nopens kwaliteiten en hoeveelheden zijn geba seerd op de wereldmarktprijzen. („Handelblad".) De nieuwe Zondagswet. De „Maasbode" schrijftEr is aan merking gemaakt dat van schier alle verbodsbepalingen door den gemeente raad ten deele ontheffing kan worden verleend. Wij oordeelen dit juist een groote verdienste van het ontwerp. De Zondagsrust en dientengevolge de Zondagsviering kan nu eenmaal niet overal en door allen op dezelfde wijze worden betracht beslist noodig is daarom, dat de wetgever de mogelijk heid opene rekening te houden met verschillende eischer, van lokalen aard, ook met verschillende gezindheid der bevolking. Zoo en zoo alleen kan een Zondags wet zeker in een land, waar de mee ningen in deze hier en daar uiteenloo- pen worden tot stand gebracht, die zal kunnen worden nageleefd. Voor haar principieeten opzet en voor haar practische uitwerking komt o. i. der regeering allen lof toe. En waar nu reeds aan de overzijde een vrij feiie campagne tegen het ont werp wordt ondernomen, zal zulks in onze Katholieke kringen, naar we ver trouwen een prikkel wezen, openlijk te doen blijken, dat de regeering op onzen steun ten volle rekenen kan. De „Tel." herinnert eraan, dat de christelijk-historische leider De Savor- nin Lohman in 1910 schreef „Wat de spelen op Zondag betreft, ik ben daarvan geen voorstander, maar ik zou het afkeuren, dat de regeering zich daarmee bemoeide. De christenen moeten ,niet hun inzichten aan anderen opdringèn, maar den moed hebben, zich te onttrekken aan datgene, wat zij niet geoorloofd achten, ook ai acht de groote meerderheid dat wel geoor loofd." Het „Centrum" wijst er op, dat in ar). 9 van het ontwerp-Zondagswei oog ge sproken wordt dat het houden van ten toonstellingen, als begrepen onder openbare vermakelijkheden, verboden wordt. Kan men echter wel een kunstten toonstelling bijv. op één lijn stellen met een turnfeest, of iets van dien aard Voor velen is de Zondag de eenige dag waarop zij tentoonstellingen kun nen bezoeken. En bovendien zal daarbij van eenige luidruchtigheid wel nimmer sprake wezen, terwijl het aantal personen, die enkele uren surveillance-dienst hebben te verrichten, beperkt kan blijven. Kunsttentoonstellingen, of tentoon- stellinge met een charitatief doel zou den daarom o.i. van het in art. 9 opge nomen verbod behooren te worden uit gesloten. De stemming en de wijding van den Zondag zullen er niet onder lijden. En ook wat het begrip „uitvoerin gen" betreft, zal het aan de richtige werking der wet ten goede kunnen ko men, indien daarbij een zoodanig on derscheid wordt gemaakt, dat niet hef verheffende en artistieke met dezelfde maat worde gemeten als het luidruchti ge, rustverstorende minderwaardige. De afschaffing der broodkaarten. in een onderhoud, dat het hoofdbe stuur van de Ned. Vereeniging van werkgevers in het bakkersbedrijf jl. Vrijdag heeft gehad met den minister van landbouw, heeft deze verklaard, dat hij niet kon overgaan tot afschaf- u wilde zeggen, is dit, sluif u afs '1 u blieft uw deur. In de legende ging ze vanzelf open. Men zegt, dat ze gegren deld was, maar dat kan niet waar zij» geweest als er werkelijk iets gebeurd is. O, hoe kinderachtig moet u mij vinden Maar sluit uw deur. Wilt u dat belo ven „Zeker, dat wil ik beloven lachte Troy. Toen werd hij eensklaps ernstig. „Bij Jupiter het is heel edel en onzelf zuchtig van u, u daarover bezorgd te maken riep hij uit. „Waarom hoopt u niet, dat ik in den nacht vermoord word Ik verwonder mij, dat u dat niet hoopt „Ik ook beaamde Daura met be vende stem. „Maar dat doe ik toch niet." „Het zou u heel wat onaangenaam heden besparen, weet u", ging hij voort haar scherp aanziende. „Ja, misschien wel maar ziet u u is onze gast „Dat is een van de zonderlinge din gen, die ik niet kan begrijpen. Ik ben uw gast tenzij het een droom is. Vreemder droomen kan ik niet hebben, Lady Daura, zelfs niet, als dit een spookkamer is." „ik hoop, dat u in 't geheel niet zult droomen. Nu ik heb gezegd, wat ik wilde zeggen. Ik moest wel komen „Dank u. Maar u behoeft niet verder ongerust over mij te zijn. U hebt mij geen schrik aangejaagd. Ik ben alleen maar nieuwsgierig alles is dus in or de. En ik zal mijn belofte houden." fing der broodkaarten, wanneer niet een afdoende controle daarvoor in de plaats kon worden gesteld. In een aan staanden Woensdag te houden verga dering van de vereeniging zal daarover nader worden beraadslaagd. Kolenprijzen. De nieuwe regeling van den prijs der Duitsche kolen, hangende de beslissing over de kolen- en credietovereenkom- sten, zal, naar nader is bepaald, gere kend worden te zijn ingegaan niet op 1, doch op 15 April en te eindigen op 30 Juni a.s. Deze wijziging schijnt te zijn aange bracht in de verwachting dat de Staten- Generaal gelegenheid zullen hebben voor 30 Juni over de aanhangige over eenkomst te beslissen. Vrijstelling wegens broederdienst. Op de vragen van het Tweede Ka merlid, den heer Juten, betreffende het verleenen van vrijstelling wegens broe derdienst bij den landstorm aan inge schrevenen der lichting 1921, heeft de minister van binnenlandsche zaken ge antwoord, dat art. 2 van het wetsont werp tot wijziging der Militiewet, o.a. strket om ook belanghebbende inge schrevenen voor de lichting 1921 te doen deelen in het recht op vrijstelling, dat het voorgestelde art. 24a beoogt te scheppen. Deze strekking brengt me de, dat ook diegenen van bedoelde in geschrevenen, omtrent wie reeds een uitspraak werd gedaan, waarbij hun bijvoorbeeld vrijstelling geweigerd of een tijdelijke vrijstelling verleend werd, de gelegenheid zullen ontvangen alsnog voorgoed te worden vrijgesteld. Wanneer de militieraden de hierbe- doelde gevallen zullen behandelen, kan eerst worden bepaald, nadat hef wets ontwerp tot wet zal zijn verheven. In elk geval zal spoed worden betracht. De stelling van Amsterdam. Nu er weer geruchten gaan van op heffing onzer liniën van defensie, met name van het commando der stelling van Amsterdam, bespreekt het „Utr. Dagblad" het karakter van die defen- sie-liniën en stellingen. Het vrij-liberale orgaan ziet het nut van haar opheffing niet in. Worden ze opgeheven dan zou men toch in dezelfde lijnen den strijd moe ten aanvaarden, respectievelijk moeten uitstrijden: het zijn onze door de natuur, de geschiedenis en door de economisch politiek-militaire overwegingen aange wezen hoofdweerstandslijnen. De vraag is alleen in weike mate moeten die stellingen en liniën in vre destijd bezet worden ter voorbereiding van hun eventueeele verdediging. De stelling van Amsterdam als voor beeld nemende, wijst dan de schrijver op de zeer uitgebreide taak van die voorbereiding in vredestijd met haa' drie fronten. Niet alleen op de zeer bedreigde fronten moet gelet worden, doch ook de verdediging als één groot geheel moet worden voorbereid en bestudeerd. De stellingstaf bereidt dit alles voor, leidt de mobilisatie en de verplaatsing der aanvankelijke bezetting en geeft haar aanwijzingen omtrent het in staaf van verdediging brengen der stelling en haar voorloopige verdediging. Worden de uitkomsten van jarenlange terrein- studie en terreinbezoek doelmatig vast gelegd, dan wordt aldus een groote kennis omtrent de kracht en de zwakte van het terrein verkregen, de verdedi ging wordt in verband daarmede voor bereid. Ook bestudeert men de verde- „Goeden nacht dan. Ik wensch n eeft verkwiikkenden slaap." „Goeden nacht, Lady Daura. Ik wenseh u hetzelfde." „O, neen, dat doet u niet viel zij plotseling scherp uit. „Waarom zegt u dat „Omdat u moet weten, dat het onmo gelijk voor mij is van nacht te slapen. Als ik wakker ben, kan ik tenminste afleiding zoeken en nu en dan vergeten. Maar in den slaap zou ik droomen van de schrik en ellende van vandaag - - de hopeloosheid. Als u mij werkelijk een verkwikkenden slaap wenschte, dan zou u yioeten besluiten, genadig jegens George te' zijn." „Dat is onmogelijk", antwoordde Troy op strengen toon. „Genadig te zijn zooals u het noemt, jegens Conway zou beduiden een verrader van de erg ste soort te zijn jegens mijzelf". „Nu, wij zullen er niet over twisten", zuchtte Daura. „Zooals u zeide, hef is tusschen u en George. Als hij weer be ter is, moet u het samen maar uitvech ten." „Ja wij zullen het samen uitvech ten." Hij stond haar na te zien tot het einde der gang, waar zij in nevel scheen op te lossen. Eerst toen zij uit het ge zicht was, opende Troy de deur en ging de zwarte Bretonsche kamer binnen. Het vuui^in den haard brandde lus tig en er was een aangename geur in de kamer, welke Troy zich nog flauw herinnerde. „Het is turf", zeide hij bij diging van het voorterrein, van twee de en volgende liniën, het optreden van groote troepenafdeelingen van net veld leger in samenwerking met dat uit de stelling. Du alles is werk dat ter plaarse na gegaan en op gezette tijden bijgehou den worden moet. Het daalt te veel in bijzonderheden af en is te zeer aan gezet terreinbezoek verbonden, dan dat onze groote gene rale staf, te 's-Gravenhage zetelend, zich daarmede bezig houden kan. Nauw aan een en ander verwant is bestudeering en bijhouden van de vele vraagstukken op het gebied der elec- trische verbindingen, de onderwater- zettingen, de verpleging annex locale kennis van voorraden, opslagplaatsen, transportmiddelen en adressen, de op stelling en het gebruik der artillerie, enz. Mede met het oog op dit alles zou het in hooge mate te betreuren zijn, in dien het commando van een onzer twee voornaamste stellingen opgeheven werd. Algemeen bekend is dat bij den aan val in den modernen loopgravenstrijd alles tot in de kleinste bijzonderheden minuut voor minuut, voorbereid wordt; ook de verdediger kan daar niet buiten. Nu zouden wij, die jaar in jaar uit onze voornaamste strijdterreinen tech nisch ingericht en er de verdediging methodisch voorbereid hebben, die me thodische voorbereiding met één breed gebaar aan kant zetten en aldus een der grootste voordeelen prijsgeven, der strategische verdediging eigen De schrijver wijst dan op het groote nadeel van het verdwijnen der stellin gen, die zoo vele studiebureaux zijn voor alles, wat een verdediging onzer zijds in ons polderland betreft hij be toogt dat opheffing van de stelling van Amsterdam van den huidigen minister van oorlog zeker niet te verwachten is. Z.Exc. zou daarvoor zijn antecedenten moeten verloochenen. Een geheel ander vraagstuk dan op heffing van de commando's onzer stel lingen is, om haar aanvankelijke bezet ting zoo sober mogelijk te doen zijn, er in geen geval onderdeelen van het veldleger bij in te deelen en onze ar tillerie zooveel mogelijk mobiel te ma ken. Voor een en ander is schier alles te zeggen. De dreigende uitsluiting iri de bouwvakken. In de gecombineerde ledenvergade ring van de Haagsche Stukadoorsver- eeniging en de afdeeling Den Haag van den Algemeenen Nederlandschen Stu- kadoorsbond werd een motie aange nomen, waarin de vergadering, in ver band met de berichten waarbij een al gemeene uitsluiting in de bouwvakken in 't zicht wordt gesteld, het bestuur opdraagt om, als de patroons tot een dergelijke maatregel moeten over gaan, maatregelen te treffen om de ge organiseerde patroons uit te schakelen en het werk in eigen beheer te nemen en aan rijks- en gemeentebesturen in overweging geeft het stukadoorswerk in eigen beheer te doen uitvoeren, opdat een einde wordt gemaakt aan de ab normaal hooge prijzen, door de stuka doors-patroons gevraagd. f Uit het havenbedrijf. De scheepvaartvereenigingen Noord en Zuid hebben zich onder bepaalde voorwaarden bereid verklaard een loon van 7 per dag uit te betalen. Zij eischen echter onvoorwaardelijk goede plichtsbetrachting en zullen onmiddel- zich zelf. „Het moet furf zijn". Hij dacht tersfond aan zijn moeder en hare be schrijvingen van Schotland. Zij was ge storven, foen hij ongeveer veertien jaar was, en hij had gedacht, dat hij de ver halen, die zij hem in het schemeruur had verteld, reeds lang was vergeten, dat ze begraven waren onder zijn eigen harde ervaringen als jongen en man maar niets wordt werkelijk vergeten, zeide hij nu tot zich zelf. Zeker, al werd hij ook honderd jaar, hij zou nooit de zen dag op het kasteel Dunulm kunnen vergeten. Terwijl hij zich langzaam uitkleed de, doorliep hij in zijn geest nog eens weer elke minuut van dien dag. Hoe vreemd en ongelooflijk was alles Niet dat hij hier was gekomen om George Conway te zoeken en den man te straf fen op de eenige manier, dat hij gestraft kon worden. Dat was niet vreemd en ongelooflijk, maar heel eenvoudig, zoo eenvoudig als iets. Maar het overige was zoo zonderling. En die menschen, Conway's vrienden, die zijn natuurlii!i.e vijanden moesten zijn, hoe vriendelijk waren zij behalve misschien die Mac Rimmon, en zelfs hij was heel beleefd. Zeker, zij kenden de waarheid niet. Zoover als het hen betrof, was hij gast op het kasteel onder valsche voorwend sels maar Lady Daura wist het, en zij was vriendelijk in weerwil van alles. Het was wonderlijk, onverklaarbaar (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1