GEMENGD NIEUWS LMTsr£lii5iciïiN -miledige ontwapening van Duitsch- hria en hun druk op dal land niet ver zwakken, voor en aleer alle materialen, geweren en nuniitie uitgeleverd en de niet strikt noodige zijnde militaire een heden ontbonden zijn." D" Dailv Mail" schrijft r Dank zij eenerzijds dc plooibaarheid en het ze: gevieren van het gezonde verstand bij Miltorand en anderzijds de fijne politiek van "i-loyd George, het ontzien van de gevoeligheden van den bondgenoot en hel inachtrteijien der wederzijdsche be langen, zijn de moeilijkheden, die zich jen laatsten tijd onrustbarend begon nen op te hoopen, en gevaar opleveren voor de verdere bondgenootschappelij ke verhoödmg tusschen Frankrijk en Engeland, niet alleen uit den weg ge ruimd, doch is het bondgenootschap zelfs in niet onbelangrijke mate ver sterkt en wel op de basis van een ge meenschappelijke daadwerkelijke actie, waarbij vooral de principieelc overeen stemming, die tusschen de geallieerden bereikt is, naar voren' komt. Er is noch voor ons, noch voor een onzer bond- genooten eenige reden de toekomst met bezorgdheid tegemoet to gaan." De „Daily Express" concludeert, dat het bereikte resultaat te San Remo, het eenigé mogelijke resultaat is, wat uit de besprekingen kon voortvloeien,want met het oog op de huidige economische en politieke verhoudingen, is her een onloochenbaar feit, dat Frankrijk en Engeland op elkaar aangewezen zijn en dat de ondergang van het eene land automatisch den ondergang van het andere land tengevolge zou hebben. „De te San Remo bereikte resultaten i zullen onder alle klassen en lagen der j bevolkingen van Frankrijk en Engeland voldoening wekken en 'hen de toekomst met nieuwe hoop en nieuw vertrouwen doen tegemoet gaan." VERKIEZINGEN IN DENEMARKEN. Maandag hadden de verkiezingen plaats voor het Folkething. Volgens de voorloopige uitslagen zal het Folke thing als volgt zijn samengesteld Con servatieve partij 28 mandaten (aan winst 61, partij der linkschen 48 man daten (aanwinst 4), radicale- partij 17 mandaten (verlies 16), sociaal-demo craten 42 mandaten (aanwinst 3), en de industrieels partij 4 mandalen (aan- wnist 3). De verkiezingen beteekener, een ne derlaag voor de radicale partij, die het ministerie-Zahle gevormd had. Op grond van den uitslag der verkie zingen verwacht men nu de vorming van een regeering. bestaande uit de zoogenaamde links-gematigden. DE DEUTSCHE OPVATTING. Officieel wordt medegedeeld, dat de nota van den Oppersten Raad over de resultaten der onderhandelingen te San temo nog niet is overhandigd. Het voorstel tot het houden van mondelinge gesprekken is overeenkomstig den eisch van Duitschland bij het begin der vredesonderhandelingen. Van een niet opvolgen van eenige afzonderlijke be palingen van het vredesverdrag kan volgens Duitsche opvatting geen spra ke zijn. De bedreiging, dat nog meer Duitsche streken bezet zullen worden wegens het niet nakomen van het vre desverdrag kan op geen enkele bepa ling van dit verdrag gegrond worden, DE FHANSCHE PERS OVER DE CONFERENTIE TE SAN REMO. De .Parijsche bladen zijn algemeen verheugd over de definitieve resultaten van de conferentie van San Remo, waar dank zij de krachtige openhartigheid van Millerand de Fransche politiek een schitterende v/ijding heeft ontvangen. Millerand heeft, verstand aan vastbera denheid parende, de wettigheid van de Fransche eischen doen kennen en de noodige concessies verleend zonder de Fransche belangen te schaden. Zij wij zen er met voldoening op, dat deze re sultaten de Fransch-Engelsche betrek kingen hartelijker dan ooit zullen ma ken, dank zij ook de openhartige uit eenzettingen, en zingen den lof van Mil- Ierands houding, die, om een uitdruk king van de „Figaro" te bezigen, uit San Remo een diplomatieken titel van onbetwistbare waarde meebrengt en welke houding men volgens het Petit Journal" in diplomatieke kringen als het schitterendste, deel van zijn loop baan zal erkennen. Verscheidene bladen zijn van meening, dat de nieüwe Duit sche nota, waarin de terugtrekking van de troepen uit het Roergebied wordt meegedeeld, aan de geallieerden de ge legenheid zal verschaffen;- ervaringen op te doen met de werkelijke maatrege len van Duitschland. Zij leggen echter wantrouwen aan den dag en doen op merken, dat Duitschland wel zijn glo baal effectief verlaagt, maar niet zijn eenheden heeft beperkt overeenkomstig het protocol van 1919 en de kaders be houdt, welke onder aanvulling met vrij willigers op het eerste sein belangrijke genheden zullen vormen. Huns inziens het noodzakelijk de juistheid van de Duitsche verzekeringen betreffende de huidige effectieven in liet Roergebied na te gaan. VREES VOOR NIEUWEN OPSTAND IN HET ROERGEBIED. De meeste bladen zijn^van meening, oatdoor het aftreden van generaal von watter liet gevaar voor een nieuwe bol- ■lewistische uitbarsting in het Roerge- jed weer grooter is geworden. De siittche Ztg." en de „Deutsche Ta- S sz. bevatten berichten over een be- aande roode organisatie. Zij beweren. dat in Remscheidt werfafdeelingen van liet Roode leger bestaan, die goed ge disciplineerd zijn en geheel op militai ren voet zijn ingericht. Bovendien be vinden zich in de groote steden zooals Dusseldorf en Remscheidt zelf nog groote 'hoeveelheden wapenen, die men verborgen heeft weten te houden tijdens de huiszoekingen. Het Roode leger be schikt over een zwarte lijst en zoodra liet tot een uitbarsting komt, worden allereerst de personen, die daarop voor komen in hechtenis genomen. Achter deze beweging staan Russische com munisten en men vreest te weten dat de officieele commissie, die in Berlijn voor de hervatting der handelsbetrek kingen tusschen Duitschland en Rus land werkt, eigenlijk de centrale is, waarvan de geheele bolsjewistische or ganisatie en propaganda uitgaat. Se dert maanden zijn overal in het Roer gebied in de fabrieken Russische arbei ders in dienst gekomen. Men heeft aan dit feit weinig aandacht geschonken, doch toen de opstand begon, waren het die Russen, die aanstonds de leiding der beweging op zich namen en alles organiseerden. In hoeverre deze beweringen der ge noemde bladen juist zijn, is niet met zekerheid te zeggen. Zij winnen echter aan beteekenis, wanneer het bericht van de „Lokalanzeiger" juist zou blijken, volgens welk een geheim stuk is gevon den, onderteekend „aan de voorloopi ge opperleiding van het Roode leger". Dit stuk bevat een volledige regeling voor de organisatie van het Roode le ger en tevens het plan van opmarsch voor de roode troepen naar Midden- Duitschland, Halle, Leipzig en Thurin- gen. LEEFT DE TSAAR NOG ,De „Mercure de France" opperde reeds een jaar geleden de vraag of Ni- colaas II nog in leven was. Thans komt deze kwestie opnieuw aan de orde, naar aanleiding van een reeks getuige-' nissen, die de heer Lasies, na zijn terug keer uit Rusland, in de „Matin" heeft gepubliceerd. Er blijken drie nieuwe feiten uit zijn exposé, nl. !o. de verklaringen van generaal Bo- goskovski, die zich op het oogenblik waarop de moord zou hebben plaats gevonden, te Moscou bevond en die zeide ,,lk beu. ervan overtuigd, dat Z. M. de tsaar nog in leven is, evenals zijn geheel familie." 2o. de ernstige topografische fouten in het officieele verslag, welke door den heer Lasies aangetoond zijn in het huis, waar het drama zich zou hebben afge speeld. 3o. de vergissing, welke Stephen Pi- clion, oud-minister van buiteniandsche zaken te goeder trouw beging, toen hij in zijn mededeeling aan de Kamer steunde op de verklaring van een oog getuige, prins Lwof, die, naar het thans blijkt, niet ter plaatse is geweest. Het heette, dat het geheele gezin van den tsaar, evenals zijn personeel uit gemoord was. Eenigen tijd geleden kwam ecliter het bericht dat grootvor stin Olga bij Novorossik aan de Zwarte Zee gevonden was. Het is dus niet on mogelijk, dat de tsaar zich ook ergens verborgen houdt. Het weer. Na het buitenge woon mooie weer in Maart valt de maand April dit jaar hoe langer hoe meer tegen. Uit geregelde temperatuur- waarnemingen blijkt b.v. dat de tweede helft van Maart gemiddeld warmer is geweest dan de eerste helft van de loo- pende maand en hoewel de tweede helft van deze tot nog toe gemiddeld iets warmer is dan de eerste helft, is de toename in de temperatuur veel min-' der dan met een normalen toestand overeenkomt. Zelfs op de mooiste da gen steeg de thermometer op den mid dag niet zoo hoog als in de maand Maart nu en dan gebeurde. Over het algemeen is dan ook de weerstoestand achteruit gaande en is de aanvankelijk zoo mooie lente langzamerhand aan het verloopen, aldus schrijft de riieteorolo- gisclie medewerker van „het Vad." Hetzelfde merken wij op bij den re genval. Telde de tweede helft van Maart slechts vijf dagen, waarop eenige regen viel, en dan nog in zeer kleine hoeveel heden, de eerste helft van April gaf 13 regendagen en de hoeveelheden waren veel grooter, op sommige dagen, zoo als 9 en 12 April zelfs overvloedig. De tweede helft van April gaf tot nog toe ecliter verbetering, want zij bracht 7 dagen met neerslag, waarvan de laatste dag (gisteren) overvloedig vegen in ta melijk sterke buien opleverde. Het weer was evenwel in de laatste twee maanden nog bijna niet zoo on gunstig als gisteren, al waren de voor gaande dagen met c!e uit het Noord- Westen opkomende-buien ook koud en onaangenaam. Eergister scheen het weer naar verbetering te neigen toen de barometer geregeld steeg en de buien gaandeweg verminderden, maar in den avond verscheen weer een fijne bovenbewolking, waarin een mooie kring om de maan, dikwijls de voor bode van onstuimig weer, te zien was en in den loop van den nacht begon de barometer opnieuw te dalen. Het schijnt dus dat het gebied van hoogen druk, hetwelk zich gisterenmorgen in het Westen ontwikkeld had, opnieuw aan invloed verloren heeft en dat een nieu we depressie onverwacht is doorgeko men, die het. weer opnieuw onstuimig en regenachtig heeft gemaakt. In den loop van den voormiddag schijnt de kern van deze nieuwe depres sie voorbij te zijn getrokken, want de wind waaide iets meer naar het Westen en de bewolking werd ongelijk, zoodat het afwisselend donker en met regen dreigend, dan weer lichter en opklarend was. Dat voortdurend wisselen van licht en donker is een gevolg van het voorbijdrijven van zware wolkgevaar ten, hooge wolkenbergen, gescheiden door dalen en daar zulke dikke wolken lagen veel licht onderscheppen, zal het bij het voorbijdrijven van zoo'n berg donker worden. In dit stadium wordt 't weer meestal gaandeweg buiïger, zooals ook voor eenige dagen het geval was. Opklaring is dan alleen te verwachten bij voort durend stijgenden barometer, maar die verbetering laat in dezen tijd van het jaar en bij de in het Noord-Oosten lig gende depressies gewoonlijk lang op zich wachten. Een N e d e r 1 a n d s.c h e smokkelaar. Den Nederlander IJsbrand van Duyn aldus meldt liet „Berl. Tagebl." was ten laste gelegd ongeoorloofde invoer ter waarde van miilioenen marken, en omkooping van ambtenaren. De verdachte werd gevan gen genomen, doch op vrije voeten ge steld. tegen een waarborgsom van 500.000' mark, die binnen een half uur was bijeengebracht. Van Duyn had, zonder, de Nederlandsche uitvoerrechten en de Duitsche invoerrechten te betalen, levensmiddelen, in hoofdzaak viscli, naar Duitschland gesmokkeld. Hij be weerde vertegenwoordiger te zijn van een firma Prins en Zoon te Amsterdam en moet, volgens de aanklacht, miilioe nen hebben verdiend. Een poos geléden heeft Van Duyn getracht een ambtenaar van den rijks-commissaris voor de viischverzorging te interesseeren voor zijn zaken. Hij gaf hem vast een voor schot van 60.000 mark en 'beloofde nog meer. De ambtenaar deed echter aan gifte, waarop Van Duyn gearresteerd werd. Na de arrestatie kwamen meer dan twintig openbare ministeries in Duitschland Van Duyn opeischen De rechtbank te Berlijn besloot de zaak te verdagen, omdat er eerst vast gesteld moet worden hoeveel Van Duyn „gestolen" heeft. Wegens omkooping van een ambtenaar werd hij echter reeds veroordeeld tot een geldboete van 15.000 mark. Het was der politie te Rotterdam ter oore gekomen dat een Duitscher, die zich bij de jongste Spartacistische woelingen in het Roergebied in het plunderen onderscheiden had, zicli op een valsch paspoort over de grens be geven had en op weg was naar Rotter dam. Op het aangegeven uur dat hij aan het Maasstation zou arrïveeren, stonden een aantal rechercheurs van politie gereed. Toen de man den trein I verlief en tusschen de menigte naar den i uitgang drong hielden twee recher- cheurs hem aan en maakten zicli als I politiemannen bekend. De Duitscher trachtte eerst te ontkomen maar toen i hij zag dat het een vergeefsche poging j was, ging hij gewillig meer naar het 'hoofdbureau van politie. Bij fouiüee- ring werd een groote partij juweelen. gouden sieraden en munten, ter waarde van tienduizenden guldens, alsmede een I bedrag van eenige duizenden aan mar- ken op hem gevonden. Tijdens het ver- hoor bekende de man deze kostbaarhe- j den in dc dagen van revolutionnaire j woeiingen te hebben geroofd uit het I kasteel van een grafelijke familie te Munster. j In het St. Elisabeths-gasthuis is 1 tengevolge van bekomen brandwonden i overleden een 79-jarige weduwe. Bij het i vischbakken waren haar kleederen in j brand geraakt, waardoor zij aan hals en armen ernstige brandwonden iiad opgeloopen. Een tweejarig kindje te Apeldoorn is tijdens de afwezigheid der moeder in een pot kokend water geval len en aan de bekomen wonden overle den. Op den Mattheneserdijk nabij Schiedam is een tot nog toe onbekende man, die eenigszins onder den invloed van sterken drank verkeerde, door een tramwagen aangereden. De man ver dween onden den boomschuiver en werd zwaar gewond te voorschijn gehaald. Bij zijn overbrenging naar het zieken huis is hij overleden. Op den West zeedijk te Rotterdam is een neger, sto ker aan boord van een Engelsch stoom schip, door een tramwagen overreden, tengevolge waarvan hij aan beide bee- nen werd gewond. Hij is naar hel zie kenhuis overgebracht, waar zijn beenen moesten worden afgezet. Later is hij aan de gevolgen overleden. iEen hoogst tragisch ongeval had te Utrecht in de Tulpstraat plaats. Op het dak van een der huizen zat een poes, die daar een klagelijk gemiauw liet hooren. Het dier scheen niet meer van het dak te kunnen komen. Een me delijdend voorbijganger, de onderwijzer K., waagde zich op het dak, om het dier naar beneden te brengen. Bij een achterwaartsche sprong vanuit de goot naar een lager gelegen dak, miste hij het dak, en viel naar beneden op de straat, waar hij bewusteloos bleef lig gen. Een geneesheer verleende de eer ste hulp en achtte den toestand hoogst ernstig. Per ziekenauto werd de onge lukkige naar het Antoniusgesticht ver voerd, nadat hem geestelijke bijstand was verleend. Een dag of veertien geleden is in gebroken in den dom van Hildesheim. j Een groot gedeelte van de schatten van- de kerk werd gestolen. De politie is er thans in geslaagd te Berlijn de twee inbrekers aan te houden, die den dief stal op hun geweien hebben. De een is de 32-jarige Wirbitsky, de ander Gen- termann genaamd, is een jaar ouder. Deze komt uit Hildesheim, waar zijn moeder nog woont. Hij is vroeger koor knaap geweest in den dom en had te Berlijn kennis gemaakt met zijn mede plichtige. Hij had dezen verteld, dat er in de kerk van Hildesheim nog heel wat te halen viel en het tweetal trok daarop naar Hannover en vandaar naar Hildes heim. Zij wilden drie gouden kronen, met diamanten bezet, stelen. Genter- mann wist dat deze voorwerpen een enorme waarde vertegenwoordigden, in den nacht van 13 April klommen zij met een ladder op het dak tegen den zijvleugel van de kerk en vandaar steeds liooger tot op het groote dak van den dom. .Zij hebben van 10 uur 's avonds tot 4 uur 's morgens gewerkt. In de schatkamer vonden zij de kronen, niet en daarom namen zij datgene me de, dat hun het kostbaarst scheen. Zij pakten den buit in altaarkleeden in en begroeven hem later buiten de stad. Twee kandelaars werden op weg naar buiten in een beek gegooid, omdat ze te zwaar waren. Wirbitzky keerde daarna onmiddel lijk naaf Berlijn terug en Genfermann bleef rustig bij zijn moeder logeeren. Na een poosje groef hij een gedeelte van den buit op en irok ook naar Ber lijn, waar hij met zijn vriend de kost baarheden te Haiensee begroef. Zij hadden de meeste voorwerpen met een hamer stukgeslagen om ze beter te kunnen vervoeren en verkoopen. Dezer dagen probeerde men nu enkele stuk ken te verkoopen. Hierdoor kreeg de politie het tweetal in de gaten, die wel dra aangehouden werden. Zij legden een volledige bekentenis af en vertelden ook, waar zij den schat hadden begra ven. Uit iiet onderzoek bleek, dat alle ontvreemde voorwerpen, die een on schatbare waarde vertegenwoordigen, nog in het bezit van de dieven waren, Deskundigen zijn van meening, dat alle beschadigde voorwerpen te herstellen zijn. De hooge ioonen zijn oorzaak van een opvallende vermindering der Pa rijsche banken van leening, zegt de „Figaro", die verzekert, dat deze instel lingen, welke vroeger zooveel door de armen gebruikt werden, nu in vele plaatsen zoo goed ais onnoodig zijn. Getuige het feit, dat in een groote stad, welke liet blad niet noemt, de vacante plaats van den directeur van de bank van leening niet is vervuld, omdat hij niets te doen heeft. Naar het „Handelsblad van Ant werpen" meldt, zal in de buurt van Bordeaux, Frankrijk, een krachtig draadloos telegraafstation opgericht worden. Het station moet dezen zomer nog gereed komen en zal in staat zijn dagelijks 72.000 woorden binnen een werkingssfeer van 20.000 KM. uit te zenden. Het zal het station in Nauen en dat van den Eiffeltoren respectievelijk 2 en 5 maal in grootte overtreffen, Een trouwpartij in North Lincoln shire (Engeland) werd bijna verhinderd door een auto-ongeluk. De bruidegom reed met zijn ouders en een tante in een auto naar Barrow, waar het huwelijk moest plaats hebben. Op de helling van een heuvel stopte de motor plotseling de auto liep achteruit, sprong over den wegrand en sloeg om. De bruidegom kon er nog, juist bijtijds uitspringen, maar zijn ouders en tante kwamen on der den wagen. De moeder brak een arm, vader en tante werden geducht ge kneusd. De bruidegom zocht fluks een andere auto en kwam nog op tijd voor de plechtigheid. Merkwaardigerwijze had ook de andere partij een ongeluk gehad. Een tante van de bruid, viel bij het stappen uit een rijtuig, verzwikte haar enkel en brak een pols. Een huwelijksplechtigheid, die de fa milie lang zal heugen Volgens de Boedapester bladen zijn de prijzen van allerlei levensmidde len, in het bijzonder die van vleesch, in de laatste weken dermate gestegen, dat de meeste gezinnen vooral uit den mid denstand, niet meer bij machte waren vleesch te eten. Tengevolge daarvan zijn veel slagers met hun vleeschvoor- raad blijven zitten. Het gevolg hiervan is geweest, dat er op de Boedapester veemarkt een paar dagen lang in het geheel geen kooplust was, zóodat de boeren en veehandelaars genoodzaakt geweest zijn hun prijzen met 10 tot 15 kronen per kilo te verlagen. Hetzelfde verschijnsel heeft zich op de groente markten voorgedaan de prijzen van de eieren, die tot voor kort nog 4 kronen per stuk (volgens den Nederlandschen koers van voor den oorlog twee gulden) kostten, daalden eveneens tot 2J4 kroon. Dat de prijzen overigens nog abnor maal hoog zijn, blijkt wel uit het vol gende staatje Rundvleesch 90, kalfsvleesch HÓ, var- kensvleesch 126, reuzel 180 kronen per kilo een gans 120, een kip ook 120, een kalkoen 100, visch 70 kronen, alles per stuk. Bij de groente heeft men de volgende prijzen bloemkool 24, bieten 10, spinazie 10, selderie 20, uien 6 kro nen per kilo. Eieren kosten 2.40 kronen per stuk, enz. De huisvrouwen te Chicago heb ben onderling besloten zich over de duurte te wreken op de beoefenaars van de politiek, die eerlang te Chicago wor den verwacht bij gelegenheid van het nationale republikeinsche congres dat op 8 juni te Chicago zijn zittingen zal beginnen. Alle groote hotels, pensions en de beschikbare gemeubileerde ka mers zijn voor de congresweek al tegen ontzaglijke prijzen verhuurd en de huis vrouwen hebben deze gelegenheid aan gegrepen om nu ook eens haar slag te slaan. Zij zijn overeengekomen aan de afgevaardigden die nog geen onderdak hebben een gedeelte van hun huis af te staart, tegen prijzen die uiteenloopen van 1200 gulden voor twee eenvoudige kamers lot 7200 gulden voor een rui mere logeergelegenheid. „Nu is 't eens onze beurt," hebben zij gezegd „we zijn af lang genoeg het slachtoffer ge weest van de oorlogswinstmakers". Ex-koning Ferdinand van Bulga rije heeft de voormalige Hofgartnerei in Koburg aangekocht voor 200.000 mark, met de bedoeling er den tuinbouw als bedrijf en middel van bestaan te beoefe nen. Het gezamenlijke personeel van de vroegere hofkweekerij is door den nieu wen bezitter overgenomen, terwijl de toegang tot de kweekerij voor het pu bliek open blijft op dezelfde wijze als voor dezen gebruikelijk was. STORING IN DE STRCOMLEVERiNG. Hedenmiddag even over half twee bleven wij -plotseling van electrisehen stroom verstoken, zoodat de zetmachi nes niet konden werken. De storing duurde ongeveer drie kwartier. Tengevolge hiervan is ons blad lie den later dan gewoonlijk afgedrukt. HYDROGRAFISCHE PROEF NEMINGEN. Maandag is op het vliegterrein onder Souburg aangekomen een vliege nier van dc llvo (internationale Lucht vaart-onderneming) uit Amsterdam. Deze vliegenier maakt thans ten overstaan van autoriteiten hydrografi sche proefnemingen voor de marine. IN- EN UITVOER VAN ROGGE VRIJ. De minister van landbouw heeft be sloten dispensatie te verleenen van het verbod van uitvoer van buiteniandsche rogge en meet en bloem van rogge. Hiermede zijn alle beperkende bepa lingen ten opzichte van den in- en uit voer van inlandsche en/of buiteniand sche rogge en hare vcrwerkingsproduc- ten vervallen. SUIKER. Op de vraag van het Tweede Kamer lid den heer Abr. Staalman betreffende de berekening van den kostprijs der suiker, heeft de minister van landbouw 26 dezer o.m. verklaard dat het vast stellen van productieprijzen van indu- strieele voortbrengselen uit den aard der zaak eigenaardige moeilijkheden pplevert. In het bijzonder is dit het ge val ten aanzien van suiker, omdat de eene fabriek belangrijk economischer werkt dan de andere, sommige fabrie ken, met name wat betreft machineriën, aanzienlijke' veranderingen moeten on dergaan en andere niet, terwijl ook het percentage van afschrijvingen op de onderscheidene ondernemingen zeer wisselt. Een algemeene productieprijs voor suiker ten onzent is dan ook uiterst 'bezwaarlijk aim te geven. Niettemin heeft de minister aan de commissie van advies voor het rijks- kantoor voor suiker verzocht, hem een berekening te doen toekomen van den kostprijs der suiker, gebaseerd op den huidigen contractprijs der bieten. De ontvangen gegevens, waarom trent de minister ook herhaaldelijk be sprekingen heeft gehad met suikerfa brikanten, maken een kostprijs van 73 aannemelijk. Deze kostprijs werd door de fabri kanten zelt opgegeven circa 80 te be dragen met welk bedrag de commis sie van advies bovenbedoeld akkoord ging legen 69 a 70 voor suiker uit de campagne 1919/1920. EEN MOOIE GIFT. De firma De Vries van Buuren en Co. te Amsterdam heeft in een bijeenkomst mei haar personeel de mededeeling ge daan, dat zij ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Wederkeerig Verzekeringsfonds van het personeel dier firma, een bedrag van 250.000 in de kas van dit fonds heeft gestort. Door deze schenking, alsmede door verdere belangrijke toezeggingen, is dit fonds in staat zijn leden reeds op 60- jarigen leeftijd een maximum-pensioen van 50 per week te verschaffen, ter wijl bovendien naar de reeds bestaande pensioen- invaliditeiis- en weduwen- verzekering ook een afdceling weezen- verzekering daarin iS. opgenomen. DE NEDERLANDSCH-DUITSCHE OVEREENKOMST. De onderstaatssecretaris van het Duitsche departement van financiën Moësle is, naar het „H-bld." meldt, te 's-Gravenhage aangekomen ten einde betreffende enkele onderdeden van de aanhangige kolen- en eredieiovereen- komsten 'besprekingen te voeren. Waar een snelle beëindiging van de ongere gelde verhouding in het belang van beide partijen is, mag verondersteld worden, dat deze onderhandeling spoe dig tot een bevredigend resultaat zal leiden. In ieder geval is de voorbereiding van de definitieve afsluiting (die uit den aard daarna door de Staten-Generaai

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3