FWERK best De Huwelijksdag iongen DONDERDAG 29 APRIL. KAMEROVERZICHT. FEU III ETON binnenland""" - middelburg. (rouw GEMEENTEBESTUUR VAN eoissc 0 uimen voorraad alle soorten lijlen en prijzen, r VlfssingenJ. VAN rbrechtsensfr.voor G j HOEK, Veei- 250 ft«SAW 253S enter rd middel tegen iebele of gedurige (Geh. Ziekten 3. en 4 iELS van Dr. Pieters Fl. 1 80 leen verkrijgbaar bij ,SANITAS". St. Jacobstraat 1 Sanitas, postbox am. Mo. lOl |qe Fabrikanten Kr C1*«isfhe ndustrit Jeventer •pf ze iWELUKSBSOT I richt naar de zee de bagage prnzalt Gedé. Verkrijgbaar bij INIEST. tiSMfssmatMa Liaanvrageu. stadswijken word tureen dar „VLIS- IURANT" san Jte malden op het Ine Markt 58. lONGEN fres: PAPEGAAY, Nieuwendijk I, in winkel en ge- Izaam in de huis- lit. Z,, Bur „VLCrt." lor Firma C. M. Ir ZOON, Verlengde lboek Hendrikstraat laaisfer lesMevrouw DIJK- Iwoua 19 Jvraagd'tegen boog lafDiensW, t en 2 heele oagen jidags vrij Uiblui- Jishoudclijke bezig- |an te meiden Nieu- Msitscbappij tas Mi d d e Iburg 11 e r d a m. Ijl. vnss.lv aidi. [r.Rott. v bi. |v.ia. illijrro.lH I 7 h I-- i 7 Ite bekomen: 1 N.V. Transporten Lv.h.ErvenG.VOSi JB. EENHOORN; |N OOSfERHOUTl Gebrs. BUITEN- VLISSINCSCHE COURANT ADVERTENTIE-PRIJS Van 11 regels: 1,voor Iedere regei meer 24 centbij abonnement spe ciale prijcen. Reclames 48 cent per regel Dienstaanbiedingen cn diensta-anvragen van 1 _5 regels 50 centiedere regel meer 52 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 1—6 regels 1.55, tedere regel nreer 24 cent ABONNEMF.NTS-PRijS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren i 2.per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.30. Week-abon- nementCT 15 cent Afzonderlijke nummers 4 cent FONDS VOOR HET GEMEENTE ZIEKENHUIS. Ontvangen b ij dragen: Vorige opgave 'T18I8S.6I S. M. P., alhier10. 'Door tusschenkomst distributie bedrijf 'N. S., Alphen a/d. Rijn 25. Door tusschenkomst van den heer J. G. van Niftrik jr. De R., Koog'a/d. Zaan 25. K..-Amsterdam 'O. NV., Middelburg10. Totaal 18268.61 MILITAIR GEZAG. De Commandant der Stelling van de Monden der Maas en der Schelde (Com mando Zeeland). Gelet op het Koninklijk besluit van 16 April 1920, no. 3 (Staats blad no. 187). Bepaalt.: Artikel 1. De staat van beleg voor de gemeenten Vlissingen en Kruiningen en alle gemeenten in Oost- en West-Zeeuwsch-VIaanfleren, wordt bij deze opgeheven. Art. 2. Dit besluit treedt in werking op den 1 Mei 1920. Uitgevaardigd te -Middelburg, den 26en. April 1920. De Commandant voornoemd, De Vice-Admiraal, VAN BLEYSW1JK RIS. Afgekondigd te Vlissingen als ter plaatse gebruikelijk, den 28en April 1920. De Burgemeester, VAN WOELDEREN. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Van het wetboek van strafvordering was nog een klein gedeelte overgeble ven, dat thans werd afgehandeld.' De amendementen van den heer Dressel- huijs, om een kruisverhoor in te voeren, werden verworpen. De rechterzijde stemde tegen en van links lieten de heeren der Unie Liberale fractie en de onmiddellijke vrienden van den voor steller, de heeren Visser van IJzendoorn en van Rappard, het amendement in den steek. Nog viel te behandelen de 7e titel van het 4e boeit, bevattende rechterlijke be velen tot handhaving der openbare or de, waartegen de heer Klecrekoper zich nogal krachtig verzette, oindat liet be grip „openbare orde" niet vaststaat en omdat hier preventieve hechtenis wordt toegestaan, waar ze vroeger niet be stond. Het geval is echter onschuldig, te meer omdat tal van voorwaarden zijn gesteld, waaraan voldaan moet zijn eer de hechtenis kan plaats hebben. Vol gens den minister stuiten de bezwa ren die de heer Kleerekoper had, op zijn al te levendige fantasie. De bepalingen werden goedgekeurd. Het wetboek is afgehandeld en de eind- '(Naar het Engelsch) Door M. HELLEMA. 21) Integendeel, liet was de fiere trots van een geest, die zich bewust was van iets in zijn binnenste, dat hem boven verschil in stand verhief, en erkenning van zijn waarde vroeg. Cona! voelde zich als een man door God geschapen zelfs de gelijke van Lady Annira Score: en dezen avond bracht de gedachte, dat het noodlot zich tusschen haar en haar minnaar had geplaatst, hem Conal Mac Fingon den dichter nader tot haar, dan hij ooit geweest was. Hij kon zich nauwelijks bedwingen, toen de witte gedaante de kamer bin- nenzweefde, en naar aanleiding van wat hij in 't geheim dien dag had ge daan, verzekerde zijn bijgeloovige i geest hemt, dat hij hij en geen ander j het huwelijk had tegengehouden. In- uien de zoon van Hamar den fluitspeler er niet geweest was, zou de vrouw, die hij liefhad, nu in de armen van haar echtgenoot liggen, zeide Conal tot zich zelf. Een woeste vreugde liep als een vuur door zijne aderen. Hij had al zijn zelfbehecrscliing noodig om niet voor het meisje op zijne knieën te vallen, ha re blanke handen te grijpen, ze met kussen te bedekken en liefdewoorden stemming zai Dinsdag 11 Mei plaats hebben. Toen 'dit was afgedaan, kwam de Lager Onderwijswet weer aan de beurt! Het debat liep thans over de vakken voor de lagere school. De heer Gerhard hield hierover een uitvoerige rede, waarin hij tal van gebreke-u van de school bloot legde. Hij laakte het stel sel der verplichte vakken en het stre ven naar de parate kennis, die door het inpomp-systeem wordt bijgebracht. Al le, leerplannen en verplichte vakken acht hij uit den booze. Zal het onderwijs goed kunnen zijn, dan moet de onder wijzer de kinderen leeren denken, oor- deelen, waarnemen en begrijpen. Dat is het ideaal en het dient gesteld te wor den om het naderbij te kunnen streven. De schooi moet zóó zijn, dat ieder kind de gelegenheid krijgt om zijn aan leg en geschiktheid tot volle ontplooi ing te brengen. Parate kennis moge noodig zijn, maar de beteekenis van het onderwijs is een andere dan alleen voor het inpompen daarvan. De school ieert voor het leven. Wat eischt dat leven De lieer Gerhard meent dat arbeid c-n gemeenschapszin geëischt worden. Om daarvoor de kinderen te kunnen oplei den, dient de wet het onderwijs vrij te laten om tot ontwikkeling te komen. Midden in zijn rede werd de heer Ger hard afgebroken, omdat zijn spreektijd om was. Het was een idealistische rede met ultra-moderne ideeën. De mulo-school vond in den heer Snoeck Henkemans een verdediger. Hij wenschte den ouden naam te behouden en verdedigde her behoud van liet Fransch ook in de lagere klassen van de lagere school. Nederland en België. De correspondent van de „N. R. Ct." te Brussel meldt Van Cauwelaert heeft in een bijeen komst van de katholieke Kamerpartij .verklaard, dat er ter rechterzijde tal rijke personen waren, die voorstanders waren van een economische toenade ring tot Nederland. Er zouden er even veel zijn, als er voorstanders van eeru toenadering tot Frankrijk waren. De brandstoifenvoorziening tijdens den oorlog. Onderstaande cijfers geven een overzicht van de binnenlandsche brand stoffen, welke in het "tijdvak 1 April 19161 April 1920 door bemiddeling van de Rijkskolendistributie zijn ge distribueerd. Van 1 April 19161 April 1917 in voer uit Duitschiand 3,377.533, uit En geland 1,295,722, uit België 619,439, totale invoer van steenkolen, cokes en briketten 5,292,694 ton. Van 1 April 1917—1 April 1918 be droegen deze invoeren resp. 2,761,110, 201,012, 169,877, totaal 3,131,999 ton. Van 1 April 1918—1 April 1919 735,100, 92,376, 35,680, terwijl uit de Vereen. Staten van Noord-Amerika en Canada 84,491 werd ingevoerd totaal 947,647 ton. Van 1 April 1919—1 April 1920 be droegen deze cijfers resp. 1,230,000, 411.200,. 1,293,000, 694,000, totaal dus 3,628,600 ton. Dit alles in tonnen van 1000 K.G. De kolenverzending van de Limburg- sche mijnen bedroeg van 1 April 1916— 1 April 1917 2,553,577, van 1 April 1917—1 April 1918 2,981.318, van 1 April 1918—1 April 1919 3,210,149 en van 1 April 1919—920 3,251.400 ton. te stamelen. En terwijl hij daarnaar hunkerde, lachte een vreemde demon in hem woest bij de gedachte, hoe ontsteld zij zou terugdeinzen en hem bevelen weg te gaan en nooit weer terug té komen. „Wat is er, Conal vroeg zij met matte stem, den langen, knappen jon gen boer aanziende, alsof hij slechts een meubelstuk was. „Het moet wel iets gewichtigs zijn, dat je mij nu stoort, nu ik zoo ongelukkig en angstig ben." „Stoort 1" Zij dacht niet aan de wonde, welke zij Conal toebracht, door hem te zeggen dat het haar „stoorde" hem te zien. Hij voelde de pijn, maar nam het haar niet kwalijk. De Koningin kon geen kwaad doen Er was een vreemd element in Co- nal's aanbidding van Annira, dat hij zelf niet begreep ofschoon hij er zich met verbazing van bewust was. Hij be minde haar te meer met een smartelij ker liefde telkens als zij hem onbewust gekwetst had. Nu kromp zijn hart ineen en beval hem, zich aan haar te vertoo- nen als 'n man aan een vrouw, haar zijn genie te doen gevoelen, en zijn sympa thie te doen waardeeren. Doch hij wist niet, hoe dat wonder te bewerkstelli gen. „Ja, Lady Annira", antwoordde hij trotsch op het eenige voorrecht, dat hij voor zichzelf had verkregen, dat van haar te mogen aanspreken als haars- gelijke, en ook daarop, dat hij geleerd had te spreken als zoodanig. „Ik ben De bruinkoolverzending van de Lim- burgschc groeven, naar verbrandings- v,-aarde omgerekend' in kolen, bedroeg van 1 April 1817—1 April 1918 46.053, van 1 April 1918—1 April 1919 526,886 en van 1 April 19191 April 1920 439,250 ton. In totaal werd er dus uit het binnen land aan kolen en bruinkolen betrok ken van 1 April V9161 April 1917 2,533,577. van 1 April 1917—1 April 1919 3.027,371, van 1 April 1918—1 April 1919 3,737,035 en van 1 April 1919—1 April 1020 3,690,650 ton. Verzending van turf van 1 April 1916 1 April 1917 400,000, van I April 1917 -1 April 1918 450j000, van 1 April 1918—1 April 1919 650,000 en van 1 April 1919—1 April 1920 650,000, naar verbrandingswaarde omgerekend in kolen. De turf is slechts einde April 1917 tot einde Juni 1919 in de distribu tie betrokken geweest, zóodat gedeelte lijk schattingscijfers zijn gegeven. Totaal werd dus uit het binnenland aan kolen, turf eri bruinkolen betrokken over de vier tijdvakken resp. 2,953,577, 3,477,371. 4.387.035 en 4,340.650 ton en in totaal-generaal bedragen deze cijfers resp. 8,264,271, 6,609,370, 5,'334,682 en 7,960,250 ton. Bedorven rijst. Aan de „N. R. Ct." wordt het vol gende medegedeeld Het blijkt, dat de rijst, die de ge meente Amsterdam in Amerika kocht en die per stoomschip „Amsteldijk" werd aangevoerd, voor circa een vierde deel beschadigd is. Voor ingewijden in den rijsthandel was dit te voorzien en de gemeente Amsterdam mag van geluk spreken, dar de rijst met een eerste klasse stoomboot verzonden is, anders zou de schade belangrijk grooter geweest zijn. Het was aan ieder in den rijsthandel bekend, dat er in Amerika zware re gens gevallen waren, die den oogst hadden beschadigd en de rijst onge schikt maakten om over zee vervoerd te worden. Er was te veel vocht in de rijst. Broei en schimmel waren onver mijdelijk. De afladers in Amerika waren dan ook zoo verstandig de kwaliteit bij uitlevering niet te garandeeren. Niemand, die weet wat rijst is, zou het in zijn hoofd krijgen onder die om standigheden rijst uit Texas aan te voereft en zich aart een groot risico bloot te stellen. De gemeente Amster dam telde dat risico.niet en deed wat niemand durfde. Zij" voerde rijst aan met het bekende schadelijke gevolg. Ais men de balans eens opmaakt van de zaken, die de gemeentebedrijven ai zoo gedaan hebben, dan zal men een bedroefd gezicht zetten. Enfin, de be lastingbetalers zijn er goed voor. Naar aanleiding van dit bericht ver klaarde de wethouder De Miranda aan „het Volk", dat de rijst is van voortref felijke kwaliteit, beter zelfs dan men verwachtte. Maar de lading is voof ongeveer 25 beschadigd door zee water, een schade, die door verzekering geheel is gedekt. Beschrijvingsbiljetten voor de belasting. De „Nijmeegsche Courant" schrijft Men zou er .een oefening voor een vreemde taal over kunnen maken, bijv. ik heb een beschrij\>ingsbiljet ont vangen, gij hebt hij heeft zij heeft wij hebben -- zij hebben allemaal een beschrijvingsbiljet ontvangen. Waarom Van de Plaatselijke belas ting, van de Inkomstenbelasting, van de Vermogensbelasting, van de Perso- gekomen voor een belangrijke zaak. Tenminste mij lijkt ze belangrijk. Was dat niet het geval geweest, dan zou ik u niet, zooals u zeide „gestoord" heb ben van avond, ik kan ze u in een paar woorden verklaren maar eerst wilde ik ii gaarne zeggen, dat ik ik - Hij kon niet zeggen, dat het gebeurde hem speetdie leugen zou op zijne lip pen besterven. Maar Annira meende hem te begrijpen. ,,lk weet, wat je wilt zeggen", kwam zij hem te hulp. „Dank je, Conal, ieder een is heel vriendelijk. En het zal je genoegen doen te hooren, dat, volgens dokter John George meneer Conway, niet in werkelijk gevaar verkeert. Het schijnt, dat, als er hersenschudding is geweest, de menschen zich dikwijls in zulk een toestand bevinden half be wusteloos en droomerig, alsof ze onder den invloed van verdoovende middelen waren. Maar het is vreeselijk hem zoo te zien, hij die altijd zoo levenslustig was, zoo vol kracht en energie." „Het moet vreeselijk zijn", dwong Conal zich toe te stemmen. „Maar maar misschien zal het niet lang meer duren, eer hij „Neen, de hemel zij dank, het zal niet lang duren haastte Nira zich haar nederigen vriend gerust te stellen. „Dokter John kan het niet precies zeg gen, maar hij is er zeker van, dat wij bruiloft vieren over veertien dagen of drie weken op zijn laatst." Conal kneep de handen samen, maar bleef uiterlijk kalm. „Dat is een goede neele belasting,, van de Grondbelasting enz. enz. Sommigen krijgen van alles, anderen wij zullen maar zegger. de geluk kigen krijgen er maar één of twee. Dat „gelukkigere" is twijfelachtig en toch ook weer niet. Wie er vee! krijgt, een stapeltje want de fiscus is niet zoo bar zuinig met papier behoort lot de welgestelden en dat kan een ge luk zijn, maar daar staat tegenover, dat hij zich een half dozijn malen ergert en de minder bedeelden maar eens. En dat ergeren zit niet alleen in de belastingen al is belastingbetalen nu niet de meest geliefde bezigheid van een Nederlander, men mag en moet aannemen, dat er toch nog van die in- deugdzame menschen zijn, die begrij pen dat hel zonder belasting betalen niet gaat, en wij nemen zelfs aan, dat er nog braver Nederlanders zijn, die hef een genot achten, hun deel te kunnen bijdragen in de huishouding van den Staat of gemeente. Of er veel van deze laafsten zijn, durven wij niet zeggen. Het ergeren betreft dus niet in de eerste plaats de belastingen, nemen wij aan maar het zit hem in die biljetten zelf in die „zooveel" vragen, die alle maal beantwoord moeten worden, naar waarheid staat er onder. Die vragen, die doen het 'm. Men zou zoo denken, dat de meeste Neder landers die nu al door langdurige oefe ning in iiet hoofd hadden Geen kwestie van. De vragen van de belasting-vra genlijst komen er nooit in. De belas tingman is daar zelf van overtuigd. Misschien kent hij ze zelf ook niet. Elk jaar weer geeft hij er een vei papier bij als toelichting tot de vragen, want hij weet wel,, dat vragen bijzonder inge wikkeld zijn, vooral ais hij er wat bij zet van art. zooveel zooveelste lid met een A of een B en dan nog een eijfer- fje. Zelfs de bedoelde opmerkingen, handleiding bij het beantwoorden, gaan aan hetzelfde euvei mank en hebben nu en dan den aard van die ophelderingen, die ook elders wel voorkomen en die, als men ze goed gelezen heelt, de aan vankelijk heldere zaak zoo troebel mo gelijk maken. Wat de eenvoiidigen in den lande van die beschrijvingsbiljetten maken, zou de moeite waard zijn om er kennis van te nemen. Ons dunkt maar wij kunnen het mis hebben dat al die standjes tusschen burgers en belasting ambtenaren voortkomen uit de soms koffiedikklare vragen, die gesleid wor den. Het merkwaardigste voor die on duidelijkheid hebben wij jaren geleden waargenomen, toen een lid van een Commissie voor Beroep voor de Ver mogensbelasting aan een goeden vriend vroeg om zijn beschrijvingsbiljet in te vullen 1 Wat moet dan een rasechte platte- landicus maken van zijn papieren niet onmogelijk, dat de invulling hem, op zijn minst genomen, evenveel inspan ning kost als een dag in den hooitijd of het ploegen van eenige aren bouw land. Maar de onwetenden of onvol doende ingewijden behoeft men niet al leen op het platteland te zoeken zij huizen overal en die zich houden, alsof zij er alles van begrijpen, stijven de fabrikanten van de biljetten in hun waan, van fatsoenlijk Nederlandsch te schrijven, dat zelfs de onontwikkelden, voor zoover er die nog zijn ook kunnen lezen Wij beleven een tijd van omwente ling zal, als die haar beslag heeft ge kregen, ook haar invioed merkbaar zijn op de papieren, die van Staatswege bij ieder in huis worden gebracht, met of zonder dreigementen voor het geval tijding voor u", zeide hij zacht. „O, ja 1" zuchtte zij. „Wij zullen wel dra al die smart en angst vergeten, als of we ze nooit gekend hadden. Of an ders zullen wij des te gelukkiger 'zijn, denkende aan het voorbij gegane ge vaar." „Hebt u van morgen den Verloren Fluitspeler gehoord kon Conal niet nalaten te vragen, ofschoon hij dat niet had willen doen. Annira schrikte en een zwak blosje kwam op hare wangen, toen zij plotse ling naar hem opzag van den rooden armstoel, waarin zij zich had laten neerglijden. „Den Verioren Fluitspeler", herhaalde ze op angstigen toon. „O, neen, zeker zeker niet Ik ik droomde maar mijn zuster zeide „Lady Daura hoorde het ook, dat weet ik", ging Conal meedoogenloos voort. „En ik ook. Het was ongeveer vier uur, de dageraad begon juist aan te breken." „Waar was jij toen vroeg zij on verwacht. Conal wendde zijne oogen van haar af. „Ik kon niet slapen. Misschien", voegde hij er vermetel bij, terwijl zijne oogen weer naar haar gezicht terug keerden, „misschien omdat het uw trouwdag was." „Ik weet het je voelt altijd zoo met ons mede", zeide zij, zoo geheel onbewust van zijne meening en alles wat zijn hart en ziel vervulde, dat Co nal gelachen of luid gesteund kon heb ben. „Maar je bent een dichter. Je van slechte invulling? En zullen dan ook alle wetten en verordeningen zoo duidelijk zijn gesteld, dat ieder ze kan lezen van A lb en verdere algebraïsche vormen In dat geval, leve de revolu tie 1 Zoo'n beschrijvingsbiljet moet einde lijk eens helder worden begrijpelijk voor iedereen, en de wet ook. Dat wint den belastingplichtige wat zweetdrup pels uit. den steller der vragen veel ergernis en den Staat heel wat ambte naren misschein, die nu dagen lang zit ten te studeeren op de verborgenheden in de antwoorden, zooals de ondertee kenaars gestudeerd hebben op tie vra gen, wellicht beiden met evenveel suc ces. Zulke vragen moeten klinken als de vragen, die de menschen elkander doen cn dan kan men er onder schrijven Wie valsch invult is een deugniet en gaat den bak in. Een staking m de metaalnijverheid aanstaande De lieer Stenhuis, voorzitter van het N. V. V., heeft aan „de Tel." medege deeld, dat er in de metaalnijverheid een staking dreigt. Zooals men weet heb ben de werknemers voorstellen tot loonsverhooging gedaan en volgens den heer Stenhuis zou het zich laten aan zien, dat er geen overeenstemming be reikt zou worden tusschen de organisa ties der werkgevers en werknemers, zoodat een conflict onvermijdelijk zou zijn. Stads* m ProvüflcteRie«wg VLISSINGEN, 29 APRIL. Burg. en Weth. hebben nog liet vol gende voorstel aan den gemeenteraad gedaan Reeds geruimen tijd werd de behoefte gevoeld aan een schaft- en wachtlokaal voor de arbeiders van het havenbedrijf, alsmede aan een bergplaats voor de gereedschappen en een smederij. De opslagplaats in de .goederenloods, welke tot dusver dienst doet als berg plaats van gereedschappen, zou door den bouw van een localiteit kunnen worden benut voor de berging van goederen, waaraan groofe behoefte bestaat. Op een overgelegde teekening is een gebouw geprojecteerd, waarvan de kosten zijn geraamd op 16.000, welke geheel uit het reservefonds van het bedrijf kunnen worden gekweten. Met den directeur van het havenbe drijf en de havencommisie zijn wij van oordeel, dat de meest doelmatige stand plaats voor dit gebouw is het midden terrein, tegenover de vaste kraan. Daar wij van de wenschelijkheid van de totstandkoming van liet gebouw zijn overtuigd en de gemeente daar voor geen kosten heeft te dragen, heb ben wij de eer U voor te stellen ons machtiging voor de uitvoering van het plan te willen verleenen. De directeur van gemeentewerken. De lieer jhr. M. J. I. de Jonge van El- lemeet, directeur van de gemeentewer ken alhier, is benoemd tot ingenieur afdeelings-chef bij den gemeentelijken woningbouw te Rotterdam. In verband met deze benoeming heeft de heer de Jonge van Ellemeet met in gang van 1 Juli eervol ontslag verzocht uit zijn betrekking van directeur der gemeente-werken Het vertrek van dezen hoogst bekwa men ambtenaar is voor onze gemeente bezit verbeelding. Je denkt altijd aan bovenaardsche dingen en schrijft ver zen over zeemeerminnen en helden, die verliefd werden op feeën. Je hebt je verbeeld, den Verloren Fluiispeler te hooren. Ik geloof niet aan hem 1" „En Lady Daura dan Zou zij zich ook die muziek verbeeld hebben?" „Jawel. Misschien was het de wind of de zee." Nira wachtte een oogenblik en vroeg toen haastig „Ben je van avond gekomen, om over den Verloren Fluitspeler te praten „Neen, Lady Annira. Het heeft niets met hem te maken. Het heeft betrekking op meneer Conway en op uwe hu welijkscadeau*." „Hoe vreemd riep Annira, blijk baar verlicht van onderwerp te veran deren. „Zeg het me, als 't je belieft, je maakt mij heel nieuwsgierig." „Een man, Emmons genaamd, is aan gekomen, die zegt, dat meneer Conway hem in dienst heeft genomen om de liuwelijkscadeaux te bewaken, zoolang zij nog in het kasteel zijn. Meneer Con way kreeg een annoniemen brief met de aankondiging, dat er een poging zoti worden gedaan uw parelsnoer te stelen, eer het Dunulm verliet. Deze man is een detective, een Amerikaan, een van Pinkerton's mannen. Hij was in Londen toen meneer Conway daar vertoefde, en zij ontmoetten elkaar toevallig op den dag van den anoniemen brief." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1