sport ingezonden stukken "bÏÏitenland Gemeenteraad. Rate door tot heden nog onbekende oorzaak een oude landbouvvschuur af gebrand. Een wagen kon nog uit de brandende schuur gered worden. De overige daarin geborgen landbouw werktuigen gingen verloren. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Daar alhier dringend aanschaffing van een drietal ligtenten voor tubercu loselijders noodig werden geacht, doch de middelen der vereeniging „Het Groene Kruis" daarvoor niet toereikend waren, werd besloten te trachten die uit vrijwillige bijdragen bijeen te brengen Een aantal jonge dames, met lijsten cir- ?!™en2e' ,leeft binnen 8 dagen bijna t 1000 bijeengebracht, vormende de noodig geachte som. Die giften zijn zoowel in de voornamere als in de volksbuurten verkregen. Er prijken ook giften van een stuiver op deze lijsten ten behoeve van verpleging van lijden- SOUBURG. Woensdagavond werd alhier ge- acbt.te k°men oprichting van een afdeeling van den vrijwilligen land storm. De opkomst was zeer gering toch werd een afdeeling opgericht Ge legenheid tot aansluiting wordt nog gegeven bij de leden van het comité de heeren L. Braam, A. Melis, W P Cali ber en A. van Veen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieu we Tonge ds. D. E. J. Hupkes te Warns- werd. Geref. Kerken. Beroepen te Utrecht (vacature-ds. P. J. W. Klaarhamer) ds. j- W. Siertsema te Gramsbergen. Christ. Geref. Kerk. Beroepen te Hoogeveen ds. J. B. G. Croes alhier. Geref. Gem. Beroepen te Amsterdam ds. G. H. Kersten te Ierseke. Voor de akte-examens werden gisteren te Middelburg geexamineerd 7 mannelijke candidaten. Afgewezen 4 Geslaagd zijn de heeren J. P. de Jonge Ter Neuzen J. C. Rijstenbil, Zonne- maire W. Tavenier, Middelburg. De acte-examens te Middelburg zijn thans afgeloopen. Er namen aan deel 62 mannelijke en 45 vrouwelijke candidaten, van wie resp. 48 en 35 slaagden. Een mannelijk candidaat die wel aan het schriftelijk deel had deel genomen, kwam niet op voor het mon deling examen. Voor de vrije- en ordeoefen ineen slaagden alle 9 candidaten. De eenige candidate, die zich voor nuttige handwerken had opgegeven, kon niet worden geëxamineerd, daar zij niet voor de gewone acte slaagde. Volgens „de Tel." zou minister De Visser plannen overwegen, waar door het mogelijk zou zijn eerlang te geraken tot de geleidelijke afschaffing van het ambulantisme aan de openbare lagere scholen in de groote gemeenten. Deze plannen zouden inhouden, aan el ke openbare lagere school een adjunct- hoofd aan te stellen, die tevens klasse onderwijzer is, terwijl dan aan het hoofd van zes tot tien scholen (al naar gelang der grootte) een administratief hoofd zou komen te staan. Het ontslag aan onderwijzeressen bij huwelijk. Door den heer Beunier c.s. is een amendement ingediend op qrt. 41, lui dende b. De gemeenteraad, op voordracht van Burg. en Weth. of onze minister naar de onderscheiding in lid 1 en lid 4 van dit artikel gemaakt, verleent ont slag aan een onderwijzeres en hulpon derwijzeres, welke den leeftijd van 45 jaren niet heeft vervuld, die in het hu welijk treedt, met ingang van den dag van haar huwelijk. Deze bepaling behoeft niet te worden toegepast ten aanzien van in dienst zijnde onderwijzeressen en hulponder wijzeressen, die binnen 3 maanden na het in werking treden der wet een hu welijk aangaan, noch ook wanneer dit door den gemeenteraad onder hare goedkeuring uit hoofde van de omstan digheid, dat een onderwijzeres, welke niet hoofd eener school is, minder dan 10 uur per week onderwijs heeft te ge ven, wordt bepaald. En op art. 42, luidende Aan de onderwijzeressen en hulpon derwijzeressen, die met toepassing van art. 41, lid 5, zijn ontslagen, worden, indien zij geen recht op pensioen kun nen doen gelden, de voor pensioen be taalde bijdragen teruggegeven. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Middelburg veroor deelde heden wegens diefstalJ. D., 18 jaar, S. D., 17 jaar, werklieden te Souburg, ieder tot 10 boete subs, voor no. 1 10 dagen hechte nis, voor no. 2 3 weken tuchtschool E. R., 17 jaar, vlasser te Koewacht, tot één maand gevangenisstraf voorwaar delijk met 2 jaar proeftijd P. J. B., 34 jaar, koopman té Hulst, tot 2 maanden gevangenisstraf J. C. A. G., 26 jaar, schipper, A. A. M., 27 jaar, schippers knecht, beiden te Rotterdam, ieder tot 6 maanden gevangenisstraf mishandelingj. M., 30 jaar, werk man te Groede, tot 15 boete subs. 15 dagen hechtenis W. V., 22 jaar, land bouwersknecht te Axel, tot 20 boete subs. 20 dagen hechtenis C. B., 20 jaar, klompenmaker te Clinge, A. J. C. D., 27 jaar, huisvrouw van J. J. v. R., te Axel, tot 10 boete subs. 10 dagen hechtenis verboden vervoer G., 26 jaar, W. 43 jaar, vrachtrijder te Borssele, ieder tot 15 boete subs. 15 dogen hechtenis; C. de J., 29 jaar, vrachtrijder te Schore, tot 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; vrijgesproken J. de K., 27 jaar, landbouwer te Terneuzen, beklaagd van diefstal. Aanslag op veldwachters. De rechtbank te Haarlem heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen W. B. en j. S., oud 23 en 46 jaar, uit Spaarn- darii, die op 12 December 1919 hadden gepoogd twee veldwachters te. verdrin ken op het Noorder Buiten Spaarne, alwaar zij verbaliseerd waren wegens stroopen van visch. Beiden werden ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch luidde onderscheidenlijk 1 Va en 3 jaar. Poging tot moord. De rechtbank te Tiel heeft G. van S. te Leeuwen wegens poging tot moord op den veldwachter van der Scheer al daar, veroordeeld tot een gevangenis straf van 6 jaar 'en zijn breoder G. W. van S., wegens bedreiging van Van der Scheer, tot 6 maanden. De eischen in deez zaken waren resp. 10 en 4 jaar. Ontaarde kinderen. Het O. M. bij de rechtbank te Roer mond eischte gisteren tegen V. L. te Swalmen en diens vrouw ieder een voorwaardelijke gevangenisstraf van 6 maanden, wegens zware mishandeling van hun vader qn schoonvader door dezen met een hakmes en een stuk ijzer verschillende slagen toe te brengen, waardoor hij ernstig werd verwond. Overtreding Huurcommissiewet. Een huiseigenaar had voor een wo ning aan de Pletterijkade te 's-Graven- hag'e aangevraagd verhooging van de huur. Deze verhooging was door de huurcommissie goedgekeurd, doch door den kantonrechter in hooger beroep vernietigd. De eigenaar had toch de huur verhoogd, waarom hij nu wegens overtreding der huurcommissiewet te recht stond voor de Haagsche recht bank. Beklaagde beriep er zich op, dat hem de uitspraak van den kantonrechter nimmer was geworden. Het O. M. achtte den huiseigenaar schuldig en wees er op dat in het be doelde perceel herhaaldelijk beroovin- gen plaats vinden en in verband hier mede vorderde spreker 1000 boete of 130 dagen hechtenis. VOETBAL. Programma voor Zondag 9 Mei Zuidelijke afdeeling. Ie klasse. 's Bosch WillhelminaVelocitas. Venlo V. V. V. Middelburg. Kampioenschap 2e klasse. Heerlen O. N. S.D. O. S. K. O. Middelburg: Middelburg II't Zesde II Vliegen. Te Saint-Pons (Frank rijk) is een vliegtuig met twee inzitten den door het breken van de schroef op de begraafplaats van het dorp Saint- Etienne bij d'Albagnan neergekomen. Het toestel geraakte onder het neerval len in brand en de lijken van de twee vliegeniers werden geheel verkoold er uit gehaald. Men kon hunne identiteit niet meer vaststellen. MARINE EN LEGER. Bij beschikking van den minister van marine a.i. is de luitenant-kolonel der mariniers A. H. Bakker met 1 Juni a.s. ontheven van de hem tijdelijk opgedra gen betrekking van chef van de militai re kustwacht en is met deze betrekking belast de kapitein-luitenant-ter-zee G. L. Heeris, die met gemelden datum wordt geplaatst te Amsterdam. Bij het departement van marine is be richt ontvangen dat Hr. Ms. pantser schepen „Tromp" en „Hertog Hendrik", onder bevel van kapitein ter zee J. C. Bentz van den Berg, den 5 Mei jl. te Yokohama zijn aangekomen. De officier-machinist 3e klasse F. A. A. Jasperse is uit Oost-Indië hier te lan de teruggekeerd en ter beschikking ge steld. Militaire oefeningen in 1920. Door den minister van oorlog is be paald dat de navolgende oefeningen zullen worden gehouden Schietoefeningen te Harskamp door de miliciens der voorjaarsploeg van het 2e, 10, 13e, 14e, 15e en 21e regiment infanterie, opvolgend in seriën van 7 dagen. Oefeningen der infanterie-brigades de brigade grenadiers en jagers zal ge durende 10 dagen de legerplaats bij La ren betrekken, waartoe deze brigade naar Laren en terug zal marcheeren voorts zullen meerdaagsche oefeningen worden gehouden, waarvan een met nachtverblijf buiten het garnizoen. IVe infanterie brigade zal gedurende 6 dageh de legerplaats bij Laren betrek ken en voorts meerdaagsche oefeningen houden buiten het garnizoen. Xde infanterie brigade zal gelijksoor tige oefeningen houden als de IV infan terie brigade. Ie infanterie brigade zal bataljons oefeningen houden in de omstreken van Assen, waartoe het eerste bataljon 12e regiment infanterie van Groningen naar Assen zal marcheeren. VHIe infanterie brigade zal oefenin gen houden nabij de garnizoenen, bene vens een 2-daagsche oefening in Juli. Xle infanterie brigade houdt oefenin gen van 7 tot 15 Juli, waartoe het 11e regiment infanterie van Nijmegen naar Ede zal marcheeren en aldaar'kampee- ren. Vde infanterie brigade tweedaagsche oefeningen in de omgeving van Amers foort met nachtverblijf buiten het gar nizoen. Vilde infanterie brigade oefeningen in de omstreken van Laren waartoe de onderdeelen eiken dag van Amsterdam naar Laren zullen worden vervoerd (da gelijks). Voorts een 5-daagsche oefe ning in den loopgraafoorlog op de Hui- zerheide nabij Naarden. IXe infanterie brigade oefeningen in de omstreken van Harderwijk, waartoe het 9de regiment uit Leeuwarden gedu rende 14 dagen te Harderwijk zal wor den gelegerd. Oefeningen der cavalerie Ie, 2e en 4e regiment huzaren zal ge durende 5 dagen oefeningen houden in de omstreken van hun garnizoenen. 3e regiment huzaren zal van 817 September oefeningen houden in het Gooi en daartoe in 3 marschdagen zich derwaarts begeven. Bulten terantwo. Tdeiyiheld der redactie De codIö woidt niet teruggegeven CONFLICT IN DE BOUWVAKKEN. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer J. Post, voorzitter der Landelijke Federatie van Bouwvak arbeiders, afdeeling Vlissingen, en het daarmede verband houdende artikel in uw blad van gisteren, dat a.s. Maandag het werk zal worden hervat, moet ik den heer Post opmerken dat hij het in zijn ingezonden stuk laat voorkomen of het zoo goed als zeker is, dat de Bond van Patroonsvereenigingen en „Bouw- kring" alhier zich met die voorstellen hebben vereenigd, doch deze zijn voor ons geheel nieuw. Op een conferentie, die ik Woensdag met de heeren De Klerk en Post had, werd mij een tele gram voorgelezen, waarover wij een bespreking hadden, omreden deze hee ren niet ten volle accoord gingen met de aangeboden loonen. Toen dit opge lost was, verzocht ik hun direct de staking op te hefffen, doch men had nogal bezwaren die ik, na ze gehoord te hebben, kon onderschrijven. Men zou nu een ledenvergadering houden en mij daarna berichten. 's Avonds zeer laat ontving ik dit schrijven, waarin nieuwe voorstellen werden gedaan, die in het ingezonden stuk zijn weergegeven en om dit kracht bij te zetten, gaf men ook het telegram weer, dat van ons Jioofdbestuuur was ontvangen en waarbij men het voor naamste wegliet. Het luidde als volgt „In overleg tusschen Bouwkring Vlissingen en onzen Bond kan het loon daar worden 69 en 64 cent bij 45 uur werkweek, onder beding di rect opheffen staking en formaliteiten met den Bond van Patroonsvereeni gingen te regelen. Wacht Klerk voor die formaliteiten Vrijdag aanstaande Fred. Hendriklaan. VANDONGEN." Ons antwoord aan het bestuur dei- Landelijke Federatie van Bouwvakar beiders houdt hiermede verband. Met dank voor de plaatsing blijf ik, De Secretaris van „Bouwkring". v Aan het bestuur der Landelijke Fe deratie van Bouwvakarbeiders, afd. Vlissingen, Nieuwstraat alhier, is heden het volgende schrijven gezonden Mijne Heeren, Naar aanleiding van uw schrijven dato 5 Mei, waarop uw bevestigt ac coord te kunnen gaan met ons voorstel betreffende loon en arbeidsduur, moe ten wij U verder mededeelen, dat de punten genoemd in uw brief onder 1 tot en met 7 door ons hoofdbestuur zullen worden behandeld, in overeenstemming met het telegram dat U gisteren ont ving, waarvan de bespreking op mor gen, Vrijdag, zal plaats hebben. Naar aanleiding hiervan verzoeken wij u tijdig bericht of uw hoofdbe stuurder tot overeenstemming is geko men, opdat de werkzaamheden kunnen worden hervat. Hoogachtend, Namens „Bouwkring", De Secretaris. VERDRAAGZAAMHEID VRIJHEID. S. (wijselijkheidshalve zijn naam verzwijgend) heeft den euvelen moed de leden van den gemeenteraad, met name de Christelijken en socialisten te verwijten dat ze voor het tapver- bod stemden. Hij zegt dat wie niet door dik en dun medeloopt met deze partij- heeren volgens hen te, dom is het edele van de redeneering te snappen of be lang hebben bij den drankhandel. Al thans, we zouden het moeten conclu- deeren. Begrijpt deze (mijnheer S. dan niet, dat1 we de menschen daar zelf in den raad gezet hebben om voor ons te handelen en naar hun beste we ten én belang van gemeentenaren èn idem gemeente te behartigen. Mijnheer Hensel treft hét niet erg geen geleerde, hooggeplaatste te zijn en ook niet dat hij geen ervaring heeft. Alweer een be wijs dat deze mijnheer er geen snars van af weet. De eenvoudige, met ge zond verstand bedeelde is dikwijls veel beter op zijn plaats in den raad dan de geleerde met zijn zoo vaak eenzijdige kennis. Ik weet niet of mijnheer Hensel kort hier woont, maar de heer De Meij woont hier toch al sedert 15 jaren, mem ik, misschien wel langer. Toch hebben ze geen jota begrip van de al- gemeene nooden en behoeften. Nu, als daar dan de behoefte naar sterken drank onder begrepen is, dan kun nen wij ons geheel vereenigen met be perking op dat gebied. Dat is geert nood, beslist geen behoefte, hoogstens een genotmiddel met veel ellende. En onze tijd laat wel zien, dat velen me dewerken een eind te maken aan de drankellende. Het heele ingezonden stuk staat in het teeken van de dom heid onzer raadsleden, die wel te be denken hebben, dat voor hun verkie zing nog geen plaatselijke keuze voor de deur stond. Dus stemt er niet voor, want over eenige jaren wordt ge ge wipt. Dreigement no. 1. Bedenk voorts dat het gevaarlijk is bovendien (en dit speciaal voor onze rechtsche raadsle den) om zich een precedent te schep pen, want als straks de soci's de meer derheid hebben, halen ze de kerken omver. Dreigement no. 2. Heeren, leden van den gemeenteraad, weest dus op uw hoede. Ge zijt gewaarschuwd. Deze mijnheer S., die zooveel verstand heeft van zedelijke verheffing, heeft u doen gevoelen wat een ontzettende gevolgen de gevolgde taktiek heeft. De gevolgen van Hulstkamp neemt hij voor zijn re kening. Inderdaad een zeer zware ver antwoording, die blijk geeft van een diepen kijk op den mensch. Mijnheer de Redacteur, ik dank u voor de plaatsing. We hebben, hoewel geen geheelonthouder zijnde, gemeend te moeten laten hooren, dat ook wij het op prijs stellen, indien er mede gewerkt wordt aan 's menschen heil en ook om den raadsleden te doen weten, dat er zijn, die hun vóór stemmen niet al leen b e g r ij p e n, maar ook billijken en goedkeuren. J, HERWEIJER. DE BESPREKINGEN TE SPA. Volgens de „Petit Parisien" is men in Fransche regeeringskringen druk bezig een programam voor Spa op te stellen. Een der kwesties is of slechts Frank rijk, Engeland en Italië aan de confe rentie zullen deelnemen of dat ook Bel gië, Polen en Tsjecho-Slowakije, ja misschien zelfs Denemarken, vertegen woordigd zullen zijn, daar deze staten door hun ligging direct belang bij de ontwapening van Duitschland hebben. Het blad meent te weten, dat men te Parijs de toelating dezer staten gaarne zou zien. Volgens de „Tribuna" is het twijfel achtig of Nitti naar Spa zal komen, daar de Italiaansche Kamer juist in dien tijd bijeenkomt. Nitti zou gaarne gezien hebben, dat Scialoja hem te Spa verving, indien Millerand en Lloyd Ge orge niet persoonlijk aan de confe rentie deelnamen. Naar de „Europa Press" (teParijs) verneemt, verzekert men in de kringen die met de voorbereiding der conferen tie belast zijn, dat de Fransche gedele geerden in de voorafgaande besprekin gen met de geallieerden zullen pogen een aanmerkelijken grondslag te vin den voor de Amerikaansche en onzijdi ge financiers opdat deze de Fransche schuldvordering op Duitschland dis- conteeren of Duitschland financieel helpen. Daarentegen zal Frankrijk wei geren een bepaalde som te bepalen voor Duitschland's schadevergoeding aan Frankrijk. DE POLITIEKE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Naar uit Halle aan het „Berl. Tage- blatt" van gisterenmorgen wordt ge meld, hebben de Duitsch nationale partij, de Duitsche volkspartij en de boerenbond in Gotha zich bereid ver klaard te samen met de democratische partij en eventueel ook met de meerder heidssocialisten een blok van orde, met gemeenschappelijke lijsten ook voor de rijksdagverkiezingen in Thuringen te vormen. De democratische partij en de meerderheidssocialisten hebben nog geen beslissing genomen. Het „Beri. Tageblatt" meent, dat deze beslissing slechts afwijzend kan uitvalllen. Op de door vertegenwoordigers van de middenstandsorganisaties, uit geheel Duitschland te Brunswijk gehouden confferentie is besloten geen eigen mid- denstandscandidaten voor de rijksdag verkiezingen te stellen. GRAANPRIJZEN EN -VOORRADEN. In het Engelsche Lagerhuis zeide de minister van levensmiddelenvoorzie ning, Mc. Cairdy, sprekende over de voedselvoorziening en -prijzen Wij zien in, dat de verwachtingen, welke wij twaalf maanden geleden gekoes terd hebben, niet op een hechten grond slag gebaseerd waren. Er is geen vooruitzicht op verbete ring, wat betreft voorraden en prijzen. Veeleer staan wij voor een beperkten wereldoogst aan granen in de komen de twaalf maanden. De Vereenigde Staten hebben 4 mil- lioen ton graan minder uit te voeren dan in het loopende jaar. Tenzij er een verstandige politiek van den kant der invoerende landen gevoerd wordt, zul len de graanprijzen omhoog gaan, het geen weer in den prijs van alle andere artikelen uitgedrukt zal worden. Het is onmogelijk te zeggen, wanneer het wereldtekort eindelijk opgeheven zal worden. DE BEZETTING VAN NOORD- SLEESWIJK. De koning van Denemarken heeft door tusschenkomst van den minister van oorlog de volgende legerorder aan No. 57 1241 2780 3896 1652 7989 9772 10343 13248 14409 16808 17746 18611 20834 22914 STAATSLOTERIJ. 4e Klasse 4e Lijst. Trekking van 6 Mei 1920. 18739 1000. Prijzen van 65. 71 104 116 646 964 116e 1325 1977 2002 2404 2431 263# 3204 3167 3400 3409 3658 3861 3902 3954 4376 5124 5181 611» 6320 6700 6738 6897 7977 789# 8153 8182 8452 8534 8703 9077 9904 10016 10097 10214 10265 10303 10404 11015 11343 12675 13127 13144 13480 13605 13833 13859 14253 1431» 14778 4 4938 15428 15779 16226 16501 16902 17219 17449 17454 17460 17479 17860 18041 18176 18288 18411 18580 18842 19804 20306 20324 20378 20751 21133 21361 21397 21623 22448 22894 de troepen in Noord-Sleeswijk uitge vaardigd Officieren en manschappen moeten er een eer in zien, dat zij de eerste zijn, die het vaandel van het Deensche leger in het oude Deensche land mogen bren gen. Tevens moeten zij gedachtig zijn aan de daaruit voortvloeiende plichten. Zij moeten een voorbeeld van tucht en discipline zijn. Ieder moet zich herin- neren, dat het commando naar Noord- Sleeswijk verplaatst werd om een nau wer samenwerking met de civiele auto riteiten en alle goede burgers te verze keren. Geen oogenblik mag vergeten worden, dat alle officieren en man schappen den plicht hebben, beleefd heid en tact tegenover alle autoriteiten aan den dag te leggen, onverschillig van welke taal of nationaliteit deze zijn. DE EX-KROONPRINS VAN DUITSCH LAND. De „Kreuzzeitung" schreef Donderdag den 6en Mei beëindigde de kroonprins zijn 38e levensjaar. Toen hij in 1882 werd geboren stonden zijn overgrootvader, zijn grootvader en zij» vader, drie keizers aan zijn wiej. Het was Duitschlands glansperiode. Thans viert de kroonprins zijn verjaar dag ver van zijn vaderland, gescheiden van zijn gezin, in verbanning. Maar zijn overgrootvader, die aan zijn wieg stond heeft iets dergelijks be leefd. In 1848 moest hij als prins van Pruisen uit Berlijn vluchten en zijn toe vlucht in Engeland zoeken. Deze jaren van verbanning waren echter niet al leen een tijd van rouw, maar ook een leertijd voor den prins. Veel harder heeft het lot den kroon prins getroffen, want zijn thans reeds anderhalfjarig verblijf op het eenzame onherbergzame Wieringen, is waarlijk een gruwelijk lot voor een werkzamen man in zijn beste jaren, voor een sol daat en vooral voor hem, die met zijn gansche hart aan zijn vaderland hangi De kroonprins heeft zich politiek i elk opzicht steeds de grootste terug houding opgelegd en onze vijanden heb ben waarlijk geen reden om hem van zijn vrijheid te berooven. Daarom wen- schen wij hem voor het komende levens jaar, dat er eindelijk een wending in zijn droevig lot moge komen. Zitting van Vrijdag 7 Mei, des middags 2 uur. Voorzitter de heer C. A. van Woel- deren. Tegenwoordig 18 leden. Afwezig de heer Baard. Het eerst werd aan de orde gesteld de herstemming over het voorstel-Hen- sel, om adhaesie te betuigen aan het adres van den Raad van Negen van den Nationalen Bond voor Plaatselijke Keu ze aan de Tweede Kamer, inzake hel wetsontwerp-Rutgers. De heer Tichelman nam niet aan dezi stemming deel. Het voorstel werd aangenomen met 9 tegen 7 stemmen. Vóór stemden de heeren Huson, dt Meij, Sorel, van de Putte, van Oorschot, Hensel, Haast, van Hal en Lindeijer. (De- heer Merckens kwam ter verga dering toen de stemming was afgeloo pen). Vervolgens moest herstemd worden over het voorstel-Lindeijer, tot aanhou ding van het bezwaarschrift van M. J. Kole, slager, wonende in de Paling straat, tegen het besluit van Burg. en Weth. inzake de onttrekking van een deel van de woning in de Hobeinstraat no. 2 aan haar bestemming. Het voorstel werd aangenomen met 14 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Huson, Van de Putte, Merckens en Laernoes. Verder kwam nog in behandeling een amendement-Hensel, waarover in de vorige vergadering eveneens de stem men hebben gestaakt, om aan de Kroon te verzoeken het maximum aantal ver gunningen in onze gemeente terug te brengen op 40, terwijl door Burg. en Weth. was voorgesteld dit op 50 te be palen. De heer Hensel zeide dat hij het tus- schenvoorstel van Burg. en Weth. ac cepteert, vooral ook hierom dat dan de weduwen van vergunninghouders haar beroep kunnen blijven uitoefenen. Burg. en Weth. meenen dat de Am- sterdamsche regeling de rechten van de weduwen het beste waarborgt. De heer Hillinga is tegen het geheele voorstel van Burg. en Weth. en ook tegen het tusschenvoorstel. De clandestiene verkoop wordt cr door in de hand gewerkt en hij is dan ook tegen het voorstel.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2