LAATSTE BERICHTEN digen dienst. Per autobrancard werd het slachtoffer van zijn plicht naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar lichte hersenschudding geconstateerd werd. Hij werd in het gasthuis opgeno men. Zijn toestand is vrij ernstig. Andere politie-agenten, die inmiddels jer plaatse gekomen waren, slaagden er in den dader te arresteeren en hem over te brengen naar het bureau Overtoom, waar hij in een der cellen werd opge sloten. De agent Uhrlepp is een goed bekend staand politiebeambte, die onlangs zijn 25-jarig jubileum mocht vieren. Er werd een voorloopig onderzoek inge steld. Gebleken is, dat de slag vermoe delijk met de vuist werd toegebracht. Omtrent het in beslag nemen van valsche zilverbons te Almelo wordt nog gemeld Reeds voor enkele weken was ter kennis van de politie gekomen, da't al daar valsche zilxjerbons van 1 in om loop waren.Een ingesteld onderzoek leidde toen achter tot niets. In 't be rin der vorige week kreeg de politie er Tucht van, dat er weer valsche bons waren uitgegeven. Al spoedig had zij eenige in handen en bleek, dat de 34-jarige J. H., vroe ger aldaar, thans wonende te Emmen, de uitgever was. H. werd in een hotel te Aintelo gearresteerd. Op hem werd bevonden een betrekkelijk groote som gelds en ongeveer 200 valsche zilver bons van ƒ1. Bij z'n familie te Emmen, waar hij in den kost was, nam de politie nog denzelfden dag ongeveer 900 stuks in beslag, zoodat het aantal in beslag genomen bons ongeveer 1100 bedraagt, lij dragen alle de selieletters B, Z, A en 'n nummer tusschen 3000 en 3300 en zijn vervaardigd van dunner papier dan de echte. Het watermerk ontbreekt en de strafbepaling is met kleiner letter dan dre van de echte en slordig gedrukt. Ze zijn uit Duitschland ingevoerd. Bij een 5-tal personen te Nieuwer- Amstel zijn door de politie fietsen in beslag genomen, die door hen tegen matigen prijs waren gekocht van een bekenden vodden-koopman uit Am sterdam. Gebleken is dat deze in ver binding stond met een dievenbende, waarvan reeds 2 geknipt zijn, die be kenden reeds van 't najaar 1919 af niets anders gedaan te hebben dan in breken en stelen, v. S. de vodden-koop man was hun afnemer voor fietsen en is thans gearresteerd. Te Pankow, bij Berlijn, heeft een brand gewoed in een sanatorium voor zenuwzieken, waarbij twee patiënten om het leven zijn gekomen. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat twee vrouwelijke patiënten, jongedames van ys, en 25 jaar, ondanks het strenge ver- \k>4, heimelijk in bed hadden gerookt. Zij waren door haar ouders naar het sanatorium gezonden, omdat ze aan morfine verslaafd waren geraakt en bwoonden samen een kamer op de be neden-verdieping. Bij haar komst had den ze den directeur beloofd zich stipt aan de regelen van het huis te zullen houden, waartoe ook behoorde, dat zij gedurende haar verblijf niet zouden rooken. 's Avonds om elf uur had de geneesheer nog de ronde gedaan en al les in orde gevonden, maar na zijn ver trek moeten de meisjes de binnen-ge- smokkelde sigaretten hebben opgesto ken. Vermoedelijk zijn ze al rookende in slaap gevallen. Om kwart over twaal ven zag een van de bedienden dat de kamer van de beide jonge dames in brand stond. De brandweer werd ge waarschuwd, maar toen deze kwam stond het heele vertrek al in lichtelaaie. Nadat de brand was gebluscht werden de verkoolde lijken van de beide slacht offers gevonden. De overige patiënten waren dadelijk in veiligheid gebracht en dank zij de kalmte van de doktoren en het personeel kon een paniek onder de ze talrijke verpleegden worden voorko men. Twee' arbeiders uit Essen waren den 13en April door den buitengewo nen krijgsraad ter dood veroordeeld wegens plundering met wapengeweld. Daar president Ebert geen gebruik heeft gemaakt van zijn recht om genade te verleenen, werd het vonnis Zaterdag te Munster door fusileering voltrokken. - Volgens bericht uit Essen is de firma Krupp voornemens de groote fa briekshallen aan de Krupp-Strasze, die tot nog toe ter beschikking van de stad waren gesteld, in gebruik te nemen voor nieuwe bedrijfstakken. Dit feit bevestigt, dat de ombouw van 4 Krupp-fabrieken tot vredesbedrijf >et groot succes wordt doorgevoerd. Het aantal arbeiders bedraagt thans "leer dan in 1914. Het heeft de 48.000 overschreden, terwijl vóór den oorlog 39.0OO arbeiders in de Krupp-fabrieken werkzaam waren. Dc „Daily News" meent te kun- constateeren, dat in Engeland de prijzen gaan dalen. Hoever de bewe eg za! gaan, is nog niet te zeggen, m3ar het blad vindt steeds nieuwe be dizen. Onder de redenen ervan noemt I Po „Daily News", dat het publiek min der neiging toont, om er maar op ios uit te geven en de moeilijkheden van "on groothandel, die met groote voor baden voor de Midden-Europeesche •Jurkf zit en nu niet langer kan wach- u en ze moet gaan opruimen. Een an- ere factor is 't hoogere bank-disconto, aardoor de last om groote voorraden 'e houden, verzwaard is. Een re dacteur van de „Daily News", die op onderzoek is uitgegaan, is tot de slot som gekomen, dat de volgende artike len in prijs dalen boter, reuzel, ver duurzaamde levensmiddelen, Engeisch spek, gedroogde vruchten, zeep, alu- miniumpannen, schoenwerk, artikelen van glas em manskieeren. Eindelijk zijn de scheepsvrachten dalende. Voor een der Londensche recht banken wordt thans een bigamie-zaak berecht, waarin tweelingen de hoofdrol spelen. Deze twee broeders gelijken zooveel op elkaar, dat men hen niet van, elkaar kan onderscheiden als ze niet te samen zijn. Een der gebroeders, luitenant Wil fred Sinclair Haynes, een zee-officier, kwam in 1915 uit Ierland terug en ver nam toen van zijn tweelingbroeder, dat deze op zijn naam gehuwd was met ze kere Miss Philips. Korten tijd daarna verzocht de echtgenoot van Miss Philips zijn broeder hem eenigen tijd als echt genoot te vervangen. De zee-officier had daar geen bezwaar tegen en leefde maandenlang met zijn schoonzuster als man en vrouw, zonder dat deze be merkte, dat de man met wien ze samen woonde haar man niet was. In dit jaar huwde de zee-officier met Miss Edith Hill. Om moeilijkheden te voorkomen nani hij bij zijn huwelijk den naam van zijn broeder aan. Nu wordt hij echter vervolgd wegens bigamie, daar geble ken was dat de man op wiens naam hij huwde reeds gehuwd was op een val- schen naam met Miss Philips. De recht bank stelde de behandeling der zaak uit om den verdediger in de gelegen heid te stellen te bewijzen, dat de aan geklaagde het eerste huwelijk niet ge sloten kan hebben, daar hij toen in Ier land vertoefde. De moderne Amerikaansche blauwbaard James Watson eindigde zijn leven aan de galg. in de Amerikaansche bladen worden nog de volgende bijzonderheden om trent den vrouwen-moordenaar mede gedeeld De man ligt zwaar geboeid in de ge vangenis. De boeien zijn hem niet aan gelegd omdat hij volgens zijn eigen bekentenis zeven vrouwen had ge dood, maar omdat hij al tot tweemaal toe, een poging tot zelfmoord had ge daan. Van de zeven door Harvey ge- doode vrouwen zijn er maar vier om trent wie men eenige stelligheid heeft maar de dader is in zijn aanwijzingen omtrent de plaats waar hij het lijk der slachtoffers verborg onnauwkeurig ge weest. Men heeft tenminste op door Harvey aangeduide plaatsen geen over blijfselen van lichamen gevonden. De eerste vrouw van Huirt, die om kwam, was mej. Ludvigson. Bij gele genheid van een vischtochtje op de Idaho-rivier raakte de boot vast op een paar balken. De vrouw die meehielp om de boot los te krijgen, vier over boord en verdronk. Een ander slachtoffer was mej. Doodnick, die op het Washingtonmeer uit een stoomschip viel en verdronk. De ongelukkige ging over boord bij een po ging om van bank te verwisselen. Nina Lee Deloney een knappe jonge vrouw die een fortuintje bezat van 20.000 dollar werd te Long Beach, in Californië, met een bom ge dood. Harvey wikkelde het lijk in een laken, plaatste het in een auto, en bracht het naar het gebergte, waar hij het begroef. Weer een ander slachtoffer, Elisa beth Pryor, had met Harvey gekibbeld omdat hij met andere vrouwen corres pondeerde. Hij gaf haar een duw en zij viel met het hoofd tegen een kist. Hij dacht dat zij dood was maar om zeker van zijn zaak te zijn, sloeg hij haar op het hoofd met een moker. Nog andere vrouwen van Harvey, omtrent wier lot men in het onzekere verkeert, zijn Gertrude Wilson, Beatrice Andrews en Agnes Wilson. Harvey kent zijn eigen naam niet hij meent echter zeker te weten, dat-hij in Tennesse is geboren en zijn jeugd heeft doorgebracht in een weeshuis. Eens toen hij, als jongeling, werkte in een smederij, viel hem een aambeeld op het hoofd. Dat zou zijn „vreemdheid" verklaren. Tot het dooden van zijn slachtoffers werd hij soms gedwongen door een kracht in iiem soms was eerst een twist voorgevallen en moordde hij in drift. Soms ook had hij wel gedood'als een vrouw geen geld bleek te hebben. Ook in de Vereenigde Staten is een algemeene prijsstijging, vergeleken met den tijd vóór den oorlog, te bemer ken. De voedingsmiddelen zijn 90 in prijs gestegen, de kleeding 200 licht en vuur 50 meubelen 173 woning- huur 23 enz. Het Amerikaansche pu bliek echter is een energieke duurtebe- strijding begonnen, nl. gebruiksver- mindering, welke trouwens een der wei- mige doeltreffende middelen is. Man nen en vrouwen van alle standen be sloten eenigen tijd geleden, om uitslui tend oude of heel goedkoope kieeren te dragen. In Detroit werden zelfs aan „lieden van stand" eereteekens uitge reikt voor het dragen van oude klee ding De bladen tleeien thans mede, dat de ze duurtebestrijding succes heeft en dat werkelijk een prijsdaling te bespeuren valt. Bovendien werkt de beweging uit den aard der zaak remmend op de voortdurende aanvragen om loonsver- hooging der arbeiders. In de vergadering van modistes te New-York is een brief voorgelezen van den Franschen gezant Jusserand, waar in deze meedeelt, dat president Descha- nel niet -aan mevrouw Deschanei heeft toegestaan den hoed van 5000 dollar aan te nemen, die haar door 3000 Ame rikaansche modistes was aangeboden. De hoed is gemaakt van materiaal, dat door de 48 staten van Amerika is ge leverd en gegarneerd met 9 paradijs- veeren, die elk 500 dollar hebben ge kost. in een stedelijk gerechtshof te New-York is dezer dagen een verras sende verklaring afgelegd door een der rechters, Morris. Ook in de groote steden der Unie kent men den woning nood. Wie uit zijn huis gezet wordt, vindt geen ander. Een bouwmaatschap pij had een eisch aanhangig gemaakt tot uitzetting van een huurder, maar de rechter weigerde het daartoe noodige mandaat te teekenen. Hierop verklaarde de advocaat van eischeres, dat hij de zaak zou brengen voor liet Opperste Gerechtshof van den staat New-York. De rechter stond op, ontdeed zich van zijn ambtsgewaad en zeide daarop tot den advocaat „lk zeg u, dat u met deze zaak kunt gaan naar het Opperste Gerechtshof te Washington of naar de hel." Deze uitbarsting vond luid ap plaus bij het publiek, dat voor een groot deel bestond uit huurders, die of uitgezet waren, of vreesden het te zullen worden. Rechter Morris'zeide ook nog, dat hij des nachts niet kon slapen wegens de vrouwen en kinderen, die waren op straat gezet. Hij dankte er den hemel voor, dat de wet hem thans de macht gaf, die hij in elk geval zou toepassen, nl.l om voor den duur van een jaar de uitzettingen tegen te houden. De invoering van arbeidsdwang in de sovjet-republiek schijnt weinig te geven. Lenin klaagt althans in de „P'rawda" steen en been over den wei nigen ijver van de werklieden en schrijft o.a. Onze moeilijkste taak ligt nog vóór ons. Wij moeten werken en het ver vloekte beginsel van „help uzelf en God zal u helpen" uitroeien. Wij moeten een einde maken aan de meening, dat werk een last is en er daarom flink voor moet worden betaald. Wij moeten in het be wustzijn der massa het beginsel doen postvatten van „elk naar bekwaam heid" in plaats van „elk naar zijn be hoeften." Fannie Hurst, een bekende Ame rikaansche schrijfster, die doorging voor ongehuwd, heeft dezer dagen haar geheim onthuld. Ze is reeds vijf jaar gehuwd met Jacques S. Danielson, een musicus. Het huwelijk werd echter gesloten onder de volgende voorwaarden De vrouw zou haar meisjesnaam blij ven dragen de kinderen uit het hu welijk zouden den naam van hun vader dragen met het recht om bij hun meer derjarigheid te kiezen of ze liever den naam van hun moeder droegen het echtpaar bleef afzonderlijk wonen en zou slechts samenkomen uit neiging en niet uit plicht het echtpaar zou afzon derlijke vrienden hebben. Aan deze overeenkomst houdt het echtpaar zich reeds gedurende vijf jaar. in plaats van zeven keer per week, ontbijten man en vrouw slechts twee keer per week samen, hetgeen volgens de echtgenoote de onderlinge verhou ding zeer ten goede komt. Fannie Hurst beweerde dat dit leven zoowel haar als haar echtgenoot uitstekend bevalt. In de Amerikaansche „Who's Who's" worden beiden als ongehuwd vermeld. Slangen eters. Een Reuterbericht uit Tunis meldt, dat voor het eerst sedert 5 jaar de slangeneters uit Noord-Afrika weer hun jaarlijksche bijeenkomst aldaar gehouden hebben. De meeste slangeneters dienden tij dens den oorlog in het Fransche leger en bij het openen der bijeenkomst kon men velen huner zien, hun borst ge tooid met de medailles, te Verdun en elders aan het Fransche front verwor ven voor hun moedig gedrag. Dc ciou der vergadering was een eetwedstrijd, die alle eet- en drinkwed- strijden, vroeger in Engeland zeer in zwang, verre overtrof. Zeventien van de meest bekende slangeneters uit Tu nis en Algiers namen er aan deel. Meer dan 400 soorten van slangen van verschillende grootte werden zorg vuldig gemeten en onder de deelnemers verdeeld, iedere eter werd door een scheidsrechter gecontroleerd en de toe schouwers, hoofdzakelijk Arabieren, waaronder vele Fransche soldaten, juichten de eters luide toe. Het ..eten" bestaat uit het zoo snel mogelijk in den mond brengen van een slang. Het was niet geoorloofd de dieren op te rollen of ze aan bosjes bij elkaar te binden. De slang moet met zijn kop het eerst in den mond gebracht worden en zoo dra de staart verdwenen is, iets dat gewoonlijk in minder dan geen tijd ge schiedt, haalt de eter het dier weer vlug uit zijn mond en begint aan een vol gend beestje. De man, die het eerst gereed was met aan 24 slangen deze bewerking te doen ondergaan, werd als winnaar aan gewezen en hij kreeg een prijs, be staande uit een ronde bal, beslagen met koperen spijkers, waaraan koperen kettingen hingen, die zilveren en gouden munten droegen. Een Amerikaansche film-operateur maakte een opname van dezen wel zeer zonderlingen wedstrijd, zoodat men weldra over de geheele wereld dit eigenaardig gebruik zal kunnen aan schouwen. Stakende schoolkin deren. in Orpington (Kent) werd de geliefde bovenmeester overgeplaatst naar een andere plaats en zou natuur lijk door een nieuwen bovenmeester vervangen worden. Dit beviel de kinde ren niet, die Maandag met vlaggen, borden met opschriften en onder een oorverdoovend lawaai van potten, dek sels en merlitons naar het schoolhek trokken en weigerden naar binnen te gaan. Op de borden stond o.a. „Wij willen meester Nelson „Wij willen geen anderen meester dan mr. Nelson". Daarop trokken ze naar een park en besloten nog eens plechtig niet naar sohool te gaan, alvorens de geliefde meester Nelson terug was. lntusschen poogden angstige moeders, booze va ders, vaderlijke politieagenten en pae- dagogische ondermeesters de weer- barstigen tot rede te brengen, maar niets hielp. Den volgenden dag werd menig balsturig jong door papa of mama naar school gebracht en daar door de kinderen met minder doortastende ouders uitgejouwd en voor „onderkrui per" uitgemaakt. Maar het eind van het lied was, dat meester Nelson zelf de kinderen kon overtuigen, dat hij de overplaatsing, die voor hem een bevor dering was, had moeten aannemen en dat ze besloten om het dan maar zonder meester Nelson te doen. Met dat al had de staking anderhalven dag geduurd. LIBERALE UNIE. AMSTERDAM. Gisteren werd de al gemeene vergadering voortgezet. Allereerst kwam in behandeling de conclusie inzake de troonsopvolging, luidende „Ter nadere regeling van de troons opvolging worde het stelsel van erfop volging verlaten, niet alleen wat de zij linie, maar na de troonsbestijging van Prinses Juliana ook wat de rechte lijn betreft en de troonopvolger in het vervolg benoemd worde recht streeks door de Staten-Generaal op de wijze als voor hei brengen van veran deringen in de Grondwet zal wordem bepaald, met dien verstande, dat indien niemand bij de stemming de vereischte meerderheid op zich heeft vereenigd, zoodat Kamerontbinding moet plaats hebben en er inmiddels een voorstel is ingediend tot verandering van den re- geeringsvorm, de voorziening in de troonsopvolging wordt geschorst, in af wachting dat over laatstbedoeld voor stel is beslist." De afdeeling Den Haag had op deze conclusie een amendement ingediend, dat luidt „De bepalingen van de artt. 10, II en 12 der Grondwet, voor zoover deze het recht van erfopvolging regelen voor de wettige nakomelingen van Koningin Wilhelmina blijven gehandhaafd." Na breedvoerige discussie werd met meerderheid van stemmen aangenomen het denkbeeld, belichaamd in het voor stel Den Haag. Aangenomen werd de volgende con clusie „De Eerste Kamer worde afgeschaft, het algemeen vrouwenkiesrecht in de Grondwet geregeld op gelijke wijze als het mannenkiesrecht de grondwette lijke leeftijdsgrens voor de kiesbe voegdheid bepaald op 21 jaar en het aantal leden der Staten-Generaal ge bracht op 200." Aan de orde was thans de derde con clusie, luidende „Ter juistere kenschetsing der ver houding tusschen Kroon en parlement, worde uitdrukkelijk in de Grondwet opgenomen, dat de ministers door den Koning slechts worden benoemd uit hen, die geacht moeten worden het ver trouwen te genieten van de Staten- Generaal en dat zij aftreden, zoodra hun dat vertrouwen wordt ontzegd bepaald worde, dat de Staten-Gene raal uit eigen recht samenkomen en hunne zitting, instede van jaarlijks te worden geopend en gesloten, voort duurt gedurende het geheele vierjarige tijdperk, behoudens ontbinding be paald worde voorts, dat de door de Staten-Generaal aangenomen wets voorstellen door die aanneming kracht van wet verkrijgen, zoodat de Konink lijke bewilliging (tenzij ten aanzien van initiatief-voorstellen) niet langer wordt vereischt en het veto uit onze staats instellingen verdwijnt en het formulier van afkondiging, waaruit het subjectief element behoort te vervallen, uit de Grondwet verwijderd worde." Na eenige discussie werd deze con clusie ongewijzigd goedgekeurd. De vijfde conclusie, welke thans In behandeling kwam, luidde „Ten aanzien van de buitenlandsche betrekkingen worde de instelling eener commissie door en uit de Staten-Gene raal in de Grondwet gebiedend voor geschreven bepaald worde, dat oorlog niet wordt verklaard en vrede niet ge sloten worde dan krachtens besluit van de Staten-Generaal en dat geen enkel tractaat met eenige buitenlandsche mo gendheid wordt bekrachtigd dan na goedkeuring van de Staten-Generaal, zonder welke goedkeuring zoodanig tractaat noch voor den Staat noch voor zijn onderdanen bindend is ten opzichte der defensie worde be- paold, dat er een weerkracht zal zijn, maar de regeling van al het overige opgedragen aan de gewone wet in de bepalingen omtrent de justitie worde zoodanige wijziging gebracht, dat de wet ook anderen dan de rechterlijke macht (het leekenelement) tot de be rechting van sommige in artikel 53 be doelde gedingen kan roepen en wat de koloniën, meer bepaalde lijk Oost-Indië betreft, worde, terwijl in de Grondwet niet langer sprake mag zijn van „bezittingen" voor het overige, op dit moment waarop voor een radi cale wijziging der grondwettelijke ver houding tusschen moederland en kolo nie de bouwstof nog niet aanwezig is, het aanbrengen van zulk een wijziging aan een volgende herziening voorbe houden." De conclusie werd goedgekeurd. Verder werd zónder discussie goed gekeurd conclusie 6, luidende „De toekenning van wetgevende be voegdheid worde ook aan andere orga nen dan daarmede thans zijn bekleed, in de Grondwet uitdrukkelijk mogelijk gemaakt." Ten slotte werd ook zonder discussie de laatste conclusie goedgekeurd, wel ke luidt „Met betrekking tot de gemeente besturen worde onder handhaving van het beginsel dat de raad staat aan het hoofd der gemeente de slotalinea van artikel 143 aldus gewijzigd, dat ten aanzien van de positie van den bur gemeester de regeling in volle vrijheid aan den gewonen wetgever verblijve." EEN VREESELIJK ONGELUK. GRONINGEN. Gisterenavond heeft op de kermis alhier een vreeselijk on geluk plaats gehad. Omstreeks 10 uur toen de rodelbaan van Homerson stampvol was, brak plotseling een ge- reelte der baan door overbelasting. Met een geweldige klap viel dit in den af grond. Tot nu foe zijn 3 dooden te betreu ren, 2 jongens van 17 jaar, en één meisje van 18 jaar, en 24 gewonden. De consternatie was groot. Zieken auto's en brancards reden af en aan. Op last van den burgemeester werd de kermis onmiddellijk gesloten. TOEKOMSTPLANNEN VAN DEN EX-KROONPRINS. De correspondent van de „Daily Ex press" te Genève meldt, dat de Duit- sche kroonprins aan een gewezen hoofdofficier te Davos, die tijdens den oorlog tuberculose heeft opgedaan, heeft geschreven, dat hij^zijn Holland- sche gevangenis beu is en zich later in j het vrije Zwitserland hoopt te vestigen. KARDINAAL MERCIER Dezer cfgen is gemeld, dat zich een comité had gevormd om een standbeeld voc kardinaal Mercier op te richten. De kardinaal is door dit denkbeeld ten zet'ste gevleid, doch wenscht van geen standbeeld te hooren. Monumen ten zijn voor de dooden, schrijft hij aan het comité, en hij zou niet wenschen van de levenden te worden buitenge sloten. DE CONFERENTIE TE SPA. PARIJS. (V.D.) Het „Petit Journal" verneemt uit Londen, dat de Engelsche openbare meening zich ernstig begint bezig te houden met de Fransch-Engel- sche bespreking, welke zal plaats heb ben voor de conferentie te Spa. Tot heden' is er niets definitiefs vastgesteld wat betreft de op te werpen vraagstuk ken. De technische gedelegeerden der twee regeeringen zullen de belangrijk ste kwesties bestudeeren op financieel gebied, waarover een overeenkomst noodzakelijk is, voor de vergadering van den Oppersten Raad in België. Verscheidene hooge ambtenaren uit Frankrijk zijn thans in Engeland. De ontmoeting tusschen Millerand en Lioyd George zou te Folkestone of te Dover plaats hebben. DE STAKINGEN IN FRANKRIJK. PARIJS. (V. D.) Het is te verwach ten, dat een volkomen hervatting van het werk op de spoorwegen binnen korten tijd zal plaats hebben. De leden van de regeering hebben Vrijdag be sprekingen gehouden over den toestand geschapen door de stakingen. In de ha vens verbetert zich de toestand. 11! T BELGISCHE KONLNKLIIK ECHTPAAR. LONDEN. Na een vlucht van drie uren zijn de koning en koningin van België per vliegtuig te Farnborough geland. De koning en de koningin zullen niet de gasten van den Koning van Enge land zijn, doch van Lord Curzon, die gedurende den oorlog gastvrijheid heeft verleend aan prins Karei en prin ses Marie-José, de kinderen van Koning Albert en Koningin Elizabeth. Er zijn in die jaren hechte vriendschapsbanden tusschen de Belgische koninklijke fami lie en lord en lady Curzon ontstaan, zoodat het Belgisch koninklijk echtpaar bij het huwelijk van de dochter van lord Curzon tegenwoordig wilde zijn. Niettemin zullen koning Albert en ko ningin Elizabeth toch een bezoek aan Buckingham Palace brengen. FRANSCH—DUITSCH SCHEIDS GERECHT. Het gemengde Fransch-Duitsche scheidsgerecht, hetwelk door het ver drag van Versailles is ingesteld ter be handeling van de geschillen van parti-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3