„Vlissiigsche Courant" IsEMËNaolijiuwF Gemeenteraad. SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND Zeeland genoemd, waar de hoofdstad steeds achter was gebleven. De uitzending van zwakke kinderen naar buiten heeft dit jaar niet aan de verwachtingen beantwoord. De betrek kelijk gunstiger voedselvoorziening in de steden, de groote groenen hongérlij- dertjes uit het buitenland hebben ver oorzaakt, dat deze actie tijdelijk moest worden verminderd. Van het vrijbed te Oostkapelle werd dit jaar dankbaar gebruik gemaakt door een patiëntje uit Vlissingen, dat gekozen moest worden uit een 3-tal candidaten. Door de provinciale l.uisbezoskster, mej. D. E. C. Deetman, werden 5-1 plaatsen bezocht, waarvan Veere en Tholcn voor opleiding van een huis bezoekster en voor instructief toezicht een zestal huisbezoeksters. Mej. Deetman .deelde mede, dat vooral ook in Zeeuwsch-Vlaaudercn meer en meer belangstelling komt voor liet werk der vereeniging en het nu slechts de moeilijkheid is zoowel hier als in andere deelen van Zeeland, om de plaatselijke bezwaren en oneenighe- den te vereffenen, tot de kleine geschil len worden voorbij gezien en er eenheid van werken tot één groot doel komt. De secretaris eindigde met een woord van dank aan mej. Deetman, van wiel werken in het afgeloopen jaar in 1920 zeker nog meer de vruchten zullen te zien zijn. De rekening van den penningmees ter, den heer A. C. j. Noteboom, wijst in ontvangsten aan 2746.44)4 en in uitgaaf 2516.34^2, alzoo een goed slot van ƒ230.10. De ontwerp-begrooting voor 1920 geeft een eindcijfer van ƒ4700, met een geraamd nadeelig saldo van 232.40. Zoowel het verslag als de rekening cti de begrooting werden vastgesteld en goedgekeurd als voorgesteld. Tot bestuurslid werd herkozen de heer A. J. Hoorweg en gekozen inplaats van den lieer J. C. van der Harst, die niet herkiesbaar was, de heer arts D. N. van Gelderen te Middelburg: ln zijn openingswoord had de voor zitter er o.a. op gewezen, dat de rust die .men na den vrede verwachtte, niet gekomen is. Men heeft arbeidssehuw- heid gekregen, nu arbeidsiust zoo hard noodig is. Van den gemeenschapszin is niets gebleken, men zie slechts de tal rijke slakingen in de meest noodige be drijven. Ook het verkeer is veel minder goed geworden en dit was de reden van het bezoek van' de ministers van bin- nenlandsche zaken en waterstaat aan Zeeland in Maart jl., men liet deze hee ren zien, hoe de verbinding zou moeten zijn. Verder wees spr. er op, dat de afdee- lingen bij het rijk extra-subsidie voor verpleging van zieken kunnen qanvra- gen zooals ook in het jaarverslag is af gedrukt en werd dit later door den se cretaris nog eens onderstreept. Men schrijft ons uit Middelburg Dé gewoonte om huizen een naam te geven, welke in vroeger eeuwen bestond en hier zeer veel werd toegepast, wordt weer in eere hersteld. Het goede voor beeld daartoe werd gegeven door be woners van de Rotterdamsche kade, die de in de annalen bewaard gebleven namen op hunne woningen deden schil deren en zoo leest men daar thans „De Palmboom", „De Olijfboom", „De Granaatboom", „De Morgenster", ,,'t Land van Belofte", terwijl een zesde bewoner zijn woning doopte met den naam van „Zonnehoek", hetgeen echter niet de oorspronkelijke naam van het perceel moet zijn. Het goede voorbeeld vond reeds navolging in de Gortstraat, waar men op een der huizen leest „De Schalie Rotse". Zeeuwsche Hypotheekbank. Aan het verslag over 1919 ontleenen wij het volgende ln dit boekjaar werden afgesloten 97 leeningen tot 'n bedrag van 1.398.350. In dit boekjaar werd afgelost een be drag van 1.190.150. Op 20 Februari 1920 stonden uit 653 leeningen tot een bedrag van 6.489.970. De gemiddelde rente der nieuwe leeningen bedraagt 5.328 De gemiddelde rente der uit staande leeningen bedraagt thans 4.995 In den loop van het jaar werd ver* kocht en omgewisseld aan pandbrieven 542.000. Ingekocht, uitgeloot en om gewisseld werd 381.800. In 't geheel stond uit op 29 Februari 1920 aan pandbrieven 6.370.600. De gemiddel de pandbriefrente bedraagt thans 4.43 De marge tusscheh de gemiddelde hypotheekrente en de gemiddelde pandbriefrente is derhalve 0.565 De winst- en verliesrekening toont een winst aan van 45.566 (vorig jaar 37.844), waaruit 13 (12 divi dend wordt uitgekeerd, terwijl oprich- tersbewijzen 18.50 14.50) ontvan- gen. Waterleiding niaatsch. Zuid-Beveland. In de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders der N. V. Waterlei ding Maatsch. Zuid-Beveland werden de balans, winst- en verliesrekening over 1919, door het bestuur aangebo den, goedgekeurd. Besloten werd het aandeelhouderskapitaal <^r vennoot schap, thans 1,489.000, uit te breiden met 20 waardoor dit 1.786.000 zal bedragen. De periodiek aftredende leden van den raad van beheer, P. Lindenbergh van Wemeldinge-en A. v. d. Poest Cle ment van Nisse, werden herkozen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenhage ds. T. H. E. GiQve- meijer te Voorburg en ds. W. Bieshaar te Utrecht. Ned. Herv. Kerk. Naar „de Tel." verneemt, heeft het Algemeen College van Toezicht op het beheer der goede ren en fondsen van de Ned. Herv. Kerk aan de kerkvoogdijen een rondschrijven doen toekomen, waarin het machtiging vraagt, besprekingen met de regeering te openen om tot de scheiding van Kerk en Staat te komen. Het college geeft het denkbeeld in overweging de van rijkswege uit te betalen bijdragen over te schrijven op de Grootboeken der Ned. Werkelijke Schuld. Geref. Kerken. Beroepen te Middel burg ds. J. H. Telkamp te Berkel en Rodenrijs. Voor de akte-examens werden gisteren te Middelburg geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Geslaagd zijn de heeren J. j. van der Hofstede te Vlis singen, J. Klaasse te Arnemuiden, P. C. van Dijk, H. van Leerdam en L. Oranje, alien te M.iddelburg. Tot lid van de commissie van beroep voor de bij den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel aangesloten scholen is herkozen (namens de bestu ren) mr. V. H. Rutgers, Den Haag, ter wijl in de andere vacature (voor liet onderwijzend personeel) herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren j. van der Molen Tzn. te Renkum en A. P. Jungcurt jr., te Vlissingen. VOETBAL. Programma voor Zondag 2 Mei. Zuidelijke afdeeling. Eerste klasse. Venlo V. V. V.Middelburg. Tweede klasse. Vtissingen VlissingenDosko. Het Nederlandsche Elftal, met officials en reservespelers, ver trekt Zondag 9 Mei a.s. rechtstreeks via den Elzas naar Luzern, alwaar men Maandag d.a.v. te 7 uur arriveert. Als dan heeft een boottocht plaats van Lu zern naar Fliilen. Denzelfden dag ver trekt men naar Lugano, alwaar over nacht wordt. Den daaropvolgenden dag vertrekt het gezelschap naar Milaan, waar Donderdags tegen het Italiaansch elftal wordt gespeeld. Des Vrijdags vertrekt men naar Bazel, waar Zondags tegen het Zwitsersehe elftal wordt ge speeld. Maandag 17 Mei keert het ge zelschap via Brussel uit Bazel naar Nederland terug. Het gezelschap staat onder leiding van den heer mr. P. M. Arts, terwijl de heeren Coldewey en Verwoerd, bestuursleden N. V. B. en de heer Blöte, secretaris der Ned. Elftal commissie, den toer eveneens medema- ken. MARINE EN LEGER. De vice-admiraal W. T. de Booy, chef der afdeeling materieel, enz. aan het departement van marine, heeft te gen 16 Juni e.k. ontslag uit den dienst bij de zeemacht aangevraagd. Bij liet departement van marine is bericht ingekomen riat Hr. Ms. pantser- schepen „Tromp" en „Hertog Hendrik" onder bevel van den kapitein 'er zee J. C. Bentz van den Berg, den 27sten j.l. van Ching Wang Tao naar Yokohama vertrokken zijn. Bij beschikking van den minister van marine is de officier-machinist der 2e klasse H. de Vries, met 17 Mei ars. ge plaatst te Amsterdam en toegevoegd aan den chef van het torpedo-atelier, en is de officier-machinist der 3e klasse, J. Botema, thans geplaatst bij het torpe do-atelier te Amsterdam, met 21 Mei a.s. gesteld ter beschikking. Handgranaatwerpen. Voor toekenning van prijzen en be looningen aan liandgranaatwerpers zal beschikbaar worden gesteld per infan teriebrigade 120, per regiment veld- art. 40, per stormschool 100, per reg. cavalerie 20 en per compagnie wielrij ders 5. Duiten rerciitwo- rdeliJkhel'J deF redactie De co?)Ie woidt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek tot plaatsing van 't volgende, bij voorbaat onzen dank. Hedennacht van af 10 uur tot in den morgen werd uit het vaartuig „Adri- ana", liggende in de haven bij den hoek van de LampsensstraatKoningsweg voor de Maatsch. „de Schelde" een Ia- ding ijzer gelost. De lading bestond uit reusachtige zware ijzeren platen. Met een stoomkraan werden dezelve uit het schip gelicht, boven den wal gedraaid en dan vierkant losgegooid, zoodat ze met donderend geraas op de kade neergesmakt werden, op den daar reeds aanwezigen berg ijzer. Het daardoor veroorzaakte leven was, in den stillen nacht zoo verschrik kelijk, dat een mijnontploffing soms geëvenaard werd. Bij oordeelkundig werken kon den bewoners van dat stadsgedeelte vrij wat minder overlast aangedaan wor den. Als die lading op „de Schelde" be hoort, laat ze dan aan de fabriek ge lost worden. Kan dat niet, dan is er toch ook nog gelegenheid om over dag te werken. Is ook dat onmogelijk <fm der groot-industrie wille, geef dan min stens de betrokken werklieden order, de platen neer te vieren in plaats van te werpen. Ik weet zeker, dat de schipper van de .Adriana", indien de platen van den wal in zijn schip geladen werden, niet zou toestaan, ze zoo neer te werpen, want dan zat zijn schuit spoedig onder water. Het betreft hier geen klacht voor één keer. Neen, mijnheer de Redacteur. Dat grapje hebben wij hier telkens als „de Schelde" ijzer ontvangt. Naar ik geloof, moet voor dergelijk nachtwerk vergunning aangevraagd worden. Is zulks geschied Er bestaat toch ook nog zoo iets als een „Hinderwet". Zoo ooit, dan zou die flier van toepassing zijn. Eenige bewoners van Koningsweg en aangrenzende straten. Vlissingen, 30 April 1920. „Het adverteeren is voor een goed artikel, wat het bebouwen is voor een land, het verhoogt de productiviteit". - Met een advertentie in de bereikt U niet alleen in de stad alle ge zinnen, maar ook het koopkrachtige publick in breede omgeving. - GROOTSTE PUBLICITEIT Vraagt onze tarieven voor adverteeren bij abonnement; groote reductie. - Alle gewenschte inlichtingen worden gaarne verstrekt door de uitgevers - Firma F. VAN* DE VELDE Jr. HET CONFLICT IN HET HAVEN BEDRIJF. De Nederlandsche Federatie van Transportarbeiders heeft onder de bootwerkers een manifest verspreid, met het opschrift „Niet aan den ket ting" en in welk manifest openlijk aan gespoord wordt tot lijdelijk verzet. Het manifest toont aan, dat de werk gevers geen bevredigende oplossing hebben gewild. Zij wilden de volledige onderwerping der arbeiders in 't eerst volgende jaar. Elke daadwerkelijke po ging der betrokken arbeiders om meer loon te krijgen, den'kop in te drukken, dat is toch wel hét onmogelijke ge vergd. Zeker, aldus' gaat het manifest voort, wij hadden het collectief contract kunnen aanvaarden met de gedachte „wij beschouwen het bij gelegepheid toch als scheurpapier", en dit zou wer kelijk niet zoo moeilijk geweest zijn. Immers, wanneer roovers iemand het mes op de keel zetten, om al zijn geld beschikbaar te stellen, en hij weet de zen roovers den volgenden dag dit geld weer afhandig te maken, dan heeft hij groot gelijk als hij zifch niet aan de af gelegde verklaring houdt. Als ge dan oogenblikkelijk aan het werk moet, besluit het manifest, tegen het oude loon, dan raden wij u ernstig aan uw arbeidsprestatie daarmede in overeenstemming te brengen. Voor wei nig loon behoeft niet veel arbeid te worden afgeleverd, wijl de werkgevers de arbeiders een niet zoodanig bestaan toekennen, wagruit de individueele ar beider de kracht kan putten, om zijn arbeid in dienst van de gemeenschap te stellen. Naar het bestuuur der Federatie van Transportarbeiders verneemt, zouden volgens bij dit bestuur ingekomen in lichtingen de werkgevers in het haven bedrijf besloten hebben, om -de uitge sloten havenarbeiders niet bij andere maatschappijen in dienst te nemen. De uitgeslotcnen zouden'op de zg. „zwarte lijst" geplaatst zijn. De „Maasbode" heeft naar de juist heid van deze mededeelingcn geïnfor meerd bij den heer De Jong, secretaris van de Scheepvaartvereeniging Noord, die ontkende dat er een zwarte lijst be staat. Het is echter niet onmogelijk, aldus de heer De Jong dat uitgeslo ten werklieden niet bij andere maat schappijen worden aangenomen, tenzij zij in het bezit van gunstige getuig schriften zijn. VERKLARINGEN VAN MINISTER HYMANS. Minister Hyrnans, van de conferentie te San Remo teruggekeerd te Brussel, verklaarde volkomen voldaan te zijn over den afloop der conferentie. Zij heeft ons de handhaving van de een heid der geallieerden gebracht en die in het bijzonder tusschen Frankrijk, Engeland en België versterkt. Over de komende conferentie te Spa zeide hij Wij willen de voorstellen van Duitschland en zijn wenschen aanhoo- ren. De geallieerden zijn bereid de Duit- schers te helpen om het land te herstel len. De minister hoopte, dat ook Ame rika aan de conferentie van Spa zou deelnemen. Dinsdag a.s. za! minister Hyrnans in de kamer verklaringen af leggen over de conferentie. DUITSCHLAND EN FRANKRIJK. -Naar aanleiding van een bericht, vol gens hetwelk de reizen van den Duit- schen zaakgelastigde te Parijs en den Franschen zaakgelastigde naar Berlijn in verband zouden moeten worden ge bracht met besprekingen in verband met een Duitsch-Fransche economische toenadering, wordt het volgende be kend gemaakt. De Duitsche rijksregeering heeft te Parijs verzocht, naar aanleiding van de jongste besprekingen over in- en uit voerverboden en in verband met de al- gemeene besprekingen over de Duitsch- Fransche economische betrekkingen overleg te doen plegen door zeer be kwame deskundigen uit beide landen. De Fransche minister-president is be reidwillig op dit'verzoek ingegaan en heeft verklaard dat ook hij de hervat ting. van de ecenomische betrekkingen tusschen Duitschland en Frankrijk op hoogen prijs stelde. Het tijdstip der be sprekingen zal nader wórden vastge steld, terwijl de deskundigen, die Duitschland zullen vertegenwoordigen, eveneens zullen worden benoemd. DE FRANSCHE SPOORWEGSTAKING AFGEKONDIGD. De Fransche spoorwegbeambten gaan den 30sten April des nachts om 12 uur in staking. Reeds twee dagen geleden werd door het federatie-comité besloten met 26 tegen 24 stemmen zonder voor afgaand overleg met de C. G, T. tot de staking over te gaan. Toen gisteren de afgevaardigden van de C. G. T. uitge- noodigd werden met het nieuwe fede ratiebestuur der spoorwegambtenaren te komen spreken, vernamen zij, dat het besluit tot afkondiging van de sta king met ingang van 1 Alei reeds was genomen, waarover zij niet weinig ont stemd waren. TOENADERING DER GEALLIEERDEN TOT RUSLAND. De bijzpildereacorrespondent van de „Secoio" bevestigt hefbericht van Ita- iiaansche bladen, dat de conferentie der geallieerden besloten heeft tot de hervatting der betrekkingen met Sovjet Rusland. Het besluit is wel een der be langrijkste, dat de conferentie geno men heeft. Op het laatste oogenblik werd de kwestie tusschen de drie staatshoofden opgeworpen. Van uit San Remo zijn uitvoerige telegrammen naar het departement van buitenland- sche zaken te Moskou gezonden, die alle beantwoord werden. Verzekerd wordt, dat zoolihg er nog geen kans is. dat de Russische sovjet- regeering officieel erkend wordt, de Britsche regeering, zoowel als dc an dere betrokken regeeringen, beslissin gen zullen nemen, welke er toe leiden, dat een feitelijke vredestoestand in den loop van-Mei wordt verkregen. Een lieve dienst ihaagd. Mevr. d. B., te 's-Gravenhage had eenige rolletje gouden tientjes in haar bezit. Hoewel de dienstbode hiervan niets wist, ging deze toch maar eens op zoek uit, vond liet groote bedrag gelds, ontvreemde eenige der kostbare muntstukken en vulde het tekort met 21/2 centstukken aan. Het zegellak werd weer netjes op het pakje bevestigd. De groote uitgaven van de lieve dienst maagd bracht de zaak aan het licht, met liet gevolg, dat het vijftienjarige meisje die inmiddels niet meer bij mevrouw was verschenen door de recherche werd opgespoord en zich nu in verze kerde bewaring bevindt. De jeugdige dievegge had reeds een gedeelte van de gestolen 120 aan mooie kleeren uitge geven. De dienstbodennooü, Wie Dinsdagmorgen door de Oud- wijkerveldstvaat te Utrecht liep, heeft daar ongetwijfeld voor een bepaald perceel een file van dames zien staan. Af en toe stopten er auto's. Geleidelijk één voor één, werden de dames bin nengelaten, en na een korte wijle ston den ze weer op straat. Verschillende voorbijgangers moeten gedacht hebben, dat hier een nieuw distributiekantoor uit den grond was gestampt, want er heerschte dezelfde nervositeit, die we destijds aanschouwd hebben voor/brood-, boter- of brand- stoffenkantoor. Maar 't was geen distributie-bureau, ook geen belastingkantoor, zelfs geen „geluks'-gelegenheid, of vermaard pla neet-kundige. fn het eenvoudige huis woonde een eenvoudige dienstbode, die geannon ceerd had, dat zij bereid was een be trekking te aanvaarden. Uit alle deelen van de stad waren de dames komen opzetten. Alsof er een mirakel te aan schouwen viel. Een van de dames ver telde openhartig, dat ze een uur vroe ger was opgestaan den gewoonlijk, om toch maar gauw present te zijn. Toen ze aankwam, was ze nummer ze ventien Een dame bood 200, en dacht daarmee al een heel verbluffende aanbieding te doen. Een ander was haar al met 350 vóór geweest. Ondanks de geweldige concurrentie, waagden alle dames een kansje. Zij lieten ten huize van het „femoneem", haar namen inschrijven door een zuster van het meisje, die de administratie voerde. Het lijstje bevatte vandaag minstens honderd namen. Ongeteld de brieven, die de postbesteller bracht (de man had een zwaren dag En dat al les omdat een eenvoudig meisje wel zoo vriendelijk was zich aan te bieden voor een betrekking een meisje, dat zes (zegge in alle vormen van cijfers zes) jaren achtereen in haar tegen woordige betrekking was werkzaam geweest, en bovendien v. g. g. v. On menschel ij ke ver- w a a 1' 1 o o z i n g. De „Prov. Gron. Ct." verzacht haar bericht over het er gerlijke geval van verwaarloozing te Veendam in zoover, dat haar gebleken is, dat de verwaarloosde niet acht jaar lang bepaald opgesloten is geweest. De buren hebben den jongen meermalen gezien en wisten hoe het met hem ge steld was. De jongen is voorloopig in het gast huis opgenomen. Hij zal waarschijnlijk onder curaieele worden gesteld. Een 16-javig meisje werd op den straatweg Nijkerk:Putten door eenige boerenjongens aangevallen en van de fiets gesleurd. Ecu passeerende wielrij der, tlie liet damesrijwiel onbeheerd zag liggen ging op onderzoek uit en slaag de er in het meisje, dat reeds gekneveld was, uit de handen der bandieten, die ijlings op de vlucht gingen, te verlossen. De daders waren in het schemerdonker niet te herkennen. I11 navolging van het voorbeeld der Berlijnsclie recherche zijn in ver schillende Duitsche steden door de po litie aparte afdeelingen gevormd voor de bestrijding van de valsche munterij. Personen, die aangiften doen die leiden tot opheffing van werkplaatsen van valsche munters, ontvangen voor ieder geval een belooning tot een maximum van 10.000 mark. De hooge koers van het buitgnlandsche geld leidt er toe dat de valsche munters zich ook toeleggen op de vervaardiging van valsche bank biljetten. Zoo is er iemand gearresteerd die in liet bezit was van een stempel tot het vervaardigen van valsche Ameri- kaansche bankbiljetten. De buitengewone krijgsraad te Wesel heeft op 17 dezer den arbeider C'uristiaan Kopp uit Duisburg wegens moord en diefstal ter dood veroor deeld. Kopp heeft volgens zijn eigen beken tenis up 23 Maart jl. in het Lippe-Slof bij Wesel- den daar in den kelder met andere gevangenen opgesloten luite nant Weber van de rijksweerbrigade eigenmachtig uit den kelder, gehaald en te zamen met andere lieden in den tuin doodgeschoten. De daders lieten den door een buik schot zwaar gewonden officier liggen, opdal hij nog wat langer pijn zou lij den. Later heeft een compagniescom mandant van het roode leger den onge- lukkigen officier met een mes de keel afgesneden, waarop Kopp liet lijk be rooide. Bij een poging om het horloge van den vermoorde te verkoopen, werd de dader eenige dagen later gearres teerd. De rijkspresident heeft geweigerd gebruik te maken van zijn recht van gratie. Door een lievig onweder zijn de korenvelden van Chili grootendeeis ver nield, zoodat meer dan de helft van den oogst verloren ging. In de bijeenkomst van de Engel- sche legercommissie is meegedeeld, dat de commissie voor de oorlogsgraven ais grondbeginsel heeft aangenomen de volstrekte gelijkheid in verzorging van alle graven. Kipling heeft bij de uiteen zetting van de plannen der commissie er op gewezen, dat er een bijna harts tochtelijke innigheid van gevoelen bij hen die in den oorlog gevochten heb ben, bestaat, dat de verzorging van de graven van hun kameraden voor allen gelijk zal wezen. De overzeesche Domi nions, in de commissie vertegenwoor digd, waren unaniem voor de aanvaar ding van het plan. De commissie had tusschen de 6000 en 7Q00 graven onder haar beheer. Zitting van Vrijdag 30 April, des middags 2 uur. Voorzitter de lieer C. A. van Woel- deren. Tegenwoordig 16 leden. Afwezig de heeren Manse wegens uitstedigheid en verder de heeren Baard en Auer. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering werden goedge keurd. 'Mededeeling werd gedaan van de goedkeuring door Ged. Staten van ver schillende raadsbesluiten. Door de Kroon is goedkeuring ver leend aan de door den gemeenteraad in zijn zitting van 2 October 1919 vast gestelde wijziging in de verordening op de heffing van kade- en liggeld voor vaartuigen, liggende aan de kade in de Voorhaven of in de Engelsclie kade. Mede werd goedgekeurd de vastge stelde heffing van opcenten op de hoofdsom van de dividend- en tan tième-belasting. Ged. Staten hebben goedgekeurd liet uitbreidingsplan der gemeente, het voorloopig kohier van den hoofdejijken omslhg voor den dienst 1920/1921 en eveneens liet kohier van de straatbelas ting. Verder werden door Ged. Staten nog goedgekeurd de raadsbesluiten van 2 October en 29 December 1919 tot wijzi ging van de verordening op den hoof- delijken omslag en dat van 2 October 1919 tot heffing van opcenten op de personeele belasting. De commissie van toezicht op het la ger onderwijs had een schrijven gezon den, waarin zij den raad er mede in

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2