sport ingezonden stukken buitenland "gemengd* nieuws spraak van de presidente tot de schei dende secretaresse, die voor deze ver gadering was overgekomen. Namens het bestuur bood de voorzit ster haar een mand met rozen aan. In het verslag van den gemeenteraad hebben wij gemeld, dat het voorstel- Lindeijer tot aanhouding van het be zwaarschrift van den slager M. J. Kole, 'is aangenomen met 14 tegen 4 stemmen. Dit moet echter zijn met 13 tegen 5 stemmen, daar ook de heer Haast tegen het voorstel heeft gestemd. Heden herdacht mej. C. Heijtvelt den dag, waarop zij vóór 25 jaar bij de fir ma Klijberg aan de Van Dishoeckstraat in dienst trad. Van verschillende zijden mocht zij blijken van belangstelling in ontvangst nemen. Van haar patroons ontving zij een .enveloppe met inhoud, en van de meis- jesafdeeling eenige bloemstukken, ter wijl deze afdeeling den middag vrijaf kreeg. De voddenkoopman uit Middelburg, die Zaterdag door een auto werd over reden en naar het St. Joseph-ziekenhuis werd overgebracht, is nog steeds be wusteloos. Het Roode Kruis. Zaterdagmiddag werd ten stadhuize te Middelburg de jaarvergadering ge houden van den Kring Zeeland van het Nederl. Roode Kruis, onder voorzitter schap van den heer mr. O. F. baron thoe Schwartzenberg en Hohenlans- berg. Door den secretaris, den heer H. Dronkers, werd het jaarverslag uitge bracht over 1919, waarin de secretaris de wenschelijkheid bepleit van het tot standkomen van een kringmagazijn, om vandaar uit bij plotselinge behoefte de verschillende deelen van Zeeland te helpen. Het stuit echter af op gebrek aan de noodige fondsen. Het verslag meldt verder het opheffen der afdeelin- gen Breskens, Schoondijke en IJzendij- ke en de tot nu toe zonder succes ge bleven pogingen om een afdeeling ■Westelijk en een Oostelijk Zeeuwsch- Vlsanderen te stichten. De afdeelingen Middelburg, Vlissin- gen, Zierikzee, Oostelijk en Westelijk Zuid-Beveland gaven meer blijk van leven. De secretaris herinnerde verder aan het werk door de afdeeling Middel burg in het belang der Duitsche krijgs gevangenen verricht, aan het welslagen van de collecte voor Oostenrijk en aan het nog steeds bij den kring zijn van 5 verbandkisten met toebehooren, die door het hoofdbestuur zijn toegezonden in den oorlogstijd. De voorzitter zeide dat hij van den heer Gratema, burgemeester van Oost burg, toezegging heeft dat deze, ais daartoe de tijd rijp schijnt, zal trachten "Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen tot een afdeeling te maken. De secretaris deelde mede, dat thans ook Axel heeft opgehouden te bestaan. De heer Huizinga, burgemeester van Terneuzen, deelde mede, dat de afdee ling daar een wijkverpleegster heefi aangesteld, welke instelling door een sub-comité wordt beheerd. De secretaris zette nog eens uiteen, welke moeilijkheden hij heeft met de afdeelingen,vooral in Zeeuwsch-Vlaan deren, die maar niet antwoorden, wat men haar ook vraagt. De vraag van den heer Staverman of de hier aanwezige goederen van het hoofdbestuur hier bewaard moeten blij ven, gaf aanleiding tot eenige bespre king en had tot resultaat, dat men we derom het niet hebben van een kring magazijn betreurde en men meende dat de goederen voorloopig maar moeten blijven waar ze zijn. De secretaris meende, dat Terneuzen beter moet doen uitkomen, dat het werk van het sub-comité wordt bekos tigd van gelden speciaal voor het doel bestemd. Dit zal alsnog in het verslag duidelijker worden gemaakt. Naar aan leiding van een brief van de afdeeling Westelijk Zuid-Beveland, dat zij haar noodhospitaal te Kapelle heeft opge doekt en nu de 20 bedden en andere artikelen van de hand wil doen om haar schulden te betalen, werd na eenige discussie besloten, dat het kringbestuur zich in dezen met het hoofdbestuur zal verstaan, opdat bedoelde artikelen voor het Roode Kruis blijven behouden. Besloten werd het hoofdbestuur voor de vervulling van vacatures in dat be stuur speciaal te wijzen op den candi- daat gesteld door de afdeeling Vlissin- gen, namelijk den heer C. A. van Woel- deren, burgemeester, die van het begin van zijn komst te Vlissingen getoond heeft iemand te zijn met een warm hart voor de zaak van het Roode Kruis. In de Zaterdag gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeel houders in de Naamlooze Vennoot schap Houthandel voorheen G. Alberts Lzn. Co., gevestigd te Middelburg, waren vertegenwoordigd 457 aandee- ten, uitbrengende 59 stemmen. De heer H. C. Wesseling trad af als commissaris en werd als zoodanig her kozen. De zaken stonden in 1919 nog in het teeken der abnormale omstandigheden. Gedurende het eerste halfjaar heerschte groote stilstand in zaken,'waardoor zoowel de fabriek als de handel werden gedrukt. Gedurende het tweede half jaar ontstond een belangrijke verleven diging, maar de zaken met het buiten land leverden tengevolge der valuta- moeilijkheden groote bezwaren op Vraag en afzet in Nederland namen in de tweede helft van het jaar echter sterk toe, terwijl deze zich voor het loopende jaar niet ongunstig laten aan zien. De op de vorige balans voorkomende reserves voor koersverschillen en vorde^ ringen zijn thans tegenover de door den oorlog geleden verliezen afgeschre ven en bleken, ondanks omstandigheden welke nog onvoorziene verliezen ver oorzaakten, voldoende te zijn om deze te dekken. De staatseffecten der Ven nootschap en de voor bepaalde doel einden aanwezige vreemde munten werden in de balans gebracht tot de koersen van 31 December 1919. Tegen over de sindsdien ingetreden koersda lingen werd een nieuwe reserve voor koersverschillen gevormd. Het dividend over het at'geloopen boekjaar werd vastgesteld op 12 f., uit te keeren vanaf 15 Mei 1920. Ter gelegenheid van de viering van haar 25-jarig bestaan houdt de Ver- eeniging tot bevordering van 't Vreem delingenverkeer in Walcheren, te Mid delburg, van 2227 Juni a.s. een ten toonstelling van reclamebiljetten, uitge geven door vereenigingen tot bevorde ring van vreemdelingenverkeer en spoorweg-, stoombcfot-, tramwegmaat schappijen en andere ondernemingen van vervoer. Aan deze tentoonstelling wordt ver bonden een wedstrijd voor een ont werp van een reclame-plaat, die de' aandacht moet vestigen op het eiland" Walcheren en geschikt is voor reproe ductie. De ontwerper is vrij in de wijze van1 behandeling der teekening. Het ont werp mag zwart en wit of in één of meer kleuren bewerkt zijn. De materr mogen echter 1 M. bij 75 cM. niet over- j schrijden. De ontwerpen moeten uiterlijk 15 Juni" 1920, onder bijvoeging van een corres- j pondentie adres, vrachtvrij zijn ingezon- j den aan den eerste-secretaris van dè' j Vereeniging tot bevordering van het' j Vreemdelingenverkeer, Markt, Middel- jj burg, met vermelding van het woord j „Reclame-wedstrijd" op het adres. Eltó j ontwerp moet gemerkt zijn met een- motto (geen figuur) en vergèzeld gaan van een gesloten couvert, waarop het- t zelfde motto is herhaald en dat naam en woonplaats van den vervaardiger bevat. De ontwerpen worden op de boven genoemde tentoonstelling geëxposeerd. De prijzen bestaan uit resp. ƒ200 en 100. De jury bestaat uit de heeren C. R. T. baron Krayenhoff, te Utrecht W. J. Schütz, kunstschilder J. H. Klaren- beek, directeur van de Burgeravond school en Ieeraar in het teekenen aan de ambachtsschool, en G. W. den Boer, boek- en steendrukker, allen te Mid delburg. Schipper J. de Rooy te Ierseke, is te Antwerpen gevangen genomen wegens poging tot uitvoer van 25000 -zilveren franken. Zijn mosselschuit werd! ver beurd verklaard. De vaste jaarlijksche vergoeding voor de bemoeiingen in zake den kust wacht- en stormwaarschuwingsdienst aan de directeuren der betrokken post en telegraafkantoren is van 50 ver hoogd tot 100 de vergoeding voor elk in den sluitingstijd behandeld tele gram is vastgesteld op 0.75 en voor een behandeling des nachts op 1.50. Deze verhoogingen gelden voorloo pig nog niet voor de bemoeiingen in zake den Scheldedienst. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. De Bond van predikanten betwist de bevoegdheid der kerkvoogden, te be schikken over de Rijksgelden naar aan leiding van de voorgenomen scheiding van Kerk en Staat. Christ. Geref. Kerk. In het kerkge bouw der Christ. Geref. kerk in de Kasteelstraat alhier, zal morgenavond 8 uur het nieuwe orgel in gebruik wor den genomen, dat bespeeld zal worden door den heer A. P. Varel, organist der Groote Kerk alhier. Als sprekers zullen bij deze gelegen heid optreden ds. J. B. Croes alhier en ds. L. de Bruijne te Zaamslag. V O ETBAL. Kampioenschap van Nederland. Groningen Be QuickGo Ahaed 21 (MaastrichtM. V. V.V. O. C. 00. Zuidelijke le klasse. WilhelminaVelocitas 81. Velocitas verschijnt met drie, Wilhel mina met twee invallers.Velocitas doel punt het eerst, als de Bossche doelman een bal verkeerd beoordeelt. Daarna komt de kentering de voorhoede der kanaries is niet meer te houden en Schram maakt na vijf minuten gelijk. Spoedig maakte Van Osch nummer twee, terwijl kort voor rust Loeft voor het derde punt zorgt. Na rust komt Velocitas weer even opdringen, doch dit duurt maar kort. Wilhelmina neemt den aanval over en spoedig achter elkaar doelpunten Doo renbosch, Van Osch, Schram en nog maals Van Osch voor de thuisclub. Ve locitas werkte tot op het laatst moedig voort. Het einde kwam met 81 voor Wilhelmina. V.V.V.Middelburg. De wedstrijd V.V.V.Middelburg, welke wegens niet-opkomen van „Mid delburg" op 2 dezer geen doorgang vond, is, op verzoek van „Middelburg", ook gisteren uitgesteld geworden, daar laatstgenoemde vereeniging geen elf spelers bijeen kan krijgen, die van Za terdag tot Maandag uit hun werkzaam heden kunnen treden om in Venlo te spelen. Getracht wordt thans om, met inacht neming van enkele financieele maatre gelen, den wedstrijd óf in Middelburg óf op neutraal terrein, waarheen „Mid delburg" op één dag heen en terug de reis kan maken, te doen spelen. Zuidelijke 2e klasse. Te Middelburg had gisteren voor de Zuidelijke tweede klasse-competitie de wedstrijd Middelburg II't Zesde II plaats, welke eindigde in gelijk spel 1-1. Vriendschappelijk spel j. O. V. I „De Mosschen" t 2O. Het Nederlandsche elftal op reis. Gisterenmorgen is het Nederlandsche elftal de reis naar Zwitserland over België en Luxemburg aangevangen, vergezeld van eenige suporters. Aan het station te Amsterdam waren vele Amsterdamsche voetbalenthousi asten aanwezig om den spelers uitge leide te doen en ook aan enkele andere stations kwamen voelballiefhebbers de spelers een goede succesvolle reis toe- wenschen. Te Dordrecht werden zelfs bloemen aangeboden. Dammen. Voor het vereenigd Vtis- singsch Damgenpotschap wordt a.s. Woensdag 12 Mei, des avonds 8 uur, in de bovenzaal van het café van den heer Buning in het Bellamypark, een simul- taan-seance gegeven door den heer L. de Vries uit Rotterdam. MARINE EN LEGER. De volgende brievenmalen zullen worden verzonden aan Hr. Ms. pantser- dekschip „Zeeland" a. naar Funchal 12 Mei e.k. met den trein van 5.3 a. van Amsterdam naar Vlissingen b. naar Las Palmas 15, 17 en 18 Mei e.k. met den trein van 6.17 m. van Amsterdam naar Antwerpen c. naar Algiers 1, 4, 8 en 11 juni e.k. met dén trein van 6.17 m. van Amsterdam naar Antwerpen d. naar Lissabon 15, 18 en 22 Juni e.k. met den trein van 6.17 m. van Amster dam naar Antwerpen'. Indien belang hebbenden hun brieven en andere stuk ken in deze brievenmalen wenschen op genomen te zien, behooren ze voldoen de gefrankeerd te worden en voorzien te zijn van twee elkaar snijdende lijnen over het geheele adries, loopende van den eenen hoek naar den anderen. Hr. Ms. „Zeeland" is hedenmorgen half elf van de reetfe alhier vertrokken ter aanvaarding van den oefenings- tocht. De vrijwillige landstorm in het leger. Het is den inspecteur der infanterie ter oore gekomen dat bij enkele korp sen sergeanten van den vrijwiiligea landstorm, na hun inlijving bij de mili tie, uitsluitend werden belast met week- en wachtdienst, uitgeven en in nemen van waschgoed e.d. dienstere Aangezien een dergelijke werkzaam- steiling in strijd is met hun verdere op leiding heeft de inspecteur bepaald', dat aan hun verdere opleiding de noodige zorg moet worden besteed, dat zij aan alle practische oefeningen behooren deet te nemen, en te worden opgeleid voor de taak, welke hun te het leger kan ten deel vallen. BuKeo rerantwocrdelljkbild der redactie De coDle wotdt niet ternggcgeven Mijnheer de Redacteur, De heer S. verwijt- mij dat ik nijdig was. Het was te bemerken aan den toon van mijn stukje, 't Is mogelijk, dat die indruk gewekt is. Echter was ik hoog stens even uit mijn rol, omdat ik niet verwacht dat ingezonden artikelen ge bezigd worden om genomen of te ne men raadsbesluiten af te kammen. Want wanneer ik zeg, dat de menschen in den raad er door ons gezet zijn, be doel ik precies zooals het is alle in woners van Vlissingen hebben gestemd en daaronder behooren ook S en o.g. en alle leden van den raad, roode, groe ne, blauwe, 't kan niet schelen, hebben hun best te doen de belangen van ons en gemeente te behartigen. hebt 't toch over Socialisten en Christel ijken (zie uw eerste stukje). De heer S. dacht waarschijnlijk, dat ik het anders bedoel de, want wal of nu uw bedoeling is met „de anderen zitten er ook niet om vlie gen te vangen", is ine een raadsel. De raad, niet een partij, neemt besluiten en gewoon organisatorisch beslist 'de meerderheid. U hebt het over nooit in een café komen van mij. Wie zegt u dat? Ik heb verteld, dat ik geen geheel onthouder ben, maar de drank is geen behoefte of rood, hoogstens een genot middel met veel ellende en dat ik be grijp, billijk en goedkeur dat er beper kingen op dit gebied getracht worden aan te brengen. Hier had U me moeten aantoonen dat ik onzin vertelde. Want daar gaat het om En of nu de genomen besluiten practisch nut af zullen wer pen moet blijken. Wij hebben te aan vaarden de poging. En al komt U met nog zulke mooie Amerikaansche over zichten, ik had liever gezien, dat ge mij afdoende aangetoond hadt, dat ik het mis had. Drankbestrijders kunnen ook wel een stukje uit de krant knippen en onder hun betoog plaatsen. Evenals in uw eerste artikel schermt ge ook nu „met schrikkelijk hooge oomes", U houdt me wel ten goede, dat ik nu ver wijs naar mijn eerste artikeltje. Hoe of ik over „hooge oomes" denk kunt u daar heel duidelijk in vinden. Denk ten slotte maar aan den Raad van Vier te Parijs en hoe of hunne besluiten de menschheid ten zegen zijn. Heusch, 't zit 'm niet in geleerdheid of hoog ge plaatst zijn. Ziehier dan, ook mijn laat ste woord. J, HERWEIJER. DE CONFERENTIE TE SPA. Betreffende het bericht, als zou de Duitsche regeering om uitstel hebben verzocht, meldt het „Hotl. Nb." nog Zoodra de uitnoodiging kwam is er van Duitsche zijde op gewezen, dat de datum vrij ongelukkig gekozen was, in verband met de verkiezingen, doch met het oog op het buitengewone belang, welke deze samenkomst voor.Duitsch- lamf had, verklaarde men zich bereid over die moeilijkheid heen te stappen. Van een definitief verzoek aan de En tente om uitstel is echter in geen enkel opzicht sprake geweest. Het feit, dat de Parijsche pers voort gaat op de conferentie in Spa af te ge ven- en de beteekenis van het verschij nen- der Duitsche gedelegeerden aldaar te verkleinen, geeft het „Berliner Tage- blatt"', de „Lokat Anzeiger" en de „Ta- gliche Rundschau-'" aanleiding nog maals uitdrukkelijk te constateeren, dat er van Duitsche zijde geenerlei waarde wordt gehecht aan de bijwoning der besprekingen, wanneer niet de Duit- schers daar als volkomen gelijkgerech tigd mogen optreden. De Fransche bladen wijzen er op dat door een uitstel van de conferentie eerst begin Juli een beslissing over de be langrijke kwestie van de schadeioos- steiiing-betalingen zou genomen wor- dèn en de financieele conferentie van Brussel voor onbepaalden tijd zou moe ten worden verdaagd. Het is daarom noodzakelijk, dat een dergelijk verzoek van Duïtschland wordt geweigerd. DE DUITSCHE VERLIEZEN SEDERT DEN VREDE. De Duitsche pers geeft een overzicht va-n.de prestaties van Duitschland se dert het sluiten van den vrede. Daarin worden genoemd het Saarbekken met l'OOO millioen mark, rijks- en staats eigendommen in de afgestane streken met 7000 millioen. Daarbij is niet ge rekend het bezit in Elzas-Lotharingen en de staatseigendommen in Eupen en Malmedy, de Oostmarkt en de vroegere Duitsche koloniën. Tot half April be dragen de posten van schadeloosstel ling op grond van art. 236 van het vredesverdrag 2567 millioen mark. Daarbij zijn berekend grondstoffen voor den wederopbouw, vee, machines en steenkolen, de laatste tot een waar de van 47 millioen mark, kleurstoffen, kabels en spoorwegmateriaal tot een waarde van 750 millioen mark. Verder kali en zaden, de handelsvloot tot een waarde van vele duizenden millioen mark. Het oorlogsmateriaal, dat op de ooriogstooneelen van Frankrijk en Duitschland is achtergebleven wordt op 7000 millioen geschat. Het verlies van Duitsche ondernemingen in het buiten land bedraagt verscheidene duizenden millioenen. De schulden van Oosten- rijk-Hongarije, Bulgarije en Turkije worden op 7000 millioen geschat. Een groote factor zijn ook de douanerechten en belastingen in het bezette gebied, die de Entente daar voor zich behoudt. In Opper-Silezië alleen werd dit bedrag tot Maart 1920 op 212 millioen ge schat. Het onderhoud van het bezet tingsleger tot begin April kostte 2.908 millioen. De kosten voor verscheidene intergeallieerde commissies bedragen tot April 127'/2 millioen mark. Daarbij moeten nog worden gerekend alle uit gaven in verband met den binnenland- schen politieken toestand. DE TWEETALIGHEID IN VLAANDEREN. Het Kamerlid Fischer heeft aan de regeering eenige inlichtingen gevraagd over het gebruik der talen in bepaalde steden van Vlaanderen. Bij het ant woord is een staatje overgelegd betref fende een aantal Vlaamsehe steden, waarin aangegeven is het getal inwo ners die gewoonlijk de Vlaamsehe taal spreken en die, welke zich gewoonlijk van de Fransche taal bedienen. Laatst genoemden zijn verre in de minderheid. Men ziet er bijv. uit, dat in Antwerpen 257.210 inwoners zich van de Vlaam sehe taal bedienen en 22.701 van de Fransche. Voor Gent zijn die getallen onderscheidenlijk 147.712 en 12.759, voor Brugge 47.720 en 2934, Mechelen 54.499 en 2336, Leuven 35.000 en 5189, Aalst 32.780 en 569, Kortrijk 32.730 en 1373, St. Nicolaas 33.035 en 233. Deze cijfers besprekend, schrijft het Laatste Nieuws „Maar, beweren dan de tegenstan ders van het Vlaamsch, alle Vlamingen bijna kennen de twee talen. Welnu, la ten we ook die cijfers eens nagaan Ze zijn eveneens in het antwoord aan den heer Fischer vervat. Te Antwerpen zijn 56.4737 inwoners, die Fransch en Ne- derlandsch spreken op 300.000 zielen Brugge telt op 60.000 inwoners, 12.249 menschen, die beide talen kennen; Aalst oo 35.000 slechts 2952 Geeraar'dsber- gen op 13.000 slechts 1989 Oudenaar de op bijna 7000 slechts 873 Kortrijk op 40.000 maar 6521 Iper op 20.000 4067 Roeselare op 27.000, 3144. En over het platteland wordt niet gespro ken, waar de menschen uitsluitend en alleen Vlaamsch spreken ZAL HONGARIJE TEEKENEN Uit de zinsnede in den geleidebrief bij de Hongaarsche vredesvoorwaarden dat de Opperste Raad antwoord va» de vredesdelegatie verwacht of zij vol macht heeft den vrede te onderteeke nen, concludeert men, volgens het Hong. Korr. Bureau, in Hongaarsche politieke kringen, dat een nieuwe nota wisseling te wachten staat, die meer tijd dan tien dagen zal vorderen. Het antwoord van Apponyi zou waarschijnlijk luiden, dat hij persoon lijk niet in staat is het verdrag te onder teekenen, omdat dé Opperste Raad niet heeft voldaan aan het Hongaarsche verzoek om volksstemmingen. De „Nemzeti Ujsag" stelt voor aan Millerand mede te deelen, dat regee ring noch Nationale Vergadering tot de onderteekenning kunnen machtigen, omdat het bezette gebied van Honga rije niet in de Nationale Vergadering is vertegenwoordigd en deze derhalve de verantwoordelijkheid niet op zich kan nemen. DE TOESTAND IN IERLAND Volgens een gisteren uit Ierland ont vangen bericht, vielen er Zaterdag ern stige tooneelen voor te Cloyne, alwaar een honderdtal Sinn Feiners met gewe ren, revolvers en handgranaten ee* aanval deden op een politiebureau. De bezetting, dfe slechts uit zes po litieagenten bestond, verweerde zich heftig met revolvers en handgranaten, doch moest zich ten slotte overgeven. Een der politiemannen werd levensge vaarlijk gewond en volgens dé laatste berichten werden ook eenige der aan vallers zwaar gewond. De aanvallers staken het bureau in brand en bliezen het daarna op; Drie naburige huizen gingen eveneens in de vlammen op. DE TOESTAND IN RUSLAND. De berichten uit Rusland blijven nog steeds ongunstig luiden voor de sovjet- regeering. Ook in economisch opzicht. Zoo schijnt de invoering van arbeids- dwang weinig resultaat te hebben. Le nin klaagt er zijn nood over in de „Prawda": Hij scftrijlt 0>a.„Onze moei lijkste taak ligt nog voor ons. Wij moe ten werken en het vervloekte beginsel van „Help u-zelf en God zal u helpen" uitroeien. Wij moeten een einde maken aan de meening-dat werk een last is en dat er daarom flink voor moet worden betaald. Wij moeten in het bewustzijn der masas het beginsel doen post vat ten van „elk naar zijn bekwaamheid" in plaats vare „elk naar zijn behoeften". Lenin's regeering bedenkt voorts al lerlei middeltjes om over de arbeiders te blijven heerschen. Zij laat sedert eenigen tijd de loonen en salarissen in een nieuw soort valuta, papier met korten looptijd, uitbetalen. Dit papier wordt elke maand in andere kleur ge drukt en is slechts voor die maand gel dig. Natuurlijk is het publiek huiverig voor dit geld, dat feitelijk alleen in de sovjetwinkels kan worden besteed. Zoo hoopt de regeering het staats-handels- monopolie, dat tot dusver niet veei meer dan een doode letter was, te ver wezenlijken en tevens de steeds toene mende staatschuld te limiteeren, DE REVOLUTIE !N MEXICO. Uit El Paso wordt gemeld, dat de revolutionairen Mexico-City hebben veroverd. Cararnza is naar Vera Cruz gevlucht. Er hebben zich'nog vier gar nizoenen, alsmede de troepen van Villa, bij de revolutionairen aangesloten. Wederom is te Amsterdam een laffe aanslag op een politie-agent ge pleegd, met het treurige gevolg, dat het slachtoffer naar het gasthuis moest worden vervoerd. Tegen negen uur ontstond in de Ten Katestraat, nbij de Kiukerstraat een he vige twist in een cafétje. Een paar dronken personen had het met elkaar aan den stok gekregen en in een oogen- blik tijds stond een aantal nieuwsgieri ge personen en kinderen voor het café. Het was een gewoon Zaterdagavond- relletje. En even gewoon was het, dat de tapper de ruziemakers de straat op werkte. De agent van politie Uhrlepp, die juist in de buurt surveilleerde, begaf zich naar de overzijde van de straat, met het doel een waakzaam oog op de twee beschonkenen te houden. Op straat begon het kabaal opnieuw. Er waren veel nieuwsgierigen tegen woordig. De agent baande zich een weg door de menigte, trachtte de beide ru ziemakers te scheiden en tot doorloopett te bewegen. Eensklaps kreeg hij van een der dronken kerels een geweldig^ slag op het hoofd, waardoor zijn kepi in elkaar werd gedrukt. Bewusteloos zeeg Uhrlepp in elkaar. Omstanders droegen hem bij een schoenlapper bin nen en waarschuwden den geneeskun digen dienst. Per het slachtoffer vat Wilhelminagasthui lichte hersenschu werd. Hij werd in men. Zijn toestanc Andere politie-a ter plaatse gekome in den dader te art ie brengen naar h waar hij in een di sloten. De agent Uhrlep staand politiebeair 25-jarig jubileum werd een voorloo sfeld. Gebleken is, delijk met de vuil Omtrent het valsche ziiverbons gemeld Reeds voor en kennis van de poli daar valschë zil^i loop waren.Een leidde toen achter gin der vorige wee lucht van, dat er waren uitgegeven. Al spoedig had en bleek, dat de 3 ger aldaar, thans de uitgever was. F te Airrtelo gearrest bevonden een betr gelds en ongeveer bons van ƒ1. Bij z' waar hij in den kos' nog denzelfden dag in beslag, zoodat genomen bons ongt Zij dragen alle de s 'n nummer tussche zijn vervaardigd va de echte. Het waten strafbepaling is me die van de echte en zijn uit Duitschlam Bij een 5-tal p Amstel zijn door beslag genomen, matigen prijs ware bekenden vodden- sterdam. Gebleken binding stond ir waarvan reeds 2 g kenden reeds vat niets anders gedaar breken en stelen, v. man was hun afnei is thans gearrestee Te Pankow, brand gewoed in zenuwzieken, waar om het leven zijn ge vermoedelijk ontstr vrouwelijke patiënte 14 en 25 jaar, ondar i»4, heimelijk in bi Zij waren door har sanatorium gezond morfine verslaafd bwoonden samen ee neden-verdieping. B den ze den directeu aan de regelen van houden, waartoe ooi gedurende haar rooken. 's Avonds o geneesheer nog de n les in orde gevonden trek moeten de mei smokkelde sigaretter ken. Vermoedelijk zij slaap gevallen. Om ven zag een van de kamer van de beid brand stond. De br. waarschuwd, maar stond het heele vertre Nadat de brand was de verkoolde lijken v; offers gevonden. De waren dadelijk in veil dank zij de kalmte v- het personeel kon een ze talrijke verpleegde men. Twee' arbeiders den t3en April door nen krijgsraad ter wegens plundering Daar president Ebe heeft gemaakt van zij te verleenen, werd he Ie Munster door fusil Volgens berich firma Krupp voornem briekshallen aan de K tot nog toe ter beschil waren gesteld, in gebr nieuwe bedrijfstakken Dit feit bevestigt, d 4 Krupp-fabrieken Jet groot succes wor "et aantal arbeiders "leer dan in 1914. He overschreden, terwijl $000 arbeiders in de werkzaam waren. De „Daily News ne" constateeren, dat Prijzen gaan dalen. S'ng zal gaan, is nop maar het blad vindt s JV'jzen. Onder de rede e „Daily News", dat oer neiging toont, om w geven en de mo. 5 groothandel, die n 'Men voor de Mid. arkt zit en nu niet U I ten en ze moet gaan op j -e- IHUCl I J^!,actor is 't hoogei' zr.door last om g 'e houden, verzwa

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2