De Huwelijksdag ©Ihuis WOENSDAG 28 APRIL,. shoudster nsthode SJB of TE HUUR ge- zt te groot obstraat. Brieven ureau „Vliss. Crt." Saaimagtn, tadswijken wordt rgen der „VLIS- JRANT" een :w©« 100 VL1SS1NGSCHE COURANT melden op het ie Markt 58. unnende koken en oudelijke bezighe- il gaarne de huis- emen van eenij gezin Brieven No. iss. Courant". rouw OUDSTER boven bij dame alleen. 12, bureau „Viis- nt". h aan met 1 Mei tbode No. 1300, bureau flinke sBoulevard Ban- bellen). t burger ille, niet intern, wendijk 6. CHE TRAM. enMiddelburg. vanaf 1 April 1920. naar Middelburg *A, 5.45*A, 6.40BG- 9.10G, 9.50, 1O.30C n.m. 12.30, 12.50, 2.10, 2.30G, 2.50, G, 4.10, 4.30, 4.50, 6.10C, 6.30, 6.50C, 9.10, 9.50, 10.30, rg naar Vlissingen !A, 6.13*A, 7.10-G 9.10, 9.50G, 10.30, n.m. 12.30G, 1.10, 2.30, 2.50, 3.10G, 4.30G, 4.50, 5.10, 6.30, 7.10, 7.50, S.30, 11.10C. tot en met Vrijdag de remise speciale werkmanstremen en werkdagen. B vertrekken van de den niet verder da» rvoeren goederen al gen. rkt met tijden niet tdagen. urg in de richting 15 minuten later als Vertrek Souburg in ingen plm. 17 mi'.re it Middelburg. Duur eveer 30 minuten. tadStation. adBellamypark: 5, 6.50, 7.30, 8.25, .50R*, n.m. 12.10, 0, 3.20, 4—, 4.50, 5, 7.50, 8.50, 9.40, ionStationsplein: 5 7.10, 7.50, 9.10, .m. 12.05*. 12.30, 3.40, 4.30, 5.10, 9.15, 10.15, 10.50, t rijden niet op agen- rijden alleen °P agen. R rijden van de re- ilaafscliappii w omvaart Middelburg t ter dam. t.ïtft ADVERTENTIE-PRIjS i4 regels f 1.voor iedere regel m^er 24 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 48 cent per_ regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van i5 regels' 50 centiedere regel meer 1 12 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.55, iedere regel meer 24 cent. ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en* gemeenten op Wal cheren ƒ2.-per drie maanden.- Franco door het geheele rijk ƒ2.30. Week-abon nementen 15 cent. Afzonderlijke nummers 4 cent FONDS VOOR HET GEMEENTE- ZÏEKENHUÏS. Ontvangen b ij dragen: "Vorige opgave 17885.61 J. de W.—Van" L.,"Hilversum l. V., Hilversum - 2. H. O-, alhier 300. Totaal 1818&63 BINNENLAND Nederland en België. De Kamer van Koophandel te Br.us-, sei heeft, nadat een bespreking plaats gehad heeft over het Nederlandsch Belgische verdrag, eer. motie aangeno men, waarin verklaard wordt, dat het verdrag slechts onbjtteekenende econo mische voordeden voor België ople vert, maar dat het uit het oogpunt van de verdediging des lands geen enkelen waarborg bevat, waarom de regeering wordt uitgenoödigd haar goedkeuring aan het verdrag te onthouden en zich uit te spreken ten gunste van een poli tiek en economisch verbond met Frank rijk. Meelprijzen. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft bepaald lo. dat met ingang van 1 Mei 1920 de volgende verkoopprijzen voor ge nieenten, bedoeld in artikel 3 der-Disfri- butiewet 1616, zullen gelden voor regeeringsmeei 17.50 per 100 K.G. af fabriek voor rogge en roggemeel, bestemd voor de bereiding van grof roggebrood, respectievelijk 19.50 en f 20.25 per 100 K.G. af opslagplaats 2o. dat de prijs, waartegen regec- tinpftnee! -er, roggemeel, bestond"-voor iter rneelhandei, ter beschikking van de gemeentebesturen zfil worden gesteld, mei ingang van 1 Mei 1920 zai bedra gen respectievelijk 2! en ƒ21.50 per ÏÖO K.G. 3o. aan gemeentebesturen m overwe ging te gever, den prijs, waartegen het vegeeringsmeel en het roggemeel sub '2 bedoeld, aan den detailhandel za! wor den geleverd, met ingang van 1 Mei eerstkomende te bepalen op respectie velijk 21 en 21.50, welke prijs door de gemeentebesturen kan worden ver hoogd met de kosten van vracht per 100 K.G. van fabriek tot laatste station of veer der gemeente en eventueel met de* extra-kosten van ien hoogste 0.25 per 2100 K.G. of 0.40 in de gemeen ten, waar ook canule bakkers met toe stemming van den regeeringscommis- saris een bedrag van 0.40 voor extra koster, in rekening mag worden ge bracht 4o. te bepalen, dat met ingang van 1 Mei 1920 de maximum kleinhandels prijs voor het regeeringsmeel en het roggemeel, bedoeld sub lo., za! bedra gen de in vorengaande alinea bedoeld- totaalprijs, verhoogd -met 20 Van dien prijs. FEUILLETON (Naar het Engelsch) Dopr M. HELLEMA. T. TltSS. y, BIL Y.m, y.m. UI 12 uur 1 te bekomen. N.V. Transpose" .v.h.ErvenG.VUb; B. EENHOORN' NOOSrERHOyXl Gebts. BUITEN 21) Aggie antwoordde, dat dit werkelijk het geval was en vroeg op haar beurt, of meneer niets gehoord had van me neer Conway's ongeluk dien morgen, flat zijn huwelijk met Lord Gorme's «eiste dochter Aimira had verhinderd? ..Zijn huwelijk verhinderd, wel zoo herhaalde uc vreemdeling met 'n eigen aardige flikkering in de oogen, „Wel, flat is jammer 1 ik had nooit gedacht zooiets te zullen hooren van George Conway. Was het een ernstig onge luk Aggie haastte zich re vertellen, wat Z'j ervan wist. >,Nit, dat is nog goed afgeloopen. Hij za' er immers niet aan sterven „O, neen, zeker niet, meneer", zeide Aflgie, op wie haar oudste zuster, de PostjuffroLiw (die juist een telegram v«rzond) wel een beetje jaloersch fyevci. Het stond zoo goed, gevraagd te orden en antwoord te kunnen geven aan iemand, die meneer Conway per- nipf - ken(Ie. Ofschoon deze man er jet jmst uitzag als een geschikt vriend .r zulk een knap hee^ weet immers zeker, wat u zegt, waar, juffrouw hield de Ameri- De gemeentebesturen zullen den voor hunne gemeenten geldenden maximum detailprijs in hunne gemeenten bekend maken. Het einde van de Transportarbeiders- staking. De „Nieuwe Rott. Ct." is van oordeel dat zelden een staking uitgelokt is, waarbij minder rekening werd gehou den met de economsiehe omstandighe den van hel oogen bi ik Had de Bond van transportarbeiders tien weken geleden wat meer om de arbeiders gegeven, en wat minder naar de op vakvereenigingsgebied conctir- reerende Federatie gekeken, had de Bond toen wat fut getoond en een eigen standpunt durven af te bakenen, in stee zich op sleeptouw te laten ne men door de Federatie, de staking zou waarschijnlijk voorkomen zijn. Gaat hij, nu. nog altijd bevreesd voor de hate lijkheden en de verwijten der Federatie mannen die hem toch niet worden bespaard opnieuw in het kielzog der Federatie mee, dan zal niet slechts onze haven, doch bovenal aan de ar beiders onnoemelijke schade worden gedaan. De Federatie -- het is bekend verlangt niets liever, dan dat geen col lectieve overeenkomst tot stand zal worden gebracht, zoodat ieder oogen- bfik, en om eiken wissewas liet werk zal neergesmeten kunnen worden. Maar men mag toch vragen, of zulk een toe stand in het belang van de arbeiders zal zijn. Men staat eenvoudig verstomd, dat de vakvereenigingsbesturen de verant woordelijkheid voor een collectieve overeenkomst, naar zij te kennen geven, niet vermogen te dragen, zegt de „N. R. Ct." Geven de vakvertenigingen dit middel thans prijs, dan zou dit een fout zijn van onberekenbare gevolgen. Fei telijk ware daarmede al wat in den ar beid van jaren bereikt was te grabbelen gegooid. Het gansche vakvereenigings- werk ware te niet gedaan en binnen een enkel jaar zouden opnieuw toestan den ontstaan, die slechts ten koste van nieuwen strijd, nieuwe ellende weer op een hooger niveau zouden kunnen wor den hersteld. Men mag hopen dat de vakvereeni- gingsieiders dit nog zullen inzien. „De Nederlander? .schrijft over het einde der staking o.a. De mislukking der staking stond vooraf vast. Afaar ongetwijfeld werd zij verhaast door den, van den aanvang af heerschenden oorlog fusschen de leiders onderling. Hier werd op de rug gen der arbeiders een stuk machtsstrijd uitgestreden. Hadden de sociaal-democraten m» slecht» den moed gehad een, «ogenblik werkelijk te leiden in plaats van de massa te v o 1 g e n, dan zouden zij zeker door de anarchisten nog wat er ger uitgescholden zijn dan thans, maar de tien weken der ellende.der haven werkers-waren voorkomen. Wij kunnen nu een slotruzie tussehen de twee groepen van leiders verwach te. Maar dat is verder voor de gedu peerde arbeiders van weinig of geen beteekenia. Mogen :zii dan inzien, en mogen werkgevers en arbeiders bedien inzien, dat het voor xmdessluitiftg nog niet ie Iaat is. Het zal in 'het belang zijn van heet ons tand. „Be? Volk" constateert, „er is geen reden om het te verbloemen", ook de nederlaag der arbeiders. kaan vqI. „0 ja, meneer", verzekerde Aggie hem op gewichtiger] toon, wetend, dat alle ooren iv het postkantoor gretig ha re Woorden in zich opnamen. „Wij heb ben twee neven, ciie alles weten, wat er op het kasteel gebeurt, Hamar Mac Fingoti en Copal. Hamar is de fluitspe ler van Lord Gorme en gaat driemaal per dag naar het kasteel. Conal, zijn zoon, is zoogbroeder van een der da mes, niet de brnicv, maar haar zuster."' „ik schijn hier juist op de rechte plaats te zijn, om te weten te komen, wat ik verlang", zeide de man. „Zou uw jeugdige neef Conal een boodschap voor mij kunnen overbrengen „Ja, meneer, dar zou wel gaan", zei de Aggie, ,maar het zou vergeefsehe moeite zijn een boodschap aan meneer Conway 'te zenden, daar 'die arme me neer nog niet weer bij zijne zinnen is gekomen, sedert de auto hem om wierp". „O, heeft een auto hem overreden „Ja, meneer, naar wij gehoord heb ben. In elk geval is hij gevallen en heeft zijn hoofd bezeerd. AAaar de heer in de auto is ook een vriend van hem. Mis- schien kent u hem een Aoierikaansch heer „Hoe is zijn naam Is die Robert Cameron Troy „Ik weet niet, of die Robert Cameron is, maar Troy heet hij, dat weet ik zeker, zeide Aggie, „Neef Conal heeft iyet mij verteld." „Dan is hij hst J" riep de man. „En Woensdag kunnen ze bij de gratie en naar den wil hunner oppermachtige en trotsche broodheeren het werk hervat ten op de oude voorwaarden 6.50 per dag. Met bij wijze van toelage een vermaning tot deugd en eerlijkheid op den koop toe. Wie zich er niet naar gedraagt en z'n handen uitsteekt naar het goed van een ander, gaat onver biddelijk de laan uit. De onderkruipers- bende "staat achter der slaven rug ge reed om'de plaatsen van de misdadi gers in te nemen. Na een felicitatie aan 't „beschimpte en verachte havenproletariaat". dat het tiert weken volhield, wijdt het sociaal democratisch orgaan een beschouwing aan de overwinning der reefers. Die heeft toch ook, oordeelt het, haar bitte ren smaak. Het uitgesproken doel van deze sta king was de rust en stabiliteit van het havenbedrijf, die door den oorlog wa ren verdwenen, opnieuw te bevestigen. Na jaren van zorg en strijd was hel den laarsten tijd gelukt ie de haven vrij geregelde toestanden te scheppen. In het omvangrijke havenbedrijf, vroeger •verward, wild en ongebreideld als geen ander, waren rust en orde geschapen, niet Inet minst ten voordeelt- van den werkgever zelve. Dit door beide groe pen van 'belanghebbenden werkne mers- en werkgeversorganisaties moeizaam opgetrokken gebouw, is doer de reeders moedwillig ineenge slagen. 'De tijden van voor tien, twin tig jaar keeren terug, voor zoover geen wettelijke bepalingen het verhinderen. Terwijl onder de arbeiders haat en ver bittering gewekt zijn ais1 nooit te voren. Alles -wijst er op, dat de bedrijfsrust die immers met dezen strijd moest worden 'bereikt verder af is dan ooit. "Haat en verbittering zullen zich een uitweg zoeken en de strijd zai oplaaien, ieller dan ooit. De vakvereemigmgen echter zijn geenszins, zooals de opzet was, uiteen geslagen. Deze nederlaag heeft met die van T903 mets gemeen. De arbeiders staan hechter dan ooit achter hun leiding. Met name de moderne bond staat als een rots overeind. En van ineenstorting of inzinking zal geen sprake zijn. Nijgh is de sterke man gebleven. Maar zijn dagen zijn geteld En voor de werkgevers kon deze zegexveteens Wet 'spoedig "n P'yrrtius- ov-erwirrning blijken. Sluiting van kazernes. De commandant van hef veldleger heeft den divisie-commandanten be richt. dat van 15 Juli tot omstreeks I October a.s. bij de korpsen infanterie slecht^ die militiepliehtigen onder de wapenen zijn, welke belmoren tot het blijvend gedeelte, alsmede zij, die voor een hoogeren rang worden opgeieid, waardoor talrijke lokalen, wellicht ge heele paviljoenen of kazernes, buiten gebruik kunnen wórden gesteld. Door legering van de aanwezige man schappen en van de opleiding in enkele bij elkander gelegen lokalen en door sluiting' van de overige kamers dei- kazernes, za! het wellicht mogelijk blij ken met een zeer gering aantal man schappen in ide huishoudelijke diensten te voorzien. Behalve de reeds in uitzicht gestelde cursussen pan de Militaire Gymnas- tiekschooi cn aan de Normaal Schiet school, zal het tijdvak 15 JuliOctober zijn dienstbaar te maken aan herha- lingsonderwijs (reglementen en voor schriften) en voor de kennis van de mitrailleurs aan het beroepskader. Dat kader heeft vooral een grondige waar is hij te vinden, die meneer Troy ?'Logeert hij in uw dorp „O, neen, meneer. Hij logeert op het kasteel. Men zeg f, dat hij daar blijft, tot meneer Conway weer hersteld is en de bruiloftsdag kan worden bepaald." De vreemdeling streek nadenkend over zijn gezicht. Hij st'hesn in gedach ten verdiept. Jessie keek terzijde naar hennen dacht, dat zij toch nooit iemand me? zulke korte oogharen had gezien. „Meneer Conway is dus bewuste loos zeide'hij eindelijk. „Ja. meneer, Conal zegt dat. En wij hebben nog een neef, die den armen heer helpt oppassen. De dokter vreest, dat 'hii de eerste dagen nog niet tot bewustzijn zal komen, misschien wei een week niet." „Ach, heel treurig, heel treurig", zuchtte de Amerikaan. „En ik weet niet, wat ik doen moet, nu ik hem niet kan spreken of hem een brief schrijven. Ik ben hier gekomen, ziet u", legde hij uit, ,voor zaken, die van belang zijn voor meneer Conway. De koetsier, die mij van Portree bracht, zegt, dat er geen hotel in uw dorp is. is dat waar „Ja, meneer",' zei Aggie. ,„En ook geen plaats, waar ik in de buurt kan blijven wachten, tot meneer Conway beter is „Ik vrees van niet, meneer. Maar misschien zou u op de een of andere boerderij kunnen blijven." „Misschien bij uwe neven „Hamar zal geen ruimte hebben", 'betreurde Aggie, „Hij heeft maar een kennis van de „Aanwijzingen tot de j opleiding der infanterie" van noode. j Ook met het ot'Sifierskader zijn de Aanwijzingen en de bestaande mitrail- leurvoorschriffen te behandelen, terwijl door het houden van kaderoefeningen in het terrein de kennis van regiementen en voorschriften kan worden opge- friseht. Aldus luidt een order, door de be irokken autoriteiten gegeven. Nationaal Zeemansfonds. Uit hel jaarverslag 1919 van het Na tionaal Zeemanslonris blijkt, dat over dit jaar werd uitgekeerd 33.590. .Aan ruim 600 weduwen en alleenstaande personen, wier kostwinners tengevolge van de oorlogsomstandigheden op zee omkwamen, werd onderstand verleend. Gezien den nood der tijden moet het voor de weduwen moeilijk zijn rond te komen. Met de wekelijksche rente, krachtens de zee-ongevallenwet, ont vingen 91 weduwen zonder kinderen gemiddeld 8.76 per week aan ruim 500 weduwen met 1 tot 10 kinderen werd gemiddeld van 12.23 tot 20.21 uitgekeerd. Het fonds boekte aan giften circa 40.000. Een nieuw stoomschip. Op de werf der Rotterdamsehe Droogdok-Maatschappij is gebouwd het stoomschip „Callisfo". Dit stoom schip, behoorende aan de maatschappij „Zeevaart" te Rotterdam, is bestemd voor de algemeene vrachtvaart. Het is een tweedekker met lange brug, van S. M. staal, gebouwd volgens de hoog ste klasse van Bureau Veritas en scheepvaarfinispectie, met certificaat houtvaart. De hoofdafmetingen zijn als volgtlengte 375 voet, breedte 51 voet 6 duim en holte 27 voet 6 duim. Het heeft een bruto inhoud van 4311 en netto 2659 reg. ton, met een laadver mogen van 7200 ton d.w. op een diep gang van 23 voet 9 duim. Het schip wordt door 7 waterdichte schotten in 8 afdcclingen verdeeld, heeft 4 groofe ruimen en 5 luiken, met krachtige luik hoofden en versterkingen, waarbij de noodige dubbele winches voor het vlug ge behandelen der lading zijn geplaatst. De triple expansie machines, sterk 1900 P. K. met cylinders van 25. X 41- X "68 en een slag van 45' Eng. duim, ont vangen hun stoom uit 3 ketels, elk groot 14.3 X 11 voet en ieder met 3 vuren, alleen ingericht om met steen kool te stoken. De „Caliïsto" vertrekt binnenkort naar Amerika om voor Roterdam te laden. Vrije Zaterdag en de drank. Namens de Maria-Vereenigjng en het Kruisverbond te Breda, is een verzoek aan den gemeenteraad aldaar gericht, om op Zaterdag van *s morgens elf uur tot het sluitingsuur den verkoop van sterken drank in het klein te verbieden en tevens gedurende dien tijd een tap- verbod van sterken drank te leggen op mile openbare gelegenheden en socië teiten. In hei adres wordt gezegd, dat de dronkenschap schrikbarend toeneemt, vooral op den vrijen Zaterdagmiddag, die zooais adressanten opmerken inge steld is om den werknemer tijd voor verpoozing of ontwikkeling te laten en hem gelegenheid te geven, zich aan zijn huisgezin te wijden, terwijl inder daad de vrije Zaterdagmiddag veeia! reden geeft tot groote uitgaven voor drankmisbruik. klein huisje." „Ik zou in elk geval gaarne dien bloedverwant van u willen spreken, die mijn vriend Conway oppast. Zou dat gaan „U zou het Condi kunnen vragen, meneer", ried Aggie aan. „Hij kan meer gedaan krijgen op het kasteel dan iemand anders, daar hij de zoogbroeder van Lady Daura is. eo ze vee! van hem houden. Conal kan gedichten ma ken en is niet een gewoon man. Hij is meer een vriend dan een bediende een bediende is hij trouwens ook niet Hij is maar op bezoek bij zijn vader Hamar, en zal spoedig weer weggaan, evenais vroeger. Hij jieeft in 'f buiten land gereisd, en is 8ok in Canada en de Vereenigde Staten geweest." „Dan is hij juist de man, dien ik moet hebben zeide de Amerikaan. „Waar is zijn huis „Buiten het dorp, meneer maar als u even wilt wachten, zal hij zoo wel aankomen. Hij zendt gedichten aan een Glasgowsch blad en 't is ongeveer zijn tijd. Misschien échter niet vandaag, het is zoo druk maar als hij komt, dan is het binnen tien minuten, om de post op te vangen." „Ik zal wachten", zeide de man. „On- dertusschen zal ik nog wat prentbrief kaarten uitzoeken." HOOFDSTUK X. „Hamar's Conal wenscht mylady te spreken over een belangrijke zaak", fluisterde Douglas dien avond Annira Plaatselijke keuze. De gemeenteraad te Arnhem heeft met 25 tegen 7 stemmen overeenkom stig het voorstel van Burg. en Weth. besloten om het verzoek van den Nati- onalen Bond voor plaatselijke keuze tot het verleer,en van steun aan het adres van dien Bond aan de Tweede Kamer in te willigen. De verhoogü-.g van liet tramtarief. De verhooging van het tramtarief te Utrecht brengt minder „trammen" door het publiek mede. in de maand Maart jl. werden per dag ruim 1400 personen minder vervoerd dan in Maart 1919. En ondanks het hoogere tarief was de op brengst in Maart ji. ongeveer 2000 lager dan in Maart 1919. 7 uur-sluiting te Arnhem. De gemeenteraad te Arnhem besloot tot 7 uur-winkelsluiting, met uitzonde ring van de vier zomermaanden, wan neer het verplichte sluitingsuur 8 uur zal zijn. Voorts werd Zondagsluiting verplicht gesteld, hoewel het de bedoe ling zal. zijn, dat van dit verbod vele ontheffingen zullen worden verleend. Van vele zijden zijn deze sluitings- bepalingen als' o-verdreven gecritiseerd; ook in den raad werd er op gewezen, dat vooral in een toeristencentrum als Arnhem het niet aangaat, de winkels des Zondags en des avonds te sluiten. Evenwel ging de meerderheid van den raad uit overwegingen van godsdien- stigen aard en in het belang der be dienden met de voorgestelde verbods bepalingen mee. Stads» m Provigdecieu'w VLISSINGEN, 28 APRIL. De uitbreiding der haven. Door Burg. en Weth. is nog het vol gende -voorstel aan den gemeenteraad gedaan De voorbereiding van de havenwer ken is thans zoo ver gevorderd, dat de rargeering het noodig acht zekerheid te verkrijgen, omtrent de bijdrager, in de J -ster, van belanghebbenden. De kosten van de verbetering van de haver, zijn geraamd op 5.500.000, ter wijl tot de uitvoeringjiief zal worden overgegaan, dan nadat de belangheb benden de. volgens de wet van 25 Juli 1ÖT9 (Sfbid. no. 515) te vorderen bij dragen tot een totaal bedrag van 900.000 hebben toegezegd. in aansluiting met de toezegging, welke in beginsel gedaan werd in uwe vergadering (met gesloten deuren) d.d. 32 Maart 1917 'hebben v.-ij de eer U te voor te stellen, de bijdrage der gemeen te t« bepalen op 500.000. Dit offer zon de gemeente kunnen brengen door middel van een renteloos voorschot van her rijk. in jaarlijksche termijnen af te lossen uit de winst van het havenbedrijf. Het advies van de havencommissie is bii het voorstel overgelegd. De commissie voor de financiën ad viseert tot aanneming van het voorstel, onder bepaling dat van het rijk een renteloos voorschot worde verkregen. Het gemeente-ziekenhuis. in het weekblad „de A.mbtenaar" van den Centralen Nederlandschen Ambte- naarsbond, komt in de rubriek „Ver plegend personeel" van de hand van den vasten medewerker D(issekom) de navolgende beschouwing voor Vlissingen levert ons dezer dagen een toe, juist toen zij en Daura met Vane Erskine de mannen na den maaltijd al leen lieten. Hamar was niet langgeleden wegge gaan met zijn muziekinstrument en het was vreemd, dat Conal 's avonds naar het kasteel kwam nog vreemder dat hij naar Lady Annira zou vragen. Maar alles was dien dag vreemd en ver schrikkelijk. Het scheen Nira toe, dat zij nu niets meer verdragen kon. Als Daura er haar niet om gesmeekt had, zou zij niet tegenwoordig geweest zijn aan den maaitijd maar Daura was er erg op gesteld.' dat zij den man zou ontmoeten, die George was komen op zoeken, en had er zelfs zeer op aange drongen, dat zij er zoo mooi mogelijk zou uitzien, bleek en droevig natuurlijk, des te beter, maar allerliefst in een een voudige* witte japon, het haar opge maakt naar een mode, welke Daura „Madonna-achtig" noemde. Voor het eerst had Nira een afkeer van haar eigen schoonheid, omdat George, droo- merig en half bewusteloos, zich er nu niet over kon verheugen. Maar Conal. de boersclie dichter, kon dit wel. Zijne oogen schitterden bij het zien van Lady Annira met den verwon derlijken, bijna bovenaardschen glans eener tragische liefde, toen zij het roo- de boudoir binnenkwam, waarheen zij Douglas had verzocht hem te zenden. Hij stond haar daar te wachten maar er was niets slaafs, niets nederigs in zijn houding. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1