2o. dat' de commissie van herstel zich betreffende de schepen van 1000 met sie reeds uitgeleverde tevreden stelt. Verder worden maatregelen ge vraagd, opdat Duitschland de ontbre kende 350.000 ton scheepsruimte te zij ner beschikking krijgt terwijl verzocht wordt besprekingen dienomtrent met de Maritime Service te Londen te kun nen voeren. De nota verklaart dat, indien Duitsch land dit verzoek niet ingewitigd krijgt, bet waarschijnlijk niet in staat zai zijn de verplichtingen betreffende de scha deloosstelling ten uitvoer te brengen. INTERVIEW MET LUDENDORFF. De New-York American" publiceert een interview met Ludendorff van zijn correspondent Carl Wiegand. Luden- dorft wilde zich niet uitlaten over de Kapp-beweging, zoolang de zaak in banden van den rechter is. Generaal von Lüttwitz heeft nooit gedacht aan de mogelijkheid van een revanche-oorlog. Het eenige wat hem voor oogen stond was het binnen- en buitenlandsche gevaar van het commu nisme. Duitschland moet in de tegenwoordi ge omstandigheden te gronde gaan en zeker, als de regeering van thans aan 'het roer blijft. Als Duitschland nog te helpen is, moet het zijn door een re geering van orde, die steunt op het ge- heele volk en niet door een eenzijdig klassebevvind, als dat van tegenwoor dig. Op de vraag, of er kans was op een nieuwe omwenteling, zei Ludendorff dat dit geheel uitgesloten was. De praatjes die daaromtrent verspreid zijn zijn te dwaas om er naar te klisteren. Het is niets anders dan een verkiezings manoeuvre, waardoor de regeering hoopt haar geschokte positie te kun nen versterken. Een conservatieve re geering op de oude grondslagen is on mogelijk en niemand denkt aan zoo iets. Duitschland zatsnooit of nimmer ferugkeeren tot het oude regime. DE DENEN IN SLEESWIJK. De Deensche troepen zijn gisteren Noord-Sleeswijk binnengerukt, 56 jaar na de voor Denemarken donkere dagen van Februari 1864. Hoewei het gebied op het oogenblik nog niet formeel is overgedragen aan Denemarken, wacht te den troepen te Sonderborg en andere plaatsen een hartelijk welkom. Een deei der troepen ging op Deensche oor logsschepen. Bij de receptie zullen kleine Deensche meisjes bloemen aan de soldaten geven en Britsche en Fran- sche officieren nemen aan de plechtig heid deei. Admiraal Sheppard, de com mandant der geallieerde bezettings troepen, zou gisterenmiddag te Sonder borg aankomen, waar hij na het Deen sche bataljon en de Fransche troepen geschouwd te hebben, officieel de mili taire macht aan den Deenschen com mandant zou overdragen. ENGELSCHE BANKIERS NAAR DUITSCHLAND. De „Sunday Pictorial" meldt, dat een afvaardiging van Engelsche bankiers zich naar Duitschland heeft begeven om over den zakentoestand aldaar na der te worden ingelicht. De Engelsche bankiers zullen ook het plan trachten na te komen van uitgifte van interna tionale bons, waardoor men het crediet van Europa weer wil opheffen. Men noemt een bedrag van 4 milliard pond sterlign. De uitgave zal onder dekking van den volkenbond geschieden. DE TOESTAND IN IERLAND. in het wasten van Ierland breiden de aanvallen en plundertochten der Sinn Feiners zich voortdurend uit. Thans moet het graafschap Clare het ontgel den. Niettegenstaande de aanwezigheid van politie en militairen wordt de toe stand dagelijks dreigender de boerde rijen worden van hun voorraden be roofd, het vee wordt over het land ge jaagd en de huizen worden in brand gestoken. Het land is vol van jónge mannen, die tijdens den oorlog niet konden emi- greeren deze kunnen geen bestaan en voldoende arbeid vinden in de weinige acres land, die hun familie bezit. Nu zijn in de laatste weken door de landeigenaars vele stukken land aan hen afgestaan. In enkele gevallen is er een overeenkomst getroffen, maar meermalen hebben dé eigenaars zonder vergoeding een deel van hun eigendom afgestaan, uit vrees voor moeilijkhe den. Wanneer een grondeigenaar weigert op een voorstel on; land af te staan te gaan, vindt hij den volgenden zijn vee vóór zijn huisdeur gedre in met het verzoek het daar te hou den. Soms wordt met behulp van mili tairen het vee weer naar het land te- TUKgedreven. Maar dan wordt eerst Techt een campagne tegen den eigenaar gevoerd en wordt het vee systematisch Jj" het land verjaagd. Meestal eindigt °e eigenaar met een deel van zijn land a' te staan voor een prijs, vastgesteld «oor een „Arbitration Court". DE FRANSCHE BELASTINGEN. „Economische Europeen" heeft Wekend, hoeveel van de verschillen- inkomens moet worden betaald vol- gns de. onlangs door de Kamer vast- si k .'arieven der nieuwe inkom- Huj last'nS (de zgn. impöt global), t deze tabellen blijkt o.a., dat voor e" inkomen van 10.000 frs. 80 frs. eriÜ Worden betaald, van 20,000 frs. I, 280 frs., van 40.000 frs. 1300 va" 80.000 fr. 5700 frs., van 160.000 frs. moet meer dan 21.000 frs. worden afgestaan. iemand, die 320.000 frs. inkomen heeft, betaalt daarvan niet minder dan 72.000 frs. Van een inkomen van een millioen frs. ten slotte wordt 369.000 frs. geheven Hoewel de door ons aan gegeven inkomsten, ter illustratie tel kens het dubbele van de voorafgaande zijn genomen, ziet men dat 't heffings procent vee! sneller stijgt. Bij een inko men van 10.000 frs. bedraagt het 0.8 bij 20.000 frs. echter reeds 2,8 om zoo geleidelijk te stijgen tot bijna 40 bij een inkomen van een millioen frs. Hierbij komt nog, dat de heffing bij ongehuwde mannen, die ouder zijn dan 30 jaar, en niemand ten hunnen laste hebben, nog met 25 van deze bedra gen zal worden verhoogd. Huishoudens, waarin na twee jaren huwelijk nog geen kinderen zijn gebo ren, zien zich een extra heffing van 10 van het aanvankelijk betaalde ber- drag opgelegd. Gisterenavond omstreeks half elf werd in de Spuistraat te 's-Gravenhage een Duitsch militair door een revolver schot getroffen waardoor hij neerviel en door eenige personen in het café „De Kroon" op het Spui moest worden bin nengedragen. De direct ter plaatse ver schenen Eerste Hulpdienst kon slechts den dood constateeren. Na onderzoek bieek, dat een geladen revolver in een zijner broekzakken was afgegaan en hem in den buik had ge troffen. De eerste Hulpdienst bracht het lijk naar het politiebureau aan de Nieu we Haven, waar de identiteit van den ongelukkige kon worden vastgesteld. Hij is een 38-jarig ingenieur in Duit- schen dienst en logeerde in een der ho tels aldaar. Aan zelfmoord valt niet te denken. Het is gisterenavond nog naar het lijkenhuis gebracht. Een ooggetuige verhaalde aan „de Avondpost" nog het volgende Omstreeks half elf klonk er in de Spuistraat een doffe knal en ik zag op j eenige meters afstand iemand op den grond vallen. Zonder de knal en het vallen met elkaar in verband te bren gen hielpen wij den man opstaan, doch hij was bewusteloos. Met ons vieren droegen wij hem naar „De Kroon" op het Spui. In het licht gekomen ontdek ten wij aan de linkerzijde van de buik een klein gat met 'n groote geschroeide plek er om heen, toen eerst kwamen wij tot het besef de knal en het vallen met elkaar in verband te brengen. Bij het onderzoek bleek, dat de man een geladen browning van groot kaliber in zijn zak droeg, waaruit een kogel miste. Valsche zilverbons. Zondag gaf een man te Almelo in ego groentewinkel eenige zilverbons van 1 gulden in betaling, die valsch bleken het watermerk ontbrak, terwijl de hand- teekeningen dunner gedrukt waren, ook het papier was een weinig dunner ove rigens waren ze bijna niet van de echte te onderkennen. De politie zette dade lijk haar onderzoek voort en deed een inval in de woning van den kostbaas van den aangehoudene, waar zij nog een zeer groot aantal dergelijke bons in beslag nam. Vermoedelijk zijn de bons van elders ingevoerd. In verband met deze uitgifte is de man gearresteerd. Het onderzoek der politie duurt voort. Dinsdagmiddag is te Burghsiuis (Schouwen) ae motor van de redding boot ontploft, waardoor de boot en het boothuis afbrandde. De kapitein, die bij de ontploffing aanwezig was, werd weggeslingerd en werd hevig ge wond naar het ziekenhuis te Noord- gouwe overgebracht. Gisterennacht hebben een inspec teur en eenige agenten van politie te Rotterdam zifh toegang verschaft tot een pand aan den Houttuin, op ver moeden, dat daar een nachtsocieteit ge houden werd. Er werden 48 flesschen en kruiken met sterken drank in beslag genomen, terwijl, wegens overtreding van de Drankwet, proces-verbaal op gemaakt werd tegen den bewoner en diens eclitgenoote. Begin September van het vorige jaar werd 's nachts uit de sigarenfa briek van den heer F. v. d. H. te Gel dorp een partij tabak ontvreemd, ter waarde van plm. 7000. Alle nasporin gen naar de daders waren tevergeefs. Thans heeft de politie in verband met dezen diefstal gearresteerd den fabri kant zelf en de sigarenmakers H. V. en J. R., alsmede zekeren herbergier L. C. Na verhoor bekenden de 3 eerstge- noemden den diefstal te hebben gefin geerd om de verzekeringspenningen machtig te worden, terwijl C. de tabak in bewaring genomen had. In diens woning is reeds een partij tabak in be slag genomen. Gisterenmiddag is het viertal ter be schikking gesteld van den ofifcier van justitie te 's-Hertogenbosch. De „Zutfensche Ct." geeft een uitvoerig relaas van de ontsnapping van drie Duitschers uit het huis van bewaring te Zutfen. Twee van hen heb ben blijkbaar den bewaker, die hen in hun nachtverblijf moest insluiten, plot seling aangevallen, hem na een langdu rige worsteling, waarbij 's mans knie vrij ernstig gekneusd werd, onschade lijk gemaakt, en vervolgens hun mak ker bevrijd. Met zijn drieën hebben ze daarna den bewaker opgesloten. De echtgenoote van den directeur zag hen vluchten, doch hoewel er op haar ge roep heel wat menschen kv/amen toe- loopen, is het drietal ontsnapt. Politie en marechaussee hebben uitgebreide maatregelen genomen om de vluchte lingen weer in handen te krijgen. Zekere van L., thans te Maas tricht, werd voor een tiental jaren door een beroerte getroffen, zoodat hij aan de rechterzijde geheel verlamd was en geen werkzaamheden meer kon verrich ten. Vóór een 3-tal weken werd hij we der door een beroerte getroffen en is thans... genezen Volgens verklaring van een dokter te Maastricht, is hij ge heel hersteld, ook van de verlamming en kan hij nu weer gewoon loopen. Te Southampton geeft men aan de Cunard-boot „Mauretania", die Zondag van New-York binnenliep, den bijnaam het „50 millioen-schip", wegens het groote aantal rijke Amerikanen, dat zij ditmaal naar Engeland bracht. Zij zijn de voorhoede van de Amerikaansche in vasie, onden hen zijn bankiers, kooplie den, effectenmakelaars, ingenieurs, die reeds vermogend in 1914, thans geen raad weten met hun geld. Een der scheepsofficieren verklaarde, dat de „Mauretania" ditmaal de rijkste passa gierslijst had en vroeger heette het schip reeds het millionairsjacht. Heen en terug duurde de reis 16 dagen, de kortste tijd sedert 1914. De „Mauretania" is nog steeds de snelste mailboot. Onder de Amerikaan sche bankiers waren Gardner, Kahn, Loeb en Thomasson. Voor de eerste maal had de „Mauretania" een bank aan boord, een bijkantoor van de Lon don City and Midland, met directeur en volledig personeel. De bank deed drukke zaken in het verstrekken van geld aan passagiers. Een bioscoop be hoorde tot de amusementen van het millionnairsschip. Maandag kwam de „Adriatic" binnen met een nieuwe la ding Amerikanen. De politie te Weenen heeft aldaar een groot middelpunt van smokkelaars ontdekt, dat zijn vertakkingen had in aile hoofdsteden van Europa. Te Wee nen werden op groote schaal valsche passen en documenten voor diplomatie ke koeriers gemaakt. Drie jonge Hon garen, die in het bezit waren van val sche Amerikaansche koerierspassen zijn in hechtenis genomen. Men heeft vastgesteld, dat er op groote schaal geld en koopwaar werd gesmokkeld en voor een waarde van miilioenen in be slag genomen. De Amerikaansche blauwbaard. Te Los Anges les in Californië zit thans een man ge vangen, dien men den Amerikaanschen Landru zou kunnen noemen. James Huirt zooals hij zegt te heeten in derdaad is zijn naam Walter Watson moet reeds bekend hebben, twee van zijn vrouwen te hebben gedood en te genwoordig te zijn geweest bij den dood „tengevolge van een ongeval" van twee andere. Hij zegt, met zooveel vrou wen getrouwd geweest te zijn, dat hij niet meer weet, waar ze allen gebleven zijn. Maar het waren er volgens hem tenminste vijftien. Ook moet hij ver klaard hebben, dat hij vier jaar gele den een obsessie kreeg om speciaal vrouwen te dooden. Hij werd in Decem ber aangehouden in verband met het optreden van een dievenbende, en toen de politie zijn doopceel ging lichten, stond zij versteld over zijn veelvuldige huwelijken. Zijn eerste slachtoffer was een Canadeesche, en daarop volgden, snel achter" elkaar, allerlei soort vrou wen rijke, arme, ontwikkelde en niet- ontwikkelde, knappe, leelijke, jonge en oudere vrouwen waren onder verschil lende namen met hem naar het altaar gegaan. Zeven van de vrouwen worden ver mist. De beide vrouwen, die hij bekent gedood te hebben, werden met een ha mer vermoord. De twee anderen, die volgens zijn voorgeven door een onge luk den dood vonden, zijn overboord geslagen en verdronken. De verdachte zegt zijn oorspronkelij- lien naam niet te kennen hij werd in lennesse geboren en in een weeshuis opgevoed. Hij had in zijn jeugd, toen hij bij een smid werkte, een aambeeld- op het hoofd gekregen en twee jaar la ter begon hij door het land te zwerven. Weer twee jaar verliepen en toen trouwde hij voor het eerst en kwam de wensch over hem om te dooden. „Er was iets dat mij zeide, dat ik het doen moest," moet hij gezegd hebben en ook moet hij aan de politie hebben verklaard dat hij na iederen moord een zekere voldoening vond en een gevoel van ver lichting had, dat de vrouw dood was. Toen Huirt abas Wilson gearresteerd werd, maakte hij toebereidselen om met zijn laatste vrouw een tocht te maken naar een eenzame bergstreek. Hij is een man van middelmatige lengte, donker uiterlijk en draagt een zware snor en een groote^ bril en of schoon zijn gelaat niet terugstootend is, kan men toch niet zeggen, dat hij knap is. Uit Grand Island, in den staat Nebraska komt thans een bericht dat daar zekere Thomas Mohris is overle den, van wien beweerd werd, dat hij waarschijnlijk de oudste man ter we reld was. Pas verleden jaar was een officieel onderzoek naar zijn leeftijd in gesteld. Uit een aanteekening in een familiebijbel, in zijn bezit, bleek dat hij in Noord Wales geboren was op 16 Januari 1794. In het berichtje, dat ons over het sterven van dezen man bereik te, werd er, spottend, bij vermeld dat men het overlijden van Mohris wijt aan de drooglegging der Unie. Zonder whiskey kon de 126-jarige bet niet har den. Voor het overige zij opgemerkt, dat vele geleerden eenvoudig ontken nen, dat er behoorlijk bewezen gevallen zijn van lieden, die ouder waren ge worden dan 107 of 109 jaar. Op den straatweg naar Warten- berg reed even voorbij Allenstein een auto, bestuurd door een Franschen chauffeur, en waarin zich buitendien twee chauffeurs in Japanschen dienst bevonden, tegen een boom. Een der inzittenden werd uit de auto geslin gerd. Toen zich kinderen om de auto verzamelden, werd er een pistoolschot gelost, waardoor een 13-jarige jongen werd gedood. De chauffeur en de inzit tenden werden door de intergeallieerde commissie in hechtenis genomen. De „Allensteiner Ztg." merkt op, dat de inzittenden absoluut dronken waren. Bescherming tegen in braak. Zelfs de sterkste kast is niet bestand tegen de moderne inbre kerswerktuigen, zoodatde bescher ming vooral daarin gelegen moet zijn, dat het te veel ltijd kast om een brand kast of kluis open te breken, zoodat ontdekking zeker is, vóór de diefstal is geslaagd. Men is daarom tegenwoordig er op uit om allerlei toestellen te ma ken, die zoo snel mogelijk seinen, dat er onraad is. Een der nieuwere bestaat uit een seleniumcel, die bijna onzicht baar is weggeborgen en een electrische schel doet gaan. zoodra het minste licht er toe doordringt. Verder is voor bevei liging van kasten van allerlei aard een arm geconstrueerd, die bij nacht omge draaid wordt, zoodat de deur niet kan geopend worden, zonder dien arm te bewegen. Hij is hol en verbonden met een electricteitsbron en een schel of sirene, die gaat werken, zoodra de arm aangeraakt wordt en ook, als die arm bijv. doorgezaagd wordt. Ook bij tril lingen, die bij inbraak natuurlijk niet te vermijden zijn. wordt het seintoestet ingeschakeld. Zelfs als het den inbre kers zou gelukken om den kabel af te snijden, die den arm verbindt met het seintoeste! en den stroomgever, treedt het sein in werking. Een speciaal scha kelbord maakt het mogelijk dien arm overdag buiten werk te ihouden. In Noord-Amerika werkt een dergelijk systeem, doordat de te beschermen kasten opgesteld zijn in houten omhul sels, die op vele plaatsen contacten hebben, zoodat bij inbraak oogenblik- kelijk seinen gegeven worden en ook als de kast door een valschen sleutel geopend wordt. Om te voorkomen, dat de inbraak geschiedt zonder de deur, die goed beschermd is, aan te raken, is het mogelijk in een brandkast een raam aan te brengen mei een groot aantal mikrofonen er op, die" zoo gevoelig zijn dat het minste geruisch hoorbaar ge maakt wordt, het is dan natuurlijk noo- dig, dat de beambten om bepaalden tijd gaan luisteren aan de er mee verbon den telefonen het is echter ook moge lijk luidsprekende telefonen er mee te verbinden. Verder worden toestellen gemaakt om het overvallen van banken in zooverre te verhinderen, dat plotse ling alle deuren gesloten worden. Dit geschiedt, door dat in normalen stand alle deuren tegen den muur vastge houden worden door op een knop te drukken wordt echter de haak opge licht en slaan de deuren dicht, terwijl tegelijk bovenaan een grendel neervalt, die alleen van uit een centraal punt weer omhoog kan gaan. Men verkrijgt hierdoor natuurlijk niet de garantie, dat een bank niet overvallen wordt, maar wel een vrij groote zekerheid, dat zoo'n overval tijdens de uitvoering gestaakt wordt, daar tegelijk met het sluiten der deuren alarmseinen gegeven worden, De drooglegging van Amerika vindt nog allerlei verzet. De wetgeven de vergadering van den staat New- York heeft een wet aangenomen, waar bij aan hotels, restaurants en sociëtei ten wordt toegestaan, bij den maaltijd bier te schenken met ten hoogste 3J4 Cé alkohol. De invoering van de wet wacht echter nog op de beslissing van het federale hooggerechtshof over de vraag of het drankverbod wel behoort tot de bevoegdheid van het Congres en niet bij de verschillende staten. in den staat Michigan stoorde de talrijke arbeidersbevolking mijnwer kers en visschers zich niet aan het drankverbod. De .federale regeering zond toen een trein met een groot aan tal beambten naar Michigan om bij de menschen huiszoeking te doen. Voor het binnentreden van de woningen was echter het verlof noodig van de rech- terrlijke macht van den staat Michigan, en deze weigerde het te geven. Onver richter zake moesten de beambten te rugkeren. UAT^ri™BÏÏR'SiS EEN REDE VAN SCHEIDEMANN. BERLIJN (V. D.) Gisteren had een conferentie plaats van de socialistische partij, in de vergaderzaal van het Rijks daggebouw, waarin Scheidemann een rede hield over den politieken toestand welke hierop neerkwam Het socialistische eenheidsfront was verbroken door den tweespalt van den uitersten linkervleugel. De onafhanke- lijken en communisten gaven aan de reactionaire officieren 'n deel van hun ne geheel verloren macht terug. De so cialisten konden niet verwijderd gehou den worden van het vormen der regee ring, wanneer niet de macht aan de rechterzijde was overgegeven. Zonder coalitie zou de republiek de eerste ge vaarlijke maanden niet hebben over leefd. Ook een soc.-dem. regeering was niet onfeilbaar en nog slechts aan het begin en niet aan het einde van haren weg. Het was niet mogelijk terstond een zuiver soc.-dem. maatschappelïj- ken toestand in het leven te roepen. De praestatiën der regeering waren bene den zijn eigen verwachtingen gebleven, maar toch was veel bereikt geworden. Het radensysteem was in principe af te keuren, doch democratie en socialisme behoorden bij elkaar. Een coalitie met de burgerlijke partijen was noodzakelijk en het zou belachelijk zijn, alle mede werking van deze af te slaan. Een coa litie zou slechts dan zijn uitgesloten, wanneer het socialisme alleen sterkei* was dan de coafitie. Scheidemann verontschuldigde ver volgens de politiek van Noske en ver oordeelde den aanslag van Kapp. De uitwas van het Fransche militairisme werkte door de met het verdrag en het volkenrecht in strijd zijnde bezetting der Mainstreek als een onbetaalbaar middel om alle reactionaire stroomin gen op te wekken in Duitschland. Het parool voor de verkiezingen moest zijn: Weg met twist en tweedracht. Leve de eenheid van den arbeid. Na Scheidemann verdedigde Noske zijn militair-politieke houding en ver klaarde, dat de reorganisatie van hét leger was bemoeilijkt door de onder linge verdeeldheid der arbeiders. ZWARTE TROEPEN. BERLIJN. (V. D.) Een nieuw verzoek van de stedelijke overheid van Saar- brucken om de zwarte troepen uit het Saargebied terug te trekken, is door Frankrijk geweigerd. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Hollandsche Lloyd. „Maasland" (thuisreis) 5 Mei te A'dam. „Gelria" (uitreis) 5 Mei van Amsterdam. „Hollandia" (uitreis) pass. 4 Mei Fernando Noronha. Kon. Ned. Stoomboot Mij. „Erato" 2 Mei van Amsterdam te Hamburg. „Juno" 2 Mei van Constantinopel te Ham burg. „Titan" 5 Mei van Amsterdam naar Cadix. „Ganymedes" van Beunos-Ayres naar Am sterdam, 1 Mei van Las Palmas. „Agamemnon" 3 Mei van Lissabon te Lagos. „Hebe" 4 Mei van Carthagena naar Alicante „Vulcanus" van Hamburg pass. 4 Mei Ply mouth. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Eurypylus" van Hongkong naar Amster dam, 4 Mei te Colombo. „Sumatra" 4 Mei van Norfolk naar Panama. „Patroclus" van Java naar Amsterdam, pass. 4 Mei Gibraltar. Kon. West-Ind. Maildienst. „Stuyvesant" (thuisreis) 21 Mei van Tri nidad. ChinaChinaJapan Lijn. „Tjislak" 29 Mei van Batavia te Yokohama. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Sumatra" 4 Mei van Norfolk naar Chili. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 6 Mei 1920. Op de gisteren gehouden groente- fruitveiling werden de volgende prijzen be steed Uien 5 ct. spinazie \3l/2 a 22'/2 ct. nieuwe aardappelen 35]/2 a. 45»/2 ct po ters 39 ct. peen 10l/2 ct, alles per K.G. eieren 9]/2 a 10 ct. kropsla 3x/2 a 7x/2 ct i komkommers 20x/2 a 21 ]/2 ct. bloemkool 18/2 a 35 ct., alles per stuk prei 15!/2 a I6V2 ct- peterselie 4y2 ct. peen 23f2 ct. rabarber 14 a 15!/2 ct. radijs 2x/2 a 3/% ct. raapstelen 3»/2 ct. sjalotten Ax/2 ct. - selderie 2/2 a 4»/2 ct, alles per bos aard beien 40 a 63 ct postelein I8V2 a 19^ ct., beiden per klein rond mandje zuring 21 a 43 ct. postelein ƒ1.06; kervel 35 ct, alles per mand. Middelburg, 6 Mei 1920. Op de graanmarkt was heden de aanvoer zeer gering. Alleen tarwe werd nog geno teerd en wel van ƒ39.tot ƒ40 per 100 K.G. Boter ƒ1.15 a 1.25 per 5 ons. Eieren ƒ10.-a ƒ10.50 per 100 stuks. WISSELKOERSEN. 5 Mei. Londen ƒ10.59; Berlijn f5.05; Parijs ƒ16.70; Brussel ƒ17.72»/,; Weene* 1.3214 New-York 2.75. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 775.4 te Frank fort Laagste barometerstand 755.9 te Malen- head. Verwachting tot den avond van 7 Mei Matige tot krachtige Zuidelijke tot Weste lijke wind. Betrokken of zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaring. Regenbuien. Iets zachter. HOOGWATER TE VLISSINGEN. (Zomertijd). Mei v.m. n.m. Vrijdag 7 4.46 5.05 Zaterdag 8 5.22 5.39 Zondag 9 6.01 6.18 Maandag 10 6.46 7.— Dinsdag 11 L.K. 7.39 8.— Woensdag 12 8.50 9.16 Donderdag 13 ïo.qp 10.31 Vrijdag 14 11.17 11.34 Zaterdag 15 12.09 12.25 Zondag 16 12.52 I.— Maandag 17 1.09 1.35 Dinsdag 18 N.M. 1.48 2.18 Woensdag 19 2.35 3.03

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3